Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) gorlin válasza #41635072 (#100) üzenetére


gorlin
őstag

Melyiket veszed amiben eredeti 9000ft 1500 oldal?

(#102) #41635072


#41635072
törölt tag

Samsung CLX-3175.
[link]
Hééé, de elvileg én még tegnap 54280Ft-ért rendeltem. :U :W
Na jó, azt hiszem inkább felhagyok velük, és picit drágábban 58K-ért megveszem máshol.
Ezeket a tuskókat...

[ Szerkesztve ]

(#103) gorlin válasza #41635072 (#102) üzenetére


gorlin
őstag

tényleg nem rossz ,közben megnéztem be tudtam állítani hogy sötétebb legyen a a fekete.
Gondolom duplán nyomtat:) lassabb de nem érdekel.

(#104) kangool válasza #41635072 (#92) üzenetére


kangool
tag

Erre gondoltam, lehet így ismered.

Premium

[ Szerkesztve ]

(#105) Metalwarrior


Metalwarrior
tag

Hali!

Canon IP-3500-al van valakinek tapasztalata. Milyen utángyártott patront érdemes bele venni?

(#106) #41635072 válasza kangool (#104) üzenetére


#41635072
törölt tag

Passz.
Igazából olyan hűdenagy különbség nincs a patronok között, szal ha neked tetszik, egy próbát megér. Lehet hogy pont ez a legjobb csak még nem tudunk róla...
Igazából 10 patronból 8-at ugyanaz a cég gyárt csak más márkanév kerül rá.

(#107) .: JuSzT :.


.: JuSzT :.
addikt

Sziasztok.

Utántöltéssel kapcsolatban lenne egy kérdésem .

PG 37 patront akarok tölteni. Vettem már egy szettet is hozzá , de sztem a tű túl vastad. 1:20*38 as.... tényleg vastag, vagy csak valamit nem jól csinálok ? Már izomból is próbáltam benyomni, de nem ment, szóval sztem ebben lesz a hiba.... PLZ help.

THX

(#108) Printerszaki válasza .: JuSzT :. (#107) üzenetére


Printerszaki
csendes tag

Hello!
Szerintem 2 lehetőséged van.
1. Veszel vékonyabb tűt.
2. Vékony fúróval kitágítod a lyukat:)
Univerzális töltőszettet vettél a patronhoz, hogy nem jó a tű bele?
Máté

Tonertöltés, nyomtató és fénymásolók javítása, bármi, ami nyomtatóval kapcsolatos! Budapest XI.ker.Szerémi út 29.

(#109) #41635072


#41635072
törölt tag

Valakinek tapasztalata az utángyártott tonerekről?

(#110) laci666 válasza #41635072 (#109) üzenetére


laci666
senior tag

Nekem van :W
Most cseréltem ki a fekete patront egy után gyártottra és nem csinál semmit.
Meg jött a patron kezdem hogy a gyáriról leveszem a chippet és rárakom az után gyártottra.
Amikor raknám rá jön az első meglepetés hogy a két kis pöcök amire a chipet rá kell pattintani nem egyezik a gyárival( kisebb nála igy a chip nem szorul rá hanem lötyög és leesik.) Na ezt még megoldottam, egy ragaccsal rárögzítettem így már ott marad a helyen.
Ezután berakom a tartóba és bepattintom, de valahogy nem stimmel, ahogy végig húzom az ujjam a patronokon a fekete patron egy kicsit fentebb van szóval nincs egy síkba a többivel. Na meg villog a piros led a többi meg folyamatosan világít.
Ezután rácsukom a fedelet és próbálnék nyomtatni de nem nyomtat csak üresen kilöki a lapot.

Szóval ezt a patront én nem ajánlanám a Canon Pixma MP 540-be mert szar bele én meg vettem egy egész garnitúrát :W

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#111) #41635072 válasza laci666 (#110) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát igen, ezek a chipes patronok nagy szívások. Nekem mindig villogott össze-vissza mindegyik, de nyomtatott.

Amúgy tonereket kérdeztem. :)
Én már felhagytam a tintasugaras nyomtatókkal...

(#112) laci666 válasza #41635072 (#111) üzenetére


laci666
senior tag

Jól van :) de hátha valakit érdekel.

De az a gáz hogy ez nem is nyomtat :(
Még ügyködök majd vele és ha nem megy akkor marad a gyári patron.

ASUS Prime A320I-K,AMD Ryzen3 2200G ,2x8GB 3000MHz DDR4 Corsair ,240 GB Kingston HyperX Savage SSD,LG 27MP59G,SilverStone Raven Z RVZ02,Bequiet Shadow RockLP(Gyári AMD hűtő hely hiány miatt),Huawei Nova 5T, XBOX ONE X,MSI GS63 7RF Stealth

(#113) Lacpac


Lacpac
őstag

Sziasztok!
Egy kérdés:

Ki milyen utángyártott patront használ olyan Epson nyomtatóba, amibe a
T0711, T0712, T0713, T0714-es patronok mennek.
Most Redbox van benne, de fotonyomtatásokor a kinyomtattott kép undorító lilás lesz.

Ez az első Epsonom, úgyhogy kérném a tippeket :)
Míg egy párat végigpróbálnék az egy vagyonba kerülne.

(#114) Laslie válasza Lacpac (#113) üzenetére


Laslie
tag

ezPrint "márka" nevű olcsó patron. 690.-/db-ja. Fotót még nem nyomtattam vele, a fekete egy kicsit fakó, de a célnak megfelel. Egyébként egy Epson Stylus DX7400-as multim van.

(#115) maxxum120 válasza Lacpac (#113) üzenetére


maxxum120
csendes tag

Szia !
A lila kép nem biztos , hogy a patron hibája .
Próbálj fejtisztitást és igazitást végeztetni a géppel .

(#116) Lacpac válasza maxxum120 (#115) üzenetére


Lacpac
őstag

Szia! Köszi a tanácsot, de nem lila, hanem lilás árnyalatú!
Azért megpróbálom, hátha. persze majd csak holnap.

[ Szerkesztve ]

(#117) #41635072


#41635072
törölt tag

Tprint tonerekkel kapcsolatban valakinek tapasztalata?

(#118) katona.t


katona.t
tag

Helló

Senki sem kérdezte, csak gondoltam leírom a tapasztalatomat:
Epson SX200-as nyomtatóm van. Utángyártott patronokat használok.
Eredeti: Hamar kifogy és drága
Orink: hamar kifogy ahhoz képest hogy kétszer akkora mint a gyári, viszont olcsó de szar is. Nekem csíkozott össze vissza. Többszöri fejtisztítás, igazítás... után is, 2 garnitúrát használtam el.
Ezprint: Most ezt tesztelem eddig jónak tűnik. Első betétel majd tisztítás után jó képek. Több nap állás után sem kellett tisztítani. (ezt az orinkről nem mondhatom el. minden nyomi előtt egy tisztítás, és így is csíkozott)

Szóval szerintem orinket-ne vegyetek.

szerk.: Most látom, hogy lacpac pont eziránt érdeklődött. Szóval orink felejtős, ezprint nem tűnik rossznak!
Feketébe van noname patronom re-t0711 bk van ráírva. Elvileg DX szériához készült, de simán megkajálja az SX is. Piros-fehér doboza van. Nagyon jó! 13 ml, de már három kupac 22 ml-es színes kifogyott mellette.

[ Szerkesztve ]

(#119) #41635072 válasza katona.t (#118) üzenetére


#41635072
törölt tag

Orink tényleg ramaty.
Pedig mennyire hájpolták. :(

[ Szerkesztve ]

(#121) Arpee78


Arpee78
senior tag

Sziasztok!

Az utángyártott patronok rosszabb minőségűek mint az eredeti gyári? A topik hozzászólásait olvasva így tűnik.

Van itt egy pdf. Ebben meg azt írják hogy ugyanaz. Most mi az igazság?

Ha nem is olyan jók legalább kiszámítható és állandó minőség érhető el velük?

(#123) pici79 válasza Arpee78 (#121) üzenetére


pici79
csendes tag

Szega, sztem nem rosszabbak..persze utángyártott patronokkal azt aminőséget soha sem fogo delérni, de megközelíteni igen...

én próbáltam már G&G, Red Box, Print-rite és több patront, de a mostanában betört EzPrint-re esküszöm, velük még problémám se nekem, sem pedig az ismerőseim körében gond nem volt...

(#124) pici79 válasza gorlin (#95) üzenetére


pici79
csendes tag

szia, sztem az EzPrint a legjobb minőségű...

[ Szerkesztve ]

(#126) #41635072 válasza Arpee78 (#121) üzenetére


#41635072
törölt tag

Termsézetesebben fényévekkel rosszabbak.
pici79: Azért mert te csak azt próbáltad, még ne ma legjobb. Elmondom hogy a legsilányabbak közé tartozik.
Az eredeti minőséget sem fogod megközelíteni velük soha.

Minőségibb utángyártott tinta az Ink-Mate. Ha olcsóbb kell esetleg procolor.

[ Szerkesztve ]

(#127) mr_ricsi


mr_ricsi
veterán

Elolvastam a topicon összes hozzászólást, és ennyi hülyeséget összehordva még nem nagyon láttam!

Kezdjük mindjárt azzal, hogy -jó magyar szokás szerint- mindenki a gyárival megegyező minőséget szeretné megkapni ingyen, vagy pár fillérért. Hát szeretnék felvilágosítani mindenkit, hogy ez a való életben csak akkor lehetséges, ha betörünk egy forgalmazó raktárába, és elhozzuk a gyári patronokat! (Vagy ezt más tette meg, és olcsón szabadulni akar a szajrétól.)

A gyári tintákat nem kevés pénzért fejlesztik, és a nyomtatógyártók maguk állítják elő, vagy csak olyan nagy vegyi cégekkel gyártatják, mint a TDK, vagy a BASF. A gyári tintákkal csak a gyári patronokban lehet találkozni. A gyárak nem hülyék, hogy külön eladják a tintát, amikor abból csak a saját patronjaiknak készülne konkurencia.

Az utángyártott patronokban tehát nincs gyári tinta. A tintagyárak próbálnak a gyárihoz hasonló tulajdonságú tintát kifejleszteni, de koppintani csak módjával lehet, mert ha túl jól sikerül, azonnal pert kapnak a nyakukba. (Az Inktecről és a Ninestarról konkrétan tudom, hogy perelte valamelyik gyártó)
Az utángyártott tinta más receptúra szerint készül, ezért szinte esélytelen, hogy a gyárival megegyező színű legyen. De ez nem jelentős probléma, ha az eltérés nem drasztikusan nagy.

A nyomat színét a tinta és a papír együttesen határozza meg. A gyári patronnál az egységes tinta adott, pl. egy BCI21-es patronban ma is ugyanaz a tinta van, mint 4 évvel ezelőtt. A nyomtató driverében pedig ki lehet választani néhány papírfajtát, amivel a gyártó tesztelte, és amihez beállította a nyomtatóját.

Ha a tinta, vagy a papír, vagy mindkettő eltér a gyár által ajánlottól, akkor a nyomtatót -a monitorokhoz és a scannerekhez hasonlóan- színkalibrálni kell. A műszer csinál egy színprofilt, és a driver ezt figyelve köpi a tintát a papírra. Ha haloványabb a piros, akkor többet nyomat. (Így a szín jó lesz, de jobban fogy a tinta, és esetleg hullámosodik a papír.)

Itt megint képbe jön a fórumozók sóhersága: a műszeres beállítás pénzbe kerül, és minden újabb patronmárkához újra be kell állítani. Tehát ezt el is vethetjük.

Ha engedünk a minőségből, akkor szemre is beállíthatjuk, mert a nyomtatódriverekben van színenkénti intenzitás-állítási lehetőség.
Pl. Canon és Epson:


A korábbi hozzászólások között olvastam, hogy valaki egy márkát azért szólt le, mert pirosas árnyalatú volt a nyomat. Csak az M és az Y csúszkáját kellett volna lehúzni, vagy a C-t felnyomni...
Jó ötlet az is, ha egy tesztábrát kinyomtatunk még az új nyomtató gyári patronjaival, és az utángyártott patronos nyomat színeit megpróbáljuk ehhez közelíteni.

folyt.köv.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#128) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#127) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Patrongyártók:
Nem értem azt a módszert, ami szerint a gyártókat minősítitek!
Mi indokolja, hogy ha egy gyártó Epson xxx típusú tintájának gyenge a színe, akkor a Canon yyy típusúé is az :F

A patrongyártók közül néhány maga gyártja a tintát is. Pl. az Ink-mate, az Inktec, a Ninestar (G&G) vagy az Orink. Ezeknél nagyjából ugyanazzal a tintával kapjuk meg a patront fél év, 1 év múlva is.

A procolor például csak patrontesteket gyárt, és más gyártó tintájával tölti. Semmi biztosíték sincs, hogy a legközelebbi vásárláskor is ugyanaz a tinta lesz benne.

Az EZprint nyomtatókellékek kereskedelmével foglalkozik. Nem igazán derül ki, hogy a termékei közül mit gyárt saját maga, és mi származik a beszállítóitól. A tintapatronokat vélhetően nem maga gyártja. Ezért az állandó minőséget szintén nem látom biztosítva.

Fotónyomtatás:
Általában aki kinyomtat valami képet, az elvárja, hogy a nyomat hosszú ideig megmaradjon.
A gyári tintáknál meg is szoktak adni tartóssági adatokat, mert ezt is vizsgálják különféle gyorsított eljárásokkal. Aztán valamit megadnak a beltéri tartósságra, és/vagy az UV állóságra.
Az utángyártott tintáknál ilyet én még nem láttam, ezért -szerintem- valamennyire lutri, hogy mikor halványodik el a kép.

Papírok:
(Erről szintén volt valami említés a hozzászólások között.)
Bármelyik gyártó fotopapírját nem szabad bármelyik másik nyomtatójához használni.
Konkrétan olyan példáról tudok, hogy működés közben az Epsonok nyomtatófeje forrósodik fel legjobban, és a HP bevonatos fotópapírjáról ráolvad a műanyag bevonat

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#129) #41635072 válasza mr_ricsi (#127) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát ez a kézileg állítgatás nem éppen okoz színhűséget.
Szóval ha pirosas a nyomat, akkor huzigálhatod, csak mégrosszabb lesz.

A többivel egyertértek, még annyival nem ,hogy szerintem nem mi vagyunk sóherek, hanem 6-8-12ml-ért 3000-6000Ft igen sok, pofátátlan és nemutoljára teljesen irreális összeg.

[ Szerkesztve ]

(#130) mr_ricsi válasza #41635072 (#129) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Hát ez a kézileg állítgatás nem éppen okoz színhűséget."
A régebbi monitoromat színkalibráltattam. És tényleg láthatóan szebbek a színei. A következő monitoromnál arra gondoltam, hogy megspórolom a kalibráció árát. Egymás mellé rakom a 2 monitort, mindegyikre kiteszem ugyanazt a színt, és szemre beállítom egyformára.
De minél többet állítgattam, annál kevésbé hasonlított. Jó sok idő múlva feladtam, mondván, hogy gyengébb minőségű az LCD-je, ezért nem lehet beállítani. Aztán úgy adódott, hogy valaki szívességből műszerrel megmérte, és azokkal a beállításokkal már nagyon hasonlóak a 2 monitor színei.
Én tudom magamról, hogy a színekben béna vagyok, például a bőrszínem árnyalatát az általános iskolától kezdve még soha nem tudtam előállítani, ha most belekezdenék, nagy eséllyel valami 40 napos vízi hulla bőrszíne sikerülne. (Vagy egy négeré. Vagy egy indiáné.)
Lehet, hogy te is hasonló cipőben jársz, csak még nem tudsz róla.

"6-8-12ml-ért 3000-6000Ft igen sok, pofátátlan és nemutoljára teljesen irreális összeg."
Ez igaz, de van a másik véglet is, amikor a 300Ft-os és megelégedéssel használt utángyártott patron helyett gondolkodás nélkül megveszi a másikat, csak mert azt 30Ft-tal olcsóbban adják.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#131) mr_ricsi válasza mr_ricsi (#128) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Még egy dolgot elfelejtettem:

Tinták:
Egyféle gyári tintát is szinte lehetetlen lekoppintani, mégis léteznek olyan univerzális csodák, amelyek bármelyik gyártó összes tintasugaras nyomtatójához használhatók.
Ezekről mindenkit lebeszélnék.
Vannak olyan tinták, amelyekre csak azt írták rá, hogy az Epson, HP, Canon és a Lexmark összes típusához használható. Csak az nem derül ki, hogy melyik évig bezárólag. Ugyanis ha a tinta gyártója lelkiismeretes volt, és valóban kipróbálta a felsorolt gyártók összes patronjával, ezt csak a teszt dátumáig megjelent nyomtatókkal tudta megtenni, a későbbiekkel nyilván nem. Az újabb nyomtatóknál pedig jó eséllyel csökkentek a fúvókaátmérők, amihez kisebb pigmentméretű, hígabb tinta szükséges.
Ha valaki ragaszkodik ahhoz, hogy ilyet vegyen, legalább arról győződjön meg, hogy a tintához mellékelt dokumentáción a nyomtatója vagy a patronja típusa fel legyen tüntetve. Ezesetben legalább arra lehet számítani, hogy működik, de színhelyességre ne számítson senki.

Két példa:
Egy Lexmark tulaj utángyártott tintával töltögette a patronját, Elfogyott a 3 színes tinta. Vett helyette egy nagyon olcsó, minden Lexmarkhoz való tintát. Kifogyott a sárga, feltöltötte, sárga színt többé nem nyomtatott a nyomtató. Fejtisztítás ezerszer, közben kifogyott a kék is, feltöltötte, a kék is megszűnt, végül más semmilyen színt sem nyomtatott a patron, vehetett másikat, és dobhatta ki az új tintáját is.

Másik esetben a Canon tulaj azt gondolta, hogy nem vesz 300 Ft-ért utángyártott patront, hanem a korábbi Lexmark nyomtatójának a megmaradt fekete ujratöltő tintáját hasznosítja. Feltöltőtte a patront, többé nem jött fekete tinta a fejből. Ez egy fixfejes nyomtató, az új fej ára valahol 14e Ft környékén.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#132) #41635072 válasza mr_ricsi (#130) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem van itthon kalibrátorom, ezért minden monitoromat bemérem vele.
Kézzel meg sem próbáltam. Vagyis gammát meg ilyeneket állítgattam, de hamar rájöttem, hogy ez így nem buli. :D

A másikra meg annyit, hogy szerintem ha itt ajánlanak valamit, akkor a többség már inkább azt veszi. Mindenesetre én felhagytam a tintasugaras nyomtatókkal... Utángyártott mindegyik fejét tönkretette 1 éven belül...

[ Szerkesztve ]

(#133) #41635072 válasza mr_ricsi (#131) üzenetére


#41635072
törölt tag

Amúgy a tonerekben is jártas vagy?
Ott ugye annyit lehet tudni, hogy az utángyártott toner szemcséi nem annyira lekerekítettek, mint az eredetiben lévők.
Ott ugye fizikai/mechanikus hibát nem okozhat a rosszabb minőségű tonerpor?

Egy-két a témában jártasabb ember azt mondta, hogy ott a színek is eléggé helkyesek.

Azért érdekel, mert nem mindegy h egy garnitúrát 17K-ért vagy 45K-ért veszek.
Viszont nem szeretnék beleesni abba a hibába, amiket tintasugaras nyomtatóim mellett követtem el. Azaz az utángyártott szutykok miatt az elmúlt 6 évben minden új esztendőre új nyomtató jutott. :C

(#134) mr_ricsi válasza #41635072 (#133) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Nem csak a lekerekítettség, hanem a szemcsék mérete. Valamint a por anyaga, mert ha viaszba vannak ágyazva a festékpigmentek, a viasz például kenőanyag is.
Ezek miatt gyorsabb kopást például okozhat az utángyártott por.

Úgy tudom, a Samsunghoz lehet külön venni gyári port. Legalábbis egy fekete tonerhez tudtak volna, de a gazdájának túl drága volt, mert chipcserével a gyári új toner árának fele lett volna, ő viszont olcsóbbra gondolt.

[ Szerkesztve ]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#135) #41635072


#41635072
törölt tag

Sóherság másik változata:
Szomszéd topikokban mindenki 10K-ért akar oylan nyomtatót venni, amibe 200Ft a patron... :W

(#136) kafe


kafe
csendes tag

Sziasztok!
Egy kis segítséget szeretnék kérni. Canon MP630 nyomtatóhoz szeretnék venni utángyártott tintapatront.Milyet érdemes (lehet chip nélküli is) és hol? Lehetőleg olcsón :) . Köszönöm a segítséget!
Privát cím: budatava@gmail.com

(#137) andorra


andorra
őstag

A következő problémában kérek segítséget:

EPSON SX200 nyomtatóhoz, ami kb 1 éves ugyanazokat az utángyártott ProColor patronokat használom, kb. 5* cseréltem már. A legutóbbi csere kb 1 hónapja volt, de azóta keveset használtam, még talán félig sem elhasználtak lehetnek a patronok, egyszerre cseréltem mindet. Hosszabb szünet után bekapcsoltam, majd fejtisztítással kezdtem, de azt jelzi, hogy üresek a patronok. Kivettem mindegyiket és lötyög bennük a tinta. Azóta nem tudok továbblépni. Egyelőre nem mertem újakat beletenni, megvárom, hogy hátha megtudom tőletetek mit kell ilyenkor tenni és mi lehet ennek az oka?

Köszönöm a tanácsokat!

(#138) #41635072 válasza andorra (#137) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem lehet, hogy csak az egyik fogyott ki?

(#139) andorra válasza #41635072 (#138) üzenetére


andorra
őstag

Nem valószínű, mivel mindegyikben lötyög a tinta és egyszerrre lettek cserélve. Aazóta nem használtam annyit, hogy bármelyik kifogyhatott volna. De ha mégis valami hiba folytán így lenne, akkor is eddig mindíg nagyjából helyesen jelezte egyenként a tintaszinteket. Most pedig azt jelzi, hogy mindegyik kifogyott.

(#140) #41635072 válasza andorra (#139) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hát akkor fogalmam sincs.
Esetleg szervíz? :F Lehet a nyomiban romlott el valami.

(#141) andorra válasza #41635072 (#140) üzenetére


andorra
őstag

A szervíz megállapította, hogy patronokat kell cserélni. Mondjuk előtte felhívtam őket, elmondtam a problémát. Azt mondták, hogy valami hibának biztos kell lennie, vigyem be.

(#142) andorra


andorra
őstag

És végül a megoldás:
Az interneten frissülő Epson meghajtók már tiltják a korábban utángyártott patronokat.
Ez volt a hiba oka. Megspórolhattam volna egy csomó utánjárást, ha valaki itt is elmondta volna....

(#143) #41635072 válasza andorra (#142) üzenetére


#41635072
törölt tag

És ha mindenki ismerne minden nyomtatót ától cetig.
Meg ha te is utánajártál volna nem csak itt.

(#144) mr_ricsi válasza andorra (#142) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mindenfélét írtál, de azt, hogy újratelepítetted a nyomtatódat, speciel nem.
Pedig sok utánajárást megspórolhattál volna...
:)

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#145) bulek válasza andorra (#142) üzenetére


bulek
tag

SZia!

Nekem is sx200-s van, most vettem. Milyen verziójú drivert használtál míg jó volt az utángyártott patronok használata? most 6.61-st használom.
HA visszatetted a régi drivert ment újra a nyomtatás?

(#146) Qtya123


Qtya123
őstag

Sziasztok!
Most fogok venni egy Canon IP2600 nyomtatót. Eddig csak olyan nyomtatóim voltak, amelyeknek külön volt a fej és a tinta. Ez lesz az első amiben egyben van és majd utántöltő kit-el szeretném használni. A kérdésem az lenne, hogy az IP2600-as nyomtatóban, ha kiürült a tartály és újratöltöm kell resetelni valahogy, hogy telinek jelezze mint pl az epsonoknál, vagy olyan mint a régebbi canon nyomtatóimnál, hogy cserekor bekapcsolás után megkérdezi, hogy cseréltem-e tartályt. Köszi előre is.

(#147) tatatuci01


tatatuci01
csendes tag

Üdv!
EPSON -SX 200 EzPrint patronokkal betöltve a feketével "stencil" minőséget produkál!!

2x-i tisztításon, igazításon túl vagyok :W

Tud vki segíteni?

(#148) mr_ricsi válasza tatatuci01 (#147) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Mit jelent a "stencil" minőség? Berúgsz, ha szagolgatod?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#149) tatatuci01 válasza mr_ricsi (#148) üzenetére


tatatuci01
csendes tag

Üdv!
Azt jelenti, hogy nem tiszta és éles a fekete nyomat! De aztán egy orig. patronnal láss csodát - MEGJAVULT!!!!! :W

(#150) Bibbbi


Bibbbi
csendes tag

Üdv mindenkinek!
A múltkoriban találtam rá a [link] weblapjára. Nagyon sok értékes infót megtudhattok a tintapatron utántöltésről a hírlevelükből! Lehet tőlük rendelni utántöltő szettet minden típushoz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.