Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) Dluinet válasza beci (#400) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Akkor háromszor drágább a festékköltség, mintha simán a feketét használnád.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#402) flash-


flash-
veterán

Sziasztok

epson dx4400 hez vettem utángyártott tintapatront
müködött de ma azt írja hogy a tintapatronok nem ismerhetőek fel.
kivettem visszaraktam de ezt írja még mindig ki.

ötlet?

a patron márkája NeoTech

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#403) atala


atala
addikt

Epson T0801 patronból milyen utángyártott márkát ajánlanátok?
A mostani canon-nál nekem a procolor vált be.
Ezeket hogyan lehet használni? Resetert kell venni hozzá? Mert a canonnál ki volt kapcsolva a tintafigyelés, és ennyi.

(#404) atala válasza #41635072 (#42) üzenetére


atala
addikt

Kétoldalas ragasztó.
Én egyszer kaptam egy patronhoz kétoldalas ragasztót, azzal van felrakva a chip. Már vagy 20x átraktam, de még mindig ragad. Elképesztő. :Y

(#405) Méh-ész válasza Dluinet (#374) üzenetére


Méh-ész
csendes tag

Köszi Neked is, és Epzon-nak is!
Bocs, csak egyéb gondok miatt eddig nem jártam erre. Amint látom, az Epson L széria, gyakorlatilag gyári CISS rendszer, ami így szimpatikusabb, mint a sufnituning. Csak hát az ára...
Bár ha a Ciss meg csak drágább nyomtatókhoz érhető el, akkor megint ott vagyok, ahol a part szakad. :(( Éppen nem félek egy kis Mekk-Mesterkedéstől, de ha alig van a végén árkülönbség, akkor még gyúrok egy kicsit (sokat) az Epsonra :D .
Majd utánanézek egy kicsit az áraknak, aztán választok valamit, még 1x köszi.

Bocs, ha hülyeséget kérdezek...

(#406) pici79 válasza Aidan85 (#388) üzenetére


pici79
csendes tag

(#407) laszlo2


laszlo2
csendes tag

Helló.
Epson sx218 nyomtatóba,milyen utángyártott patront ajánlotok?
Eddig Ezprint használtam de most azt mondták többen is,hogy váltsak mert azok nem jók!!
Előre is Köszönöm.

(#408) Dluinet válasza laszlo2 (#407) üzenetére


Dluinet
nagyúr

orink

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#409) #41635072 válasza Dluinet (#408) üzenetére


#41635072
törölt tag

Orinknál sz@rabb tintával még nem találkoztam.
Első alkalommal vágta szét az MP610-met, ráadásul a magenta pl rozsda színű volt.
Borzasztó!

(#410) Dluinet válasza #41635072 (#409) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én Canon MP550-esben és Epson DX5050-esben használom.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#411) #41635072 válasza Dluinet (#410) üzenetére


#41635072
törölt tag

Kitalálom: ta vagy a T.C. webáruház tulajdonosa? :D
Talált,süllyedt? ;]

(#412) Dluinet válasza #41635072 (#411) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Nagy sajnálatomra se a tulajdonosa sem más kapcsolatban nem állok velük.
A színek meg nem hiszem, hogy bármelyik utánagyártott patronnál jók lennének, de szerintem még meóközelítően sem lesznek élvezhetőek.
Az orinket azért ajánlottam, mert még nyomtatót nem tett tönkre a környezetembe, ami az utángyártott patronoknál már jónak számít.

Ha színhelyes nyomtatást akar az ember, ahhoz kalibrált Proof nyomtató kell, ami 500.000Ft-nél kezdődik. Munkahelyen például ilyent használunk, egy A4-es nyomat önköltségi ára el is éri az 1000Ft-ot. De ez 100% hogy színhelyes lesz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#413) #41635072 válasza Dluinet (#412) üzenetére


#41635072
törölt tag

Itt nem színhelyességről volt szó, hanem arról, hogy a magenta partonba ne barna legyen a tinta...
Ráadásul anno még azt is bekamuzták a honlapjukon, hogy a Canon tinták referenciagyártója az Orink. :))

Azt meg nem értem, hogy egy A4-es lap nyomtatása miért kerülne 1000Ft-ban, holott a festékanyagot nagytételben veszitek, a kalibrálás meg egyszeri kb 20-50K.

[ Szerkesztve ]

(#414) kazan23 válasza #41635072 (#413) üzenetére


kazan23
aktív tag

;) "kvázi" kalibrált nyomtató legfeljebb egy nyomtatás, vagy pár perc erejéig van, de valójában nincs, azaz nem létezik, mint, ahogyan kalibrált monitor sem. Azért, ha full telítetten nyom valaki egy hahnemühle-t, akkor azért megszaladhat a ceka...

(#415) leleszi válasza #41635072 (#409) üzenetére


leleszi
csendes tag

2011 októberben vettem az EPSON SX525WD-m. A gyári patron kimerülése óta csak utángyártottat használok, ha van ORINK-et. Ez havi min 1, ha sok a meló 2-3 garnitúrát jelent.
Rendszerint fotót nyomtatok sima papírra a munkámhoz. A fejeket eddig összesen kb 4-5 alkalommal tisztítottam, kb ugyanennyiszer kellett fejet igazítani. A tisztítás 1-2 fúvóka tömődése miatt volt, nem tömeges beszáradástól. A színhelyesség nem tökéletes, de a gyári ár harmadáért elfogadható. (a fekete kissé szürkés, a piros bordóba hajlik)
Ha 1-2 hétig nem nyomtatok, akkor sem szárad be.
A nyomtató ára anno 26-27 e Ft volt, amiből a patronok értéke 14 e Ft. Az ORINK tinták 2 cserével megkeresték a nyomtató árát, ha holnap menne a kukába a cucc, már akkor sem lehet szavam sem.

(#416) MirP05


MirP05
csendes tag

Sziasztok, remélem jó helyre írok!
Canon Pixma MG3150 nyomtatóba szeretnék utángyártott patronokat.
Lehet ilyet kapni? Az eredeti nagyon drága és sehol az ég világon nem találok bele utángyártottat! :(
A patronok amikről szó van:
Fekete: PG-540 vagy PG-540XL
Színes: CL-541 vagy CL-541XL

Esetleg töltetni lehet?

Köszi előre is a válaszokat!

(#417) QwErTy42 válasza MirP05 (#416) üzenetére


QwErTy42
addikt

Új a patron, azért még egy darabig nincsen hozzá után gyártott.
Töltésről nincsenek infóim.

Vásárlást megelőzően lett volna érdemes érdeklődnöd...

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#418) IppY


IppY
tag

Sziasztok!

Canon MG6150 nyomtatómhoz érdeklődnék után gyártott patron opciók után. Tudtok ajánlani valamit ami mostanában jó lehet fekete-fehérre nyomtatni dokukat és olykor képeket fotópapírra? Ha jó minőségben tud nyomtatni de olcsóbban mint az eredeti érdekelne mert nem gyakran nyomtatok. :U

Tonerkazetták:

Színeseknek: CLI-526 C/M/Y + Grey + Black
Fekete: PGI-525 Black Ink Tank

Tippe(ke)t előre is köszönöm! :R

(#419) Hadi


Hadi
tag

Nekem is mg 6150 van és ugyan ez a kérdésem mint Ippynek

(#420) Dluinet válasza Hadi (#419) üzenetére


Dluinet
nagyúr

fekete tőkmindegy, színes meg nem jó fotónyomtatáshoz mert nem lesznek jók a színek.
Mondjuk ez a kategóriájú nyomtató nem jó fotónyomtatáshoz.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#421) IppY válasza Dluinet (#420) üzenetére


IppY
tag

Akkor csak annyit ossz meg velünk, hogy melyik márkát preferálod ilyen esetben. Köszönjük! :D

(#422) Dluinet válasza IppY (#421) üzenetére


Dluinet
nagyúr

ezt szoktam venni, kiszállítással kb 4400Ft, de fotónyomtatáshoz nem alkalmazom.

Ezt nem próbáltam még, kb 4800 FT

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#423) sec0nd


sec0nd
tag

Új nyomtatót szeretnék venni, ezen a modellen gondolkodok: HP Deskjet Ink Advantage 3525.
Van HP utántöltő készletem, ehhez a nyomtatóhoz való patron tudom tölteni és a szintjelzőt tudom resetelni?

(#424) gNz válasza sec0nd (#423) üzenetére


gNz
csendes tag

a HP gyárt utántöltőt a gépeihez?!

(#425) sec0nd válasza gNz (#424) üzenetére


sec0nd
tag

Rosszul fogalmaztam, bocs.
Hp-hez való utántöltő, mert az utántöltő gyártója azt állítja hogy csak HP-khez jó ez a fajta tinta. (ez nem tudom mennyire igaz..)

(#426) gNz válasza sec0nd (#423) üzenetére


gNz
csendes tag

Meglepődnék, ha egy utántöltő cég figyelne arra, hogy pigment feketét és vízbázisú színes tintát adjon utántöltésre.

(#427) IppY válasza Dluinet (#422) üzenetére


IppY
tag

Köszönöm. Írtam nekik, hogy van-e különbség a saját és a Mediarange között. Majd ha kapok érdemi választ megosztom. ;)

(#428) IppY válasza IppY (#427) üzenetére


IppY
tag

Csak mert megígértem és válaszoltak, sajátjukat ajánlották. Meg is rendeltem, kipróbálni.

Idézem:

"Tisztelt Uram!

Elsősorban mindig a saját márkás patronjainkat tudom ajánlani. Általában, saját márkásként, csak megbízható gyártók, letesztelt patronjait áruljuk. A Mediarange patronjai is jó minőségűek, minőségi panasz eddig nem érkezett rájuk.
Hosszútávon érdemes mindig ugyanolyan után gyártott patront használni, és a Mediarange termekéiből nem várható későbbi utánpótlás, így ebből kifolyólag is az ITmedia terméket javaslom.

Üdvözlettel ITmedia.sk Team"

(#429) #96630784


#96630784
törölt tag

Üdv!
Van egy hp c5180 nyomtatóm és a gyári patront utántöltötték nekem egy üzletben!Hibakódot ir ki, azt hogy tintarendszer hiba!Mi lehet a gond?Nem szereti az utántöltést?

(#430) #96630784 válasza #96630784 (#429) üzenetére


#96630784
törölt tag

Már megoldódott!

(#431) Mauddip


Mauddip
aktív tag

Sziasztok
Az iránt érdeklődnék, h barátnőméknek HP F2180 multifunkciós nyomtatójuk van, épp kifogyott a parton, és javasoltam neki, h jobban megérné egy utángyárottal próbálkozni, mivel látok olyat is, ami 400% teljesítmény, azaz nyomtatási értéket ígér. Mennyire jó ez, ha nem eredetit veszünk, hanem mondjuk ezt?
Vajon a véleményeknél írt hozzászólóhoz hasonló történhet velem is, vagy neki csak szimplán beszáradt, mert nem használta?
Bocs, de nincs sok tapasztalat a témában! :)

Nikon D5300 | Gigabyte-Z490 GamingX | i5-10600K | GIGABYTE RTX 4070 Gaming OC | G.Skill DDR4 16GB/3200 TridentZ | LG 50" 4K Tv

(#432) lj86


lj86
csendes tag

Sziasztok!

Tudnátok tanácsot adni, hogy egy régi HP (Deskjet 3745) nyomtatóba, HP 27-es patron való bele, milyen utángyártottat érdemes venni? Melyik a jó utángyártott "márka"?
Az EzPrint patronjairól mik a vélemények?
(ami most hp-s benne van az teljesen be van már száradva, így vennénk egy újat)

köszi

(#433) arnyekxxx


arnyekxxx
veterán

üdv!

Pigment fekete helyett lehet tölteni dye feketét canon PGI-525 BK patronba vagy ez kinyírja a nyomtatófejet/szimplán nem nyomtat vele/ronda lesz?

(#434) Istikee007


Istikee007
tag

Sziasztok.

Epson Stylus Sx425W nyomtató felől érdeklődnek hogy utángyártott tintapatront érdemes e bele venni?
Müködik e vele rendesen?(Itt pl. arra gondolok hogy van amelyik nyomtatónál a utángyártott tintapatront nem jelzi ki a nyomtató,mintha nem is lenne benne patron)Illetve milyet ajánlotok?(Chip reseterem van hozzá).

(#435) Dluinet válasza Istikee007 (#434) üzenetére


Dluinet
nagyúr

chip-el rendelkezőt kell venni 850-1000Ft körül kapsz, úgy működik mint a gyári, de fényképet ne akarj vele nyomtatni, habár gyárival sem jó.

ha eszméletlenül sokat nyomtatnál, akkor ciss

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#436) zotyesz 1 válasza arnyekxxx (#433) üzenetére


zotyesz 1
tag

En az IP4300-as nyomtatoba a pigmentes helyett mindig dye feketet toltottem,es ezzelnem volt gond. vagy vegyel ures utantoltheto patront,amiben meg nem volt pigmentes tinta,vagy az eredetibol amennyire lehet szivd ki a pigmenteset (en sok oblitessel atmosattam). A pigmentes tinta arra jo,ha fekete betuket nyomtatsz normal nyomtatassal,ekkor a pigmentesbol hasznal,nade! azt tapasztaltuk,hogy az 1pl-es duzniket is bizonyos ido utan eldugitja a pigmentes festek,meg az eredeti is,az csak ido kerdese hogy mikor.En altalaban foto nyomtatasra hasznalom. Igaz,1 hete tonkrement a 4300-as nyomtatom,mert a papirt felre huzta,meg a dvd talcat is mindig kidobalta,nagyon leszolgalta mar az idejet,viszont a fej meg most is tokeletesen ir. 4950-est vettem,hozza ciss-t es gondolkodom venni meg egy 4950-est tartaleknak amig lehet kapni. 7250-est nem akartam,mert mig a 4300-asnal 13ml-es,4950-nel 11ml-es,7250-nel 9ml-es (xxl 11ml-es). Igy ha tonkre menne amostani4950-es,legkozelebb nem kellene ciss-t vennem.
Az Epson nemreg kiadta az L800-ast,jol hangzik a 70ml-es tartalyokkal,viszont ezt feltem megvenni,mert regen barmilyen nem eredeti epson tinta mindig fel ev utan kinyirta a fejet.

(#437) fulton


fulton
addikt

sziasztok
van egy epson 730WD nyomtatóm, milyen utángyártott tintát ajánlanátok hozzá ami nem szárad bele jó is, viszont olcsóbb mint a gyári.
Ha fényképet is szeretnék nyomtatni?
Esetleg ezzel a típussal + utángyártott tinta, valami tapasztalat?

(#438) Dluinet válasza fulton (#437) üzenetére


Dluinet
nagyúr

hetente kell nyomtatni színesben, különben beszárad, a gyárival is

fotót olcsóbb előhívatni, mint kinyomtatni, a minőségről nem is beszélve

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#439) fulton


fulton
addikt

Hát nem vitatkozni akarok de , van hogy 3-4 hétig nem nyomtatok vele és semmi baja. Igaz azótta fényképet nem nyomtattam.
A fotó előhívásról meg, annyit ez a nyomtató messze nagyon jó minőségben nyomtat fotót. Veri a labori előhívásokat. Csakhát a tinta...

(De nem is szeretném elszólni!)

[ Szerkesztve ]

(#440) Dluinet válasza fulton (#439) üzenetére


Dluinet
nagyúr

3-4 hét állás után fej ellenőrzéssel kezded?
Egy profi tintasugaras nyomtatónál (500000Ft felett) például napi feladat a fejellenőrzés, ami az ellenőrzések 95%-nál talál hibát.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#441) fulton


fulton
addikt

Na ellenőrzök gyet.

re:
Kész van, hát ilyen kockákat nyomtatott mint a redőny. De én nem látok semilyen hibát rajta. Minden szinből megvan.

Egyébként nem értem mindek kéne naponta ellenőrizni?

[ Szerkesztve ]

(#442) Dluinet válasza fulton (#441) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Az kicsiket ritkábban, a nagyokat, amiknek a feje 30× nagyobb minta a hagyományos tintasugarasnak, ott nagyon gyakran egy-egy fúvóka eltömődik, ezeknél a 8 színes, színhelyes PROOF nyomtatóknál már egy fúvóka eltömődése is is látszik.
Amilyen nyomtatod neked van, annak elég hetente-kéthetente egy fejellenőrzést nyomtatni, hogy véletlenül se száradjon be (tehát nem az ellenőrzés miatt).
Ha mégis beszáradna, akkor a gyári festékkel még helyre lehet hozni, ami nyomtatótól függően egy teljes gyári patron vagy egy teljes garnitúra gyári patron elhasználásával jár, ami nem kis összeg.

Az utángyártottakkal nem fogsz színhelyesen nyomtatni, legalábbis ezprint, orink vagy g&g -vel nem lehet.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#443) fulton


fulton
addikt

Magyarán azt mondod egy ilyen fuvóka ellenőrzéssel 2 hetente erejéát vehetjük az eltömődésnek?
Mert rendben, akkor ezt végre fogom hajtani.

(#444) Dluinet válasza fulton (#443) üzenetére


Dluinet
nagyúr

persze, ennyi elég, mert megdolgoztatja a fej összes részét és mégis kevés festék fogy vele

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#445) fulton


fulton
addikt

Értem köszönöm az infot

(#446) paxelf


paxelf
csendes tag

Sok kísérletezés után a KMP Print márkát tartom a legjobbnak.
Nem tartozik a legolcsóbbak közé (mondjuk nem is gagyi kínai hulladék, hanem német), de így is nagyságrendekkel olcsóbb az eredetinél. A színhűség messzemenően a legjobb, a házilag nyomtatott fotóimon még a bőrtónusok is szépek.
Ezekkel próbáltam: HP Photosmart 5510, HP 6510, HP PSC 2410, Epson Stylus SX210 és SX620FW
De most már az irodában is KMP-t használunk, csak itt lézernyomtatókba:
HP LJ 1200, Canon MF 5600, Dell ColorLaser 1320
Évek óta zéró probléma. Vagyis egyszer volt egy toner amit nem fogadott el a gép, másnapra kicserélték, azóta sincs gond, ajánlom őket.

(#447) QwErTy42 válasza paxelf (#446) üzenetére


QwErTy42
addikt

Ez most így első posztodként a reklám helye? :)

Kíváncsian várom a tapasztaltabb fórumozók véleményét is, hogy mégis mit érdemes venni utángyártott kellékből.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#448) Pem


Pem
csendes tag

Nekem egy Canon mg 5350 multifunkciós nyomtatóm van milyen utàngyàrtott tintàt érdemes venni? Érvek ellenérvek ha lehet. Köszi

(#449) Tv


Tv
senior tag

Sziasztok

Vettem töltőkészletet, canon pg-510 -es patron szeretnék tölteni vele. EZprint készletet vettem. [link] a képen alul jobb oldalt látható két cucc mire szolgál? Az egy az a kis gumis cseppentő/szippantó, másik csak egy műanyag darab a végén tompa "tüskével". Illetve ha nincs "töltőkeretem" a patronhoz, akkor a légtelenítés miképp oldható meg? Vagy ha nem volt kifogyva a parton és úgy töltök rá, akkor nem olyan fontos?

Szerk. valamint a kis zacskóban vannak kis fémgolyók, ezek mire szolgálnak?

Illetve még egy kérdés. Kaptam egy új canon pg-510 patron, (másik nyomtató mellé volt), de a régi még jó. Ha az újat nem bontom fel még jó ideig, akkor az be fog így száradni gyári csomagolásban? Hogy jobb, ha felváltva használom a két fekete partont, vagy ha az új becsomagolva marad még?

[ Szerkesztve ]

(#450) source12


source12
csendes tag

Epson SX525WD multifunkciós nyomtatóm van - 1 fekete, 3 színes patronnal. A fekete patron kifogyott. Ilyenkor a nyomtató szoftvere feltesz egy komoly kérdést: Kikeverje-e a feketét a színesekből? Erre IGEN-t mondtunk. A feketét eredeti patronnal kicseréltük (szabályosan a leírás szerint), de a fekete patront továbbra is 100%-on van, a színesek meg rendesen apadnak! Van valakinek ötlete, mivel próbálkozzak (illesztőprogramot cseréltem, reset-áltam (kb. 30 percig áramtalanítottam).

Tudtok segíteni?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.