Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) Dluinet válasza NENSZI (#500) üzenetére


Dluinet
nagyúr

kereskedőhöz a számlával és a patronnal visszamenni és visszakérni a pénzt.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#502) Soma01


Soma01
veterán

Én tintát keresek a mivel tölthetném a Canon 550/551-es patronba. Amit eddig vettem (itmedia), az nem volt valami szép fekete a szöveges dokumentumok nyomtatásakor. Az EzPrint-ről azt olvastam, hogy sok problémát okoz, sok fejet tönkre tesz.
Azt gondoltam, jó minőségű tintát keresek és én magam töltöm a patronokat. Eddig ezt találtam amik jónak tűnnek: [link] és [link]
Elsősorban pigment fekete tinta érdekel.

(#503) Dluinet válasza Soma01 (#502) üzenetére


Dluinet
nagyúr

vegyél ilyent és nem kell töltögetned

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#504) Soma01 válasza Dluinet (#503) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, de mivel kell feltölteni? Mert az az, ami nagyon nem mindegy, hogy mit teszek a tartályokba!

(#505) Dluinet válasza Soma01 (#504) üzenetére


Dluinet
nagyúr

én ezzel tölteném

amiket mi használunk a munkahelyen nyomtatókat, azokhoz gyárilag lehet kapni literes tartályokat, ott nincs ilyen gond. Ezeknél az otthoni nyomtatóknál sohasem (de azért remélem egyszer talán) lesz gyári utántöltő vagy igazi CIS rendszer

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#506) Soma01 válasza Dluinet (#505) üzenetére


Soma01
veterán

Ezt linkeltem én is szerintem. De a másik sem lehet rossz, az az UV álló tinta.
De ha lenne is gyári tinta, az biztosan drága lenne szintúgy, mint a gyári patronok.

(#507) Dluinet válasza Soma01 (#506) üzenetére


Dluinet
nagyúr

az UV álló tinták általában halványabbak, igaz itt azt írják, hogy életteli színek, de hogy ez a gyakorlatban mit jelent, azt nem tudom

UV álló csak oda kell ami folyamatosan napfénynek van kitéve

fényképhez én jobbnak tartom a fotóhívást, mint a tintasugaras nyomtatót

esetleg egy IPF 8300-as veheti fel velük a versenyt, de az már megint nem otthoni felhasználás

Fotósok szoktak próbálkozni Epson Stylus Pro 4800-zal, de RIP szoftverrel az ára 800000Ft-nál kezdődik

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#508) Soma01 válasza Dluinet (#507) üzenetére


Soma01
veterán

Az enyémbe így kell beletenni: [link] Ezek szerint nem is olyan bonyolult. Nem is kell vagdosni semmit. Igaz, nekem MG5650 van, de így ránézésre ugyan az a kettő belseje.
Nem kell nekem UV álló, csak jó minőségű legyen és szép fedett fekete legyen, ne legyen színes beütése.
Legtöbbet FF szöveget nyomtatunk, szóval a fekete fogy legjobban. Fotót nem nyomtatunk szinte soha. Néha színes dokumentumok, színes szövegekkel, esetleg kisebb fényképekkel, de nem fotópapírra.
Szóval ilyen felhasználásra kellene.

(#509) Dluinet válasza Soma01 (#508) üzenetére


Dluinet
nagyúr

erre a lézer a legmegfelelőbb

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#510) Soma01 válasza Dluinet (#509) üzenetére


Soma01
veterán

...lett volna a legjobb.
25-30.000 Ft-ból kellett megoldani úgy, hogy legyen másolás és lapbeolvasó is. Akkor egy összegben ennyi volt rá és gyorsan kellett. Most ebből kell kihozni amit lehet. Persze egy lézer árát lassan rá fogjuk költeni így. De egyszer majd le lesz cserélve.
Festékre már költöttünk egy csomó pénzt. De volt is használva rendesen. Ha megveszem a CISS-t, már +30.000-nél fogunk járni, összesen 56-57.000-nél.

(#511) Tubi2


Tubi2
senior tag

ECOPIXEL márkáról vélemények? HP 85A tonert szeretnék venni belőle. :)

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#512) Tubi2 válasza Tubi2 (#511) üzenetére


Tubi2
senior tag

Megvettem, semmi gond nincs vele. Az Ecopixel / Eco Pixel HP 85A-t ajánlom! :) Csak, hogyha valaki rákeresne

- Tubi // 06-30-kettőhatnulla-3922 // Debrecen

(#513) piadex2


piadex2
senior tag

Sziasztok!

Egy helyen, ahol hp patront akartam venni azt mondták, az utángyártott akkora, mint a normál XL, és az utángyártott XL, mint az eredeti XXL.
Igaz lehet ez?
Kösz előre is.

piadex2

kontakt: +36 70 502 2167 ; mail, privát

(#514) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!
Samsung scx-3400 LÉZERES mono nyomtatóba milyen toner való? Azt most nem tudom, hogy bajt okoz-e az utángyártott, ezt ti tudjátok.
Netes webáruházból szeretném rendelni, főleg olyanból ahonnan tudok pl gépházat is venni meg stb ( a kiszállítás miatt), DE ez nem feltétel, csak lehetséges kényelem.
Köszönöm!

(#515) Jim74


Jim74
nagyúr

Sziasztok!
Van egy Canon MG5450-es készülékem és ezzel kapcsolatban szeretenék érdeklődni, hogy érdemes-e utángyártott tintapatronokkal foglalkozni, vagy rizikós (beszáradás, fej tönkremenetel). Vagy már fejlődtek annyit az utángyártott patronok, hogy nyugodt szívvel lehet őket használni?
CLI 551-es sorozatról, PGI-550-es patronról lenne szó.
Ha használható nyugodtan a nem eredeti patron is, akkor tudnátok jó minőségűt ajánlani, ami a gyakorlatban is már bizonyított?
Előre is köszönöm a segítséget :R.

(#516) pici79 válasza Jim74 (#515) üzenetére


pici79
csendes tag

Szia! Szerintem nyugodtan használj utángyártott patront, nem fogja hazavágni a nyomtatódat. ;-)

(#517) Jim74 válasza pici79 (#516) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi. :R

(#518) Soma01 válasza Jim74 (#515) üzenetére


Soma01
veterán

Én is után gyártottat veszek mindig. Kb. 2 éve van meg a nyomtató, semmi baja a fejnek, de ha cserélni kellene sem lenne gond, mert már 100.000 ft fölött spóroltam meg a tintán. A színek nem olyan szépek az olcsó, pár száz forintos patronokkal és a fekete sem olyan szép fedett fekete. Most a ezPrint platinummal próbálkozok, az még elég olcsó és állítólag jó minőségű benne a tinta és más alkatrészek is. Persze ez nem sokkal drágább a sima ezPrint-től. A platinum is 5-700 Ft/patron bolttól függően. Még nem érkezett meg hozzám, tehát nincs tapasztalatom meg még nem is fogyott kis a jelenlegi.
Én azt ajánlom hogy noname patront ne vegyél. Azok olyan 300 Ft/patron körül vannak. Én olyat szoktam venni ill. keresni, aminek legalább van valami márkája. pl. ezPrint, Q-PRINT (ezt még nem próbáltam, de tervezem), MediaRange (tűrhető, de jobbat keresek), ITmedia (kb. mint a MediaRange, kicsit az alatt van). De várom én is a tapasztalatokat, melyik a jó még. 1000Ft/patron alatt. ezPrint, Q-PRINT kb. egy árban van, olyan 5-700 ft/patron körüli áron kapható. Minőségüket még tesztelnem kell. De aki már próbálta, írja meg a tapasztalatait.
Ja igen, amúgy ezek CLI-551 XL (kis színes+kis fekete) és PGI-550 XL (nagy fekete) patronok. Canon MG5650-hez.

szerk. ECO milyen lehet? az biztos hogy nem túl olcsó. 1000 ft/patron körül van az ára.

[ Szerkesztve ]

(#519) pici79 válasza Soma01 (#518) üzenetére


pici79
csendes tag

Az árnak semmi köze a minőséghez! Jelen esetben persze... Ecopixelt is lehet kapni 500ft körül. Azt tudnotok kell, hogy mindenki bulkosan, azaz zacskoba erkezve veszi kinabol, es a sajat dobozaba csomagolja ;-)

(#520) Soma01 válasza pici79 (#519) üzenetére


Soma01
veterán

Akkor rendeljek én is Kínából? :D

De milyet, ez itt a kérdés?

Amit néztem itthon az az Ink-mate. Azzal tölteném ha olyan patronjaim lennének. Ami nem kizárt hogy lesz.
Addig maradok a Platinumnál. (ha kipróbálás után bejön) :D mert még ki nem próbáltam, de jól hangzik amit írnak róla, de a puding próbája... Van valakinek tapasztalata vele?

(#521) pici79 válasza Soma01 (#520) üzenetére


pici79
csendes tag

Nem kell azért Kínából rendelni ;-)

Platinumról nincs visszajelzésem, Ecopixel és Ezprint eddig messze vezeti az eladási statisztikákat.

(#522) Soma01 válasza pici79 (#521) üzenetére


Soma01
veterán

Ok, a platinum is "ezPrint" márka. De már elbizonytalanodtam, mert lehet kapni ilyen zacsit külön is.... [link]
Teljesen olyan amúgy a benne lévő patron, mint a sima papír dobozos ezPrint. Legalább is kinézetre, a benne lévő tinta lehet tényleg jobb. Legalább is ez van róla írva.

(#523) dedix


dedix
tag

Sziasztok!

Ezt a tintát próbálta már valaki?

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#524) FöldiM


FöldiM
csendes tag

Sziasztok!

Canon mx 725-höz vettem messziből ARC-s patronkészletet, de tintát nem. Arra gondoltam, hogy veszek hozzá egy készlet epson külső tartályos géphez való gyári tintát és azzal töltöm. Annak elvileg gyáros a minősége, de árban kb. ötödére menne le a lapköltség. Nem merek nekimenni addig, míg valaki nem véleményezi, mert fogalmam sincs mi lesz a vége. Úgy tudom az eredeti Canon patronokban a szövegfekete pigmentes, a többi dye. Az Epsonok tintájáról semmit nem tudok, csak azt, hogy annak egyféle feketéje van. Úgy hallottam, hogy pigmentes helyett lehet dye-t használni, ha ez igaz, akkor menne a dolog egyféle feketével is, persze ha az Epson Dye.Szóval tanácstalanság.... Van valakinek tapasztalata ilyen téren? Üdv mindekinek! M.

Aquila non captat muscas.

(#525) dedix válasza FöldiM (#524) üzenetére


dedix
tag

Szia!

Epson tintát ne használj bele, haza fogja vágni a fejet. Pigment helyett dye ok, de fordítva nem.

Ezt a tintát melegen ajánlom, én évek óta használom és bevált. Ráadásul az ára is jó.

Találsz az oldalon CISS-et is a nyomtatódhoz. Sokkal egyszerűbb, mint töltögetni.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#526) FöldiM válasza dedix (#525) üzenetére


FöldiM
csendes tag

Köszi!

a tipp jó lesz, hallgatok rád tinta ügyben. Nem akarok ciss-t, ezért vettem resetes patront. 6 éve töltögetem a HP 300-asokokat is. Az az oka, hogy kikapcsol és megnyugtat, ha pepecselhetek vele, nem csak a patron töltődik, hanem én is. :K
M.

Aquila non captat muscas.

(#527) dedix válasza FöldiM (#526) üzenetére


dedix
tag

Értem. Nézd. Mindenkinek van valami heppje. :C

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#528) bacskait


bacskait
tag

Van egy Samsung SCX-4727 SD lézernyomtatónk. Vehetek bele utángyártott tonert?
Ha igen, milyet? Van ezek között akkora minőségbeli különbség, mint az árak között.
Nem szeretném tönkretenni a nyomtatót, de azért a gyári tonerek árát sokallom.

(#529) Csaba.no1


Csaba.no1
tag

Sziasztok!

Toner utántöltésben lenne szükségem segítségre, brother hl-1110-es nyomtatóról van szó és a benne lévő tn-1030-as toneről. Az utántöltő port nagy nehezen sikerült is hozzá beszerezni, ezek hány töltést bírnak ki mielőtt fel kellene újítani a tonert? Vagy érdemes inkább új utángyártottat vásárolni? Felújításnál melyek azok az alkatrészek amik cserére szorulnak? Illetve honnan tudnék ehhez a típushoz "Felújító készletet vásárolni"?

Válaszotokat előre is köszönöm!

Üdv,
Csaba

(#530) Ch4os


Ch4os
aktív tag

HP LaserJet 4100-hez keresek toner lehetőséget. Mit ajánlotok?
Jelenleg egy eredeti/gyári HP C8061X van benne.
Utántöltsem, vagy vegyek valami utángyártottat?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#531) oszy


oszy
veterán

Van egy Canon MG7750 nyomtató. Mindenhol azt hallom, hogy csak eredetit festéket használjak hozzá. Mennyire igaz ez? Az nem jó megoldás, hogy ha kifogy a mostani eredeti, utána veszek egy utángyártottat, aztán megint eredetit?

Egyébként hol érdemes venni tintapatront? És ehhez melyik kell?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#532) Dluinet válasza oszy (#531) üzenetére


Dluinet
nagyúr

Normális chip-es patront vegyél. Canon nyomtatóban még nem használtam eredeti patront.
Egyre figyelj, hogy hetente egyszer nyomtassál egy színest, legalább egy fejellenőrző mintát, hogy ne száradjon be a fej.

[ Szerkesztve ]

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#533) oszy válasza Dluinet (#532) üzenetére


oszy
veterán

Ennyi? :)

És nem tudod véletlenül a pontos típusát?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#534) Dluinet válasza oszy (#533) üzenetére


Dluinet
nagyúr

10 db 11000Ft
12 db 15600Ft
5 db 7400

ezek a gyárinál nagyobb kapacitásuak

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#535) talos86


talos86
csendes tag

Üdv! Elfogyott a Samsung CLP-365-ös lézernyomtatóm gyári fekete tonere(CLT-K406S). Ajánljatok hozzá tonert, mert nem szeretnék ráfázni. Eddig több helyen MMC márkájút láttam, vélemény róla?

(#536) oszy válasza Dluinet (#534) üzenetére


oszy
veterán

Köszi! Egész jó ár :) Az igaz, hogy utángyártott patronnal többször kell nyomtatni, mint a gyárival? Mondjuk hetente minimum egy teszt oldalt?

Szinte ÚJ Xiaomi légmosó E L A D Ó!

(#537) Dluinet válasza oszy (#536) üzenetére


Dluinet
nagyúr

igen

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#538) eight


eight
senior tag

Üdv!

Szeretnék tanácsot kérni, hogy egy új Brother DCP-L2520DW nyomtatóhoz lehet TN2320-as után gyártott tónert használni, vagy inkább ne, és csak az eredeti használata ajánlott, (esetleg a jótállást befolyásolja)?

Nagyon köszönöm!

(#539) kuklinistvan


kuklinistvan
újonc

Sziasztok!

Szerintetek a tonerkereso.hu oldalán talált HP Deskjet 5150-be talált tinta (link) megbízható?

(#540) pici79 válasza eight (#538) üzenetére


pici79
csendes tag

Hazsnáld nyugodtan, semmi bajod nem lehet :-)

(#541) pici79 válasza talos86 (#535) üzenetére


pici79
csendes tag

Van más márka is ami megbízható. Pl
[link]

(#542) hozem


hozem
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani valami megbízható toner márkát (utángyártott)? Brother TN-2320 tonert szeretnék venni.

Előre is köszi!

(#543) Kacsa75

Szervusztok Kedves Fórumtársak!
Kérlek szépen Benneteket, hogy segítsetek.
Az új Samsung M2675F típusú nyomtatómban kifogyott a hozzá kapott patron.
Vásároltam hozzá egy utángyártott patront, de azt írta ki, hogy nem kompatibilis.
Visszavittem és adtak egy másikat azzal a címszóval, hogy az új nyomtatók némelyike csak az új chip-el szerelt uángyártott patronokkal működnek.
Sajnos ez sem jó, ennél is azt írja ki.
Esetleg tudnátok abban segíteni, hogy elfogadja az utángyártott patront?
Előre is nagyon szépen köszönöm.
Isten áldjon Titeket!

Dombi Péter Bp.XXII.Ker.

(#544) szaki1


szaki1
tag

Sziasztok!

Szerintetek mennyire lehet megbízható ez a tinta a nyomtatómhoz? (világviszonylatban is elismert INK-MATE márkajelű tinta)
[link]

Egy Canon MG5350 CISS-ről van szó, amibe fekete pigment tintát keresek.

Köszönöm

(#545) szaki1 válasza szaki1 (#544) üzenetére


szaki1
tag

Közben találtam két másik tintát is, ami jó lehet.
A gyártója Starink. Ez milyen minőségű tinta lehet?

[link]

A gyártója i-AICON™ Ez milyen minőségű tinta lehet?

[link]

[ Szerkesztve ]

(#546) dedix válasza szaki1 (#545) üzenetére


dedix
tag

Ezt használd, kiválló minőség.

Asztali, hordozhato PC javitas, bovites, karbantartas --> pcdr.atw.hu / 06 húsz 950 4074

(#547) pici79 válasza szaki1 (#544) üzenetére


pici79
csendes tag

A mi ügyfeleink nem panaszkodnak ilyesmikről. Milyen gyártó termékét vásároltad?

(#548) pici79 válasza hozem (#542) üzenetére


pici79
csendes tag

Szia! Sikerült találnod?

(#549) pici79 válasza szaki1 (#545) üzenetére


pici79
csendes tag

Univerzális tinták, saját egyedi köntösbe :))

(#550) szaki1 válasza dedix (#546) üzenetére


szaki1
tag

Kösz a válaszod, de nekem csak fekete Pg-525 kompatibilis Black tinta kellene és nem egy egész sorozat minden színből.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.