Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) #41635072 válasza hard83 (#50) üzenetére


#41635072
törölt tag

Azóta én is vásároltam Orink tintát, és szerintem is egész jó. :K

(#52) mszabi


mszabi
csendes tag

Sziasztok! Epson dx4000 nyomtatóm van 3 garnitura eredeti patront nyomtattam ki vele 1 éves a nyomtató igaz nem sokat használom és mostanában csikoz...nem tudok mit kezdeni vele.Vettem "Remax" által forgalmazott tintát utángyártottat bele szin minősége valóban nem olyan mint az eredeti de felismeri :DD (elfogadja) a nyomtató azzal nincs gond mert sok patront próbáltam ki és a chip miatt nem :O :O ment.Azt szeretném kérdezni , hogy az utángyártott tinta töltöttsége 13 ml patrononként a gyári 5,5 ml a nyomtató irja a chipet, hogy mennyit lehet nyomtatni vagy mind a "13 ml"-ert (Kb..) ki lehet használni belőle ??

(#53) #41635072 válasza mszabi (#52) üzenetére


#41635072
törölt tag

Egy kicsi marad azért a szivacsban.

(#54) hanu75


hanu75
csendes tag

Sziasztok! ML-1640 reset-elt chippet keresnék, mivel az utántöltött toner, hiába tele van üresnek jelzi a gépezet. Hol lehet utántöltött reset-elt tonert venni és mennyibe kerül? Tehát hogy lehetne a chip-jét reset-elni, vagy honnan lehetne reset-elt chipet venni. Válaszotokat előre is köszönöm.

(#55) #41635072 válasza hanu75 (#54) üzenetére


#41635072
törölt tag

Chip reseter nem olcsó mulatság, min 6K. Chip szintén.
Szerintem nézz be be egy szakboltba, és ott párszáz forintért megcsinálják neked.
Mindenesetre még nem hallottam toneres resetelt chipről. :U

(#56) katona.t


katona.t
tag

Helló
Ugyebár az eredeti patronok mellé nem szabad utángyártottat tenni. De utángyártott mellé szabad másikféle utángyártottat tenni? Mert van 1 garnitúra orink patronom, és van 1 fekete másfélém ami nem tudom milyen mert nincs ráírva. Szóval a másfélével össze tehetem az orinkeket? (sx 200-am van ha ez fontos) Köszi

[ Szerkesztve ]

(#57) #41635072 válasza katona.t (#56) üzenetére


#41635072
törölt tag

Eredeti patronokat is összerakhatod az utángyártottat ha akarod.
Persze érdemes egyfajtát használni, ha fotókat is vagy nagyobb minőséget igénylő dolgokat nyomtatsz.
Természetesen elég ha a feketék vagy a színesek megegyeznek. Tehát nyugodtan egyberakhatod.

[ Szerkesztve ]

(#58) bul07


bul07
nagyúr

Sziasztok
valaki próbálta már ezek közül valamelyiket
érdekes

[ Szerkesztve ]

( ͡° ͜ʖ ͡°) Samsung Galaxy A52S / Samsung UE48H6400 / Touran 1.9PDTDI 90LE (2005)(BRU) ( ͡° ͜ʖ ͡°) ---->"A nők pedig olyanok, mint a parkolóhelyek. A jobbak mind foglaltak, a maradék meg vagy rokkant, vagy fizetős..." - By:elfelejtette

(#59) #41635072 válasza bul07 (#58) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én a www.supersmartelectronics.com oldalról akartam rendelni, csak rájöttem, hogy MP610-ben nem használható...
Szerintem ha nem nyomtatsz sokat nem érdemes venni, mert ha beszárad, vagy gagyi a minősége, akkor sokkal több tintát dobsz ki, mintha patronban vetted volna meg.
A másik, hogy esztétikátlan, és nehezebben használható lesz tőle a nyomtatód. A legtöbb nyomtatóban (főleg multifunkciósban) már védelem van ezek elen, tehát nem tudod használni, hiába van ott az odalon...

(#60) Donee


Donee
csendes tag

Sziasztok!

Vettem egy új Epson Stylus DX8450 típusú multifunkcionális nyomtatót. Most szeretnék hozzá festéket is venni, de tanácsotokat kérném (tapasztalat alapján) ez ügyben az alábbi két választás közül:

[URL=http://www.nyomtassolcson.hu/product_info.php?products_id=1579]Epson T0711 eredeti fekete nyomtatópatron (to711)[/URL] 2200 Ft
[URL=http://www.nyomtassolcson.hu/product_info.php?products_id=1969]Epson T0711(t0891)fekete utángyártott tintapatron(V5.0chip)to711[/URL] 870 Ft

Ismerősöm vett hasonló nyomtatót, és neki az utángyártott patronnal egyáltalán nem működött.
A v5.0-ás chip-vel elvileg kompatibilisek az új nyomtatók is. Tényleg így van? Ez miben más?

Előre is köszönöm a segítséget!

(#61) Donee


Donee
csendes tag

Még egy gyors kérdés: Ezt olvastam a nyomtató mellé kapott felhasználói kézikönyvben:
"Ha valamelyik tintapatron kiürül, a másolást vagy a nyomtatást akkor sem folytathatja, ha a másik patronban még van tinta."
Ez a gyakorlatban is így van??? :F

(#62) #41635072 válasza Donee (#61) üzenetére


#41635072
törölt tag

A www.tintacentrum.hu-n minőségibb tintát kapsz.
Ha egy tartály üres, akkor nem nyomtat.

(#63) robo001 válasza Donee (#61) üzenetére


robo001
csendes tag

Szia!
Nekem Epson DX4450-esem volt(két hónap után továbbadtam), és annál is így volt gyakorlatban is. Ha az egyik tinta kifogy: nincs másolás, nyomtatás, míg nem cserélsz. A fekete kifogyása esetén ajánlja fel, hogy kikeveri színesből.
Üdv. Robi

(#64) robo001


robo001
csendes tag

Multifunkciós nyomtatót szeretnék venni, tudtok-e segíteni, hogy melyik a jobb Canon/Epson? "Tizenezres" árkat.-ban.
Köszi. :F

(#65) robo001


robo001
csendes tag

A DX4450-es nem tetszett. Sok fejtisztítás: a G&G utángyártott fekete időről-időre csíkosan nyomtatott. Csak 1-2 fúvókatisztítás segített, de így jelentősen pocsékolódott a többi szín is. Hát, 2 hónap után eladtam. Most láttam, hogy az Orink utángyártott patronok, jók és olcsók is.
Rendeltem, egy Canon mp 140-et. utántölteni fogom, valószínűleg Ink-mate-tel.
Jól döntöttem?
Vélemény, tanács: - utántöltés, vagy utángyártott?
- jó-e a zink-mate?
- Canon vagy Epson?
- 2 patronos töltve, vagy 4 patronos utángyártott?
Köszi.

Ui.: Nem nyomtatok sokat. :U

(#66) #41635072 válasza robo001 (#65) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ezeket a kérdéseket nem lehet megválaszolni. :D

(#67) robo001


robo001
csendes tag

Canon mp 140-eshez milyen utántöltő szett jó? minőség és ár is.

ui.: 140 és 150-es-hez van reset leírásom. Utána ismt kijelzi a tintaszintet. nem az én éerdemem. Úgy találtam :K

(#68) robo001 válasza #41635072 (#66) üzenetére


robo001
csendes tag

Ok. Csak véleményekre, tapasztalatokra vok. kíváncsi.

(#69) #41635072 válasza robo001 (#65) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem lehet kihelenteni egyértelműen, hogy Canon/Epson, nagy különbség nem lehet köztük. Nekem eddig csak Canonom volt.
Az ink-mate tintát sokan dícsérik.
A 2 patronos töltve/4 patronos utángyártott tökmindegy. De gondolom mindegyikbe lehet utángyártottatt venni és tölteni is.

(#70) robo001 válasza #41635072 (#69) üzenetére


robo001
csendes tag

köszi

(#71) #41635072 válasza robo001 (#70) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha ink-mate mellett döntesz, majd megoszthatod a véleményed itt a topikban! :R

(#72) Maci83


Maci83
csendes tag

Orink patront lehet pesten venni vhol?

(#73) Pizzu


Pizzu
aktív tag

Sziasztok!

Én itt vásároltam a patront és nagyon elégedett vagyok. Ha problámám volt hogy nem fogadta el a gép a patront akkor a kezdett patront is viszavette és adott másikat.
itt van helyileg

Nekem EPSON DX 7400-as multim van T07xx-es patronnal 650HUF/patron

KORREKTEK ÉS SEGÍTŐKÉSZEK

Lehet régi...Lehet új... Ha eltörött! Megújul! Laptopok mechanikai problémák javítása

(#74) Donee válasza #41635072 (#62) üzenetére


Donee
csendes tag

Hi!

Mi alapján állítod/döntöd el, hogy a tintacentrumban lévő utángyártott Epson tintapatron minőségibb, mint a nyomtassolcson.hu oldalon lévő?

Nekem mindkettő semmit mondó... :F Mire lehet felfigyelni, utána nézni egy után gyártott patronnál?

(#75) #41635072 válasza Donee (#74) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az akapján, hogy ott orink tinta van, ami megbízható, sokkal jobb minőség, mint a többi nevesincs semmi.

(#76) robo001 válasza #41635072 (#75) üzenetére


robo001
csendes tag

Tudnátok segíteni abban, hogy a canon mp 140-ba jó-e a PG-50, és a CL-51-es. Ha lehet olyan írjon aki már próbálta, hisz a különböző bolti leírásokban ez is, az is szerepel.
Köszi Robi!

(#77) ^Clown válasza robo001 (#76) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Én nem használtam, de ajánlom figyelmedbe a következő oldalt: [link]

Idézet az oldalról:

Ink Cartridge Configuration: FINE Cartridge - PG-37, CL-38 (Optional - PG-40, CL-41)

Tehát amiket felsoroltál, nem jók bele.

(#78) köpödki válasza ^Clown (#77) üzenetére


köpödki
csendes tag

Sziasztok!

Ma vásároltam egy Canon Pixma MP240 tipusú nyomtatót. Ehhez lehet utángyártott patront vásárolni? Rengeteg oldalt végiglapoztam a neten, eddig nem találtam. Köszi előre is a segítségért.

(#79) morga


morga
csendes tag

Canon ip4200-esbe tavaly Q-Ink partont tettem, chipet kellett benne ugyan barkácsolni, nagyon megérte. Szerintem a minőség is jó. [L:www.brimi.hu][link][/L]-tól vettem. Jó lenne, ha tudna valaki egyszerű olcsó módszert nullázásra.

[ Szerkesztve ]

(#80) #41635072 válasza morga (#79) üzenetére


#41635072
törölt tag

Ha akarsz tintaszint visszajelzést mindenképp új chipet vagy chipresettert kell venned.

(#81) bazsade


bazsade
tag

"Ink Cartridge Configuration: FINE Cartridge - PG-37, CL-38 (Optional - PG-40, CL-41)"

tud valaki ezeknek megfelelő olcsó, utángyártott patronokat?

[ Szerkesztve ]

(#82) #41635072 válasza bazsade (#81) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nem létezik.

(#83) ^Clown válasza köpödki (#78) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A Te nyomtatódba ezek a patronok kellenek:
Ink Cartridge Configuration: FINE Cartridge - PG-510, CL-511 (Optional - PG-512, CL-513)
Úgy tudom, hogy sajnos ilyen utángyártott patron nincs (méghozzá azért, mert itt a patron "egybe van építve" a fejjel). Marad a töltögetés!

Mindenkinek, aki ide téved: jól nézzétek meg, hogy milyen nyomtatót vesztek, mert nem mindegyik nyomtatóhoz van utángyártott patron! Érdemes előtte tájékozódni. Amelyik nyomtatóba olyan patron való, amely tartalmazza a fejet is, szinte biztos, hogy nem lesz hozzá utángyártott patron! Persze meg lehet oldani azt is utántöltéssel, de az kicsit macerásabb munka.

[ Szerkesztve ]

(#84) Lpat01


Lpat01
csendes tag

Sziasztok!

Van egy kb 4-5 éves Canon i350 -es nyomtatóm. Körülbelül két évig volt használva megvétele után, majd félre lett téve. Most megint elővettem, hogy használjam és vettem hozzá utángyártott színes illetve fekete patront.

A problémám a következő:
-Fekete szövegben kihagy sávokat, plusz néha szétkeni a tintát.(színes nyomtatásnál nincs semmi gond)
Az utángyártott patron miatt van ez, vagy a nyomtatóm szar?

(#85) #41635072 válasza Lpat01 (#84) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem is ilyen problémám van, csak IP2000-res nyomtatóval.
Szóval ez engem is érdekelne. :)

Más: Az utángyártott patronokon (CLI-8) felül van 2 lyuk. Amikről használat előtt le kell szakítani egy fóliát. Nos azt vettem észre, hogy ezekből a patronokból drasztikusan fogy a tinta. Lehet le kéne ragasztanom, mert elpárolog? :F

(#86) Stirlitz


Stirlitz
senior tag

Én az Epson DX3850 multiban Orink feketét és Wox színeseket használok, fotok nyomtatásakor is teljesen elégedetten. Ezeket használja még 3 Epsonos ismerősöm is, szintén teljesen elégedetten. Tintacentrumban szoktam vásárolni őket. A Lexmark Z612-ben utántölteni szoktam Print-Fit és Tesco töltökkel. Színes és fekete patront is. A minöségük is egyezik, szöveget, egyszerübb színeseket nyomtatni jó, foto nyomtatásra nem ajánlom őket.

(#87) Maci83


Maci83
csendes tag

Üdv!

Kiprobáltam az orink pgi-5 utángyártottat és nem vagyok elégedett...
Sztem sz*rabb mint a procolor-os, halvány fekete, kb a print jet minőségével egyszinten! :(

(#88) #41635072 válasza Maci83 (#87) üzenetére


#41635072
törölt tag

Nekem a procolor tönkrebaxta egy nyomtatómat. :U
Amúgy pg-5-öt még nem próbáltam, mert abból még az eredeti van. Na majd, meglátom, ha ez kifogyott. Kíváncsi vagyok rá.

(#89) Pocee


Pocee
senior tag

Sziasztok!

Vettem utángyártott patront hp deskjet 5940 es nyomtatóba de nem akar nyomtatni mert azt jelzi hogy kifogyott a patron.
Van valakinek ötlete mit csináljak?
Átbasztak vagy csak nem jól csinálok valamit?
villog a tintajelző a nyomtatón...és a szoftver is azt mondj hogy nem eredetiek és nem tudja mennyi lehet bennük.
Előre is köszönöm!

Mr.Brightside

(#90) #41635072 válasza Pocee (#89) üzenetére


#41635072
törölt tag

Én nem tudok róla, hogy HP-ba lehet utángyártott patront venni.
Valszeg kéne hozzá chip/chipresetter, de ezt így nehéz megmondani.

(#91) kangool


kangool
tag

Premium márkájú patronokról mi a vélemény? Hol lehet kapni? Melyik nagyker, kisker?

(#92) #41635072 válasza kangool (#91) üzenetére


#41635072
törölt tag

Passz, én még sosem hallottam róluk. :U

(#93) gorlin válasza #41635072 (#92) üzenetére


gorlin
őstag

Szia!

Olvasgattam,te már régóta használod ezt az Orinket.
Sajnos nálam is minimálisan halványabb a fekete(még csak ezt cseréltem ki)feljebb említette ezt valaki.
Azon túl ennyiért bőven megéri .Azt akarom kérdezni akkor ez az Orink ez 13ml és ebből 13-at felhasznál?vagy a 5.5 illetve 7.4 nél üresnek jelzi? hallottam valami ilyesmit.
A másik hogy kivettem az eredeti feketét hátha később szeretnék fényképet nyomtatni kb meddig marad meg ha kivettem?
És az utolsó kérdésem esetleg a Wox mennyire jobb?színesbe ezt érdemes inkább?
Azt láttam hogy eredetinek ismeri fel,ennek nagyon örülök nem fog csipogni .

Előre is köszönöm

[ Szerkesztve ]

(#94) #41635072 válasza gorlin (#93) üzenetére


#41635072
törölt tag

Hogy mennyit használ fel, az passz, de szerintem mind kifolyik belőle. :U
Egyébként a PGI-5 tintája nagyon ratyi, azt most raktam be. Nálam vörös színe van....
A színes viszont viszonylag jó.

Háát, az a fekete nagoyn hamar be fog száradni. Egy hónapot sem aadok neki úgy, hogy a nyomtatóban van, de nem nyomtatsz. Úgy, hogy kivetted talán egy hét. Szóval inkább tedd vissza...
Melyik feketét vetted ki? Mert ha a PGI-5-öt (vastagabb), azzal úgy is cak szöveet nyomtat.
A CLI-8-cal (vékonyabb) meg csak fotót nyomtat, szöveget nem.
Woxot nem ismerem, de náluk szvsz felmatricázott van, mikor miylen jön.
Ha chipes, akkor "eredetinek" ismeri fel (amúgy nem eredetinek, csak újnak). Ilyen Orinkből is van. Sőt szinte minden tintából.

(#95) gorlin válasza #41635072 (#94) üzenetére


gorlin
őstag

Szia
nekem nem fotónyomtatóm van hanem sx 105 itt csak egy féle fekete van
OR-CET 0711 ,melyik gyártó feketéje a legszebb?

Üdv

(#96) #41635072 válasza gorlin (#95) üzenetére


#41635072
törölt tag

Jaaaa jóóó, én csak canonban gondolkodtam. :B
Hát nem tudom melyik a legszebb.
Ink-Mate utántöltőket dícsérik sokan.
G&G-t ne vegyél!

(#97) gorlin válasza #41635072 (#96) üzenetére


gorlin
őstag

Akkor gyorsan leírom az én tapasztalatomat.
14e ért vettem tescó gazdaságos akcióban húsvétra,ennek azért van jelentőssége mert szerintem a gyártás dátuma nagyban befolyásolja hogy milyen utángyártottat fogad el.
A típusa :Epson Sx 105
-Scannel ,fénymásol gép nélkül és persze nyomtat.
Eredeti tintával nagyon szép például a szövegnyomtatása de valahol a lézer és az átlagos tintasugaras minőség között van.
A színei is szépek,a fotónyomtatása pedig szintén közepes ,egy epson fotónyomtató szebben nyomtatott(ami persze érthető is).
Most jön a feketeleves.A fekete tinta :) nagyon hamar fogyni kezdett .Vehettem volna 2300ért nagyon kics kiszerelés azt hiszem 3 vagy 5 ml ,illetve 3200-ért 7.4ml-est.
Inkább választottam az itt olvasottak alapján az Orink tintáját(V5 chipes) amit már 800ft körül meg lehet kapni,és eredetiként ismeri fel a nyomtató!És ami a legérdekesebb hogy 14ml
Eddig csak a feketét próbáltam ,sajnos fakóbb mint az eredeti .De azt kell hogy mondjam ennyi belefér.Próbáltam fotót is nyomtatni de nem sikerült mivel a sötétkék ingem fekete lett.Ez azért lehet mert gondolom kevertem a gyártókat és nem azonos tinta nem szereti egymást.
Talán nézegetek más fekete tintát ,de ha ez így marad az sem nagy gond ,én nem fogok 3200 forint fizetni 170 oldalra .a 800 forint 400oldalra jobban tetszik.
De persze cserébe láthatóan rosszabb a minőség.

[ Szerkesztve ]

(#98) #41635072 válasza gorlin (#97) üzenetére


#41635072
törölt tag

Az az árnyalatprobléma nem a keverés miatt van, hiszen nem tudnak keveredni (nagyon kicsi hely van a szivacs és a fúvókák közt, ahol nagyon kevécske tinta tud csak megrekedni a régiből). az az utángyártott minősége miatt van sajnos. Nálam pl minden túl vörös. Most éppen nem tudtam kinyomtatni nagymuteréket, mert barna "fafal" van mögöttük, de minden vörös lett....
Talán egy próbát megér szerintem az Ink-Mate tinta. Még addig érdemes venni, amíg megvannak az eredeti patronjaid, hogy abba töltsd.
De, ha nem gázok, akkor maradhat ez is persze.

El kell hogy mondjam: 4 év alatt most adom el a 4. nyomtatómat. Mindegyik tintasugaras volt. Mindig valami hülyeség miatt cseréltem le. Volt egy amit az utángyártott tinta tett tönkre. Rájöttem, hogy semmi értelme tovább szenvedni vele. Hiába vettem 60K-s nyomtatót, ha egyszer utángyártott tinta volt benne, és a fotók... hát nem lettek a legjobbak. Mivel elég keveset nyomtatok, eritkább időközönként, ezért nekem nem nagyon jó tintasugarast venni.

Most elhatároztam ,hogy veszek egy lézerest. Abba nem szárad bele a tinta, kicsit gagyibb minőség, a fotókat majd előhívatom.

Persze ez nem jelenti azt, hogy a tintasugaras sz*r, cak nekem nem jött be.

(#99) gorlin válasza #41635072 (#98) üzenetére


gorlin
őstag

Az a baj az Ink-mate tinta töltögetős ,és a kész megoldás jobban tetszik.
A lézerbe szerintem nem vehető észre az utángyártott és eredeti közti különbség.
A színesekről nincs tapasztalatom.
Visszatérve a témára:
Nem tudom,valahogy nincs szívem ennyit költeni rá ,11e egy komplett szett:(,ezért vettem inkább utánygyártottat.
Akkor inkább lézer,de ugye ott nincs fotónyomtatás.normális minőségben.
Arról nem is beszélve hogy ott is egy eredeti toner 20e körül van 2000oldalra.

[ Szerkesztve ]

(#100) #41635072 válasza gorlin (#99) üzenetére


#41635072
törölt tag

Igen, ott nincs fotónyomtatás, de gyakorlatilag itt sem, mert nálam az utángyártott tinta elég tűrhetetlen szinten volt már. Amúgy 9000Ft 1500oldalra, ami nekem kell toner. De termsézetesen ott is van utángyártott, porokat meg 1-2000-ért lehet venni. Viszont itt nem szárad be, nem tömődnek el a fúvókák, stb.
De gondolom te rendszeresen nyomtatsz, akkor arra jó a tintasugaras. Legalábbis nem szárad be. A többi kockázata meg ott van.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.