Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) sir0cco válasza pici79 (#598) üzenetére


sir0cco
tag

:R

(#602) DJviolin


DJviolin
csendes tag

Sziasztok!

Kyocera tonerekből melyik utángyártott brand megbízható? Kyocera TK-1170 és TK-1160-ast keresek. Nekünk eddig a Victoria tonerek váltak be legjobban, de ebben a brand-ben nincs ez a két toner.

Köszönöm!

(#603) PociAti válasza DJviolin (#602) üzenetére


PociAti
senior tag

Pelikan és Xerox Everyday. Többi bizonytalan minőségellenőrzés hiányosságai miatt.

(#604) lukacsi


lukacsi
csendes újonc

Sziasztok!

HP LaserJet Pro CP1025-ös nyomtatóba milyen utángyártott tonert javasoltok? Én az Eco márkájúra gondoltam (nem EcoPixel). Van valakinek véleménye róla? Mi nagyon régóta a tutitintától rendeljük a nyomtató kellékanyagot.

(#605) pici79 válasza DJviolin (#602) üzenetére


pici79
csendes tag

Szia! Nano, Integral...

(#606) pici79 válasza lukacsi (#604) üzenetére


pici79
csendes tag

Nem rossz az ECO, talán 1 fokkal alatta van az ECOPIXELnél.

(#607) lukacsi válasza pici79 (#606) üzenetére


lukacsi
csendes újonc

Köszönöm szépen! :))

(#608) PociAti válasza pici79 (#606) üzenetére


PociAti
senior tag

Elég komoly ellentmondást sikerült felfedezni korábbi hozzászólásoddal:

"Azt tudnod kell, hogy az esetek döntő többségében bulk-ban érkeznek a kazetták, és mindenki a saját dobozába pakolja."

Bulk kazetta miatt az ECO sem tudja éppen mit kapott, ahogy az ECOPIXEL sem és a többi hasonló semmitmondó fantázianevű termék kereskedője sem. A minőségi hullámzás független tőlük.

(#609) pici79 válasza PociAti (#608) üzenetére


pici79
csendes tag

Eco kazetta dedikált gyárban készül, és több száz eladott példány után állítom most, amit állítok. ;)

(#610) Rayner válasza lukacsi (#604) üzenetére


Rayner
őstag

Én itt [link] vettem anno és teljesen rendben van. kicsit drágább mint a noname tonerek viszont jobb is.

(#611) PociAti válasza Rayner (#610) üzenetére


PociAti
senior tag

Ez ugyanúgy noname. Mert egységes design szerint készült magyar doboza van, attól még ugyanolyan ellenőrizhetetlen noname termék. Akár azonos is lehet másik olcsóbb társával. Sajnos ezen a területen sok a szélhámos.

(#612) lordgamez


lordgamez
csendes tag

Sziasztok!

Brother HL-1210W típusú nyomtatóhoz kerestem utángyártott tonert, bolt ajánlására ezt vettem hozzá: https://firstshop.hu/zafir-premium-brother-tn-1030tn-1050-p91284

Azonban úgy tűnik bármit próbálok folyamatosan "Nincs toner" üzenetet kapok csak vissza a nyomtatótól, van amit tudtok ajánlani, ami biztos kompatibilis vele, vagy esetleg ezzel is lehet kezdeni még valamit hogy felismerje?

(#613) PociAti válasza lordgamez (#612) üzenetére


PociAti
senior tag

Pedig a Zafír márka azt hazudja magáról Prémium! (Vagyis azt próbálja sugallni, hogy prémium minőségről lenne szó. És még független tesztnek beállító weboldalt is üzemeltetett, ennek bizonyításaként. Szélhámosok!)

Az utángyártottak nem úgy működnek, hogy XY semmit mondó márkanevű termék jó, a másik meg nem. Az eredetük nem visszavezethető a gyártóra. Ezáltal a minőségi problémákkal kapcsolatos reklamációk sem jutnak vissza gyártóhoz. A nem beazonosítható eredet miatt van mindegyiknek ilyen általános neve, mint a Zafír, Gold, Silver, Pixel, Eco, Star, stb..
Az is előfordulhat, hogy mindegyikben ugyan az a toner van (újra lettek csomagolva).
Annak is közel ugyan akkora a valószínűsége, hogy két "Best-Premium-Ultra" márkanevű termékben, amit 1 hónap eltéréssel vettél, abban más "gyártó" termékei vannak. Éppen melyik beszállító adott olcsóbb ajánlatot annak a kínai kereskedelmi cégnek, amelyik a hazai forgalmazóknak küldi ezeket a szarokat.
Amelyik "márka" terméke valakinél 1 hete még működött, arra semmi garancia nincs, hogy másnál is működni fog.

Ha valaki azt mondja, neki eddig az XY termékkel semmi gondja nem volt még, az igazából azt se tudja miről beszél. Vagyis ő akkor csak a termék külső csomagolásáról beszél, nem magáról a tonerről!

(#614) Dluinet válasza lordgamez (#612) üzenetére


Dluinet
nagyúr

válassz ezek közül
A nyomtató tartósságát nagyban befolyásolja a papír.
Az olcsó papír porzik, és a mindenhova lerakodó papírpor tönkreteszi a nyomtatót. (beégetőt, a csapágyakat, a gumi görgőket ,stb)
Mondi IQ Premium 80g papírral nem lesznek nyomtató gondjaid.

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#615) lordgamez


lordgamez
csendes tag

Köszi az infót @PociAti és @Dluinet, gondoltam hogy a "prémium" nem jelent semmit ezeknél, de akkor megpróbálkozom a linkeltekkel :)

(#616) PociAti válasza Dluinet (#614) üzenetére


PociAti
senior tag

A Mondi IQ Premium tényleg elég jó. Teszteltük tintasugaras nyomtató, belépő szintű lézernyomtatón és 100 lap/perc sebességű, nagy teljesítményű másoló gépen. Ez utóbbinál könnyen előjönnek a hibák. Sok papírt kipróbáltunk, olcsó megoldásnak ez volt a legjobb. Meg úgy általában a Mondi termékei nagyon jók.

Amit nem szabad használni, azok az újrahasznosított papírok. Gyártás folyamán már annyira sérülnek a rostok, hogy igazából nem is lehet szálirányról beszélni. Nincs tartása, és ahogy mondod, "porzik".
A meetingen bármilyen ökotudatos gondolatnak is tűnjön az újrahasznosított papír használata, annak a gép idő előtti tönkremenetele, elakadásból eredő kellemetlenségek miatt a mérleg könnyen átbillen negatív irányba.

Az általad belinkelt termékkel még nem találkoztam. Onlinetoner. Az elnevezés is micsoda nonszensz. Egy fizikai eszköz, mármint a toner mitől lehet online? Beillik a semmit mondó elnevezések sorába, az Eco, a Pixel és a társai közé.

Ha valaki olcsósított tonert szeretne venni, arra léteznek neves gyártók, valóságos termékbiztosítással, ellenőrzött minőséggel. Ahol nem a névtelen kisüzemek versenyeznek az olcsóbb előállításért.

Ezek a Xerox Everyday sorozata, és a hasonlóan elég nagy múltú Pelikan cég.

https://www.shop.xerox.com/compatible-cartridges

Gondolom rajtuk kívül mások is forgalmazzák, ez volt az első épkézláb találat:
https://www.dellaprint.hu/nyomtato-kellekanyagok/pelikan/pelikan-tonerek/

(#617) Midway


Midway
senior tag

Canon TS5150 nyomtató
CL 540 / 541 patron utántöltésre melyik tinta (készlet) ajánlott , akár eredeti vagy jó minőségű utángyártott?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.