Hirdetés

2024. június 27., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:54

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ
Kérlek, KÉRDEZÉS ELŐTT olvasd el!



HA KÉRDEZEL, EZEKRE AZ ADATOKRA SZÜKSÉGÜNK LESZ:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78485) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Szerintetek ez így milyen összeállítás? CPU; alaplap; RAM (itt találtam legjobb árakon)
- munkára kell, kis költségvetésből (távmunka - saját zsebből).
- CAD-programok, néha régebbi FPS-játék, semmi VGA-igényes dolog (GTX1050Ti megy bele a mostani konfigból, csak a Crysis sorozattal játszom, azzal is keveset, FHD felbontáson). Ezen kívül fotófeldolgozás, videoiszerkesztés.
- az adatlapomon látható jelenlegi konfigom 7 éves lesz lassan, ehelyett gondolkodom valami korszerűbben.
- a következő lépés a 256 GB-os Samsung 960 EVO M.2. SSD lesz, semmi más bővítés éveken belül nem.
- semmiféle tuning nem játszik, gyári órajelen, gyári hűtővel, de jól szellőző házban lesz.
- "egyszálas" teljesítmény lényeges, vannak olyan régi dolgaim, amik csak egyetlen szálon futnak.

A másik lehetséges verzió a Ryzen 5 1600 sima lett volna, de teljesítményben és árban pontosan ugyanannyi, és kicsit még tartok az AMD-től (előző gépeim ilyenek voltak, és pl. az Iponnál elég csúnya a garanciális meghibásodások 5-a az Intelhez képest).

Passmark szerint kicsi a különbség a Ryzen javára, mindkettő közel kétszer erősebb a jelenlegi i5 2500-nál, az Intel javára szól az integrált VGA (nagyon jól jött az ősszel, mikor megdöglött a 7870-em, egy hónapig VGA nélkül dolgoztam).

Szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Milyen processzort vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.