Hirdetés
- Sundesz: 20 éve a PH!-n
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- gban: Ingyen kellene, de tegnapra
- Kempingezés és sátrazás
- bacsis: Gyere el a 10. BRSZK-ra!
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- KisBundi blogja
- RetepNyaraB: Kávés szöszölés, az élet, a világmindenség, meg minden
-
LOGOUT
Kérdezés előtt olvasd el az összefoglalót, de minimum a "Gyakran feltett kérdések" bekezdést!
A topik célja, hogy segítsen eligazodni a hálózati adattárak piacán. Mivel a NAS-sal kapcsolatos igények rendkívül sokfélék lehetnek, a lehetséges megoldások között is igen komoly eltérés lehet árban, teljesítményben, kényelemben és rugalmasságban egyaránt.
Az összefoglalóban összegyűjtöttük a legfontosabb alapinformációkat, és az egyes lehetőségek rövid bemutatásával igyekszünk segíteni, milyen irányba induljon el a leendő NAS-tulajdonos.
Új hozzászólás Aktív témák
-
mamago1972
tag
válasz
bigdady #9619 üzenetére
Kerestem médialejátszót, de nem találtam megfelelőt és hiányzott volna az optikai meghajtó. Ezért hosszú keresgélés után találtam rá a pioneer bdp 450-re. Kiváló készülék, ugye adott az optikai meghajtó és bizonyos okosítás után teljes értékű médialejátszóvá válik. wifi-n megy majd ez is.
-
mamago1972
tag
válasz
bigdady #9610 üzenetére
Nekem bejön a kezelőfelülete, könnyen áttekinthető, értelmezhető. Ipad-et még nem csatlakoztattam hozzá, de ha gondolod este, hétvégén megnézhetem. TV, laptop minden állítgatás nélkül, simán csatlakozik rá, meg androidos telefon is.
Torrentet könnyen hozzáadod webes felületen. Van dropbox támogatás, csak egy kattintás és máris létrejön vele a kapcsolat, dropboxban létrehoz egy nas mappát. -
mamago1972
tag
válasz
bigdady #9594 üzenetére
Nekem egy GT60-as van. Zyxel 325 állt szolgálatba egy hete. 5 méterre van a tv és a wifi router. wifin simán lejátsza például a bd eredeti struktúrájú állományokat, egy akadás nincs közben és még torrent is megy a háttérben, meg a wifit más is használja. Most a tv saját médialejátszójáról beszélek. Viszont nem minden fájllal birkózik meg, vannak mkv fájlok, amelyekkel nem boldogult. Tehát a válasz: ez a nas simán kiszolgálja. Viszont, egy médialejátszó még szükséges hozzá, ez nekem a jövő héten érkezik.
-
stickermajom
addikt
válasz
bigdady #8550 üzenetére
Van. Transmission 2.82 telepíthető SSH-n.
(#8551) fabias82
ZyXEL nasok ugyan jók lennének hozzá?
Ebben nem tudok nyilatkozni. Én úgy tudom, hogy képes ezekre, de érdemes átolvasni a topikját is. Nézegettem őket a vásárlás előtt, de sok helyen olvastam, hogy hangos, így maradtam a WD-nél.ÉS ez a WD My Cloud amit írtál mennyi ideje van meg neked nem szokott semmi gond lenni vele?
2 hónapja használom, eddig nem igazán volt vele gondom. Egyszer kellett újraindítanom, mert a DLNA valami miatt megmakacsolta magát. -
batagy
őstag
válasz
bigdady #8375 üzenetére
Hali!
Szerintem is egyszerűbb megoldás, ha veszel egy médialejátszót és egy NAS-t. A NAS-on így nem kellene transzkódolni, az csak a hálózaton szolgálná ki a lejátszót (NFS vagy CIFS). A lejátszási feladatot a lejátszó végezné el, levéve a terhet a NAS-ról. A DLNA-val felesleges bajlódni, ha van médialejátszód, kivéve ha egyelőre a TV belsőjét használod (de az nem ajánlott).
NAS céljára a Synology DS213j-t ajánlom (ha a szakértő népek megerősítik hogy BD25 vagy BD50 stream-elésére elegendő), mert rendkívül halk és sokmindenre elég. Én is a Brazos NAS-t váltottam le erre.
Médialejátszót a lejátszó topikban ajánlanak biztos, nekem csak egy Asus O Play Mini Plus van (Realtek 1185 chipes), nekem elég, de én nem nézek BD-t, csak max néha 720p MKV-t.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Thermaltake Toughpower 1200W Gold Hibátlan Gamer Tápegység 6 hó garancia
- Samsung Galaxy S23 Plus 256 GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Új Asus TUF GAMING A17 Gamer Tervező Laptop 17,3" -30% Ryzen 5 7535HS 16/512 RTX 4050 6GB 144Hz
- Apple iPad Pro 12,9 Magic keyboard
- Microsoft Surface Go Model 4415Y 8/128GB // Számla + Garancia //
- BESZÁMÍTÁS! Asus B760M i7 12700KF 32GB DDR4 512GB SSD RX 6800 16GB Rampage SHIVA FSP 700W
- 118 - Lenovo Legion Pro 5 (16ARX8) - AMD Ryzen 9 7945HX, RTX 4070 - UK billentyűzet
- Bowers/Wilkins PX8 fejhallgatók (dupla Bluetooth eszköz csatlakoztatása!)
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S24/Samsung Galaxy S24+/Samsung Galaxy S24 Ultra
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem
Város: Budapest