Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) epzon válasza Laci4 (#3600) üzenetére


epzon
őstag

A legnagyobb gond a géppel a kellékanyag hozzá

1 színes oldal nyomtatása olyan 40-50Ft!!! azaz 1000 lap 40 000 Ft minimum
Ettől szerintem csak gazdaságosabb gépek vannak a piacon, és még a gép sem olcsó.

Az induló kellék szerintem 500-1000 oldal között lehet.

Amúgy ha online rendeltétek akkor 15 napon belül el lehet állni a rendeléstől.

(#3602) Laci4 válasza epzon (#3601) üzenetére


Laci4
senior tag

Az a baj, hogy félek, már nem fogom tudni meggyőzni az öreget, hogy mondja le.

Szombat este hívott, hogy ha még nem vettem meg, akkor ne is vegyem, majd ő intézni,meg valami olyasmit mondott, hogy hétfőn jön valami IT-s szakember, rendszergazda vagy ki hozzájuk melóhelyre (NFH), majd vele beszél..
Hááát.. ha beszélt vele, akkor az is jó szakember lehetett! :U

Telefonról olvasva, néztem, gondoltam, rákérdezek, hogy és utángyártott tonerel mi a helyzet? De most látom a linket, ezek már u.gy cuccok.. a gyáriak horror! :Y

((Mondjuk nem ismerem a toner árakat, tintáshoz vagyok szokva. Most pl. egy HP5520-as gépem van. Két éve Apple bakija miatt, 8 ezerért hozzájutottam,bűn lett volna nem megvenni :B :DDD
Relatíve olcsón van hozzá e-bay-ről patron is.. igaz, az nem jelzi a töltöttséget.. na bumm..-lenne olyan is,kicsit drágábban...-
Az is igaz, hogy én szökő évente egyszer-egyszer nyomtatok.. még csak a gyári "demo" patronok fogytak ki..)

Anyukának azért kicsit többet kell nyomtatni, de nem veszélyes.. havi 100, max. 200 oldalra gondolok, de nem kérdeztem még meg :B
Jelenleg nekik is valami régi HP-all-in gépük van, HP56, Hp57 patronok kellenek bele.. nem tudom mi a bajuk vele.. abba is olcsón vettem patront (most pl. auchanba találtam 500Ft ért leértékelt, nem lejárt u.gy. patront, még nálam van.. ajándékba adtam volna neki :D).. igaz, utolsó színesre panaszkodtak, hogy valamelyik szín egyáltalán nem "fog"...
Mondjuk ezek a patronok lehet még a fenti lézerhez képest se olcsóak, sose számoltam ki, mennyi a patron/oldal szám.. :B

Egyébként most nézem, az általad írt 40-50 ft/oldal azt ugye a gyári toner esetén számoltad? :U
Után gyártottal mi a helyzet? Azzal azért lényegen olcsóbb lenne a dolog... vagy valami miatt nem ajánlott az u.gy. toner?

És egy utsó kérdés, milyen tintás lenne ellenfele? max 50, de inkább 40e ft? (amit fel tudnék hozni az apukának ;) )

Hozok ebédet, és kaja közben kezelésbe veszem a keresőt, hogy megnézem mi is ez a care pack vagy mi.. :U

[ Szerkesztve ]

(#3603) epzon válasza Laci4 (#3602) üzenetére


epzon
őstag

után gyártott színes lézerbe veszélyes móka, eléggé instabil a dolog, ráadásul még így sem olcsó a nyomtatási költség

Ha csak színes nyomtatót nézünk akkor alternatíva lehet az EPSON L130, ha multis akkor az EPSON L220

ezek kis terhelésre bőven megfelelnek, 3 év garanciával együtt, rengeteg kezdőtintával így festékre valószínűleg évekig nem kell költeni

van hasonló megoldása a brothernek is

(#3604) Laci4 válasza epzon (#3603) üzenetére


Laci4
senior tag

Köszi!
Mit jelent az "után gyártott színes lézerbe veszélyes móka, eléggé instabil a dolog"?
Rosszul nyomtat, rossz minőségben, vagy a gépre nézve veszélyes, tönkre mehet? (jellemző, vagy csak előfordulhat, mint a gyógyszer mellékhatások? :U :B )

(#3605) Csavarnyuzo válasza Laci4 (#3604) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Legfőbb probléma, hogy ha aHp észreveszi, hogy volt benne utángyártott, akkor jó eséllyel garanciavesztés, aminek fényében ugye felesleges a carepack.

A pirosat kell elvágni.

(#3606) Laci4 válasza Csavarnyuzo (#3605) üzenetére


Laci4
senior tag

regisztrálja a gép valahol, vagy csak ha benne van veszik észre? :DDD

Illetve szerinted is veszélyes az u.gy. toner? (jobb lenne inkább egy L220?!, próbálom ez irányba terelni majd apukát..mailba már megírtam neki, bár már lehet nem olvassa, csak holnap..)

ez a care pack pontosan mit takar? Full garit +2 évig? vagy valami korlátoltat?
Hol lehet megvenni? MMarki ban is akár? Nem igazán találtam róla magyar szájbarágós infót..

(#3607) epzon válasza Laci4 (#3604) üzenetére


epzon
őstag

ezek kombinációja amit mondasz
nem ismeri fel, hamarabb kifogy, rossz minőségben nyomtat, csíkoz, koszol, porol - nagy kevés szaki mer színes lézerben után gyártottat használni
a mono lézer ilyen szempontból sokkal egyszerűbb (pont negyedannyi hiba lehetőség)

és igen amit Csavarnyúzó is mond, hogy amúgy meg a garancia elvész.

[ Szerkesztve ]

(#3608) Csavarnyuzo válasza epzon (#3607) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link alul a Carepack. Ha nem megfelelő a chip az utángyártott toneren, akkor bejegyzi az eseménynaplóba.

A pirosat kell elvágni.

(#3609) victoryx7070


victoryx7070
újonc

Sziasztok! Egy Canon i-SENSYS MF211 lézernyomtatót néztem ki. A kérdésem az lenne, h lehet-e hozzá ugy. patront kapni, illetve ha igen, mennyire problémamentes a használata (nem tudom, itt is a chipet kell-e átragasztani, ahogy máshol olvastam). Nekem fontos lenne az alacsony fenntartási költség, és a multifunkckió, és kb. ez a max ár, amit rászánok. Előre is köszönöm a segítséget!

(#3610) Bertiee


Bertiee
aktív tag

Sziasztok!

600 dpi -vel történő nyomtatással szemben a 1200 dpi-s nyomtatás mennyivel fogyaszthat több "tonert" vegyes, ábrákkal tarkított szöveg esetén? Csak szöveg nyomtatásakor van jelentősége a nagyobb dpi számnak? :F

(#3611) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Lézernyomtatót szeretnék vásárolni, nem kell semmi extra (esetleg WiFi-n keresztül tudjak nyomtatni), egy monokróm lézer bőven elég arra, hogy dokumentumokat nyomtassak fekete-fehérben. Nem nagy iparban akarok nyomtatni, csak ami egyetemi tanulmányaimhoz szükséges. Emellett csak időszakosan lenne használva, nem is folyamatosan. Mit tudnátok ajánlani 20k körül esetleg? Amibe a Toner nem kerül csillagászati árakba. :) Előre is köszönöm!

(#3612) Highground válasza Feenyx (#3611) üzenetére


Highground
aktív tag

Sziasztok!

Kb. nekem is ugyanez!Csak én nem az egyetemi dolgaimat nyomtatnám :) Heti 1x pár oldal fekete-fehér doksi nyomtatására kellene egy olcsón fenntartható gépezet lehetőleg max. 30-ig! Annyi nem lenne baj ha tudná a WiFi-t.

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#3613) Csavarnyuzo válasza Feenyx (#3611) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nyilván az árat ne a megadott linkeken nézzétek: sima, wifi-s. Mindkettő csak nyomtató nem multi.

A pirosat kell elvágni.

(#3614) Highground válasza Csavarnyuzo (#3613) üzenetére


Highground
aktív tag

:R Még egy hülye kérdés: Ezeket tonerrel együtt árulják, vagy azt meg kell venni hozzá?

Megbízhatóságom: http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=Highground

(#3615) Csavarnyuzo válasza Highground (#3614) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Tonerrel adják, de nem teljes töltöttségűvel, hanem 700 oldalassal.

A pirosat kell elvágni.

(#3616) gltte


gltte
újonc

Sziasztok! Segítséget szeretnék kérni tőletek. Vásárolni szeretnék egy nyomtatót, ami tudna nekem nyomtatni havonta 1000-oldalt. Érdekelne színesbe és fekete-fehérbe is. Melyik az a nyomtató ami a leggazdaságosabb lenne hosszútávra és még megbízható is? Köszönöm előre is válaszotokat! :)

(#3617) Csavarnyuzo válasza gltte (#3616) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Havi 1000 oldal nyomtatásánál felejtsd el a színes lézert!
Monó lézerben pl. jó választás Canon i-SENSYS LBP6670dn. Utángyártott tonerrel lesz versenyképes a fenntartási költsége.
Ha nem ragaszkodsz a lézerhez, akkor viszont az Epson külső tintatartályos készülékeit érdemes megnézned -mind színesben mind monóban-, azoknak eredeti kellékanyaggal is nagyon kedvező a fenntartási költségük.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3618) gltte válasza Csavarnyuzo (#3617) üzenetére


gltte
újonc

Köszönöm válaszod, nem ragaszkodom lézerhez, a lényeg lenne, hogy bírja a folyamatos terhelést , megbízható legyen és ne legyen drága a patron.

(#3619) anonymus89 válasza gltte (#3618) üzenetére


anonymus89
addikt

Amit írtam is Neked 6650 esünk van 3 is bírja a terhelés igaz mi nagykapacitású 719H tonereket használunk bár nem tud 6000 oldalt szerintem inkább ilyen 5k-t.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#3620) gltte válasza gltte (#3618) üzenetére


gltte
újonc

Köszönöm!

(#3621) lumoss


lumoss
csendes tag

Sziasztok!

Nyomtató vásárlás előtt állok, és véleményeteket kérném az alábbi nyomtatóról:

[HP LaserJet Pro M125nw multifunkciós mono lézernyomtató]

Szempontok, amik fontosak:
- otthoni általános nyomtatás, szkennelés, másolás
- fontos, hogy wifi-s legyen, AirPrint kompatibilis
- lézer

Szerintetek a fenti nyomtató jónak számít? Esetleg tudtok valami jobban ajánlani?

Alternatívaként ezt néztem még:

HP Envy 5530 e-All-in-One nyomtató

Ezzel az a bajom, hogy nem lézer. Szerintetek érdemes patronosat venni, vagy mindenképp lézert nézzek?

Válaszokat/tanácsokat előre is köszönöm!

(#3622) Csavarnyuzo válasza lumoss (#3621) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Envy-t felejtsd el.. A Hp helyett én a Canon i-SENSYS MF212w-t venném, főként azért, mert 3 év gari van rá az 1 évvel szemben -hacsak nem veszel care pack-et a Hp-hoz-.
Szerk.: van az edigital-nál is: link és a 3k pénzvisszatérítéssel majdnem ugyanoda jön ki árban.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3623) mellov


mellov
csendes tag

Sziasztok!

Végre meg lett a pénz a nyomtatóhoz, viszont a vártnál kevesebbet tudok majd rá szánni. A felső határ 40 ezer Ft lehet csak, így sajnos lentebb kellett adnom az igényeim kicsit.

Segítsetek kérlek, hogy a kinézett modellek közül melyiket válasszam.

CANON i-SENSYS MF211 : (sajnos nem tud WIFI-t de leginkább ez tűnik a többi közül minőséginek)
Samsung SL-M2070W : (a WIFI miatt eddig ez a nyerő nálam, bár nem tudom mennyiből fogom megúszni majd a tonercserét ha oda kerül a sor)
HP LaserJet Pro M125a (CZ172A) : (mikor először nézegettem nyomtatókat ezzel kezdtem el szemezni, de csak azért mert a toner pótlását nagyon olcsón meg tudnám úszni, egyébként kicsit gagyinak tűnik)

Nem szeretném a vételt már túl sokáig húzni, szóval minden tanácsot szívesen fogadok :) .

[ Szerkesztve ]

(#3624) Csavarnyuzo válasza mellov (#3623) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kontra: Üzemeltetni a Samsung-ot lesz a legdrágább.
Pro: A Canon-ra most promócióban 3 év gar. és 3k visszatérítés van. Ugyanaz a mechanika mint a Hp és az utángyártott toner is ugyanolyan kedvező árban és választékban lesz hozzá.

A pirosat kell elvágni.

(#3625) mellov válasza Csavarnyuzo (#3624) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszönöm! Akkor megpróbálom beszerezni a Canon-t.

(#3626) Csavarnyuzo válasza mellov (#3625) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Paramétereit azért ellenőrizd!

A pirosat kell elvágni.

(#3627) mellov válasza Csavarnyuzo (#3626) üzenetére


mellov
csendes tag

Mármint hogy érted? MediaM-ban fogom megnézni, elvileg ott most jó áron meg lehet venni. Megnézem pontosan erről a modellről van e szó...vagy van még valami amire figyeljek oda?

(#3628) buchy


buchy
tag

Sziasztok,

Tudtok nekem segíteni multi nyomtató ügyben?

Ami kéne:

scanner több lapot maga képes behúzni (sajnos nem tudom a nevét a technikának)
havi 20-30 oldal nyomtatása (beszáradás miatt gondolom lézert ajnálotok)
nem kell színes
wifi legyen
duplex nyomtatás
kompakt amennyire egy ilyen multi lehet...

kb ennyi.

ja igen,60 max 80k-ig.

Köszi előre is.

(#3629) Csavarnyuzo válasza mellov (#3627) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hogy biztosan tudja-e azokat, amik Neked kellenek.
A garancia hosszabbításra 30 nap van a vásárlástól számítva!

A pirosat kell elvágni.

(#3630) Csavarnyuzo válasza buchy (#3628) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Automatic Document Feeder - ADF vagy ha az is meg tudja forgatni a lapot, akkor DADF.
PL.: Canon i-SENSYS MF226dn ez most promócióban 3 év gar. és 16k visszatérítés. Viszont csak ADF van rajta. Ami DADF az már vastagabb árban: Canon i-SENSYS MF229dw.
Érdemes más márkát is nézned pl. Epson tintasugarasok.

A pirosat kell elvágni.

(#3631) mellov válasza Csavarnyuzo (#3629) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszi, közben sikerült is megvennem. Az eladó hölgy nagyon kedves, segítőkész volt, rá akart beszélni egy brother tintasugarasra (wifi miegymás is volt benne) ugyanabban az árban......nem tudom jól döntöttem e, de az összeszerelése sem tetszett túlzottan a brothernek.....meg egyébként sem nagyon ismerem a márkát.

(#3632) buchy válasza Csavarnyuzo (#3630) üzenetére


buchy
tag

Köszönöm szépen a tájékoztatást.
Epson tintasugarasokkal szemezgettem már, azonban félek, hogy beszárad a patron mivel sok nyomtatás nem lenne vele.

(#3633) Csavarnyuzo válasza mellov (#3631) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A regisztrációt mihamarabb érdemes megcsinálni.

A pirosat kell elvágni.

(#3634) mellov válasza Csavarnyuzo (#3633) üzenetére


mellov
csendes tag

Köszönöm hogy szóltál :) . Már tegnap elkezdtem csinálgatni, de még egy két dolog magyarázatra szorul. De a napokban regisztrálni fogok :) . Köszi!

(#3635) Csavarnyuzo válasza buchy (#3632) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mivel eredeti kellékanyaggal is nagyon kedvező a nyomtatási költség, így kevésbé kell tartani a beszáradástól. Persze nem árt rendszeresen használni.

A pirosat kell elvágni.

(#3636) MattRex


MattRex
csendes tag

Segítséget kérek. új nyomtatót szeretnék vásárolni, otthoni használatra. Nem sokat nyomtatunk, max. havi 20-30 oldal. Elvárás, legyen Wifis, automata duplex, adf és lehetőleg ne legyen nagyon nagy méretű. Kb.60-80 ezer Ft erejéig. Ebben az árban láttam [Brother MFC-L2700DW] és [Samsung M 2885 FW]
Az olvastam a korábbi hozzászólásokban, hogy a samsung fenntartása drágább, mint canon vagy Hp, miért?
Esetleg a brotherről valaki tud véleményt mondani? Vagy ajánlani más gyártótól, ezeknél jobbat, hasonló árfekvésben?

[ Szerkesztve ]

Samsung UE40ES7005U (FW: 2004.1)

(#3637) Csavarnyuzo válasza MattRex (#3636) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#3638) lumoss válasza Csavarnyuzo (#3622) üzenetére


lumoss
csendes tag

Szia!

Köszönöm szépen a választ a Canon lesz amit javasoltál, tök jó!

(#3639) Csavarnyuzo válasza lumoss (#3638) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Olvasd el a többi hsz-t is, regisztrálni kell a 3 év garihoz.

A pirosat kell elvágni.

(#3640) Ombi5


Ombi5
őstag

udv. Lezernyomtatora lenne szuksegem ami multifunkcios, es uzemeltetese nem draga,de megbizhato es ugy lehessen vele masolni, hogy belerakod a fenymasolando lapokat,es maganak adagolja. Ilyet kernek tolem,de en nem vagyok ebben nagyon otthon. Van vkinek tapasztalata,javaslata? :R Pc-s kezeloszoftvere nem lenne baj,ha magyar lenne ..

[ Szerkesztve ]

(#3641) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3640) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

#3637 Utána kérdezz bátran.

A pirosat kell elvágni.

(#3642) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3641) üzenetére


Ombi5
őstag

Sajnos kihagytam a legfontosabbat, szinesre lenne szukseguk..

(#3643) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3642) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor az Epson tintasugaras készülékeit érdemes nézned.

A pirosat kell elvágni.

(#3644) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3643) üzenetére


Ombi5
őstag

Leser kell mindenkeppen, mar irtam! :-) Epsonnal meg nincs...

(#3645) Ombi5


Ombi5
őstag

-Samsung SL-C480FN
-Samsung CLX-4195FN

Ezt neztem ki,nekem pozitiv benyomasim vannak samsungokkal. Fenykepre ezek jok,esetleg vkinek tapasztalat? :R

(#3646) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3645) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez a kategória az, ami egyből a kukában landol, ha nem toner cseréről van szó. Esetleg még görgőcsere beleférne, de a drága halál szokott hamarabb jönni.
Ha lehet értelmesen beszélni a "megrendelővel", akkor el kell neki magyarázni, hogy A4 színes lézerben a legrosszabb gondolkodni -kivéve, ha havi tényleg néhány 10 oldalra kell-. De persze ha Ő jobban tudja, akkor hajrá...

A pirosat kell elvágni.

(#3647) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3646) üzenetére


Ombi5
őstag

Neha kell csak,amugy dokumentum nyomtatasra kell. Nekunk a cegnel fekete lezer van,kiba...tt jo a szoftvere,kezelhetosege. HAsznaltal mar ilyet tobb evig es onnan tudod ezt a tapasztalatot? HP ugyanugy egy foshalmaz ismerosnek,adagoloja kuka stb... Akkor ,ha embernek nincs penze 300 kilos multifunkciosra,nincs is alternativa?

(#3648) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3647) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Szerelem őket nem használom... Kb ahogy mondod, ha nem A3, akkor szívás a kis color lézer. Ritka ami nem.

A pirosat kell elvágni.

(#3649) 3LVW válasza Csavarnyuzo (#3648) üzenetére


3LVW
csendes tag

Sziasztok! Én is hasonló kategóriában keresek barátnőmnek nyomtatót, mint Ombi5, havi 30-40 oldal nyomtatására kell max, és legyen színes. Ő ezt nézte ki: Samsung SL-C410W, de látom, hogy egy hasonlót már nem javasoltál, feljebb. Egy EPSON WorkForce Pro WF-5190DW már időtállóbb szerinted? Köszi a választ! :)

(#3650) Csavarnyuzo válasza 3LVW (#3649) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem egészen.
Kiragadva az eredeti hsz. lényegét: "...es uzemeltetese nem draga..." Ennek fényében nem javasolt a fent említett 2 típus.
Viszont nálatok évi 500 oldalnál nem gondolom, hogy annyira fontos az üzemeltetési költség. Tehát évi 500 oldalnál kb. vállalhatók a fenti típusok.
Ez persze nem változtat azon, hogy az Epson üzemeltetése sokkal-sokkal kedvezőbb.

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.