Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3951) DDaniel


DDaniel
tag

Sziasztok!

fekete-fehér, nem multifunkciós lézernyomtatót keresnék, hálózati csatlakozással, kevés havi oldalszám nyomtatására. A korábbi hozzászólások alapján a következők tűnnek jó választásnak számomra:

HP P1102W
Epson M200DN, M300DN
Canon LBP6230DW

Ezek közül mi alapján lehet dönteni? Keveset nyomtatok, tehát a HP viszonylag jobb utángyártott tonerrel való ellátottsága nem kritikus, akár eredeti tonert használva sem sok a havi költség. Csavarnyuzo topiktárs pár oldallal korábban mondjuk nem lelkesedett az utp-ért, bár nem tudom miért. Viszont ez az Epson-okat kilőné... A Canon-ban van wifi és utp is, és tud duplexet is, ami mondjuk egy plusz pont, de szerintem ritkán használnám csak azt is... Viszont összességében akkor talán ez tudja a legtöbbet?

Mivel keveset nyomtatok, lehet, hogy olyat érdemes, amibe kisebb toner megy, hogy ne álljon feleslegesen egy 10.000-es toner évekig (romló minőség miatt).

Van még valamilyen szempont, amit érdemes lehet figyelembe vennem?

Köszi előre is! :R

(#3952) Csavarnyuzo válasza DDaniel (#3951) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kéne látnom a hsz-t, mert akkor valami félreérthető, vagy baromságot írtam.

A pirosat kell elvágni.

(#3953) Csavarnyuzo válasza Csavarnyuzo (#3952) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ez volt, de félreérthető.
Nyugodt szívvel az utp. Sőt.
Csak a Hp-Canon párosról tudok nyilatkozni, remélem az Epsonokat is véleményezi nálam hozzáértőbb.
A 3 év garancia miatt venném a Canon-t, de a P1102W is kiváló készülék.

A pirosat kell elvágni.

(#3954) jeni válasza Csavarnyuzo (#3953) üzenetére


jeni
félisten

Viszont ott a hirdetés a Canon oldalán már lejárt dátumozással van megadva.

Abban az esetben, ha 2015. szeptember 1. és 2016. január 31. között vásárol a Canon meghatározott nyomtatóiból vagy szkennereiből
A promóció véget ért.

[ Szerkesztve ]

(#3955) Csavarnyuzo válasza jeni (#3954) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

A promóció továbbra is érvényes.
A termék weboldalán feltüntetettek szerint.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3956) DDaniel válasza Csavarnyuzo (#3953) üzenetére


DDaniel
tag

Süsü vagyok, tényleg félreértettem :(
Köszi a tanácsot!

(#3957) #04331520


#04331520
törölt tag

Sziasztok! 30-40 ezer körül melyik multifunkciós mono lézernyomtatót ajánljátok. Brother, Xerox, HP, Canon, Kyocera, Ricoh, Samsung?

(#3958) xrvman


xrvman
őstag

Sziasztok!

Egyszerű USB-s mono lézernyomtatót szeretnék venni, otthoni használatra, a régi HP 1000 leváltására.
Melyiket javasoljátok?

(#3959) Csavarnyuzo válasza xrvman (#3958) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Link.

A pirosat kell elvágni.

(#3960) Csavarnyuzo válasza #04331520 (#3957) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha inkább 30 akkor S, ha inkább 40 (45) akkor C. Persze tudni kéne mire/mennyire,

A pirosat kell elvágni.

(#3961) xrvman válasza Csavarnyuzo (#3959) üzenetére


xrvman
őstag

Ha nincs olcsóbb, akkor köszi.

(#3962) jeni válasza Csavarnyuzo (#3960) üzenetére


jeni
félisten

erre igaz lehet a 10000oldal nyomtatás Epson és tényleg munkagépnek van titulálva?

(#3963) xrvman válasza Csavarnyuzo (#3959) üzenetére


xrvman
őstag

Még egy kérdés:
Brother HL-1112E lézernyomtató 16k vagy ezt nem szabad megvenni?
Erre ezt írja:
Különálló toner és dobegység – csak azt a kelléket kell kicserélnie, amelyik éppen kifogyott

A HP LaserJet Pro P1102 lézernyomtatónál egyben van a toner és a dobegység? Ha igen ez mondjuk sokkal egyszerűbbé teszi a dolgot.

(#3964) Csavarnyuzo válasza jeni (#3962) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem tudom, nem ismerem az adott típust, de ilyen kategóriában -35 lap/perc- van olyan mechanika, ami tényleg kibír 100k-t/hő. Hp Lj 4300/4250/4350. 4M-t futott példányt is javítottam, ennyi azért sokkal komolyabb -nagyobb/drágább- gépeknek is becsületére válna. Az is igaz, hogy ezek anno nem 40k-ba kerültek...

A pirosat kell elvágni.

(#3965) Csavarnyuzo válasza xrvman (#3963) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Van olcsóbb -pl. az általad említett Brother is- ami tökéletes egy adott "célközönségnek".
A Hp 1000 egy picit más kategória, ezért javasoltam a P1102-t. Ha abba max pár 10k példányt tettél, akkor a Brother is jó lehet.
Igen a P1102-ben egyben van a toner és a dobegység, de nem gondolom hogy a Brother dobegység cseréje megnehezítené a használatát.

A pirosat kell elvágni.

(#3966) xrvman válasza Csavarnyuzo (#3965) üzenetére


xrvman
őstag

Köszi szépen.

(#3967) #72797440 válasza Csavarnyuzo (#3960) üzenetére


#72797440
törölt tag

Otthoni használatra kéne és ritkán használom.

(#3968) Csavarnyuzo válasza #72797440 (#3967) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mi a kérdés? :F

A pirosat kell elvágni.

(#3969) #72797440 válasza Csavarnyuzo (#3968) üzenetére


#72797440
törölt tag

Ugyanaz mint újgyereké.

Lézer mono/multi kéne otthonra mert a tintafesték beszárad ha nem használom, ha meg sokat szkennelek előbb utóbb elfogy a tinta. És valami baráti áras, működő utángyártott toner kapható legyen hozzá.

[ Szerkesztve ]

(#3970) Csavarnyuzo válasza #72797440 (#3969) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azoknak szoktam javasolni a Canon-t, akik többet/sokat használják. Nekik megéri az elején jóval többet fizetni a készülékért.
Otthonra, kevés használatra simán vennék Brothert/Samsungot. Na jó én nem :D

A pirosat kell elvágni.

(#3971) #04331520 válasza Csavarnyuzo (#3970) üzenetére


#04331520
törölt tag

Te milyet vennél otthonra ha keveset használnád de eleged lenne abból, hogy át kell menned a fél városon, hogy kinyomtass 2 oldalt?

(#3972) Csavarnyuzo válasza #04331520 (#3971) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Preferencia függő. Nekem fontos a nyugalom, inkább kicsit túllövik kicsit a célon, cserébe -remélhetőleg- nincs utána para ezen-azon. Pl.: Canon i-SENSYS MF211. Alap multi: csak usb, nincs duplex, nincs felső lapadagoló. Viszont megbízható mechanika, olcsó után gyártott toner és 3 év garancia. Jóval drágább mint az azonos kategóriájú Samsung, vagy Brother. Ha tudásban nekem elég lenne és a pénztárcám megengedné, akkor _nekem_ ez. Természetesen ha kell nagyobb tudás, de a pénztárca vékonyabb, akkor Samsung, vagy Brother.

A pirosat kell elvágni.

(#3973) Csavarnyuzo válasza Csavarnyuzo (#3972) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

De pl. itt a fórumon egy elég jó ajánlat. Duplex nincs, de lapadagoló, wifi, lan van.

A pirosat kell elvágni.

(#3974) #04331520 válasza Csavarnyuzo (#3972) üzenetére


#04331520
törölt tag

Hozzánk sok HP-t hoznak be javításra és a szervizes kolléga azt mondta, hogy a HP-t meg a Canon együtt fejlesztik.
40ezerért adja használtan???? 37ezerért újat veszek: http://m.emag.hu/canon-i-sensys-mf211-multifunkcios-monokrom-lezernyomtato-a4-9540b058aa/pd/DZKTWBBBM/?ref_cmp=ps&emagi_click_id=ad6bc11f935540aa0e043c8421170dcd

[ Szerkesztve ]

(#3975) Csavarnyuzo válasza #04331520 (#3974) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Picit nézd meg jobban: 217w és most vette.
Canon fejleszti a mechanikát a Hp "átveszi". Panelek, burkolat, fw, sw, driver már különbözik.
Amúgy ha jól tudom emag-on nem magyar garis cuccot kapsz, úgyhogy ha gond van vele macera -és 24 hó gar. a 36 helyett-.

A pirosat kell elvágni.

(#3976) #04331520 válasza Csavarnyuzo (#3975) üzenetére


#04331520
törölt tag

Oops. Valóban 😊

(#3977) Sonja


Sonja
veterán

Canon i-SENSYS LBP6030w és HP LaserJet Pro P1102w között vacilálok. Melyik lenne a jobb? :F :B

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#3978) Csavarnyuzo válasza Sonja (#3977) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Mechanika, toner ugyanaz.
Hp mellett szól:
- eprint
- többet adtak el, ha valami kell lesz bontva
- nem csak Bp-n van garanciális szerviz

A pirosat kell elvágni.

(#3979) spezyal_


spezyal_
tag

Sziasztok!
Csak egy rövidke kérdésem lenne...
Melyik márkához a legolcsóbb az utángyártott toner?!
Most egy xerox és egy hp lézer nyomtatót használunk, mindegyikbe 10k körül van egy utángyártott 1.5k oldalas toner. Csak feketében nyomtatunk.
Van esetleg valami más márka / alternatíva, amivel jobban jönnénk ki?!
Köszi előre is ;)

18 éve a hardveraprón!

(#3980) Csavarnyuzo válasza spezyal_ (#3979) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Melyik Hp az amibe 10k az utángyártott?

A pirosat kell elvágni.

(#3981) spezyal_ válasza Csavarnyuzo (#3980) üzenetére


spezyal_
tag

Hazudtam, bocsi! A Hp-be nem utángyártottat vettem, mert nem volt készleten, viszont nagyon sürgős volt a dolog, így azt megtöltettem. Az volt 10k, és cserébe pocsék minőségű :W
Azóta főképp a xerox dolgozik :(

[ Szerkesztve ]

18 éve a hardveraprón!

(#3982) Csavarnyuzo válasza spezyal_ (#3981) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jó vastagon töltötték. A típus továbbra is érdekelne.

A pirosat kell elvágni.

(#3983) spezyal_ válasza Csavarnyuzo (#3982) üzenetére


spezyal_
tag

Bocsi, ahogy mondtam a félresikerült töltés óta nem nagyon használtam azt a nyomtatót, most néztem meg, és nem is HP hanem egy Samsung m2020.

18 éve a hardveraprón!

(#3984) Rendeske


Rendeske
tag

Sziasztok!

Lecserélésre kerül a régi tintasugaras HP nyomtatónk. Én a [link] nyomtatót néztem ki, sok jót hallottam a márkáról, de azért gondoltam benézek PH fórumra okosodni egy kicsit.

Szóval a főbb szempontok:

-tudjak távolról mobillal vagy laptoppal nyomtatni pl:google print could vagy mi az isten, ebben a témában totál analfabéta vagyok..
-nagyon ritkán nyomtatunk, van olyan, hogy 1-2 hónapig semmit nem kell nyomtatnom, de ha kell akkor az fontos. Tehát fontos lenne a megbízhatóság ne száradjon be meg ilyenek.
-jó szerviz hátér.
-azért ne legyen méreg drága az üzemeltetése.
-duplex és színes nyomtatás nem érdekel

Ha esetleg tudtok ajánlani jobb alternatívát, akkor nagy örömmel várom azokat!
Jah és nem tudjátok megmondani, hogy hol tudom lecsekkoloni a nyomtatót a "3éves kiterjesztett garival kapcsolatban?

(#3985) Csavarnyuzo válasza spezyal_ (#3983) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Így már nem csodálkozom.

A pirosat kell elvágni.

(#3986) spezyal_ válasza Csavarnyuzo (#3985) üzenetére


spezyal_
tag

Ezekszerint egy HP nyomtatóba olcsó(bb) a toner?! :)

18 éve a hardveraprón!

(#3987) Csavarnyuzo válasza spezyal_ (#3986) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Samsung vs Hp viszonylatban igen.

A pirosat kell elvágni.

(#3988) Csavarnyuzo válasza Rendeske (#3984) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Első résznek alaposan utána kéne olvasni/nézni.
Nem szárad be.
Garanciális szerviz egy van az országban Budapesten.
Eredetivel nem olcsó üzemeltetni, nyilván után gyártottal jóval kedvezőbb.
Garancia.

A pirosat kell elvágni.

(#3989) spezyal_ válasza Csavarnyuzo (#3987) üzenetére


spezyal_
tag

Értem, köszi.
Visszakanyarodva az első kérdéshez, melyik gyártó nyomtatójával jönnék ki a leggazdaságosabban, ha utángyártott tonerral szeretném etetni?! Erre mit tudnál ajánlani, hol nézelődjek?
Csak szállítóleveleket és néhány egyéb dokumentumot nyomtatunk, havi 1000 oldal kb.

18 éve a hardveraprón!

(#3990) MAXIMIZE


MAXIMIZE
tag

Sziasztok!

Nyomtatót szeretnék venni otthoni használatra, főleg dokumentum nyomtatásra lesz használva (fekete-fehér), de előfordulna néha fénykép (színes) is. Kétoldalas nyomtatás nem elvárás, de nem lenne hátrány, viszont vezeték nélküli hálózati nyomtatás fontos lenne, illetve automata scannelés, vagy hogy hívják amikor magától behúzza a lapokat. Nyilván lézer legyen, ha már ebben a topikban teszem fel a kérdést, és lehetőleg olcsó legyen az üzemeltetése, egyébként nem lenne agyon használva, szerintem havi 50-100 lap, fontos lenne még a megbízhatóság, minél hosszabb garancia, de maga a nyomtatási minőségben nincs nagy elvárásom, egy sima átlagot tud az már bőven elég lenne. A keret 50e Ft. Mit ajánlanátok?

Köszi előre is a válaszokat.

(#3991) Csavarnyuzo válasza spezyal_ (#3989) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Lézer esetén Hp/Canon.

A pirosat kell elvágni.

(#3992) Csavarnyuzo válasza MAXIMIZE (#3990) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ahogy elnézem nem sok választási lehetőséged lesz: link.

A pirosat kell elvágni.

(#3993) MAXIMIZE válasza Csavarnyuzo (#3992) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Akkor vegyük ki a képletből a színes nyomtatást.

(#3994) Csavarnyuzo válasza MAXIMIZE (#3993) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha felmelegedne a jég, akkor egyértelműen ennyiért ezt. Duplex nyomtatás nincs benne.

A pirosat kell elvágni.

(#3995) MAXIMIZE válasza Csavarnyuzo (#3994) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Számla miatt csak új jöhet szóba, de ha ez tényleg egyértelműen a legajánlottabb ebben a kategóriában akkor még belefér újonnan is.

(#3996) Csavarnyuzo válasza MAXIMIZE (#3995) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor érné meg a "rendes" árát rákölteni, ha többet lenne használva -mondjuk a 3 év garancia nem rossz-.
A Canon-nál jóval olcsóbbak pl. a Samsungok, igaz a toner drágább bele.

A pirosat kell elvágni.

(#3997) MAXIMIZE válasza Csavarnyuzo (#3996) üzenetére


MAXIMIZE
tag

És Samsungból mit ajánlanál? Illetve ezek a tonerek mennyit bírnak beszáradás nélkül kb.?

(#3998) patesz


patesz
csendes tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni tőletek. Kutakodtam már a témában de még nem sikerült a megfelelő multifunkciós készülékre rálelnem. A külső patronos nyomtatok közül találtam esetleg olyat, ami jó lehet, de szeretném kikérni a véleményetek. (A4 lap= Epson L655) ( A3 lap= Valamint még szimpatikus Epson L1455 csak erről nem találtam árat..)

Fontos szempontok:

-Márka mindegy (Megbízható legyen)
-Irodai használat
-Multifunkciós készülék (Fax nem fontos a többi igen)
-Színes
-Fenntartható, gazdaságos
-Tintasugaras (Az olvasott kommentek alapján jutottam erre az álláspontra. Eredetileg lézert szerettem volna. Jó döntés?)
-Nagy, Extra nagy patron
-A4 (Jó lenne ha A3 képes is lenne)
-Kétoldalas nyomtatás
-Legalább legyen képes a 20-23 lap/perc fekete és 10-13 lap/perc színes nyomtatásra.
-LAN csatlakozás (WIFI opcionális)
-USB ( Esetleg microSD)
-Garancia legalább 2 év (inkább 3 év)
-Ár max: kb 100.000 Ft

Jó lenne ha az utántöltése viszonylag olcsó lenne. Ennek elérése érdekében nyílván a vételi ár lehet magasabb.

Mit tudnátok ajánlani?

Segítségetek előre is köszönöm!
Üdv: Patesz20

(#3999) Csavarnyuzo válasza MAXIMIZE (#3997) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Samsungban nincsenek elég tapasztalatom. Években mérhető csekély minőség romlás mellett.

A pirosat kell elvágni.

(#4000) MAXIMIZE válasza Csavarnyuzo (#3999) üzenetére


MAXIMIZE
tag

Marad a Canon, cégnél is Canon van és elégedett vagyok vele, igaz az valami ipari félmilliós, köszönöm a válaszaidat. :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.