Hirdetés

2024. június 4., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3648) üzenetére


Ombi5
őstag

Berendeltem,nincs mas alternativa...

(#3652) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3651) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Melyiket?

A pirosat kell elvágni.

(#3653) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3652) üzenetére


Ombi5
őstag

-Samsung SL-C480FN

Nem ipari mennyisegben nyomtatnak..

(#3654) Csavarnyuzo válasza Ombi5 (#3653) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Kíváncsi leszek 2 év múlva ketyegni fog-e.

A pirosat kell elvágni.

(#3655) Ombi5 válasza Csavarnyuzo (#3654) üzenetére


Ombi5
őstag

Nagyon remelem,h igen, mert ram biztak a valasztast...

(#3656) djsensore


djsensore
tag

Sziasztok!

Cégünkbe szeretnék egy színes lézernyomtatót, a legfontosabb, hogy az otthoni/irodai körülmények között tudjon "minöségi" kreatívokat löni.
Az általunk készített, és többnyire magunknak is készített kiadványainkat szeretnénk ezzel olcsóbban kihozni, pl névjegykártya, szórólap, stb. Szerintem annyi pénzünk van erre, hogy a legolcsóbb érdekelne, de tapasztalatok jobban döntöek lesznek.
Legalább Ethernet legyen rajta, a kilövés ideje nem számottevö.
(Elnézést az ékezetekért, nincs hosszú ö betüm)

[ Szerkesztve ]

(#3657) Csavarnyuzo válasza djsensore (#3656) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Színes lézer, olcsón beszerezve, minőségi nyomatokkal, olcsó üzemeltetéssel. Az első nem jön össze a következők egyikével sem :(

A pirosat kell elvágni.

(#3658) djsensore válasza Csavarnyuzo (#3657) üzenetére


djsensore
tag

Ez a tucatnyi 50e nyomtató az árukeresőn ezek szerint nem jó semmire? Az legolcsóbbat őgy értettem, hogy sejtem mennyibe kerülnek a minőségi nyomtatók, szóval nekünk valószínűleg azok közül a legolcsóbb lesz a cél.
Otthon van egy tintasugaras Epson, szerintem több éve is 10e alatt volt az új ára, az például fotópapírra egészen tűrhetően nyomtat, de ha gondol egyed akkor bizonyos színek változnak, és komoly csíkokat is húz néha. Még egyszer mondom nem kell, hogy offszet nyomtató minőséget hozzon, csak ne maszatoljon, a piros színt ne rózsaszínbe és (túl) csíkosan nyomja, és ha mondjuk kinyomnék 50-100 brossúrát vele, akkor a nyomdai ár töredékéért ússzam ezt meg. Ja persze keményebb papírokat be tudjon fogadni. Ez akkor nem lehetséges? 50k még belefér szerintem. Egyébként lehet valahol ezeket tesztelni, vagy kipróbálni mit hoz ki?
Érdekelhet még ez a zselés dolog is a Ricohtól

[ Szerkesztve ]

(#3659) Solyom88 válasza djsensore (#3658) üzenetére


Solyom88
tag

.

[ Szerkesztve ]

(#3660) MrMajus


MrMajus
csendes tag

Sziasztok!

Segítsetek a választásban!
Meghívók és borítékok nyomtatásához keresek nyomtatót saját célra kb 30e Ft-ig.

Szempontok: könnyű használhatóság különböző lapméreteknél, borítékoknál; nehezebb papírok is nyomtathatóak legyenek, garancia, kezdő toner kapacitás, illetve későbbi fenntartás. (nem hátrány, ha kicsi, wifi-s, halk és gyors, de nem ezek a főbb szempontok.)

Eddig ezeket néztem:
- HP LaserJet Pro P1102w
- Canon i-SENSYS LBP6030w
- Brother HL1210W

Köszi a segítséget!

MrMajus

(#3661) Csavarnyuzo válasza MrMajus (#3660) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Első 2 mechanikailag szinte ugyanaz -én inkább a Hp-t venném belőle-. Brother üzemeltetési költsége magasabb lenne.
De ami a legfontosabb: a vastag papírok miatt nem mindegy milyet készüléket veszel, mert a lézer a vastag papírra nem biztos, hogy megfelelően rá fogja "fixálni" a festéket -típusfüggő-. Ezt célszerű lenne valahol letesztelned azokkal a média típusokkal, amiket használni fogsz!

A pirosat kell elvágni.

(#3662) bodotohi


bodotohi
csendes tag

Sziasztok!

Tanacsot szeretnek kerni, hogy milyen monokrom lezernyomtatot vegyek kisirodai alkalmazasra.
A szempontok: legyen rajta talcas masolo, olcso uzemeltetes, tehat lehessen utangyartott anyagokat is hozza talalni, esetleg ujratolteni.

Ha a nem teljesen kepben levo ember vegigporgeti a listat... tul nagy a valasztek. :D
Eddig egy Konica Minolta PagePro 1380 tett szolgalatot. Ezt szeretnenk lecserelni egy ujra.

A rendelkezesre allo keret kb 50 000 - 60 000 ft.

Elore is koszonom!

Udv,
Tohi

[ Szerkesztve ]

(#3663) Csavarnyuzo válasza bodotohi (#3662) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Jan. 31.-ig van promcióban 3 év garival és pénzvisszatérítéssel Canon. 216, 217, 226, 229, amit érdemes nézned. 216, 217 szimplex, 226 duplex nyomtató, 229 duplex nyomtató és az ADF is duplexes. Mindegyik alatt az ár amit visszautalnak. Van bele olcsó utángyártott toner -crg737=cf283x-.
Viszont ha havi több száz oldalt nyomtatnál, akkor nagyobbat érdemes venni.

A pirosat kell elvágni.

(#3664) bodotohi válasza Csavarnyuzo (#3663) üzenetére


bodotohi
csendes tag

Koszonom a gyors valaszt!

Sajnos Romaniaban nem ervenyes ez a 3 eves garis akcio es a cashback, es a garancia miatt itt vasarolok.

Valami nagyobb toneres nyomtato ebben a kategoriaban nincs?
Ez a 737 kb 2400 oldalt tud. A Konica amit lecserelnek 50% felarert (az utangyartott toner arat nezve: a 737 100 RON a Konicae 150 RON) elmeletileg 6000 oldalt tud nyomtatni.

Nyomtatasi minoseg nem nagyon erdekel, sem a sebesseg. Egy kis konyvelosegi irodaba kellene.

Elore is koszi!

Udv,
Tohi

[ Szerkesztve ]

(#3665) Csavarnyuzo válasza bodotohi (#3664) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor az MF6140dn amit nyugodt szívvel szoktam ajánlani.

A pirosat kell elvágni.

(#3666) Csavarnyuzo válasza Csavarnyuzo (#3665) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Igaz ez árban már magasabb kategória, de toner szinten -utángyártottal- 1ft alatt van az üzemeltetés.

A pirosat kell elvágni.

(#3667) bodotohi válasza Csavarnyuzo (#3666) üzenetére


bodotohi
csendes tag

Koszonom a segitseget! Egyet szamolok holnap, hogy mennyi az annyi, mennyit nyomtattunk a regivel, s meghozom a dontest. A kisebb kategorianal a mechanika minden tipusnal ugyan az? Elmeletileg ugyan az kell legyen, ha a toner 737 mindegyiknel, ugy-e?

Udv,
Tohi

(#3668) Csavarnyuzo válasza bodotohi (#3667) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem egeszen mert amelyik duplexes annak kicsit mas. De a lenyeg ugyanaz. A 6140 teljesen mas kategoria.

A pirosat kell elvágni.

(#3669) optikus


optikus
senior tag

Hi!
Nem meglepo modon lezert keresek. Fekete-feheret, ha lehet ket oldalast.
Semmilyen mas funkcio nem kell, nem kell multi funkcios, se fax, se ethernet, se szkenner, se tuzes, sebesség se szamit, semmi.
Egy szempont van, minel szebb legyen a nyomtatasi kep. Grafika, foto, brossurak, a leheto legjobb minosegben. Tintast, foliast ne irjatok csak lezert. Ara kb. max 150e, kellek mindegy.

Buy books not gear.

(#3670) Solyom88 válasza optikus (#3669) üzenetére


Solyom88
tag

Fekte fehér borssura és fotó ? szerintem erre színes a megoldás, elég bután néz ki egy fekete fehér fotó
főleg ha lézerre készül. Lézernyomtatóknál a kép minősége nagyon hasonló, esetleg ha nem eredeti kellékkel használod akkor romolhat a minőség.
Üzleti tintás gép jobb megoldás lehet a feladatra, mert azok a színest is gazdaságosan nyomtatják.
Ha mindenképpen lézert vennél, akkor javaslom ezt:
Kyocera FS4200, 500.000 oldalig elvileg nem kell hozzá nyúlnod, és kapsz hozzá 10.000 oldal festéket is.

(#3671) glutamin


glutamin
őstag

Sziasztok! HP 1102w-be szeretnék venni valamilyen utángyártott tonert. Van valakinek tapasztalata, milyet érdemes venni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3672) Narakh


Narakh
senior tag

Sziasztok!

Minél olcsóbban szeretnék venni valamit fekete-fehér dokumentumok alkalomszerű nyomtatására. A ritka használat miatt kicsit ódzkodom a tintasugarasoktól. Lézeresek közül a HP 1102 lenne a leginkább ajánlott? Vagy esetleg ilyen felhasználás mellett is van olyan érv a tintasugarasok mellett, amiről nem tudok?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#3673) iscsu


iscsu
tag

Sziasztok!

Irodai jellegű felhasználásra szeretnénk megtalálni egy HP2605dn (és opcionálisan egy fénymásoló) utódját. Tintástól sem zárkózunk el, pusztán a jelenlegi nyomtató az indok, hogy ide írtam.

Elvárások:
-A/4
-havi kb. 2000 ff, 1000 színes (és kb. 200 fénymásolt) oldal, néha akár 2-3 hét szünettel
-relatíve olcsó üzemeltetés*
-jó (és lehetőleg hosszú) garanciális szolgáltatás**
-kismillió féle Linux disztróval elvárt kompatibilitás
-automata duplex
-LAN

*lenne egy intézeten belüli szerződéses ajánlatunk magas kezdő ár (300e) utáni 2.5 huf ff és 17 huf színes nettó lapköltséggel, szerintem ezt viszonylag könnyű überelni (unterelni :P )

**az is felmerült, hogy esetleg vegyünk egy ff + színes multi kombót, hogy ha bármelyik megkotlik, akkor legyen tartalék :DDD

Köszönöm előre is, ha valakinek van egy jó ötlete!

(#3674) optikus válasza iscsu (#3673) üzenetére


optikus
senior tag

Nekunk is hasonlo arat ajanlottak. Bereltunk, havi 2e oldalt fizetjuk akkor is ha nem hasznaljuk ki. Kb hasonlo aron 2ft/12ft (hogy netto v brutto nem tom). Egy boszme canon. Jol mukodik de egy bibi van vele, mivel bereljuk igy nem lehet turkalni az agyaban, leginkabb az zavar hogy a nyomtatasi minoseget nem allithatjuk. Gondolom gazdasagosra van belove hogy minel tovabb birja. Amugy a kepe rendben van, nem halvany vagy ilyesmi de semmi tobb.

Buy books not gear.

(#3675) optikus válasza Narakh (#3672) üzenetére


optikus
senior tag

Ha csak doksi es csak ffeher akkor egyertelmu hogy lezer.

Buy books not gear.

(#3676) Solyom88 válasza optikus (#3675) üzenetére


Solyom88
tag

Ebben a kategóriában érdemes lehet nézni Epson WF Pro-t. Mindent tud amit egy nagy másoló, viszont nem kell feleslegesen egy óriási a3 gépet bérelni, vagy több száz ezerért beruházni.

A fekete nyomat költség kicsit drágább, viszont azt állíttatsz rajta amit akarsz, 90% al kevesebb áramot eszik,
és nem kell benne cserélgetni az alkatrészeket.
És ezekből is van Mono gép, szerintem már nem egyértelmű, hogy lézer gépet kell venni.

(#3677) Solyom88 válasza Solyom88 (#3676) üzenetére


Solyom88
tag

Esetleg, ha gyorsabbat is szeretnél, bár ekkora terhelésre nem szükséges érdemes lehet megnézni a HP Officejet Pro X sorozatból.

(#3678) Csavarnyuzo válasza iscsu (#3673) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ha ezekért az összegekért egy új A3-as gépet visznek ki Nektek, akkor nem lesz könnyű "unterelni". Ha elég az A4, akkor jóval könnyebb letornászni az árakat és akkor szerintem felesleges a bérlet és az üzemeltetési szerződés.Amennyit megfogtok egy Epson tintasugaras üzemeltetésével, akár 2 évente vehettek új készüléket.

A pirosat kell elvágni.

(#3679) Narakh válasza optikus (#3675) üzenetére


Narakh
senior tag

Köszönöm! Tintasugaras gépeknél egyébként a mai napig elvárás a rendszeres használat, vagy van már valami megoldás, hogy időnként "megjárassák magukat"?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#3680) Solyom88 válasza Narakh (#3679) üzenetére


Solyom88
tag

Nem elvárás, ezek a gépek már elvannak használat nélkül is, nyilván ha több hónapig nincsenek használva, kell egy két fejtisztítás, de ezt szoftveresen el tudod indítani a gépen.
3 év garancia miatt 3 évig biztosan nem kell lecserélni :)

(#3681) Csavarnyuzo válasza Solyom88 (#3680) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

"Minél olcsóbban szeretnék venni..." Ez melyik 3 év garanciás készülékkel jön össze?

A pirosat kell elvágni.

(#3682) Solyom88 válasza Csavarnyuzo (#3681) üzenetére


Solyom88
tag

Brother DCP-J105, szerintem ez elég olcsónak számít, mert ez már MFP- és jár hozzá 2400 oldalra fekete és 1300 oldalra elég színes tinta.
Vagy Epson L120 itt is elég nagy a kezdő töltet, aztán meg olcsó a tinta.
Mindkét gépre 3 év gari van.

Ha egy normál átlagos olcsó nyomtató ami 10-25e között van + hozzá adunk egy szett festéket, árban kb már ugyan ott vagyunk mintha kicsit drágább gépet vennénk alapból amihez utána olcsó a tinta. (gondolok itt tintásokra)

(#3683) Csavarnyuzo válasza Solyom88 (#3682) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Brother fekete patron: LC229XLBK 2400 oldalra. Igazán "vonzó" ajánlat.
Epson: Tényleg jó gép, nagyon olcsó a fenntartása, de annak jó, aki sokat nyomtat. Cserébe 35k+Áfa a készülék -ebben persze benne van a nagyon sokra elég kezdő kellékanyag-.
Hp P1102: 24k bruttó. Igaz nincs rá 3 év gar, de ha 1 évig áll és bekapcsolod akkor is nyomtat és 100000-200000 példány múlva is nyomtatni fog -hacsak a tulaj tépi szét s fuser filmet ollóval-. 285-ös toner bele link.

Eredeti kérdés a tisztánlátás végett: "Minél olcsóbban szeretnék venni valamit fekete-fehér dokumentumok alkalomszerű nyomtatására...."

A pirosat kell elvágni.

(#3684) iscsu válasza Csavarnyuzo (#3678) üzenetére


iscsu
tag

Újnak tutira nem új, és a másik osztály hasonló konstrukcióban A/4-et kapott.

Köszönöm szépen mindenkinek (privátban is) a válaszokat! Valószínűleg WorkForce lesz a vége, ha sikerül a "beszárad" berögződéseket kiűzni a fejekből. :B

(#3685) Solyom88 válasza iscsu (#3684) üzenetére


Solyom88
tag

Jó kis gépek megbízhatók.

[ Szerkesztve ]

(#3686) Solyom88 válasza Csavarnyuzo (#3683) üzenetére


Solyom88
tag

Ebbe a gépbe amúgy ez való:
http://www.arukereso.hu/nyomtato-patron-toner-c3138/brother/lc529xl-bk-black-p228929557/
gyakorlatilag 1 ft/ oldal
Ez szerintem tényleg jó ár. Nem azt akartam mondani, hogy ilyet vegyen, csak hogy érdemes lehet ezen is elgondolkozni mint alternatíva.

[ Szerkesztve ]

(#3687) Csavarnyuzo válasza Solyom88 (#3686) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor a hivatalos Brother oldalon rossz az infó.

Szerk.: Igazad van, az való bele. Igényes a hivatalos Magyar oldaluk... Véleményem fenntartom 100x inkább a P1102 mint ez.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3688) Narakh


Narakh
senior tag

Köszönöm mindőtöknek a hozzászólásokat! Nagyon hajlok a lézeres HP felé, valószínűleg az lesz a győztes. Legfőképp csak az ár miatt vacillálok, de nem tudom, tintásból is mennyire érné meg a P1102 árszintje alattiak közt nézelődni.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#3689) Solyom88 válasza Csavarnyuzo (#3687) üzenetére


Solyom88
tag

Elég gáz :D
Teljesen egyértelmű, hogy a 1102 egy jó kis gép.

(#3690) Csavarnyuzo válasza Narakh (#3688) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Semennyire. Csak a garanciaidővel számolhatsz velük ezt már sokan sok helyen leírták és nem szervizesként, hanem szenvedő userként.

A pirosat kell elvágni.

(#3691) Narakh válasza Csavarnyuzo (#3690) üzenetére


Narakh
senior tag

Ez esetben nem maradt sok kérdés. Tintásból egyébként hol kezdődik az a szint, amit már érdemes megvenni?

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#3692) mclaren777


mclaren777
senior tag

Sziasztok!

Melyik most a legolcsóbban fenntartható (akár töltéssel is) és ajánlott mono lézernyomtató 20.000 Ft alatt?

Évente kb 500 oldal nyomtatásra, semmi extra funkció nem szükséges.

:R

(#3693) Yellow Claw


Yellow Claw
újonc

Sziasztok!

Próbáltam olvasgatni arról, hogy irodai felhasználásra milyen nyomtatót érdemes venni, de bevallom, nem sikerült dűlőre jutnom 2-3 óra böngészés után sem. :(((

Vannak, akik a színes tintasugarasra esküsznek (pl. Epson Workforce sorozat), de ott vannak a lézernyomtató előnyei is - én már itt sem tudom letenni a voksomat az adott technológia mellett -, nem beszélve az ár/érték arányról és fenntartási költségekről...

Nos, mi az esetek 80%-ában egyszerű fekete-fehér nyomtatásra használjuk a jelenlegi HP Color Laserjet CM 2320mfp gépünket, viszont amikor színesben nyomtatunk, akkor fontos, hogy az is vállalható minőségben készüljön el (nem feltétlenül tökéletes színhelyességre, fotónyomtatásra gondolok, de ne is 10 árnyalattal sötétebb vagy világosabb színt nyomtasson pl. valamelyik szín helyett, ha összenézem a monitoromon szereplő képpel). Havonta átlagosan 1000-1500 oldalt nyomtatunk. A jelenlegi nyomtatónk sajnos kezd teljesen tönkremenni (4 éve nyüstöljük); egyre gyakrabban kell szervizeltetni és mostanra oda jutottunk, hogy itt az idő lecserélni.

Olyan nyomtatót keresek, ami nettó 100-150eFt-os árkategóriába esik (de max. 200eFt-ig) és aminek a tonerei is megfizethetőek. Viszonyításképp: eddig az utángyártott tonerek, amiket vettünk a HP-hez 6.500 Ft / darabba kerültek. Nem ragaszkodom hozzá, hogy ilyen olcsón lehessen tonert szerezni hozzá, de ne is 30eFt legyen 1 szín... funkcióiban az alábbiakat kell tudnia: A4, automata duplex, legaláb 20 lap percenként, fax, scan, hálózat

Előre is köszönöm a segítségeteket / javaslataitokat! :)

[ Szerkesztve ]

(#3694) Solyom88 válasza Yellow Claw (#3693) üzenetére


Solyom88
tag

Erre a célra, én is azt javasolnám amit nézegettél. Epson WF Pro. Lézeres gépnél színeset nem érdemes, venni hacsak nem béreled, mert annyi a kopó forgó alkatrész, hogy előbb utóbb biztosan ráfizetéses lesz ha megvásárolod.

(#3695) Csavarnyuzo válasza Narakh (#3691) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem ár kérdése. Drágán is vannak vállalhatatlan készülékek. Ha valamire adnak 3 évet, akkor 3 évig számíthatsz rá.

A pirosat kell elvágni.

(#3696) Csavarnyuzo válasza mclaren777 (#3692) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Hp Lj P1102. Nem biztos, hogy ez a legolcsóbban fenntartható -viszont már bizonyított-, de évi 500 oldalnál szerintem 10-20 fillér ide-oda nem számít.

A pirosat kell elvágni.

(#3697) Narakh válasza Csavarnyuzo (#3695) üzenetére


Narakh
senior tag

Értem. Az Ink Advantage 3635-ről esetleg tudni valamit? Mérlegelem azt is, hogy esetleg a jövőben szükségem lesz szkennerre, de a P1102 áránál többet semmilyen kütyüre nem akarnék kiadni.

[ Szerkesztve ]

"This was I, a sparrow. I did my best; farewell."

(#3698) Yellow Claw válasza Solyom88 (#3694) üzenetére


Yellow Claw
újonc

Köszi a tippet! :)

A Workforce Pro sorozatból melyiket érdemes nézni? Én a WORKFORCE PRO WF-5620DWF és a WORKFORCE PRO WF-5690DWF típusokat nézegettem, de nem igazán látom, hogy mi a különbség a kettő között (ok, utóbbinak nagyobb a kijelzője...). Tudtok erről esetleg valamit mondani? Csak mert árban viszont kb. 30-40eFt különbség van a két gép között, ahogy néztem.

Mindemellett a HP Officejet Pro X476dw nyomtatóról mit gondoltok? Ez kb. 25-30eFt-tal drágább, mint a drágábbik Epson, viszont eredeti patronnal is valamivel olcsóbb a fenntartása, mint az Epsonoknak, utángyártottal pedig kifejezetten nagy a különbség.
Itt azt is megköszönném, ha segítenétek, hogy utángyártott patronokat érdemes-e venni? Valahol azt olvastam, hogy nincs értelme, mert nincsenek igazi árkülönbségek - szemben a tonerekkel -, de ehhez pont találtam olyat, ami féláron van és az már elég vonzónak tűnik nekem, laikusként.

[ Szerkesztve ]

(#3699) glutamin válasza glutamin (#3671) üzenetére


glutamin
őstag

Rendeltem végül valami "utángyártottat" 3e körül. Nem tudom miből gondoltam, hogy valóban lesz utángyártott. Ezek lényegében mind gyári tonerek felújítva/utántöltve.

Ezért aztán a sajátomat nem is dobom ki, hanem majd megnézem mennyire macerás utántölteni.

„When you have money in hand, only you forget who are you. But when you do not have any money in your hand, the whole world forget who you are. It's life.“

(#3700) Csavarnyuzo válasza glutamin (#3699) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Nem mind, Kínában 0-ról megcsináják az egészet, semmi gyári nincs benne.

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.