Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3301) vicces válasza Norby86 (#3300) üzenetére


vicces
addikt

ha már az utángyártott jóárasitott tonert is ki akarod váltani valami még olcsóbbal, akkor ott már van baj.. ;]

:)

(#3302) Csavarnyuzo válasza vicces (#3301) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Azért ha odafigyelek, akkor lehet 20 perc alatt tisztességesebb 12a-t dobok össze mint 1-2 kapható darab. Igaz a kiskínai azt 5 perc alatt csinálta. :DDD

A pirosat kell elvágni.

(#3303) epzon válasza Norby86 (#3294) üzenetére


epzon
őstag

Vagy esetleg epson M100/M105? ettől olcsóbban még akkor sem jössz ki ha még a tonerport is magad termeszted :)

(#3304) Norby86 válasza epzon (#3303) üzenetére


Norby86
őstag

:) Mindenképpen lézer nyomtatót akartam, és már meg is vettem a HP-t. Szóval a kérdésem már tárgytalan. Most jön az össze barátkozás. :D

-Norbi-

(#3305) jeni


jeni
félisten

Hello
Szkennerrel egybe épített mono lézeres nyomtató létezik-e (wifi előnyben) ?
(Bár van egy külön anno megmaradt Canon Lide 25 szkennerem).

Ilyet találtam:
[link]
Ez mennyiben lenne más egy sima mono lézeres nyomtatónál minőségileg,patronilag,stb...?
Csak nagyobb helyet foglal el?

[ Szerkesztve ]

(#3306) jeni válasza jeni (#3305) üzenetére


jeni
félisten

ennél az LCD megléte miatt lehet,hogy többet is tud+reg alapján 2év garival?
Ez sem lenne rossz 3év garival.
Talán ez lenne a legjobb választás lévén WIFIS és adnak grátiszként egy TP-Link routert,amire reg. alapján 2év garanciás.?
Melyekhez olcsóbb az utángyártott kellékek?

Ha a szkenner nem kéne akkor nagyon best-buy vétel ez.

Nem jó hír.Ott olvastam,hogy ennél gyakori jelenség a wifi eldobása. Kérdés,hogy maga a TP-link router teszi vagy sem,mivel arról hallottam,hogy a TP-Link egyes routereik képesek wifi eldobálásokra.

Ez a dolog a "lézereschip nélküli toner" nyomtatóknál mindenütt jelen van?
Ez ugyanúgy működik mint tintás nyomtatóknál vagy másképpen mennek itt?
Miben korlátozz?

[ Szerkesztve ]

(#3307) epzon válasza jeni (#3306) üzenetére


epzon
őstag

mit számít a garancia, ha a pocsék tonerekkel úgyis tönkrevágod?

ha olcsón akarsz nyomtatni akkor egyik lézer sem jó ebben a katgeóriában

(#3308) jeni válasza epzon (#3307) üzenetére


jeni
félisten

a gyári kiürülése után az utángyártott sem jó?

(#3309) epzon válasza jeni (#3308) üzenetére


epzon
őstag

milyen szempontból?

garanciát bukod
minőség romlik
a nyomtatási költséged még mindig 3 ft körül alakul majd

ha sokat nyomtatsz akkor nézz egy nagyobb gépet ami bírja is és gyárival is annyival nyomtat mint ezek a kicsi gépek után gyártottal
a keveset nyomtatsz akkor meg szerintem többet ér a garancia mint évente az a 3000 ft amit megtakarítasz a rosszabb minőségért cserébe

(#3310) hedgehog


hedgehog
senior tag

Sziasztok,

szeretnénk egy gyors lézernyomtatót céges felhasználásra, gyári tonerrel töltenénk, melyiket ajánlanátok? A4-es elég, wifi sem kell, a lényeg a gyorsaság meg a gazdaságos (mármint kategóriájában) toner.

-- aka p3d3str1an

(#3311) epzon válasza hedgehog (#3310) üzenetére


epzon
őstag

színes vagy fekete?

havi hány oldalra?

egyszerre (egy feladatra) mennyit nyomtattok?

(#3312) hedgehog válasza epzon (#3311) üzenetére


hedgehog
senior tag

fekete, havi max 1000, egyszerre 1-2 oldal (számlák nyomtatása egy boltban, de csúcsidőben lesznek kb. 10-en egy nap)

-- aka p3d3str1an

(#3313) epzon válasza hedgehog (#3312) üzenetére


epzon
őstag

és akkor miért fontos a gyorsaság, ráadásul hiába 30-40lapos egy lézer az első oldal a felfűtés miatt simán lehet akár 30mp is

erre a célre szerintem tökéletes egy epson M100 mono tintás készülék
olcsón nyomtat - 1 Ft és gyorsabban mint egy lézer mert itt nincs bemelegedési idő

(#3314) hedgehog válasza epzon (#3313) üzenetére


hedgehog
senior tag

Hm, nem rossz tipp, nagyon köszi!
Én sajna lemaradtam a technológiában, és eddig csak két verziót ismertem:
lézer ami gyors, és színes tintasugaras ami meg lassú, és drágább is volt eddig :)

Viszont közben kiderült, hogy jó lenne ha tudna fénymásolni is, olyat is tudnál ajánlani?

[ Szerkesztve ]

-- aka p3d3str1an

(#3315) epzon válasza hedgehog (#3314) üzenetére


epzon
őstag

van ennek multifunkciós változata is

EPSON M200

(#3316) hedgehog válasza epzon (#3315) üzenetére


hedgehog
senior tag

Köszi, akkor már meg is van a jelölt :)

-- aka p3d3str1an

(#3317) forzamilan4


forzamilan4
csendes tag

Sziasztok! :)

Szeretnék venni egy lézer nyomtatót, de teljesen analfabéta vagyok a témában. Lehetőleg ismertebb márkát szeretnék. 20-25 ezer forint körül 1-2 ezer plusz mínusz belefér.

Fontos szempontok:
- olcsó üzemeltetés
- wifi

Neten böngészve találtam két típust ami jónak tűnik:
- SAMSUNG SL-M2022W
- HP LaserJet Pro P1102w

Ezekhez nagyjából milyen árban tudok szerezni majd tonert? Valamint ha után gyártott tonert veszek azt is be lehet helyezni nem kell semmiféle chip hozzá, egyszerűen beszerelhető? Elnézést, ha hülyeségeket kérdezek, de tényleg nem vagyok otthon nyomtató témában. :)

Válaszokat előre is köszönöm. :)

(#3318) Csavarnyuzo válasza forzamilan4 (#3317) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Inkább a Hp. Tonert ára széles skálán mozog, mint ahogy a minőségük is. Nincs vele semmi trükk, megveszed beleteszed, használod.

A pirosat kell elvágni.

(#3319) forzamilan4 válasza Csavarnyuzo (#3318) üzenetére


forzamilan4
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a válaszod. :)

(#3320) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Sziasztok, háztartásbeli használatra szeretnék lézer nyomtatót vásárolni. Heti 20 lap lenne vele kb nyomtatva. Lehet új, lehet használt, teljesen mindegy, a lényeg hogy legyen megbízható, ne kelljen imádkozni azért hogy nyomtasson, és olcsó legyen bele a toner. Segítségeteket előre is köszi szépen!

(#3321) vicces válasza ZTE_luky (#3320) üzenetére


vicces
addikt

a lentebb említett Hp?? :K

:)

(#3322) Csavarnyuzo válasza ZTE_luky (#3320) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Használtban: Hp Lj 1018, Hp Lj 1020, Hp Lj P1005, Hp Lj P1006 amiket érdemes nézned.
Újban: Hp LaserJet Pro P1102, de már ez is feltűnik néha aprón.

A pirosat kell elvágni.

(#3323) vicces válasza Csavarnyuzo (#3322) üzenetére


vicces
addikt

olyan 8-9 éve lopottan árulták 35.000 forintért a lézer nyomtatókat. a mostani bolti ár garival szerintem bakfitty ehhez képest.. ;]

:)

(#3324) cucumber87


cucumber87
tag

Én is várom továbbra is a tanácsokat max 30 000 fekete fehér kategóriában.

Cooler Master MCS-S400-KN5N-S00 Silencio S400 FSP 550W HYDRO GE 550 AMD Ryzen 5 3600X MSI B450M MORTAR MAX Kingston 2x8GB HX432C16FB3K2/16 3200MHz DDR4 HyperX Fury Black Samsung 250GB 970 EVO Plus MZ-V7S250BW M.2 PCIe Be quiet! Pure Rock BK009 XFX GTS Radeon RX 580 8GB TripleX Edition

(#3325) ZTE_luky


ZTE_luky
aktív tag

Köszi szépen a válaszokat, az az új nekem is drága lenne, olyan 20-30 ezerért gondoltam, használt ugyanúgy jó vagy inkább úat vegyek, vagy a használtakkal sincs semi gond, mi a véleményetek?

(#3326) matyika93


matyika93
újonc

Üdv!

Lézeres, multifunkciós nyomtatót szeretnék venni itthoni használatra. Olyat keresnék, ami árkategóriában max. 30000 (nagyon max. 32), de a toner kifogyása után gazdaságos a töltés, vagy az új toner.
Valamint érdekelne, hogy a mai új nyomtatóknál megoldható a toner újratöltése? Vagy általában új tonert érdemes venni?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#3327) ZTE_luky válasza ZTE_luky (#3325) üzenetére


ZTE_luky
aktív tag

annyi kiegészítés, mennyivel lenne több mondjuk egy ugyanolyan nyomtató amilyenről eddig beszéltem, csak legyen benne scanner is?

Tehát:
20-30 ezer körüli
lehet új és régi is mindegy
otthoni használatra kellene
nem kell hálózati nyomtatás funkció
legyen olcsó bele a toner
lehessen vele scannelni

(#3328) Csavarnyuzo


Csavarnyuzo
őstag

A topik címe: Milyen lézer nyomtatót vegyek?. Ennek megfelelően biztosan feltette már nem egy ember a kérdést: milyen lézer nyomtatót vegyek otthonra, amibe olcsó lesz a toner. És valószínűleg azt is, hogy esetleg ugyanez multifunkciósban?
No akkor ha a Tisztelt Urak, pardon Hölgyek/Urak vennék a fáradtságot és picit visszaolvasnának -nem kell sokat ígérem-, akkor már választ is kaptak volna a kérdéseik egy részére. Amire pedig nem, arra szívesen válaszolunk. Viszont az szerintem elvárható, hogy ha már válaszolunk, akkor azt olvassuk már el és értelmezzük! A "továbbra is várom" jellegű kérdésnél linkeljük már az eredetit pls.

[ Szerkesztve ]

A pirosat kell elvágni.

(#3329) matyika93 válasza Csavarnyuzo (#3328) üzenetére


matyika93
újonc

Visszatekertem kb. tavaly októberig, és 90%-ban a tintásakat éltették. Ha meg lézeres került szóba, nem multifunkciósról írtak.
Tehát: van-e olyasvalaki, aki mostanában vásárolt multifunkciós, lézeres, wifis nyomtatót, és szívesen megosztaná a tapasztalatait? (chippelés, toner ár, megbízhatóság)

(#3330) Csavarnyuzo válasza matyika93 (#3329) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Akkor az eredeti és a mostani felvetésedre: a tintásoknak -itt inkább most az Epson-ra gondolok- akkor jön ki az előnye, ha sokat nyomtatsz, mert sokkal olcsóbbra jön ki a lapköltséged. Emellett célszerű rendszeresen használni, ez hozzá tartozik a tintásokhoz. Ha csak havi 50-100 oldalt nyomtatsz, akkor az lézerrel is 1 toner/év, ami éves fenntartásban nem nagy költség. Így inkább vennék értelmes minőségű utángyártott tonert, mint töltögetném. Persze itt azokról a típusokról van szó, amihez van értelmes áron toner!
30-32k multisban eléggé behatárolja a mozgástered ha megnézed az előbb említett értelmes árú tonereket hozzá.

A pirosat kell elvágni.

(#3331) LanyUs


LanyUs
senior tag

2 havi olvasgatás és töprengés után heti pár oldal kinyomtatásához igenis lézer nyomtatóra van szükség. A költséghatékonyság pedig éppen nem lényeg ez esetben az alacsony oldalszám tekintetében. A HP szerviz oldaláról tapasztalt flegmaság végett, plusz a munkahelyi tapasztalataim alapján, ahol 3 db SAMSUNG CLX-3305FN dübörög gőzerővel immáron 2 éve folyamatosan. Probléma velük semmi, csak beteszed a tonert és használod, portartályt ha megtelt kirázod. A HP lézert alapból nem szeretem már, mert egy másik multinál azokkal voltunk szerződve és pár hónap után mindegyik megállt vagy nyikorgott vagy csattogott, kerregett ( 600K-s gépek voltak ) - szóval nem kell annyira übersztárolni a márkát... A HP toner egy grammal sem költségkímélőbb a samunál számításaim szerint. Teljesen márkafüggetlenként keresgéltem. Szóval a lényeg:

Multifunkciós, színes, lézer gép kellett WIFI-vel. A helyi kisboltok nem versenyképesek a multikkal. Extreme digitalban vásároltam meg SAMSUNG SL-C460FW [link], ahol Bruttó 90.000 Ft-ért megkaptam ( kisker ár 120e helyett ) és szaros 10.000 Ft-ért vettem rá +2 év gar. kiterjesztést. Tehát 100e Ft-ért van egy fullos készülékem, ami bizodalmam szerint évekig működni fog problémamentesen és kaptam rá 3 év garanciát is plusz háztól házig szolgáltatást.

Szép napot mindenkinek! :))

[ Szerkesztve ]

(#3332) Csavarnyuzo válasza LanyUs (#3331) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Ma is tanultam valamit:
600k-s Hp megállnak, nyikorognak, csattognak, kerregnek.
70k-s Samsungok gőzerővel dübörögnek.
:Y :W

A pirosat kell elvágni.

(#3333) LanyUs válasza Csavarnyuzo (#3332) üzenetére


LanyUs
senior tag

Én is vertem a fejem a falba ne aggódj :D Volt normális HP gép is, sajnos a típust nem tudom már, de akkor ránéztem az árra és egy 2,3 millás cucc volt. Vajon márka függetlenként miért nem vettem 20e-rel olcsóbb HP lézert? Mert tapasztalom van ezekkel és jók. Természetesen a HP ettől még ajánlható. Én nagy ívben teszek rá melyik multi gépei fogynak jobban :DDD Megosztottam a tapasztalatimat is kész. És igen 10 év alapján mérges vagyok már a HP-re.

(#3334) optikal


optikal
tag

Sziasztok! Nyomtatót szeretnék venni és a segítségeteket szeretném kérni mert én egy kicsit analfabéta vagyok a területén :B 70-90 között.Nem mindennapi használatra lenne vagyis otthonra.A lényeg hogy megbízható legyen és hosszútávra szeretném.Köszi előre is :)

PSN:Optikal89

(#3335) epzon válasza optikal (#3334) üzenetére


epzon
őstag

színes vagy fekete?
nyomtató vagy multifunkció?
fotó vagy csak szöveg nyomtatás?
valami különleges igény?

(#3336) optikal válasza epzon (#3335) üzenetére


optikal
tag

Színes,multi, általában szövegre használnánk jó lenne wifi is rá. Elnézést hogy a fontos részletek kimaradtak.

PSN:Optikal89

(#3337) epzon válasza optikal (#3336) üzenetére


epzon
őstag

ha színes akkor semmiféleképpen ne lézert vegyél, mert azoknak horribilis az üzemeltetési költsége

ha kisebb gépet keresel akkor EPSON WF-3620, ha nagyobb masinát akkor EPSON WF-5620

(#3338) matyika93


matyika93
újonc

Üdv!
http://www.emag.hu/brother-dcp-1610we-multifunkcios-monokrom-lezernyomtato-wireless-a4-dcp1610weyj1/pd/DD5V7MBBM/

Ezt a Brother DCP-1610WE lézernyomtatót szemeltem ki, a baj csak az, hogy még nem nagyon olvashaatóak róla tapasztalatok. Érdeklődni szeretnék, hogy valakinek vannak-e tapasztalatai hasonló Brother masináról, valamint arról, hogy mennyi a valószínűsége annak, hogy chip-es a gép. Illetve ha kifogy a toner, fogom tudni használni utángyártott tonerrel?

Előre is köszönöm a válaszokat!

(#3339) epzon válasza matyika93 (#3338) üzenetére


epzon
őstag

ha havi pár oldalra kell arra tökéletes viszont akkor meg nem érdemes után gyárott tonerekkel bajlódni, mert évente 1 tonert ki lehet fizetni

ha évente több mint 1 tonert használnál el akkor meg jobb vétel az EPSON M200 mono tintasugaras amihez gyárilag 11 000 oldalra elegendő festéket adnak és egy 6000 oldalas festék 6000 Ft-ba kerül, azaz 1 oldal 1 forint

(#3340) matyika93 válasza epzon (#3339) üzenetére


matyika93
újonc

Köszönöm a választ. Még az érdekelne, hogy mi az esélye annak, hogy ebbe a gépbe oldalszám korlátozó van beépítve? Mert nem feltétlenül szeretném 1000 oldalanként vinni a szervízbe, hogy újra használhassam.

(#3341) jeni


jeni
félisten

üdv
a színes lézeres nyomtatónál is ugyanaz a szabály van mint a tintásnál,hogy mindhárom színnek kell,hogy megtöltve legyen ne csak a fekete,mert akkor nem indul el a nyomtatás? gondolom ennél is hasonló van ha a fekete alapszín elfogyott akkor a 3 színből keveri ki a feketét magának?
általánosan használva mennyire életképes ma egy színes lézernyomtató?
lehet így is mondani,hogy jó ha van?
többször csak a fekete szint használva dokumentumokra van-e hátránya működésre,tartósságra a nyomtatóra nézve ebből a szempontból?
olvastam,hogy színes nyomtatásra 70000Ft alatti színes lézeres nyomtatók rosszak ilyen téren? viszont tetszik a dolog abból kiindulva,hogy nem kell tartanom a beszáradástól ami a tintás nyomtatókra oly jellemző.

(#3342) epzon válasza matyika93 (#3340) üzenetére


epzon
őstag

50000 oldalnál kell szivacsot cseréltetni benne, ekkor le fog tiltani a gép, szerviz cseréli és kiüti a kódot 5-10 000 Ft közötti összegbe kerül

(#3343) epzon válasza jeni (#3341) üzenetére


epzon
őstag

színes lézer nem keveri színekből a feketét
tartalékgépnek jók, főleg a 100 000 alatti gépek

5-600 000 körényékén már találni normálisakat

(#3344) Kront válasza jeni (#3341) üzenetére


Kront
tag

>mindhárom színnek kell,hogy megtöltve legyen ne csak a fekete,mert akkor nem indul el a nyomtatás?
nyomtatója válogatja. általában úgy is mennek, ha van benne kiürült kazetta, de akad olyan is, ami letilt.
van olyan is, amelyik csak a színes patronokat engedi kifogyni, de a feketét már nem. sok készülék driver szinten figyeli, és ha kifogyott a fekete, akkor onnantól már csak színes képet enged és fordítva. a gépkönyvükben ezt leírják és legtöbbé letölthető a netről. előre meg tudod nézni, ha választottál típust.

>ha a fekete alapszín elfogyott akkor a 3 színből keveri ki a feketét magának?
nem. nem keverget. a jobb gépeknél fordítva viszont működik. a színes kép összerakásához a 3 (vagy estenként 5) színes toner mellett besegít a feketével is, ha az árnyalat/fedettség megkívánja.

>általánosan használva mennyire életképes ma egy színes lézernyomtató?
igényeidtől függ. minőségben, megbízhatóságban még nincs alternatívája, ár/érték arányban, lapköltségben a legtöbb otthoni és kisirodai felhasználásnál anyagilag már jobban jársz a tintasugarassal.
teljesítmény tekintetében (lap/perc) már nem nagyon vagy alig van előnye a hasonló árkategóriás tintásokkal szemben. (hosszú évekig nyűgje volt a tintásoknak, hogy nagy fedettségű lap esetén lassúak voltak. ma már nem azok.)

>70000Ft alatti színes lézeres nyomtatók rosszak ilyen téren?
inkább 100.000 Ft, ami alatt szerintem nem érdemes újonnan színeset venni. elsősorban a gyenge mechanikájuk miatt. ha van 150.000-ed, akkor minőségre, megbízhatóságra már a lézer a nyerő, (sőt, bizonyos fajta nyomathordozóra tintás szóba sem jöhet) de akkor még ott van a lapköltség, ami még 150.000-es összegnél is a tintás felé billentheti a döntést. ilyenkor kell elővenni a számológépet és lapköltséget számolni a nyomtatási szokásaidnak megfelelően. (már ha nem helyezed a megbízhatóságot a legelső helyre, ártól függetlenül)

és azt sem árt tudni, hogy a lézernyomtató ugyan nem szárad be, és a nyomat minősége sem romlik számottevően az életciklus előrehaladtával (szemben a fix fejes tintásokkal) de 3-4 év alatt a nyomtatódba betárazott tonerek állásukban is tönkremennek. (az utángyártottak még előbb is) ezért nem érdemes pl. olyan színes lézer nyomtatót venned, aminek 10.000 oldal a toner élettartama, ugyanakkor te csak évente 1.000 színes oldalt nyomtatsz, mert hiába jön ki "fillérekre" a lapköltséged, ha 4 év után dobhatod 6000 oldalnyi töltöttséggel a kukába a tonereket.

a fentiek persze csak SOHO vagy irodai kategóriákban értendők. fotók színhelyes reprodukálásánál már más technológiák is bejönnek, de ott az induló ár is 7 számjegyű.

(#3345) jeni válasza Kront (#3344) üzenetére


jeni
félisten

Köszi a válaszokat. :R
Akkor a színes lézeres nyomtató ilyen téren kilőve.
Az apróhirdetésben láttam kedvező árban színes lézeres nyomtatót. Így inkább marad az új mono lézeres nyomtató megvétele. Nem ipari célra kellene nekem. Még az évi 1000 oldalt sem érem el otthon.

(#3346) Kront válasza jeni (#3345) üzenetére


Kront
tag

az kevesebb mint havi 100 oldal. arra valamelyik alsó kategóriás mono lézer tökéletes. pár tucat hsz-szel feljebb ajánlgattak a topicban párat. hp/canon, xerox, samsung... szerintem nagyjából bár melyik megfelel. ennyi lapnál még a toner árát sem nagyon nézném, mert a gyári készlet is kitart 1-3 évig.

amíg nem volt bő 150 ezrem színes lézerre én is haveroknál, munkahelyen meg a copygeneralban nyomtattam, ha színes kellett. évi pár alkalom esetén az utóbbi megoldás is jóval olcsóbb, mint egy színes lézer otthoni fenntartása. ráadásul a copygeneral non-stop nyitva, és az ipari géppel előállított nyomat minősége is olyan, hogy otthon nem igazán tudod reprodukálni. igaz, el kellett oda menni, de nekem nem volt túl messze.

(#3347) Gergosz2


Gergosz2
veterán

Sziasztok!

A mostani nyomtatóm már igen csak halott (HP Officejet 8500 A909) és, az igazat megvallva semmi kedvem nincs vele szórakoznom, mert egyszerűen nem éri meg. Egyébként a problémája az, hogy a feket és sárga festék nem igazán akar rendesen eljutni a fejekig. Fej is volt benne csrélve, többször is tisztítottam de egyszerűen semmi kedvem már vele szórakozni.

Most elhatároztam, hogy egy szolidabb nyomtatót kéne vennem, mert néha kell itthonra meg sürgős esetekre.

A cél, hogy 30k alatt meglegyen a mulatság, szóval ez a kinézett darab:
EPSON WorkForce AL-M200DN.

Ez tud duplexben nyomtatni, meg lézeres is ami fontos lenne, mert NYÁK készítéshez is használnám.

Vélemények?

[ Szerkesztve ]

Nokia 6030 Hardcore User // I Panic Restaurant by Taito

(#3348)



addikt

HP P1102 és P1102w modellek között a wifin kívül csak a nagyobb memoria a különbség?

Az a gyakorlatban mennyit számít? Megéri a W-s modell a 25%-30% felárat, akkor, ha nekem a wifi egyáltalán nem szempont?

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#3349) Kront válasza (#3348) üzenetére


Kront
tag

a P1102w-nek van egy második, max. 10 lapos elsőbbségi adagolója is, ami valamivel vastagabb lapokat (pl. etikett) is megeszik (160 gr/m2 vs. 90 gr/m2).
ténylegesen gyakran használt vastagságú lapra, mint pl. spirálfüzet borító, ami 300-400 gr/m2, egyik sem tud nyomtatni, csak az egy-két kategóriával drágább lézerek.

a w-s nem fog gyorsabban/szebben nyomtatni, ha windows alól használod. nekem nem érné meg a különbözetet.

(#3350) Csavarnyuzo válasza (#3348) üzenetére


Csavarnyuzo
őstag

Más a színe. :DDD A simán nem látszik annyira a por.

A pirosat kell elvágni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.