Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-11-23 08:44:46

LOGOUT.hu

Kérdés előtt olvasd át az alábbi összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#2051) QwErTy42 válasza bme (#2050) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ezek közül egyiknek sem jobb lényegesen a lapköltsége.

Az angol árakkal nem vagyok tisztában sajnos.
Nem tudom, hogy az angol árak mellett melyiket éri meg leginkább megvenni.

A HP 1102W tényleg egy elég jó gép otthoni felhasználásra. Aki több ezer oldalt akar kinyomtatni fillérekért, annak nem biztos hogy a legmegfelelőbb.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2052) szeva000 válasza QwErTy42 (#2051) üzenetére


szeva000
addikt

Háát az angol árakkal számolva sokminden nagyon megéri.Én nemrég vettem kintről az egyik CLJ 4650-be a fusert és transfer beltet....szinte fele annyiból meg volt,mint itthon lett volna.
Az bizta,hogy kint a komolyabb nyomtatókat sokkal olcsóbb szervizelni...Egy új kittel azért el lehet megint nyomtatgatni vagy 80-100000 oldalt.Most ha kiszámolom......60k-ból megvolt mindkettő+tonerek legyenek megint 60k(utángyártott,tonerenként kb 10000 oldal).......
Az előzőben is volt már majd 70000oldal,a tr.belt még jó aránylag...a fusert meg én nyírtam ki egy fotópapírral,mert véletlen téntáséval szétgyilkoltam:D

[ Szerkesztve ]

(#2053) QwErTy42 válasza szeva000 (#2052) üzenetére


QwErTy42
addikt

Gratula! :D

Valóban más ott, mint itt, ebben igazad van. :)

[ Szerkesztve ]

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2054) szeva000 válasza QwErTy42 (#2053) üzenetére


szeva000
addikt

De még most is nyomtat:D ..szövegnél nem is látni a hibát,még benne lenne sok ezer oldal...igaz hosszában szétrepedt a henger....De lehet megcsinálom,mert hongkongban már találtam 6000-ért....bekockáztatok majd egyek...ha 10000 oldalt bír ki,akkor is megéri:)

[ Szerkesztve ]

(#2055) runner 125


runner 125
nagyúr

Sziasztok,

Egy barátom keresne otthoni felhasználásra lézernyomtatót. Olyan kellene első sorban, amiben van szkenner is, fekete-fehér is jó.
Beugró - legolcsóbb - kategóriából választana, persze, ha szerintetek vállalhatóak a legolcsóbb típusok is.

Köszi a segítséget!

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2056) QwErTy42 válasza runner 125 (#2055) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Ugyanazt tudják kb. Majdhogynem teljesen mindegy, hogy melyiket veszed: sebességben, felbontásban, minőségben és fenntartási költségek tekintetében a belépő megoldások szinte ugyanazt kínálják.

Talán azt érdemes megnézni, hogy mely típusokhoz kapsz a legtöbb helyen, a legkönnyebben kelléket.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2057) bme válasza QwErTy42 (#2049) üzenetére


bme
tag

Helló,

megnéztem, és igazából szimpatikus is lenne a nyomtató, de az nem baj, hogy csak 600x600 dpi a felbontása?
Amire használnám igazából főként szöveg és néhány grafikon, valamint powerpoint-os diákat nyomtatni 4 v. 6-ot egy oldalra.
Ezzel a felbontással még olvasható lesz, ha 6-ot teszek egy odlalra?

Köszi

u.i. 45 font a gyári toner hozzá, otthon utángyártottat lehet kapni 10-15 fontért (1600 oldalasak) ez olcsónak vagy drágának számít a többi nyomtatóhoz képest?

(#2058) QwErTy42 válasza bme (#2057) üzenetére


QwErTy42
addikt

Nem rossz a 600 DPI, mert a szemed úgyis csak 300 DPI-ig tud különbséget tenni.
Jó az.

Nálunk is hasonló árban vannak az ugy tonerek. Ha neked nem sok, akkor szerintem okés.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2059) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Sziasztok!

Lenne egy olyan kérdésem, hogy színes lézernyomtatónál mennyire fontos az hogy 600x600dpi de van olyan is amire 2400dpi-t írnak meg 1200x2400dpi-t! Lézer nyomtatónál van különbség vagy mennyire fontos ez a DPI dolog? Ettől szebb tónusosabb lesz a kép? Nyilván nem fotónyomtatás a cél de mégis... Illetve láttam Minolta nyomtatóknál olyat, hogy 600x600x4 mert valami contone technológiát használ. Mi az igazság?

Lézer esetében az utángyártott tonerek mennyire megbízhatóak illetve az utángyártott egyéb egységek?
Tintás nyomiknál azt tapasztaltam, hogy nem a legjobb döntés!
Jelen esetben egy Konica Minolta magicolor gépről lenne szó!

(#2060) runner 125 válasza QwErTy42 (#2056) üzenetére


runner 125
nagyúr

Rendben, köszönöm.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#2061) QwErTy42 válasza Mexildos (#2059) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

Színes lézernél teljesen mindegy a pár tízezres kategóriában hogy 600 DPI-t írnak rá vagy 2400-at hazudnak.
A lézer technológiából adódik, hogy nem tud kellő pontossággal elhelyezni egy adott szemcsét és a nagyobb felbontásoknak már fizikai korlátai lesznek egy idő után.
Nagyobb felbontás több toner fogyás.

Színes lézerhez elég kevés használható utángyártott toner kapható.

Miért érdekel a színes lézer?

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2062) epzon válasza Mexildos (#2059) üzenetére


epzon
őstag

minolta magicolor csak az elenségednek

a többszázezres minola ok, de ezek a játék gépek pénztárcaveszélyesek

akkor vegyél színes lézert, ha a kezdő toner készlet elég neked min 2 évig

(#2063) Mexildos válasza epzon (#2062) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Köszönöm a választ! De mi a baj a Minolta Magicolor gépekkel?

Én egész pontosan a Minolta Magicolor 5670EN / duplexes egységét néztem ki + hajtogatós-tűzős finisherrel együtt. Ez elvileg nem a belépő szint!

QwErTy42: A nyomtató használt és új árához képest nagyon kedvező az ára. NYilván sejtem, hogy miért.

Amiért elsősorban érdekel az maga a dokumentum nyomtatás szépsége ha lehet így mondani. Nem ezzel szeretnék családi képeket nyomtatni, mert nem arra való, bár fényes öntapadós bannerre nagyon szép képeket nyomtat a Youtube-on látható nem piár videókon.

Régebben sok ZH-mra a volt munkahelyemen található Konica Minolta bizhub c350-essel nyomtattam PDF vázlatokat egyéb színes dokumentum anyagokat és a minőségük nagyon szép volt.
A tippem az, hogy a fent említett nyomtató is hasonló elven működhet.

Bár ilyen mindenes nagy teljesítményű fénymásoló, nyomtatóból épp viszonylag olcsón meg lehet szerezni egy (bizhub c350-eset) ami azért nagy szó mert az A3-at is tudna.
Itt már csak az a kérdés, hogy mi a különbség akkor a Magicolor 7450-es vagy a 8650-es között! Ha valaki ezt megírná nekem :)

Miért olcsóbb fenntartani egy nagyobb dögöt mint egy kisebbet?

[ Szerkesztve ]

(#2064) QwErTy42 válasza Mexildos (#2063) üzenetére


QwErTy42
addikt

Az ára miatt olcsóbb fenntartani. Olcsó gép drágán, drágább olcsóbban és drága gép olcsón fenntartható.

Nézd meg a kellék árakat, hogy mennyiért tudnád etetni a kiszemelt gépet ill hogy vannak e kopó alkatrészek. Gondolok itt a fényhengerre, hogy mennyit bír és eddig mennyit nyomtattak vele. Mert ha cserélned kell a fényhengereket pár száz oldal után, akkor az nem lesz olcsó mulatság.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2065) epzon válasza Mexildos (#2063) üzenetére


epzon
őstag

ez a típus már eggyel jobb kategória, én azt hittem az 1600W-t akarod venni.

ehhez kb 50 000 ft egy színes toner ami 6000 oldalas meg 50 000 ft egy dob ami 30 000 oldalas (és ezt is színenként kell cserélni)

szóval egy átlagos színes nyomat költsége olyan 50ft környékén mozog

(#2066) Mexildos


Mexildos
aktív tag

Még egy olyan kérdésem lenne hozzátok, hogy színes lézerrel lehet-e szegély nélkül nyomtatni? Én úgy sejtem hogy nem vagy gondolom nem mindegyikkel? De ez, hogy deríthető ki?

Sokszor kellett gyors nyomdából rendelni színes A3-as plakátokat illetve A4-esben is és biztosan nem tintasugarassal dolgoztak és nem is ipari nyomda géppel. Mégis teljes felületén be lett borítva a papír, mind az A3 és mind az A4-es! Ezt hogy csinálják?

Mit jelent az A3+ és az A3++ jelölés a nyomtatókon?
Még egy kérdés: Ha én ezen szeretnék nyomtatni (pl: bizhub C350) egyszerűbb újságot akkor azt mivel tudom kivágni? Vannak speciális erre a célra való vágógépek?

Bocsánat ha sokat kérdezősködtem :)

(#2067) epzon válasza Mexildos (#2066) üzenetére


epzon
őstag

nem tudnak a lézerek szegély nélkül nyomtatni, egyik sem

az A3+ az nagyobb mint a normál A3, a ++ meg még ennél is nagyobb :), de nem A2 méretű

igen vannak külön vágógépek

(#2068) Ragnar95


Ragnar95
nagyúr

Sziasztok!

Olyan lézernyomtatót szeretnék vásárolni, amivel iPhone-ról, illetve iPadről lehet wifiről nyomtatni, illetve érdekelne olyan is, amiben van scanner is.
Fekete-fehér is jó, bár a színes jobb lenne. Eddig amiket találtam, azok 100 000Ft-nál indultak, valóban ez az alsó határ vagy vannak olcsóbban is, mivel ennyit kicsit sokallok egy nyomtatóért.

Előre is köszönöm a segítséget :R

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2069) Gergőke88 válasza Ragnar95 (#2068) üzenetére


Gergőke88
addikt

Szia!
Ez jó lehet neked:
http://h10010.www1.hp.com/wwpc/sg/en/sm/WF06b/18972-18972-3328059-3328066-3328066-4110394-4110401.html?dnr=1
Ez tud nyomtatni Ios alapú készülékről.
25-ért már megkapod.

(#2070) Ragnar95 válasza Gergőke88 (#2069) üzenetére


Ragnar95
nagyúr

Köszönöm, ez valóban barátibb áron van és jónak is tűnik :R
Ha esetleg színeset vagy scannereset szeretnék, ott mennyi lenne az alsó határ?

Privátot privátba, fórumtémát fórumba. Aki ezt nem képes betartani, ne csodálkozzon, ha nem kap privátra választ.

(#2071) attila199207


attila199207
tag

Sziasztok egyemista vagyok a sok beadandó jegyzőkönyv ,és hasonlók miatt szeretnék vásárolni lézer nyomtatót, mivel egyetemista vagyok, ezért 15-20 nál nem tudok többet rá áldozni.
[link]
[link]
Szerintem ugyanaz, de a fontos, hogy 15 ezer Ft körüli az ára.
Kérdésem, hogy havi 20-30 oldalas nyomtatásra alkalmas e?
Mennyi ideig bírja egy ilyen patron ( jellemzően csak lapok keretezésére 1-2 táblázat elkészítésére kellene , többit kézzel kell )
Mennyibe kerül egy patron?
Eddig volt 3-4 tintasugaras akciós lexmart nyomtatóm, csak rossz tapasztalom van velük dobáltuk ki őket, gyorsan kifogyott beszáradt stb...
Lézernyomtatóm sose volt.

(#2072) tsika válasza attila199207 (#2071) üzenetére


tsika
tag

Jó a linken lévő nyomtató havi 20-30 oldalra, viszont megbízható utángyártott toner még nincs hozzá!

Tsika

(#2073) attila199207 válasza tsika (#2072) üzenetére


attila199207
tag

megnéztem amit adnak hozzá az 700 oldalra elég
amit lehet hozzá venni az 16000 Ft és 1500 oldalra elég
nem tudom ez jó ár e nincs viszonyítási alapom
de ha havi 20-30 oldalra kel akkor 1-2 patron kiszolgál az egyetemi éveimet :)

[ Szerkesztve ]

(#2074) Mexildos válasza attila199207 (#2073) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Szia!

Ha nem minden áron ragaszkodsz az új nyomtatókhoz akkor lehet kicsit régebbieket jobb áron megkapsz (boltból valszeg garanciával) ami picit nagyobb teljesítményű de így még egy kis pénzért a haveroknak is másolhatsz. Az utángyártott toner pedig jóval többet bír és jóval olcsóbb de még talán az eredeti is. Amint látom van duplexes is. Érdeklődj náluk telón de van olyan nyomtató is tapasztalat szerint amit nem mindig hirdetnek meg a weben.

Nézz szét szerintem itt: LINK

[ Szerkesztve ]

(#2075) tisn válasza attila199207 (#2071) üzenetére


tisn
addikt

kicsit dragabban inkabb egy ilyet vennek

HP P1102W

az utangyartott tonerje tul olcso ;) (2.6ft/oldal)

(#2076) Mexildos válasza tisn (#2075) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Ez nem annyira éri meg, mert 2.6 Ft-ért 1600 oldalt tudok nyomtatni csak.

A feljebbi hozzászólásomban linkelt nyomtató(k) utángyártott tonere 4700 Ft és 7000 oldalt lehet vele nyomtatni (HP LaserJet P2015n). Így annak költsége 0.6 Ft és olcsóbb xD

A másik ha nagyobbat szeretne és duplexet akkor az egy utángyártott tonerrel 20.000 oldalt is ki tud nyomtatni aminek költsége 0.47 Ft!!! (HP LaserJet 4250dtn) Ez már 42.000 Ft megtakarítás ha kinyomtat 20.000 oldalt 0.47 Ft-ét. Vagyis ha 2.6 Ft-ért nyomtatna ki 20.000-et összehasonlításnak akkor 42.000-el többet fizetne. Ez már jelentős érv, hogy melyiket válasszam olcsóbban és jobbat!
Saját véleményem, hogy szerintem a zárt papírtálcás nyomtatók praktikusabbak. Ráadásul ha megvenné ehhez az eredeti tonert még akkor is olcsóbban tudna nyomtatni mint 2.6 Ft.

[ Szerkesztve ]

(#2077) tisn válasza Mexildos (#2076) üzenetére


tisn
addikt

Sajnos ujonnan nem kapni, en hasznalt nyomtatot nem nagyon vennek, persze mindenkinek masok a preferenciai. A javasolt masina is negyedaron nyomtat, mint amit a kollega elsonek kinezett ;)

(Amugy eleve magasabb arkategorias masinanak tunik, egy ujkori arat tudnal mondani viszonyitasnak? Mintha a cegnel anno lattam volna sok ilyen hp4250dtn-t.)

Szerk:
Es abszolut nem vagyok nyomtatoguru, nyugodtan ki lehet oktatni :)

[ Szerkesztve ]

(#2078) Mexildos válasza tisn (#2077) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Munkahelyemen is volt ilyen masina. Újkori ára 300e volt valaha kb. Igazából még nagyon régen vettem egy fekete fehér lézert használtan azt hiszem ennek az elődje volt. De azóta is jól megy (persze ez nem általános igazság) :). Igazából az 1-2 éves nyomtató garanciákkal nem lehet megfogni hiszen 1-2 évig általában nem is lesz ezeknek baja.
Néha érdemes használtat is nézni mert jobbat kaphatsz jobb áron. Persze meg kell nézni mit veszel. Mindenképpen érdemes teszt oldalakat (képeket, doksikat nyomtattatni vele vásárlás előtt. Duplex, egységet megnézni etc...

Mert amennyibe kerülnek néha az újak agyam eldobom... viszont többet egyik sem nyújt, maximum szép a design. Engem például hidegen hagy az, hogy lehet-e wifiről meg Bluetooth-ról küldeni rá anyagot. Ez már ilyen vakítás részben. (színes esetében is előszőr kép korrekciók és utána nyomtatás)
Én még nem égettem meg magam nyomtatóval használtan, persze van amire én is rá fogok majd költeni hiszen épp most állok színes lézer vásárlása előtt és például fényhenger tuti cserés lesz benne. De újonnan az a nyomtató anno 600e volt míg használtan alig pár tíz ezer. A maiak sem hiszem hogy dimenziókkal jobbak lennének, de ezt majd valaki elmondja.

Persze van amiből én sem vennék használtat de az más HW egység.

[ Szerkesztve ]

(#2079) tisn válasza Mexildos (#2078) üzenetére


tisn
addikt

Újkori ára 300e volt valah

Huhh

Engem például hidegen hagy az, hogy lehet-e wifiről

kicsit sajnalom, hogy nem wifis lezert vettem, az asztali gepnek mindig kell mennie, ha az asszony laptoprol akar nyomtatni (hp m1132, elegedett vagyok amugy vele)

(#2080) attila199207 válasza Mexildos (#2078) üzenetére


attila199207
tag

tényleg nagyon gazdaságos a nyomtatás, mégis félek a használttól, először is
A termék tartalmaz tunert, de a töltöttségi szintje nem ismert! lehet, hogy teljesen ki van fogyva és kell újat vennem és mi van ha 4-5 hónap múlva a garancia lejárta után hibásodik meg? Persze lehet hogy kifogok egy megkímélt darabot de ha mégse nem tudok másikat venni.... de csábító az olcsó nyomatás.

(#2081) Mexildos válasza attila199207 (#2080) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Nyilván ez benne van a pakliban. Én csak egy alternatívaként javasoltam.
Mondjuk ha Budapesten vagy maximum elmész megnézed őket, körbeszaglászod esetleg ha lehet akkor többet is megnézel és megemelgeted a tonereket érzésre :D

Illetve beszélsz az eladóval ha gikszer van ők tudnak-e segíteni a javításban elég olcsón. Általában akik nagy tételben vesznek ilyeneket és átvizsgálás után eladják használtan azoknak szokott lenni donor cucc is. Egy helyszíni szemlét én mindenképp tartanék. Utána még mindig dönthetsz az új mellett.

u.i.: Mindenképp próbáltasd őket ki!

[ Szerkesztve ]

(#2082) tisn válasza Mexildos (#2081) üzenetére


tisn
addikt

az eredeti vs mostani arbol itelve, ezek mar jo par ezer (millio?) nyomaton lehetnek tul, kerdes mennyi mechanikai kopas van benne

(#2083) attila199207 válasza Mexildos (#2081) üzenetére


attila199207
tag

köszönöm holnap megnézem őket :)

(#2084) Printerszaki válasza attila199207 (#2071) üzenetére


Printerszaki
csendes tag

Samsung Ml-1675-öst tudok ajánlani. Egy-két helyen még fellelhető, és utángyártott toner is van hozzá.

[ Szerkesztve ]

Tonertöltés, nyomtató és fénymásolók javítása, bármi, ami nyomtatóval kapcsolatos! Budapest XI.ker.Szerémi út 29.

(#2085) zonusz


zonusz
tag

A HP LaserJet Pro 400 M401d, vagy a 2055d között mi a különbség? Ezeknél a fényhenger mennyit bír, házilag lehet cserélni? A műszaki paramétereiket ismerem, inkább az érdekelne, hogy a gyorsabb proci és nagyobb memória ellentételezéseként mennyivel gyengébb esetleg a "futómű". Különös tekintettel arra, hogy állandóan duplexben dolgozna.
A Kyocera, Oki hasonló kategóriájú gépei milyenek?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#2086) zonusz


zonusz
tag

KYOCERA FS-1370DN lenne az egyik kiszemelt.

(#2087) szeva000 válasza zonusz (#2086) üzenetére


szeva000
addikt

Maradjon a kyocera....Nekem volt 3db ff lézer...a lagalja 50-60k-s nyomtató is 80000 oldal után kezdett döglődni:) ...pedig csal leporolva lett néha.

[ Szerkesztve ]

(#2088) zonusz válasza szeva000 (#2087) üzenetére


zonusz
tag

Alkatrész, szerviz milyen, mert ezekről a nyomtatókról itt sokat nem tudni. Talán két céget találtam, amelyik foglalkozik velük. Ez aggályos szokott lenni, bár ha korrekt, akkor elég egy is. Van esetleg érzékeny pontja? A tonert olvastam, hogy csak a sajátját eszi jóízűen.
A 2020 felépítésében is masszívabb, vagy "csak" többet tud? Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#2089) epzon válasza zonusz (#2088) üzenetére


epzon
őstag

szia

epson M2300 vagy M2400 ezek is kyo alapú gépek csak olcsóbban

(#2090) szeva000 válasza zonusz (#2088) üzenetére


szeva000
addikt

a kyocerákat nem szervizelni kell,hanem kidobni már .Alig van belőlük gariztatni való is.Ha meg már kinyomsz 80000oldalt szted érdemes felújítani???
Az ilyen kategóriát ívesen kell javítani már.

[ Szerkesztve ]

(#2091) ezustkorso


ezustkorso
csendes tag

Hali!

Fekete-fehér lézernyomtatót szeretnék venni, valami nem túl drágát. :D
Fősulis barátnőmnek kell néha nyomtatni 10-20 oldalakat, s főleg emiatt kéne..
Milyet ajánlotok? Esetleg tapasztalatok?

(#2092) Gergőke88 válasza ezustkorso (#2091) üzenetére


Gergőke88
addikt

Hp p1102. Ha kell wifi akkor pedig p1102w.

(#2093) k.mark87


k.mark87
tag

Szép jó napot!

Látom itt a legtöbb embernek halandó problémái vannak, nekem viszont borzasztó.
Az van, hogy öntapadós fóliára kell nyomtatnunk színesben. Általában aminél írják, hogy matricát visz azzal nincs is gond (az öntapadós fóliával sem), bár egyet már sikerült azért haza vágni, mert mégsem vitte... Így a műanyag fólia leolvadt a hordozó papírról, rá a dobra. Kuka volt az egész nyomtató. Azóta már párat elfogyasztottunk, de most kéne valami jobb megoldás. Hogy miért, mi a probléma, azt mindjárt leírom.

1.Merthogy az van, hogy ugye színesben kell tudni, fóliára nyomtatni.
2.Kell tudnia legalább 200gr/m2 papírsúlyt/vastagságot.
3.Legyen elfogadható árban 50-100ezer (a legteteje fogcsikorgatva 130, nagyon prémium, tip-top gép esetén 150)
4.Legyen olcsón üzemeltethető ( a színhűség miatt gyári tonerekkel ! )

Az első kettő nem szorul magyarázatra. A 3. és 4. pont annál inkább.
Kívánnám a nyomtató gyártóknak, hogy erőszakolja meg őket egy taliga aprómajom, amiért a legkülönbözőbb szemétségekkel szivatják a vásárlókat.
Csak szeretnénk egy tetves nyomtatót, annyira nem durva igényekkel, amit egyszer kifizetünk, aztán olcsón fenntartható. Ehelyett kinézek egy nyomtatót 70ezerért és kiderül, hogy 800oldalra elegendő kezdő festékszint van benne. Ha kifogy, vehetek új tonereket 80ezerér.
Még pofátlanabb mikor ugyanezt 45ezres vételárral kombinálják. De azt is tudom értékelni, mikor 100ezreshez is hasonló szivatás jut.

Nézegettem a színes tonerek árát, gondolkodtam a tinta fogyás szabályszerűségein és meghúztam egy képzeletbeli határt az áraknak. Max ennyit vagyok hajlandó kiadni a színes tonerekért:
1000 oldalas kapacítás: 12ezer ft
1500 -||- 15e
2000 -||- 17e
3500 -||- 20e
5-6000 -||- 22e

Azért nem arányosan állapítottam meg az elvárt árat, mert egyenetlenül fogynak a festékek, aztán a képelőhívó egységek is megpusztulnak (ezeknél a fosoknál 6ezer oldalanként) és kb úgy szokott kijönni a lépés, hogy nem sokkal később repülhet is az egész a szemétbe, mert anyagi totálkár ha bármit cserélni kell.
Szóval tapasztalat alapján én nagyjából a fenti árakat tartom olcsónak, ilyen ár mellett hajlandó lennék drágább gépet venni. Sajnos félmilliósra nem futja, pedig láttam, hogy a konica bizhub gépeibe már 6ezerért lehet venni 10ezer oldalra elegendő színes tonert. A sárga irigység zabál is.
Azért is írtam ide, hátha tud valaki olyan típust ajánlani (akár kifutottat, használtat) ami olcsón fenntartható és szervízelhető (eredeti tonerekkel, dobokkal, minden vacakkal). Itt nem a hp-s és epsonos emberkék civakodására és nyerészkedésére vagyok kíváncsi, az ő mondandójukat elosztom kettővel. Rajtuk kívül bárkinek a véleményére, tapasztalatára vevő vagyok, akár ajánlatot is várok a fenti paraméterekkel, kifogástalan működésű nyomtatóra.
Nagyra becsülöm a 100éves mammut gépeket, fekete-fehérbe van is egy elpusztíthatatlan, de most egy olyan színes kéne aminek azért vannak színes és van valami minősége.

Létezik ilyen ?

(#2094) k.mark87 válasza ezustkorso (#2091) üzenetére


k.mark87
tag

Nekünk itthon egy Hp Laserjet 4mw nevű horror van. Kb 25 kg, hangos mint az állat, de ilyen olcsón mással nem lehet nyomtatni. Pont az előbb néztem, németektől felújított tonert 7euróért lehet rendelni (a szállítási költség 8euró!!!) és 8100 oldalra elég. De itthon is lehet kapni 4500ért 6800oldara elegendő tonert. Had ne mondjam, hogy meg se kottyan neki az utángyártott por, ez még a virágfölddel is elműködne, ellentétben a mai fosokkal. Sajnos mivel vagy 15éves darab, így most pl nem látok sehol eladót, pedig okvetlenül ajánlom. A másik ami még eléggé kiherélhetetlen és volt hozzá szerencsém, az a munkahelyi Hp Laserjet 1000. Ahoz is ilyen 6ezer forintért lehet venni 10000 lapra elegendő tonert. Azzal se volt nagy gond.
Én mindenképp használt valamit ajánlanék, mert bár rizikós a dob állapota, de egy 5-10ezres gépen mit lehet veszíteni ? Ki kell próbálni, aztán amit elketyereg az ajándék.

(4mw még sorosportos, az 1000-res nem emlékszem)

[ Szerkesztve ]

(#2095) szeva000 válasza k.mark87 (#2093) üzenetére


szeva000
addikt

csakis az én gépeimre tudok hivatkozni....Nem vagyok HP és főleg epson fan...Én is a régebbieket veszem HP-ból....Amúgy műszaki emberként egyértelműen a kyocera a nyerő hosszútávon...de pénzügyileg én is mást használok....fillérekért lehet kapni használtan,selejtezve a HP CLJ46XX DN sorozatot......
azt felejtsd el,hogy 80k-ért isten leszel....de ha pl.50k-ért veszel ilyen gépet.......fuser és tr.belt újonann kb 100k(amit nem nagy eséllyel kell cserélni,de ezek min. 100000-es oldalszámot elbírnak.),4db toner általában megvan bennük jó arányban,az eredeti 4db kb 150k.
Én ezeket használom évek óta...sztem a legjobban kihozhatóak költségileg.
Voltak kyocerák is FF-ben....nagyon jók...csak ne szórd tele lom porokkal.

[ Szerkesztve ]

(#2096) Mexildos válasza k.mark87 (#2093) üzenetére


Mexildos
aktív tag

Hali! Munkahelyemen használtuk a Konica minolta bizhub c350-est. Vaterán valaki árul is egy ilyen gépet használtan 150 ezerért. Az a színes lézer nyomáson kívül még pár dolgot megcsinál neked. Ha égetően kéne A3-as tuti azt venném. Nem rég találtam egy Magicolor 5670EN-dthf gépet bagóért. Alig 27-ért és nem tudtam ott hagyni. De ha nem lenne ez erősen elgondolkodnék a Bizhub c350-en. Német ebay-en nézegettem toner árakat. Az utángyártott lényegesen olcsóbb. minden színből 2x-es adagot is elég olcsón lehet kapni az 5670-eshez. Grátisz fekete. Mondjuk majd kiderül, hogy mennyire tartja a színhűséget.

Német Ebay-en van Magicolor 7450 is és amit szintén láttam élőben az a Magicolor 8650-es ami még füzetet is hajt. Még drága és kb. 1000 euró de alig 1-3 éven belül fillérekért fogják adni. Igaz mivel nincs elterjedve nagyon kevés a nem eredeti toner hozzá.

Nagyon be lehet fürödni a másolt tonerrel?

(#2097) zonusz válasza szeva000 (#2095) üzenetére


zonusz
tag

Szia! A status monitort hogy tudom bekapcsolni. (ropogós FS-1370DN). Minden települt - szerintem -, de a status monitort nem tudom előcsalni. Vízjel stb. megvan, de ez nincs. Az elalvási időt is ott tudnám állítani, vagy azt máshol kell? Köszi.

(#2098) gabor20


gabor20
tag

Sziasztok!
Fekete lézernyomtató vásárlását tervezem.
Ezek közül melyiket ajánlanátok?
HP 1012w
HP M1132 MFP
Epson Aculaser MX14

Átlagos otthoni felhasználás lenne, fontos a viszonylag alacsony fenntartási költség:) Köszi!
(fax, szkenner nem fontos)

(#2099) QwErTy42 válasza gabor20 (#2098) üzenetére


QwErTy42
addikt

Szia!

A 1132 az szkennelni és másolni is tud.
A 1102W wifis, van 1102 wifi nélkül is.

A HP-kban a fényhenger a tonerrel együtt kerül cserére, míg az Epsonnál ha tönkre ment a fényhenger, akkor kuka a nyomtató.

...oktalan embert észérvekkel meggyőzni nem lehet...

(#2100) epzon válasza gabor20 (#2098) üzenetére


epzon
őstag

amelyik tetszik vagy olcsóbb azt vedd meg

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.