Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Imy válasza jjohn (#150) üzenetére


Imy
veterán

Amikor a Weller pákához csináltam a szabályozót, akkor kicsit elkalibráltam, és izzani kezdett a vége, utána az is elszíneződött. :D De a pákahegy pl túlélte. :D De ott izzott minden.

(#152) jjohn válasza Imy (#151) üzenetére


jjohn
aktív tag

Hát az durva lehetett. Gondoltam teszek egy kapcsolót bele h ne legyen meleg míg üresjáratban van.

(#153) Imy válasza jjohn (#152) üzenetére


Imy
veterán

Legjobb 100-120 fokon járatni, amikor nem kell, akkor a hegy sem veszít az életartamából.

(#154) gagyilovag válasza gagyilovag (#138) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Sikeresen megérkezett a forrasztó,a 10 heggyel.
Rendben van teljesen.
Kifogástalan a minősége is.
Ajánlom.

(#155) gagyilovag válasza gagyilovag (#154) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Most néztem,hogy nem azt a linket adtam,ahonnan rendeltem!
Innen 10 heggyel,és gyorsan itt volt.

[link]

(#156) Imy válasza gagyilovag (#154) üzenetére


Imy
veterán

A hegyén hogyan folyik meg a forrasztó ón?
Milyen hegyek vannak hozzá?

Pár képet tegyél fel, jól jön másnak is, ha tényleg jó. De szerintem sokat nem nyúztad, így azért még nem biztos, hogy annyira király. ;) Ha pár NYÁK-ot összeraksz, akkor elfogadom. Nekem utoljára egy 1600 alkatrészes panel volt terítéken, amiből 106db IC volt.

(#157) gagyilovag válasza Imy (#156) üzenetére


gagyilovag
aktív tag

Hát akkora panelra már profi cucc kell :DDD

(#158) gagyilovag


gagyilovag
aktív tag

Nekem a pillanatforrasztó,és a normál folyamatos hőfokú páka után egy álom.
Amire nekem kell arra tökéletes,és szerintem bőven kielégíti az igényeket,komolyabb felhasználás esetén is.
Erre te vagy az ellenpélda,neked komoly cucc kell :)

[link]

(#159) Teréz Atya válasza Imy (#153) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Mondjukrá ezért jó, hogy van gyorsulásmérő a TS-100-ban. Kvadkopter gyártás közben gyakran van újratervezés, ekkor meg nagyon jó h önmaga standby-ba báll, a hőfokot leveszi 100-ra, nem nekem kell tekergetni.
Elvileg valamelyik olcsóbb Yihua pákákban is van már acc. Nekem csak egy Yihua hőlégfúvóm van, és az érzékeli ha sokáig nem birizgálja az ember, szal sacc/kb abban is van.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#160) Imy válasza Teréz Atya (#159) üzenetére


Imy
veterán

Igen, ez már az újabb pákában benne van.

(#161) tal-garius


tal-garius
aktív tag

Hellosztok!
Minap vettem egy HQ Solder 30-at. Meg is volt a teszt forrasztás és azt kell mondjam rendesen működik, rendesen szabályoz, tartja a hőfokot. Lehet hozzá kapni pótfejeket is.
Részemről ajánlott.

(#162) AiRLAC


AiRLAC
addikt

Találtam ~21€-ért ezt a kis állomást, mivel vannak már T12 hegyeim meg egy 24V/3A notebooktápom is ezért meg is rendeltem, majd beszámolok :)

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#163) MurdR válasza AiRLAC (#162) üzenetére


MurdR
veterán

Mint ha nem lennének az alján gumitalpak. Lehet hogy csúszkálni fog az asztalon.

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#164) AiRLAC válasza MurdR (#163) üzenetére


AiRLAC
addikt

Van itthon, majd teszek rá :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#165) MurdR válasza AiRLAC (#164) üzenetére


MurdR
veterán

Na frankó, én meg fél órán keresztül vadásztam neked hozzá Aliexpressen, de feladtam, mert nem tudom mi az angol neve. :O :D

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#166) AiRLAC válasza MurdR (#165) üzenetére


AiRLAC
addikt

Köszi, itt a videón 2:50-től látszik hogy van hozzá négy gumitappancs :)

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#167) Teréz Atya válasza MurdR (#165) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én a kopterjaim gumitappancsait használom mindenre. Pl most felragasztottam a pc-re nehogy a barátnőm túl közzel tolja a falhoz. :D

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#168) MurdR válasza AiRLAC (#166) üzenetére


MurdR
veterán

Na, ez elkerülte a figyelmemet. :D

Kiváncsi vagyok amúgy a cucc minőségére, mert ha Neked bejön, szerintem én is berendelek egyet próbaképpen. :)

Teréz Atya: ne engedd barátnődet a gép közelébe, veszélyes üzem az ;]

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#169) AiRLAC válasza AiRLAC (#162) üzenetére


AiRLAC
addikt

Megjött a T12 mini, jól használható :)

24V/3A táppal használom, 7-8 mp alatt felmelegíti a hegyet, ha nem mozgatod a pákát akkor leengedi 150 fokra (állítható), emelésre/mozdításra visszamelegíti a beállítottra (minden eseménykor csippant egyet).
A hozzáadott páka is jó, gumis fogású, könnyű, egy nagyon lágy kábellel.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#170) david199801


david199801
tag

Hali!
Milyen forrasztópákát tudnátok ajánlani? Eddig egy Lidl-s volt de az valami nagyon gagyi. Normálisan nem lehet vele forrasztani.

(#171) Teréz Atya válasza david199801 (#170) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Attól függ mire. Hobbi célokra tökéletesen megfelel a TS100. Írtam egy szösszenetet, hogy egy hobbistának milyen lehetőségei lehetnek, ha csak a kínai piacra telik.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#172) david199801 válasza Teréz Atya (#171) üzenetére


david199801
tag

Itt Magyarországon ezeket nem is lehet kapni? Vagy itt Mo-n van olyan bolt ahol normális forrasztókat árulnak?

(#173) Teréz Atya válasza david199801 (#172) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Én Szlovákiából vagyok. Pozsonyban árulnak Atten-eket, Magyarországon gőzöm sincs. Az itt emlegetett ZD99 ugyanúgy kínnyai, csak magyar boltban veszed. A hozzá kapott hegyek ugyanúgy borzalmasak, mert azok is kínaik. A 900M-es hegyek Atten-től so-so, noname kínaitól használhatatlan, legyen az Aliexpressről vagy boltból.
De most komolyan a TS100 még a 3X annyiba kerülő boltihoz képest is űrtechnológia és van hozzá egy éves gyári gari. A hegy egyelőre meglepően jó. Nem véletlenül nem adtam egy tekerős Solomonért 2X annyit. Oké, az már a szomszédos szigetről van, azaz Taiwani. Kína szerint az is Kína, de ez már politika. :D

Long story short:
Magyarországon is lehet jó forrasztópákát venni, de kvva drága. :)

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#174) kovcsrob


kovcsrob
tag

Sziasztok

Van értelme ezeknek az ürtechnológiás cuccoknak? A hegy hűmérsékletének pontos beállításához saccolgatj a hőveszteséget stb.

(Kérdezem ezt úgy, hogy van egy lidl parkside... izém.... amivel képtelenség forrasztani, mert a hegy végéig túl sok hő esik... vagy üresen tólmelegszik a cín. (tehát kuka))

Számít ez a nagyon pontos hőfokállítás?
Nem elég egy beállított érték közelében tartás? +-10-20%

A lidl ösön kívül csak wellert használtam (valami régit) meg szlovák pisztolypákát (azt a 75w os dögöt. de azt eléggé sokat)

Arduinozni fogok. És ha lehet nem összerakás közben szeretném kinyírogatni őket.
SMD ket cserélgetni nem szeretnék.... legalábbis nem sokszor.
Ereszt sem ilyennel forrasztok.

Egy hakko t12 klón szerintetek?
PL:
https://www.aliexpress.com/item/New-Electric-Unit-Digital-Soldering-Iron-Station-Temperature-Controller-Kits-for-HAKKO-T12-Handle-DIY-kits/32790086981.html

Sokkal többet nem szeretnék költeni... mert akkor elszalad velem a ló

(#175) Teréz Atya válasza kovcsrob (#174) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Van értelme ezeknek az ürtechnológiás cuccoknak? A hegy hűmérsékletének pontos beállításához saccolgatj a hőveszteséget stb. - igen

(Kérdezem ezt úgy, hogy van egy lidl parkside... izém.... amivel képtelenség forrasztani, mert a hegy végéig túl sok hő esik... vagy üresen tólmelegszik a cín. (tehát kuka)) - pont ezért

Számít ez a nagyon pontos hőfokállítás?
Nem elég egy beállított érték közelében tartás? +-10-20%
- igen

A lidl ösön kívül csak wellert használtam (valami régit) meg szlovák pisztolypákát (azt a 75w os dögöt. de azt eléggé sokat) - én is. Pisztoly pákával raktam vissza SMD-t is, de ezerszer inkább egy jó földelt páka.

Arduinozni fogok. És ha lehet nem összerakás közben szeretném kinyírogatni őket. - akkor vegyél jó pákát
SMD ket cserélgetni nem szeretnék.... legalábbis nem sokszor. - akkor meg pláne
Ereszt sem ilyennel forrasztok. - végül is sajtreszelővel is lehet hokizni...

Egy hakko t12 klón szerintetek? - hát az tuti biztos!!!!!

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#176) kovcsrob válasza Teréz Atya (#175) üzenetére


kovcsrob
tag

Köszi.
... pár hét és kiderül....

(#177) MurdR válasza AiRLAC (#169) üzenetére


MurdR
veterán

Akkor szerintem berendelek egyet jövő hónapban, mert elfér ennyiért.

Más:

Ma érkezett meg ez a kis finomság, krokodilcsipeszes-nagyítós-ledes helpinghand.

Most sajnos nem vagyok otthon (feleségem vette át), holnap teszek fel róla képeket meg linket is. :D

[ Szerkesztve ]

MacBook Air 2020 - iPhone SE 2020 - iPad 8

(#178) david199801


david199801
tag

Hali!
Eza forrasztó mennyire lenne jó? Esetleg valaki használt ilyet?[link]

(#179) Teréz Atya válasza david199801 (#178) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jobb mint a semmi, de nem sokkal. ;)

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#180) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Sziasztok! Nézegetem az állomásokat, pákákat, de eddig csak annyi jött le, hogy van az 5k alatti kategória, ami totál gagyi és van a 15k feletti kategória, ami már elfogadható, közte meg a mély űr. Én olyan 7-12k körül szánnék rá, de nem találok semmi normálisat, tulképp egyáltalán nem találok semmit. Most tényleg nem léteznek, vagy csak én nem tudom kicsikarni a google-ből? Egyébként most két SMDs kütyüt forrasztanék vele, de nem érnek valami sokat. Fontos lenne az ESD védelem, cserélhető hegy, meg hogy ne 230 fusson a pákában, hanem transzformálja le valami érintésbiztos feszültségre <50V. Gondolom ennyi igény mellett a gyorsan melegedő és lassan hűlő hegy már túlzás lenne. Használttól sem riadok vissza, feltéve, hogy itt árulja valaki hardveraprón, de nem igazán látok ott semmit ilyen paraméterekkel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#181) AiRLAC válasza inf3rno (#180) üzenetére


AiRLAC
addikt

A fent linkelt Quicko T12 942-t merem ajánlani (+egy 24V 3A tápot és pár T12 hegyet).

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#182) hungar válasza AiRLAC (#181) üzenetére


hungar
tag

Én is az említett pákát rendeltem le (remélem beválik). Van egy HP laptophoz való tápom aminek az Output értéke: 19V, 4,7A, ez szerintetek ez jó lesz hozzá?

(#183) inf3rno válasza hungar (#182) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hol rendelted?

Buliban hasznos! =]

(#184) inf3rno válasza AiRLAC (#181) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem írják hozzá, hogy lenne ESD védelem rajta. Elektronikához használod?

Buliban hasznos! =]

(#185) AiRLAC válasza inf3rno (#184) üzenetére


AiRLAC
addikt

Arduino meg ATTiny. Nem ESDs, de nekem eddig nem volt gondom. Mondjuk nem műszálas pólóban ülök oda ha ez számít :) Az általad megadott anyagi keret meg eléggé behatárolja a lehetőségeket, szerintem az ESD amit a legkönnyebben lehúz a listáról az ember.

Szerk. Ott a link az eredeti hozzászólásomban

[ Szerkesztve ]

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#186) AiRLAC válasza hungar (#182) üzenetére


AiRLAC
addikt

Lassabban fog felfűteni de jó lesz.

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#187) hungar válasza inf3rno (#183) üzenetére


hungar
tag

Aliexpressről
Link

[ Szerkesztve ]

(#188) Teréz Atya válasza AiRLAC (#185) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Otthoni körülmények közt ESD ellen általában az is elég, ha az ember bizonyos időközönként megfogja a földelést.
Ha jól emléxem a páka ESD védelme annyi, hogy egy ellenálláson keresztül van földelve a hegy.
TS100-nál külön vezeték szolgál a földelésre, de a T12-942-nél nemtom hogy van megoldva. Nincs összekötve a páka külső fele a táp - pontjával egy ellenálláson keresztül?

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#189) inf3rno válasza AiRLAC (#185) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem húzom le annyira könnyen, bár elvileg ha szét tudom kapni a pákát, akkor csak plusz egy vezeték lenne, amit a hegyre kötök és hátul kivezetek rajta a földeléshez.

Buliban hasznos! =]

(#190) inf3rno válasza Teréz Atya (#188) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha nem ellenálláson keresztül földeled, akkor rövidzárlatot okoz? Fogalmam sincs hogyan folyik ezekben az áram, vagy hogy mi az elvi működésük. Máshol ezt írják:

"Igen a pákának van egy külön vezetéke, ami a páka csatlakozóján keresztül van az állomásban egyes esetekben közvetlen, illetve valahol pedig ellenállással, vagy ellenállással és kondenzátorral a védőföldre kötve. Van olyan állomás ahol ki van vezetve egy csatlakozó és egy vezetékkel közös potenciálra hozható a munkadarabbal. "

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#191) AiRLAC válasza Teréz Atya (#188) üzenetére


AiRLAC
addikt

Itt úgy nézem a zöld vezeték földel végig

"After successfully ignoring Google, FAQ's, the board search and leaving a undecipherable post in the wrong sub-forum don't expect an intelligent reply."

(#192) inf3rno válasza AiRLAC (#191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Solomon-nál azt írják, hogy a normál pákán 4 szál van, az ESD védett fekete pákán meg 5 szál. Ha hasonló a kettő, akkor itt hiányzik egy szál az ESD-hez. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#193) Bolber


Bolber
csendes újonc

Sziasztok! Rendeltem a Gerbestről egy TS-100ast pákát, a GBDY0052 kuponnal most 38.99$ volt.
Szeretnék hozzá egy állandó adaptert, ami a maximumot kihozza a pákából. Ez ajánlott?
Megköszönöm előre is ha ajánlotok hozzá megfelelőt.

(#194) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Közben találtam ESD-vel kapcsolatban egy részletesebb leírást:

According to "Dr Solder" (googled), handling / contact surfaces on an "ESD safe" soldering station are static dissipative, and the tip is connected to ground.

There are standards for ESD safe soldering stations, and from the OK International statement of compliance (googled), the strictest would ensure:
* The resistance between tip and ground is less than 2 ohms
* The AC voltage present on the tip is less than 2mV RMS
* The tip presents a leakage current of less than 10mA RMS
* Transients are kept below 2V peak

[link]

Ezek szerint nem elég csupán a földelt hegy. Ettől függetlenül ha valaki nincs eleresztve anyagilag és nem forraszt drága cuccot, akkor valószínűleg egy földelt hegyű páka elég lehet, mert 20k körül kezdődik ami ténylegesen ESD védett. [link]

Buliban hasznos! =]

(#195) inf3rno válasza AiRLAC (#191) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ennek a T12-nek van bármi köze a Hakko T12 hegyekhez? Találtam még ezen kívül valami hasonló kinézetű összeforrasztható kütyüt is, amit egy orosz csaj rakott össze: [link]. Érdekes, hogy mintha folyékony forraszanyagot nyomna rá fecskendőből ahelyett, hogy szilárdot használna, de egy szót nem értek. Azért végignéztem a csaj miatt. :))

Találtam még olyat is, hogy van ultrahangos forrasztás [link], de gondolom ami itt előfordul, az mind a fűtőszálas változat. Ugye? :D

Érdekel ez a T12 egyébként. A T100-at biztosan nem veszem meg, de ezen még agyalok. Az alternatíva, hogy egyelőre nem veszek semmit, aztán később 20k-ért egy ESDs Solomon-t.

Buliban hasznos! =]

(#196) inf3rno válasza Bolber (#193) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Itt eléggé lehúzza valaki a TS100-at [link], mondjuk azért tegyük hozzá, hogy 10x drágább Hakko-hoz viszonyítja, ami nem fair. A lényeges része nem is ez, hanem, amit ír a tápról: "Oh and good luck finding a power source with a nice flexible high strand content heat resistant silicon wire.". Nem tudom, hogy a te igényeidnek is csak ez felel-e meg, de érdemes lehet valahogy direkt ilyesmire keresni.

Buliban hasznos! =]

(#197) Teréz Atya válasza inf3rno (#196) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Jajj, haggyámá! Mi a tökömnek szilikonkábeles, hőálló csatlakozós táp? Az elmúlt két napban forrasztok, mint az őrült, már két és fél gépet összeraktam, de ilyen gondokkal nem találkoztam.
Kínai webshopokban minden Hakko utánzat >>dobpergés<< utánzat. Evvan! A TS hegyek legalább használhatók, viszont már volt balszerencsém olyan 900M hegyhez, amit öt használat után dobhattam el.

Az ESD védelemről meg nyugodtan szállj le. Fogd meg a földelést minden forrasztás kezdetén, és mielőtt új alkatrészt veszel a kezedbe, akkor nagy baj nem lesz.

[ Szerkesztve ]

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#198) inf3rno válasza Teréz Atya (#197) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mi a tökömnek szilikonkábeles, hőálló csatlakozós táp?

Lövésem sincs, de gondolom okkal írta, kérdezd meg tőle, ha érdekel.

Fogd meg a földelést minden forrasztás kezdetén, és mielőtt új alkatrészt veszel a kezedbe, akkor nagy baj nem lesz.

Itt konkrétan a forrasztó hegye, amiről az ESD jön, nem a kezemről, úgyhogy sokat nem érek ezzel a módszerrel. Utánakérdeztem a T12-nek egy elektronikával foglalkozó oldalon, hátha írnak róla valami véleményt, illetve hogy a zöld tényleg a tű földelése lehet e rajta, vagy valami más.

Buliban hasznos! =]

(#199) Teréz Atya válasza inf3rno (#198) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

No, akkor egyszerűbben: amit a mókus írt az konkrétan HÜLYESÉG! A T100-at egy szimpla SkyRC táppal, és terepre egy magam által összerakott XT60 adapterrel használom és még melegedni sem melegednek.

Ha nem hótgagyi a páka, akkor a földelés mellett az embernek elég már csak a körítéssel foglalkozni ESD ügyben.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#200) treklam


treklam
tag

Megjött a 600ft-os weller pákahegyem kínából úgyhogy beleügyeskedtem a FAHRENHEIT 28020 forrasztó pákámba. Úgy tűnik jól sikerült, működik.

Még néhány kép az oldalamon:
[link]

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.