Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) energomatt válasza Blac1 (#500) üzenetére


energomatt
senior tag

Már elég régen olvasom (néha írom) ezt a topikot de ez az első sor ami érdemi információ a HB4-ről egy felhasználótól. Becsüljük meg! Hátha lesz egyszer még egy.

(#502) Cyborg válasza energomatt (#501) üzenetére


Cyborg
őstag

bajnokpityu felhasználónak is van, ő az okosóra topikban szokott inkább tevékenykedni.

Blac1

Ha már itt vagy, mennyire igaz, amit a ph-s tesztben írtak róla, hogy több értesítésnél egyszerűen laggol, lefagy, mittomén a HB4. Mindenhol dícsérik, de a ph tesztben lehúzták eléggé.

Sikerült már megakasztanod? Mennyire vagy elégedett vele úgy alles zusammen?

[ Szerkesztve ]

(#503) #05993472


#05993472
törölt tag

Szervusztok!

Olvasószemüveges vagyok, viszont nincsen napközben rajtam. Emiatt jó lenne a nagyobb méretű óra kijelzés, de kerek okosórát nem szeretnék. A Xiaomi Mi Band 3 a nagyobb méretű számokkal még éppen nem látható rápillantással a számomra. Tudnátok mondjuk ennél dupla méretű számokkal mutatni egy olcsóbb kategóriásat? A pulzus és a lépésszámlálón kívül más nem kellene rá, csak az óra és perc. Az is lehetne egymás alatt, hogy nagyobb lehessen. Ha tudtok, mutatni többfélét, azt megköszönöm!

(#504) Blac1 válasza Cyborg (#502) üzenetére


Blac1
aktív tag

Van benne igazság. Le ugyan nem fagy, de elég lassú több üzenet esetén. Egyébként én elégedett vagyok vele. Az értesítések rendben megjönnek, a kijelzője szép és napfényben is megfelelő. Bár magát az üzeneteket gyengébb szemüek nem valószínű hogy el tudják olvasni, a küldő nevét viszont nagy eséllyel igen. Kényelmes a viselete. Üzemidő ha nincs folyamatos pulzusmérés akkor akár 10-15 nap is meg van. Számomra meglepően nagy bluetooth hatótávolság. Nem mértem de szerintem több mint 10 méter.
Röviden ennyi. Kérdésre szívesen válaszolok.

(#505) energomatt válasza #05993472 (#503) üzenetére


energomatt
senior tag

de kerek okosórát nem szeretnék. Van szögletes is.

(#506) #05993472 válasza energomatt (#505) üzenetére


#05993472
törölt tag

Azt sem. Ilyesmit szeretnék, csak olcsóbbat.

(#507) Cyborg válasza Blac1 (#504) üzenetére


Cyborg
őstag

Ha értesítést kapsz, és kilövöd az órán, akkor eltűnik a telón is?
Valakinek ilyen gondja is volt vele, vagy vmi hasonló, hogy a telefonon nem történt semmi.

(#508) bigobert


bigobert
tag

Srácok, köszi a segítséget. Jó lesz ez a HB4. :)

(#509) energomatt válasza #05993472 (#506) üzenetére


energomatt
senior tag

Ha itt kérsz tanácsot, ne olcsót vegyél, hanem bevált jót. A beváltak között nincs olyan ami ilyen jól látható lenne. Amúgy látszik, hogy ennek sem olyan a kijelzője ahogy itt kinéz, ez csak a reklámvignetta rajta.
(Szeretnék egy kisautót, amiben 5 százkilós ember kényelmesen elfér. Ez lenne a karkötő, nagy, jól látható számokkal.)

[ Szerkesztve ]

(#510) #05993472 válasza energomatt (#509) üzenetére


#05993472
törölt tag

Te milyen hülyeségeket tudsz összehordani kisautóval, meg öt százkilós emberrel. Kímélj meg az okosságaidtól!

(#511) Blac1 válasza Cyborg (#507) üzenetére


Blac1
aktív tag

Nem tünik el. És fordítva sem. Tehát ha a telefonon törlöm az üzeneteket a karkötőn ott marad.

(#512) Drbonci válasza Cyborg (#502) üzenetére


Drbonci
aktív tag

Nekem echte kínai van de sztem nincs nagy különbség a globálisan képest.
Valóban az értesítések olvasása közben akad rendesen,viszont tökéletesen jön az összes,viber,messenger,whatsapp stb.
Amit fontos megjegyezmi(nekem legalábbis fontos) próbáltam több fajtát is és pl. a viber-t több típus nem tudja kezelni.
Üzemidőben verhetetlen sztem,nekem folyamatos pulzus mérés van illetve alvás figyelés,így kb 1 hét.

(#513) #05993472 válasza Drbonci (#512) üzenetére


#05993472
törölt tag

Üzemidőben verhetetlen sztem,nekem folyamatos pulzus mérés van illetve alvás figyelés,így kb 1 hét.

Ez melyik?

(#514) mohow


mohow
tag

Ahoj!

9 éves fiam kíván egy lépésszámlálós karkötőt.
Valami egyszerű eszközt keresek 3-5 eFt-os kategóriában, aminek az alap funkciókhoz (óra, lépésszám, pulzusmérés) nincs szüksége telefonos kapcsolatra.

Ebay, Aliexpress sincs kizárva, mindössze annyit szeretnék, hogy nem kínai nyelvvel kelljen bajlódni, tehát fixen működjön angolul is.

Köszönöm!

"Az út elvezet a végtelenbe, majd visszahoz. Sokszor megjártam az utat, ültem a verandán, játszottam, voltam kutya, minden, még madárijesztő is." Q (Star Trek Voyager)

(#515) energomatt válasza mohow (#514) üzenetére


energomatt
senior tag

Csak a miheztartás végett: Az óra valóban alapfunkció, mellette éppen a telefonos kapcsolat a másik fontos, sőt még fontosabb alapfunkció. Egy 9 éves gyerek esetében egyébként megértem, hogy a reklámfunkciók szórakozást jelentenek, amelyek amúgy nagyon pontatlanok, de "remek" pótcselekvések gyerekeknek és gyerekes felnőtteknek.
Szinte bármelyik karkötő alkalmas erre, de érdemes pl. MIBand 2, v 3 típust választani, mert az bevált az olcsóbbak közül.

(#516) anrb válasza mohow (#514) üzenetére


anrb
aktív tag

Én is a Xiaomi Mi Band 2/3-at javaslom. Picit drágább lesz, mint a kereted, de megéri ismert modellt választani a kevesebb szívás miatt. Egyszer mindképp kell okostelefon/tablet a beállításhoz. Utána csak akkor (pl. hetente), ha a mért adatokat rögzíteni is szeretnéd szinkronizálással. Egyébként csak az aznapi lépésszámot, távolságot, meg a legutolsó pulzus adatot mutatja.

(#517) raven12


raven12
senior tag

Sziasztok!

Alváshoz, súlyemeléshez és általános aktivitáshoz (alkalmanként kocogás, biciklizés) keresek aktivitásmérőt, minél hosszabb akksiidővel. Jó lenne, ha megbízható pulzusmérője lenne.
Az ár (akár használtan is) 40ezerig elfogadható.
Kinézet nem fontos, minél kevésbé feltűnő, annál jobb.

Két eszközt néztem, a Fitbit Charge 3-mat és a Garmin Vivosmart 4-et.

Mit tudtok ajánlani?

(#518) energomatt válasza raven12 (#517) üzenetére


energomatt
senior tag

Nem megbízható egyik karkötő sem pulzus mérésre. Nagyságrenddel drágább kategóriájú okosórák sem, de a felsorolt egyebekre azok mindenképpen jobbak, sőt a hasonló árkategóriában lévők is.

(#519) Oldman2


Oldman2
veterán

Mi Band 2/3

Valamikor kb. egy éve volt egy Mi Band 2-esem, de a karkötő kerülete számomra kicsi volt, túlzottan szoros. Így eladtam.

A 2-es és 3-as Mi Band ezen mérete ugyanolyan?

Léteznek-e a 3-ashoz más méretű szíjak?

(#520) #05993472 válasza energomatt (#518) üzenetére


#05993472
törölt tag

Nem megbízható egyik karkötő sem pulzus mérésre. Nagyságrenddel drágább kategóriájú okosórák sem

Te folyton ilyen hülyeségeket beszélsz? :F

(#521) bigrock válasza #05993472 (#520) üzenetére


bigrock
addikt

Mér', lehet, hogy ő titokban a Dr. House... :DDD

(#522) forceberg


forceberg
veterán

Sziasztok!
Ez ér valamit?
Smart Fitness A + GPS aktivitásmérő

http://www.flickr.com/photos/4ceberg

(#523) raven12 válasza #05993472 (#520) üzenetére


raven12
senior tag

Te mit ajánlasz?

(#524) Cyborg válasza energomatt (#518) üzenetére


Cyborg
őstag

Tegnap voltam pont orvosi vizsgálaton, a jobb kezemen egy felkaros orvosi műszer, a bal kezemen egy Mi band 2, és képzeld, mindkettő 66-ot mutatott. Nem igazítottam, nem fogtam az órát, csak simán ott volt a kezemen, ahogy mindig is szokott. Én innentől kezdve elhiszem neki, amit kiír, az a pár százalék hibahatár meg nem érdekel.

(#527) anrb válasza raven12 (#517) üzenetére


anrb
aktív tag

Szia,

Erőnléti sport célra sehol sem ajánlják az optikai pulzusmérőket. A karpánt alapúak (pl. Scosche Rhythm, Polar OH1) még elmennek, de egy csuklós meglehetősen pontatlan tud lenni a dinamikus terhelésváltozás hatására (mj. az EÜ-ben meg ujjbegyes érzékelők vannak).

SzVSz jobban jársz egy sportóra + mellkaspánt kombóval (pl. itthon is jó áron van most Garmin Vivoactive 3/Forerunner 35, Polar M200/M400/M430, stb.). Kisebb keret esetén: Amazfit Pace/Stratos, esetleg Tomtom Spark/Runner, illetve Kalenji/Geonaute (Decathlon) Onmove 500.

[ Szerkesztve ]

(#528) energomatt válasza Cyborg (#526) üzenetére


energomatt
senior tag

No1 F6 okosórát használok. A családban van egy Huawei karkötő, azt ismerem aránylag jól, de az órán és a mobil üzenetátvételen kívül más funkciók nem érdekelnek és azokat legfeljebb kereskedelmi szempontból láthatóan jól működő ötleteknek tartom, amelyek valóságos haszna részemről erősen kérdőjeles. Ennek gyakran hangot is adtam.
A pulzusmérés az alkalmazott metódus okán nem lehet hiteles, ez pedig nem fogalmazási stílus kérdése.

(#529) Lorden


Lorden
senior tag

Elsősorban kültéri futáshoz keresek karkötőt (30-40 usd körül) gps nélküliek mennyire megbízhatóak megtett táv szempontjából? Szinkronizálás után pl sebességet tudnak mutatni?
Vagy ha pontos adatokat akarok akkor csak gps-es jöhet szóba?

[ Szerkesztve ]

(#530) Cyborg válasza Lorden (#529) üzenetére


Cyborg
őstag

"Vagy ha pontos adatokat akarok akkor csak gps-es jöhet szóba?" hát igen, vagy viszed magaddal futni a telefonodat is .

Energomatt

És meg vagy elégedve vele, meddig bírja egy töltéssel ilyen felhasználás mellett? Tényleg 19!!mm vastag, vagy elírás a gearbesten a vastagsága?

(#531) energomatt válasza Cyborg (#530) üzenetére


energomatt
senior tag

Igen, az árhoz képest mindenképpen. Valóban közel két hónaponként kell csak töltenem. A vastagsága sportossá teszi :-) Egyébként az ütés és hőállósága miatt ilyen a kivitele. Nekem semmi gondom sincs ezzel.

(#532) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Sziasztok,

Úgy látom eddig rossz helyen kérdezősködtem. :D Szóval kéne a páromnak egy ilyen aktivitásmérő. Nem lenne rossz ha az ilyen fitness edzést is tudná mérni. Tudjátok, a tévé előtt ugrálás, tornászás fitnesz videóra. :)

Addig eljutottam,hogy a Xiaomi Mi Band 3 kevés lesz. Ami viszont tökre szimpi, az a Honor Band 4. De az se tökéletes talán. ( A tökéletes a Fitbit Charge 3, de az drága. 20 körüli keretet lőttünk be. )

A fentiek alapján mit javasolnátok? Almás telefonnan lenne használva.

Esetleg Huawei Band 2 Pro? Mondjuk ahhoz képest a honor jobban begyere.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#533) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Amúgy a Mi Band 3 érzékelőiről lehet tudni valamit? Mert pl. a Honor Band 4-nél az alvás szenzornál és a pulzusmérőnél is vannak hangzatos nevek, akik némi bizalmat sugároznak a termék iránt. De a xiaomi ilyen jellegű minőségéről tudni valamit ?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#534) energomatt válasza V.Stryker (#532) üzenetére


energomatt
senior tag

Mondjuk milyen módszerrel lehetne szerinted az aktivitás mérést hitelesíteni? Egyáltalán miféle aktivitást? Ezek játékszerek, nem pedig hitelesített műszerek. Megette a fene, ha ez kell valakinek a szabadidő sportoláshoz. Én pl. rendszeresen sportolok, de eszembe nem jutna, hogy bármelyik funkciót amit erre reklámoznak valaha is bekapcsoljam. Az kivétel, ha pl. egy futónak vagy úszónak az idejét kell mérni, ahhoz viszont egy stopper funkció elég. De az is csak versenyszerű sportolóknak érdekes, ott meg az edzők ezt úgyis elvégzik.

(#535) V.Stryker válasza energomatt (#534) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Akkor miért vagy ebbe a topikba? :DDD

Amúgy pulzusmérésre gondolok, alvás elemzésre.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#536) Cyborg válasza V.Stryker (#533) üzenetére


Cyborg
őstag

A honor band 4ben van 6 tengelyes giroszkóp, ami a mi band 3ban nincs, UH elvileg az talán jobban felismeri a mozgásformákat. Viszont ha több értesítés jön rá, belassul, vagy mi.

Egyébként miből gondolod, hogy a mi band 3 kevés lesz a párodnak? Remélem azért végig csinálja az edzést ,és nem áll meg, ha az óra szerint megvan a napi cél elégetett kalória :-)

(#537) energomatt válasza V.Stryker (#535) üzenetére


energomatt
senior tag

Többek közt miattad is. Amúgy meg nagyon jól lehet használni egy okos karkötőt is arra, amire az valóban alkalmas.
Arról végképp nem én tehetek, hogy nem azt kérdezted amire gondolsz. Arról sem, hogy két percet sem szántál arra, hogy legalább néhány hozzászólást visszaolvass.

(#538) V.Stryker válasza energomatt (#537) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De, visszaolvastam és azt láttam, hogy te mindenkivel nagy arccal kötözködsz és mindenféle objektív, számodra fontos és nem fontos preferencia alapján mondod a hülyeséget. Ha efelől kétségeid lennének, akkor olvass vissza te is. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#539) energomatt válasza V.Stryker (#538) üzenetére


energomatt
senior tag

Mivelhogy megkérdeztem, miért vagy ebben a topikban?

(#541) mgy


mgy
senior tag

Srácok, a többféle márkanév alatt árult qs80 - qs90 - qs100 okoskarkötőkkel van valami tapasztalatotok?

(#542) energomatt válasza mgy (#541) üzenetére


energomatt
senior tag

Ilyenkor a topik keresője, amit egy ilyen kérdés feltevése előtt értelemszerűen használunk, elég egyértelmű választ ad rá: nincs. (Még a felnőtteket is beleértve.)

[ Szerkesztve ]

(#543) mgy válasza energomatt (#542) üzenetére


mgy
senior tag

Kerestem, nem találtam, kérdeztem.

(#544) Cyborg


Cyborg
őstag

Sziasztok,

ID115 karkötő van valakinek? Érdekelnének tapasztalatok vele. 6 éves Gyerek csuklóra fel lehet tenni?

Elvárások:
- mutassa az időt
- működjön a lépés számláló

... minden többi működő funkció csak ajándék :-)

EBay-en 1700Ft, annyiért vennék az egész családnak játszani :-)

(#546) juuzer


juuzer
addikt

Sziasztok!

Le szeretném cserélni a Xiaomi Mi Band 2 karkötőmet.

Ami fontos lenne: legyen jó üzemideje az utódjának, ne ordítson róla, hogy egy fitness tracker és legyen némi app-noti megjelenítésére lehetőség. + legyen benne HR szenzor.

Amiket kinéztem:
- Nokia Steel (ez a HR szenzor hiánya miatt kiesik)
- Nokia Steel HR 36MM
- Withings Steel HR Sport
- Huawei Watch GT (tudom, hogy elvileg okosóra, de gyakorlatilag egy fitness tracker funkcionalitásával bír.)

Igazából néztem okosórákat is (a kapcsolódó topicban is feltettem a kérdésem) de úgy voltam vele, hogy még nekem a 3-4 nap töltési idő is kevés.

Az Amazfit Bip a Mi Fit miatt esik ki, a Stratos meg a mérete miatt. (Csak a Xiaomi-vonal miatt mondtam.)

Az ár annyira nem fontos, csak nem tudok dönteni. Samsung telefonom van, a Withings/Nokia appja mondjuk pont be tud szinkronizálni a Samsung Healthbe, ami nekem egy pluszpont lenne.

Előre is köszi a helpet! :)

Vamos a la playa.

(#548) interstate76 válasza Cyborg (#544) üzenetére


interstate76
addikt

Gyenge akksi (naponta kell tölteni), rémgyenge szoftver, naponta többször eldobott kapcsolat, 2 hét után minden telefonnal párosíthatatlan, és az óra 1,5 órát késik (0-ra merítés és teljes feltöltés után is).

Magyarán az olcsó a drágább. Gyerekjáték lett belőle nálunk is, én pedig vettem egy Amazfit Bip-et, ami kifogástalanul működik, és minden igényemet kielégíti. Ne vásárolj noname gagyit! :N

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#549) Cyborg válasza interstate76 (#548) üzenetére


Cyborg
őstag

Köszönöm szépen a tájékoztatást!

Igazából én eleve gyerekjátéknak szánom, de így, hogy naponta kell tölteni, és még az a nyamvadt óra is késik rajta, így inkább nem vállalom be. Veszek két mi band 2-őt, az legalább nem lésik, és havonta kell tölteni:)

[ Szerkesztve ]

(#550) interstate76 válasza Cyborg (#549) üzenetére


interstate76
addikt

Jó döntés! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.