Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) evo87 válasza LámaZ (#100) üzenetére


evo87
őstag

És melyik volna az?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#102) LámaZ válasza evo87 (#101) üzenetére


LámaZ
addikt

Pl. Xiaomi Mi Band 2

De át kell gondolni ezt a dolgot!
Nekem kettő is van, pl. a fenti, de ezzel sem vagyok megelégedve.
Sok velük a macera, töltögetni kell őket.
Speciel a Xiaomié 3 hetet is bírja, de akkor is.
Én már csak drága de jó pántot veszek legközelebb, amelyben e-ink kijelző van, és gombelem hajtja, amellyel fél évig müxik. Jellemzően ezek nem kínai gagyik.

Legyen minden jó!

(#103) evo87 válasza LámaZ (#102) üzenetére


evo87
őstag

Engem speciel nem zavar a töltögetés. A lényeg, hogy regisztrálva legyen a futásom és ne kelljen hozzá telefont kötözni a felkaromra.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#104) Csababá


Csababá
tag

Sziasztok!
Mennyire működik az alvás-management valójában? Aki használja, tényleg pihentebbnek érzi magát?
Ha igen, érdekelne a dolog. Fontos lenne még az automatikus gyakori (5-30mp) pulzusregisztráció. Ha pontos időt is mutat, az hab a tortán. Pici pénzért melyiket ajánlanátok?
Köszönöm.

(#105) LámaZ válasza Csababá (#104) üzenetére


LámaZ
addikt

Alvásmenedzsment?
Ez meg mi a szösz?

Legyen minden jó!

(#106) Csababá válasza LámaZ (#105) üzenetére


Csababá
tag

Talán az ébredés/ébresztés-management (elvileg optimális élettani időpontban) szerencsésebb lett volna, de azért érdekel az alvás-monitor funkció is.

(#107) LámaZ válasza Csababá (#106) üzenetére


LámaZ
addikt

Ja, kapisgálom.
Tehát megadod, hogy neked 8 óra alvásidőre van szükséged, és annak eltelte után felkelt az okoska.
De mit csinál, ha 8 óra helyett, mint én, 4 óra után felébredsz? Itt már több kellene, mint egy fitneszpánt. :-)

Legyen minden jó!

(#108) arkone


arkone
aktív tag

Sziasztok!

Teljesen új vagyok a témában. Tudnátok ajánlani olyan fitness karkötőt, aminek akkuja minél tovább bírja, van óra kijelzés rajta, telefon nélkül is használható (majd hazaérve szinkronizálna), esetleg tudja azt a funkciót, ha reggel 7-re beállítom az ébresztőt, közben figyeli a mély alvás és éber alvás ciklust és ha pl látja, hogy 6:50-kor éber alvásban vagyok, akkor felébreszt. Lépésszámláló, pulzusmérés, stb. Vízálló is!

[ Szerkesztve ]

(#109) Imy válasza arkone (#108) üzenetére


Imy
veterán

Xiaomi MiBand 2

(#110) Csababá válasza LámaZ (#107) üzenetére


Csababá
tag

"tudja azt a funkciót, ha reggel 7-re beállítom az ébresztőt, közben figyeli a mély alvás és éber alvás ciklust és ha pl látja, hogy 6:50-kor éber alvásban vagyok, akkor felébreszt"

(#111) bitblueduck


bitblueduck
senior tag

Sziasztok!
Nem vagyok túl tájékozott az ilyen fitnesz eszközök terén. Valaki tud olyan dolgot ajánlani, ami vérnyomást mér megbízhatóan?

An open mind is like a fortress with its gates unbarred and unguarded.

(#112) Dello79


Dello79
aktív tag

Sziasztok,

3 karkötő között variálok..de nem tudok dönteni.. tudnátok segíteni melyik megbízható ? ( üzemidő nem érdekel mindegyik kibír kb. 1 hetet )

Típusok:

-LENOVO HW01
-XIAOMI MI BAND 2
-ZEBLAZE ZEBAND PLUS

Amire elsősorban kellene:

- futáshoz pulzus mérésre
- futáshoz, sétáláshoz pontos távolság mérés
- alap notification tehát ha a telefonom csörög ez csak rezeg már elég
- kényelmes a viselése nem esik le a kézről ( vízálló funkció sem érdekel se az alvás )

Csináltam egy összehasonlítást is , de így se sikerül dönteni :) :)

[link]

(#113) Kapanyél válasza bitblueduck (#111) üzenetére


Kapanyél
őstag

Biztosan vérnyomásmérőre gondoltál? Nem csak pulzusmérőre?

Fitnesz felhasználásra tudtommal nem létezik ilyen eszköz, csak felkaros vagy a bénább csuklós vérnyomásmérőkből vannak Bluetooth-os kivitelek, mobilos applikációval. De ezek sem tudnak folyamatos mérést.

Pulzusmérőt több eszköz is tartalmaz, de ezek közül nagyon kevés, amelyik pontosan mér.
Illetve azt is figyelni kell, hogy mivel legyen kompatibilis?

A pontosságot befolyásolja, hogy milyen elven mér: az optikai az elterjedtebb, ezek közül is van pár elég jó, de jellemzően pont nem ott kellene mérni, ahol hordjuk. Az ujjra tehető a legjobb, de senki nem fog csíptetős pulzoximéterrel futni mondjuk. Csuklón meg esetleg van szőr, elmozdul, ha nem szorítód nagyon rá és izzadsz is.
A legjobb eredményt a fém kontaktos érzékelők adják. Ezeket jellemzően mellkaspánttal adják, ott a legtutibb a mérés. De láttam már karkötőben is ilyet.

A másik sarokpont, hogy mivel tudod ezeket használni?
A kínai okosórákba épített HR szenzort például semmire. Csak meg tudod vele mérni a pulzusod, azt is pontatlanul és ennyi. Még a saját sportolós applikációja sem veszi át az adatot, nem tudják bekapcsolni sem a mérést, stb. Nem hogy szinkronizálni valami elterjedtebb rendszerrel... ez tehát kilőve.
A karkötők, pántok egy része csak a saját rendszerükkel kompatibilisek, a saját szoftverükkel lehet csak kielemezni a mért értékeket. Ilyen esetben meg kell vizsgálnod, hogy elegendő-e az, amit a mellékelt szoftver és rendszer nyújt? (pl. van-e benne olyan sport, amit művelsz, elég részletes-e számodra az eredmény, stb.)
Aztán vannak ezeknek az eszközöknek a "nagy" trackerek által támogatott változatai is. Ilyen pl. a Gear Fit, vagy a Garmin okosórái. Ezeket tudja kezelni az Endomondo, a Runtastic, stb.
Következő lépés egy Android Wear képes kütyü, amit általában a fenti programok is támogatnak, de ezek már képesek szinkronizálni a Google Fit-tel is.
Aztán a legjobbak ebből a szempontból a standard kommunikációjú (BTLE, ANT+, stb.) eszközök, amiket szintén támogatnia kell az adott szoftvernek, de az esély sokkal nagyobb rá, mint egy új Gear eszköznél, amit csak a saját programján keresztül képesek csak elérni a nem gyártó által fejlesztett (S Health) programok. Ezekre néhány hónapon belül azért szokott jönni támogatás is (a Gear S3-ra pár napja jelent meg pl. Endomondo-hoz a lehetőség). Míg egy BT LE pántot bármikor lecserélhetsz egy másik Bluetooth-os érzékelőre.

Szerintem a legjobb kombináció egy Polar H7 mellkas érzékelő és egy Endomondo-t támogató akármilyen eszköz.
Ha egy eszközben akarod látni mindezt, akkor egy Gear Fit 2-t vennék. Hogy ehhez lehet-e pluszban normális pulzusmérőt csatlakoztatni, arról nincs tapasztalatom.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#114) Dello79 válasza Kapanyél (#113) üzenetére


Dello79
aktív tag

Kár erolkodnod.. minden kinai a mai vilagban :))

(#115) Imy válasza Dello79 (#112) üzenetére


Imy
veterán

Nekem MiBandem van, én azt ajánlom. Esetleg a Lenovo, de azt nem ismerem, de biztos, hogy drágább, de többet tud-e?

(#116) Dello79 válasza Imy (#115) üzenetére


Dello79
aktív tag

Szia, nem drágább illetve 1-2 e ft a különbség.

(#117) beach head


beach head
senior tag

Sziasztok, melyik okoskarkötő lenne a megfelelő? Nem igazán a fitness dolgai lennének fontosak, hanem a rezgő hívás, üzenet/messeneger/viber/ (alkalmazás értesítés) jelzés. Ha ki is írná a hívó nevét, vagy az üzenet maga olvasható lenne az remek volna. Létezik erre olcsó alternatíva?

[ Szerkesztve ]

(#118) Kapanyél válasza beach head (#117) üzenetére


Kapanyél
őstag

Aliexpressen amelyik megtetszik a legolcsóbbak közül. A jelzéseket általában mindegyik tudja továbbítani a telefonról, legfeljebb a vibrát ellenőrizd le, hogy van-e benne.

Hús vagyook, hús, hús, hús, hús, húús!

(#119) Imy válasza beach head (#117) üzenetére


Imy
veterán

Ha nem kell hogy ki hív, nem írja ki, csak a hívás tényét, akkor MiBand 2, 20-30 napos üzemidőt tud.
Ha kell, akkor ilyen 1-2-3 nap üzemidős cuccokat fogsz találni sajnos.

(#120) beach head


beach head
senior tag

Ahogy néztem, az a baj, hogy ha ki is írja, ki hív, vagy magát az üzenetet akkor nem támogatja a magyar nyelvet

(#121) wandor0930


wandor0930
aktív tag

hali!

Létezik fitneszkarkötőből olyan amiben van gps, tehát telefon nélkül is tudja követni a mozgásadataim?
Okosórából találtam ilyent, de nekem csak valami szolid kisméretű karperec kellene.

(#122) beach head válasza Imy (#119) üzenetére


beach head
senior tag

a fontos igazából az lenne, hogy melóhelyen mivel nem lehet telefonozni legalább lássam hogy ki hív (esetleg ki is tudjam nyomni a hívást, el tudjam olvasni a fb, viber,skype, sms üziket (persze ékezetes karakterkészlet támogatással), és lássam a naptár értesítést, na meg persze rezegjen. Létezik egyáltalán ilyen az olcsóbb szegmensben? A gyökér indiai tesztvideók nem térnek ki ezekre a funckiókra.

(#123) LámaZ válasza beach head (#122) üzenetére


LámaZ
addikt

Szerintem,csak okosóra lesz a neked való.
De az nem okés, ha a mobilod vibrátorra állítod?

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#124) LámaZ válasza wandor0930 (#121) üzenetére


LámaZ
addikt

Soknál oda van írva, hogy GPS-es.

Legyen minden jó!

(#125) wandor0930 válasza LámaZ (#124) üzenetére


wandor0930
aktív tag

Igen a nevében én is látom, aztán a leírásnál meg ott van hogy a telefon GPS-ét használja, vagy éppen már nem is említik a GPS-t.
Bár lehet csak én értek félre valamit a nemlétező angoltudásommal :D
Ezért kérdeztem hátha van valakinek tapasztalata már ilyennel.

(#126) beach head válasza LámaZ (#123) üzenetére


beach head
senior tag

nem lehet nalam a telefon az a gond

(#127) pumsz


pumsz
tag

Sziasztok! Valakinek van tapasztalata a Zeblaze ZeBand karkötőkkel kapcsolatban?

(#128) macskea


macskea
őstag

Sziasztok! Olyan fitnesz karperecet keresnék, amivel folyamatosan vagy leginkább előre beállított időközönként lehetne pulzust mérni. Fontos lenne, hogy meglegyen az egy nap üzemidő, illetve hogy vissza lehessen nézni az adatokat. Eddig a Fitbit Charge 2-t illetve a Charge HR-t találtam, de érdekelne, hogy vannak-e még jobb ár-érték arányú alternatívák! Egészségügyi okokból kellene, bétablokkoló szedése miatt. Köszi!

''You can't measure safe driving in miles per hour'' Paul Smith

(#129) hzsolee válasza Imy (#115) üzenetére


hzsolee
őstag

Szia!
Rendeltem ma én is egy Mi band2-őt. Annyi kérdésem lenne, hogy csak a saját appjával használod vagy találtál valami jobbat hozzá?

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#130) Imy válasza hzsolee (#129) üzenetére


Imy
veterán

Én a gyári appjával használom, nem kerestem jobbat hozzá, mert szerintem az elég jó, sőt... Mivel xiaomi, ezért folyamatosan fejlesztik.

(#131) hzsolee válasza Imy (#130) üzenetére


hzsolee
őstag

Köszönöm. Közben rátaláltam a topikjára. Ott visszaolvasva, a gyárin kívűl még egy appot ajánlanak, a mi band tools-t. A gyárit felraktam, meg regisztráltam, már csak várni kell a postást :)

A feleségem szerint 2 hibám van. Az egyik, hogy nem figyelek rá, a másikra nem emlékszem... ( . )( . ) Nagyon difficult az élet... meg schwer..."

(#132) andrisbandi válasza wandor0930 (#121) üzenetére


andrisbandi
őstag

"fitneszkarkötőből olyan amiben van gps"
Magyarországon drágának számító Samu gear fit2 okosórában van GPS. Ami tényleges használattal 3-5 óra alatt lemeríti a kütyüt.

A karkötőkben sokkal kisebb aksi van, amit a GPS nagyon rövid idő alatt kivégezne. Szerintem ezért nincs bennük, és nem is lesz.

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#133) mikemyers133


mikemyers133
csendes tag

Sziasztok,

hosszas gondolkodás után úgy döntöttem hogy lecserélem a Huawei P8 lite mellé ajándékba kapott Color Band 01-t.

Több típust is számításba vettem, de legvégül ez maradt - LENOVO HW01.
Nagyon meggyőző véleményeket olvastam róla több fórumon is.
Közületek van olyan aki ilyennel rendelkezik? Mik a tapasztalatok üzemidő, design, használhatóság, szinkronizálás terén?
- Offline (bluetooth adatkapcsolat nélül) is gyűjti a futás, gyaloglás, alvás, pulzus adatokat?
- az ajánlott Lenovo app mellett működik egyéb bel is? Google FIT, stb?

köszi :D :C

[ Szerkesztve ]

" Az életed kapod, a jövődet írod, a sors pedig rendez".

(#134) htom127 válasza hzsolee (#131) üzenetére


htom127
tag

Én még ezt az appot ajánlanám a figyelmedbe.
Play ből telepíthető. A support is kiváló.

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#135) Hegyirabló


Hegyirabló
veterán

Sziasztok!

Szeretnék egy karkötőt. Ami nekem kellene:

- olcsó
- iOS kompatibilis
- ha lehet, színes kijelző
- zizegjen-rezegjen
- jelezze a bejövő hívó számát, nevét
- lehessen vezérelni vele a bigyót, zenelejátszót
- időt is jelezze ki

Köszike!

[ Szerkesztve ]

Aquila non captat muscas.

(#136) Gabisan válasza bitblueduck (#111) üzenetére


Gabisan
tag

Nekem Ilyenem van es 90% ban pontosan meri vernyomast is.
Omiron vernyomasmerovel hasonlitopttam az ertekeket.

Gabisan®

(#137) tussy83


tussy83
újonc

sziasztok!
teljesen béna vagyok ehhez a témához, viszont szükségem lenne egy okoskarkötőre, ami valós idejű pulzusszámot tud mérni, és rendelkezik alvásfigyelő funkcióval.
Elsősorban egészségügyi szempontból fontosak ezek a funkciók.
Huawei p8 lite telefonhoz lenne.
Segítenétek nekem?

Köszi,
Gyöngy

(#138) LámaZ válasza tussy83 (#137) üzenetére


LámaZ
addikt

Kb. mindegyik tudja ezt 15-20$ felett. Esetleg nézd meg a Huawei saját okoskarkötőjét.

Valós időben ezekkel tudod figyeltetni a szívverésed, pulzusod.

Még tovább szűkítve 11 pántot kapunk. Az enyém, a Xiaomi Band 2-es is ott van a listán. :-)

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#139) LámaZ válasza tussy83 (#137) üzenetére


LámaZ
addikt

Amúgy, ha most kellene vásárolnom, és nem akarnék sok pénzt kiadni erre, akkor valószínűleg ezt venném meg.
Mindent tud, amit az ember elvár egy ilyen kütyütől, beleértve a vérnyomásmérést is.

Korábban, úgy emlékszem, valaki írta, hogy neki ilyen van, és meg van vele elégedve.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#140) LámaZ válasza LámaZ (#139) üzenetére


LámaZ
addikt

Mást találtam: Makibes XR02
IP68-as, és az aksija 6 (hat) hónapig is bírja.
Igaz drágább, mint a tömegcikkek, mert majdnem 80 euróba kerül, de szerintem megéri.

Legyen minden jó!

(#141) htom127 válasza LámaZ (#140) üzenetére


htom127
tag

itt sokkal olcsóbb

Vagy lehet ez csak utánzat?

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#142) LámaZ válasza htom127 (#141) üzenetére


LámaZ
addikt

Hú, de szemfüles ügyes vagy! :) :R
Igen, jó kérdés az eredetiség firtatása, és erre nyilván én sem tudom a választ.

Amúgy nem kapható, és amikor kapható lesz, lehet, hogy más ára lesz már.
Egyébként úgy emlékszem, hogy a Geekbuyingnál még rájön a szállítási díj is.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#143) htom127 válasza LámaZ (#142) üzenetére


htom127
tag

A geekbuyingnál nem látom a "Makibes" nevet, de ha tényleg elketyegne 5-6 hónapot, lehet beruháznék egyre.
Remélem, majd teszteli valaki.

[ Szerkesztve ]

" Bazinga !"

(#144) LámaZ válasza htom127 (#143) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem is kell látnod, mert ott van a link fent, és előrendelhető.

Kieg.
Bocs, nem láttam, hogy ugyanaz a személy vagy.
Valóban, csak XR02 van odaírva, de lehet, hogy csak lusta volt az árurögzítő. :-)

Amúgy, persze, érdekes, hogy a Makibes hivatalos boltjában, az Alin 90,48 euró a kütyü.
Ráadásul elírták a nevet: Makbies. :-D

--

Van a Makibesnek egyébként remek okos csuklópántja is. amelyben 80 mAh-s Li-ion elem van. Annál 10 napos működési időt tüntettek fel.
Ebben a mi XR02-esünkben 380 mAh-s aksi van, tehát vannak kétségeim, hogy működik 6 hónapot egy feltöltéssel.
Ha hármasszabállyal kiszámítom, akkor kb. 45 napos üzemidőt kapok, ami azért szintén jó.
Mindkét eszközön OLED-kijelző van, azért fogyasztanak keveset. Ennél már csak az e-tintás kijelzők takarékosabbak.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#145) LámaZ


LámaZ
addikt

Egyébként úgy látom, hogy a csúcs ezeknél a Nordic NRF 51822-es (nrf51822) csip.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#146) htom127 válasza LámaZ (#144) üzenetére


htom127
tag

Mondom, egy két tesztet várjunk meg a típussal kapcsolatban.

" Bazinga !"

(#147) LámaZ válasza htom127 (#146) üzenetére


LámaZ
addikt

Kb. 3 éve gyártják ezt a típust.

Legyen minden jó!

(#148) htom127 válasza LámaZ (#147) üzenetére


htom127
tag

Nekem ez is tetszene feketében, ennél az üzemidő is hihetőbb (7-15 nap).

" Bazinga !"

(#149) Oldman2 válasza htom127 (#148) üzenetére


Oldman2
veterán

Ennek E-Ink kijelzője van?

(#150) htom127 válasza Oldman2 (#149) üzenetére


htom127
tag

Én is azt hittem, de nem szerepel a leírásban.

" Bazinga !"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.