Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#551) mirci18


mirci18
addikt

Sziasztok.

Ezt a tipust ismeri valaki.
Érdemes venni?:
[link]

Nincs annál gonoszabb ember mint aki az előtt jó volt de egy másik gonosz őt is gonosszá tette.-BSTH

(#552) aygarka


aygarka
újonc

Huawei Honor Band 4 vagy Xiaomi Mi Band 3 aktivitásmérőn lehet beállítani fix ébreszőt?
Nem a telefonon keresztül, hanem telefon használata nélkül a karperecen.

Ha ezeken nem, akkor mit ajánlanátok, amin lehet?

(#553) valkesz93


valkesz93
csendes tag

Sziasztok, egy ideje bújom a kínai karkötőket, de van egy érdekes feltételem aminek sajnos nem tudnak megfelelni, szeretném a jövőbeli kis trackeremen kikapcsolni a bluetooth pl. alváshoz.
Láttam, hogy felmerült ez a téma a fórumban, de nem érkezett rá igazán megoldás.
Valakinek van ötlete?
(Az olcsóbb árkategóriában nézelődök, tudom hogy felsőbb szegmensben van rá megoldás.)

(#554) needee1977


needee1977
újonc

Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Karkötőt vagy órát keresek.
Most adtam el a Garmin FR230-ast, mert már nem futok és helyébe szeretnék venni egy olyan eszközt, amin van nagy méretű színes óra, amit öregségemre jól látok.
Mint ez:
https://i.ebayimg.com/images/i/233018157693-0-1/s-l1000.jpg

Vízállóság fontos, és a stopper, meg az ébresztés és ne kelljen sűrűn tölteni.
Esetleg a szilikon sportszíjj sem elhanyagolható szempont.
Mint ez:
https://i.ebayimg.com/images/g/C-wAAOSw02FcamtG/s-l1600.jpg

A többi nem érdekel, csak hogy olcsó legyen.
Mit ajánlotok, van ötlet?
needee@indamail.hu

(#555) Onlány válasza needee1977 (#554) üzenetére


Onlány
tag

Szia! Aliexpresszen keress rá a G26, G26 plus okoskarkötőkre. Lehet megfelelne az elvárásaidnak.

Te vagy a világon a legszebb a faluból :)

(#556) paparazzi2 válasza Onlány (#555) üzenetére


paparazzi2
tag

Szia Onlány!

Te milyen típust használsz?

(#557) geleati


geleati
tag

Sziasztok!

Női kézre keresek olyan aktivitásmérőt/fitneszkarpántot ami rendelkezik az alábbi tulajdonságokkal max 50e ft-ig.
- Pulzus (/szívritmus) mérés
- Alvás elemzés
- Kalória mérés
- Lépésszámlálás
- Ébresztő óra (rezgéssel)
- Cserélhető szíj
- Vízálló
- Gps
- Xiaomi telefonnal szinkronizáció (Redmi 4x)

Előre is köszönöm a segítséget!

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#558) Cyborg válasza geleati (#557) üzenetére


Cyborg
őstag

Amazfit cor, huawei band 2 pro

(#559) geleati válasza Cyborg (#558) üzenetére


geleati
tag

Köszi, megnézem őket. Látom, hogy van huawei band 3 is már, azzal valami nem stimmel, azért nem azt ajánlottad?

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#560) Cyborg válasza geleati (#559) üzenetére


Cyborg
őstag

Ja, nem azért, hanem mert emlékezetből nyomtam ezt a két tippet, és, mikor utoljára olvastam róla, még Mo-n nem is lehetett kapni, de egyáltalán még tesztet se találtam róla. Se jót , se rosszat:)

...de ettől még lehet jó :D

Látom már sok helyen van Mo-on is, felhasználói vélemények is vannak róla, uh én azt venném akkor. Az ára még pont határeset, bár 20 alatt jobb lenne. 40 körül már frankó okosórák is vannak, Amazfit, vagy az új Honor Watch Dream, ami a Honor Watch Magic női változata

[ Szerkesztve ]

(#561) Cyborg válasza Cyborg (#560) üzenetére


Cyborg
őstag

Visszaolvasva kicsit félre érthető voltam, bocs.
A Band 2 Pro helyett venném a Band 3 Prot, nem a cor helyett, ott azért nem egyértelmű a helyzet.

Összehasonlítás

továbbra sincs normális teszt a Band 3 pro-ról, amit én látok eddig, hogy a cornak nagyobb akkija, meg nagyobb kijelzője van.

[ Szerkesztve ]

(#562) geleati válasza Cyborg (#561) üzenetére


geleati
tag

Jó ez az összehasonlító oldal, köszi.
Ezeken felül még a cserélhető szíj és az ébresztő funkció lenne a fontos, ami a Band 3 pro-ból hiányzik, így ez az Amazfit Cor felé billenti a mérleget.

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#563) Cyborg válasza geleati (#562) üzenetére


Cyborg
őstag

Azt nem is figyeltem, viszont ezen a képen úgy tűnik , mintha cserélhető lenne. A honor band 4-nek is ilyen szíja van.
Huawei Band 3 Pro

Amúgy nem olyan rossz cucc ez se, fém háza van, meg rendes, becsatolható szíja. Úszást is monitoroz, meg minden. Ha nem lennék sóher magamhoz, megvenném:) Egyelőre úgy érzem, nem kell nekem GPS, és időközben kinőtte a gyermekbetegségeit is, uh én egy HB4-et rendeltem magamnak 8350-ért, anniyt nagyon megér szerintem, aztán majd meglátjuk.

(#564) Cyborg válasza geleati (#562) üzenetére


Cyborg
őstag

Na közben találtam egy magyar tesztet róla.
Van benne ébresztő óra, és cserélhető a szíj is.
Huawei Band 3 pro teszt

Nagyon megtetszett:)

(#565) geleati válasza Cyborg (#564) üzenetére


geleati
tag

A Huawei Band 3 Pro-hoz "csak" 3-4 fajta szíja van, amiből a fehér-pink talán ami nőies.
A Honor Band 4 is jónak tűnik (teszt), ezt az értesítés megjelenítés lassúságát frissítették már, arra gondolsz?
Most így igazából az Amazfit Cor és a Honor Band 4 tűnik esélyesnek: Összehasonlítás

[ Szerkesztve ]

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#566) Cyborg válasza geleati (#565) üzenetére


Cyborg
őstag

Igen, arra is gondoltam, meg arra, hogy Angol lett a default nyelv, tehát magyarra állított telenonnal is angol lesz a karkötő nyelve, a korábbi kínai helyett.

(#567) Cyborg válasza geleati (#565) üzenetére


Cyborg
őstag

Egyébként én már ezt a kört is lefutottam korábban

Itt

Ebből a kettőből én a HB4-et venném. És mondjuk azt is vettem:)

[ Szerkesztve ]

(#568) sanyek2


sanyek2
senior tag

Sziasztok!

Szeretnék egy alapos fitnesz karkötőt venni, ami relative jól mér, alvás figyelés is megy neki és jól, vízálló, bírja az egész napi mérést, nem csal a futásnál megtett távon, autómatikusan felismerje mikor milyen sportolást végzek.
Ha ezekre csak okos óra képes, akkor arra kérnék egy-két tippet.
Pénzt nem sajnálom, rá, de ne kerüljön egy iphone 10-es árába.
Kedvelem a samsung tudását, vonz a xiaomi, de még nem volt egy készülékem sem tőle.
Huawei felejtős, nem kell megbízhatatlan forrásból származó készülék sem. (Made in Mars)

(#569) afoyem


afoyem
tag

Üdv. Erről vélemény? Trevi T-FIT 240 HB.

(#570) Cyborg válasza afoyem (#569) üzenetére


Cyborg
őstag

Vérnyomás, véroxigén... Muhaha:-)
... mindenképp internetről rendeld, hogy tudj élni a 14 napos elállás lehetőségével.

(#571) _Jana_


_Jana_
csendes tag

Sziasztok!

Pulzusmérő órát szeretnék venni, körülbelűl 10-25 ezer ft értékben. Főleg konditerembe, úszáshoz és futáshoz, valamint jó ha tudja az alvás detektálást.

Amiket nézegettem az a
-Huawei Band 3 Pro
-Huawei Band 2 Pro
-Xiaomi Amazfit COR
-Huawei Honor Band 4

Tapasztalatok vélemények? Megéri a felárat a Band 3 Pro?

(#572) Cyborg válasza _Jana_ (#571) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,
Tapasztalat nincs ,csak vélemény.

A cor nem mér úszást, uh az kiesett akkor.
A többi azon múlik, hogy mire van szükséged.
Ha nem kell a GPS, elég lehet a honor band 4 is, ha kell, akkor a huawei-ek közül válassz.
A band 3pro elegánsabb, színesebb, újabb.

(#573) geleati válasza Cyborg (#563) üzenetére


geleati
tag

Hol vetted a Honor Band 4 8350-ért? :Y

Soha ne dobj vízbe alkálifémet!

(#574) Cyborg válasza geleati (#573) üzenetére


Cyborg
őstag

Innen rendeltem, meg rendeltem mellé egy fóliát is.

[ Szerkesztve ]

(#575) hcol7 válasza kezman (#470) üzenetére


hcol7
senior tag

igen?

(#576) ksanc


ksanc
őstag

Jóestét a hölgyeknek/uraknak!

Egy kis kiruccanás az óccsó kínai dömpingben, mert ráérek :) Előre is elnézést a kéretlen tesztért :)
Jó régen nem hordok már órát, de ezek a mostani filléres fitness karkötők felkeltették az érdeklődésem.
Kifejezetten úszáshoz lenne jó egy ilyen. Kedvenc kínai placcomon (Wish) körülnézve van is dögivel, egyik vízállóbb, mint a másik. Papíron, mert a vélemények szerint még az IP68-nak árultak is nemhogy víz alatt nem bírják, de még egy szimpla zuhanyzástól is bekrepálnak.

Kinéztem egyet. Noname, képet csatolok, mert linket hiába adnék, regisztráció nélkül nem engedi megnézni:

Bluetooth-on keresztül F10 a neve, az iband nevű, nem túl népszerű szoftver való hozzá.

Ezt kifejezetten úszásra, IP68-nak hirdetik. Az általános vélemények jók, már ameddig nem kerül víz közelébe, mert akkor beadja a kulcsot esetenként. Műszaki ember lévén az ilyesmi engem nem tántoríthat el, hát rendeltem egyet. Általában tényleg jó, csatlakozik, meg minden :D
A szokásos kardiós témák: a véroxigént hagyjuk, visszatartott lélegzettel félig megfulladva is 98% szerinte :) A vérnyomás nem izgat, egyébként kb. ennyi szokott lenni. A pulzusmérés sajnos pontosnak tűnik, nekem alaphelyzetben 80-90 körül mozog, ezt gyönyörűen vissza is adja. Feleségem korábban sportoló volt, neki 60-65 körül mozog alapban, ha lefutja a maratont, akkor esetleg felmegy 75-re :D Ez is stimmel.
Na de a lényeg: a vízállóság. Simán víz alá dugva sehol sem bugyborékol, ami csak annyit jelent, hogy nem szivacs :) Közelebbről megnézve nem csoda, ha beázik. Oldalt és alul a szenzornál még csak-csak rendben van, de fent már vannak problémák:

Bizony rés van, ráadásul még egy furat is látszik, gyanítom, egyenesen a szerkezet felé.
Ennek tömítése utólag megoldható, sajnos úgy tűnik az olcsóság ára a trehány összerakás ezeknél, pedig elvileg minden adott ahhoz, hogy tényleg IP68 lehessen.
A töltő része is, ugyanis semmit nem kell lehúzni, kihúzni, kidugni, bedugni, egy frankó mágneses csatlakozóval oldották meg:

Röviden összegezve: igazi óccsó kínai, ha valaki nem fél buherálni, akkor megérheti. Mint annyi más is, de az átlagember nem fog ezzel vesződni.

Ez jó volt ilyen ismerkedésnek, és ha mégsem tudnám/akarnám tömíteni, akkor a tapasztalatok szerint melyik óccsó karkötőt tudnátok ajánlani kifejezetten úszáshoz?

Köszi!

(#577) ksanc válasza ksanc (#576) üzenetére


ksanc
őstag

Na, AliExpressen is szép számmal megtalálható, F10 néven kell keresni.

Ismertetőjegye a két oldalon, valóban fémből készült csíkok "Fitness Tracker" felirattal.
Itt is sok helyen IP68-ként hirdetik, de NEM AZ!
Illetve ha valaki kifog egy normálisan összerakott példányt, akár még az is lehet, de ugye ez már csak utólag derül ki.

(#578) Cyborg válasza ksanc (#576) üzenetére


Cyborg
őstag

Úszást legolcsóbban a Honor Band 4 monitoroz, én erre használom nagy megelégedéssel. sokmindent mér, csapás szám, swolf, tempó, még az úszásnemet is eltalálja 90%-ban.

2 hsz-szel korábban ott a Link, hogy honnan, és mennyiért vettem.

(#579) ksanc válasza Cyborg (#578) üzenetére


ksanc
őstag

Köszönöm!

(#580) justgiveup


justgiveup
tag

Ooops..véletlen komment :)

[ Szerkesztve ]

(#581) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Okoskarkotot vagy akár órát is keresek sportoláshoz. Szeretném, ha lenne benne GPS, pulzusmeres, óra funkciók(pl. időzítő intervall edzeshez) és lehessen róla zenét hallgatni. Ezek kellenének nagyjából ahhoz, hogy kiváltsa a telefont. Mit ajánlotok, ami teljesíti ezeket a feltételeket. Induljunk árban lentről felfelé :)
Köszönöm.

(#582) Jaaani78 válasza Cyborg (#578) üzenetére


Jaaani78
újonc

Szia

Én is honor band 4-et néztem ki, ami elbizonytalanított az hogy több helyen is azt olvastam, hogy a kínából rendelt band 4 -et ha nem támogatott nyelvű (pl. magyar) telefonnal párosítod akkor a karkötő automatikusan kínai nyelvre áll, és nem is lehet állítani.

Ez már megoldódott?

Ja és még egy kérdés: Ha most vennél megint ilyet vennél? :)

(#583) Cyborg válasza Jaaani78 (#582) üzenetére


Cyborg
őstag

Szia,

igen, megoldódott a nyelvkérdés, már angol a default nyelv. A belassulás is javult több üzenet esetén, de még nem 100%-os.

8500Ft volt aliexpressről, toronymagasan jobb, mint a Mi Band 3, más ellenfele meg nincs is szinte, mármint ami nem noname, én ennyiért újra ezt venném, ez nem kérdés.

Itt a topikja, gyere, és olvass bele

(#584) Jaaani78 válasza Cyborg (#583) üzenetére


Jaaani78
újonc

igen, én is ott találtam legolcsóbban.

Köszönöm a segítséget

(#585) cyber84


cyber84
újonc

Sziasztok!
Szeretnék vásárolni, kérlek segítsetek!
Ami nem ártana az a vérnyomásmérő funkció, pulzus szám, alvás diagnosztika... Néztem amiket ajánlottatok de nincs bennük vérnyomásmérés.. Hellowell p1 health amit néztem.. Jó ez?
Esetleg Huaweiben vagy honorban hasonló?
Mit javasoltok?
Előre is köszönöm!

(#586) Cyborg válasza cyber84 (#585) üzenetére


Cyborg
őstag

Vérnyomás mérés?

Omronnak lesz majd certifikált cucca majd, de amúgy más nem nagyon van.
Nem írtál árat, de szerintem vegyél egy felkaros ,vagy csuklós hitelesített mérőt, meg rendelj aliról egy honor band 4-et, és olyan 20-25ezerből megvagy.

(#587) klaco


klaco
csendes tag

Sziasztok!

Olyan fitnesz karkötőt szeretnék, mely gyárilag képes a magyar üzeneteket szép ékezetekkel megjeleníteni, valamint napfényben is olvasható.
Van ilyen?

(#588) Blac1 válasza klaco (#587) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia! Honor Band 4

(#589) dilettánsbp válasza Cyborg (#570) üzenetére


dilettánsbp
csendes tag

Sziasztok!

Kisgyermek jött telefon ment.
Fontos hogy 3 méter után ne szakadjon meg a BT-kapcsolat. Ezzel a huawei band 4 befürdött.
(Mi band 2 jól teljesített de napfényben nem lehet látni semmit, jó lenne valami extra de nem ragaszkodom végülis).

Megbízhatót keresek minőségit , úgyértve ne ázzon be ne szakadjon szét, ne akadozzon a szoftver. persze nagyon olcsón (max 15). :-D

A másik kérdés ha 2 termék közül nem tudok választani (mert mégiscsak hordva tudom meg melyiket tudom elviselni :-D ) akkor online vásárlás esetén az egyiket visszaküldhetem?
(Nyilván fellenne bontva de ha mondtok egy tutit ami bt-kapcsolatban is jó akkor az lesz).
Ha online vásárlok az Alza jó hely vagy vegyek máshonnan?

Köszönöm mindenkinek!

(#590) Blac1 válasza dilettánsbp (#589) üzenetére


Blac1
aktív tag

Szia! Nálam a Honor Band 4 körülbelül 10 m távolságot tud LG G6 telefonnal.

(#591) Yeffy


Yeffy
veterán

Udv Mindenkinek!

Noveremnek keresnek okosorat, en szemely szerint nem vagyok nagy fanja, a sima orakat sem szeretem.
Feltett nekem egy olyan kerdest, hogy hallotta, hogy a Apple Watch tud EKG-t merni, igaz-e? Mondom, nem tudom, rakerestem, a 4-ik szeriasnal irja, hogy ez megoldhato.
Mondom, meno.

Ket kerdesem volna:

- Apple Watch csak almas eszkozokkel mukodik, vagy Droid-dal is megy? Samu Galaxy S7-ese van, nem akarna telefont cserelni csak emiatt.
Ha tippelnem kene, azt mondanam, h ossze tudnak kapcsolodni, de az az EKG-s app csak almas eszkozokre erheto el. Jol sejtem?
- Android oldalon (tok8, melyik gyartonal) van ilyen opcio?

Koszonom a segitseget!

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#592) Cyborg válasza Yeffy (#591) üzenetére


Cyborg
őstag

Apple watch csak Apple termékkel megy.

Dilettansbp
Konkrétan nem értem mit szeretnél venni:-)
A hb4 pont annyit tud távolságban, mint a többi, utcán, sík terepen még a 30 méter se lehetetlen, pont ma mértem véletlenül :-)
Az alza is ok, ha árulják, amiket akarsz, de nem írtad mik a jelöltek. 15 ért sok lehetőség nincs. 14 napig visszaküldheted igen, ha neten veszed.

[ Szerkesztve ]

(#593) Yeffy válasza Cyborg (#592) üzenetére


Yeffy
veterán

Orulok. Volt egy ilyen erzesem.

Akkor Android vonalon volna ilyen megoldas?

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#594) dilettánsbp válasza Cyborg (#592) üzenetére


dilettánsbp
csendes tag

Csak arra van szükségem hogy ertesitest kaojak az oran/karkoton. Iletve jelezze az idot.
Azota rajottem hogy okosora egyedul ami x tavbol is megmarad a kapcsolat de sajnos (a kztatasaim alapjan) ami mukodik is (és vizallo az fontos meg egyedul) az nagyon sokba kerul.
Mi band 3am van, max 15ezer ftom van erre.
A mostanival csak az a baj hogy par meter (mint az osszes es megyzakad. Azota elmagyaraztak hogy a bt az ilyen nem tud tobbet 3-7 méternél.

Ha mégis létezik normális működő kérlek szólj!!! 🥰

(#595) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok, apósnak odaadtam a régi Mi Band 2-met egy próbára és tetszik neki, csak mivel nagyon sokat állt lemerülve a kijelzője szinte egyáltalán nem olvasható a kijelző, ezért vennék egy újat neki. Igazából csak az értesítsek miatt hasznos neki, tehát a fitnessz funkciók teljesen másodlagosak.
Rezegjen jól és mutassa az értesítéseket, lehetőleg a küldő névével.

Nekem ez anno jól működött a Mi Band Tools-al.

Mit ajánlanátok ilyen igényre?

Let's begin, de gozaimasu!

(#596) Cyborg válasza _ak_ (#595) üzenetére


Cyborg
őstag

Én a Honor Band 4-et ajánlom, vagy várj egy kicsit, és Mi Band 4, ha ragaszkodsz a xiaomihoz.

(#597) dilettánsbp válasza Cyborg (#596) üzenetére


dilettánsbp
csendes tag

Írtam neked. Tudsz segíteni?
Nem tudom az osszes okosora tesztet vegigbongeszni hogy melyik jo fent leirtam nemnkell sokat tudjon csak ertesiteni naofenyben latni meg vizallo legyen . 15ezer ft korul . Tudom lehetetlen de hatha tudsz ilyenrol

(#598) Cyborg válasza dilettánsbp (#597) üzenetére


Cyborg
őstag

...de hát ajánlottam Neked is hb4-et:)
...ha meg kell a GPS, akkor Huawei Band 3 Pro, bár az már több, mint 15.000.

(#599) dilettánsbp válasza Cyborg (#598) üzenetére


dilettánsbp
csendes tag

..de hát mondtam már 😁 hogy azom volt (hb4) de 3 meter utan megszakadt a bt kapcsolat.
Okosora ami nem bt qlapu lene jo de nem tudom van olcson de megis jo megbizhato.

(#600) Cyborg válasza dilettánsbp (#599) üzenetére


Cyborg
őstag

...de hát amit írtál anno az nettó hülyeség! :))
A BT ennyit tud minden eszközön, és nyílt terepen nekem a HB4 tudta a 30métert is lazán.

Más nem BT alapú eszközről nem tudok, főleg olyanról, ami ilyen olcsó, ebben az árban így is csak 1-2 ajánlható alternatíva van, uh nem nehéz dönteni :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.