Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#751) janosibaja


janosibaja
őstag

Sziasztok, jól nézem, hogy ha óraformájú, de könnyű karpántot szeretnék, lehetőleg GPS-szel, akkor gyakorlatilag csak a Huawei Watch Fit marad?

Van valakinek tapasztalata, hogy más gyártó mobilját használva ugyanolyan jól működik a Fit, mint a Huawei-en? Van valami hátrány, ha Samsungom van, de telepítem rá a Huawei egészség appot?

(#752) antalzse


antalzse
csendes tag

Sziasztok!
50 éves férfi családtagnak szeretnék okosórát/aktivitásmérőt.
Ami szempont lenne:
- aktív sportoláshoz futáshoz, kerékpározáshoz használná kalóriamérés, pulzus, GPS, távolság, stb.
- nagy és jól látható kijelző (vékony típusok kiestek Honor, Xiaomi Band, stb.)
- Samsung telefonnal jól működjön - adatáttöltés, app egyszerű kezelés
- nem kell ébresztés, sms, telefon, stb. funkciók

Kérlek javasoljatok eszközt, elvesztem a választékban. Köszönöm!

(#753) mantequilla


mantequilla
aktív tag

Nekem egy olyan karkotore van szuksegem amivel csakis pulzust mernek egesz nap relativ megbizhatoan. Jo volna ha tudna olyat hogy akar automatikusan 20-30 percenkent elinditja a merest.

Erre van lehetoseg? Tudtok valamit ajanlani erre?

Koszi

(#754) SirRasor válasza mantequilla (#753) üzenetére


SirRasor
őstag

Egész pontos az AmazFit Band 5 és 1 percenként mér.
Ha pontosabb kell, akkor bármi, ami Garmin és az új Elevate szenzor van benne. Sajnos azok elég drágák. Árat mondjuk nem írtál.

Make Love not war!

(#755) mantequilla válasza SirRasor (#754) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Legolcsobb

(#756) SirRasor válasza mantequilla (#755) üzenetére


SirRasor
őstag

Ok, akkor tényleg az AmazFit Band 5 a befutó.

Make Love not war!

(#757) mantequilla válasza SirRasor (#756) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Xiaomi mi band 4-rol mit gondolsz?

(#758) juuzer válasza janosibaja (#751) üzenetére


juuzer
addikt

Én egy Huawei Watch GT-t használok egy Samsung Galaxy Note 9-cel. Nekem nincs bajom vele. Nem vesztette el a kapcsolatot meg normálisan át is szinkronizált. Most már a Huawei Mobile Servicest se kell telepíteni hozzá, simán leszeded az appot, mint a Mi Fit-et a Xiaominál és mennie kell.

Vamos a la playa.

(#759) Cyborg válasza mantequilla (#755) üzenetére


Cyborg
őstag

Honor band 5 ötezer a banggoodon.

(#760) SirRasor válasza mantequilla (#757) üzenetére


SirRasor
őstag

+Cyborg: hogy a Mi band 4 és Honor band 5 kukába való szenzor terén.
Volt mindkettő.
Amazfit Bip U-m is volt, amiben ugyanolyan szenzor van, mint az Amazfit Band 5-ben. Pontosabban mér, mint a fentiek.

Make Love not war!

(#761) Cyborg válasza SirRasor (#760) üzenetére


Cyborg
őstag

Nem igaz.
Felkaros orvosihoz mértem többször is. Ugyanannyit mért akárhányszor néztem.
A legnagyobb eltérés 2 volt az azaz 82 helyett mért 80at.
A pulzusmérő jól dolgozik bennük, lépésszámláló ellenben csapnivaló bennük, azok valóban csak tájékoztató adatok.

(#762) SirRasor válasza Cyborg (#761) üzenetére


SirRasor
őstag

Mindegyik kb. ugyanannyit mér NYUGALMI ÁLLAPOTBAN. Edzés alatt jön a pofára esés...

Illetve az se mindegy, hogy 30-40 másodperc kell neki a pulzus megméréséhez (Mi band 4, Honor band 5), vagy elég 15 másodperc (Amazfit BioTracker2 szenzor).

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#763) mantequilla válasza SirRasor (#762) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Mindkettotoknek koszonom a segitseget. Mivel nekem csak nyugalmi allapotban van szuksegem a meresre es barmennyi ideig merheti igy az olcsobbat valasztom.

(#764) juuzer válasza mantequilla (#763) üzenetére


juuzer
addikt

Egyébként szerintem egy vérnyomásmérővel jobban jársz. Tudom, hogy macerásabb, de az legalább pontos értéket ad, ezek azért tudnak sokszor tévedni. De ez az én véleményem.

Vamos a la playa.

(#765) mantequilla válasza juuzer (#764) üzenetére


mantequilla
aktív tag

Igen, koszi. Van otthon de pont a macera miatt szeretnem ezt a karkotos verziot. Munkahelyen nem tudom elokapni negyedorankent :D +-5 elterest meg belekalkulalom

(#766) juuzer válasza mantequilla (#765) üzenetére


juuzer
addikt

Akkor nem szóltam, bocsi. :D

Vamos a la playa.

(#767) MC Pite


MC Pite
veterán

Sziasztok, egy kis segítséget, iránymutatást kérnék :)
Felmerült hogy leváltanám az órámat, és 1-2 telefonos funkció is jól jönne, de a kategóriában nem vagyok biztos (igazi connected watchokat már nem is látok).
-Nem kell okosóra (appok rá), és GPS-re sincs szükségem (sports trackerezek, és úgyis viszem a telefont).
-Aktivitásmérő elég lehet
-De lehetőleg állandó láthatóságot szeretnék (mutatóval, transzrefelktív vagy sima oled kijelzővel) amit tűző napon is látok és a szobában sem zavarja a szemem (vagy fényerőszenzor vagy éjszakai mód must have)
-5ATM vízállóság kell, nem elég az IP68
-Ne legyen nagy (G Shock szerűség) de nagyon pici/törékeny sem.
-Véroxigénszint mérés, Google fitness szinkronizálás, ha nem kell szétszedni töltéshez (dokkoló,mágneses kábel, etc) és spotify vezérlés előny(nem saját zene appot!), de nem feltétel

Néztem a Mi Smart band 6-ot, de picuri a kijelző, nem tudja az ékezeteket.
Honor Band 6 méretre, alakra tetszik, ékezetekkel boldogul, sokkal használhatóbb a kijelzője mint a kisebb bandeknek, de nincs éjszakai mód (google és spotify terén sem brillírozik).
Mi Watch Lite nem rossz, jó lenne folyamatos órakijelzés és véroxigén (már ha ezek a mérések érnek valamit, de már többször felmerült a gyanú, hogy nem megfelelő oxigénellátottságú néha a szervezetem/egyes izmok; hátha valamennyire használható ehhez.)
Amazfit Bip U is hasonló, de csak 1 helyen láttam hogy említek a fényszenzort (és nem előny hogy az almás órára hasonlít :DDD ).

Néztem egy csomó órának hívott aktivitásmérőt (nagyobbak), de nem bírják a vizet eléggé.
Szóval itt tartok, kellene egy órának (kb) kompromisszum nélküli eszköz, ami nem hátrány ha értesítésnél/hívásnál tud rezegni, alvásmonitrozni, bónuszként véroxigén szintet mérni és spotify vezérlést. :R

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#768) Cyborg válasza MC Pite (#767) üzenetére


Cyborg
őstag

Amennyiben ragaszkodsz a google fit szinkronizációhoz, akkor a huawei/honor vonal ki is esik. Semmi nem megy át.
A xiaomival minden megy, de én személy szerint nem bírom elviselni a Mifit appot, a Huawei health sokkal jobb.
Árat nem írtál, de semmiképp ne vegyél noname kategóriát, csak szívni fogsz velük.

(#769) MC Pite


MC Pite
veterán

Nem írtam árat, de nagyjából látszik a kinézett eszközökön, és hogy nem akarok noname kínait.
Ha valami rendes óraként használható (kinézetre is, masszivitásra), akkor a 15-20-tól nyilván fentebb is lehet menni, de nem akarok 40-50 ezer forintokat kiadni rá.
Kvázi connected watchok nem is nagyon vannak már?

Mi Watch Lite 350nites fényereje jól sejtem hogy nem túl acélos tűző napon? Spotifyt viszi (vagy itt is kell értesítés engedély neki, és utána igen)?

Keresek alternatívákat, de belefáradtam hogy ezerféle van, valami irányt tudtok mutatni a fentiek tükrében, vagy ajánlani akár 1-2 eszközt? :R

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#770) #68216320


#68216320
törölt tag

Sziasztok.
Látom nem nagyon pörög a topic, de talán valaki ránéz, aki tud segíteni.
Egy Samsung Fit2 helyett (felbosszantott a Samsung app a folyamatosan egyre nagyobb adathalászattal) szeretnék másik alternatívát.
Főként hétköznapi használatra, sétára, kerékpározáshoz.

A következő paraméterekre gondoltam:
- ingyenes szoftver androidhoz (ha menne regisztráció nélkül, jó lenne)
- pulzus mérés (automatikus x percenként, esetleg folyamatos)
- alvásfigyelés
- véroxigén mérés (ezt kevés tudja a kategóriában, de ha van jó lenne. nem kritérium.)
- amoled kijelző
- sport tevékenység: séta, futás, kerékpározás
- min. 1 hét aktív üzemidő

Van esetleg lehetőség valami alternatívára? Olyan ~20k lenne az összeghatár.
Tudom eszköz paraméterekben nem adtam meg semmi különlegeset, ezeket sok tudja, de a hozzá kapcsolódó szoftver-t nem ismerem és fontos lenne, hogy például ne zsaroljon ki egy olyan frissítést a "vagy frissíted vagy nem működöm" módszerrel, aminél már a telefonszámomat is begyűjti tök feleslegesen.

[ Szerkesztve ]

(#771) SirRasor válasza #68216320 (#770) üzenetére


SirRasor
őstag

Nézz a Zepp alkalmazásról egy youtubes videót. Valakinek tetszik, valaki utálja. Szerintem egész jó.
Ahhoz meg működik az összes Xiaomi és AmazFit okos eszköze (AmazFit hivatalos appja).

Ha tetszik, akkor van:
amazfit band 5 SPO2-t is tud, akár egész nap és van sokféle színben.
Okosóra jelleggel is van nem sokkal drágábban:
Amazfit Bip U - sokkal kényelmesebb, mint bármilyen band, mert nagyobb felületen érintkezik a kezeddel. Ilyenem volt: folyamatos SPO2-méréssel 4 napot bír.
Van belőle PRO változat is (nem is sokkal drágább), amiben már GPS is van, ha véletlen telefon nélkül mennél biciklizni, sétálni, futni...

MÁS: azt azért érdemes tudni, hogy SPO2-höz teljesen mozdulatlannak kell lenni és lehetőleg az asztalra, nyugodtan lerakni a kezet. Ha mozgás van, nem tud mérni. Ez mindegyik gyártó eszközére érvényes.
Pont ezért érdemes csak éjszakára bekapcsolni, mert akkor kb. adott a mozdulatlanság. Az már nem rémlik, hogy az Amazfitnél lehet-e csak éjszakára korlátozni, de mintha engedné.

Más: mindegyik alkalmazáshoz kell regisztráció, mert központi szerveren van az adatod. Mégis hogy máshogy? Ha a telefonon lenne csak, és tönkremenne, akkor veszne minden adatod? Az jó lenne? Nyilván valamit valamiért...

[ Szerkesztve ]

Make Love not war!

(#772) #68216320 válasza SirRasor (#771) üzenetére


#68216320
törölt tag

Köszönöm az infókat. Szóval ne szánítsak rá, hogy mondjuk kerékpározás közben monitorozni tudjam a véroxigén szintemet.

Más: Én másképpen látom ezt a témát. Mivel személyes és bizalmas adatokról van szó minimum, hogy választási lehetőséget kell adni a felhasználónak, hogy fel akarja-e tölteni az adatokat valahova vagy maradjanak a telefonon. Mitől más ez, mint az ismerősök telefonszámai, családról készített fotók, stb. Ezeknél érzékenyebb adatokról beszélünk. Egészségi állapot, mikor merre jársz, hol állsz meg, stb. Ha akarod maradnak a telefonon, ha akarod szinkronizálod őket.
Régen így működött a Samsung is és így használtam sok éven át. Aztán kötelezővé tették a regisztrációt. Nem tetszett, de belementem. Most ott tartunk, hogy kétfaktoros hitelesítést követel és nem mondjuk GoogleAuth-al, ami személytelen, hanem telefonszámmal. Ami azon kívül, hogy kevésbé biztonságos (számcsere, gsm átirányítás, visszaadott telefonszám újrakiosztásának lehetősége) személyhez kötött és hirdetési forrás. Szóval a válaszom a "Mégis hogy máshogy?" kérdésedre az, hogy ahogy 2020 elejéig.

Update: Nem vitaindítónak szántam és nem kell egyetérteni sem vele. Csupán a kérdésre válaszoltam. A témát itt le is zárom. Köszönöm a segítséget. Ha mindegyik karpánt szoftvere feltölti az adatokat, akkor nem veszek karpántot. Elég volt a samut kukáznom emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#773) MC Pite


MC Pite
veterán

Bip-ek nem jók bringázni ha kesztyűvel mész, elnyomja a gombot.

Ha google fit szinkronizáció esetleg szempont, honor)huawei nem tudja. Én az amazfit felhozatalon rágtam át magam, de band fölé célzok, mert a Bip S se jó fenti ok miatt, amúgy meg mindig jól akarom látni a kijelzőt nyomkodás nélkül (transzreflektív vagy fényszenzoros AOD-s oled lehet jó).

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#774) interstate76


interstate76
addikt

Tudtok ajánlani olyan okoskarkötőt, aminek a saját memóriájára lehet zenét tölteni és ami párosíható TWS fülessel, hogy ne kelljen futás közbeni zenehallgatáshoz vinni a telefont? Ha GPS is lenne benne, az hab lenne a tortán.

Köszi!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#775) MC Pite válasza interstate76 (#774) üzenetére


MC Pite
veterán

Ha szempont a transzreflektív kijelző is, akkor Stratos 3, ha nem, írnak majd mást is. (Én az okosóra hw-ek között láttam főként külső tárhely kezelést.)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#776) interstate76 válasza MC Pite (#775) üzenetére


interstate76
addikt

Köszi a tippet!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#777) mcsm88


mcsm88
senior tag

Sziasztok
Tudtok olyan aktivitásmérőt ajánlani, aminek nincs semmi fém alkatrésze, ami a bőrrel érintkezhetne?

Még a szokásos picike töltőpöckök se legyenek, meg oldalt se legyen semmi fém.

[ Szerkesztve ]

(#778) thefreeman válasza mcsm88 (#777) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Sziasztok.
Jelenleg Mi band 4-t használok. Most gondolkozom váltások. Az amazfit gts 2mini és a mi band 6 között gondolkodom. A gts2 mini tudja az ékezetes karaktereket és a teljes üzenetet el lehet rajta olvasni mint a band 4-n vagy csak egy részét? Azt nem bánnám ha a szenzorok pontosabbak lennének és lenne véroxigén szint mérés is. Amoled kijelző továbbra is jó lenne. Esetleg hasonló árban mi lenne ajánlott?

(#779) interstate76 válasza thefreeman (#778) üzenetére


interstate76
addikt

A Huawei Band szérián belül mely karkötők tudják az anti lost funkciót? Tudtommal pl. a Band 4 Pro igen, de a simáról hirtelen nem találtam releváns infót.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#780) thefreeman válasza interstate76 (#779) üzenetére


thefreeman
aktív tag

Soha nem használtam huawei órát vagy karkötőt igy nem tudom.
Amazfit GTS 2 Mini
Itt nem jött róla tapasztalat, úgyhogy első tapasztalataim megosztom. Még csak ma vettem át úgyhogy hosszú távú tapasztalatom nincs vele. De pár konkrét dolgot ami érdekelt és nem találtam róla kellő infót azt már megnéztem. Minden ékezetes karaktert ismer, gyakoribb emojikat is. Az érkező értesítéseket lehet görgetni és a hosszúakat is el lehet olvasni rajta, messenger esetében. Email-nek csak az első pár sorát engedi. Kijelzője szerintem kifejezetten szép, menüje könnyen kezelhető. Gps és egyéb szenzorok pontosságáról egyelőre nem tudok nyilatkozni.

(#781) MC Pite


MC Pite
veterán

Gondolkoztam hogy írjak a T-Rex és Stratos 3-as tapasztalataimról, de úgy látom nem is nagyon van érdeklődés, nem tudom ebbe a topikba velóak e (T-Rex inkább ide)... De eredendően is azaz érzésem én vártam... sokat vagy csodát. Egyébként nekem és nejemnek is a mi band 1A jött be legjobban érdekes mód...

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#782) interstate76 válasza thefreeman (#780) üzenetére


interstate76
addikt

Jah, bocs, az előző bejegyzésem nem válasz akart lenni, hanem új hsz! :)

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#783) Cyborg válasza interstate76 (#779) üzenetére


Cyborg
őstag

mindegyik tudja szerintem

(#784) interstate76 válasza Cyborg (#783) üzenetére


interstate76
addikt

Thx!

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#785) Laslow válasza MC Pite (#773) üzenetére


Laslow
senior tag

Szia! Mit érdemes venni szerinted? A szempontjaim:
Max. 30.000 Ft.
Folyamatosan mutassa az időt (AOD OLED kell nyilván)
Méretben a kisebbek közé tartozzon (vékony a csuklóm, 16 cm).
Figyelje az alvást.
Piszkáljon, hogy mozduljak meg, ha már túl rég óta ülök a laptop előtt.
Google Fitet használok, jó lenne azzal kompatibilis.
Nem akarok gyakran töltéssel bajlódni.
Lehetőleg tudjon magyarul.

Most Huawei Band 6-on gondolkozom, de azzal tudtommal be kellene áldozni a Google Fitet. Mit érdemes még megnéznem alaposabban?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#786) MC Pite


MC Pite
veterán

Sztem a fényszenzort, illetve a jó ékezetkezelést. Énnolyanokat keresetem ami sportra is jó, így erre T-Rex lett. Aztán most várja hogy felrakjam a hardverapróra. Tök jó ezekre, de nekem a transzreflektív vonal jött be jobban, mert AOD kültéren alig, vagy inkább nem látható. Ott a Bip S család pl, de az összes apple klónnál hülyeség a kiálló gomb, sport közben elnyomja az ember.

[ Szerkesztve ]

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#787) Laslow válasza MC Pite (#786) üzenetére


Laslow
senior tag

Hm... Mennyire látható a transzreflexív kijelző beltéren, gyenge fényben? És éles szögből rápillantva? Nagyon tűző napfényben, amikor a telefonok kijelzője max fényerőn is nehezen látható, ez mennyire látszik?

"A Bijou olyan, mint mikor egy gyönyörű, csillagos nyáréjszakán nagyon-nagyon szomorú vagy, és közben mézes epret eszel" - http://bijoumusic.hu

(#788) MC Pite válasza Laslow (#787) üzenetére


MC Pite
veterán

Keress youtubeon egy egy típusról videót. Beltére nem olyan jó mint egy kvarcóra, de ok. Stratoson pl időzítem, hogy csak este kapcsoljon háttérvilágítást ha felemelem.
Kültéren tök jó, minnél jobban süt a nap, annál jobban látszik, ott kb kvarc szerű, vagy mint egy mutatós.

Amiledesek kültéren elmennek, de ha nem nyomkodod/meled fel, AOD-vel alig látszik. Cserébe beltéren mindig pöpec, jobb mint a kvarc/mutatós.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#789) zvolite80 válasza #68216320 (#770) üzenetére


zvolite80
tag

Ezeket mind tudja a huawei band 4 pro!
Én imádom :K

Huawei P30 user

(#790) papg79


papg79
tag

Sziasztok, vettem egy ilyen okoskarkötőt [link] . Van hozzá egy Wearfit nevű program, amivel egyszer sikerült csatlakoztatnom a karkötőt, aztán most ott tartok, hogy csak akkor csatlakozik, ha ujraindítom a telefonom.Használja valaki ezt a programot? Nincs valami tipp rá, hogy lehetne ezt megoldani? Próbáltam más programokat, de azok nem ismerik fel a karkötőt. Köszönöm előre is a segítséget.

(#791) interstate76 válasza papg79 (#790) üzenetére


interstate76
addikt

Általában ez az egyik legnagyobb gond a noname kütyükkel (mármint a szoftveres támogatottság), amin nem igazán tudsz segíteni. Én nem tudok jobb tanácsot adni, mint hogy vidd vissza és vegyél legalább egy Huawei vagy Xiaomi márkájút, azokhoz egész olcsón hozzá lehet jutni, pláne akkor, ha külföldi rendelés is játszik.

Amúgy én is egy márkátlan példánnyal kezdtem (ha jól emlékszem, 1.500,- Ft volt valamelyik kínai webáruházban/piactéren :D ), de valami hihetetlen kínszenvedés volt összepárosítani a telómmal, és az akksija is csak 1 napot bír. Mondjuk azóta is megvan és általában a 7 éves kislányom viseli (játékórának megteszi). :)

[ Szerkesztve ]

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#792) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

iPhone mellé tudtok ajánlani olyan órát, karperecet, ami rendszeresen megméri a pulzusom és menti az adatokat a telefonra?

(#793) Cyborg válasza Mate (#792) üzenetére


Cyborg
őstag

Amennyiben a keret mindegy, akkor apple watch nyilván :)

...egyébként meg bármelyik megméri a pulzusod.
Xiaomi, vagy huawei/honorból bármelyikkel jól jársz, pontosan mérnek, nézd meg az appokat, mifit, vagy health, amelyik jobban tetszik, ahhoz vegyél karkötőt , órát.

Nekem a health felülete sokkal jobban tetszik, uh én Honor band4, huawei band 3 pro után most egy honor magic watch 2-őt használok nagy megelégedéssel. Felkaroshoz nézve mindegyik nagyon jól mérte a pulzust.

...volt mi band 2-őm is régen, az is pontos volt már, uh amelyik jobban tetszik, azt vedd.

[ Szerkesztve ]

(#794) interstate76 válasza Cyborg (#793) üzenetére


interstate76
addikt

A Health valóban sokkal jobban "kézreáll", mint a Mi Fit, viszont a Xiaomi oldalán ott van a Mi Bandage is, ami egy szuper program.

téglalap, Amerika, hangszóró, hétfő... továbbá eladó Xiaomi Mi 12T Pro, Teclast P26T tablet és PS4 játékok (Far Cry 4, Heavy Rain & Beyond Two Souls, Prey, The Evil Within 2)

(#795) Fred23 válasza Cyborg (#793) üzenetére


Fred23
nagyúr

Pár napja keresgéltem a pontosságukról, és bizony a legtöbb okoskarkötő messze van a tökéletestől. Az eddigiek alapján nálam a Huawei Band 6 nyert.
Van egy szerintem tök jó YT csatorna, ahol a srác lemér minden fontosabb készüléket. Mi Band 6 vs Huawei Band 6.
Itt meg lehet nézelődni.

(#796) Cyborg válasza Fred23 (#795) üzenetére


Cyborg
őstag

Én nem akarlak meggyőzni, csak elmondom az én tapasztalataimat.
Szerintem elég pontosak az árukhoz képest.

Én lemértem többször, több alkalommal, meg egyszerre összemértem többet is, sőt van otthon felkaros mérőm is, valamint akárhányszor orvosnál voltam, mindig összehasonlítottam az eredményeket az ott kapott értékekkel, és 0-2 között volt a diffi, ami egy 80-as pulzusnál kb. semmi, Nekem az teljesen rendben van.
Persze ismétlem magam, én csak Xiaomi, és Huawei termékeket próbáltam, azok teljesen jók voltak, és azokat bátran ajánlom, Nekem pedig ennyi tévesztés bőven belefér.

(#797) Fred23 válasza Cyborg (#796) üzenetére


Fred23
nagyúr

Ahogy néztem, közepes pulzustartományban valóban elég pontos kábé az összes már, engem se zavar 2 pont difi. Viszont aki mondjuk a 140 és fölötte való tartományra kíváncsi leginkább -na, ott már a legtöbbnél elkezdődnek a gondok. Jellemző a jelentős alulmérés, és az is, hogy időnként nem is megy fel a pulzus szinte semmit a készülék szerint.

Még keresgélek, de a Huawei Band 6 jónak tűnik tesztek alapján arra a célra, ami nekem fontos. Alvást, alvásminőséget viszont egy általam nézett fitneszkarkötő se tud a tesztek szerint pontosan mérni, szóval akinek ez szempont, szerintem nézegesse az okosórákat, ott már talán akad megfelelő.

(#798) Cyborg válasza Fred23 (#797) üzenetére


Cyborg
őstag

Én rendszeresen futok, de csak hobbi szinten, tény, hogy sokat számít, mennyire szoros az óra a csuklómon, de igazából nem érdekel, megnézem, de ennyi, a táv, meg idő meglegyen, oszt ennyi. Most egy Honor Magic Watch 2-vel élek együtt, és imádom, óra formája van, és annyit tud, ami Nekem elég.

Nyilván, aki komolyan sportol, az céleszközt vesz, mellkaspánttal, stb.

Az alvás figyelés sose lesz pontos, lehetetlen, mert pulzus mérésen alapul. Hiába nézed a TV-t, nem mozogsz, a pulzusod lecsökken nyugalmi állapotra, és már alvásnak is veszi. Agyi aktivitást is kellene néznie :)
Ma például kb 3-4-ig forgolódtam csak, nem aludtam semmit, de alvásnak vette, mert feküdtem, és nem mozogtam, csak azt írta ki, hogy sok volt a REM fázis, és, hogy nem volt valami jó minőségű alvásom az éjjel.
Egyébként, ha lefekszem, és rögtön alszom is, nem tévézek, ilyesmi, akkor egész pontosan méri azt is, felismeri, ha felkelek pisilni, stb. ...de nyilván elég hektikus.

(#799) zvolite80 válasza MC Pite (#767) üzenetére


zvolite80
tag

Huawei watch fit!

Huawei P30 user

(#800) coppola


coppola
tag

Tud valaki viszonylag megbízható ekg és véroxigén képes kütyüt?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.