Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) energomatt válasza Jumbozorz (#250) üzenetére


energomatt
senior tag

Nekem csak Honor band 3-am van.

Mi kellene ennek eldöntéséhez?
1. Valaki, aki mindhárommal rendelkezett már és ezen felül hasonló igényei vannak, mint neked.
2. Valaki, aki elolvassa az ezzel kapcsolatos korábbi hozzászólásokat és azokat kiértékelve dönt.

1: Feltehetően nincs itt ilyen
2. Ez a valaki, paraktikusan te lehetnél.

(#252) alcapone386


alcapone386
őstag

Akit erdekel. E29 okoskarkötőm is megérkezett. Amíg működött, addig a pulzus és vérnyomás ertékeket megközelítőleg jól mutatta. (Minden funkciójával meg voltam elegedve..)

Jelenleg lemerült, kikapcsolt. Rádugtam töltőre, de 2 óra töltés után sem kapcsol be. Ahogy olvasgatom másnál is ugyan ez a hiba.

Ahogy elkezdtem izzadni az óra alatt, pár párafolt megjelent a kijelző alatt. Így ip67 besorolás teljesen kamu.

Hogy van e összefüggés a pára és a nem bekapcsolás között, azt passzolom. Ami biztos, rezget egyet lemerül, kikapcsolt és azóta csucsu :(

Szóval no.1 f4 (tenyleg vízálló, pulzus jó értéket mutat, kivéve futás közben. Kijelző világosan világít, vérnyomásmérő kamu, magassag és nyomás értéket hibásan küldi neki az app. Időjárást jól mutatja, 1.5 hete töltöttem és félig van-bluetooth nélkül)

E29 smartband: ha működik adatok megközelítőleg ok. PPG működik(pontosságát nem teszteltem), kicsit sem vízálló, akksi gyenge, lemerül visszakapcsolni lehetetlen.

Százszónak is egy a vége: kínai kétes márkájú okoskarkötőt én többet nem veszek. Megvárom a miband 3 mat. Ha ügyes jószág lesz, akkor veszek egyet és várom a 4 et :)

(#253) alcapone386


alcapone386
őstag

E29 nem hagyott nyugodni így szétszedtem. Ha már nem kapcsol be, veszteli valóm nem volt.
Hogy pontosan mi okozta azt csak tippenti tudom. Egy mikronnyi víz kerülhetett az órába és a kézhő hatásának köszönhető pára okozhatta az elektronika hibáját. (Szetszedés nem volt egyszerű, mivel nyomtak bele egy csomó szigetelő ragasztót, de sikerült. Érdekes, hogy utat talált a víz?!) Enyhe fehéres kicsapódást vettem észre az alkazrészek környékén. Akksit leforrasztottam, elektronikát telefújtam chip kontaktsprayel, külpiszkával megtisztítottam és hagytam állni 2 órát had száradjon. Akksi ráforraszt és engem is meglepő dolog történt. Beindult és azóta is duruzsol szépen. Összerakás: bő ragasztó és fbs tömítőragasztó kombóval összetaktam. Kop kop de minden funkció hibátlan. Életre kelt....puding próbálja. :)

(#254) Kisq


Kisq
csendes tag

Sziasztok!

Olyan okoskarkötőt keresek, amely folyamatosan méri a pulzust - esetleg vérnyomást - és jelez, ha egy beállított max..-ot meghalad az érték! Okostelefon nélkül.
Létezik ilyen, vagy csak a méregdrága időseknek kifejlesztett rendszerek tudják ezeket.

Köszi a segítséget.
q

(#255) phoenix1989


phoenix1989
őstag

üdv! vettem egy huawei band 2 pro -t. lehet tölteni a telefonom hálózati töltőjéről? vagy csak gépről usb-n keresztül.

(#256) energomatt válasza phoenix1989 (#255) üzenetére


energomatt
senior tag

Lehet, de kockázatos, nem ajánlott.

(#257) phoenix1989 válasza energomatt (#256) üzenetére


phoenix1989
őstag

akkor ezeket csak gépről lehet tölteni? huawei telóm van annak a töltője is veszélyes?

[ Szerkesztve ]

(#258) energomatt válasza phoenix1989 (#257) üzenetére


energomatt
senior tag

A karkőtöd user manualja, amit neked kellene olvasnod és nem nekem, erre a következőt írja:

"Can I use a power bank to charge my band?
This is not recommended for the following reasons:
Power banks are designed to be used mainly with mobile phones. The charging current for phones is around 1 A. When a phone is fully charged, it enters a trickle charging state where the charging current becomes very small. In this state, some power banks will simply power off to save their charge.
Compared to a phone, the charging current for your band is much smaller and varies with the ambient temperature. When the ambient temperature is lower than 10°C, the charging current of your band will be 10 mA. Under these conditions, if you use a power bank to charge your band, the power bank will treat the 10 mA charging current as a trickle charge and stop charging."

Ezek szerint nem okvetlen kockázatos, de nem biztos, hogy fel fogja rendesen tölteni.

[ Szerkesztve ]

(#259) phoenix1989 válasza energomatt (#258) üzenetére


phoenix1989
őstag

oké majd ha meg tanulok angolul feltétlenül elolvasom.

(#260) energomatt válasza phoenix1989 (#259) üzenetére


energomatt
senior tag

Nincs mit.

(#261) okezsoke


okezsoke
tag

Sziasztok!

Elephone ELE Band 5-öt próbálta már valaki?
Eliveleg MI Band 2 konkurens.
Egy hátránya van, hogy nem cserélhető a szíj ha jól értem. Amúgy szebb, színes, és talán az értesítéseket is jobban kezeli. De ezt nem tudom, csak gondolom...

[ Szerkesztve ]

(#262) Johnny_vT


Johnny_vT
senior tag

Sziasztok!

Barátnőmnek keresek fitness karkötőt, amit össze tudna kapcsolni a mobiljával (Xiaomi Mi 3). Első sorban az egészségbiztosító bónuszprogramja miatt, másodsorban rendes aktivitáskövetés miatt vásárolnék, így fontos a normális szoftveres háttér.

Alvásfigyelés, biciklizés, séta, esetleg edzőtermi edzéskövetés és pulzusmérés amiket említett, hogy szeretne. Ezeken kívül milyen funkciók a fontosak még?

Árkategóriát még nem választottunk, mert nem sokat tudunk a témáról. A most megjelent Amazfit bemutató alapján az bejöhet, de az ő kezére attól tartok túl bumszli lenne. Tudnátok mondani pár javasolt típust?

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#263) energomatt válasza Johnny_vT (#262) üzenetére


energomatt
senior tag

Ezeken kívül milyen funkciók a fontosak még?
Az a kérdés, hogy neki mik fontosak, vagy valaki másnak? Nekem pl. a felsoroltak közül egyik sem fontos, sőt mind felesleges. Kizárólag, a mobilra érkező üzenetek,átvitele és a hívások jelzése + az idő mutatása, ami miatt okosórát és karkötőt is használunk a családban. Na meg persze a fórum keresőjét is használjuk. Itt pro és kontra érvek vannak bizonyos tipusok mellett, mások részéről ugyanazon típusok ellen és annak alapján lehet egyénileg mérlegelni és nem pedig bedőlni a legelső javaslatoknak.

(#264) Amur válasza Johnny_vT (#262) üzenetére


Amur
addikt

Én eddig kétfélét használtam, Xiaomi MI Band 2(pont MI3 telóm volt nekem is akkor) és Makibes HR1-et.
Az elsőt ajánlom, pláne Xiaomi telefon mellé. Tökéletesen együttmüködnek.
Van már MI Band 3 is.Itt pl. 70 juroért:
geekbuying

Youtube csatornám: youtube.com/c/AmurRajadasha =**=Minecraft és android gameplay=**=Az avatart Stonefortressdragon készítette https://www.deviantart.com/stonefortressdragon

(#265) Johnny_vT válasza energomatt (#263) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Akkor inkább úgy kérdezném: milyen funkciók léteznek még, ami nem csak a parasztvakítás kategória? Ahogy írtam, tökre nem ismerem ki magam a fitness karkötők / fitness órák / okosórák világában. Arról is lemaradtam, hogy a sima basic lépésszámláló mikor egyesült a korai Apple és Samsung okosórákkal, hogy megalkossa a divatos fitness tracker kategóriát. Vagy mi :DDD

Fórumozni, üzeneteket olvasni szerintem nem egérképernyőn szeretne. Nem olyan nagy a lakás, hogy nehezére essen előrehajolni a dohányzóasztalig :D Nekünk olyan kell, ami az általam felsorolt fícsöröket biztosan tudja.

(#264) corvette: Köszi a linket!

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#266) szori


szori
tag

Sziasztok!

Lehet nagyon hülye kérdés lesz, mert a legtöbb tudja ezt a funkciót, de szinte sehol sem találok olyan információt, ami megerősíteni. A lényeg, hogy olyan okoskarkötőt/órát szeretnék amely az alábbiakat tudja:
- Futás közben mutassa, hogy hány km-nél járok pontosan és mióta futok. Nem kell, hogy GPS legyen benne, mert a telefont most is viszem magammal, elég, ha folyamatos szinkronizációban van.
- Szintén futás közben egyszerűen tudjak számot váltani Spotifyn, ne kelljen hozzá a kezembe venni a telefont.

És ezt minél olcsóbban :-)

(#267) Johnny_vT válasza szori (#266) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Off-ba írom, mert nem fitness karkötő.
Viszont esetleg megoldás lehet a problémádra egy egyszerű stopperes digitális óra akár kínából is, hiszen ezen nincs nagyon mit elrontani. Emellé pedig mobilról használhatnál olyan app-ot, ami bemondja időnként vagy kilométerenként a megtett távot. A Samsung Health ilyen, épp ma fedeztem fel :D , emiatt is jött a gondolat, hogy reagáljak a kérdésedre. A számváltást pedig egy nyomógombos fülhallgatóra bíznám, ami lehet vezetékes vagy bluetooth-os (az talán kevésbé zavaró futás közben).

Vagy Mi Band 2 + szoftveres segítség :)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#268) #61392896


#61392896
törölt tag

Úszáshoz biztonsággal vízmentes, nagy számjegyű és olcsó, de azért megbízhatót szeretnék. Melyik lenne az?

(#269) szori válasza Johnny_vT (#267) üzenetére


szori
tag

Olyat akarok, ami mutatja folyamatosan, hogy mennyit mentem, pl. az Edomondo vagy hasonló alkalmazással szinkronban van. Xiaomi terméket többet meg nem veszek, mert többel is befürödtem, többek közt a Mi Band 1-gyel.

Wishen találtam GPS-es karkötőket 5-10 ezer forintért, nem tudom, bevállaljam-e.

(#270) kbyte1024


kbyte1024
addikt

Sziasztok szakik ;)
kaptam egy ilyet:

D21 nevű kütyü.Esetleg valakinek tapasztalat róla? bármi vélemény,meglátás?:)

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#271) Johnny_vT válasza szori (#269) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szíved joga, én meg a Wish-el fürödtem be. Pontosabban barátnőm. Bazári szarokat kaptunk a várt bögre, karkötő, strandpapucs meg nem is tudom még mi helyett. Lehúzás az egész, annál még az Aliexpressz is biztonságosabb.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#272) kbyte1024 válasza Johnny_vT (#271) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hát....sajnálom ha így járt a barátnőd. Én a wish-ről már nagyonsokmindent rendeltem és nem volt gond velük.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#273) phanfantom


phanfantom
senior tag

Sziasztok,

Ezek az okoskarkötők, ha nincs a közelben a telefon, akkor tudják tárolni az adatokat? 20ezer ft környéki ill. alatti kategóriára értem.
Nem vagyok járatos a témában, egyelőre tájékozódom, csak eszembe jutott, hogy ha edzés közben nincs mellettem a telefonon, de később vissza szeretném nézni pl. a pulzusmérés adatait, akkor azt lehetséges egy szinkronizálás után?

(#274) #61392896 válasza #61392896 (#268) üzenetére


#61392896
törölt tag

Namégegyszer:

Úszáshoz biztonsággal vízmentes, nagy számjegyű és olcsó, de azért megbízhatót szeretnék. Melyik lenne az? Segítenétek?

(#275) energomatt válasza #61392896 (#274) üzenetére


energomatt
senior tag

Mi az, hogy olcsó? A 20 dolláros kategóriában aligha van ilyen. Talán a Honor band 3, ha annak elég nagy a számlapja, bár ahhoz már óra kellene inkább.

(#276) alcapone386


alcapone386
őstag

Mi band 3 kint van. Lehet előrendelni. Kár, hogy vérnyomás mérés kimaradt belőle:(

(#277) energomatt válasza alcapone386 (#276) üzenetére


energomatt
senior tag

Valóban nagy kár. Meg egy jó, tudományos horoszkóp is hiányzik belőle.

(#278) SH4D0W2011


SH4D0W2011
őstag

Sziasztok!

Keresném a Mi Band 2-m utódját, ebben szeretném a segítségeteket kérni. Olyan karkötőt vagy órát szeretnék, amit továbbra is a Mi Fit alkalmazással tudnék használni, emellett - bár tudom, hogy szubjektív, de - nézzen ki jól, illetve a GPS egy nagy plusz pont lenne. Sajnos amiket én találtam, a háromból maximum kettőt teljesítenek, de hátha ti tudtok valamit, amit kifelejtettem a számításból. :)

Szóval akkor a versenyzők:
- Mi Band 3: Mi Fit oké, kinézet nekem oké, GPS nincs.
- Amazfit Cor: ugyanaz, csak pepitában.
- Amazfit Bip: Mi Fit oké, GPS oké, de ronda.
- Amazfit Pace: detto, de ronda helyett csak nem tetszik.
- Amazfit Stratos: na ő nagyon tetszik, van GPS, de más app kell hozzá, és elég drága. Ha működne Mi Fit-tel, ennek ellenére ő lenne a nyertes.

Esetleg más induló?

(#279) alcapone386 válasza energomatt (#277) üzenetére


alcapone386
őstag

Mekkora egy troll vagy....:)

Na de viccet félretéve. Ha már továbbfejlesztenek valamit, legyen már új funkcio is.

Tök jó 50m vízállóság. Ha búvárkodni fogok, majd megmérem egy barrakúda pulzusát...

[ Szerkesztve ]

(#280) Luck Dragon válasza alcapone386 (#279) üzenetére

Nem biztos hogy a szíj ártéri. :(

:))

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#281) Keef_Lee válasza Luck Dragon (#280) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

ááá, szerintem egyik szíj sem "ártéri" Ezek inkább városiak :DDD
De valahogy megtoldva egy nadrágszíjjal esetleg átéri.

Viszont engem is érdekelne valami jó masina. F1-et láttam tegnap egy ismerősön. Nagyon tetszik neki. Nem tudom, hogy a vérnyomás mérés mennyire korrekt. Szerinte az. Nekem az is hiányérzetem, hogy a sport módok nem válthatóak és így nem tudom, hogy futópadhoz, biciklihez hogyan használható.

[ Szerkesztve ]

(#282) Luck Dragon válasza Keef_Lee (#281) üzenetére

Huawei Band 2 Pro?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#283) Keef_Lee válasza Luck Dragon (#282) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Ahogy elnézem, vérnyomást az sem mér.

(#284) kbyte1024 válasza Keef_Lee (#283) üzenetére


kbyte1024
addikt

nem akarok okoskodni de ez a vérnyomásmérés ugy is max valami random adat lenne! mert ugye mi alapján is tudna mérni? még csak megközelítő adatot se tud.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#285) Keef_Lee válasza kbyte1024 (#284) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

Tudom, hogy nem vérnyomást mérnek, csak a detektálható tranzithullám adataiból következtetnek a vérnyomásra.
Itt van valami róla.
Meg itt.

Nem mintha bármit is értenék hozzá :D

(#286) kbyte1024 válasza Keef_Lee (#285) üzenetére


kbyte1024
addikt

Nyugi én is csont hülye vagyok hozzá :K most trendeltem 2 kütyüt annyi hogy kibontottam és megnéztem:) szóval a páromnak van másfajta és összehasonlítottuk rendes vérnyomásmérővel. Hát elkeserítő a helyzet,mert kb a közelébe se volt a valós értéknek.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#287) Colt13


Colt13
csendes tag

Sziasztok,
Tud valaki olyan smartbad-et ami a mi band-hez képest több szenzorral rendelkezik és közel vannak a valósághoz a mért adatok? A vérnyomásmérő igen kétséges még, főleg ezzel a technológiával. Vagy esetleg létezik olyan ami valós adatokat mér? És ha már ilyen csuda eszköz létezik tud időközönkénti automata mérést?

Másik esetben egy bőrfelszíni hőmérőre is gondolok, ami automatán nézi a hőmérsékletváltozást.

ECG? Ez is jó lehet, de furcsálnám ha jó adatokat mérne.

Amelyik kínai eszközök ezek valamelyikét tudják, azokról nem találok használható tesztadatokat.

Előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#288) energomatt válasza Colt13 (#287) üzenetére


energomatt
senior tag

A kérdésfeltevésedből úgy tűnik, mintha két éned lenne és azok beszélgetnének egymással. Egy értelmes és egy kissé értetlen. Én az elsőnek drukkolok inkább, legyen neki igaza.

[ Szerkesztve ]

(#289) kbyte1024 válasza energomatt (#288) üzenetére


kbyte1024
addikt

Na igen;) kicsit sokat varnak ezektől az eszközöktől.Èrtem én,hogy minél olcsóbb legyen es sokat tudjon de na.... Szóval csinalok majd egy tesztet a fentebb linkelt D21-el es megosztom a tapasztalatokat.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#290) Colt13 válasza kbyte1024 (#289) üzenetére


Colt13
csendes tag

Igazából kicsit szkeptikus vagyok a komolyabb szenzorokkal kapcsolatban.
Emellett nem is igazán az olcsóság a szempont. Lehet ez egy 100-150 dolláros eszköz is. A lényeg, hogy a valóságot megközelítő adatokat adja.

(#291) kbyte1024 válasza Colt13 (#290) üzenetére


kbyte1024
addikt

hát igen elég hektikus a dolog,mert láttam már drágább kütyüt szarul mérni,és olcsobbat meg jól :K

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#292) Keef_Lee


Keef_Lee
senior tag

Visszaolvastam sokat. Igazából nem nagyon ajánlanak a kollégák semmit :) Többnyire csak kérdések vannak. Gondolom ez amiatt is van, hogy nagyon sokféle kütyü lett hirtelen. (Nekem hirtelen.:) Így nem is mindegyikkel kapcsolatban van tapasztalat.
A V07-et ajánlotta valaki, hogy jól méri a vérnyomást. De utána olvasva kiderült, hogy ugyanaz a chip van benne, mint a nagyon lehúzott F4-ben. Mellesleg az F1-ben is ugyanaz van, amit az ismerősöm nagyon dicsér vérnyomásmérőileg. (F1 egyébként itthon 15ezer, csájna rendeléssel 3500 volt valamelyik nap. Az itthoni honlap persze dicséri is.)
Szóval ráadásul nagyon szubjektív is a megítélés, ha egyáltalán találni róla valamit.

[ Szerkesztve ]

(#293) alcapone386 válasza Keef_Lee (#292) üzenetére


alcapone386
őstag

F4 et személy szerint azért irtam, mert a gyártó kérdez felelek reszében írták nekik, hogy a vérnyomás értékek tévesek és random generáltak. A válasz az volt, hogy valójában nincs is BP sensor az keszülékben. Köszi....
Másik: pulzust levegőben is mér sőtt flakkon pulzusára is tökeletesen mutat érteket:)

E29 legalább csak akkor mért, amikor érintkezett valami felülettel. Sajnálom, hogy beazott:( Ígéretes volt.

[ Szerkesztve ]

(#294) Keef_Lee válasza alcapone386 (#293) üzenetére


Keef_Lee
senior tag

E29
"... volt" ?
Hát megjavítottad! nem?

(#295) alcapone386 válasza Keef_Lee (#294) üzenetére


alcapone386
őstag

Igen is meg nem is. Már csak 1 napig bírta az akksija így megint szétszedtem, hogy akksit rendeljek bele. Nem kellett volna:) Amikor megtudtam, hogy az akksi ára teszi ki az óra felét, hagytam az egészet. Ennyit már nem érdemes rákölteni, így "halott project" ként szétszedve hever darabokban:)

(#296) JustoVillar


JustoVillar
újonc

Sziasztok!

Olyan fitness órát szeretnék ami kellően strapabíró. Eddig Garmin Vivofit 3-am volt, de sajnos elveszett. Azért fontos nekem mert sokszor kapuskesztyű alatt is szoktam hordani és ott azért éri terhelés. A Vivofit 4-nek a csatos megoldása nem nagyon tetszik, szerint nem olyan kényelmes mint a 3-asé volt. Tudtok ajánlni valamit?
Köszi előre is!

[ Szerkesztve ]

(#297) llll


llll
senior tag

Nem tudom jó helyen teszem-e fel a kérdést, de hátha valaki...
Adott 1 Tezer R5Max karperec és hozzá a Fitcloud nevű app a playstore-ból.
Egy Xiaomi redmi 4x-en megy minden mint az ágyba fosás.
Viszont egy Galaxy A5 telón az app letöltése után, a regisztráció közben azt mondja, hogy "network anomaly".
Esetleg ötletek, hogy mi, vagy mivel lehet a gond?

Soha többet DPD!

(#298) kbyte1024 válasza llll (#297) üzenetére


kbyte1024
addikt

Hmmmm erdekes,de kb csilliard app van mi degyim kütyühez más app. Szerintem kompatibilitási hiba lesz. Talalkoztam ilyennel. Pl a mostani fitneskarperec siman megy s7-el de LG vel nem.

Csak a halott látja a háború végét. - Platón

(#299) llll válasza kbyte1024 (#298) üzenetére


llll
senior tag

Köszi, közben talán megoldódott.
Sokadik próbálkozásra mégis csak egymásra találtak a samsunggal is.

Soha többet DPD!

(#300) blt.62


blt.62
őstag

Szio! Az F1 okoskarkötőnél nem lehet állítani hogy erősebben világítson a kijelzője? Nekem nagyon halvány. Ha lehet akkor megírná valaki hogy hogyan lehet? Köszi

MegtorloXp

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.