Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#51) weinmaker válasza Imy (#50) üzenetére


weinmaker
őstag

Mellesleg szerintem a MiBand nagyszerű kis kütyü! Hihetetlen rendelkezésre állási idő 36 nap után még 30% volt hátra. Teszi a dolgát rendesen. Szerintem nagyszerű.

Www. Kavekorzo.hu - Gyanús vagy nekem, mint a krematórium büféjében a hamubasült pogácsa!

(#52) T_Stark válasza Imy (#50) üzenetére


T_Stark
őstag

Amiket néztem az szinte mind tudja ezeket, csak ilyen noname kínai cuccok, rengeteg féle van belőle, csak gondolom egyik gagyibb mint a másik.
A jó akku időnél már azzal is beérem ha 1 hétig elmegy, nem is álmodoztam ilyen 30 napokról. :D

(#53) waces válasza T_Stark (#52) üzenetére


waces
aktív tag

ehhez nem karkötő kell. vegyél egy sima pebble-t és mindezt (sőt többet is) tudni fog.

Every living creature on earth dies alone.

(#54) Imy válasza T_Stark (#52) üzenetére


Imy
veterán

1 hétig azok tuti nem mennek el, 3-4 nap esetleg.
Én is vettem egy kínait, hát egy próba után a polcon hever...

(#55) Bertiee válasza weinmaker (#51) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Szia! A MiBand lépésszámlálása mennyire korrekt? Csuklón hordva lenne érdekesebb a kérdés...

(#56) waces válasza Bertiee (#55) üzenetére


waces
aktív tag

telefonhoz és dedikált pedometerhez viszonyitva egész pontos (<10% eltérés)

konkrét példán: mifit: 6.673, pedometer: 6.585, runmaster app: 6.650

Every living creature on earth dies alone.

(#57) Bertiee válasza waces (#56) üzenetére


Bertiee
aktív tag

Én WP-s telóról használnám, de ez jó hír! Köszi! :)

(#58) TopGun


TopGun
csendes tag

Sziasztok! A segítségeteket kérem. Szeretnék egy okoskarkötőt venni, amik az igényeim: legyen kijelzője, órát mutassa, lépés számláló, megtett táv, lépcsőzés mérő, vagyis, ha lépcsőzök (lépcsőt használok) akkor azt is mérje, elégetett kalória, alvásfigyelő monitor, "gyengéd" ébresztés, Android szoftverrel működjön együtt. Azt hiszem röviden ennyi, szerintetek melyik karkötő felelne meg ezeknek a kitételeknek? Előre is koszi a segítséget.

(#59) Carry0714


Carry0714
csendes tag

Sziasztok. Én az oprendszer miatt vagyok meglőve. Van olyan karkötő,amit esetleg össze tudok hozni android 4.1 vagy 4.2-es oprendszerrel? A 4.1 lenne az elsődleges. Köszönöm a segítséget.

[ Szerkesztve ]

(#60) RBJ


RBJ
addikt

Erdekes ez az ido 001 nem futott be. Pedig nem tűnik gagyinak.
[link]

Ubuntu / Realme GT2 / Fitbit charge 6 / Gaggia Classic / Xbox Series S

(#61) Jabby válasza T_Stark (#49) üzenetére


Jabby
őstag

Nem tudom aktuális e még?

6 ezer körül vehetsz az igényeidnek megfelelő I5 Plus Smart Bluetooth 4.0 Watch karkötőt.

(#62) Richvargas


Richvargas
tag

Sziasztok!
Valaki segítsen pls!
Milyen karperec a legjobb az alábbiakra:
- smart wake up (figyelje, hogy mikor optimális ébredni)
- ne legyen túl nagy
- nem fontos a kijelző
- nem kell futást, és egyebet mérnie (tehát gps sem kell)
- mikorofon és kamera sem kell
Az optimális ébresztéshez kell heart rate sensor, vagy működik anélkül is?
Köszi.

(#63) Jabby válasza Richvargas (#62) üzenetére


Jabby
őstag

Nem használnak heart rate sensort, álomban "mocorgás" alapján dönti el, hogy mély alvásban van-e a viselője.

Legolcsóbb és legnépszerűbb termék a Xiaomi MiBand 10 USD körüli áron.

Saját topicja is van.

(#64) Songo


Songo
senior tag

Sziasztok

A Samsung Gear Fit-et használja, próbálta valaki? 1 éve szemezek vele páromnak. most szeretném megvenni de meghallgatok mindent előtte.

Üdv

(#65) Shia-ko válasza axlfsi (#38) üzenetére


Shia-ko
aktív tag

Nekem valós időben kellett volna a 12-13 óra, munkaidőben akartam monitorozni a pulzusváltozást. ;)
Közben ez változott, munkahelyváltás miatt. Most már csak egy olyan kellene, ami időt mutat és pontosan méri a pulzust is.
Továbbra is FitBit vagy van valami olcsóbb, bejövős alternatíva? Nem akarok próbálkozni, a pulzusmérés elég érzékeny téma.
köszi

Üdvözlettel: Gabi

(#66) viny


viny
tag

Sziasztok!

tudnatok ajanlani egy karpantot, amely tudja ezeket:
- ora van rajta
- alvasfigyeles
- rezgo esemeny ertesites (sms, hivas, ...)
- Android kliens van hozza

- futas, napi aktivitas meres nem fontos
- nem kerul egy vagyonba...

Koszonom!

Never underestimate the power of a sick mind!

(#67) Imy


Imy
veterán

Most egy jó ajánlat a Telekomnál a HUAVEI B0 okosóra TELEKOM2016 kuponnal 10900Ft.

(#69) Bakak


Bakak
újonc

Sziasztok!
Van tapasztalata valakinek v5s okos karkötővel kapcsolatban? Sajnos nem működik a hívás értesítés és az sms értesítés,ezeken kívül minden. 3 különböző telefonnal + 3 féle androiddal kipróbálva,de sajnos semmi.
Valaki?
Link a karkötőhöz:
http://www.gearbest.com/smart-wristband/pp_227780.html

[ Szerkesztve ]

(#70) fenky


fenky
tag

Sziasztok!
Olyan karkotot keresek, ami folyamatosan tudja rogziteni a pulzus szamot, es 1-2 napig tarolja is, ha eppen nem tud szinkronizalni a telefonnal.
A Mi Band 2-t, es az Alcor Move-ot neztem, de azoknal nekem az jott le, hogy csak akkor merik, ha megnyomom a gombot.
Valami tipp, kb. 20e ft-ig?

(#71) LámaZ


LámaZ
addikt

Nemrég vettem egy Xiaomi Mi 2 okoskarkötőt kb. 30$-ért. Ez egy továbbfejlesztett kütyü, mert előtt ugye volt az Mi 1, amelyet most 15$-ért dobnak a vásárlók után.

Mit tud ez a fitneszpánt?
- OLED kijelzője van, amely kevés áramot fogyaszt, kb. 2 hétig bírja a pici elem.
- Kijelzi az időt, a megtett lépések számát az adott napon, és a pulzusszámot (amelyet csak akkor mér, ha rálépek a forgómenüben, amúgy nincs mintavétel megadott időközönként? vagy csak nem jelzi ki...).
- Van benne egy olyan funkció, amely ha sokat ül az ember, akkor megrezzenti a pántot, hogy mozogjon már egy kicsit. Érdekes módon ez alvás közben nem rezeg.
- Mert tudja figyelni az alvást. Hogy miként van ez megolva, nem tudom. Gondolom, ha sokáig nem mozog valaki, és alacsony a pulzusszám (akkor mégiscsak van mintavétel rendszeresen?), akkor tudja, hogy alszom. Igenám, de megkülönböztet felületes és mély alvást. Hogy csinálja ezt, nem tudom.
- Tudna rezegni, ha bejön valami az okostelón, de ezt nem használom;
- Tud ébreszteni;
- Ja, és az appja kijelzi a napi kalóriafogyasztást.

Amivel nem vagyok megelégedve:
1.) Ha már kijelző, miért nem használtak e-papírt? Erre a célra tökéletes lenne.
2.) A lépésszám nem minden. Lehet 5000 lépés sétálva vagy futva, és akkor nem ugyanaz a kalóriafogyasztás.
3.) Miért nem tud figyelmeztetni futás vagy más sporttevékenység közben, ha a számomra megengedett maximális pulzusszámot túllépem?

Szóval, lenne ezen még fejlesztenivaló, mert ebben a formában g-a-g-y-i!

Az okostelón lévő MiFit egyik képernyőképe:

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#77) Jabby válasza LámaZ (#71) üzenetére


Jabby
őstag

Szia!
Rezgés erőssége milyen?
Fel lehet rá ébredni?

(#78) LámaZ válasza Jabby (#77) üzenetére


LámaZ
addikt

Nem próbáltam ébresztetni magam vele, de nem olyan erős, én nem ébrednék fel.
Amúgy már második alkalommal fordul elő röpke 2 hét használat alatt, hogy nem rögzítette az alvási adataimat. Nem tudom miért, de pl. ma reggel arra ébredtem, hogy nem aludtam, sőt, már 3 ezer lépést megtettem, ami lehetetlenség, mert nem vagyok alvajáró.:Y
(Lehetséges magyarázat: reggel 5-kor feküdtem le, és aludtam 10-ig, de éjféltől biztosan nem gyalogoltam 3k lépést. Szerintem összezavarja őt, ha valaki éjjel nem alszik.)

Szóval, én nem vagyok elragadtatva ettől az Mi Bandtől, de lehet, hogy a többi ilyen eszköz sem remekel, kivéve talán az Apple-ét, ha van neki ilyen.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#79) cellpeti


cellpeti
veterán

sziasztok!

olyan fitnesz karpántot keresek(ami lehet inkább már okosóra), ami mutatja, akár telón is szinkronizálás után is, hogy mennyi idő alatt, mennyit futottam és hol. Lépésszám nem érdekel, csak a megtett távolság és az ideje. illetve BT-n keresztül tudna nekem zenét nyomatni vezeték nélküli fülesre.

Szóval:

legyen benne GPS
és BT
meg egy kis tárhely, hogy zenét onnan kapjam.

Létezik ilyen? :P

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#80) KTU válasza cellpeti (#79) üzenetére


KTU
addikt

Kínai Androidos Okosórák topik

"Sajnálom, a válaszok készen vannak, csak jól kell kérdeznie."________Magyar Xiaomi Mi 10 Lite 5G #monet____https://t.me/MagyarXiaomiMI10Lite5G

(#81) cellpeti válasza KTU (#80) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm és bocsi :U

Tigris, tigris, csóvafény...

(#82) LámaZ válasza cellpeti (#79) üzenetére


LámaZ
addikt

„Lépésszám nem érdekel, csak a megtett távolság”

Ez gondolom csak egy vicc egyelőre, bár gps alapján meg lehetne csinálni. Ha gps-es a kütyü.

Legyen minden jó!

(#83) cellpeti válasza LámaZ (#82) üzenetére


cellpeti
veterán

hülyén fogalmaztam meg

Tigris, tigris, csóvafény...

(#84) LámaZ


LámaZ
addikt

Na, itt van a szunnyadó bökkenő!

Cellpeti: egy gyalogló lépés kb. 70 centi, a futó akár egy méter. De egyénfüggő.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#85) F4f0rg1


F4f0rg1
csendes tag

Vásároltam a TD-en egy W2S típusú okos karkötőt. Eredetileg egy Lenovo Vibe Shot-al kellene működnie, de valamiért nem teszi. 4.0 mindkettő Bluetooth verziószáma, így ez nem lehet probléma. A telefon meg is találja az eszközt és elvileg még párosodni is tud vele, de az karkötő ezt nem így látja. Van hozzá egy külön Androidos program (iMove Plus), amely a telefonon fut, de az nem találja meg az eszközt. Elvileg ez lenne az, amellyel a lépésszám, az alvás információk, stb. a telefonra átkerülhetnének. Már kipróbáltam egy másik Lenovo telefonon is, egy P70-en, de azzal is ugyanez a helyzet :(
Valakinek van valami ötlete ezzel kapcsolatosan?

(#86) LámaZ válasza F4f0rg1 (#85) üzenetére


LámaZ
addikt

Próbáltál másik, univerzális androidos appot? Már ha létezik ilyen.
Esetleg próbáld ki az Mi Fit appal, hátha ezek kompatibilisek.
Apptelepítés után meg újra kell indítani a telót.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#87) LámaZ


LámaZ
addikt

Az egyik kolléga egy másik topikban belinkelte a Withings oldalát. Azért van ám minőségi különbség a kínai kütyükhöz képest. Nem is értem, hogy a kínaiak miért nem alkalmazzák az e-ink kijelzőt, vagy a gombelemet, amellyel akár félévet vagy többet is működnek ezek az eszközök.

Legyen minden jó!

(#88) LámaZ


LámaZ
addikt

Mivel hétvége van, nézzetek bele ebbe a PDF-be!
Győrváry Erika angol nyelvű összefoglalója az egészségügyi célú okocskákról

okocska = kicsi okos kütyü

Megszakítom az adásom!

Találtam egy e-papíros kínai okosórát kb. 50 dollárért!

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#89) lacuska74


lacuska74
tag

Ajándékba szeretnék fitnesszkarkötőt.Akinek adnám infarktus után van, ezért olyan kellene, ami folyamatosan nézi a pulzust, nem csak gombnyomásra.Esetleg, ha túl magas akkor jelezné.Ha tőbbet tud az nem baj, de ennyi lenne a lényeg...bár az alvást is monitorozhatná.
Tudtok ajánlani valamit?
Köszi

(#90) cicur99 válasza lacuska74 (#89) üzenetére


cicur99
tag

A Teclast H30 javaslom. A felsorolt tulajdonságokkal rendelkezik. A Tsports programot kell a telón futtatni. Én elégedetten ezt használom.

[ Szerkesztve ]

(#91) LámaZ válasza cicur99 (#90) üzenetére


LámaZ
addikt

Vannak ennél már jobbak is, amelyek mérik a vér oxigéntartalmát, a vérnyomást, a fáradtságot/pihentséget stb. is.

Más:
A #88-asban megadott linkem már nem működik, inkább ezt javasolom. (smart watch e-ink kifejezésekre kerestem rá).

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#92) LámaZ válasza LámaZ (#91) üzenetére


LámaZ
addikt

Íme a vérnyomást is mérő fitneszpántok a Geekbuyingon!

Legyen minden jó!

(#93) LámaZ


LámaZ
addikt

A Google titokban dolgozik egy okos karkötőn: Alphabet.

Legyen minden jó!

(#94) Teki1986


Teki1986
tag

Sziasztok!

Tudtok ajánlani olyan karkötőt, ami rezeg hogyha hívásom van és mellette méri pulzust is? A karácsony közelsége miatt magyar boltok érdekelnének.

Köszi!

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#95) LámaZ válasza Teki1986 (#94) üzenetére


LámaZ
addikt

A Xiaomi Mi Band 2 biztosan tudja ezt, és az a kínai Fitbit-klón is, amelyről korábban írtam.

Alapból szerintem minden okos fitneszpántnak kell tudnia, amely (pl. androidos) okostelefonra telepített alkalmazással tud kommunikálni (általában a Bluetoothon keresztül).

Vannak olyan fitneszpánt-gyártók, amelyek...
- külön appot adnak ki a termékhez. Ilyen a Xiaomi;
- nem adtak ki dedikált appot (pl. az én Fitbit-klón fitneszpántom gyártója), de kis sikerrel az eredeti termékhez (Fitbit) kifejlesztett appal működnek;
- nem adtak ki dedikált appot, de a pánt valamilyen univerzális appal működik.

A legjobb rákérdezni a gyártónál/forgalmazónál/felhasználóknál (→dedikált fórumok), hogy milyen funkciók működnek a konkrét kütyün, és milyen appal.

Remélem, hogy elég részletes voltam.

[ Szerkesztve ]

Legyen minden jó!

(#96) Teki1986 válasza LámaZ (#95) üzenetére


Teki1986
tag

Hello,

Igen köszönöm szépen! Az előzetes utánajárások után nekem is a Mi Band 2 tűnik jó választásnak, ami könnyen és gyorsan elérhető.

i5 2500k,Asrock Extreme 4,Ati HD6950

(#97) LámaZ


LámaZ
addikt

Azoknak írom, akiknek van pénze (ilyesmire):
Sony-féle SmartBand Talk SWR30

Ami tetszik benne: e-ink kijelző.
Amúgy 31k Ft-ért lehet megvenni egy hazai forgalmazótól.

Ilyen már kéne nekem is! ☺

Legyen minden jó!

(#98) koxkids


koxkids
őstag

Sziasztok!

Mennyire ajánlott a Fitbit Charge 2? :)

Valaki használja? :U

(#99) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Szeretném a futásaimat követni, regisztrálni, azonban a futáshoz nem szeretném magammal vinni a telefont. Létezik olyan fitnesz karkötő, amelyik a telefont otthonhagyva is végigköveti (akár GPS) a futást, amelyet aztán hazaérve a telefonon is meg tudok jeleníteni, illetve az edzőtársakkal megosztani?

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#100) LámaZ válasza evo87 (#99) üzenetére


LámaZ
addikt

Igen.

Legyen minden jó!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.