Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#7301) Pöfögő


Pöfögő
csendes tag

Sziasztok!

Van esetleg olyan topik, ami víz és ütésálló fényképezőkkel-kamerákkal foglalkozik?
Illetve ilyen körülmények közötti videózással és fényképezéssel.

(#7302) Tomix24 válasza Tomix24 (#7300) üzenetére


Tomix24
addikt

Megvan a tracing csík hiba eredménye. Ugyanazon gép/tv, csak más szoftver:

Kmplayer [link]
Tracing csíkos - lefogadom ezen nézted.

Splash Player [link]
Csík nélkül.

:DD Megoldódott

(#7303) sunsunny válasza Tomix24 (#7302) üzenetére


sunsunny
tag

Nvidia(gtx465) kártya van asztaliban s sima intel egy lapiban,a haveréknál már nem is tudom(Ati szerintem),de ott nem emlékszem e problémára.

Az nvidia s az intel kártyákon a youtube oldalról való lejátszáskor néha csíkozottan látható a felvétel mondhatjuk???

Viszont az általad készített felvételek a splash player használatával vagy bármi mással lejátszva hibátlanok.

Szóval a netről nézve hibás,de ahdd-ről meg jó :F

Biztos megoldódott a gond? :D

Huncut ez a hardver s szofver dolog :DD

Korrektül az üzletben az életben!

(#7304) p500


p500
csendes tag

Sziasztok!

Olcsó FullHD kamerát szeretnék vásárolni. A keret rá 35.000 Ft. Nézegettem a Toshiba Camileo SX900-at vagy esetleg a Samsung HMX-200-at. A kettő közül melyiket ajánlanátok? Esetleg más ötletetek van? Családi videók készítésére szeretném használni, tudom, hogy ebben az árkategóriában nem kapok profi gépet, de szeretném a lehető legjobbat megtalálni.

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#7305) Wlac válasza p500 (#7304) üzenetére


Wlac
Ármester

Én a HMX 200-ammal tökéletesen meg vagyok elégedve, de az bőven kiesik a 35 ezer forintos keretből /használtan/.

Javítok: az egyik aukciós oldalon 45 ezerért van egy alig használt gép. Ha ennyi még belefér, akkor bőven megéri. A Toshibáról nem tudok véleményt nyilvánítani, nem ismerem azt a modellt.

[ Szerkesztve ]

“The wha-"

(#7306) Tomix24 válasza sunsunny (#7303) üzenetére


Tomix24
addikt

Már a youtubra is rosszul tették fel őket, rossz kódolással. És hasonló kódolása lehet a KMplayernek is. Nem a kamera a ludas, ezt kizártuk. Vissza is hajítanám ahonnan vettem :DDD

(#7307) sunsunny válasza Tomix24 (#7306) üzenetére


sunsunny
tag

Igazából minden kütyü a saját felvételét jól játsza le úgy tapasztalom.
A volt jvc kamerám is egyedi mpg2-vel boldogított s mire átkonvertáltam,rosszabb lett kicsivel minősége,de már lejátszható lett mindenhol.

A vége mégis az,hogy az sd90 fasza kis masina hobbi célra,de kell hozzá háttér:)

Korrektül az üzletben az életben!

(#7308) p500 válasza Wlac (#7305) üzenetére


p500
csendes tag

Köszönöm a válaszodat, beleférne mind a kettő a keretbe, találtam már olyan használtakat mind a két típusból. Arra szeretnék még választ kapni, hogy melyik érné meg jobban vagy esetleg lenne-e még más alternatíva?

(#7309) rumos14 válasza Tomix24 (#7298) üzenetére


rumos14
nagyúr

megnéztem a feltöltött tesztfelvételeket (SD90), nagyon elégedett vagyok a minőséggel, egyedül az éjszakai felvétel gyenge. lehet, hogy ha nem 60p-t használsz, hanem megelégszel a fele ennyi képkockával, illetve elmerülsz a manuális beállítások rejtelmében, jobb minőséget adna?

(#7310) Tomix24 válasza rumos14 (#7309) üzenetére


Tomix24
addikt

Talán igen, manuálban lehet még jópár mindenen állítani. Bár beltérben tökéletesen elég az AI módban, családi videókat nem csinál az ember éjszaka. Legalábbis én nem szoktam ;)

(#7311) ggf8600gts


ggf8600gts
tag

Sziasztok!

Az lenne a kérdésem, hogy a Samsung Q10-en és a HMX-300-on kívül van e a 55000-80000-es árkategóriában olyan kamera, amely szép képminőség mellett tud 720 p-t és Full HD-t is? :F

[ Szerkesztve ]

(#7312) Tomix24 válasza ggf8600gts (#7311) üzenetére


Tomix24
addikt

Esetleg a HMX200 :DDD

1080i-t tudnak a Sony/Pana/JVc/Canon gépei ezen árszegmensben, tehát csak az és más semmi :D

Vagy vannak a Toshiba és Tesco-s társaik(Aiptek/Sanyo/Praktika/stb), de abban nem lesz köszönet.

Ha nem akarsz Samusungot, akkor sok pénzt kell hozzátenni hogy Progresszív HD kamerához juss.

(#7313) ggf8600gts válasza Tomix24 (#7312) üzenetére


ggf8600gts
tag

És a Samsungnak jó a képminősége? A Q10 és a HMX-300 között csak az optikai zoom a különbség? Kell e a videózáshoz 10-nél nagyobb optikai zoom?

(#7314) Tomix24 válasza ggf8600gts (#7313) üzenetére


Tomix24
addikt

Nem is az hogy kell, hanem az a kérdés hogy neked elég-e. Álltalában elég szokott lenni családi videózáshoz.

Itt egy videó, ami mutatja hogy 10x zoom mekkora is: [link]

q10 és HMX300 között a jobb optika, a nagyobb zoom, az újjabb vezérlő chip, a folytatható felvétel a főbb különbség. MAx majd este teszek fel " kb ilyen felvételeket" a régi Samsung HMX200-asomról.

(#7315) rumos14 válasza Tomix24 (#7310) üzenetére


rumos14
nagyúr

köszi a feltöltéseket amúgy :R
az 50/60p felvételekre azt írják, hogy mp4 kódolás és nem avchd. de a videó szerkesztőm gond nélkül megeszi.

(#7316) Tomix24 válasza rumos14 (#7315) üzenetére


Tomix24
addikt

Amelyiknél a kiterjesztés.mkv , ott az összefűzés miatt lehet kis kavar. De a kamera AVCHD strukturát készít a memória karira, és .mts kiterjesztésü AVC H264 -ben rögzít.

(#7317) Tomix24 válasza ggf8600gts (#7313) üzenetére


Tomix24
addikt

Katt rá: [link]
Ha lejár a visszaszámláló, akkor katt a regular downloadra
KB ilyen a képe a Samsung kameráknak, HMX300 kicsit jobb, de nemsokkal.

(#7318) ggf8600gts válasza Tomix24 (#7317) üzenetére


ggf8600gts
tag

Köszönöm szépen a mintákat. Egyébként ha nem lényeg a progresszívitás, akkor melyik gyártó típusa a legjobb választás 100.000 alatt?

(#7319) Tomix24 válasza ggf8600gts (#7318) üzenetére


Tomix24
addikt

Akkor is újjonan jelenleg a HMX300 éri meg a legjobban/van a legjobb képe 1080i-ben ahogy én láttam a kamerakínálatot. Sony szóba sem jöhet, Pana pedig elcseszte de nagyon 100K alatt :(

(#7320) ggf8600gts válasza Tomix24 (#7319) üzenetére


ggf8600gts
tag

ha nem vagyok indiszkrét, neked milyen van? :B

(#7321) Tomix24 válasza ggf8600gts (#7320) üzenetére


Tomix24
addikt

Nekem most Panasonic Sd90 - 115K körül van itt MO-n.

(#7322) gyiku


gyiku
nagyúr

osszeraktam vegassal az m2ts-t, majd ahogy tomix mondta, mkvmerge 5.2.1-el mkv-ba. kb 3 sec alatt meg is volt (<2 min a video), viszont mphc meg vlc is csak szaggatva, rangatva jatsza le. viszont a hang nem csuszik, fel siker.

hüllő

(#7323) Tomix24 válasza gyiku (#7322) üzenetére


Tomix24
addikt

Én úgy szoktam, ha csak összeilleszteni akarom a sok kicsit, és minden minőségi tulajdonságát meg akarom tartani, akkor átnevezem az összes kisfile-t .mts-ről .m2ts-re. És akkor az MKVtool felismeri. Ott összeillesztem és kész 1 perc alatt a veszteségmentes, hangcsúszásmentes .mkv. Az új mkvtools már látja a .mts fileokat is asszem, így az átnevezgetést is meg lehet spórolni.

Ha 10 percnél rövidebb a felvételem, akkor a TSmuxer progival illesztem össze a kicsi file-okat. Ekkor nem piszkál bele kicsit sem a formátumba, és a csúszás is minimalizálva fordúl csak elő.

VLC nem szereti az 1080p-s kamerafelvételeket. MPHC csak akkor ha jól be van állítva a gép szoftveresen, és a codecs-ek is fent vannak. Splash player javasolt, mivel ott be van építve a kamera kódek is az avchd felismeréshez.. Ha ott akad, akkor ki és be kell kapcsolni a progin belül a hardveres gyorsítást. Intel procikkal gond lehet.

(#7324) gyiku válasza Tomix24 (#7323) üzenetére


gyiku
nagyúr

pont azert rakom ossze vegassal, mert a vagasokra huzok mindig vmi effektet, majd renderelek az egeszbol 1 db filet. splashel jo, cpu meg amd.

hüllő

(#7325) Tomix24 válasza gyiku (#7324) üzenetére


Tomix24
addikt

Ja, úgy akkor kikerülhetetlen a Vegas. ;) Én csak azért nem használok Szerkesztő Progit, mert nem mind ismeri a 60Hz-es végterméket. Mind a felére, 25/30 képkockásra konvertálja a végén. Ami nekem nem szimpi. Így inkább marad a nyers összeillesztés.

[ Szerkesztve ]

(#7326) maxika2004 válasza gyiku (#7324) üzenetére


maxika2004
őstag

Szia !

Milyen formátumban, és milyen beállitásokkal szoktad renderelni ?

(#7327) gyiku válasza maxika2004 (#7326) üzenetére


gyiku
nagyúr

AVCHD 1920x1080-50i
Audio: 192 Kbps; 48 000 Hz; 24 Bit; Stereo; AC3
Video: 25 fps; 1920x1080 Upper field first; YUV; 16 Mbps
Pixel Aspect Ratio: 1,000

hüllő

(#7328) janos666


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Tudna valaki tippet adni, hogy a ~60 kHUF kategóriában melyik gép éri most meg a legjobban?
Kitétel annyi lenne, hogy sötétben is viszonylag használható képeket készítsen.

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7329) gyiku válasza janos666 (#7328) üzenetére


gyiku
nagyúr

en sd60at vettem nyaron 68k, + 10k a 32gb sd, elegedett vagyok. ejszaka kicsit zajos a kep, de ez van.

hüllő

(#7330) janos666 válasza gyiku (#7329) üzenetére


janos666
nagyúr
LOGOUT blog

Köszönöm a választ, de közben leesett, hogy "digitális fényképezőgépet" és nem kamerát keresek, úgyhogy most feltettem a kérdést a megfelelő topicban is. (Itt nem kérek rá több választ, elnézést a figyelmetlenségemért, csak úgy ráakadt a szemem a címre végigolvasás nélkül...)

[ Szerkesztve ]

TV/monitor kalibrálást vállalok. ||| "All right , Thom. But understand this: I do care for you. I care for all the lost souls than end up up here."

(#7331) gyiku válasza janos666 (#7330) üzenetére


gyiku
nagyúr

tevedni emberi dolog - szolt a sun -, es leszallt veres farokkal a drotkeferol :DDD

hüllő

(#7332) Prof01


Prof01
veterán

Sziasztok!

50-60k közötti áron szeretnék új, HD (720p is jó) videokamerát.
A Samsung Q10-est néztem ki. Ezen kívül tudtok vmi jobb alternatívát?
Családi videózásra kellene.

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7333) Wlac válasza Prof01 (#7332) üzenetére


Wlac
Ármester

Korrekt kamera, esetleg ha tudsz olcsóbban, megbízható helyről, akkor egy HMX H200, vagy H300. De szerintem a Q10 is korrekt.

Más: nem tud valaki egy helyet az országon belül, ahol lehetne action camerák között szemezgetni? Külföldről nem szívesen rendelnék, viszont nyáron lehet szükségem lenne egyre.

“The wha-"

(#7334) Prof01


Prof01
veterán

Ma be is szereztem egy Q10-est. Kicsi, könnyű kezelni, szép felvételek. Szóval bejön. :K

Four wheels move the body. Two wheels move the soul.

(#7335) p500


p500
csendes tag

A Toshiba Camileo SX900-ról tudnátok véleményeket írni?

Köszi.

(#7336) petike199600


petike199600
csendes tag

sziasztok!
van nekem a panasonic hdc sd 900 -as videókamerám és arra nemtudok rájönni hogy egy lámpánál bent a konyhában mért szemcsés(zajos) a kép .
Valkinek akinek panája van az légyszives irja már le nekem hogy lehetne ezt elkerülni.
PLS

(#7337) camalot válasza Wlac (#7333) üzenetére


camalot
tag

Én contourhd-t használok, szerintem a legjobb mindent figyelembe véve (méret, képminőség, szerelés, stb).

(#7338) sunsunny válasza Tomix24 (#7321) üzenetére


sunsunny
tag

Szia!

A napokban kézbevettem az sd90-et.
Mit is mondjak,tényleg nincs súlya(ez nem lepett meg) s méretei miatt(ezt nem is néztem lapján) olyan,mintha egy wc papir gurigát fognál.Nincs lapátkezem,de ez igen női vagy gyerekkézre szabott s kényelmetlen.
Nézegetve a riváliskoat sony,canon,mind hasonlóra adottságokkal bír s amelyekben van hdd,hangyányival kellemesebb fogású.Nagyon rámentek a gyártók a mobilitásra,akár a tükrös fényképezőgépeknél.Például a canon 40d alatti szériánál(350d-400d-450d-550...) alulméretezettek a vázak számomra.Hosszú-folyamatos használat után érezteti a kézzel e dolgot(minimum 50perc).
Sajnos tesztfelvételt nem készítettem a leírtak miatt(felesleges,ha nem veszem meg),de azt gondolom,hogy attól még jó masina csak lenne egy kicsit combosabb(nem rakétavető a vállon) :)

Üdv.

Korrektül az üzletben az életben!

(#7339) sunsunny válasza petike199600 (#7336) üzenetére


sunsunny
tag

Szia!
Nincs panám,de logikusan nézve kicsit túlságosan érzékenyre van állítva a cmos bizonyára,ez automata funkcióban tuti aktív lehet.A régi jvc kamerámnál is volt ilyen lehetőség(gain up-néven) bár kikapcsolva alig látott valamit bent.
Próbáld manual módban s keress erre utaló funkciót a menüben.
Youtube-on találtam erről tesztet régen,de már nem tudom merre van...
Üdv.

Korrektül az üzletben az életben!

(#7340) petike199600 válasza sunsunny (#7339) üzenetére


petike199600
csendes tag

oké köszi

(#7341) panaZso válasza petike199600 (#7336) üzenetére


panaZso
csendes tag

Szia!
Én szívesen segítenék, de nem tudok, mert még nem vettem meg ezt a kamerát..pedig nagyon erre fáj a fogam. :)

Ígérted teszel fel próbafelvételeket, megtennéd?

Ezeken a teszteken pont azt említik, hogy automata módban jobban műkszik az SD90, mint az SD900. Lehet pont ezért ad több lehetőséget a manuálban az SD900, mert elvileg az veszi ezt, aki azt intenzíven és hozzáértően kihasználja. Vagy nagyon rosszul gondolom?
Ezért értek látatlanban is teljesen egyet sunsunny-val - manual beállítás!

Itt a két gépről teszt (tudom TM modellek, de ugye az alapjaiban pont ugyanaz, mint az SD) (gyenge fényviszonyok: 6. oldalon, auto mód felvétel 9. oldalon), itt is jobbanka ítélik a szélesebb körben vásárolt modellt, bizonyára nem véletlenül: mama bekapcsolja a gépet, oszt ha jókor nyomja meg a felvétel gombot, akkor már nagyon nem tudja elrontani :)
TM 900 link:
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-TM900-Camcorder-Review/Product-Tour.htm

TM 90:
http://www.camcorderinfo.com/content/Panasonic-HDC-TM90-Camcorder-Review/Product-Tour.htm

Meg minden egyéb saját tapasztalatot is szívesen vennénk itt a fórumon, kérlek írj akár csak olyat is, mint amit sunsunny is írt, és amivel teljesen egyetértek: emberesebb kézben túl picik, instabilok a kamerák többsége. :)
Előre is thanx a tapasztalatok írásáért!

(#7342) sunsunny válasza panaZso (#7341) üzenetére


sunsunny
tag

Szia!

Kicsit olvass vissza a hozzászólásokban,mert Tomix24 kollégával sokat feszegettük a pana sd90 illetve 900-at.A menüt s azok beállításait nem igazán,de sok eltérés nem lehet.A fő különbség a 3 mos,1,5 optika a 900 javára na,meg az áruk.
Lényegében a 900-nál s 3mos-os tipusoknál a beépített hűtőventilátor igazi állatság,amely még zúgást is okoz a felvételben tesztek szerint,de talán a kifutó szériában ezt korrigálták már.
Aztán még a léghűtés port is szív,amelyet takarítani kell,de ennél még rejtély is hogyan kell...szóval előzmények.
Én még lehet várok egy kiforrottabb tipusra,valamelyik gyártótól,mert sok a kompromisszum...
Üdv.

Korrektül az üzletben az életben!

(#7343) mik-oca válasza sunsunny (#7338) üzenetére


mik-oca
tag

Szia!

Én vettem egy SD90-et kb. 4 hete, és először Én is azt néztem milyen kicsi és nem tudom jól fogni! De most már megtaláltam a megfelelő kéztartást, és teljesen jó!
Ja és nekem elég nagy a kezem!:)
(Fényképezőből is Nidon D300 van, mert azt tudom rendesen megfogni(meg sok más tulajdonsága miatt), igaz ez is markolattal az igazi :DD )

Üdv.
oca

(#7344) panaZso válasza sunsunny (#7342) üzenetére


panaZso
csendes tag

Szia !

Igen, igen, sokmindenben segített Tomix SD 90-el kapcsolatos saját véleménye és a felvételei:R , és ez a lényeg, a saját tapasztalat!
Ezért kérem Petikét, aki már boldog tulajdonosa egy SD900-nak, hogy ha nem teher neki, akkor tudósítson egy kicsit, mi tetszik és mi nem rajta. :F

Rengeteg tesztet elolvastam már, ezt tettem a fényképezőgépem vásárlása előtt is, és ott is az volt a tapasztalatom, hogy például a képzaj egy számomra érthetetlen okból felfújt dolog volt, amit laborkörülmények közt lehet csak kimutatni, egy átlag vagy attól komolyabb user sem fogja azt észrevenni.
Kicsit olyan ez, mint a kocsik gyári fogyasztása! He-he! Majd ha robotok vezetnek :))

Szóval minden eredeti tapasztalat sokat számít!

(#7345) sunsunny válasza mik-oca (#7343) üzenetére


sunsunny
tag

Szia!

A kis jvc kamerám az sd90-nél picit nagyobb volt a hdd miatt is,de 50-85 perces folyamatos felvétel után az is kényelmetlen,bárhogyan fogtam a 2 év alatt különböző eseményeken.
Emlékszem,hogy sokat gondolkoztam a D300-on,de a mutatóujj mélyítése a canon-nál megragadott.Tökéletes fogást ad s amit nem is értek,hogy miért hagyták le a portrémarkolatról 40D-50D eseténél.Így igen kényelmetlen is.A 7d portrémarkolatánál ez már kiküszöbölődött...A D300 többi tudása(manuálban használva semmit nem jelent,ahogy a canon-é sem) s a túlzottan drága minőségi obik miatt elvetettem(az L-es elérhetőbb).Na,de ezt nem itt kell kibeszélnünk:)

Lényegében ki s mennyit-hol használja a kamerát,akkor derül ki,hogy tényleg kényelmes e. :)

Tényleg,milyen kártyával használod s max beállításokkal gondtalanul rögzít rá?

Üdv:sunsunny

Korrektül az üzletben az életben!

(#7346) sunsunny válasza panaZso (#7344) üzenetére


sunsunny
tag

Szia!

Szerintem sétálj el egy kulturált boltba egy sdhc kártyával,ahol kipróbálhatod s a saját tapasztalat lesz a legmeggyőzőbb:)
Kitapasztalod a gombok érzékenységét,érzed a súlyát,a fogását...
A fényképezőgépet is így a legjobb választani.
Erre a képzaj cirkuszra emlékszem én is,de ki-hol-mire-mivel bővítve s hogyan beállítva használja,majd az eredményt,mekkora méretben:)
Egy F1 kocsi se teljesít kiválóan Budapest utcáin csak kicsit módosítva,de ennek szám elég sok,ahogyan a fotózásban is :D

[ Szerkesztve ]

Korrektül az üzletben az életben!

(#7347) panaZso válasza sunsunny (#7346) üzenetére


panaZso
csendes tag

Tökéletesen igazad van! :K
:))

(#7348) petike199600


petike199600
csendes tag

Na figyeljyetek tennék föl a panasonic hdc sd900 kameráról tesztfelvételt csak nemtom hogy hova mert a megaupload már nem jó.Mondjátok meg hova tegyem fel .
Éa majd ha megnéztétek a videót akkor légyszives segítsetek már majd a beállításban mert szerintem nagyon nem jó a videó minősége mert nem értek hozzá pls akinek panája van nézze meg és segítsen de hova töltsem fel?

(#7349) Tomix24 válasza petike199600 (#7348) üzenetére


Tomix24
addikt

Rapidshare pl. [link] - 30 napig fentmarad a mit feldobsz, és korlátlan a méret. ;)

[ Szerkesztve ]

(#7350) petike199600 válasza Tomix24 (#7349) üzenetére


petike199600
csendes tag

oké köszi töltöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.