- Asszociációs játék. :)
- Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Csataálca
- eBay-es kütyük kis pénzért
- Soha többé UPS
- Használható a Windows 11 aktiválás nélkül hosszú távon?
- Fűzzük össze a szavakat :)
- Szólánc.
- Egy Biztonsági őr kalandos útja.
-
LOGOUT.hu
ÖSSZEFOGLALÓ
Kérdezés előtt kérlek olvass végig!
Új hozzászólás Aktív témák
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71199 üzenetére
Ha a nyák nem DOA, akkor
1. hiányozhat dióda, ami könnyen orvosolható dolog
2. megrepedhet forrasztás, ami könnyen orvosolható dolog
3. letéped a hotswap socketet, ami orvosolható dolog, és garanciálisan amúgy is elhajtanának vele
4. megúsztatod a nyákot, de garanciálisan is elhajtanának ilyennel
5. áramtüske/sztatikus kisülés megsüti az MCU-t, ami orvosolható dolog a Q és K Pro sorozatokban, de nem egyszerű művelet (ismert az MCU típusa, firmware is van hozzá, így "csak" cserélni kell)Custom vonalon hagyománya van az extra PCB-nek, ez évekkel ezelőtt alakult ki, amikor volt 1-2 nagyobb név a Távol-Keletről, amelyik rettenetesen rossz minőségű/tervezésű nyákkal szállította a billentyűzeteit, és garantált volt bizonyos idő után a meghibásodás. Mára ez megváltozott, eleve jól bírják a jól megtervezett nyákok, sokszor daughterboardra kerül az USB rész megfelelő védelemmel, tele van a piac kompatibilis opciókkal, ha baj lenne, ettől függetlenül én mindenhez veszek tartalék nyákot, mert úgy biztos és/vagy a második build eltérő plate-tel/kapcsolóval olcsóbb, mint egy másik billentyűzet.
Remélhetőleg a Keychron előbb-utóbb felveszi a külön nyákot is a kínálatába.
4nick8: eddig nulla darab billentyűzetem hibásodott meg végzetesen a sokból, diódahiány akadt, azt megoldottam, és az XD75-ön voltak problémáim a hotswap socketekkel, így azt alkatrészforrássá nyilvánítottam
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Q5 és Q6 esetében nem kell lemondani a numpadról.
Itt a lista végén látható készletekből lesz magyar változat, képek alapján ezek nem azt a dőlt betűtípust használják, ami többeknek nem tetszett (szerintem jól néz ki), cserébe a többi
designhülyeségüketérthetetlen döntésüket kell elviselni (módosító színű Ű és Í, kötelező accent space bar az egyik készletben), és figyelem: nincsen compact 1800 támogatás (Q5 és K4).Másik magyar feliratos megoldás a KPrepublic készlete lenne, ami jobb kompatibilitást kínál, de kétszer ennyibe kerül és a dyesub minősége láthatóan rosszabb. Addig volt jó opció, amíg egyedül volt, és csak akkor jó opció jelenleg, ha olyan kiosztásra kell, ami a Keychron választéka nem tud lefedni.
Esetleg hol érdemes venni
Én Keychront közvetlenül a Keychrontól vennék, egyre több embernek van pozitív tapasztalata a topikban a tőlük történő rendeléssel.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ez az extrákból összeállított bundle a készletkisöprés volt, mert group buy ár alatt adták, szóval relatív értelemben is olcsó volt, az extrák ugyanis 20-30%-kal drágábban mennek el. Figyelembe véve a csomag részét képező böszme nagy NorDeUK kitet, abszolút értelemben is jó áron ment. Összehasonlításképpen itt akad pár készletből extra raktáron, sokkal kisebbek mennek drágábban.
Egy GMK készlet ára erőteljesen függ a megcélzott MOQ-tól, a base kit méretétől, a NorDeUK mindig is drága lesz, mert rengeteg kupakból áll, attól is, hogy mikor futott, mert az USD-EUR árfolyamok vadul hullámoztak az elmúlt 2 évben egymáshoz képest, és persze attól is, hogy group buy ár, előrendeléses ár vagy extra ár.
A GMK árakat az EUR-USD keresztárfolyam is erőteljesen befolyásolja, hiába ment most a GMK Mictlán dollárban nagyon nyomott áron hatalmas base kittel 99 dollárért magas MOQ mellett, ha ez nekünk magyar áfa mellett 123 euróra jött ki.
GMK-ból olcsón a Dropról van a WoB, amit folyamatosan nagy mennyiségben rendel tőlük a Drop raktárkészletre, minden más vagy group buy, szóval a méretgazdaságosság rosszabb, vagy group buy extrája raktárról, ami +20-30% árban.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #71184 üzenetére
Az átlátszó PC-t jelent szinte mindig, ami merevebb anyag, így kevésbé bírja a szétszedést. Én a nem RGBs változatott venném.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Oldalra én egyik anyagnál sem tennék, mert úgy kicsit nagyobb tud lenni a bounce, de ez személyes preferencia.
A PC eléggé puha anyag, én alul-felül mindegyik fülre tennék poron csíkot. FR4-nél jó kérdés, ott is inkább felragasztanám mind a hatot, ha van elég.
Ragaszd fel alulra és felülre, aztán próbáld ki úgy. Majd ragaszd fel oldalra, próbáld ki úgy is, aztán döntsél, hogy maradjon-e vagy sem. Ez annyira preferencia kérdése (és sokszor a különbség nem is jelentős), hogy a konkrét billentyűzetet gyakorlatban nem ismerve nem lehet pontos tanácsot adni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A csavarokat ha teljesen betekered onnan érdemes visszaengedni legalább egy fél fordulatot.
Sose húzz meg billentyűzeten csavart izomból. Főleg ne olyat, ami a PCB-vel érintkezik, mert könnyen erősebb lehetsz, mint amit az FR4 még tolerál.Amúgy hotswapnál teljesen felesleges összecsavarozni még puha plate-nél is a plate-et és a nyákot, csak ésszel kell kapcsolókat cserélni és betenni: azaz ha a nyák az asztalon van, akkor a négy sarokba egy-egy kapcsoló, aztán középről kell haladni kifelé. Ha a házban van, akkor véletlenszerűen kiszedsz 2-3 kapcsolót, ezek helyére mennek be az újak, a lényeg az, hogy mindig pár kivételtől eltekintve a kapcsolók lába tartsa a nyákot.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71172 üzenetére
Lineáris kapcsolókhoz készülnek ezek a rugók, szóval nem.
Taktilis kapcsolóknál bonyolultabb a rugócsere, ott a személyes preferencia mellett arra is kell figyelni, hogy a rugó képes legyen a taktilis huplin keresztül visszanyomni a stemet, az ilyen long, progresszív és hasonló rugók általában csak lineárisoknál működnek.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
látogatás a GMK-náltAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
petakpa1 #71147 üzenetére
Régiek, de hibátlanul működnek. Kényelem miatt csarélném, hogy 1 legyen csak.
Ha gépelésre kényelmesek számodra a meglevő billentyűzetek, akkor más megoldást javasolnék (USB2 változat, elvileg Alzánál is volt, de most nem találtam). A jobban kedvelt billentyűzetet hagynám az asztalon (a másik menne a szekrénybe tartaléknak), ami ebbe a switchbe lenne bedugva az egérrel együtt, a két gép felé egy-egy USB kábel megy a switchből, és a switch tetején egy gombnyomással tudsz váltani, és megy az egér is, nem kell azt külön kapcsolgatni.Ha BT-s billentyűzet a cél, akkor is meg kellene tartanod egy vezetékes vagy adapteres darabot azokra az esetekre, amikor BIOS-ban matatnál vagy operációs rendszert telepítenél. Azt a HP-t nem ismerem, de a Logitechet igen, az 20 évvel ezelőtt a csúcsmodelljük vagy eggyel alatti szint volt, jó minőségű, tartós membránnal, én egy ugyanilyet 2016 végén cseréltem le, és sokkal jobb állapotban volt, mint a feleannyi idős, hasonló árkategóriás másik Logitech vagy egy fél éves költségoptimalizált K120.
0xmilan: nekem nem volt problémám a házzal, azonban mivel 2018-as beszerzésről volt szó, azóta elronthattak bármit.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71133 üzenetére
Meg nem rendeltem semmit, de miert lenne jobb a Lumberjack?
Csak saját tapasztalatról tudok mesélni.Próbáltam az XD75-öt az általad vázolt osztott módon, azaz 6+3+6 kiosztásban, és a középső blokknál csábító a kurzor és a full numpad látványa, de a gyakorlatban nagyon nem állt kézre, mert vagy kétkezes műsorszám volt a nyilak kezelése, vagy az egyik kezedet az alaphelyzetből el kell mozdítani.
Próbáltam a hagyományos staggeredre hajazó 15 oszlopos kiosztásban, ahol megvolt minden billentyűm, és mivel 15-nél jóval kevesebb billentyű van az alsó sorokban, így még a kurzorok is odafértek a jobb alsó sarokba. Itt azon kaptam magam, hogy volt egy rakás billentyű, aminek nem tudtam értelmes funkciót adni, mert staggered vonalon ott sem lett volna, miközben 3×1u széles Enterem volt, mert elfért, használat közben végig éreztem és tapasztaltam, hogy nem jó (a legvadabb kísérlet az volt, amikor R4-ben az extra ISO billentyűnek is szorítottam helyet, így a legalsó sor elcsúszott jobbra).
Próbáltam 12 + 3 felosztásban is, mint egy Preonic + 3 oszlop, ez volt talán a legjobb, de ez sem működött. Később volt egy ideig Preonicom is, annak a 12 oszlopa sokkal jobb volt, de az sem volt az igazi.
A Lumberjack kipróbálásra vár majd egyszer, azért ajánlottam, mert olcsó, és az XD75-tel ellentétben nem igényel speciális házat.
Számomra ez tűnik még érdekesnek, és kompatibilis szabványos 60%-os tray mount házzal, de gőzöm nincsen, hol lehetne beszerezni ehhez nyákot azon túl, hogy Japánból.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71141 üzenetére
Ha belemenne az XD75 nyák a Q4 házába, akkor
1. le kellene töltened a Keychron oldaláról a plate fájlt, hogy meglegyen a plate körvonala,
2. fogni ai03 plate generátorát, és legenerálni vele az XD75 kapcsolói számára a kivágásokat,
3. ezután Fusion 360-ban vegyíteni kellene a két fájlt (ami nem bonyolult elvileg, de gyakorilatilag igen, mert a Keychron a megszokott DXF helyett PDF-ben adta ki a plate fájlt, amit az ingyenes Fusion 360 nem támogat),
4. és végül elküldeni a fájlt olyan helyre, ahol vágnak belőle neked plate-et a kívánt anyagban (Laserboost, ProtoTypist, 42keebs, ...).Így lehet, hogy bonyolultnak hangzik, de nem az, én nulla Fusion ismeretekkel valamivel több, mint 1 óra alatt terveztem saját fix plate-et billentyűzethez, ami legyártatva működött (és a második ilyen művelet már csak 10 percig tartott).
De nem megy bele, mert az XD75-ön fixen ott van az USB csatlakozó és nincsen JST csatlakozó daughterboardhoz), míg a Q4 daughterboardot használ, és abból sem a custom világban kvázi-szabványosat.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
kisgyerekeseknek "kötelező" deskmattAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
AlphaLionX #71124 üzenetére
előtte az alátétes megoldást megpróbálom
Integrated plate sajnos. Ha a plate fölé teszed a az alátétet, akkor nem ér semmit, ha a plate alá a csavarhelyekre, akkor sem ér semmit (cserébe még a ház teteje sem fog illeszkedni), mert a rezgések direktben mennek rá a plate-re, ami a floating design miatt a ház szerves része, és ráadásul mind a négy irányban még le is hajlik, hogy rontson a helyzeten.Rugókenés, plate és nyák közé szivacs, deskmat, ha még nincsen, más opció nincsen nagyon ilyen felépítés mellett.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71118 üzenetére
Ugyanebből a boltból ez kell neked inkább. Elvileg jó a 3 pines és az 5 pines is abba a nyákba, de ilyenkor mindig az 5 pines változatot érdemes venni, mert abból a 3 pines előállítható, és hotswap esetében a plusz két láb javítja a stabilitást (főleg kupakcserekor).
XD75 helyett egy Lumberjack kellett volna inkább, bár ehhez forrasztani kell és sokat. Próbáltam az XD75-öt sokféle layouttal ~3 éve, akkor nem jött be, egyszerre volt egyik helyen túl kevés, míg a másik helyen túl sok billentyűm. Azóta split vonalon rengeteg tapasztalatot szereztem, így előbb-utóbb sorra kerül egy Lumberjack build, hátha most bejön. Ha meg nem, akkor legalább jól fog kinézni és olcsó volt.
Arra vigyázz, hogy nem minden 60%-os házba jó az XD75 a kissé eltérő helyen lévő csavarok miatt, szóval érdemes a saját házával megvenni (valamint eléggé sérülékeny módon voltak a hotswap socketek felszerelve a nyákra, ez azóta persze változhatott).
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #71116 üzenetére
Hogyan folyna ki, ha csak a házon belüli részt kened meg? Kenj meg egy stemet, és próbáld meg róla lerázni az olajat (például mosdó felett előtte azt törlőpapírra kibélelve, hogy lásd, hogy egy cseppet is sikerül-e). Ha nem kented túl, akkor nem fog sikerülni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
AlphaLionX #71113 üzenetére
A plate valóban fém - gondolom alu, de nem tudom biztosan.
Ha floating design és látszik a fém, akkor alumínium lesz, ha hagyományos kialakítású, és nem látszik, akkor nagy valószínűséggel acél, mert olcsóbb.Semmi különös rögzítése nincs, normál csavaros történet, kb. 13 db a plate felől és 4 db a sarkokban a gumitalpak alatt.
Ez egy agyonmerevített konstrukciónak tűnik, ami a pengéshez vezető legrövidebb útnak nevezhető.Közben eszembe jutott ilyen, hogy az zsír/olaj nem tud kifolyni a switchből?
Nem. Itt a kenés ne úgy képzeld el, mint egy csapágyban, hogy vastagon áll a zsír a teret kitöltve, hanem úgy, mint egy nagyon vékony filmréteget az adott komponensen, amin fény felé fordítva a csillogásból látszik a kenés. Ha használod a billentyűzetet, akkor a kenés folyamatosan újra és újra végigkened a súrlódó felületeken, szóval a használat jót tesz neki. Ha sokáig nem használod, akkor a gravitáció miatt a kenés egy része lejjebb csúszhat a felületeken, de a használatba vétellel et vissza tudod fordítani. Kifolyni csak akkor folyhatna ki a stem lábairól az anyag, hónapokig fejjel lefelé fordítva tárolod úgy a billentyűzetet, hogy a kapcsolók be vannak nyomva (és a rugók kenése még ilyenkor sem tudna kifolyni).Azt hiszem Keychron exclusive Gateron Phantom (alapól megkent) kapcsolóknál láttam, hogy gyárilag tiszta maszat volt a PCB, ami elég gusztustalan tud lenni, ha az keycapekre vagy máshova is eljut.
Passz, hogy mit gányolt a Keychron ott. Olyan érzésem van, hogy rendes gyári kenés vagy szétszedős kézi kenés helyett valami stemlenyomós spray lubing volt, ami kerülendő. Egyesek kedvelik a stemre is a bag lubingot, mert az gyors, annak van ilyen mellékhatása, de egy normálisan megkent kapcsoló kívülről tiszta (legyen az gyári vagy kézi kenés).Force break mod esetleg erre a ping problémára?
Annak alumínium ház + valamilyen isolation mount párosánál van értelme, hogy tompítsa a ház alsó és felső része között a rezgések átvitelét, azonban a 13 darab csavar alapján az bottom mount lesz (azaz a plate-et a ház alsó részéhez csavarozod), vagy tray mount (azaz a nyákot a ház alsó részéhez csavarozod, a plate-en lévő lyukakon keresztül), vagy floating design estében integrated plate. Az utóbbi esetben nem tehetsz semmit sem. Az előbbi kettőnél a plate/nyák és ház alsó részén lévő csavarmenetek közé tegyél nagyon vékony gumi alátétet, és ne tekerd be izomból a csavarokat, csak annyira, hogy jól fogjanak, így a rezgések egy részét ezek az alátétek veszik majd fel.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #71110 üzenetére
Vagy csak simán rosszul tette fel a kupakokat, előfordul az ilyen
Az ujjaim tudják az ÉÁ billentyűk helyes sorrendjét, az agyam nem mindig, tettem már fel ezeket fordítva.
totron: 200 wpm szerintem már egy másik szint angolul és központozás nélkül is, ezt már nem sokan érik el. Szerintem valahol 130-150 wpm környékén lehet a választóvonal a kevés és a rengeteg gyakorlással elérhető sebesség között, valamint a gyakorlásnál is fontosabb tényező, hogy mennyire erősen tudsz koncentrálni a teszt 30-60 másodperce alatt. Az illető amúgy 170 wpm-et tudott úgy az éjszaka közepén, hogy közben fejhallgatóval a fején Jabberwockyt olvastak fel neki.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
racskobalazs #71101 üzenetére
95%, hogy az ólommentes forrasztás repedt meg, 5%, hogy a kapcsolónak van nyűgje. Pákával meg kell folyatni az ónt a problémás kapcsolókon és/vagy hozzáadni egy kis ólomtartalmú forrasztóont.
Átmeneti szoftveres megoldás lehet ez, de ez csak elfedi a problémát a még nagyobb repedésig, és nem oldja meg.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[kép]
igen, csak a space-en volt kupaktAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Az Owlabnek eddig is voltak merész ötletei, mint például a nagyon jól sikerült valódi laprugós rögzítés a Spring billentyűzetükben, de ez a nyák most nagyot ütött. Vajon a Model M után hajlított plate-re hajtanak MX kapcsolókkal?
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
AlphaLionX #71097 üzenetére
Feltételezem ez csak a rugó miatt lehet. Kailh Speed Silver switchekről van szó
Igen.szinte ugyanúgy hallatszik ez a hang, szóval szerintem elsősorban a switch
A plate lesz az, az is tud pengeni, ha fémből van, és minél merevebben van rögzítve, annál jobban kijön ez.a sokat hallott Krytox 5000 Ft/3 csepp és hasonlókra, azt lehetőség szerint kerülném
Csak rugó kenésére van olcsóbb alternatíva, de kapcsoló belsejét én személy szerint csak bevált anyaggal kenném meg.Illetve bag lube elég hatékony-e ebben az esetben?
Ha a kenőanyag olaj, mint a Krytox 105 vagy a feljebb linkelt, akkor igen. Ha zsír, mint a közel mindenre jó Krytox 205, akkor nem.Egy box kapcsolóban én csak a rugót kenném megRosszul emlékeztem, ez hagyományos felépítésű kapcsoló. Ha a kapcsoló belsejét is meg szeretnéd kenni, akkor a stemre nem ajánlanám a bag lubingot, mert minden krytoxos lesz utána a billentyűzeten.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
HornedReaper #71090 üzenetére
Legfeljebb akkor, ha kifogytál az összes lehetőségből a space tuningolására, és még mindig csörög-zörög.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
új vetélytárs a QK65 és a Zoom 65 mellétAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #71051 üzenetére
Nekem az a tippem, hogy a Q és K Pro sorozatokhoz adott kupakkészlethez nincsenek meg az ISO billentyűk öntőformái.
Az árazás terén nyunyuval egyet kell értenem, a barebone-t ennél olcsóbban illene adniuk, vagy bedobni egy zacskó kapcsolót is mellé. A 20 dollár árkülönbségbe a kapcsolók nem férnek bele, nemhogy a kupakok is, legalább 50 dollárral többe kerül összehozni egy teljes ISO billentyűzetet. Persze ár-érték arányban még így sem rossz, de az ANSI változat kiválójától már messze van.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #71042 üzenetére
Azt nem értem, hogy ha a többi Q-n mellőzni tudták ezt az agyzsibbasztó dedikált világításkapcsolót a jobb felső sarokban, akkor most minek kell erőltetni?
Nekem a kedvencem a Home-End páros elhelyezése.70%-os néven két kiosztás fut, a 60% + F-sor és a 65% + 1 oszlop. Ők az utóbbit választották, de ez nagyon nincsen átgondolva sem az alsó sorban (az a sok 1u billentyű blocker nélkül egyszerűen rossz szerintem is), de a két szélső oszlopban sem sikerült kitalálniuk, hogy mit kezdjenek annyi billentyűvel. Ez vagy ez jobban működne szerintem, bár inkább egy kicsit szélesebb FRL TKL lenne talán a legjobb.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
[link]
ha valaki C64C utánérzést szeretne Topre billentyűzetére (HHKB, RealForce, Leopold FC660C és FC980C), vagyis MX kompatibilis billentyűzetekre nem jó4nick8: nem az írtam, hogy nem értenek ahhoz, amit csinálnak, csak arra utaltam, ha van a módosítók és alfanumerikus billentyűk kéttónusú színezésére egy mindenki által bevált gyakorlat, akkor talán követhetnék (vagy lehetnének önmagukkal konzisztensek a különféle kupakkészleteikben)
copass: feleségem a Dasher-re azt mondta hogy szép, de nem illik a fa házhoz. A piros Iron Man jobban nézne ki!
Én úgy fogalmaznék, hogy így is szép és illik hozzá, de az Iron Man még jobb lenne. De vajon miért érzem azt, hogy az Iron Man részt már te tetted hozzá és nem ő? Ha mégsem, akkor mázlid van[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #71018 üzenetére
Csak UK ISO támogatás van ebben a készletben, így az Ű helyére nincsen US ISO megfelelő, én is ugyanígy tettem fel ezt a készletet, és teszem fel az összes UK ISO-t támogatót, hogy legalább a többi billentyű felirata stimmeljen, amikor US kiosztáson gépelve fejlesztek.
Ez amugy milyen meretnek szamit? 65%-nyi gomb 60%-os meretben?
BűnrossznakA YXC sornál elromlik a stagger, az alsó sor jobb oldala túl van zsúfolva 1u billentyűvel, az Fn-t nehéz megtalálni, és a ↑ ott van, ahol minden más billentyűzeten a jobb Shift.. Az első épített billentyűzetemen volt ilyen layout, és az első pillanattól kezdve* utáltam. Kínában kedvelt ez a layout valamiért, a nyugati világban szinte mindenki utálja, copass az egyetlen ember, akiről tudom, hogy imádja (szeretnie kell, mert elküldtem neki azt a buildet, hogy próbálja ki, milyen rossz, erre újraépítette ugyanazt a kiosztást
).
A nulla hol van?
Én FRL billentyűzetnél az Escape-et teszem rétegre (Caps+tilde, Caps+Space), mert fontosabb, hogy a számokat konzisztens módon tudjam leütni. Emellett van olyan buildem, ahol a Backspace-t kettéosztottam, mert úgyis a bal oldalát nyomom le mindig, és a jobb felső sarokba került az Escape (és továbbra is Caps+Space megy azon a billentyűzeten is).
* mai szemmel modtapet tolnék a ↑ billentyűre, hogy ha Shiftként ütöm le, akkor Shiftként viselkedjen, valamint a PgDn helyére menne az Fn funkciója, de a staggeren ez sem segítene.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
4nick8 #71016 üzenetére
Kár, hogy a nem létező ISO K10-hez nincsen teljes méretű kupakkészlet a kínálatban, valamint azért is kár, hogy Keychron szokás szerint a "helyes" kétszínű színezéshez nem sok köze van ezeknek a kupakkészleteknek.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #71012 üzenetére
Ha úgy nézzük, hogy darab-darab, akkor igaz a dupla ár, de nagyon nem egy kategória a kettő. A K8 Pro-Q3 kettős alapján, ha lenne ISO K10, azt tényleg lehetne olcsóbb alternatívának tekinteni, de a GMMK-t nem igazán.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
megvásárolható a teljes méretű Keychron Q6, ISO kiosztással elérhető mind az F12, mind a knob változat, de csak barebone-ként, azaz kapcsolók és kupakok nélkültAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A szivacs a magas frekvenciás hangokat szűri csak ki, a mélyet nem igazán tudja, emellett a hang eléggé jelentős része direktben jut el a füledhez, a nyák és ház közötti szivacs csak a másodlagos forrású hangok egy részére van hatással.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Fitzgerald #71006 üzenetére
Ezt az 1.5u-1u-1.25u-6.5u-1.25u-1u-1u-1.5u alsó sort kizárólag a Corsair használta a múltban, más nem, és az újabb billentyűzeteiken nagyon úgy tűnik, hogy ők is átálltak a szabványos kiosztású alsó sorra.
A Razer ennél felhasználóbarátabban oldotta meg, mert a saját kupakkészletük támogatja mindkét általuk használt alsó sort. Razerre a Tai-Hao is ad el kupakot, de ebből sem lehet legózni, mert 6.5u hosszú space kellene, ami nem akad náluk.
AliExpressen van pár találat, de jó kérdés, ez mennyire üt el színben, formában, feliratban.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ami fura hogy a számsor alulra került a gombokon így nem kap elegendő megvilágítást és legnagyobb fényerőn is átmegy fehérbe a mintázat.
Az emberek a számokat el szokták általában találni a billentyűzeteken, de a Shift réteget már nem ismerik, így egy vakon gépelni nem tudónak a másodlagos funkciók kiemelése a fontosabb. Emiatt sokszor alulra kerülnek a számok és felülre a Shift funkciók a nem világítós billentyűzeteknél megszokott módon, vagy mindkettőt felülre zsúfolják be.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #70995 üzenetére
A tape modnál valószínűleg nemcsak az anyagvastagság számít, hanem a hangforrástól való távolság is, ami eléggé kicsi. Láttam már ezt a videót, elméleti szinten jónak tűnik, de jelen van ugyanaz a a probléma, ami rengeteg hangtesztnél is előjön: podcastra, azaz beszédhangra optimalizált mikrofonnal készíti a hangtesztet, ami kiemeli az emberi beszéd frekvenciatartományát és elnyomja a többit, így a billentyűzet hangjának visszaadására nem a legjobb
Ezert is fura, hogy minden gyarto meg user ezerrel tomi a billzetekbe a leheto legtobb szivacsot az ahitott thock remenyeben.
A célpiac elvárja a szivacsot, és abból minél többet, mert azt hallotta, hogy a sok szivacs a jó. Ugyanígy a célpiac elvárja a tab gasket mountot, mert azt hallotta, hogy az a legjobb, és minden más meh.Én személy szerint nagyon nem értem ezt a thock mániát, nem vagyok a szivaccsal kitömés híve, és próbálok olyan billentyűzeteket keresni, amelyeket nem úgy terveztek, hogy és majd a végén kitömünk minden rést szivaccsal. Nálam a gépelési élmény a legfontosabb, így a cél minél többféle mount és kiosztás kipróbálása, a hang másodlagos, a muted hangzás a kedvencem, de amíg nem peng valami a billentyűzetben és a magasabb frekvenciák nem hangsúlyosak, addig én boldog vagyok bármilyen hanggal, ha jó érzés gépelni rajta.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70996 üzenetére
Passz. Ilyenem volt, ez JWK és full POM, de elajándékoztam, mert érzésre és hangra sem tetszett valamiért (nálam az érzés magasan fontosabb). Ezenkívül JWK/Durock vonalról eddig a Marshmallow, Lavender, Tangerine V2, Durock Silent Linear (átszínezéseket is) próbáltam, ezek közül a Lavender full nylon, azt nagyon szeretem érzésre és hangra is, a Marshmallow-t nem az, de azt is szeretem, a Tangerine-t érzetre nagyon, hangra elmegy. Konpeitou, Cerulean vár kipróbálásra, kézben tartva az utóbbi annyira nem jött be, de billentyűzetbe építve vonok csak le majd következtetést. Még biztosan van itthon más JWK/Durock is, csak lusta vagyok megnézni
Egyszerűen annyi kapcsolótípus jelenik meg, hogy nagyon régen elengedtem azt, hogy minél többet kipróbáljak, és egy ideje azt is, hogy egyáltalán utánajárjak, hogy melyik milyen. Persze amelyik átüti az ingerküszöböt, mert olyasvalakik ajánlják, akikben megbízom vagy már a csapból is az folyik, azzal teszek egy kísérletet. Ilyen volt a Lavender, a Gateron Yellow Pro, a Gateron X, ilyen lesz a megrendelésre váró Oil King, és tervben van egy adag Hyperglide is Kínából (de ezt a megrendelést egy ideje már halasztom, mert kettő ilyen tele van beépítésre váró MX kompatibilis kapcsolókkal).
Itt érdemes nézelődni a felkapottabb darabokat illetően, de előre szólok, hogy nincsen tl;dr, csak nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon-nagyon bő lére eresztett review
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70992 üzenetére
Állítólag mélyíti a kapcsoló hangját (ahogyan a legtöbb szivacs), de ha mélyebb hangot akar az ember, akkor egyszerűen nylonházas kapcsolót kell használni, aminek már eleve kellemesen mélyebb tónusú a hangja.
Egy billentyűzetemhez kaptam ilyet, de nem használtam fel, ezért is tudtam lemérni. A plate és PCB közé is csak akkor tettem be eddig a szivacsot, amikor macerásabb lett volna nélküle megépíteni (puha műanyag plate + hotswap), nem vagyok a szivacs híve.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
copass #70977 üzenetére
Igen, lézerrel vágják. Nem ők adják drágán, hanem mindenki, kisipari módszerekkel ennyibe kerül, ezért ha keresel egy lézerest, valószínűleg olcsóbban akkor sem jössz ki, és simán lehet, hogy ennél is drágább lesz, ha az illető még nem vágott poront, és elsőre nem jön össze a helyes beállítás, vagy csak nagyméretű táblában sikerül poront venni.
Ezeken az árakon csak a tömeggyártás segíthet, ahol nem lézerrel vágják méretre és/vagy nem poront, hanem valami sokkal olcsóbb szivacsot használnak.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ja, értem, ezt benéztem.
Szállítás és vámolás nélkül 28 dollárt nem éri meg rákölteni a billentyűzetre, mert kisebb a K8 és a K8 Pro közötti árkülönbség, és a szivacson túl van ott még eltérés. Ha elérhető lesz a K8 Pro, onnantól kezdve nem éri meg megvenni a K8-at.
Ha tetszik a hangja a mostani állapotban, akkor hagyd így, ha nem, akkor a 4 dolláros kínai szivacsot érdemes lehet megrendelni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Úgy nézem, gyárilag van szivacs a PCB és a plate között, szóval válasz semennyire, mert a gyári szivacs jól leköveti a legérzékenyebb billentyűk kivágását (space, enter), míg az univerzális szivacs ott anyaghiányosabb.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Közben eszembe jutott, hogy járt ilyen nyákhoz igazított, kapcsolók alá való, előre vágott PE foam az egyik billentyűzetemhez. Tolómérővel mérve ~0,1 mm vastag az, amit adtak (szivacs, így nem tökéletesen pontos, 0,09-0,1 mm-re összetolva nem láttam még rövid ideig sem a tolómérő fejének lenyomatát, míg 0,065 mm-nél már igen).
A PCB és plate közé kerülő foam ~3 mm vastag szokott lenni (egy Cherry MX kompatiibilis kapcsolónál 5 mm van a plate-be bepattanó "gallér" és a kapcsoló alja között, a plate 1,5 mm vastag szokott lenni, így legfeljebb 3,5 mm-nyi hely van ott).
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A névből a PE a polietilén rövidítése, ebből készül a legtöbb ilyen megoldás, így ez honosodott meg a kapcsolók és PCB közé kerülő rétegnek. Az általad használt fólia nem tudom, hogy miből készült, lényegében bármi jó, ami eléggé vékony és nem vezeti az áramot.
Így néz ki általában, ha adott nyákhoz készített típusról van szó, és nem kapcsolónként kell ragasztgatni. A három műanyag lábnak ott van a kivágás, de a két fémlábbal neked kell átszúrni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #70964 üzenetére
Kétféle PE foam létezik oda:
1. a vastag helykitöltő, aminél kivágják a kapcsolókat lézerrel (vagy extrém esetben te teszed meg egy tapétavágóval, ha nagyon utálodd magad)
2. a vékony a kapcsolók alá, amit vagy kapcsolónként kell felragasztanod, vagy adott nyákhoz előre vágva adják, a lyukak vagy előre ki vannak vágva, vagy neked kell átszakítani
Minél több réteg, annál inkább PitA összeállítani, a második PE foam + hotswap kombinációja szép igazítási-beakadási problémákat tud okozni.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70956 üzenetére
Tegnap este mostam el egy zacskónyi kupakot, hogy akkor végre lesz egy magyar feliratos billentyűzetem AEKII kupakokkal, erre az imént kiderült, hogy azokat egy spanyol M0118-ről szedtem le, a magyar kupakok valahol máshol vannak
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70953 üzenetére
A 2048-as nekem is tetszik ezzel a dőlt betűs tipográfiával, viszont pont emiatt nem nagyon találnék hozzá passzoló, de 9009 modjainál sötétebb modokat.
Az Extended 2048 készletek a klasszikus Apple billentyűzetek Oblique betűtípusát és színsémáját (=monokróm bézs) használják, így más hozzáillőt nem fogsz találni. Az egyetlen megoldás a házilagos dip dye, nyunyu már csinált ilyet, majd linkeli a hozzászólásait a témában. Vagy azunicorn barfaccent mods készlettel lehet feldobni (rosszul rémlett, a /dev/tty-é futott ezen a néven).A dev/tty/ Triumph verziója lenne jó, ha lehetne kapni, meg lenne hozzá ISO...
Group buy-on kívül a /dev/tty-ból a Drop kizárólag a saját billentyűzeteikhez való készletet forgalmazza, amelyek mindegyike ANSI. A készlet R4 (=row 4) alsó sorral jön és szürke módosítókkal. Így aztán majd az R3-ban (=round 3) lesz erre legközelebb lehetőséged, ha lesz egyáltalán R3. Az R2-ben (=round 2) minimalista vagy base kitbe tett ISO helyett International néven egy eléggé nagy NorDEUK készlet volt csak mocsok drágán (60 dollár rémlik), hogy érdemes volt két alpha kitet venni mindkét színű módosítóval, hogy az ISO támogatás készletre vetített ára "csak" magas legyen.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #70949 üzenetére
A két Gyűrűk ura készlet, a 9009, a Godspeed és a jelenleg csak korlátozott kompatibilitásban elérhető /dev/tty mind PBT, de ezek mindegyike drágább az ABS készleteknél legalább egy numpadnyival, néhol egy ISO készletnyivel is.
Nekem mondjuk Extended 2048 kellene PBT-ből, de az most nincsen.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70947 üzenetére
Nekem a biológiai smirgli bőrömmel eléggé jó a tapasztalatom vele. Egy TKL-nyi Susuwatari kupakból fél év alatt a bal oldali Alt-nál körülbelül 1 mm² fényesedett ki, míg GMK-nál 2-3 hónap után tükör volt a legtöbb módosító. Nem tudom, hogy ez az eltérő ABS mix miatt van-e, vagy a szferikus profilt másképpen nyomom, kisebb a dörzsölődéssel járó kontaktus.
Add még hozzá a szállítás 20 dollárját az árhoz.
most már a numpad+ISO is benne van az alap készletben
Ez készlettől függ, egy csomóban nincsen benne (a PBT-ken kívül a Skidata és 3277 ilyen például).[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70943 üzenetére
Még nem tudom. Vagy nem tetszik, vagy drágának találom, vagy már megvan
Talán az Ironman lesz az, még van 2 napom kitalálni.
Molydeus: kábel és átalakító esetében ők az én elsődleges választásom is, ár-teljesítmény arányban verhetetlenek. Töltő terén eléggé lemaradtak a nagy wattos PD támogatással, így ott másra esett a választásom.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70938 üzenetére
Ezt most muszáj volt?
Még vártam volna a Dancer rendeléssel, de így ...
Szállítással együtt 109 dollár + áfa eléggé korrekt két MT3 készletért, ha bejön a profil, mert ez AliExpress noname Cherry árszint lényegében.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
#82860288 #70936 üzenetére
Milyen felbontást/képfrissítést használsz? Csak azért kérdezem, mert a 4K30Hz az 4K-n használhatatlan kategória, és 1440p-n is korlátozhat, ha 60 Hz fölé mennél.
Én ~2,5 éve jártam végig hasonló köröket, és abból lett a V nélküli UGREEN, mert akkor a választék jóval kisebb volt, mint most, és a legdrágábbak közül is soknak véres volt a torka.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Dropnál most 89 dollárért mennek a Marvel témájú MT3 készletek a korábbi 130 helyett, és megjelent az MT3 Dancer, ami az MT3 Dasher inverze.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Nos hát igazából, pont ilyen 2 nincs még eddig azért is esett a választás e kettőre.
Alu, acél, fr4 plate-es billeim már vannak ideje ezt is kipróbálni.
Így mindjárt más, ha próbáltad már a többit. A "könnyebben" beszerezhetők közül szerintem érdemes kipróbálni még a CF-et (plate-ből szigorúan a szövöttet és nem a forged carbon változatot), a műanyagok közül a POM (könnyű beszerezni), PP (nehezebb beszerezni) és nylon (nem tudok helyet jelenleg) lehet még érdekes.Rugó lesz az, ahogy teljesen összenyomott állapotban önmagán "összecsuklik".
Vannak bevonatos rugók, azok is ki tudnak adni érdekes hangokat, mert jellemzően a fém és a bevonat nem egyformán rugalmas (nem tudom, hogy az említett kapcsolókhoz milyen rugó jár gyárilag).esztétikában meg szép réz színű
Használat közben egyedül Alice-szerű megtört soros kiosztásoknál látható jól a plate bizonyos helyeken, de a tudat, hogy szép, akkor is ott vanA smiley ellenére mindenféle irónia nélkül, mert egy esztétikusan megtervezett PCB a vezetékeket kihangsúlyozó vagy éppen elrejtő silkprintinggel nagyon jól tud mutatni, és azt még annyira sem látod, mint a plate-et.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
yorgashx #70924 üzenetére
Kár, hogy a Q0-t nem igazították hozzá a Q1/Q3 pároshoz hozzá méretben. Persze értem én, hogy a Q0 tray mount, míg a másik kettő tab gasket mount, ezért elég neki kisebb keret, ami anyagspórolás és költség, de ugyanakkora kerettel és 0.5u távolsággal a legfelső sor alatt tökéletesen illeszkedne ehhez a két modellhez, de így kicsit senkiföldje, mert ezek mélyebbek nála, míg a Q2/Q4-nél a numpad mélyebb.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
A gyári acél mellé szerintem a réz plate-nek nincsen értelme, érzetre eléggé hasonló lesz, csak a réz kicsit magasabb hangon fog pengeni, ha peng. A réz 2019-ben volt nagyon menő, az volt a drága alapanyag, ezért prémium vonalon mindenki azt használta, hogy aztán visszaszoruljon és ismét az alumínium legyen általában az alap.
Az ilyen robbantott
képeketábrákat custom vonalon elvárja a nagyközönség már az IC-ben (vagy drótvázasat, vagy rendereltet), hogy lehessen látni, hogy működik a rögzítés, hogyan épül fel belülről a billentyűzet (ritkábban a prototípust fotózzák körbe).elködölős nem teljesen átlátszós vagy semmi felirat sehol
A POM Jelly volt ilyen, de azt legfeljebb használtpiacon találni.dugo_: zFrontierről a szállítás egy kisebb vagyon sajnos.
Horvi: Az eléggé a két véglet a PC meg a Brass nem?
Az acél merevebb valamennyivel, a réznek kicsit nagyobb a sűrűsége és az nehezebb.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
CF vagy FR4 plate kellene neked akkor (elméleti szinten, mert lusta vagyok megnézni, mit kínál a Keychron, bár gyártatni bármikor lehet, de úgy biztosan drágábbra jön ki). A CF a szövésétől függően hasonlóan merev tud lenni, mint az acél, az FR4 kissé rugalmasabb, valamivel az alumínium alatt van.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
Mindkettő eléggé speciális méret, 900×400 mm a legnagyobb méret általában. Itt kérdezz rá inkább.micafighter: Az aliaz nagyon gyengén taktilis, ott nem kenném meg a stem lábakat, mert azt a kicsi taktilitását is elveszti, majdhogynem lineáris lesz belőle.
Körülbelül annyira taktilis, mint egy átlagos barna, ami sokak kedvence. Nem szabad kihagyni az ilyen ajánlásoknál, mert sokak számára a taktilis az gyengén taktilist jelent, ahhoz szokott hozzá, és egy nagyobb hupli pár fárasztó tud lenni nekik.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #70902 üzenetére
Gyenge taktilisből jóval olcsóbban ott van az Aliaz is még. Az is felmerülhet, hogy kell-e egyáltalán a halkított kapcsoló, mert ha rugalmasabb belső felé megy el az ember (és működik is a rugalmasabb belső), akkor egy normál kapcsolónak eléggé tompított hangja tud lenni.
Igazából az a nagy kérdés, hogy mi nem jó a mostani összeállításban.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Molydeus #70899 üzenetére
Az Ugreen USB switchénél (KM) pedig figyelmeztetnek, hogy a 3.0-s verziónál gond lehet a vezeték nélküli dongle-ökkel.
Unifyinggal oké, másról nem tudok nyilatkozni.A hotkey meg mindig kéznél van.
Feltéve ha jó a switch USB HID implementációja. 6KRO megy át az alap protokollal (standard report), az NKRO támogatására kétféle megoldás is van a szabványban (extended standard és bitmap), valamint a több virtuális billentyűzetként viselkedés is opció. Az teljesen a billentyűzet gyártóján múlik, hogy ezek közül melyik megoldást választja, és ha a switch egyiket sem támogatja vagy nem azt támogatja, amit a billentyűzet, akkor megszívtad. Értelmes firmware-rel rendelkező billentyűzeteket persze át lehet kapcsolni 6KRO módba (Ducky ilyen például), de a legtöbb gamer csodánál nincsen erre lehetőséged.És persze ahogyan említetted, a V betű még több szívással járhat
2+ év után azt tudom mondani, hogy nálam a UGREEN megoldása bevált, úgy rémlik, első voltam a topikban, aki belevágott ebbe, ma is ezt venném (vagy beépített KVM switchcsel rendelkező monitort, ha nem két monitoros setup kellene), és különálló KVM switch közelébe nem mennék.
Ez a GeekArk BOW PBT mennyivel simább felületű, mint az Arctic vagy Iceberg klónom.
Óvatosan a kupakok felrakásával és leszedésével, mert könnyen tud törni a stem.A simaság az öntőformán múlik, és az a jó ebben a simaságban, hogy úgy nagyon sima a felület, hogy közben nem csúszik.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Phobion #70882 üzenetére
Csak lehet azt tudni, hogy melyek azok?
A külön kapható rugók közül a TX, a Thic Thock és Sprit ilyen például. Komplett kapcsolóként az ezekkel szereltek, valamint a Cherryk egészen jók ezen a téren.Boltban kapható billentyűzetekben ezek közül legfeljebb Cherry kapcsolóval találkozol, de abból még nem következik a pengésmentesség, mert a plate is tud pengeni. Olyat érdemes nézni, amiről van gyakorlati tapasztalat, hogy nem peng vagy megoldható, hogy ne pengjen, általánosan az összes floating design billentyűzetet érdemes kerülni.
Egyszer vettem egy T-Dagger TKL-t, hát az úgy pengetett, hogy másnap vittem is vissza az aqua-ba.
Az Outemu rugói hírhedten pengenek, ha ezt kombinálod egy floating design felépítéssel, akkor a kapcsolók rugói és plate egymással versengenek, hogy melyik hangosabb.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
holodp #70878 üzenetére
[link]
billentyűzetorientált videó forrasztásrólHa nem hotswap socket van, akkor a legegyszerűbb forrasztási típusról van szó. Kell egy páka (lehetőleg értelmes hőmérsékletvezérléssel, tudjon 400 fokot az ólommentes forrasztáshoz, és vésőszerű fej legyen hozzá), kell forrasztóón (ólmos 60/40 vagy 63/37 legyen 0,8 mm-es átmérővel, ami se túl vastag, se túl vékony), a pákafejhez tisztító (a vizes szivacs helyett a rézforgács jobb), és ennyit. Ha ki is szeretnél forrasztani dolgokat, az a kicsit macerásabb fele, ahhoz nem árt ónszippantó és/vagy rézszalag, valamint néha flux.
Ha egy kapcsoló dupláz vagy kihagy, akkor a gyári forrasztást kell és elég elmelegíteni általában, a kapcsolat ridegségét javítandó érdemes némi ólomtartalmú forrasztóónt is tenni rá.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Phobion #70876 üzenetére
Abból, hogy egy rugó nincsen megkenve, még nem következik, hogy pengeni fog.
Vannak rugók, amelyek hajlamosak a pengésre, ezeket kell megkenni vagy lecserélni, és vannak olyan billentyűzetbelsők és/vagy plate anyagok, amelyek hajlamosabbak a pengésre, ezeket kell elkerülni.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
HornedReaper #70874 üzenetére
Nem, legalábbis a régebbiek között akad, ami nem volt az, az újak az itteni tapasztalatok alapján igen. Azonban mivel egyetlen hivatalosnak tűnő Redragon oldalon sem említik a feature-ök között, így nincsen garancia rá, hogy tényleg az lesz.
Ha hotswap, akkor is csak Outemu, Gazzew (Outemu által gyártott) vagy Content (Outemut koppintó) kapcsolót tudsz csak beletenni, a piac több nagy szereplőjétől (Cherry, Gateron, Kailh, JWK/Durock) semmit sem.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Ilyet sem minden nap látni, kell ez neki?
Lehet, hogy nem eléggé mély a stem-kupak kapcsolat, így már 1.75u is billeghet. Az igazán extrém a Razer nem ugrik be, hogy melyik OEM által gyártott optikai kapcsolója, ott már az 1u is saját stabilizátorral van ellátva.Low profil silent kapcsolóról eddig még nem tudok, de ha lesz szólok/szólunk hogy arra lehet upgradelni.
Optikai kapcsolót és abból is low profile darabot nehéz lesz.Érdekes ez a kétféle F sor, pont a knob nélküli a végig tömött, knobos meg a "normálisabb"(kinek mi persze).
Na ebből így pont knobos kéne, mintsem knob nélküli emiatt.
Ez fel sem tűnt, mindenhol a knob változat képe szerepelt csak mostanáig. Érhetetlen döntés, értelmetlenné teszi a knob nélküli változatot, kevés rosszabb tervezői döntés van, mint az osztás nélküli F-sor.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
[link]
elérhető a Q5, ISO-ból csak barebone van kapcsolók és kupakok nélkültAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
És használatkor a layer(eide)t úgy kell kiválasztani, hogy a sötétszürkével jelölt billentyű(ke)t nyomva tartjuk, mint egy szokásos váltóbillentyűt?
Igen, én így használom, de az egyik lehetőség csak többől, itt az MO(x) felel meg ennek az esetnek. Minél kisebb a billentyűzet, annál hasznosabb a one shot funkcionalitás és az OSL(x) layerváltás.Illetve jól gondolom, hogy a QMK feature-einek egy részét lehet emulálni, AHK-val?
Sokat lehet, de nem mindent és/vagy bizonyos dolgok AHK-ban rettenetesen bonyolulttá tudnak válni. Cserébe a billentyűzet oldalán a Unicode és operációs rendszer kiosztását érintő dolgok tudnak fejfájást okozni. A QMK és AHK párosa jól ki tudja egészíteni egymást, vagy ha az emlegetett nyelvi dolgok kellenének főleg, akkor a QMK és a WinCompose tud nagyon jól együtt dolgozni.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Domonkos #70851 üzenetére
tul sok tanulast nem is igenyel
Csak rengeteg kísérletezéstDe ahogyan írod, pont ez a lényege, hogy a saját kezedhez faragd a layoutot, ahogyan az agyad/izommemóriád be van drótozva, szóval ez szerintem sem rossz, csak bele kell tenni az időt.
Éppen most próbálom meg kitalálni egy mini 1800-on, hogy hol van az ideális helye, a jobb oldali Fn-nek, és jelenleg a numpad 1 tűnik befutónak modtappal bekötve (ahová fizikailag egy 65%-oson tenném).
Mr K: itt linkeltem a jelenleg használt kiosztásaimat és itt az első bekezdésben vannak linkek a layerek működésére QMK alatt.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
0xmilan #70846 üzenetére
FRL billentyűzeteknél az Esc nálam Caps+tilde, Caps+Space és Fn+tilde kombinációkkal érhető el, ebből tipikusan a középsőt használom. Emellett van olyan 60%-osom, amit split Backspace-szel építettem meg, a bal oldala lett Backspace, a jobb oldala Esc, így a jobb felső sarokba került a bal felső helyett (és ott is tipikusan a Caps+Space megy
). Már sokszor írtam itt, de TKL-en is sokszor megy a Caps+szám az F-sorig nyújtózás helyett, Ctrl+F4 tipikusan ilyen.
Modtappel megoldható, hogy a Caps önmagában lenyomva Esc legyen, mással együtt pedig Fn, próbáld ki, hátha beválik.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
Az ilyen három módosítós hotkey-t én eléggé elhibázott döntésnek tartom a fejlesztő oldaláról, kettő módosítóba mindennek illene beleférnie, az könnyen kezelhető.
Nálam mindig két Fn van a billentyűzeten, egy a bal kéznek (Caps Lock helyett), egy a jobb kéznek (tipikusan osztott jobb Shift jobb oldalán), én így nyomnám le: bal kézzel Caps+Shift+Ctrl+Alt, jobb kézzel 7. Ha sokszor kellene ezt használni, akkor rátenném rétegre, és elég lenne hozzá két billentyűt lenyomni (a monitorok közötti ablakdobálásra a Win+Shift+jobb például Fn+vessző nálam még TKL méretben is).
60%-os méretig nem kellenek nagy trükkök, 1-2 réteg elég, a modtap nevezhető talán trükknek, ahol a billentyű önmagában lenyomva billenytűként, módosítóként lenyomva módosítóként viselkedik.
60% alatt kezdődik az élet, itt az Advanced Keycodes és Software Features alatt vannak a szoftveres okosságok.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70834 üzenetére
Mi a francnak doubleshot a 6.25U szóköz, amikor még LED hely, meg felirat sincs rajta???
Arra tippelek, hogy a 6.25u space egyszerre készül ugyanabban a doubleshot öntőformában az összes alfanumerikus billentyűvel, és technológiailag így volt egyszerűbb/olcsóbb/működőképes, míg a többi space egy másik, csak space-eket tartalmazó singleshot öntőformában.6U szóköz az tisztán fehérből van öntve, viszont azon nem jó a kapcsolóhely a WK Cherry 1800-akra.
Van center és off-center EPBT 6u space-em is, mérjek rajtuk távolságokat?micafighter: Gondolom a legendeken tudnak majd idővel javítani.
Ez nem dyesub, nem fognak, mert mocsok drága (esetleg majd az öntőforma felújításakor a jövőben, de addig még sok-sok készletet kipörgetnek vele).[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
3.Aragorn #70832 üzenetére
Van metszet, nem is kicsi, csak éppen a metszetnek a billentyűzet milyensége fontosabb, mint a világítása.
Ez nem egy új piac, amire a Keychron a Q-sorozattal vagy a GMMK a Próval lépett be, hanem egy ~15 éve létező, folyamatosan növekvő valami dollárban is 9 vagy közel 9 számjegyű éves forgalommal.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
3.Aragorn #70830 üzenetére
A megcélzott részpiac 95%-a Cherry profilos kupakot szeretne használni (és még lehet, hogy alábecsültem). A Cherry profilos kupakok R3-ban összeakadnak északra néző kapcsolókkal. Ebből a kettőből egyetlen gyártónak sem nehéz következtetést levonnia, hogy mit kell tennie, ha a custom billentyűzetek piacán sikert szeretne elérni.
Ha a minél tökéletesebb világítás a fontos, akkor a gamer billentyűzetek továbbra is ott vannak és lesznek.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
3.Aragorn #70827 üzenetére
Viszont azt nem értem miért erőlteti minden custom bill. gyártó a south facing ledeket.
Úgy érted, hogy nem érted, miért erőlteti minden custom bill. gyártó a Cherry tervezési ajánlásának betartását?Ok, hogy van pár switch aminél gondot okozHAT (ott se biztos hogy fog) a north facing led
A megcélzott részpiacon legnépszerűbb kupakprofillal okoz problémát az északra néző LED.Ez sztem tipikus esete annak, hogy egy kicsi, de hangos csoport igényeihez alkalmazkodott az egész piac.
Izé, a megcélzott részpiacon mindig is délre néztek a kapcsolók. És az a kicsi, de hangos csoport jelenti a részpiacot.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
plehoczky #70823 üzenetére
Nem, és valószínűleg nem is fog létezni. A customok ártöbbletét a minőséggel magyarázzák (mert egyszerűen drágább gyártani), és ezzel besétáltak egy zsákutcába, ahol nehéz megmagyarázni a tejfölösdoboz-mártogatós-lézerezett kupakokat.
Ellenben már a Keychronnak is van egyes billentyűzeteivel kompatibilis világos kupakkészlete, ami sötétben a monitor fényénél tökéletesen látható.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
plehoczky #70815 üzenetére
Én szeretem a szimmetriát, de nem a használhatóság kárára.
Így szerintem is túlzsúfolt a bal oldal, 0.25u helyett 0.5u távolság kellene a makróktól, és akkor tapasztalatom alapján rendben lenne használatra.Szerintem eleve az ilyen praktikusnak tűnő összetolható designok rontanak a használhatóságon. Vagy legyen egy fix V (klasszikus Microsoft Natural Keyboard, FLX Virgo, LZ erGhost, akár beépített tentinggel, mint a Type K), megtört V (Alice, Arisu, Neito, Bear65 és tucatnyi klónja), ívelt V (Microsoft Sculpt, MX Ergo, Sagittarius, Sand Glass Ergo), vagy legyen teljesen két különálló darabból jó belső felépítéssel, tenting és tilting támogatással.
Az MS sculpt is aszimetrikus, mégis jól eltaláltak az arányai
Igen, az egy szemnek is nagyon kellemes design. A nagyobb méret segít az aszimmetria feloldásán.lehetőleg megvilágítva) a billentyűzeten
Az már most egy jól látható trend, hogy bár a legtöbb megfizethető custom billentyűzetnél van háttérvilágítás (Keychron Q-sorozat például), de azt a fényeknek teljesen alárendelt gamer billentyűzetekkel ellentétben sokadlagos szempontként kezelik (délre néző kapcsolók, ami kupakkompatibilitás terén jobb, azaz világítós kupakoknál a tipikusan északra néző feliratokra kevés fény jut), és billentyűzetként próbálnak meg jók lenni, nem világítótestként.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
plehoczky #70812 üzenetére
nem tudom, miért jó, hogy a bal oldalra odaerőltettek egy extra gombsort
Szimmetrikusabbnak néz ki. Az extra oszlop nélkül a bal oldal ~7u széles lenne, a jobb oldal ~8u széles, így körülbelül egyforma szélesek. Bár abban igazad van, hogy ez a szimmetria split esetében annyira nem jön ki, mint egy V-szerűen osztott, de nem split ergonomikus billentyűzeteknél, itt az alsó szerintem kellemesebb a szemnek, mint a felső.A Mistel MD770 inkább olyan, mint egy szétvágott Keychron K2, bár sajnos ISO verzióban az is csak elméletben kapható, pedig maga a 770 már létezik vagy három éve.
Dygma Raise, UHK, ha normál stagger mellett keresel olyan ISO billentyűzetet, ami szétcsúsztatható-összetolható. Igaz, mindkettő árát sokallom az anyagfelhasználáshoz képest.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70804 üzenetére
[link]
van ilyen is, de ezt is inkább hagyjukA kompaktságra megoldás lehet az 1800 vagy 96%-os kiosztások egyike (az utóbbira példa az itthon is kapható Keychron K4), valamint vannak vadhajtások, mint ez a kompakt battlheship.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70778 üzenetére
A tudat, hogy tudod
Amúgy teljesen igazad van.
Dokumentáció írásakor engem minden korlátoz és kibillent, de a gépelési tempó nem, kód írásakor pedig az egyre hatékonyabb code completion miatt egyre kevesebbet kell gépelnem (a VS2022 az új AI alapú megoldása annyira hatékony a legtöbb gépelést igénylő helyeken, ahol amúgy repetitíven menne a favágás, hogy egész metódusokat írok meg a Tab és Enter nyomogatásával).
copass: körülbelül 5 percig volt furcsa a WKL WK. Másfél évet követően már lényegi átállási idő nélkül tudok váltani eközött, a 7u space-es Tsangan és a 6.25u space-es szabvány kiosztás között.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Mephike #70774 üzenetére
[link]
Az ilyen szétszedhető-összetolható split megoldásokkal nekem annyi bajom van, hogy sokkal merevebbre tudják/kell megcsinálni a billentyűzetet, szóval a tompított-rugalmasabb bottom outot kedvelőknek, mint én, nem valók.Ennél a billentyűzetnél is előjött a staggered spliteknél gyakori megoldás, ami a normál és a split space-ek eltérő hosszúsága miatt van: attól, hogy elfér még egy billentyű a space-től balra, még nem biztos, hogy oda is kellene tenni, és ezzel a space-t sokszor még inkább jobbra tolni. A WKL WK megoldás nekem sokkal szimpatikusabb, mint a helykitöltő extra billentyű.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
-
dqdb
nagyúr
válasz
totron #70735 üzenetére
A gumi nem reszel, nem csattog (de, csak máshogy, idővel). Lényeg, hogy az ár/érték arány, az optimum inkább mutat egy minőségi gumis irányába
Ez mind így van, és egyet is értene vele itt mindenki, csak sajnos egy ideje nem igazán van olyan, hogy minőségi membrános, és a drágábbak is zsákbamacskává váltak, mert az árkülönbség a háttérvilágításra és a mechanikust imitáló megoldásokra ment el a jobb anyaghasználat, tartósabb gumiharang helyett.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
Throme #70723 üzenetére
Kétféle Caps Lock kupak van általában: a teli középen a kapcsolóval és a lépcsős bal oldalra igazított kapcsolóval, szóval a kapcsoló befolyásolja, hogy melyiket tudod használni (itt a jobb oldalon látható a két egymáshoz közeli nagyobb lyuk és a 2×2 lyuk a kapcsoló lábainak). Létezett valaha olyan, hogy lépcsős Caps Lock középre igazított kapcsolóval, de nem tudok egyetlen aktív gyártóról sem, amelyik ilyet gyárt, szóval valami ilyesmi megoldással lehet elérni csak.
Ez az egyik ok, amiért a forrasztott nyákokat kedvelem a hotswap helyett, mert különben nem kapnám meg/nem kapnám meg normálisan a lépcsős Caps Lockot.
[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
micafighter #70720 üzenetére
Az alumínium egy kellemesen semleges alap, ha nem peng (ez a billentyűzet designján múlik), ez, ahogyan írtad, szivaccsal hárítható el. Nem túl merev, nem túl puha, sokak elsődleges választása, A réz sokkal merevebb és hajlamosabb pengésre, és ha peng, akkor magasabb (=idegesítőbb hangon teszi). Én személy szerint kerülöm a fém plate-eket, de ez az én preferenciám csak. Mindkét fémből lehet Európában plate-et vágatni a Laserboostnál.
Az FR4-et úgy írnám le, hogy alumínium merevsége a fémes pengés nélkül és a CF-et úgy, hogy réz merevsége a fémes pengés nélkül, szóval inkább ezeket választom a másik kettő helyett. Az én ujjaimnak a CF túl merev már rugalmas rögzítés nélkül, bár ezen pár flex cut rengeteget módosít, mert úgy a CF a legmerevebből a legrugalmasabb dolgok egyike tud lenni, szóval nem csak az anyagot kell nézni, hanem a designt is.
Lopott anyag a műanyagokról Maxtól, amikor még szervezett plate group buy-okat (némelyik anyagot lézerrel lehet/kell vágni, némelyiket CNC-vel, de közös, hogy nagyméretű lapokban lehet csak megvenni az alapanyagot, ha költséghatékonyan szeretnél gyártatni):
PC - relatively solid material, easy assembly - has a really nice sound profile in more traditional mounting methods (top/tray/sandwich) softens bottom out considerably compared to metals
PP - softest plastic IMO really softens out switch action in an interestingly uniform manner. Because it's soft it absorbs a lot of impact so lends itself well to flex-focussed applications
Nylon - my personal fave. softens impact nicely like PP but has a stronger deeper sound profile. excels in sandwich & pin-mountMűanyagok közül egyetértek Maxszal, és a személyes kedvencem a nylon, ami egyúttal kényes is, mert higroszkóp anyag révén a levegő nedvességtaralmának függvényében képes tágulni/zsugorodni. A második kedvenc a PP, aztán POM és végül PC (a POM mélyebb hangú, mint a PC, ami kicsit magasabb). Nem végeztem objektív összehasonlítást, azaz egyenlő körülmények közötti tesztelést, hanem sokszor különböző billentyűzeteknél jött össze a többféle anyag, és nálam az érzet sokkal fontosabb, mint a hang. POM a "legkönnyebben" beszerezhető anyag egyedi plate-re (például 42keebs vagy ProtoTypist, a CF már macerásabb (ProtoTypist group buy rendszerrel vagy AliExpress), PP-re és nylonra nem tudok jelenleg forrást, ahol egyedileg lehet vágatni ezekből.
A rugalmasságban persze a flexcutok is segítenek, de azoknak akkor van igazán értelme, ha a PCB -n is vannak flex cutok.
Kivéve ha azok a vágások a rögzítés oldalán vannak, mint itt (top mount rögzítés), és ekkor nem kevés bounce jön össze ezek miatt.-----
Ha már valaki a nyák ragasztgatására adja a fejét, akkor az ilyenek miatt nem mindegy, hogy mit használ.[ Szerkesztve ]
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
BigBear #70709 üzenetére
Ghosting vagy ilyesmi: 3-4 gombot még vegyen be lehetőleg (WOT miatt...).
Ha nem tüntetik fel, hogy 6KRO vagy NKRO egy billentyűzet, akkor 99%, hogy 2KRO, szóval 3 billentyű már akadhat. Az az adott billentyűzet mátrixának szervezésétől függ, hogy az adott játékban sűrűn használt kombinációk akadnak-e, vagy sem, amit senki sem tud megmondani látatlanban (és elég egy új revízió az adott típusból, ami előfordul időnként, és minden megváltozhat). Ha amúgy jónak tűnik, akkor rendeld meg, töltsd le ezt, nézd meg, hogy mennek-e ez a gyakori kombinációk, és ha nem, akkor küldd vissza és keress mást.tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
totron #70712 üzenetére
Ki milyen különbséget érez buckling springet egyéb, mai taktilisokkal összevetve?
A mai MX kompatibilis kapcsolók közelében nincsenek a régebbi "sztárok" taktilis érzetének (van, jó, de nem "olyan" jó, ahogyan a clicky kapcsolók között is van jó, de mégsem "olyan" jó), cserébe a buckling spring hangos, míg az Alps SKCM Brown vagy Neon Green kapcsolók pedig aranyáron mennek.Talán a legújabb, belsőt tekintve az Alps vonalat másoló Zeal kapcsolók lehetnek ezek közelében, de amíg kitart a Clickieznél olcsóbban vett NOS White készletem, addig nem kísérletezek ezekkel.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
-
dqdb
nagyúr
válasz
nyunyu #70700 üzenetére
Miért nem veszel utángyártott nyákot az 1800-ba? Kapnál QMK-t és VIA-t, olyan kapcsolót tennél bele, amilyet szeretnél, lenne középre igazított kapcsoló a 6u space-nél, vagy lehetne 1.25u-1.25u-1.25u-6.25u-1.5u-1.5u alsó sorod, ahol a jobb Alttal bezáróan ugyanott lenne minden, mint egy 100%-oson.
tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek
Új hozzászólás Aktív témák
Kérlek kérdésed előtt olvasd el az Összefoglalót!
Ha kifejezetten egy modellt keresel használd a fórumos keresőt, hátha valakinek már van tapasztalata vele!
10.000Ft alatti billentyűzetekből az összefoglaló szerint érdemes választani!
Tudtad, hogy nem magyar feliratozású billentyűzettel is pont ugyanolyan jól lehet magyar szöveget bevinni, mint akármelyik magyar feliratozásúval? wow
"blue switch has paragraph sense , when you press it ,it have a "kacakaca" sound"
A topikban (terméket, munkát, szolgáltatást) hirdetni tilos!
- Abarth, Alfa Romeo, Fiat, Lancia topik
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- Milyen okostelefont vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Vannak már képek a Pixel 9a hivatalos védőtokjairól is
- Ubiquiti hálózati eszközök
- Drum 'n' bass
- Új design és okosabb AI: megjött a Galaxy S25 készülékcsalád
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- LEGO klub
- További aktív témák...
- Trust GXT 830-RW Avonn billentyűzet eladó
- Glorious PC Gaming Race GMMK TKL RGB mechanikus billentyűzet - Gateron Brown, US (GMMK-TKL-BRN)
- Logitech G Pro gamer billentyűzet új 6hó jótállás!
- Logitech G915 LIGHTSPEED Vezeték Nélküli Mechanikus Gaming Billentyűzet
- TurtleBeach TKL Pro rgb gamer billentyűzet új 6hó jótállás!
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest