Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#99851) DR|FTK|NG válasza Devas (#99847) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Táp:
-Be Quiet! System S7 350W/400W
-Be Quiet! Pure Power L8 300W/400W
-Super Flower 350W/450W
-Seasonic ECO 430W
-FSP Hyper M 500 -> Félmoduláris
-Seasonic S12II 520
-NZXT Halve 82 v2 550W
-Seasonic M12II 520 EVO
Szerintem a félmoduláris tápoknak nincsen sok értelmük. Lecsatolsz 2 kábelköteget, és kiadsz érte több ezret.
Alaplap:
-Gigabyte H81M-S2H -> Ennél nem kell félni a BIOS frissítéstől, a lap a legrégebbi BIOS-a óta támogatja: [link], de H81-es. Valamit valamiért.
-Gigabyte B85M-D2V -> Maradhat az is, amit írtál
-Gigabyte B85M-D3H

[ Szerkesztve ]

(#99852) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!
Eddig is kifagytak a játékok a gépem alatt, ezt a VGA RAM órajelének lentebb vételével orvosolni tudtam, egészen idáig, most ilyeneket csinál naponta akár többször. Konfigom az adatlapomnál, nem hinném, hogy driver probléma, már többet próbáltam... Pls.segítetek. Előre is köszi. :R KÉP

(#99853) junior11 válasza SyMbioTe (#99850) üzenetére


junior11
veterán

Lámafans, SyMbioTe Köszi szépen.

Keret operációs rendszer nélkül nagyon max. 450-480euró, Szlovákiában vagyok, ott veszem meg, tulajdonképpen a konfiguráció érdekel, hogy passzoljanak, jó legyen. Ami az operációs rendszert illeti, a jelenlegi gépen is W10 Home fut, nincs gond vele (viszont nem legális, bevallom) a felújított gépre már tiszta rendszert szeretnék rakni, de meg lehet oldani később is, 8.1 vagy 10, az mindegy.

A régi ház már szintén nem vmi tartós, úgyhogy én is a Zalman Z1 felé hajlok. Ami a DVD optikai meghajtót illeti, a pontos modell: LG HL-DT-ST DVDRAM GSA 4167B ATA Device - ezt akkor be lehet majd szerelni az új rendszerbe?

Ami a procit illeti, akkor felesleges ragaszkodnom az i3-hoz? Bevallom, egy kicsit félek, hogy kevés lesz a Pentium ereje, ha annyival jobb az említett i3, akkor inkább ráfizetek, mindenáron nem szeretnék spórolni.

Az általam linkelt alaplap nem jó? Vagy feleslegesen drága?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99854) Devas válasza DR|FTK|NG (#99851) üzenetére


Devas
őstag

Köszi mindkettőtöknek!

A tápot cserélni fogom akkor mégis valamilyen hagyományosra amiket írtatok.

Gigabyte H81M-S2H
vs
Gigabyte B85M-D3H

A H81 esetén vehetek refresh i3-4170-est bele ha jól értem, de cserébe mit veszítek vele a B85-el szemben?

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#99855) Segesdy válasza DR|FTK|NG (#99848) üzenetére


Segesdy
tag

Amit először írtál a sorrend I5 procival sztem az korrekt és frankó! ház nincs itthon de ha tudnál azt is mondani egyet megköszönném.. kb 10K körül vannak nem? szerintem ilyen összegnél az már igazán nem oszt/szoroz.

Mutatok persze egy gépet.. mondjuk amiket láttam az 170K körül vannak, DE a lényeg hogy nem épp a közelben van és kipróbálás nélkül tuti nem venném meg! Ezért is kértem ezt a kis összeállítást, mert ez a eg valószínűbb, hogy gépem legyen. (nyilván nézegetem a közelbe hátha van eladó gép jo árba...)
LINK

(#99856) ggbuffon1897 válasza IMIIKE1998 (#99852) üzenetére


ggbuffon1897
őstag

egyértelműen a vga v a driver lesz a ludas a mókában, én mondjuk inkább előbbire tippelek

(#99857) SyMbioTe válasza junior11 (#99853) üzenetére

Amit te linkeltél alaplap, ide feleslegesen drága. H81-es bőven elég.
G3220 IGP-je már FullHD filmekre bőven elég, LoL szintű játékok full low beállításokon is eldöcögnek rajta.
DVD: Sok infót nem találtam róla, nézd meg hátul a csatlakozóját, ha ilyen:


akkor nem lesz vele gond, ha nem akkor nem lesz jó. :)

(#99854) Devas
Igen, a H81M-S2H elvileg alapból támogatja a Refresh procikat, i3 alá szerintem bőven jó lesz és akkor mehet az erősebb proci.
Írtam mársik FÉLmoduláris tápot, az mehet nyugodtan: FSP Hyper M 500W ~20k (félmoduláris és FSP)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99858) IMIIKE1998 válasza ggbuffon1897 (#99856) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi :R
Másik topikban is ezt mondták vagy hogy RAM hiba. VGA-ra van valami tesztprogi, amivel ki lehet szűrni, hogy az-e a ludas?

[ Szerkesztve ]

(#99859) smiti válasza SyMbioTe (#99850) üzenetére


smiti
addikt

És miben mutatkozik meg a jóval lassabb lett? A szintetikus teszteken kívül észrevehető ez, esetleg a mindennapi felhasználásban?

Most nézelődtem más üzletekben, és máris alakul átfele a gép.

(#99860) SyMbioTe válasza IMIIKE1998 (#99858) üzenetére

Memória diagnosztikai program van a Windows-ba beépítve, futtasd le azt, ha ott nincs hiba, akkor a Ramokat ki is zártad.

(#99859) smiti
Érezhető normál használatnál is. Nem véletlen nem ajánlják az SSD-s topicban sem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99861) IMIIKE1998 válasza smiti (#99859) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

SSD-hez képest lassú. Kb. ennyiért van már Kingston Fury SSD is, ami mérföldekkel jobb választás.
SyMbioTe: Rendben, akkor lefuttatom.

[ Szerkesztve ]

(#99862) junior11 válasza SyMbioTe (#99857) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, szóval akkor az alaplap esetében elég az Intel H81 nekem, rendben. Viszont ha mégis rászánnám magam az I3-4170 procira, akkor is jó lesz a H81? Vagy az már jobb alaplapot is érdemel, ha igen milyet javasolsz? Pentiumból a g3258 mellett 3220-ast nem találtam a boltban, csak G3450-est.
RAM min. 4GB szerintem is elég lesz, viszont a későbbiekben még kibővíthetem újabb 4GB DDR3-mal.

SSD az említett Samsung, 120 vagy 250GB még meglátom, az anyagiaktól függően, HDD akkor marad a WD Blue. Tápegység akkor feleslege az 500W? Tényleg elég a 300-350W (mert egyesek szerint "kevés" a 300W azt mondták)? :R

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99863) Devas válasza Devas (#99799) üzenetére


Devas
őstag

Még egy utolsó pillantást vetnétek erre, hogy megfelelő alkatrészeket rendelek-e? Mert akkor ez lenne a végleges. :)

HDD: WD Black 1TB 7200rpm 64MB SATA3 WD1003FZEX
Táp: FSP Hyper M 500
VGA: GIGABYTE GV-N950WF2OC-2GD GTX950 2GB GDDR5 OC PCIE
Ház: COOLERMASTER N200 fekete
ODD: LG GH24NSC0 fekete OEM
CPU: INTEL Core i3-4170 3.70GHz 1150 BOX
Lap: GIGABYTE GA-H81M-S2H
RAM: HyperX 8GB FURY DDR3 1600MHz CL10 KIT HX316C10FBK2/8
SSD: nincs

Köszönöm!

Melyik volt előbb, a tyúk vagy a tojás? A tojás... mivel az reggelire volt... a tyúk meg ebédre.

(#99864) SyMbioTe válasza junior11 (#99862) üzenetére

Ha Refresh proci akkor Gigabyte H81M-S2H legyen. Ez alapból támogatja ezeket a procikat. Ebbe mehet a 4170 és a G3450 is.
Táp: Tekintve, hogy a proci 53W-ot eszik (G3220) és ezenkívül nincsen nagyobb fogyaztó(Pl.: VGA) kb. egy 200W-os is elég lenne. Codegen és társai tából nem elég a 300W

(#99863) Devas
Tökéletes :).

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99865) junior11 válasza SyMbioTe (#99864) üzenetére


junior11
veterán

Értem, rendben :) Szóval hiába is vennék drágább alaplapot (mint pl. amit linkeltem) nem vennék észre jobb teljesítményt vagy esetleg nem lenne tartósabb, minőségibb a cucc? Csak azért kérdem, mert nem szeretném, hogy az óccószág miatt hamar elromoljon. Kezd lassan körvonalazódni a dolog a fejemben, bár még sok a kérdés, szerencsére nem sürgős a dolog. :)

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99866) SyMbioTe válasza junior11 (#99865) üzenetére

Felszereltségben jobb amit te írtál H97-es lap, talán kicsit minőségre is, ha gondolod vehetsz nyugodtan H97-es lapot.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99867) smiti válasza IMIIKE1998 (#99861) üzenetére


smiti
addikt

Most éppen nincs a PCX-ben Fury ezért nem tudom összehasonlítani.

Ha a jövőhétig sem lenne, mi lenne még alternatíva?

Corsair
Samsung 650Basic
Crucial

(#99868) junior11 válasza SyMbioTe (#99866) üzenetére


junior11
veterán

S abba a lapba szintén mehet a G3450 vagy az i3-4170?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99869) Lámafans válasza smiti (#99867) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Samsung 850-es EVO ssd lenne még ami ajánlott . Valamint az adata gyártónak is van valami ssd-je ami elviekben ajánlott, de én azt nem tudom melyik, mert mint gyártó nem tartom komoly cégnek.A többiek kisegítenek.

junior11
h97-es lapokba bármilyen 1150-es foglalatú processzort tehetsz.

[ Szerkesztve ]

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#99870) zodo


zodo
nagyúr

Melyik alaplap és apu páros a bestbuy vétel maximum matx méretben, szinte csak internetezésre?
Anyukám gépébe tervezem a vásárlást, win7 vagy Linux Mint lesz az op rendszer.
Zene hallgatás akár yt videók formájában, Skype, Tieamviewer, képnézegető és böngésző lenne használatban.
Szóval nem a minimum teljesítményt keresem hanem ami még pár évig kiszolgálja ezen szokásait.

(#99871) junior11 válasza Lámafans (#99869) üzenetére


junior11
veterán

Szóval jelenleg az alábbi konfiguráció rendben lenne?

Alaplap: Asus H97M-E (vagy van ajánlottabb H97-es lap az adott árban?)
CPU: Intel i3-4170
SSD: Samsung 850 EVO 120GB
HDD: WD Blue 1TB EZEX - itt még megkérdezném adattárolásra nem ajánlottabb a green 5400 fordulattal? Nem lesz elég hangos a Blue? Vagy megbízhatóbb, mint a Green?
RAM: Kingston 4GB DDR3 1600MHz CL10 HyperX Fury Series
Ház: Zalman Z1
Tápegység: Seasonic SS-350ET-T3 350W (csak ilyet találtam jelenleg a boltban, de még megnézem az itt ajánlottakat máshol be tudom-e szerezni)
DVD RW LG

Lesz még valamire szükségem ezekhez a cuccokhoz az összeszerelésnél, pl. kábelek, csatlakozók stb.?
Eddig kb. olyan 425-450euróra jön ki a dolog, operációs rendszer nélkül...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99872) SyMbioTe válasza smiti (#99867) üzenetére

Samsung 850 Evo, Intel 530/535, Adata ASP900, Kingston HyperX Savage eseteg.

(#99868) junior11
H97-be mindenféle s1150 foglalatú proci mehet :).

(#99870) zodo
Netezésre szerintem egy Pentium is elég, pár évre is akár.:

Alaplap: MSI H81M-E34, Gigabyte H81M-S2H, Asrock H81M-HDS, HDS R2.0 ~13-15k
CPU: G3220 ~16k

Ha mindenképpen APU kell:
Alaplap: Asus sFM2+ A58M-A/USB3
CPU: A8-7600 ~25k

(#99871) junior11
Alaplap: Van olcsóbb alternatíva: Asrock H97M Pro4, Gigabyte H97M-D3H, MSI H97M-G43 ~25k, amúgy az is ok.
CPU: Ok.
SSD: Ok.
HDD: Blue nem hangos, Green-nél pedig megbízhatóbb. Ha csak adattárolásra kell és alkalmazás nem megy rá nagyon akkor: WD Red 1Tb ~19k
Ram: Ok.
Ház: Ok.
Táp: Ok.
Így jó lesz, csavarhúzó pedig jól jön összeszerelésnél ;).

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99873) smiti


smiti
addikt

Egyeztetve a megrendelővel, nagy vonalakban így nézne ki a gép egyelőre:

Asus H81M-K
Intel Pentium G3450
Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black
Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX
DeepCool TESSERACT BF
FSP 400W HEXA+
Gigabyte GTX750 Ti 2GB

SSD - Még nincs eldöntve. Még attól függ, hogy a megrendelés pillanatában mi lesz elérhető a PCX-ben. Ha lesz Kingston Fury akkor az, vagy ami kapható lesz az SSD-s topikban ajánlottak közül.

De hogy a kedélyek ne korbácsolódjanak fel, a későbbiekben valószínűleg cserélve lesz a proci legalább egy I3-ra.

Így már elmegy egy kis szódával ez a konfig? :U

(#99874) junior11 válasza SyMbioTe (#99872) üzenetére


junior11
veterán

Köszi!

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99875) SyMbioTe válasza smiti (#99873) üzenetére

Alaplap Gigabyte H81M-S2H legyen és akkor tuti nem lesz gond a G3450-es CPU-val. Többi ok.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#99876) F e Z o válasza IMIIKE1998 (#99861) üzenetére


F e Z o
veterán

Mérföldekkel jobb választás? :W Ez kissé úgy hangzik, mint ha egy pata-s vinyó szintjén lenne egy v300-as.

H2O über alles!

(#99877) membrandj válasza _adaml21_ (#99839) üzenetére


membrandj
nagyúr

Elég lesz.
5 éves fsp még maradhat.Fsp raider 550, xfx 550, moduláris: seasonic m12 520W.

zenwalk
gtx 960 4GB-ot még simán. Talán gtx 970 is.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#99878) zodo válasza SyMbioTe (#99872) üzenetére


zodo
nagyúr

Köszi az ajánlásokat!

(#99879) DR|FTK|NG válasza Segesdy (#99855) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Annyit az a gép nem ér meg.

CM N200, CM N300, Zalman Z3, egyszerűbb, olcsóbb házak(de bevállalhatóak): Raijintek Arcadia, Deepcool Tesseract, Bitfenix Comrade, Bitfenix Neos

(#99880) Mister_X válasza F e Z o (#99876) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Emlékeim szerint az SSD-s topicban mondták, hogy a Kingston jelölés nélkül adott ki "frissített" V300-akat, lassabb chipekkel. HDD-hez képest persze gyorsabb, de a többi SSD-nél lasabb - és tekintve, hogy nagyjából egy árban van a 120-as Furyval, emiatt nem is éri meg (amikor én vettem a Furym, 2k volt a differencia).

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#99881) #52815360 válasza IMIIKE1998 (#99852) üzenetére


#52815360
törölt tag

Nekem is ugyan ez volt, driver hiba. A VGA kiadása utáni első stable drivert tedd fel, meg kellene hogy oldja.

(#99882) Lámafans válasza Mister_X (#99880) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Nem kell ezt túlragozni. Nem ajánlott, mert a fury azonos áron jobb választás. Ennyi a lényege, ha azt akar venni, vegye.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#99883) scabi78


scabi78
senior tag

Sziasztok!

Megérkezett az új konfigom (2x4GB DDR4 2133MHz, i5-6500, GIGABYTE GA-B150M-D3H ) és az összerakás után adódott némi probléma.
Windows 7 telepítés után jöttek volna a driverek, de a gyári lemezt nem kedvelte a dvd olvasóm. Gondolom, hogy a lemez volt a hibás, mert előtte ugye a windows is felment és teszteltem másik dvd-vel. Egy másik gépen felmásoltam pendrive-ra a drivereket, arról szerettem volna telepíteni, de az USB nem ismerte fel, mert lehet, hogy az új B150-es chipsetet nem ismeri a Win7? Internet sem volt még, mert ugye azt sem tudtam installálni. Vizion kolléga volt olyan rendes és ügyes, ubuntu segítségével megoldotta a problémámat, de ebben a szituban mit lehetett volna csinálni? Hallottatok már ilyenről?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#99884) IMIIKE1998 válasza F e Z o (#99876) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Nekem ha ugyanannyiért jobbat kapok az annak számít. :D

(#99885) IMIIKE1998 válasza #52815360 (#99881) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Már egy csomó drivert próbáltam, ugyanúgy nem jó. Most megint lejjebb vettem 50 MHz-cel a VGA RAM órajelét, ezzel most kicsit stabilabb... De nyilván probléma, hogy a gyári 1200MHz-en folyamatosan bluescreent kap, a VGA órajeléhez nem is nyúlok, az a gyári 850MHz-en van.
Ui.: Sry a dupla hsz-ért. :)

[ Szerkesztve ]

(#99886) Mister_X válasza Lámafans (#99882) üzenetére


Mister_X
nagyúr

Jó, csak tudod, hogy jobb meg is magyarázni a dolgokat, a félreérthetőségek elkerülése végett. Ugye azért érezzük, hogy a "miért ne vegyek V300-at?" kérdésre a "mert a Fury fényévekkel jobb" nem éppen kielégítő válasz. Nem túlragozás... Kingston szépen lassabb chipekkel kezdte kiadni a V300-akat, emiatt nem éri meg, pont.

"Most kell szerénynek lenni, mert most van mire." --- "All dreams eventually disappear when the dreamers wake."

(#99887) Lámafans válasza Mister_X (#99886) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Én megértem, de ez nem az a topik ahol ezt ki kell fejteni. Ha mindenkinek mindent megmagyaráznánk, semmire nem jutnánk. Leírtuk 4-en, hogy nem ajánlott. Az, hogy valaki hogyan fogalmazta meg az lényegtelen, mert az illetőnek nem kell tudni, miért nem jó döntés az és miért jó döntés ez. Valószínű sosem veszi hasznát ha tudja. Remélem érted,hogy hova szeretnék kilyukadni.

IMIIKE1998 // scabi78
[link]

Kérlek itt folytassátok a beszélgetést.

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#99888) jkrisztian


jkrisztian
aktív tag

Sziasztok. Új, komplett asztali gép vásárlására készülök és szükségem lenne a segítségetekre.

A masina elsősorban játékra kellene, fontos lenne, hogy kiválóan alkalmas legyen játékok streamelésére. Olyat gépet szeretnék ami hosszútávon megállja a helyét. 250-280ezer HUF a plafon amit rá tudok fordítani.

Egerem, monitorom, billentyűzetem van. Előre is köszönöm a segítségeteket. :)

(#99889) Cyberslider


Cyberslider
őstag

Sziasztok, én is új gépet szeretnék, viszont nekem meg nem kell erőgép :)

Arra gondoltam, hogy lecserélném régi amd x2 gépem (3800+). Először core3-ra gondoltam, de elég drága, ráadásul rájöttem, hogy nincs szükségem olyan erős képre, mivel sosem játszom, csak net, stb, de azt nagyon. Ergo a gépem inkább "irodai" jellegű felhasználásra van használva, viszont azért fontos, hogy a fullhd videók menjenek rajta, ez az egy lényegi szempont, valamint, most újabban foglalkoztatni kezdett az, hogy minnél kevesebbet fogyasszon és halk legyen.

Mivel akarok egy nas-t is építeni, jött az ötlet, hogy egyáltalán nem kell a core3, mi lenne, ha egy tök alap beépített cpu-s platformot választanék, mondjuk az AMD apu-ját, hogy azért legyen benne vmi kakaó is. Ezt megspékelve mondjuk 8GB rammal +ssd nem hinném, hogy rossz rendszer jönne ki belőle.

A celeron vs. amd vitába nem tudok beszállni, mert pár éve nem figyelem a történéseket napi szinten mint régen, de ha vki tudna ajánlani pár jó tesztet azt megköszönöm..

Valami ilyesmi lapra gondoltam: asrock qc5000-itx , de nem tudom az atom ill. celeron j1900-N3050 stb. és társai ami árban kb. ugyanaz jobbak-e valamiben vagy sem..

Másik dolog, hogy mostanában a firefoxban főleg a hd-s youtube stb, tartalmak úgy akadoznak, mintha visszamentem volna az időben 10 évet, és valami PII ketyegne a gépemben (vagya mondhatnám úgy is valami s3 grafikus kártya :D ). Én nem igazán értem, főleg hogy VLC-ben még viszonylag elmennek ezek, de ez miért is van, ennyire gyenge az alaplapi grafikus kártya - mivel az van! a sima amd lapnak vmely ATI revíziója ami az x2-esekhez járt annó most lusta vagyok megnézni) :P (amúgy amd 3800+ , integrált ati-s alaplap, +2gb ram, ez se sok mivel a firefox bezabál 1 gigát ha megnyitok pár lapot..)

Kérdés, ezeknek a lapoknak a grafikus rendszere van olyan erős, amivel ez akadozásmentes lesz?? Persze ezt igérik de.. Szóval én nem játszom, de ezek a hd tartalmak.. és akkor még a 4k-ról nem beszéltem..

[ Szerkesztve ]

https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/cyberslider/index.html

(#99890) achim


achim
csendes tag

Sziasztok!

1. Mire fogod használni a gépet?
Netezésre, irodai munkára való gépem van ( XP op rendszer, amin virusvédelem (ESET) mellett lassan jönnek be a weblapok és hangos. Gyorsabb, halk gépet szeretnék.

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
CPU: Intel Celeron D 330, 2555 MHz
Alaplap: ASRock P4i65G
RAM: 2*512 MB
VGA: ATI RADEON 9200 PRO 128 MB
HDD: 120 GB
Monitor: LG 19"
Táp: 300W Codegen

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Erre gondoltam, előző hozzászólás alapján:
CPU: Intel I3 4150
Alaplap MSI H81M-E34 (integrált VGA legyen benne, azt hiszem ebben van is)
RAM: Kingston 2x4GB DDR3 1600MHz HyperX Fury Black
SSD: Crucial 250GB BX100
Táp: Super Flower 450W SF-450P14HE
CPU hűtő: DeepCool GAMMAXX 300 processzor hűtő Tudtok ennél halkabbat hasonló áron?)

4. Mennyi a kereted rá?
100 K

5. Mekkora a monitorod natív felbontása? Milyen felbontáson játszol?
1024*768

Köszönöm a segítséget!

(#99891) Gabe123


Gabe123
aktív tag

Sziasztok. Sajnos mostanában nem volt időm követni a hardvereket.
Erős munkagépre lenne szükségem. Elsődleges irány Photoshop , Premier Pro. (némi Bf4 de az elhanyagolható)
Monitor FullHD.

Mivel járnék jobban ?

Intel Core i5 6500
Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4
MSI GAMING B150 M3
MSI NVIDIA GTX 960 GAMING 4G

vagy

Intel Core i7 6700
Fury Black 16GB (2x8GB) DDR4
MSI GAMING B150 M3
vga: integrált

Az i5 ebben a felállásban 40k-val kerülne többe.(külföldi vásárlás). Esetleg más alternatíva?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

Mark Twain once said that "If voting made a difference, they wouldn't let us do it. "

(#99892) Champ1on válasza jkrisztian (#99888) üzenetére


Champ1on
tag

Szia!
CPU: i7 4790
Alaplap: Asrock H97M-PRO4
RAM: Kingston HyperX Fury 2x4 GB 1600MHz
VGA: Gigabyte GTX 960 4GB G1 gaming (3 ventis)
SSD: Kingston HyperX Fury 120GB (PCX-nél nincs jelenleg, úgyhogy ezt külön rendeld pl.: iPon)
HÁZ: Corsair 200R
HDD: WesternDigital Blue 1TB EZEX
TÁP: FSP HEXA+ 500W
CPU hűtő: DeepCool GAMMAXX 300

Összesen: 279ezer magyar forint :)

(#99893) Champ1on válasza Cyberslider (#99889) üzenetére


Champ1on
tag

Szia!
Kicsit kavargok a szövegben, kitöltenéd légyszíves a kérdőívet? Úgy egy kicsit könnyebb lenne.
Köszönöm! :)

(#99894) DR|FTK|NG válasza Gabe123 (#99891) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

2. gép+GTX 750 Ti(pl Gigabyte WF2)

Házad, tápod, HDD-d, SSD-d?


achim(#99890)
Az IGP a CPU-ban van, nem az alaplapon. :N
CPU-nak a legolcsóbb jelölés(T, S) nélküli Pentium G is elég. Ha nem a G3220 az, akkor elképzelhető, hogy a lap BIOS-át frissíteni kell, mert nem fog a CPU benne működni. Ha összesezereléssel kéred, akkor frissítik a BIOS-át, amúgy ~2k lenne. Ezzel az alaplappal nem áll fenn ez a veszély: Gigabyte H81M-S2H

RAM-ból 1×4GB is elég.

Táp(néhány alternatíva, ha olcsóbbak, mint az SF 450W): Be Quiet! System Power S7 300W/350W, BQT! Pure Power L8 300W, Super Flower 350W

Házad?


Cyberslider(#99889)
Legolcsóbb jelölés nélküli Pentium G, a lap+CPU páros úgy, mint feljebb, ebben a hsz-ben. Én nem hiszem az integrált CPU-s rendszerekben.
1×4GB DDR3 RAM, pl HyperX Fury ~ 7k, 8GB felesleges lenne.
HyperX Fury 120GB/240GB, Adata ASP 920 128GB/256GB, Crucial BX100 250GB ~ 15-27k
Be Quiet! System Power S7 300W/350W, BQT! Pure Power L8 300W, Super Flower 350W
CM N200, CM N300, Zalman Z3, Deepcool Tesseract, Raijintek Arcadia, Bitfenix Comrade, Bitfenix Neos ~ 8-12k


jkrisztian(#99888)
-i5 6500 ~ 60k
-Deepcool Gammaxx 200, Deepcoo Gammaxx 300, Raijintek Aidos, Alpenföhn Ben Nevis ~ 4-7k
-ATX: MSI B150 Gaming M3, MSI B150A Gaming Pro, ASRock B150 Fatal1ty K4 | mATX: Gigabyte B150M-D3H, Gigabyte, H170M-D3H, ASRock B150M Pro4, ASRock H170M Pro4, MSI B150M Mortar ~ 25-34k <- DDR4-es legyen. Én Asus-Gigabyte-MSI párti vagyok első sorban alaplapok terén.
-2×4GB/1×8GB DDR4 RAM, pl HyperX Fury, Crucial Ballastix ~ 17k
-GTX 970, pl Gigabyte Gaming G1, Gigabyte WF3, EVGA ACX, MSI Gaming ~ 100-115k
-HyperX Fury 120GB/240GB, Adata ASP 920 128GB/256GB, Crucial BX100 250GB ~ 15-27k
-WD Blue 1TB(EZEX) ~ 14k
-Super Flower 450W, Seasonic S12II 520, NZXT Hale 82v2 550W, Seasonic M12II 520 EVO, EVGA Supernova GS 550, XFX XTR 550 ~ 14-32k
-ATX. Corsair Carbide 200R, Fractal Design Core 2500, esetleg Zalman Z3, CM N300 mATX: Fractal Design Core 1500, In Win Dragon Slayer, CM N200 ~ 10-18k
Összesen: 257-324k

[ Szerkesztve ]

(#99895) Emperor_ válasza achim (#99890) üzenetére


Emperor_
addikt

Egy lenyeges dologra szeretnem a figyelmed felhivni.
Az xp es ssd parositas nem jo irany. Le fog lassulni az ssd. A win7-tol van az un TRIM utasitas az oprendszerben.
Ha ragaszkodsz az ssd.hez akkor win7 min. Ha ragaszkodsz az xp.hez akkor hdd.

Xiaomi Redmi Note 4 | Topping A30, D30

(#99896) Lámafans válasza Champ1on (#99892) üzenetére


Lámafans
aktív tag

Nem értem miért az i7+960at ajánlod játékra és nem a 970+i5?

Ha kérdésed van , kérlek az adott topikban jelezd, ne küldj szakmai kérdésekről PÜ-t.

(#99897) junior11


junior11
veterán

Hali, érdeklődnék, hogy ezekhez az újabb alaplapokhoz pl. Asus H97M-E socket 1150 hozzá lehet kötni régebbi SATA II merevlemezt? Vagy csak az újabb SATA III-asakat?

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99898) DR|FTK|NG válasza junior11 (#99897) üzenetére


DR|FTK|NG
veterán

Menni fog a régebbivel is. Oda-vissza kompatbilis.

(#99899) junior11 válasza DR|FTK|NG (#99898) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, szóval lehetséges. Mert a régi még mindig működik, bár már 7,5 éves, de SSD mellé egyelőre megfelelne. Aztán ha tönkremegy, újat bármikor vehetek mellé. Ami a lapot illeti, a kettő közül lesz talán vmelyik: Asus H97M-E vagy Gigabyte H97M-D3H.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#99900) membrandj válasza Gabe123 (#99891) üzenetére


membrandj
nagyúr

i5 verzió.

junior11
Az a lap eléggé fapad. Asus-nak normális h97 lapja asus h97m-plustól indul.
Olcsóbban: asrock h97m pro4, giga h97m-d3h

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.