Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#40251) Zsivaagoo válasza Zsivaagoo (#40248) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ja, kimaradt: a 7770 kb. egy szinten van a HD6850-nel, valamivel alacsonyabb fogyasztás mellett. Egy viszonylag jó procival - az FX-4100 ilyen - a 6670 is használható közepes igények mellett játékra.
FullHD videó az korlátozás nélkül elmegy persze.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40252) Zsivaagoo válasza membrandj (#40250) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Arról volt szó, hogy ÓCCSÓN. Ne kötözködj!
Én pedig ismerem a lapot, van nekem, 95W-os TDP-ig bírja a procikat, + a 6670-et is.

Majd kérdez a kérdező. És most ne gyere nekem a G2020-addal, mert Celeron433-á fokozlak le! Érthető?

-------------------

szerk: Látom már megint nem a topikot olvasod, hanem csak velem kötözködsz.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40253) membrandj válasza Zsivaagoo (#40252) üzenetére


membrandj
nagyúr

Nem kötözködök, de 25 ezerért az fx 4100 szar..:D fx 6300 konkrétan 3 k-val drágább. A lap meg elhiszem,hogy jó, de nem véltelen ajánlunk fx 6300 alá minimum egy gibayte 970a-ud3 lapot. Egyrészt chipset újabb, másrészt jó a tápellátása. Ergo ebbe a lapba már nem igazán tennék fx 6300-at. Szemben a b75 lapba később mehet i5 is akár. De tőlem aztán lehet az AMD is. Ott az x4 750k, olcsóbb a proci, csak ott meg nincs fejlesztési lehetőséged.

Legolcsóbban g2020+b75 lap+ 6670 Gddr5-el jön ki.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40254) Zsivaagoo válasza membrandj (#40253) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Te nem értesz a szóból?

ÓCCSÓN! Ez a lényeg! Nem te fogod eldönteni, hogy más mit akar és mennyi pénze legyen rá!
gyenge47 ingadozik, hogy jobb lenne egy picit jobb gép néha játszani.

Egyáltalán megnézted a konfigját? Azt az intel procit nem boiztos, hogy érdemes lenne G2020-ra lecserélni.
25 ezer Ft pedig az első lélektani határ processzorra. És megírta, hogy nem biztos, hogy a ritka játékért áldozna. Na, ha 35 k-ja van kockáztatni, és végre hajtja amit tanácsoltam, akkor az eladási árból jön neki komolyabb VGA. A lap meg azért lett az ami, mert a ritka és olcsó lapok között, AMD fronton van alaplapi VGA. Bizony! :P HD3000 és nem intel féle. Kipróbáltam, röhögve megy a filmlejátszás. És amíg nem lesz új dVGA kártya, addig is van kép.

Továbbá tekintetbe vettem a létező tápját, aminek vannak korlátai és a meglévő hardver elemeihez igazítottam azt, amibe megéri egy kis pénzt belefektetni úgy, hogy a következő hardver elem már a régiek árából jön.

Én 20 éve sakkozok számítógépek alkatrészeivel fejben, volt, hogy 200 gép volt a fejemben.

Te jól tudsz új konfigot összeállítani. Én is. De a szarból várat műfajhoz én értek jobban, te pedig még csak most kezded tanulni.

Úgyhogy mégegyszer megkérlek: NE kötözködj!

Jó éjszakát!

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40255) membrandj válasza Zsivaagoo (#40254) üzenetére


membrandj
nagyúr

Óccsón? Amit te írtál az ~36k, amit én ~ 28k. Innentől kezdve nem értem,hogy miről beszélsz.. 8k-val beljebb van, ami mehet egy értelmes vga-ra. Hiába magyarázod,hogy ennyi pénze van rá.. akkor nem kell fx proci. . Csak azért,hogy elköltsük a 36k-t, mert annyi a keret.. Ilyenkor meg kell mondani,hogy fx 6300+ gigabyte 970a-ud3 ~ 50k vagy olcsóbban jön ki ,de ugye gyengébb is. De mivel a proci cserével nem sokat gyorsulna a játék.

Így legolcsóbban g2020+b75+ 6670 ~48k
vagy fx6300+970ud4+6670~70k, de itt túl kevés a vga a procihoz képest.

Ár érték arányban más nem nagyon éri meg..

A memória meg érdekes, mert a leírásában 800mhz-es ramok szerepelnek, a szövegbe pedig 1333mhz-eseket írt.

De írtam azt is,hogyha ragaszkodsz a 4 maghoz, akkor x4 750k + asrock a75 lap~ 35k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40256) Zsivaagoo válasza membrandj (#40255) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kezdő hozzászólásában írta, hogy van 4 GB ddr3 1333 ramja. Látom olvasni nem tudsz. Amit nem olvasol, azt nem értelmezed. Talán olvasd végig az egész thread-et. Ha akkor sem érted...
(Idióta troll.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40257) membrandj válasza Zsivaagoo (#40256) üzenetére


membrandj
nagyúr

"

Cuccok

Msi p35 neo combo | E6750@3,2Ghz | 2*2GB Kingmax 800Mhz | XFX 4770 512 | hitachi 320GB | Samsung F1 750GB | CM elite 335 | Asus VK221 | logitech Z-2300 + X-230
"

Kingmax 800 mhz? Az mi? Szerintem DDR2.

De látom sikerült elsiklanod a felett,hogy 25 ezerért szar vétel az fx 4100.... A lényeget kiragadtad.

Idézem magam: "A memória meg érdekes, mert a leírásában 800mhz-es ramok szerepelnek, a szövegbe pedig 1333mhz-eseket írt." Tehát elolvastam a hozzászólását is és az adatlapjára is rákattintottam.

Erre te azt írod,hogy én nem olvastam el...:D

Veled ellentétben én további szép napot kívánok! ;)

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40258) Zsivaagoo válasza membrandj (#40257) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Eredeti elso hsz.

Pluszban van 4 GB DDR3 1333 ramja. Első hozzászólása.
Ami kellett neki alaplap+proci. A meglévőhöz képest csak egy 4 magos, L3 cache-sel rendelkező és tuningolható proci és azt ellátni bíró olcsó alaplap kellett neki. Mert ez tud többet nyújtani. Nem i5 később, nem olyan proci, amit nem bír ellátni az olcsó alaplap. Na keríts ilyen kombót 35-ből kicsihuszár és a későbbi bővítésre hivatkozva ne ajánlj 2 magos szarokat, mert nem lesz későbbi bővítés.

Véleményemet továbbra is fenntartom rólad: Celeron433-as idióta troll.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40259) membrandj válasza Zsivaagoo (#40258) üzenetére


membrandj
nagyúr

Tudom, én is innen olvastam.

Stílusodon sürgősen változtass..

Nem igaz,hogy nem tudod elviselni,hogy ajánlottam egy olcsóbb megoldást, ha már annyira fontos a pénz. Attól pedig,hogy valaki idejön és kér a régi , gyenge vgja mellé procit + lapot, attól nem lesz sokkal gyorsabb a játék. Ezt el kell mondani neki. Ettől függetlenül egyszerűen szar ár /érték arányú az fx 4100. Ezen kár vitatkozni..

Szerk.: Illetve nem értem,hogy miért nem lehet normális hangnemben beszélgetni... Nem attól lesz igazad,hogy beszólsz a másiknak..

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40260) Zsivaagoo válasza membrandj (#40259) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az olcsóbb megoldásod egyszerűen nem volt jó. Megnézhetted volna, mit ajánlottam előszö. Hogyan módosult ez később a kérdező részéről.

És te kezdtél el szarozni. Az FX-4100-ra. (Mert nem akartam a meglévő tápot lecseréltetni, hiszen még keretet sem mondott a delikvens.)

Áááááhhhh.... veled nem lehet értelmesen kommunikálni. Elsőként szarozol, és megsértődsz, ha ezért kritizálnak. Aztán izmozol tovább és észre sem veszed, hogy te vagy az a troll, aki megszüli a flame-t.

VérPistike a sarokról...

------------------------------------------------

szerk: "Stílusodon sürgősen változtass.." Ezt elég sok manáger mondta már nekem a cégnél. Sajnos már egyik sincs ott. :D :D :D Csak az volt a bajuk, hogy az érdemi észrevételt sokadszorra sem vették észre. És az érdemi észrevétel sajnos beigazolódott. A lavina elvitte a manágereket... :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40261) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Így hajnali 3 táján szerintem nem érdemes vitatkozni. :D
És még milyen messze van a műszak vége...

(#40262) aAron_ válasza 1stVikman (#40261) üzenetére


aAron_
őstag

ja, én is nézem mi van itt, ilyenkor nem szokott ennyi komment lenni, meg azért ilyenen nem kéne ennyire összekapni :))

[ Szerkesztve ]

What is your ikigai?

(#40263) membrandj válasza Zsivaagoo (#40260) üzenetére


membrandj
nagyúr

Tápot alapból kért, mert gondolom vagy nagyon régi , vagy nem túl jó darab. Nem írta,hogy milyen van neki jelenleg, legalább is én nem vettem észre. Konkrétan előtted reagáltam az írására..

Nem az fx 4100-at szaroztam, hanem azt írtam,hogy ENNYI pénzért szar. Ezt rajtad kívül mindenki tudja/látja.

Ha pedig nem tudsz normálisan kommunikálni, csak sértegetve, az ne az én hibám legyen már..

Értem én,hogy neked AMD-d van és azt tartod csak a jónak,de ne minden áron.. Én se mondok g 2020 helyett g2120-at, mert egyszerűen nem éri meg az árát. Vagy az i3-3220 helyett 3240-et, mert szintén nem éri meg az árát. Amd-nél az fx 4100-as széria nem éri meg az árát. Fx 6300 nagyon jó áron van.

Ismét leírom, attól mert azt írod,hogy Vérpistike,stb,stb , attól még nincs igazad. Ez nem úgy működik,hogy ha hangosabb vagy, akkor nyertél..

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40264) Zsivaagoo válasza gyenge47 (#40141) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Na akkor: Tápod milyen? Kulcskérdés. :D :D :D

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40265) 1stVikman


1stVikman
senior tag

Off!
Nézegetem a memória árakat, és az árgrafikonok alapján azt vettem észre, hogy majdnem a duplájukra drágultak rövid idő alatt.
Ez miért van/ volt?
HDD-knél volt az árvíz 2 éve, így lett az általam 2011 áprilisban 9500 Ft-ért vett WD 500GB caviar blue akkor év végére 29 ! ezer! De most már egész jól visszaestek az árak HDD fronton.
Memóriáknál várható áresés?

(#40266) draco31 válasza membrandj (#40235) üzenetére


draco31
veterán

Köszönöm, átadom neki, aztánt aztán rajta áll a dolog.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40267) Depression


Depression
veterán

Tényleg kellene a segítségeteket
Jelenlegi elképzelés egy i3-3225, asrock h77m, wd 2TB caviar Green, Kingston hyperx blue ddr3 kit 4GB.
Ez iponból ~87k+szállítás
De az is lehet, hogy durván fölé lőttem a célomnak, vagy az is, hogy az i3 gpu-ja kevés. Vagy, hogy elég-e, és jó-e a memória?

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#40268) Zsivaagoo válasza Depression (#40267) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az i3 túl drága 30+ rugóért, mind CPU, mind IGP teljesítményben. Max. a TDP-ben van előnyben a konkurrenciához képest. Ha a CPU teljesítménynél jobban számít a grafika (és az ár), akkor egyértelműen (AMD FM2-es platformú) A6-A8-A10 vonalon gondolkodnék.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40269) Rypejakten válasza Depression (#40267) üzenetére


Rypejakten
addikt

szia!

erre a celra az i3 is kicsit tulzas, egy Celeron G1610 IGP-je is kepes mindezekre, de amennyiben nem kikotes, hogy a kek vagy piros oldalrol alljon ossze a konfig, en egy A4-5300-at es egy Asrock FM2A75 Pro4-M-et (van HDMI port) ajanlanek, ami procieroben ugyan elmarad a Celerontol, de grafikai teren ~20-30%-kal jobb.
fogyasztasban viszont minimalisan, de jobb az Intel (55W vs 65W).

ha a jovoallosag a cel, akkor egy A8-5600K-t vennek a 4 mag miatt.

HDD: a WD Red sorozatnal mar nincsenek parkoltatasi problemak, nem melegszik, halk, es a pcx-nel 5 ev garit adnak rajuk. ha nem fer bele, a Toshiba HDD-k is megbizhatoak, es olcsobbak is.

memoria: 2*2GB-nal nem kell tobb egy netes, filmes gepbe, azt vedd, amelyik a legolcsobb, 1333mhz-es modulok is boven tokeletesek.

[ Szerkesztve ]

(#40270) JSaN


JSaN
addikt

Sziasztok

Egyik ismerosom meg kert hogy vegyek nekik egy kis asztali gepet. A lehetosegek eleg korlatozottak, anyagilag nem tul fenyessen allnak, igy csak max 30-40k huf lenne ra. +monitort meg valahogy megoldom nekik. szal egy kis netezos, filmes, office, meg a kisgyerekeknek par kisebb jatek ra boven eleg lenne. Bankartyas utalasos meg hasonlo dolgok sem johet naluk szoba, csak siman utanvetes kiszalitott.
Nezegettem ezt az oldalt, es az lenne a kerdesem: hogy megbizhatoak? Nem ismerem.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#40271) speedydb23 válasza JSaN (#40270) üzenetére


speedydb23
senior tag

30-40k-ból használtan össze lehet guberálni valamit, de nem lesz egy erőbajnok.

Kicsit többért talán ez még lehet alternatíva:

normálisabb s775 alaplap ~6k
Core2Duo E8400 ~12k
2GB DDR2 1066Mhz ~5k
HD5770 1GB GDDR5 ~15k
GIGABYTE GE C420A C2 ~6k
legolcsóbb gépház ~4k
Összesen: ~48k

Esetleg egy butított változatnál:

Intel Celeron E3400 ~5k
Akkor máris csak ~41k

[ Szerkesztve ]

(#40272) JSaN


JSaN
addikt

Udv

Az a baj hogy ez az ar ~50k a lelektani hatar, e folott mar inkabb nem is vesznek semmi. Es ebben benne kene lennie mindennek, bill, eger, es monitor sem artana ha ki jonne.
Fenti konfig nem rossze de igy nem lesz jo hogy mas meg nincs hozza. Meg igy ossze bogaraszni alkatreszenkent sem jo, mert pl az a linkelt cerka is 5k huf ugyan de gianni kipostazza videkre akkor +2k es az nem buli, alkatreszenkent eleg koltseges lenne ossze szedni.
Ezert kerdeztem hogy a fenti oldalrol mik a velemenyek, mert pl kineztem ezt meg itt valamelyik monitor, a hazhoz irnak bill,eger,kabelt is, es igy a konfig meg allna 50k alatt. Az lga775 es pci-e meg mindig biztosit egy kis bovitesi potencialta kesobbiekben. ???

[ Szerkesztve ]

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#40273) LeeEverett válasza tixem (#40229) üzenetére


LeeEverett
csendes tag

Szerintem az a 4GB RAM már kezd egy kicsit kevés lenni, arról nem is beszélve, hogy ha nem vagy annyira kocka, hogy élsimítás nélkül már nem is bírsz játszani, akkor semmi szükséged nincs 2GB videó memóriára.

A bableves az finom.

(#40274) Rypejakten válasza LeeEverett (#40273) üzenetére


Rypejakten
addikt

"Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1/4G memória 60 hó gar.
2 db 8,563 Ft"

es azert egy 7870 kaliberu GPU-hoz kell mar a 2GB VRAM.

[ Szerkesztve ]

(#40275) LeeEverett válasza Casanova* (#39979) üzenetére


LeeEverett
csendes tag

Aha, mert ha már a memória nevében az áll, hogy "Gaming", akkor biztos ezerszer olyan jobb, mint a normális, ugyanolyan teljesítményű társa :C

A "Nagyigényű" játékokról csak annyit, hogy manapság mindent konzolról portolnak át PC-re, ami nem igazán jó, mert jobb gép kell ahhoz, hogy szaggatás nélkül fusson, de grafikai szinten már nem igazán fognak fejlődni a játékok, szóval nem tudom miért írsz olyan hülyeségeket, hogy a BF4-nek már kevés lesz a négy mag, meg a BF3-nak is kevés. Ha az így lenne, akkor senki sem játszana vele, mert mindenkinek 20-30FPS lenne a maximum...

Inkább ne is ossz véleményeket szerintem.

[ Szerkesztve ]

A bableves az finom.

(#40276) Zsivaagoo válasza JSaN (#40272) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A linkelt gép elfogadható. A monitorból egy olcsóbb 19"-ost. lga775 leáldozott, PCI-E foglalatba mehet később jobb, használt VGA kártya.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40277) J3LLyF!sH válasza membrandj (#40167) üzenetére


J3LLyF!sH
tag

VGA-m van. Amellé szeretném ezeket beújítani. (1280x1024 + GTX 550Ti)

Összeadás ergo sum | Ah, teenagers. Known for dealing with shit in a stoic manner.

(#40278) Rypejakten válasza J3LLyF!sH (#40277) üzenetére


Rypejakten
addikt

alacsony felbontason sokkal jobb az Intel, illetve, egy nagyobb gepigenyu jateknal a kartya kapna elobb limitet, az 550Ti melle folosleges a 6 magos Vishera.

en egy G2020 + B75-os lap kombot vennek, igy penzt is sporolnal, es ha a kesobbiekben osszegyulik a penz, akkor mehet a VGA majd a procicsere egy i5-re.

(#40279) Zsivaagoo válasza J3LLyF!sH (#40277) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha most kell, akkor vedd meg most. Ne hallgass az intel bújtatott ügynökeire, akik mindenáron g2020-at akarnak eladni neked a későbbi i5-i7 biznisz reményében. ;) :D

-----------------------
ASRock 970 Extreme3 : el fogja bírni az FX-6300-at, elvégre az 95W-os TDP osztályú. Ha mégsem, akkor gar. csere, mert a hivatalos honlapon is ott van, hogy "support 8 core CPU". :D A 6300-as meg csak 6 magos. :D

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#40280) Casanova* válasza LeeEverett (#40275) üzenetére


Casanova*
veterán

nem a gaming szó miatt ajánlottam azt a memóriát. 1600mhz miatt,meg tényleg jó! A 4 magról meg az a véleményem,hogy majd 2-3 év múlva lesz kevés egyes játékokra, alkalmazásokra.

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#40281) draco31 válasza membrandj (#40235) üzenetére


draco31
veterán

Egy kérdés még: háznak a AKYGA AK801BS is megfelelne nem?

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#40282) M.Botond


M.Botond
csendes tag

Sziasztok!
Ismerősnek raknék össze gépet. Monitor, billentyűzet, egér, régebbi IDE merevlemez van. Netezésre, YouTube-videók nézésére, levelezésre használná. A max keret 30-40k forint. Arra gondoltam, hogy egy integrált cpu-s alaplap kielégítené az igényeket 2 vagy 4 GB Rammal. Nyitott vagyok bármilyen ötletre, Ti mit javasoltok?

[ Szerkesztve ]

(#40283) tixem válasza M.Botond (#40282) üzenetére


tixem
addikt

ház kell?

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#40284) membrandj válasza draco31 (#40281) üzenetére


membrandj
nagyúr

Amit én írtam, abban legalább van 1 db ventillátor. Szóval olyasmit keress.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40285) membrandj válasza J3LLyF!sH (#40277) üzenetére


membrandj
nagyúr

A monitorod-nak ez a natív felbontása? Illetve az 550Ti már meg is van? Ezek mellé én is egy picit erősnek érzem az fx-et, hacsak nem akarsz majd vga-t, monitort is cserélni. Bár hozzáteszem,hogy ez az a felbontás, ahol játékok alatt a procinak is jobban ki kell vennie a részét.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40286) M.Botond válasza tixem (#40283) üzenetére


M.Botond
csendes tag

Ház nem kell, az van.

(#40287) tixem válasza M.Botond (#40282) üzenetére


tixem
addikt

AMD A6 5400K processzor 36 hó gar.
1 db 14,354 Ft
Asrock FM2A75M-DGS alaplap 24 hó gar.
1 db 14,975 Ft
Gigabyte 420W GE-C420A-C2 12cm OEM tápegység 24 hó gar.
1 db 5,926 Ft
Kingston HyperX Blu 4GB DDR3 1600MHz KHX1600C9D3B1/4G memória 60 hó gar.
1 db 8,563 Ft
M-Tech FM12A-BK BLUE számítógép ház 12 hó gar.
1 db 4,618 Ft

Összesen: 48,435 Ft

intel g2020-szal és b75m dgs lappal 46,939 Ft

ennél alább menni nem éri meg. Lecsippentheted a RAM-ot 2 gigára, de akkor már nagyon necces lesz a dolog.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#40288) membrandj válasza M.Botond (#40282) üzenetére


membrandj
nagyúr

Mivel IDE merevlemezes, ezért használtam vmi 775-ös intel. Hardverapron nézegess és linkeld be itt, ha találtál egy párat. Az új lapok nem támogatják már egy ideje az ide csatlakozót.

Tixem ajánlata nem jó, IDE HDD-t nem tudod rákötni!

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40289) tixem válasza membrandj (#40288) üzenetére


tixem
addikt

lehet kapni átalakítót. nálam a régi gépben egy ide-s vinyó van egy p4i65g-re rakva átalakítóval semmi baja.

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#40290) membrandj válasza tixem (#40289) üzenetére


membrandj
nagyúr

Igen, de az megint csak plusz 4k, nekem is van. Csak adattárolásra alkalmas. Windowst nem futtatnék rajta.

Az os az lényegtelen, a probléma az az,hogy lassú.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#40291) M.Botond


M.Botond
csendes tag

Lubuntus gép lesz, a windows egy ideje nem pálya. Köszönöm a segítséget, nyammogok egy sort a lehetőségeken.

(#40292) FCsabi24


FCsabi24
tag

Üdv,
Lehet, hogy nem ide tartozik, de nem találtam a megfelelő topikot. Melyik programmal lehet megnézni, hogy milyen alkatrészek vannak a gépemben?

(#40293) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

[link]

vélemény?

ebbe a konfigba bele lehet rakni ezket?
NEC AD- 7280S OEM
HITACHI 500GB 7K1000.C 7200 RPM 16MB SATA2

(#40294) juve600 válasza FCsabi24 (#40292) üzenetére


juve600
nagyúr

aida64

mateFLASH : bele :)

[ Szerkesztve ]

(#40295) BluEyes


BluEyes
őstag

Üdv topic!

Javaslatokat várnék egy játszós proci-vga párosra, Intel és AMD javaslat is jöhet. 1 monitor lesz, 1920x1080, ezt kellene meghajtani. Erőtartalék nem fontos, a jövő nem érdekes, pont annyi kell csak, hogy a mai gamák fussanak kábé faszán, ez a feladat.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#40296) mateFLASH


mateFLASH
csendes tag

Kingston 60GB SV300S37A/60G SSD meghajtó 36 hó gar.
Kingmax 2x4GB DDR3 1600MHz memória 60 hó gar.
Intel Core i5-3470 processzor 36 hó gar.
FSP Raider 550W tápegység 60 hó gar.
Asrock B75 Pro3 alaplap 24 hó gar.
MSI GTX 660 2GB DDR5 N660 TF 2GD5/OC videokártya 36 hó gar.
NEC AD- 7280S OEM optikai
HITACHI 500GB 7K1000.C 7200 RPM 16MB SATA2 winyó
Sharkoon Vaya ház

vélemény? ez bírni fogja még 2-3 évig?

(#40297) mateFLASH válasza mateFLASH (#40296) üzenetére


mateFLASH
csendes tag

cpu hűtő kellhet rá? hangos lenne?

(#40298) FCsabi24 válasza juve600 (#40294) üzenetére


FCsabi24
tag

Köszi! :R

(#40299) allofthebest


allofthebest
csendes tag

valaki 190 ezerből összehozna nekem egy gamer intel setupot?

(#40300) allofthebest válasza allofthebest (#40299) üzenetére


allofthebest
csendes tag

legyen inkább 185 ezer

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.