Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#39351) Mate


Mate
nagyúr

Sziasztok!

Kérdésem nem igazán ide kapcsolódik, de nem tudom hol tehetném fel.

Kell vennem egy előlapi usb panelt. Találtam egyet Ebay-en.

A kérdésem az lenne, hogy elég 1 usb csatlakozás 8 usb meghajtásához? Legjobb tudomásom szerint 1 csatlakozóra 2 usb-t szoktak ráaggatni, többet még nem láttam.

(#39352) Zsivaagoo válasza Mate (#39351) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ez USB HUB. Tehát ha van önálló tápellátása (tápcsatlakozója), akkor akár be is építhető.
Csak furcsán fog kinézni a gép eleje, ha kilóg belőle 2-3 USB kábel + 2-3 pendrive.

Inkább egy önálló tápellátással rendelkező KÜLSŐ(!) USB HUB az ajánlatosabb.

------------------------------------
Ha mindenképpen előlap kéne, akkor érdemes egy kombi USB + memóriakártya olvasó kütyü beszerzése.
(Régi házba került, ahol nem volt előlapi USB kivezetés. kb. 2 k-ért megérte.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39353) Mate válasza Zsivaagoo (#39352) üzenetére


Mate
nagyúr

Köszönöm a választ!

Igazából 4db gamepad microvevője +billentyőzet,egér páros microvevőjén kívül 1db pendrive lógnia ki. Felesleges a 8-as, de a 4-es meg lehet kevés.

(#39354) membrandj válasza Gyuláé (#39350) üzenetére


membrandj
nagyúr

Corsair 450W VS450 CP-9020049-EU tápegység 36 hó gar.
Gigabyte 970A-UD3 alaplap 36 hó gar.
Kingmax 4GB DDR3 1600Mhz memória 36 hó gar.
MSI 7770 1G DDR5 R7770-PMD1GD5 videokártya 36 hó gar.
~68k, de vga-nak inkább ezt:
MSI 7790 1GB DDR5 OC R7790-1GD5/OC videokártya 36 hó gar.~76k.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39355) Trak


Trak
addikt

Sziasztok,

Új alaplapot, procit és memóriát tervez venni egy ismerősöm, ehhez kérnék tanácsokat, mert én már sajnos annyira nem ismerem az elmúlt 3-4 év újdonságait.

Proci:
Core i5-ös, vagy ennek megfelelő AMD proci, 40-50 ezer környékén, ár/érték arányban a legjobb.

Alaplap
A procihoz megfelelő alaplap, a fő kitétel, hogy legalább 6 db, de inkább 8, vagy több db SATA 2 legyen rajta. Ha ezek egy része SATA 3, az sem gond, mert lefelé kompatibilis.
Sok USB, de ahogy látom, már mindegyiken van legalább 8 db.

Memória
Legalább 8 giga ram. Egyben 8 giga jó, vagy inkább 2x4GB ?

A többi alkatrész elvileg adott, van egy 500-as Enermax táp, az szerintem elég kellene, hogy legyen.
Esetleg kellhet komolyabb procihűtő, vagy bármilyen pár ezer forintos jó lehet?
Esetleg ezt is ajánlhatnátok.

Nem lesz tuningolva a gép.

Várom a javaslatokat:)

Köszi!

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#39356) tixem válasza Trak (#39355) üzenetére


tixem
addikt

Intel

1db Intel Core i5-3470 3.20GHz BOX *(LGA 1155)
1db ASRock B75 Pro3*(Intel s1155)
1db CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT LP Blue *(CML8GX3M2A1600C9B)
1db CPU COOLER Cooler Master Hyper 212 EVO
összesen: 72 400 Ft
bruttó: 91 948 Ft

hardverker

hűtőből ha esetleg komolyabbat szeretnél, Merlinhardvernél van 9k-ért használt Alpenföhn Brocken, újan 11-ért.

AMD

1db AMD FX Series 8320 X8 BOX
1db ASUS M5A97 EVO R2.0 *(AMD AM3+)
1db CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT LP Blue *(CML8GX3M2A1600C9B)
összesen: 64 200 Ft
bruttó: 81 534 Ft

+ [link] csak legyen házad is amibe belefér :D

[ Szerkesztve ]

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#39357) syberia válasza Trak (#39355) üzenetére


syberia
veterán

CPU: i5-3470
LAP: ASRock B75 PRO3
RAM: CORSAIR Vengeance DDR-3 8GB/1600 KIT

Egyre gondoltunk, erre a procira-főleg tuning nélkül-túlzás a Brocken.

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#39358) Tizedes1 válasza Coolmat (#39347) üzenetére


Tizedes1
aktív tag

köszönöm.
két kérdésem volna: melyik vga-val hajtod a géped és a kevés fogyasztást melyik alkatrész miatt lehet elérni?
valamint melyik boltból származik az ár - akár püben :)

és még1x: :R

(#39359) Coolmat válasza Tizedes1 (#39358) üzenetére


Coolmat
őstag

Nálam HD7870 van a gépben egy I7-2600 mellett, hasonló lehet az idle fogyasztása mint az I5-3470 + HD7790 párosnak. Pontosan alkatrészekre nem tudom lebontani a fogyasztást, csak tippelni tudok hogy jön ki az idle 60W (azt fogyasztásmérővel mértem): proci ~ 15W, vga ~ 25W, alaplap déli híd + egyéb apróságok ~ 10W, HDD + SSD + perifériák ~ 10W. Emelett van az új HD7XXX kártyáknak egy ZeroCore Power nevű okossága is, ami le tudja vinni 2-3W-ra a fogyasztást ha stand-by-ba kerül a monitor, ez a gyakorlatban vagy működik, vagy nem (nálam beta driverekkel inkább nem).

Árakat főleg PCX-ről néztem, ill. házat meg monitort emlékezetből, de most hogy utánanéztem PCX-nél 1-1k-val drágábbak mint amire emlékeztem: [link], [link].

Szerk: Sőt ahogy nézem a monitorra csak 1 év garancia van itt, ha van rá lehetőséged akkor azt inkább ebben vagy ebben a boltban lenne érdemes megvenni, mert még opcionálisan kérhetsz hozzá pixelhibagaranciát + kalibrálást is.

[ Szerkesztve ]

(#39360) syberia válasza Coolmat (#39359) üzenetére


syberia
veterán

A ZeroCore a videokártyát teszi standby módba, nálam ilyenkor a gép 33W áramot kér a táp felől :D

https://howbad.info/

(#39361) Zsivaagoo válasza syberia (#39360) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

TELJESÍTMÉNYT!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39362) Faith


Faith
aktív tag

Üdv!

Összerakosgattam magamnak egy gépet. Full HD monitor mellé venném. Csak az alap felhasználásra játék,film,net. Ezt sikerült összehozni:

MSI FM2-A55M-E33
AMD Athlon II X4 740
Kingmax 4GB DDR3 1600MHz
Gigabyte 7790 1Gb DDR5
Akyga AK802BS
FSP FSP350-60APN 350W

Ez így 86k lenne.

A másik variáció az, hogy:

AMD FX-6300
Asrock 960GM/U3S3

A többi ugyan az lenne mint a másikban, így 98k lenne. A kérdésem hogy az FX proci megéri-e a +-t az Athlonhoz képest? Tuningolni egyáltalán nem szeretnék szóval ezért nem is néztem K-s procit.

(#39363) speedydb23 válasza Faith (#39362) üzenetére


speedydb23
senior tag

GIGABYTE GA-F2A85XM-HD3
MSI FM2-A85XMA-E35
AMD Athlon II X4 750K

Ezekkel szerintem jobban járnál, tuningtól meg nem kell félni ha ésszel csinálja az ember...

[ Szerkesztve ]

(#39364) Buci21 válasza Faith (#39362) üzenetére


Buci21
addikt

sokkal erősebb az FX, csak az alá a Gigabyte GA 970A UD3 apjánál gyagyibbat nem érdemes tenni, ami pedig 22-23K

(#39365) Faith válasza Buci21 (#39364) üzenetére


Faith
aktív tag

Értem akkor valószínűleg az Athlon lesz mivel 100k fölé nem szeretnék menni már. Egyébként az olcsóbb lap miért nem jó az FX alá?

(#39366) speedydb23 válasza Faith (#39365) üzenetére


speedydb23
senior tag

Gyengébb tápellátás, elvileg vissza fogja a procit.
De ezt inkább meghagyom a szakiknak... :)

[ Szerkesztve ]

(#39367) Zsivaagoo válasza Faith (#39362) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

FX procira +1.
Giga 970A-UD3 ra +1.

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39368) Buci21 válasza speedydb23 (#39366) üzenetére


Buci21
addikt

jól mondod :D ne gagyizzunk
(#39367) Zsivaagoo: +1, de milyen lapba? :F

[ Szerkesztve ]

(#39369) Trak válasza tixem (#39356) üzenetére


Trak
addikt

Köszi mindkettőtöknek!

Az ASUS-ban ha jól látom "csak" 6 db SATA van, így az kiesik, meg amúgy is inkább az Intel felé hajlik a mérleg nyelve. Az Asrock-al nincs sok tapasztalatom, de nem tűnik rossznak, amit írtatok, és ha azt mondjátok, hogy jó, akkor elhiszem :)

Van egy ilyen hűtő:
Thermalright XP-120
Ez használható lehet bármelyik új alaplaphoz?

A proci melletti gyári hűtő nem elég, ha nem lesz tuning?

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#39370) Zsivaagoo válasza Faith (#39365) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Az FM2 procik más tokozásúak, mint az FX-ek (AM3+).

Tököt, dinnyét nem lehet összehasonlítani. (Végülis lehet, de minek...)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39371) Faith válasza speedydb23 (#39366) üzenetére


Faith
aktív tag

Rendben köszönöm a válaszokat. Akkor tényleg marad az Athlon.

(#39372) Zsivaagoo válasza Faith (#39371) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ha kevés a pénz, akkor megértem, hogy a gyengébbet választod. :N

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39373) Zsivaagoo válasza speedydb23 (#39366) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Kiváló válasz! Tápellátásban tettél különbséget egy FM2-es és egy AM3+-os alaplap között. Gratulálok! :C
Várom a hasonló jótanácsaidat, legalább lesz min röhögni! :R :C :DD

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39374) Buci21 válasza Zsivaagoo (#39373) üzenetére


Buci21
addikt

az a 960GM chipsetes fosadék lapnak szólt, FM2-t nem kevert bele.

(#39375) Brainwashed2


Brainwashed2
tag

Sziasztok!

Hosszas előtörténetet mellőzve, annyit tennék hozzá, hogy a laptop-omon alaplap cserét kéne eszközölni egy 3 év után fellépő típushiba miatt, így úgy döntöttem ideje kevesebb pénzért többet venni, azaz PC-t. Alternatívaként kaptam egyik rokonomtól egy régi PC-t és egy monitort, de úgy érzem be kell újítanom.

Először, hogy válaszoljak a mintakérdésekre:

1. Mire fogod használni a gépet?
Tanulmányaim során leginkább matematikai programokat (Matlab, Maple), különböző fejlesztői eszközöket (Visual Studio, Eclipse) kell használnom. Szóva kerülhet a képfeldolgozás, de ennek is inkább az esetleges matematikai alkalmazásai.
Továbbá a hétköznapi használatra, böngészés, videók, filmek nézése, zenehallgatás (mondjuk ez ezerrel).

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel most?
Monitor: SyncMaster 923nw
PC:
- alaplap: ASUS P5GC-MX
- proci: Intel(R) Celeron(R) CPU 2.66GHz, 16 KB L1 Cache, 256 L2 Cache
- merevlemez: ATA SAMSUNG HD161HJ
- 1GB DDR2 RAM (hirtelen nem tudom milyen típus, sebesség)

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Ha úgy van, akkor szépen lassan cserélném ki az alkatrészeket (értve itt az keret hiánya esetén). Nem nagyon vagyok otthon mostanában a témában, lakótrásam mondta, hogy az újabb procik akár nagyob gépházat is igényelnek.
Lényegében monitoron kívül mindegyiknek szüksé lenne a cserérjére. Ha szükséges, akkor gépház cserére, illetve videókártyát is vennék bele. (De nem tudom általában mennyire bírják az intdgráltak a filmeket, videókat).
A lényeg, hogy összességében olyan 100-120 körül szánnék rá. De ezt csak vakon mondom, az árak ismerete nékül. Nem tudom mennyiből jön ki egy elfogadható konfiguráció.

Továbbá, nem idegenkedek a használt alkatrészek vételétől sem, de mint már említettem nem tudom mennyire érdemes ezt az utat követni.

Hogy mégi valami viszonítási alapja legyen az esetleges segédkéznek, eddig egy HP 6735b laptopom volt, az alábbi konfigurációval:
- AMD Turion X2 Ultra Dual-Core Mobile Processor ZM-84 (2.3 GHz, 2 MB L2 cache)
- ATI Radeon HD 3200 Graphics
- 3 GB 800 MHz DDR2 SDRAM
- 250 GB 7200 rpm SATA II
- Chipset: AMD M780G

Remélem minden részletre kitértem, amire szükséges.

Előre is kösznöm a segítségeket!

Üdv: Bence

[ Szerkesztve ]

(#39376) Zsivaagoo válasza Buci21 (#39374) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Annyira volt értelmes a hsz. , mintha most azt mondanám: Azt ne, mert világoskék! Érti valaki, hogy mire akarok ezzel célozni? :U :F

Naugye! :DD

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39377) syberia válasza Zsivaagoo (#39373) üzenetére


syberia
veterán

(#39378) Zsivaagoo válasza Brainwashed2 (#39375) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

A kölcsöngépbe nem érdemes invesztálni, mert szőröstől - bőröstől cserélni kell.

Egy következő konfiggal boldogulni tudnál:
- FM2 tokozású A6 - A8 proci
- lap hozzá (de nem a legostobább)
- 4 GB DDR3 RAM ( egy modul csak, 2 x 2 GB KIT-et nem szabad venni, még akkor sem, ha a jószág esetleg lassúbb lesz VGA téren.)
- 500 GB SATA3 HDD
- SSD: NEM FÉR BELE!
- 350-400 W minőségi táp
- ODD: LG vagy samu DVD-író 4,5-5 k-ért
- HÁZ: ami tetszik (majdnem :D )

Szereld össze, előtte olvass manual-t. Hajrá!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39379) dave118 válasza syberia (#39377) üzenetére


dave118
senior tag

:DDD Amikor Zsivaagoo kolléga feltűnik akkor izgalmasabb lesz a topik, én ezt vettem észre :U

[ Szerkesztve ]

... Ami ami, az az.

(#39380) Zsivaagoo válasza syberia (#39377) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Naponta hány Giga ezt+azt másolsz USB3-as pendriveokra?
Mennyi ideiglenes adatod keletkezik a napi munkád során - akármi feldolgozás közben - ? 500-800 Giga?
Mennyi adatot cserélsz külső adathordozóról naponta? 500 GIGA van?

Ha csak 10 giga maximum a felsorolt, akkor ne szólj be azért, hogy csak beszóljál.
Egyébként ha USB3-as portról másolsz egy USB2-es eszközre, szarabb átviteli sebességet kapsz, mintha az eszköz USB3-as és a port USB2-es. Tapasztalat.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39381) Zsivaagoo válasza dave118 (#39379) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Látom, hogy te is "Advanced user" vagy. :W :C

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39382) Coolmat válasza Zsivaagoo (#39376) üzenetére


Coolmat
őstag

Jó lenne ha tudnál szöveget értelmezni. Ez volt a kérdés: "Egyébként az olcsóbb lap miért nem jó az FX alá?", ami az Asrock 960GM/U3S3-ra vonatkozott, majd erre jött a válasz, hogy "Gyengébb tápellátás, elvileg vissza fogja a procit. De ezt inkább meghagyom a szakiknak...". Ugyanezt írta Buci21 is azzal hogy "az a 960GM chipsetes fosadék lapnak szólt, FM2-t nem kevert bele." de neked ebbe is bele kellett kötnöd.

#39370 hsz-ben leírt kijelentésed pedig nem teljesen helytálló. Abban igazad van, hogy két különböző tokozásról van szó, de a Trinity APU-k és a Vishera FX procik is a Piledriver microarchitektúrára épülnek, így egy 2 modulos (4 magos) X4 750K (ami ugye egy IGP nélküli A10-5700) igenis összehasonlítható mondjuk egy FX4300-al, mivel csak órajelben térnek el. Lehet hasonlítani akár az FX-6300-hoz is, csak ott már nagyobb difik lesznek a 3 modulos (6 magos) felépítés miatt.

A továbbiakban pedig szeretném ha mellőznéd a topikban mások fikázását és leszólását.

(#39383) dave118 válasza Zsivaagoo (#39381) üzenetére


dave118
senior tag

Hát ha az ssd birtoklása azzá tesz, akkor valószínű az leszek :B

... Ami ami, az az.

(#39384) Buci21 válasza Coolmat (#39382) üzenetére


Buci21
addikt

az fx 4300 és az A10 között 4 mega L3 cache is különbség, szal majdnem igazad volt :C de télleg közel vannak egymáshoz már teljesítményben. Az fx 6300 meg külön világ nyers erőben :R

[ Szerkesztve ]

(#39385) Coolmat válasza Buci21 (#39384) üzenetére


Coolmat
őstag

Valóban, az L3 cache elkerülte a figyelmemet :R Ezen felül még van egy-két frissítés a Vishera architektúrájában a Trinityhez képest (PH teszt), de továbbra is azt mondom, hogy nem hülyeség a kettő összehasonlítása.

(#39386) Zsivaagoo válasza Coolmat (#39382) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

- 1. Ha a fórumtagok értelmes, világos hsz.-eket írnak, semmi baj nem lesz a szövegértésemmel.

- 2. Tisztában vagyok az említett AMD architektúrával.
- az FM2 tokozás is a "a Piledriver mikroarchitektúrára épül", de nincs L3 cache, helyette beépített IGP van ( ugye a tranzisztorok számával, a "rezsó" felületével és hőtermelésével azért gazdálkodni kell :D ), teljesen más a gyártó által megcélzott fogyasztói réteg is, az üzletpolitika is, ebből adódóan "az architektúra köré" építhető környezet is.
- az AM3+ tokozás pedig az FX procik sajátja (egy visszamenőleges kompatibilitással - kacsintás a régi userek felé - ), amik jellemzően rendelkeznek L3 cache-sel, tuning opcióval és kapacitással, de IGP-vel nem, így ez a CPU az erőre és a diszkrét VGA-ra kihegyezett felhasználókat veszi célba.
- mégiscsak más a "TÖK" és a "DINNYE".

- 3. Mellőzöm, amennyiben a fiatalok nem óhajtanak a tudatlanságuk által indíttatván fikázni.

Egyébként: :R
Tisztelettel : Zsivágó

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39387) membrandj válasza Brainwashed2 (#39375) üzenetére


membrandj
nagyúr

Asus B85M-G
Corsair 450W VS450 CP-9020049-EU
Intel Core i5-4570
Kingmax 2x4GB DDR3 1600MHz
Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050
~114-117k
Játékra ez nem igazán alkalmas, viszont filmekhez , stb bőven elég.

Háznál nézzétek meg,hogy m-atx lapokat fogad-e. Ha nem: Sharkoon vaya: ~8k

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39388) holozis_HUN2 válasza Gyuláé (#39350) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Nah :) Mire is kellene?

RAM: Kingston 1600 mhz 8 gb Link:[link]
Vidikártya: Asus Radeon hd 7770 1 gb Link:[link]
Alaplap: Asus AM3 Chipset LINK:http://www.pcx.hu/?action=termekOldal&azonosito=106767

Ez kb 70.500. Játékra is alkalmas konfig.

(#39389) speedydb23 válasza Zsivaagoo (#39373) üzenetére


speedydb23
senior tag

Inkább rajtad lehet röhögni, hogy nem vagy képes pár hozzászólást vissza olvasni...

Kérdezték, hogy miért baj a olcsóbb/gyengébb lap vásárlása FX6300 procihoz, én meg válaszoltam rá... de oda is írtam a végére, hogy ezt majd a szakik megválaszolják pontosabban...

Ezek után szerintem olvass és számolj el 3-ig mielőtt írsz ide, mert csak okoskodni tudsz de azt is minősíthetetlen módon...

(#39390) membrandj válasza holozis_HUN2 (#39388) üzenetére


membrandj
nagyúr

Ennyi pénzért már 7790-et kapni egyes helyeken.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39391) Zsivaagoo válasza speedydb23 (#39389) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Visszaolvastam. Nem láttam az agyadba.

Elszámoltam. Letehetnéd a kőbaltádat fiatalember.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39392) jagofett


jagofett
tag

Sziasztok!
Már elég rég frissítettem a gépem, és úgy gondolom eljött az ideje. Igazából egész jó még most is a teljesítménye, de egy két újabb játék, már elég döcögősen megy rajta (pl Witcher 2, Skyrim amikkel szívesen játszanék, és nem a leggyengébb minőségben). Tehát a kérdésem az lenne, hogy hogyan lenne érdemes fejleszteni ezt a gépet:

Alaplap: Gigabyte GA-770T-USB3
Proci: AMD Phenom II X4 B50 @3,1GHz (Phenom II X2 550BE négymagosítva)
Memória: 8GB DDR3-1333 (4GB Kingston, 2GB Kingmax, 2GB Nanya)
VGA: ASUS EAH4770 Formula 512MB GDDR5
Táp: CHIEFTEC 450W
(+ 64GB SSD, 1TB + 500 Merevlemez, nem ezzel lesz a gond szerintem :DDD )

Abban biztos vagyok, hogy VGA-t kéne cserélnem, én az AMD 7770-re gondoltam, a fő kérdés hogy a proci ki tudja-e ezt hajtani?
Legfeljebb 50 ezer forintot költenék rá, de ha kevesebből kijön (pl elég csak egy új VGA) akkor az se olyan nagy baj.

Köszönöm előre is a segítséget! :R
Üdv

(#39393) Buci21 válasza Zsivaagoo (#39391) üzenetére


Buci21
addikt

igaza van a zöldpólósnak, télleg olyan dolgokon kötözködsz, amin nem kéne. de ezt itt és most hagyjuk abba kérem :D

"Az ember fáj a Földnek"
-Vörösmarty - Az emberek

(#39392) jagofett:
A 7770 jó választás, ha meghúzod a procit akkor 7790 vagy 7850 is mehet mellé, netán GTX 650Ti vagy 650Ti Boost nV oldalról.

[ Szerkesztve ]

(#39394) membrandj válasza jagofett (#39392) üzenetére


membrandj
nagyúr

50k-ból értelmesen cserélni max vga-t tudsz. Akkor viszont már HD 7790-et vegyél szerintem. ~37k. Proci megoldás: fx 6300+ gigabyte 970A-ud3 ~50k.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39395) tixem válasza jagofett (#39392) üzenetére


tixem
addikt

ezekben gondolkozz [link] vagy [link]
2 gigás is belefér az 50-be

Galaxy S24 Ultra 1TB ||| ( •_•) ( •_•)>⌐■-■ (⌐■_■)

(#39396) Buci21 válasza membrandj (#39394) üzenetére


Buci21
addikt

eladod a lapot és a régi procit, kapsz értük 25-30-at, és tán marad 25-30 egy új VGA-ra :C és akkor 7770, mert a 4770-t eladod, ér kb 8-10-12K-t (nem tudom mennyit pontosan), lapod sacc 8-10k, proci 20-22k, és akkor kapsz értük: majdnem 40k-t, ahhoz van még az 50-es kereted = 90k
FX 6300 - 28K
Gigabyte GA970A UD3 - 23K
HD 7790 - 36-37K

össz: 87-88K

(#39397) Coolmat válasza Zsivaagoo (#39386) üzenetére


Coolmat
őstag

1. Szerintem egyértelmű volt mire vonatkozott a kérdés és a válasz, de lehet csak Buci21 és én értettük meg elsőre :)

2. FM2-nél kivétel az IGP nélküli X4-740 vagy 750K, amik szintén a diszkrét videókártyával rendelkezőket célozzák meg, de csak egy bizonyos szintig elegendőek(kb. HD7850 lehet a határ amit még kihajtanak), cserébe legalább olcsóak is.
Most direkt keresgéltem híreket mi lesz az AM3+ sorsa, mert talán jön még bele Steamroller architektúrára épülő proci is, de a jövő mindenképpen a heterogén rendszerekről fog szólni aminek egy csapásiránya a Kabini APU lesz (és az új konzolokba kerülő APU-k, amig még annál is fejlettebbek). Azt sem tartom lehetetlennek, hogy már az FM2+-ban de legkésőbb az FM3-ban (ha így hívják majd) összehozza az AMD az 1-2 modulos IGP-vel rendelkező APU-kat és ugyanebbe a foglalatba érkeznének már az FX procik is (akár IGP-vel), sokkal logikusabbnak tartanám mint a mostani állapotot, hogy két platform fut egyszerre, a hasonlatoddal élve, közelebb kerülne a tök meg a dinnye :)

3. Ezt köszönettel veszem :R

(#39398) holozis_HUN2


holozis_HUN2
tag

3-4 év múlva a 4570 és 3570 között lessz valami külömbség? Am hogy lehet ez az új proci erősebb? emennek több az órajele.http://cpuboss.com/cpus/Intel-Core-i5-4570-vs-Intel-Core-i5-3570

[ Szerkesztve ]

(#39399) Coolmat válasza holozis_HUN2 (#39398) üzenetére


Coolmat
őstag

Azonos órajelen a Haswell kb. 5-8%-al erősebb az Ivynél, de csak szintetikus mérőprogramokkal kimutatható, a valóságban semmit nem fogsz érzékelni belőle, ezért egy 3470 ~46k-ért jobban megéri jelen pillanatban, és az alaplap is olcsóbb alá (B75-ösök 15-16k-ért mennek, míg a B85-ösök 18-20K-nál kezdődnek). Remélhetőleg pár hét múlva beáll a Haswell ára az Ivy szintjére, akkor már lehet majd ajánlani, de most még nem éri meg "az újdonság varázsa" miatt.

[ Szerkesztve ]

(#39400) holozis_HUN2 válasza Coolmat (#39399) üzenetére


holozis_HUN2
tag

Hát lehet maradok a simánál mert kb 3-4 év mulvára tervezem a procicserét. Addigra úgy is jön ki új és így is úgy is kell alaplap csere. meg lassan kijön a core i9 is ha jól tudom.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.