Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#39151) Rypejakten válasza juve600 (#39150) üzenetére


Rypejakten
addikt

"választol"

(#39152) SilverToM válasza bluyoo (#39040) üzenetére


SilverToM
tag

Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget és az ötleteket is!

Igyekszem a tápot lecserélni. Tudom, hogy nem a legkorszerűbb ház, és élőben se láttam, de valahogy tetszik. Igyekeztem másikat is megszeretni, de egyik sem fogott meg úgy, mint ez!

(#39153) WP14 válasza SilverToM (#39152) üzenetére


WP14
őstag

Ezt nézd! Szép és jó is :K

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39154) sketchifun válasza juve600 (#39150) üzenetére


sketchifun
senior tag

Természetesen nem, de ha egy webshopban keresgélek, mi jön velem szembe először?

Hátaz, hogy valami ocsmányul néz ki! :DDD

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#39155) Wikoo válasza membrandj (#39149) üzenetére


Wikoo
aktív tag

ASROCK Z77 Pro3, intel Z77 + i5-3570K + 8-10k-s hazsnált cpu hűtő nemelég egy stabil 4-4,5 ghz-re?

Békesség, boldogság! x)

(#39156) WTF1985


WTF1985
csendes tag

Szevasztok.
A következő konfigon gondolkodom:

AMD Phenom II X4 965 Black Edition processzor 36 hó gar.
1 db 21,776 Ft ( Tudom, hogy nem mai vas, de az FX 6300 helyett azért választottam ezt mert így fért bele egy erősebb VGA, ha pénzem engedi majd cserélem egy erősebbre)

Asus M5A97 R2.0 alaplap 36 hó gar.
1 db 19,936 Ft (szerintem nagyon jó ár/érték aránya van, több embernél láttam hogy FX 83xx használ benne, ahogy nézem tudom majd fejleszteni ha lessz rá pénzem)

Benq GW2255 monitor 36 hó gar.
1 db 30,429 Ft ( a legolcsóbb nem TN paneles FullHD monitor. De ha tudtok jobbat ennyiért mondjátok. )

Chieftec CTG-500-80P dobozos táp 36 hó gar.
1 db 13,200 Ft

Gigabyte 7790 1GB DDR5 GV-R779OC-1GD videokártya 36 hó gar.
1 db 36,258 Ft

Kingmax 4GB DDR3 1600MHz FLGF memória 36 hó gar.
1 db 7,552 Ft

Sharkoon Vaya 4044951011728 fekete számítógép ház 24 hó gar.
1 db 8,084 Ft

Toshiba 500GB 32MB SATA3 DT01ACA050 merevlemez 24 hó gar.
1 db 12,210 Ft

155k lenne PCX ről extra garanciákkal, DVI kábellel és hangfallal együtt. (még gondolkodom a gépössze szerelőn :DDD )
Játékra (nem vagyok HC gamer nem ragaszkodom az ultra beállításokhoz) és minden más otthoni elfoglaltságra lenne használva.
Árban nem tudok feljebb menni.
Mondjátok, ha tudtok jobbat ennyiért (akár intelt is) szívesen fogadok minden javaslatot.

(#39157) Whysperer válasza tixem (#39142) üzenetére


Whysperer
addikt

nekem meg 4,2-n megy a 8120-am Gigában. akkor most ki nyert? semmi emeléssel alap feszen!

ASUS b550 a gaming/ Ryzen 5800x3d/arctic liquid freezer ii 280/EVGA 550w GS/ SSD240+120Gb/g skill aegis 32 gb 3200 mhz / RX6800/Regnum RG6V TG

(#39158) #98593280


#98593280
törölt tag

(#39159) membrandj válasza Wikoo (#39155) üzenetére


membrandj
nagyúr

Személyes tapasztalatom nincs, de akárkivel beszéltem, azt írta,hogy minimum egy ~30k körüli lap kell egy jó tuninghoz. A z77 pro3 lapot általában szorzózáras lapok minimális húzásához szokták ajánlani. Tőlem csinálhatod ezt is, de a 7750 gyenge nagyon, hiába 2GB memória. Többet nyersz egy 650Ti-vel, mint egy minimális proci húzással szerintem.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39160) membrandj válasza WTF1985 (#39156) üzenetére


membrandj
nagyúr

Az FLGF nem tudom,hogy mit jelent a memória végén, de vedd azt inkább, ami után nem szerepel. Szintén 7,5k környékén van pcx-nél.

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39161) 1stVikman válasza tixem (#39024) üzenetére


1stVikman
senior tag

@ tixem
@membrandj
Köszönöm a javaslatokat.
Mindketten az Asrock B75 + Intel Core i5-3470 kombót írtátok. Ez annyira jó lenne?
Időtállóság szempontjából nem lenne érdemes inkább egy i7 3770? Vagy az fölösleges, nem nyújt annyival többet?
Az i7+ GTX660 párossal mi a baj? Túl erős a proci és gyenge a VGA?
16GB ram is felesleges? Jövőre nézve is?
Egyelőre ennyi jutott az eszembe.

Lépek aludni, mert 5 kor kelek. Majd megpróbálok holnap időben benézni, és tovább kérdezni benneteket, mert sajnos nem tudom mostanság mi számít "jónak és időtállónak", mi éri meg a többlet pénzt, és mi nem, mi az elégséges és mi a "fölöslegesen sok", illetve mindennek van szinte 3-4 változata, apróbb különbségekkel, ami tovább nehezíti a hardverek rangsorolását.

üdv: Vikman

(#39162) membrandj válasza 1stVikman (#39161) üzenetére


membrandj
nagyúr

Játékok 99%-ban VGA-tól függenek. Jelenleg a 4 magnál többet szerintem még egy játék se használ ki. Játékok amúgy se profitálnak sokat az i7-ből. Legalább is annyit nem, amennyivel többe kerül. 16GB ram egyedül videovágás és egyéb dolgokhoz lehet szükséges, de ott is simán meg lehet lenni 8GB rammal is. Amit írtam, az ár/érték arányban szerintem a legjobb. Ha több pénzem lenne ,se vennék ennél erősebb gépet. Inkább 3 év múlva veszek még egy gépet 200k-ért( sok alkatrész ugye bőven jó lesz még akkor is, tehát igazából lap+cpu+VGA, az amit cserélni kell,de az 100k körüli összegből kijön megint és sokkal erősebb lesz ,mint a mostani 300k-s gép), mint most 300-ért. 3 év alatt nagyon sokat változhatnak a dolgok.

[ Szerkesztve ]

Privát üzenetben nem válaszolok szakmai kérdésekre.

(#39163) syberia válasza 1stVikman (#39161) üzenetére


syberia
veterán

B75 + i5-3470 teljesen jó párosítás, később lehet benne procit cserélni i7-re ha szügséged lesz a + teljesítményre, ez a páros egy 7950 szintű vga alá is jó választás lehet, kivéve néhány cpu zabáló multiplayer gémet :)

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#39164) bluyoo válasza SilverToM (#39152) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Szívesen!
"Tudom, hogy nem a legkorszerűbb ház, és élőben se láttam, de valahogy tetszik." Akkor biztos elégedett leszel vele. :)
"igyekszem a tápot lecserélni." Azzal kezd a dolgot. Én egy hardvert nem kockáztatnék egy Codegen táp miatt.

Bazinga!

(#39165) drr


drr
őstag

Sziasztok!

Azt szeretném kérdezni, hogy a kedvelt AMD Athlon II X4 750K + AsRock FM2A75 Pro4-M + 2x4Gb 1600-as DDR3 konfighoz melyik VGA passzol jobban: HD7700 vagy GTX 650 Ti :F
A napokban fogom venni a cuccokat és gondoltam rákérdezek... Továbbá az is érdekelne, hogy EZ a RAM jó választás? Az ára nem ennyi lesz, azt ne vegyétek figyelembe...

(#39166) Gave válasza drr (#39165) üzenetére


Gave
addikt

Ha egy árban van akkor 650Ti. Ha nagyobb a különbség akkor HD7770.

(#39167) bluyoo válasza drr (#39165) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!

+1 a GTX650Ti -nek.
A KINGSTON 8GB HyperX DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9B1BK2/8 gyakorlatilag ugyan az mint a KINGSTON 8GB HyperX XMP Grey DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3X2K2/8GX csak épp XMP profil (Extreme Memory Profiles) nélkül. Szóval szerintem jó választás lehet. Személy szerint inkább a Grey-t venném. De gondolom a színe is fontos. :)
Bár akkor ott a KINGSTON 8GB HyperX Beast DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX16C9T3K2/8X is XMP profillal.

Milyen RAM-ot vegyek?

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39168) drr válasza bluyoo (#39167) üzenetére


drr
őstag

:R

(#39169) Vis Major


Vis Major
tag

Sziasztok. Az alábbi konfiguráció kompatibilitása érdekelne, minden összeillik-e.

MST ati 7850 1GB
Intel core i5 3470
asus p8h77-V alaplap
Kingston hyperx ddr3 4gb 1600 mhz dimm blue series memoria X2
collermaster elite 430 ház
fsp raider 550w táp

és az is érdekelne, hogy hol lehetne vágni az áron. a processzor adott és igazából a videokártya is jó lenne ilyenre, de a másik összetevőkre szívesen fogadnék hasonló minőségű, de olcsóbb tanácsokat.

játékra és netezésre, filmezésre kellene, de tunungolni nem fogok.

[ Szerkesztve ]

(#39170) syberia válasza Vis Major (#39169) üzenetére


syberia
veterán

Nekem nagyon hasonló konfigom van, tuning nélkül egy B75 chipsetes lap is megteszi.

https://howbad.info/

(#39171) drr válasza drr (#39165) üzenetére


drr
őstag

Megrendelve!
Palit GTX 650 Ti OC lett végül :)

(#39172) Zsivaagoo válasza Vis Major (#39169) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Első ránézésre passzol minden. A memóriát keveslem, 8 giga jobb, mint a 4.

Olcsóbb alternatíva? --> FX-6300 proci + értelmes AM3+ -os lap. Talán a 7850 helyett 7790/7770.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39173) bluyoo válasza Vis Major (#39169) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Hi!
Hát faragni lehet ....
LAP : ASRock B75 Pro3-M ~17K
HÁZ : BitFenix Merc Alpha ~12K esetleg mATX méretben Fractal Design Core 1000 ~10K

RAM : KINGSTON 8GB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9D3B1K2/8GX ~17K

TÁP : Chieftec CTG-450-80P ~12K
Durván 18-23K megtakarítás.
Bár én a házon és RAM-on kívül hagynám azt a konfigot. Végül is mekkora keretből szeretnéd az egészet kihozni?

(#39168) drr
:)

(#39172) Zsivaagoo
"A memóriát keveslem" "Kingston hyperx ddr3 4gb 1600 mhz dimm blue series memoria X2" :)

[ Szerkesztve ]

Bazinga!

(#39174) WP14 válasza Zsivaagoo (#39172) üzenetére


WP14
őstag

Most már tényleg áruld el mennyi a jutalékod AMD-éktől :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39175) Casanova* válasza WP14 (#39174) üzenetére


Casanova*
veterán

ő egy AMD kém :K

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39176) Zsivaagoo válasza bluyoo (#39173) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

X2 Ez valami régi AMD proci reklám. :P :Y :W

Nálam a szorzójel az vagy x vagy * . :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39177) syberia válasza Zsivaagoo (#39172) üzenetére


syberia
veterán

Minek vegyen gyengébb gépet :F HD7850 + i5 3470 ár/érték bajnok páros :K

(#39175) Casanova* :D AMD lovag :DD

[ Szerkesztve ]

https://howbad.info/

(#39178) Zsivaagoo válasza WP14 (#39174) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Söröket igérnek, meg Unikumokat, meg is iszom, csak mindig szól a csapos, hogy azok a kurva népek a Zájemdétű még mindig nem utaltak egy kanyit sem. :P :O ;] :P

----------------------

Komolyra fordítva: Az Intellel csak néhány bajom vam:
- az árazási politikája több, mint hajmeresztő
- az integrált VGA megoldásai katasztrófálisan szarok a kezdetek óta, akár chipset, akár IGP alapúak
- gyári hűtő rögzítési megoldása az lga775 óta olyan minősíthetetlen, mintha Kalányos József többszörösen elítélt kazánfűtő tervezte volna, nem pedig mérnökök
- a marketing és egyéb manágereik pedig kurva sok döntéshozót meghülyítettek és továbbra is hülyén tartanak
- Én elsődlegesen a pénztárcám barátja vagyok!

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39179) Zsivaagoo válasza syberia (#39177) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Vegyen, amilyet kíván, de aki nyalókát akar, az ne a ropi árát akarja érte kifizetni. :Y
(Money talks.)

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39180) WP14 válasza Zsivaagoo (#39178) üzenetére


WP14
őstag

Akkor mondd meg, hogy az FX6300, hozzá egy "normális lap", meg ugye akkor gyári hűtő helyett kell egy jobb - mennyivel olcsóbb, mint az i5 3470/3570 + B75-ös lap? Intelnél ~60 ezer.

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39181) Ribi válasza Zsivaagoo (#39178) üzenetére


Ribi
nagyúr

Elkezdtem volna írni válaszokat, de azt hiszem totál felesleges... :O

(#39182) syberia válasza Zsivaagoo (#39179) üzenetére


syberia
veterán

Valóban drágák az intelek, de az amd annyira le van maradva hogy ezt megteheti. A szem...szemérmetlen kapitalistája ;]

(#39178) Zsivaagoo : - gyári hűtő rögzítési megoldása az lga775 óta olyan minősíthetetlen, mintha Kalányos József többszörösen elítélt kazánfűtő tervezte volna, nem pedig mérnökök :C

https://howbad.info/

(#39183) Zsivaagoo válasza WP14 (#39180) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem vitatkozom olyan Intel gyári FAN-okkal, akik i3-at vesznek drágán, virtuális +2 "maggal" és védik a márkahűségüket. Ismerem az i3-adat, olyanon dolgozom munkahelyen... nem szar, de nem is jó. Olyanokat lassul alatta időnként a Win7 64bit az öszes alkalmazással, hogy az már botrány. Ja, hozzá nem értő, pénzügyész manágerek döntöttek a beszerzésről.

------------------
FX procikhoz is vannak olcsó lapok, persze nem egy 8350-est kell csutkára húzva járatni bennük, amikor egy FX 6300-ast alulfeszelve, minimál tuninggal röhögve lehet gurítani. A drága lapok professzionális szolgáltatásait (USB3, SATA3) pedig még egy "advanced user" sem fogja szinte soha sem kihasználni.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39184) WP14 válasza Zsivaagoo (#39183) üzenetére


WP14
őstag

Nem vagyok "Intel gyári FAN" :DDD 24 ezerért vettem 1 éve a procim dobozos kiszerelésben, újonnan, garival :P ;]
Ellenben nem írtad le az általad ajánlott FX6300 + lap + hűtő árát ;]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39185) Zsivaagoo válasza WP14 (#39184) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Aqua, Ipon, PCX, árkereső und gugli a barátod.

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39186) WP14 válasza Zsivaagoo (#39185) üzenetére


WP14
őstag

Tehát nem olcsóbb a te verziód, mert akkor már bőszen nyomnád az árakat :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39187) Zsivaagoo válasza Ribi (#39181) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Írd meg nyugodtan, én kíváncsi vagyok rájuk. :)

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39188) Zsivaagoo válasza WP14 (#39186) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Nem. Csak utálok feleslegesen az internyeten kurkászni.
----
Itt nem "K"-s intel procihoz is ajánlanak a népek másik hűtőt a gyári helyett. Igazuk van. Én is szeretem a csendet, ahol helye van. Ez most nem ZZ Top koncert. De egy süketnek az AMD-s gyári hűtő is jó egy szénné tuningolt FX8-99990-es procin. :P

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39189) WP14 válasza Zsivaagoo (#39187) üzenetére


WP14
őstag

Az FX6330-hoz tartozó lapot nem tudom, számomra káosz az AMD-k tokozása, sokmagosítása és egyéb finomságaik. Kendermagoséknál te vagy otthon :DDD

Semmi hangja a gyár hűtőnek Intel oldalon, ez tapasztalat, mivel nekem napi 6-8-10 órát ketyeg a gép hangtalanul :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39190) Zsivaagoo válasza WP14 (#39189) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Áhhh... Kockafejű...

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39191) bluyoo válasza Zsivaagoo (#39176) üzenetére


bluyoo
nagyúr

Ha azt a bazi nagy X -et nem vetted észre majd a * vagy a kis x -et biztosan ..... ;] :))

(#39178) Zsivaagoo
"az árazási politikája több, mint hajmeresztő" Nem olcsó meg kell hagyni. De nem lehet CPU minden AMD áron ... :)
"az integrált VGA megoldásai katasztrófálisan szarok" Valakit ez nagyon hidegen hagy pl. engem sem érdekel :DDD a dVGA mellé nem is kell .... bár most már legalább tudom használni ami az I5-ben van ... (Virtu MVP).
"gyári hűtő rögzítési megoldása az lga775 óta olyan minősíthetetlen" Nem tudom mi bajod vele öcsém két perc alatt felpattintja. Mellékesen megjegyzem a közelmúltban 2esetről is tudok hogy az általad annyira ... AMD felfogatása egyszerűen letört. Ok lehet a szuper lapgyártó (Gigabyte) tehet róla mivel mindkettő az ő termékük volt ...

(#39183) Zsivaagoo
"Ismerem az i3-adat, olyanon dolgozom munkahelyen..." Nekem is volt hozzá szerencsém azóta visszakaptuk a régebbi Dell OptiPlex-et. Hát mondjuk úgy visszasírom az I3-as időket.
"Ja, hozzá nem értő, pénzügyész manágerek döntöttek a beszerzésről." Hát nálunk biztos nem erről van szó ... ;)
Viszont az FX is alternatíva ez egyértelmű de nem egy 17K-s lappal.
Azt hogy szerinted a USB3, SATA3 -nak sincs értelme hát erre inkább nem írok semmit. :)

Bazinga!

(#39192) WP14 válasza Zsivaagoo (#39190) üzenetére


WP14
őstag

AMD FX-6300 processzor 36 hó gar. 22,464 Ft + Áfa 28,530 Ft 28,530 Ft

törlés

Asus M5A97 EVO alaplap 36 hó gar. 18,417 Ft + Áfa 23,390 Ft 23,390 Ft

törlés
52 ezer + a hűtő, tehát ugyanott vagy a kendermagosoddal is :DDD

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39193) Zsivaagoo válasza bluyoo (#39191) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Meséljek 25 évről az IT szakmában? Anno a terminal.hu-n és a hwsw.hu-n a fórum szekcióban lehetett olvasni a "számítástechnikai rémtörténeteimet"....
-----------------
" AMD felfogatása egyszerűen letört. " Murphy törvény: "Ha nem megy, erőltesd! Ha akkor sem megy, vegyél nagyobb kalapácsot! Ha eltört, akkor már úgyis megérett a cserére." :D Mondjuk nem lehet mindenkinek olyan "agysebész keze", mint nekem. :P

Az integált VGA meg olyan, mint egy FULL extrás guminő (azért vannak kivételek :D ) . Én azért mégis a BIO modellt részesítem előnyben. :D

------------------------

Nem ismerem a Dell Optiplexeket. De i3 után ismét szaron dolgozni kiábrándító lehet. :D
Beszerzésről: mérnök-közgazdász vagyok, IT vezető is voltam. (Nem manáger, hanem vezető!) A cégnél i5-ös gépek kellettek volna, nem i3-asok. Ha a pénz lett volna az egyetlen ok, akkor lehetett volna 4 magos AMD. Miért? Mert látom, hogyha baromi sok alkalmazás megy, akkor az i3-ban aktivizálódik a 2 db HT szál. Az meg várakozik. Az alkalmazások meg várnak a várakozó HT szálakra. Emiatt Task Managerben ki kell lőnünk alkalmazásokat, amik véletlenül a HT-ra tévedtek és utána újra indítani őket. Közben a japán ügyfél pedig türelmetlenül zsolozsmázik a telefonban. És magyarázd el neki, hogy hány nyolc kalács.

Na ezért nem kell i3 és herélmények nekem! 4 fizikai mag kell, ha a fene fenét eszik is!

--------------------------

USB3, SATA3 oda kell, ahol professzionális szinten, napi munka miatt kell a nagy adatátviteli sebesség. Pl. építész, tervező iroda.

Öcsém ilyen helyen dolgozik, a megrendelő - autópálya/egyéb építésre - a magyar állam. Érdekes módon, ott már évekkel ezelőtt sem 2 magos procikkal dolgoztak, és senki nem óbégatott a Core2Quad procik miatt.
------------------------------

Van még kérdés? Mert ha nincs, akkor nyugodtan iszom egy sört. :P

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39194) Casanova* válasza WP14 (#39192) üzenetére


Casanova*
veterán

i5 3470 proci 45k ez k@rvára drága. FX-6300 sokkal jobban megéri! :K 6 mag,az 6 mag. :)

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39195) Zsivaagoo válasza WP14 (#39192) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Ezt számold ki i5 3570K-ra, azután majd talán szóba méltóztatok állni veled.

Analfabéta!

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39196) 1stVikman válasza membrandj (#39162) üzenetére


1stVikman
senior tag

Köszi!
Tök jól leírtad, hogy felesleges egy i7 és a 16 GB ram is parasztvakítás, mert a játékra nem kell annyi. 200-nál többet én sem nagyon akarok költeni, max. most veszek egy olyan házat drágábban, ami kiszolgálja az esetleges következő konfigurációt.
Kezd alakot (és árat) ölteni fejemben egy konfiguráció. :)

MÁS:
Délelőtt ( és még most is) olyan jól egymásnak estetek az Intel vs AMD dolgok miatt, de laikusként nem sok mindent értettem belőle.
Pl. 50 EFt-ba belefér egy i5-3470, amit ajánlottatok nekem is, és egy AMD FX-8350 is. Ennek a fogyasztása és hőtermelése is nagyobb, de cpubenchmark.net szerint bőven jobb a teljesítménye is (32. vs 98. helyezés). Szóval az érdekelne - és nem kötekedésként, hanem tudatlanság miatt-, hogy miért jobb, vagy miért éri meg jobban a két kb. hasonló árban lévő processzor közül az elvileg "gyengébb" i5-öst választani?

[ Szerkesztve ]

(#39197) WP14 válasza Casanova* (#39194) üzenetére


WP14
őstag

Viszont i5 3470-hez elég a 15 ezres B75-ös lap, míg az FX6300-hoz 24 ezer és kell egy hűtő is pluszban :P

(#39195) Zsivaagoo: Szó sem volt K-s Intelről :DDD Tuning nélkül jobb az FX6300-nál ;]

Nézz és láss! :DDD

[ Szerkesztve ]

Inkább állva meghalok, mint térdelve éljek!

(#39198) Casanova* válasza WP14 (#39197) üzenetére


Casanova*
veterán

i5 3470 proci gyengébb ,mint FX-6300. több magot igénylő alkalmazásnál,játéknál sokkal gyengébb! nem mindegy! :N majd bf4 játékhoz kevés lesz az i5 4 magos proci. 2-3 év múlva cserélheted le. amd 6 magos pedig még mindig jó lesz. :K szerintem! egyébkén Fx-6300 procihoz is van 15k lap. akkor már sokkal olcsóbb az amd,nemde! :D

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#39199) Zsivaagoo válasza WP14 (#39197) üzenetére


Zsivaagoo
őstag

Analfabéta! Nem érted meg még mindig, hogy az i5 3470 és az FX-6300 két teljesen külön kategória teljesítményben? És nem az intel javára! Inkább ne szólalj meg!

--------------------------------

szerk: látom néhaány júzer itt sincs tisztában azzal, hogy mit jelent az értő olvasás. Beragadtak a 10 évvel ezelőtti "write only user" kategóriába....

[ Szerkesztve ]

Ha a lovat zab helyett plutóniummal etetné a Pesta bácsi, akkor a szekér kilóhússzal repesztene a Kárpátokban.

(#39200) Casanova* válasza WP14 (#39197) üzenetére


Casanova*
veterán

nézz és láss!!!!!!!!!!! ;] arra gondolj,hogy az új játékok több magot fognak igényelni,mint pl. ez a crysis. itt veri a K-s i5-öt. :C és csak 28k a proci.

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.