Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#19451) #98593280 válasza lipido (#19449) üzenetére


#98593280
törölt tag

A 3D HW szükségletről gőzöm sincs. A FULL HD mkv videót egy 1 magos Sempron is viszi, a G530 Sandy CPU pedig 50% leterheléssel. Az ASRock deszkák alapban 2 db monitort tudnak meghajtani. Ha teszel a PCIe slot-ba egy külön 5-10 ezres VGA karit, akkor már 4 db monitorod lehet aktív. Az Elite 120 miniITX ház szerintem fapados, hűtése azt gondolom gyenge, ennyiért ez van, nem hiába ajánlottam a PS07-et, mert annak faxa hűtése van, de az Neked drága. Lekvárból nem lehet várat építeni...

Ami a gémelést illeti, vegyél akkor egy LIano AMD cpu-t, azzal alacsony felbontásokon játszani is tudsz.

ASRock sFM1 A55M-HVS HDMI, 12k
AMD A6-3650 Lliano X4 FM1 BOX, 19k
Kingmax DDR3 1600MHz / 2GB, 3k

ez mehet a mATX házba

(#19452) Crias válasza lipido (#19449) üzenetére


Crias
senior tag

Én inkább ezt venném mint azt a celeron-t...
Igaz ez halott platform viszont igp-ben körberöhögi az inteleket, ezzel azért akár játszhatsz is, HTPC-be eleve jobb az amd IGP-je. Procierőben is jobb mint a celeron.
Ennek az apunak kell az 1600-as ram meg a dual chanel, itt azt kell venni amelyik a legolcsóbb és ilyen paraméterrel bír.
Ház fogalmam sincs milyen de gondolom jó az amit SK írt.

LAP: ASROCK A75M-HVS 12.960 Ft
CPU: AMD A8-3870K 3.00GHz FM1 BOX 25.661 Ft
RAM: KINGSTON 4096MB HyperX Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT KHX1600C9AD3B1K2/4G 6.325 Ft
HDD: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 15.304 Ft
HÁZ: SK ajánlásából az a GIGABYTE ház 6.000 Ft
TÁP: FSP FSP350-60APN 85+ 350W 8.497 Ft
Összesen: 74.747 Ft

kicsit túlléptem a keretet, ezt le lehet úgy védeni hogy HDD-t használtan veszel, vagy akár prociból A8-3850-et, ez kicsivel gyengébb és nem is szorzózár mentes de ha nem kell a tuning akkor ez is jó lesz ~2k-val olcsóbb.

Jah több monitor kezelése necces mert ezeken az olcsó lapokon csak HDMI meg DSUB csati van DVI nincs csak a drágább lapokon Displayport meg a nagyon drága lapokon van csak, mondjuk ha a DSUB elég neked akkor nincs gond.
Habár mintha kellene displayport a több monitoros rendszerekhez, de lehet az a 3-om monitor feltétele csak.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19453) lipido válasza #98593280 (#19451) üzenetére


lipido
senior tag

3D-hez 1.4-es hdmi kell

Crias, köszönöm! :R

[ Szerkesztve ]

(#19454) lipido válasza #98593280 (#19451) üzenetére


lipido
senior tag

Megnéztem, ha EZT ajánlottad, ez tudja a 3D-t!

(#19455) #98593280 válasza lipido (#19454) üzenetére


#98593280
törölt tag

rendben:)
Supports Blu-ray Stereoscopic 3D with HDMI 1.4a

legközelebb tudjuk:)

Amúgy azt is tegyük hozzá, az AMD többet fog fogyasztani mint az INTEL. Lévén ez is kritérium volt...

(#19456) lipido válasza #98593280 (#19455) üzenetére


lipido
senior tag

Természetesen, de én itt az asztali vs itx fogyasztáskülönbségre gondoltam . Nem tudom mennyivel eszik többet az AMD az INTEL-nél, de nem gondolom h nagyon sokkal!

(#19457) tranceplanet válasza lipido (#19456) üzenetére


tranceplanet
addikt

Valóban az intel kevesebbet fogyaszt. Azt azért ne feledjük, hogy az Llano a 100W TDP-jével nem folyamatosan eszik ennyit. Fullra terhelni nem fogod folyamatosan, ha viszont kell az IGP erő a játékhoz, akkor nem fekszik ki, mint az intel. Legtöbbször azért ezt az intel fogyasztás vs amd fogyasztás témát sokan eltúlozzák. Főleg úgy, hogy a két gyártó eltérően adja meg a TDP értékeket.

" Könnyű döntések-->Nehéz élet ; Nehéz döntések-->Könnyű élet " - Válassz!

(#19458) Lolman


Lolman
csendes tag

Üdv!
Irodai használatra max 90Ű(ha megéri akkor 100 is lehet) környékén,milyen gépet ajánlotok?Csak maga a gép kell,szoftver és egyebek nélkül.
Előre is köszi! :)

(#19459) Crias válasza lipido (#19456) üzenetére


Crias
senior tag

Netezés filmnézés mellett 30-40w körül eszik, a TDP az az elméleti max terhelés.
Nem is tudom már hogy melyik tesztben olvastam hogy idle kisebb volt a Llano fogyasztása az i3-asnál (igaz a celeronnak elvileg kevesebb kraft kellene, de a specifikációban ugyanúgy 65w van írva)

Az A75m-HVS-nél ezt írja:
Supports Blu-ray Stereoscopic 3D with HDMI 1.4a

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19460) lipido válasza Crias (#19459) üzenetére


lipido
senior tag

Láttam. az ITX-nél is! Kb 18k kül van az itx és a matx között... megy a gondolkodás :)

(#19461) Teaway válasza Danielkocso (#19434) üzenetére


Teaway
veterán

CAD-hez nem kicsi az a monitor?

Nincs itthon csokid??

(#19462) Danielkocso válasza Teaway (#19461) üzenetére


Danielkocso
csendes tag

Számomra ez is nagy előrelépés lesz, és a keret sem enged már többet. :N

(#19463) Blood Mage válasza Coolmat (#19408) üzenetére


Blood Mage
senior tag

i5-3550 lesz a 2500helyett:)
házból meg mondjuk van egy aero engine II-m is csak már eléggé lekopott a festék itt-ott.. de lehet ebbe fogok belepakolni :D
64Gb ssd nem igazán játszik, nekem kevés :S de ha van 15ért, az tényleg megéri:)

(#19464) sanzi89


sanzi89
addikt

120k-ból kellene összeraknom egy komplett konfigurációt minden kiegészítővel, eddig az FM1-es AMD-s platform volt mindig az alap. A kérdésem az volna, hogy megéri az egyébként nem nagy felárat az FM2-es architektúra? Miben nyújt többet? Azért, hogy valami konkrétum is legyen AMD A4 3400 FM1 vs AMD A4 5300 FM2.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19466) horush válasza #45553408 (#19465) üzenetére


horush
addikt

Hát csak alaplapot nem igazán érné meg cserélni már, a gép gyorsabb nem lenne semmivel. Inkább:
LAP: Asrock B75M-GL ~15eFt
CPU: Intel I3-3220 ~30eFt
RAM: 4 / 8GB DDR3 1333MHz, kerettől függően 4,5/9eFt.

Milyen tápod van egyébként?

(#19468) CsiguszMaxim


CsiguszMaxim
senior tag

o/

Olyan kérdésem, lenne hogy ez a ram : KINGSTON 8192MB HyperX XMP Blu DDR3 1600MHz CL9 KIT
ezzel az alaplappal: P8B75-M LX
rendben van-e?

Előre is köszi

Best teaparty evaaaaaaaaa!

(#19469) #48967168


#48967168
törölt tag

Sziasztok!

Vettem egy Logitech Touch Kexboard-ot (K400) mert néhanap a szimulátorozom a szoba másik sarkában lévő cockpitemben, és marha praktikus, hogy nem kell a meglévő bill+egér kombót hurcolászni.

A K400 vásárlása előtt azt olvastam róla az iPon termékfórumon, hogy hajlandó más Logi-billentyűkkel együtt párhuzamosan (!) is dolgozni, azaz nem kell csereberélni őket a használatukkor. Sajnos nekem ennek ellenére a meglévő vezetéknélküli Logitech szettemmel nem megy (a típusát nem tudom, elég blőd, de már lekopott róla a felirata) bár az még a régifajta vevőegységgel van ellátva, nem ezzel a mákszemnyi USB csatival.

Kezd világossá válni, hogy ebből a "fő" szett cseréje lesz, de az a kérdésem, hogy melyik Logitech-re cseréljem? Olyan kellene ami biztosan hajlandó együttműködni a K400-al... Egyébként normál napi használathoz lenne, nincs szükségem a gamer csoda billenytűzetekre...

(sajnos az iPon-on már nem forgalmazzák a K400-at, így a fórumán sem tudtam ezt megkérdezni)

Előre is köszi!

(#19470) tikshow válasza #48967168 (#19469) üzenetére


tikshow
addikt

(#19471) Crias válasza sanzi89 (#19464) üzenetére


Crias
senior tag

Nem írtál felhasználási területet de a prociból ítélve filmnézés+net, arra elég a Llano is, az a baj az FM2-vel hogy most még a lap drága és alig van még választék (a proci tényleg nem sokkal drágább), fm1-ben ott van az asrock A75m-hvs ~13k-ért, fm2-ből ahogy néztem 19k nál kezdődnek a lapok (igaz asrock-ot még egyik üzletben sem láttam az valszeg olcsóbb lesz, de azóta lehet némelyik üzletben már van).

A különbség főleg IGP-ben van több mint 25-30%-al erősebb átlagban mint a Llano, procierőben nincs nagy változás, de ez gondolom annyira nem érint téged.
Ha összeségében nem fogsz sokkal többet fizetni az fm2-es konfigért akkor megérheti azt venni ha igen akkor nem, mert jelentősen nem jobb, csak újabb technológia -> alacsonyabb fogyasztás ezaz kicsi hotfix itt ott, pár ezrest megér de többet nem nagyon.

Crias

(#19472) cleric


cleric
tag

szerintetek egy 200k körüli gamer PC-t bele lehet rakni egy Cooler Master Cavalier 3 házba? (felső tápos)[link]
vagy ez a ház már nem elég korszerű és felejtsem el? :)

https://lightyear.com/go/adam149

(#19473) sanzi89


sanzi89
addikt

Az gondot jelent, hogy az alaplapnál a CPU mellett a dedikált táp csatlakozó 8 pines, de a tápon csak 4 pines ez a csatlakozó? Konkrétan egy AsRock A75m-HVS és egy FSP350-60APN kombóra gondolok.

@Crias
Köszi!

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#19474) Elmör válasza sanzi89 (#19473) üzenetére


Elmör
senior tag

Nekem ment így gépem, max tuningnál tud kijönni a kevesebb power, minden működött rendesen. :))

[ Szerkesztve ]

RYZEN 7+ RTX Powa@1440p 240Hz hétvégén nem biztos, hogy elérsz

(#19475) dkpisti


dkpisti
tag

Hello szeretnék összerakni egy gépet (Ezt már saját használatra) van satas 500gb vinyom,házam, stb
Főleg játékra lenne használva,net,hd film stb

Lap:ASRocK b75 Pro3-M
CPU: Intel core i5 3450
Ram: Kingmax 8192mb (1 modul)
Táp: Chieftec CTG-500

Ez így kb 90k később raknák bele egy gtx 650 ti,hd 7770,7850 vagy vmi hasonló kaliberű VGA-t.
Szerintetek ez így jó? Prociból azért raktam ilyen erőset mert láttam hogy pl bf,f1-nél kell a proci ha 50-60 fős szervereken van az ember,így ez sokáig kitartana.Ramot elfogadja a lap ? 1db 8gb modult néztem.
Előre is köszi az építő jellegű javaslatokat :)

(#19476) Crias válasza dkpisti (#19475) üzenetére


Crias
senior tag

A 7850-hez kell is az i5 a többihez nem feltétlenül kellene, de ha van rá keret akkor nyilván ezt vedd meg.
ja és 7850-et vegyél ha belefér nagyjából ugyanolyan áron van/lesz mint a 650ti, legalábbis az 1GB-os változat, a 2GB-os változatok között ~8k van, ha belefér érdemes a 2GB-os változatott venni a bf3 ki fogja használni a 2GB VRAM-ot (vagy legalábbis az 1GB nem mindig lesz neki elég, ha mindent bekapcsolsz).

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19477) dkpisti válasza Crias (#19476) üzenetére


dkpisti
tag

Köszi a választ nem szeretném ha belaggolna a multi a gyenge proci miatt így lesz egy erős gépem,később pedig február fele menne bele egy kártya és kész amugy cod 2-4-6-ra elég lenne az integrált hd 2500 1024 minimumon?

(#19478) dkpisti válasza Crias (#19476) üzenetére


dkpisti
tag

3450-ben már hd2500 van :) meg van hd4000 valamelyik i5-ben akkor lehet olyat veszek.

[ Szerkesztve ]

(#19479) Crias válasza dkpisti (#19477) üzenetére


Crias
senior tag

Ne várj tőle sokat, yutube-on találasz videokat.

Februárig még rengeteg idő van (addig még lesz egy világvége is...), akkor valamikor kezdenek majd szállingózni a HD8XXX-es dvga kártyák, gondolom még lejebb fog jönni addigra a HD7-es kártyái

Crias

(#19480) Mian


Mian
aktív tag

Sziasztok!

Az Irodába kell egy új gép, én a következőt gondoltam rakatni:
(Print Screen-eltem a word-öt amibe írtam, így könnyebb berakni meg talán átláthatóbb is.)

Két különböző boltból néztem, az első abból a szempontból előnyösebb lenne, hogy helyben, közelebb van. A másodiknál viszont nagyobb a kínálat.
Az lenne a kérdésem, hogy szerintetek ez így korrekt? OCZ SSD-kről nem igazán tudok semmit, mennyire megbízhatóak ilyesmi. Tudom, hogy elég jó márkának számít, de nem tudom SSD-kben is az-e?
Az elsődleges szempont természetesen a hosszú távú megbízhatóság a teljesítménnyel szemben, mivel irodába lesz, és pl. számlázási feladatokat fog ellátni, tehát igen kellemetlen lenne, ha számlázás közben lefagyna és hasonlók, remélem semmi ilyen széria hibája nincs az ssd-nek vagy memóriáknak. Jah igen, és a memóriákról akartam még kérdezni, hogy az első boltnál nem volt olyan Corsair amit szerettem volna és a 2. boltnál van, és Kingstont írtam bele... Kingston ramokról hallottam jót is rosszat is... Vélemény? Vagy akkor már inkább Kingmax?

(#19481) cleric válasza cleric (#19472) üzenetére


cleric
tag

amúgy eddig így néz ki:

LAP: ASROCK B75 Pro3
CPU: Intel i5-3450
CPU hűtő: ??????????? (mit ajánlotok)
RAM: Geil 16GB (2x8) DDR 1600
HDD: WD Caviar Green WD10EZRX 1TB
SSD: OCZ Vertex 4 VTX4-25SAT3-128G
VGA: SAPPHIRE Radeon HD 7970 OC 3GB
TÁP: Ultra X-Connect 500W
HÁZ: Cooler Master Cavalier (ha ez nem jó, akkor milyet érdemes?)

Ez így életképes összeállítás lenne?

köszi a válaszokat :))

https://lightyear.com/go/adam149

(#19482) Crias válasza Mian (#19480) üzenetére


Crias
senior tag

Szinte ugyanaz mind a két konfig.

Kingston kingmax corsair mind jó márka egyikkel sincs gond, de 2x2 GB-ot igazából felesleges venni ha olcsóbb az 1 modulos változat ahogy az 1600-as ramoknak sincs értelme (Amd-nél van intelnél nincs értelme).
Muszáj egy helyről vásárolni? bár ahogy nézem mind2 ajánlatban a lap az iponból van így gondolom nem lényeges.
Mert az edigitalban ugyanennyiért van Samu SSD is amiről nem igazán hallani panaszt OCZ-ről többet (igaz nagy többségüknél a userrel volt a baj, de mivel olcsó márka így a nagyobb tétel miatt több hibás darab is előkerül, én inkább a samut javasolnám, mivel hosszabb távú megbízhatóság a cél, nagyobb csíkszélességen is készült, így jobban bírja a strapát is)
Tápból meg bőven elég a 350-es fsp is.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19483) sedo válasza Crias (#19471) üzenetére


sedo
tag

Több mint 25-30%-al erősebb? Igaz én főként csak az A8 összehasonlításokat néztem, de ott szinte semmi különbség nem volt az FM2 javára. Ha lenne ekkora eltérés akkor simán érdemes lenne megvárni az FM2 lapok árának normalizálódását, az Asrockok megérkezését, de így szerintem az a közel 8-10k ami a két lap+proci kombó között van inkább az FM1 felé dönt. Az A10 már esetleg megérhetné, de ott meg azért már komolyabb árkülönbség van a csúcs FM1 A8-hoz képest.

(#19484) sedo válasza sanzi89 (#19473) üzenetére


sedo
tag

Erre amúgy én is kíváncsi lennék. Elég gyakran ajánljátok ezt a kombót, érdekes, hogy ez a kérdés eddig nem került elő. Vagy csak azért, mert semmi jelentősége, és a 4 pines csatin simán le tudja adni a szükséges feszt?

(#19485) Crias válasza sedo (#19483) üzenetére


Crias
senior tag

Őőőő ez a két top apu-ra vonatkozik, az A8-3870k vs A10-5800k-ra, itt lett egy ugrás a számozásban a trinity-s a8-at talán a llanos a6-hoz kellene hasonlítani bár a fene se tudja, a lényeg az hogy nézd végig a lentebbi tesztet és döntsd el hogy neked mi kell :)
Az A8-ak között alig van különbség.
Nézd meg a prohardveres tesztet.. Igaz itt rendesen odapörköltek az apunak ezért van csak 20%-os különbség az A8 és az A10 között.
De te A4-es procikat néztél ott nem lesz nagy különbség mivel azokat HTPC-be szánják, netre meg filmnézésre bőven sok a Llano is. De persze ha meg akarod várni akkor várd meg a Trinity-vel sem jársz rosszabbul. Amúgy van amiben a Llano jobb, ha már az A8-asokat nézted, mégpedig a natív 4 mag jelenléte a 2 modullal szemben (nyilván ez felhasználótól függ hogy kinek mi kell jobban neked nem fontos a 4 mag).

(#19484) sedo
Ahogy lentebb is írták a tuningnál van annak jelentősége.
Itt van róla valami, de ha megnézed az alaplap manualját akkor abban benne van, amúgy csak 1 féleképen tudod beledugni a 4 pines csatit, úgy van kialakítva.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19486) bernat98


bernat98
csendes tag

Sziasztok!

Egyik haverom megkért, hogy állítsak neki össze egy konfigurációt, segítsetek légyszi. Az alacsony - 90k körüli - keret ellenére játékra is szeretné majd használni a gépét, pl. mass effect 3, és mindenképpen intel vonalon gondolkodik. Nem tudom, hogy a celeron g530 elég lenne-e neki, vagy i3-as legyen belőle.
Amire szükség lenne: alaplap, ram, proci, táp, videókárya, merevlemez(használt).
Amiket eddig néztem:
[alaplap][processzor]
[tápegység]
Ram-ból meg videókártyából nem tudom melyik lenne ideális, de inkább a videókártya kérdéses, ram az kingmax körül lesz.

(#19487) sedo válasza Crias (#19485) üzenetére


sedo
tag

Ja nem én kérdeztem korábban, csak olvastam amit írtál :) Mindenesetre szerintem az A8-at az A8-hoz érdemes hasonlítani, már csak azért is, mert azok vannak egy árban, ott meg szinte semmi különbség nincs, nem hogy negyedével jobb lenne, csak erre gondoltam. :) Az A10 más történet, viszont más árkategória is (bár sztem ott sem éri meg a árkülönbség egyelőre a 3870k-val szemben.

Az alaplapi tápcsatlakozós történet meg pont azért érdekes, mert ha valaki beleteszi mondjuk pont azt a procit amiről beszéltünk, a 3870k-t, akkor van rá esély, hogy akarja tuningolni. Persze lehet azt fesz emelés nélkül is, de attól még maga a probléma felvetése abszolút jogos.

(#19488) horush válasza cleric (#19481) üzenetére


horush
addikt

SSD-nek 60GB (ocz agility 3 pl) bőven elég, valami rendes tápot viszont vegyél, FSP Raider 550 például.
Ház: xigmatek midgard ii pl, én lecserélném a régit már. Ha játszol, 16GB ram tök felesleges, 8GB is bőven elég.

[ Szerkesztve ]

(#19489) Crias válasza sedo (#19487) üzenetére


Crias
senior tag

Akkor vesz átalakítót
De ezt is kivesézték ott amit már belinkeltem

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19490) Mian válasza Crias (#19482) üzenetére


Mian
aktív tag

Tudom, ugyanazt akartam összerakni, csak egy két dologban van különbség, mert a kínálat nem volt ugyanaz a két boltnál. 1600as ramokat azért gondoltam mert egyrészt ha már úgyis támogatja az Ivy bridge akkor valamennyit csak számít, meg olcsóak is most a ramok nagyon szóval nincsenek nagy különbségek.
Másrészt meg az integrált vga miatt gondoltam. Mert az integrált vga ha jól tudom a ramokat használja memóriaként mert hát nincs sajátja. Szóval abból vesz el, kivéve ha sideportos az alaplap, és amd apu-knál is ajánlották a minimum 1600as ramokat az ezáltal gyorsabb igpu végett.
Tudom, 250es is elég lenne. :S
De realsysben 400as a legkisebb táp.
Akkor az SSD-t még megfontolom. Corsair Force 3-ra is gondoltam még amúgy, csak hát az drágább 2,5k-val.
Köszönöm szépen a javaslatokat! :)

(#19491) Tarill válasza CsiguszMaxim (#19468) üzenetére


Tarill
őstag

abszolute rendben

kingstone ramokat egy 4ütemű fűnyíróba is rakhatsz azzal is kompatibilisek :)) :DD

[ Szerkesztve ]

(#19492) Crias válasza Mian (#19490) üzenetére


Crias
senior tag

Gondolom nem akarsz vele játszani :) (nem is tudnál) ott számítana igazán a gyorsabb ram, de persze veheted nem akarlak lebeszélni róla, ha nem sokkal drágább akkor vedd az 1600-asat.
A Corsair Force 3 is jó, de ha elsétálsz edigitalba akkor ott ~15k-ért megkapod a samut , de ehhez se jár beépítőkeret se Sata kábel, ahogy az ocz-hez se.

Crias

(#19493) Mian válasza Crias (#19492) üzenetére


Mian
aktív tag

Mondjuk igazad van, a tesztben inkább játékokról volt szó. :D
Nem lesz játék rajta, de csak egy két száz forint különbség van, talán azért mégis azt veszem.:-)
Jah értem, ezt nem is tudtam. Mondjuk a Gigabyte GZ-M1-be meg keret nélkül nem tudom, hogy bele lehet-e rakni ssd-t, szerintem nem, legalábbis így első ránézésre nem úgy néz ki. Elég egyszerű darab belülről, nem egy cooler master.
Akkor a Corsair lesz a nyerő úgy gondolom, meg azt az információt kaptam közben, hogy azon a két ezer Ft.-on ne múljon, szóval azt hiszem eldőlt. Köszi a segítséget! :)

(#19494) aronman


aronman
csendes tag

Sziasztok!
Új számítógép vásárlását tervezem. Segítségeteket szeretném kérni.
A keretem 160k +/- 15k. Nem muszáj az egész keretet felhasználni, de ha az optimális gép ennél drágább, akkor sincs tragédia. Használnám multimédiára, játékokra. (DiabloIII, FPS-ek)
Milyen konfigot ajánlanátok? (monitor, bill., egér., hangfal van)
Köszönöm a válaszokat,
aronman

(#19495) #98593280 válasza aronman (#19494) üzenetére


#98593280
törölt tag

Full HD a monitor?

(#19496) HEAHEA


HEAHEA
tag

Üdv Gép Guruk!!! :))
Összeállítottam egy új gépet főként játékra, melyet majd egy full HD tv-re csatlakoztatnák.
A következőt gondoltam:
Alaplap:Asrock H77 PRO4/MVP 22,276 Ft
Processzor:Intel Core i5-3450 44,907 Ft
Memória:Kingston HyperX 8GB(2x4GB) 1600MHz DDR3 KHX1600C9D3X2K2/8GX 10,605 Ft
SSD:Samsung 128GB MZ-7PC128B 25,387 Ft
Tápegység: Be quiet! Straight Power 400W BQT E9 19.040 Ft (Ha jól tudom elég csendes.)
VGA: majd később lesz
Egér ,bill. ,dvd író (Samsung külsős) van.

A termékeket a PCX-től és Firstcomputertől rendelném.A memória jó lesz? Néztem az Asrock honlapján az alaplap memóriatámogatottságát [link]. Mennyire számít az, ha az ember olyan RAM-ot válasz, ami nincs a listán??? :U
Ház: Három kiszemeltem van Bitfenix Shinobi, ~18e [link]
Enermax Hoplite ST ~21e [link]
Thermaltake VO30006N2N Level 10 GTS Snow Edition ~24e [link]
Azért ezek, mivel FEHÉR színűt másfajtát nem találtam. 25e-ig bezárólag. Melyiket tanácsoljátok?

Köszönöm a segítségeteket !!! :R

[ Szerkesztve ]

(#19497) xtevo válasza HEAHEA (#19496) üzenetére


xtevo
őstag

Nincs itt alapvetően ezzel semmi gond. A választott alaplap minden földi jóval meg van áldva, esetleg a B75 Pro3 alaplapot is nézd meg, az is számításba jöhet. Memóriában is teljesen jó ez, amit kinéztél, bár egy full alap borda nélküli is megtenné. A Samu ssd-vel sem lesz gondod, egyik legjobb a piacon. A táp meg baromi jó választás, csendes, megbízható.
Házak terén ShellKretor a spíler, tőle kéne megkérdezned, hogy melyik is hűt igazán jól, nekem személy szerint az Enermax háza jön be külsőre, de ez full szubjektív. ;)

(#19498) harry


harry
veterán

Arra gondoltam, hogy az új gépet két részletben venném, első körben a +ramot és SSD-t, mivel ezeket már most is fel tudom használni, és úgyis ezektől várom a jelentősebb gyorsulást. Ennek megfelelően az oprendszer is újra lenne telepítve az új lemezre.

Kérdés: mennyire gáz, ha ezután később kicserélem alatta a lapot + procit? Jelenlegi athlon II-ről i3-ra. Én azért kinézem Win7-ből, hogy ez nem jelent különösebb gondot, és nem kell újrahúzni a rendszert emiatt - jól gondolom?
Anyagilag barátságosabb lenne ez a kétlépcsős újítás, remélem, szoftver téren sem jelent gondot.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19499) Crias válasza Mian (#19493) üzenetére


Crias
senior tag

A Corsair F3-ban elvileg pont lennie kell beépítő keretnek így azzal se lesz gondod :)
Legalábbis a megjelenésükkor járt hozzá.
Ha csak pár száz forinttal drágább a gyorsabb ram akkor veheted nyugodtan azt is.

Crias

(#19500) vond válasza harry (#19498) üzenetére


vond
MODERÁTOR

A drivereket mindenképp újra kell telepítened, és akkor elviekben működhet... De én ettől függetlenül azt mondom, hogy az a legtisztább, ha újrahúzod a rendszert az alaplap+proci+egyéb cserénél is...

Az SSD-re pár perc alatt felmászik a win7, a programok meg még gyorsabban, szóval az egész folyamat iszonyat gyorsan meglenne, és legalább tiszta lappal indulnál... Úgy tippelem, hogy ez még kevesebb időt is venne igénybe, mintha pucolgatnád, meg cserélgetnéd a drivereket...

VOND.HU // DESIGN • PHOTO • VIDEO • WEB • IT

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.