Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#19651) Khelben válasza Toxicano (#19650) üzenetére


Khelben
nagyúr

Na most már lehet válaszolni vajon? Reggel nem sikerült.

Szóval én is 1920x1080-ban játszom vele egy tuningolt 7850-nel és nem tudom maxra tenni a beállításokat. Sima játéknál minimum az árnyékokból és az effektekből vissza kell venni, egy 25 fős raiden meg kb. mindenből, hogy meglegyen a 40-60 fps.
HD7770-en fullhd-ban közepes-alacsony részletességgel mehet kb.

(#19652) Shummo


Shummo
aktív tag

Kettő közül melyiket ajánljátok FM2höz? Igazából olyan ramot szeretnék, ami általános használatnál 1600on ketyeg(CL9), de igén esetén az 1866ot is elbírja.

[link]
vagy ez
[link]
???

(#19653) tikshow válasza Shummo (#19652) üzenetére


tikshow
addikt

Mindkettő ugyanaz, csak a hűtőborda méretében térnek el. Én LP-t használok, de semmi bajom nincsen vele azt leszámítva, hogy most gariba van, mert gyárilag hibás volt az egyik modul. De szerintem inkább egyből 1866-ost vegyél.

(#19654) harry válasza sniper elite (#19647) üzenetére


harry
veterán

Szerintem nem jó ez a taktika, most lesz egy kihasználatlanul / fölöslegesen izmos géped, ami idővel középkategóriás lesz, majd pedig alig fut rajta valami - ha tényleg ilyen hosszú időre tervezel. Inkább vennék ennek kb. feléért egy közép-felső kategóriás gépet, amit aztán pár év múlva ismét bővítenék, és akkor az alkatrészek is még eladhatók értelmes áron (kevesebbet buksz rajta), és utána is egy magas szinten lehet a géppel játszani az új cuccok miatt, nem pedig a régi vason kell szenvedni.
És itt hozzáteszem, hogy a cserénél sem kell kidobni az egészet, tehát a 200e környéki keretbe eddig úgy láttam, simán befért egy jó platform, sok ram, i7 proci (bár nem tudom, játékra mennyire kell), a lényeg úgyis a vga-n van játéknál, ráadásul az avul el a leghamarabb, szóval olyan alapot keresnék, amiben elég csak azt cserélgetni az évek folyamán (esetleg i5-öt veszel, és később bele egy i7, stb).

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19655) harry válasza harry (#19654) üzenetére


harry
veterán

Pontosítok: azért természetesen 3-nál sokkal több év kell, hogy egy most ilyen erős gép akkor már gyengének számítson, no de ha csak 3-4 évre tervezel, akkor meg fölösleges annyit rákölteni.
Amúgy gondolom fullHD-hoz kéne?

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#19656) Shummo válasza tikshow (#19653) üzenetére


Shummo
aktív tag

[link] >ez milyennek tűnik?

(#19657) Toxicano válasza Khelben (#19651) üzenetére


Toxicano
tag

Ez hihetetlen :O Nem lehet, hogy más kevés hozzá?

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#19658) Dugen


Dugen
csendes tag

Sziasztok!
Új PC-t akarok vásárolni/összerakatni, ebben kérném segítségeteket. A rendelkezésre álló összeg 100 ezer HUF. Főleg játékra és CAD/CAM programokra lenne használva, 1920x1200-es felbontáson. Segítségeteket előre is köszi!

(#19659) Khelben válasza Toxicano (#19657) üzenetére


Khelben
nagyúr

Nem hiszem, I3-2100as proci van alatta, 4GB 1333-as DDR3-as ram és ssd-n van a játék.

(#19660) T_Stark válasza Intelligencs (#19646) üzenetére


T_Stark
őstag

Esetleg AMD A10 5800K nem jöhet szóba?
CPU teljesítményeben is majdnem hozza az i3-at, IGP-ben meg rádupláz a HD4000-re, árban meg kb ott van, sőt kicsivel olcsóbb is.

(#19661) Crias válasza Intelligencs (#19646) üzenetére


Crias
senior tag

Én is javasolnám inkább az A10-et jóval jobb az igp-je nem is fogyaszt sokat (terhelve nyilván többet mint az intel viszont jóval több tartalék is van benne ami nagyon nem mind1).
Mellé meg egy A75-ös lapot és használjátok egészséggel.
Ez így 70k amit ide írtál ennyiből inkább ezt vedd:

Lap: ASROCK FM2A75 Pro4 - 22.667 Ft
CPU: A10-5800k - Jelenleg itt nem elérhető de itt speciel jó árban volt ~31k körül, ha jól látom a diagrammán.
RAM: Itt a lényeg hogy 1600Mhz-es legyen és KIT azaz 2 modulból álljon. ~10-11k
Pl ez van most alacsonyabb árban: CORSAIR 8192MB XMS3 DDR3 1600MHz CL9 KIT CMX8GX3M2A1600C9 10.071 Ft
De vehetsz akármilyet ami Corsair, Kingmax vagy Kingston, ha a fenti elvárásokat teljesíti :)

Lapból sajnos nincs nagy választék de mivel még így is bőven belefért a keretbe én ezt ajánlanám egész jó kis lap és nem is olyan vészes az ára.

Ez így összesen ~63,5k olcsóbb is és jobb is!!! :)

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19662) Toxicano válasza Khelben (#19659) üzenetére


Toxicano
tag

Bizonyítanám, hogy nem a vga a ludas ott, de nem birom :((( nézd meg a cuccaim közt az utolsó elemet zárójelbe :(

[ Szerkesztve ]

,,mint olyan... szoktam-volt mondani: mielőtt pattintod a dellát, mindig ki kell bontani"

(#19663) lipido válasza Crias (#19661) üzenetére


lipido
senior tag

Ebből Nekem az jön le, h ennek a lapnak az "M"-es változata olyan 20k környékén fog lenni. Nyami:)

(#19664) Intelligencs válasza pohár (#19648) üzenetére

Ezen az alaplap témán elgondolkozom. Igazából Asus párti vagyok, de miután az utóbbi időben 2 lappal is szívtam (vadonatújakkal!), ezért gondoltam, hogy legyen akkor Intel. Viszont Asrockot még sosem próbáltam, lehet itt lenne az ideje. A memórián is gondolkozom, lehetséges, hogy elég csak 1 db 4 gigást belerakni most, és később esetleg még egyet, ha valamiért ez kevés lenne. Ez lenne vagy 12e spórolás.

@T_Stark, @Crias:

Igen, én is gondolkoztam az új AMD-n, csak sajnos még nincs Aquaban, én meg ott szeretek vásárolni, ott csak jó tapasztalatom van már sok-sok éve. De lehet akkor, hogy kivárom, hogy legyen, végül is annyira nem sürgős. Még kigondolom, hogy Intel vagy AMD.

@lipido:

Az, hogy csak 4GB RAM-ot tegyek bele, az csak Intel esetén opció.

Köszönöm mindenkinek a tanácsokat!

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19665) T_Stark válasza Crias (#19661) üzenetére


T_Stark
őstag

Akár még az A10 5700 is jó lehet ha nincs 5800K, azt most is kapni 31 körül, és 65W-os TDP.
RAM-ból meg 1866-os Corsair Vengeance van 13-től, én azt ajánlanám APU mellé.

Intelligencs
De van aqua-ban is már:
APU: [link]
Hozzá egy lap: [link]
Meg RAM: [link]

[ Szerkesztve ]

(#19666) lipido válasza Intelligencs (#19664) üzenetére


lipido
senior tag

Memórián ne gondolkodj sztem, mert az APU felvehet 2gb-t is:)

(#19667) Intelligencs válasza T_Stark (#19665) üzenetére

Nagyon jó, és RAID-et is tud ez az általad ajánlott lap, zseniális! Na, fel lett adva a lecke. CPU-ban kicsit gyengébb az AMD, viszont grafikus chipben lényegesen jobb.

Az áramfogyasztást is jó, hogy írtad, mert az i3-ra elsősorban a takarékossága miatt szavaztam, de ha jól olvasom, akkor ez a 65W fogyasztás majdnem ugyanannyi, mint az i3 esetében (55W).

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19668) Shummo válasza Intelligencs (#19667) üzenetére


Shummo
aktív tag

A Trinity IDLE-ben alacsonyabb fogyasztással rendelkezik. csak akkor lesz nagyobb a fogyasztása mint az I3nak, ha terhelve is van (főleg a grafikus mag). Szóval sztem jobb választás mint az i3, főleg hogy ugyan olyan árba kapod meg őket, de ugy, hogy már olyan ramokat veszel, ami esetleg később is jó (értem itt azt hogy 1866ot veszel nem csak 1333at.)

(#19669) T_Stark válasza Intelligencs (#19667) üzenetére


T_Stark
őstag

Ez nem a 65W-os, az az A10 5700. Az 5800K 100W, de végülis nem nagy dolog, mert üresjáratban megy a gép legtöbbet (netezés, filmezés stb alatt), úgy meg az 5800K még az i3-nál is kevesebbet fogyaszt.
CPU-ban csak 9%-kal marad el egy i3 3225-től az 5800K az itteni teszt szerint, viszont IGP-ben szó szerint a dupláját hozza, szóval szerintem jobban megéri.

(#19670) lipido válasza T_Stark (#19669) üzenetére


lipido
senior tag

Srácok, terhelésnél igaz h többet eszikm mint az i3, de az i3 mellé kell még egy VGA is. Ha összeadod a i3+VGA fogyasztását, sztem messze több lesz, mint az AMD fogyija (szerintem)

(#19671) Crias válasza T_Stark (#19665) üzenetére


Crias
senior tag

Hinnye ez a mAtx-es lap majdnem drága 25k-ért :(
Ja most nézem ez A85-ös, ami csak több sata csatit és RAID5-öt tud felmutatni ha jók az értesüléseim.
Viszont 13k-t tényleg megér az a Ram.

(#19667) Intelligencs
Az apunak kell a Dual Chanel. A fogyasztás meg nem probléma mert ahogy a többiek is írják idle kevesebbet fogyaszt mint az intel viszont terhelés alatt meg jobban teljesít ezért nyilván több kaját is kér, viszont nem sok esetben fogja annyival megugrani az intel fogyasztását, főleg net meg filmnézés mellett nem, hogy ez döntő legyen.

[ Szerkesztve ]

Crias

(#19672) T_Stark válasza lipido (#19670) üzenetére


T_Stark
őstag

Ő az i3-at is IGP-vel használná. Főleg ezért is ajánlottam inkább az A10-et, mert IGP-ben köröket ver az Intelre. Amúgy én is azt írtam, hogy egyáltalán nem vészes még az 5800K fogyasztása sem. Üresjáratban jobb is mint az i3.

Crias
Hát ja, a lapok még elég drágák Trinity alá, de ez sem drágább mint amit eredetileg az i3 mellé nézett, és megfelel neki mindenben.

[ Szerkesztve ]

(#19673) CHIPman


CHIPman
nagyúr

Mennyire kell most a játékoknak a 8GB RAM? Tudom, hogy olcsó, nem is azzal van a gond, hanem vettem 1x4GB-ot bontatlanul, csak nem tudom hogy használjam-e, és vadásszak hozzá még egyet, vagy passzoljam el, és vegyek egy kitet.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#19674) T_Stark válasza CHIPman (#19673) üzenetére


T_Stark
őstag

A legtöbb most még elvan néggyel, de kivételek mindig vannak. Ha most belerakod a 8at (amúgy is olcsó) legalább egy darabig bebiztosítod magad.

(#19675) Intelligencs válasza T_Stark (#19672) üzenetére

Esetleg elég lehet ez a lap is: ASUS sFM2 F2A55 alaplap? Olcsóbb, és tud RAID1-et (csak az kell nekem, RAID5 nem érdekel), USB3 is van rajta.

Meg esetleg valami egyszerűbb proci: AMD Quad-Core A8 5600K dobozos Socket FM2?

10e-t spórolok vele összességében.

[ Szerkesztve ]

The Amiga, Born a Champion

(#19676) Shummo


Shummo
aktív tag

Na remélem megalkottam a végsőt: Erről mi a vélemény (ramok passzolnak a laphoz???)
AMD A10-5800K 3.80GHz FM2 BOX 31.864 Ft
GIGABYTE GA-F2A75M-D3H 20.561 Ft
CORSAIR 8192MB Vengeance DDR3 1866MHz CL9 CML8GX3M2A1866C9B 13.487 Ft
CHIEFTEC CTG-500-80PB 500W OEM 12.560 Ft

(még a Corsair 430W v2 be gondolkozok tápnak(szívem szerint jobban bejön a fekete harisnyázott cucc), viszont nem tudom milyen hosszúak a kábele(alsó tápos házba kellesz majd), és hogy esetleges TUNING esetén elég lesz-e a 430W, ha esetleg később dual graphics végett kerül bele egy 6670)

Másik lap amin gondolkozok: ASROCK FM2A75 Pro4 >22.667Ft

Mit ajánlotok?

[ Szerkesztve ]

(#19677) lipido válasza Intelligencs (#19675) üzenetére


lipido
senior tag

Szerintem várd meg EZT, kb ASUS árába lesz, és sztem többet tud!

Shummo Véleményem szerint Asrock!

[ Szerkesztve ]

(#19678) Shummo válasza lipido (#19677) üzenetére


Shummo
aktív tag

na ez a lap kell nekem
;)

(#19679) lipido válasza Shummo (#19678) üzenetére


lipido
senior tag

Nekem ish :) :K :B

(#19680) T_Stark válasza Intelligencs (#19675) üzenetére


T_Stark
őstag

Jó lehet az 5600K is, ha kisebb teljesítmény is elég.

(#19681) pohár válasza Crias (#19661) üzenetére


pohár
félisten

szerintem tök felesleges drágábban megvenni a Trinity-t az erősebb GPU-ra hivatkozva, mivel azt mondta, hogy flash játékok, meg max egyszerűbb, régi játékok futnának a gépen, így felesleges a többet fogyasztó CPU-t vennie szerintem :U erre a célra még egy HD2500 is bőven megfelelne
lap is drágább hozzá, memória is (ha 1866-ost akar), hol fogja kihasználni a GPU erejét?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19682) T_Stark válasza pohár (#19681) üzenetére


T_Stark
őstag

Drágábban? Az i3 amit nézett majdnem 36K, az A10 meg 31K. Amit most néz A8 5600K-t az meg 26K.
A lap kb egy árban van, de olcsóbb lapot is kapni mindkettő alá, a RAM meg aztán végképp jó árban van 13-ért 2x4GB 1866-os.

(#19676) Shummo
Szerintem is inkább az ASRock lap kéne.
Amúgy jó lesz, jó a CX430 V2 is alsó tápos házba, és a teljesítménye is bőven elég lesz. Bár a CTG500-nak valamivel jobb a bele, de a CX is jó.

[ Szerkesztve ]

(#19683) pohár válasza T_Stark (#19682) üzenetére


pohár
félisten

egy "drágábban" benne maradt, kicsit többre emlékeztem, mint a valós ár, kéretik nem figyelembe venni :))

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#19684) Adams15


Adams15
aktív tag

Sziasztok!

Nem igazán találtam hirtelen a megf. topic-ot ehhez a kérdéshez. Egy konfig-ot kéne összeállítani ismerősnek 200e Ft értékben. Igazából irodai célokra lenne csak használva, filmek esetleg. Én gyorsban összedobtam valamit. Mi erről a véleményetek?
Alaplap: [link]
Processzor: [link]
Memória: [link]
Winchester: [link]
DVD-író: [link]
Táp: [link]

Videokártyát pedig nem is néztem bele, elvégre a processzorban van integrált, ezekre a célokra az bőven elég lenne.
Bármilyen javaslatot szívesen várok, lényeg h a végösszeg kb 200e legyen!
Köszönöm előre is!

(#19685) Adams15


Adams15
aktív tag

Esetleg egy házat javasolhattok még hozzá!
Köszönöm!

(#19686) T_Stark válasza Adams15 (#19684) üzenetére


T_Stark
őstag

Irodai célra meg filmezni szerintem tök felesleges a 200K, egy ilyen is bőven megfelelne például, olcsóbban:

Alaplap: [link]
APU: [link]
RAM: [link]
SSD: [link]
HDD: [link]
Ház: [link]
Táp: [link]
DVD: [link]

141.583 Ft

[ Szerkesztve ]

(#19687) Adams15 válasza T_Stark (#19686) üzenetére


Adams15
aktív tag

Köszi a gyors választ! Azért kellene elvileg 200ért, mert valami támogatást kap rá, amit csak erre tud felhasználni. Annyit még tudni kell, hogy a gépet nagyon sokáig használnák ezután, 6-8 évig sztem simán. Így azért se ártana minél jobbat venni, hogy később "kevésbé legyen elavult".
Javasolták még azt, hogy vegyenek belőle egy monitort. Alapvetően ez sem rossz ötlet, de arra nincs szükségük, van egy egész jó monitor.

(#19688) T_Stark válasza Adams15 (#19687) üzenetére


T_Stark
őstag

Mondjuk a monitor nem lenne hülyeség, mert a fennmaradó majdnem 60K-ból már kapni jó IPS paneleset. Milyen van most?

(#19689) Adams15 válasza T_Stark (#19688) üzenetére


Adams15
aktív tag

Egyrészt Samsung Syncmaster 931Bf, másrészt pedig egy LG plazmatv-re lesz rákötve. Mondjuk az asztalit tényleg le lehetne akkor cserélni.. 60ból biztos jobbat kapnának érte. Viszont megkérdeztem, monitort nem akarnak venni.. :D
Szerk.: Srry, most rákérdeztem még1szer arra is, h feltétlen kell-e a 200 rá. Nem kell annyi, azt kérte, h legyen jó sokáig, irodai, multimédiás célokra kell, felső limit 200, monitor nem kell.
Valamit félreértettem nagyon.. srry :) Így akkor maradjon a 140e-s verzió szerinted, vagy még húzzunk rajta valamit?

[ Szerkesztve ]

(#19690) T_Stark válasza Adams15 (#19689) üzenetére


T_Stark
őstag

Hát ha csak multimédiára kell, ez több is mint elég, akár még néha játszogatni is lehet vele.
Ha nagyon akar még többet kiadni, esetleg nagyobb SSD vagy egy csendesebb CPU hűtő, ilyesmikre lehet még költeni.

(#19691) headhunter válasza lipido (#19677) üzenetére


headhunter
addikt

Ezek közül érdemes valamelyikre "várni"?

[link]

pl.:

[link]

(#19692) Adams15 válasza T_Stark (#19690) üzenetére


Adams15
aktív tag

Rendben, köszönjük! :)

(#19693) Crias válasza Intelligencs (#19675) üzenetére


Crias
senior tag

Nem!
Nem véletlen ajánlottam az Asrock Pro4-et az 22,5k és van rajta minden ami kell, ezeken nincs se sata3 se usb3, ok most azt mondhatod hogy nem feltétlen kell (habár írtad hogy lesz bele SSD is, amihez lehet nem ártana már ha sata3-as)
Vagy ha elég a mAtx-es méret is akkor vedd a Pro4-m -et ahogy fentebb javasolták az nagyjából 20k körül lesz vagy talán be esik 20k alá.
Ez a proci is elég lesz bőven, ha nem lesz rajta játék csak flash-es bohockodás akkor egy A6 is megfelelő lehet talán, de mivel amit eredetileg írtál az jóval drágább volt gondolom belefér az A8, én azt is tudom javasolni, mert ez valahol a Llano A8-asa körül teljesít ami nem rossz proci.
A10-et csak a megadott keret miatt írtuk itt többen :)
Rambol is veheted az 1600-asat is 10k-ért, de 13k-ért megéri a gyorsabb is az más kérdés hogy ki fogjátok-e használni vagy sem, ezeket neked kell eldönteni.

Crias

(#19694) Crias válasza T_Stark (#19686) üzenetére


Crias
senior tag

Én még nem hallottam hogy milyen a gyári hűtő rajta de ha sokáig akarják használni akkor mindenképpen jó lenne lecserélni akár egy Alpenföhn Brocken-re de minimum egy Xigmatek Gaia és akkor kusban lesz a gép :)
De persze ez tulzás megfelelő lenne valami olcsóbb is 3-5k között AC-nél vannak talán az alpine is jó lesz erre a célra és az alpine mellett el is fér ez az ormotlan nagy ram :)

Ezt a tápot inkább ne ajánld több ember is jelezte hogy rövid időn belül elkezdett ciripelni az egyik kondi inkább Sharkoon wpm 400W vagy ha már úgy is belefér a keretbe akkor minőségibb tápot is vehetne pl Be Quet!

Crias

(#19695) JetiRulez


JetiRulez
őstag

Helló!
Egy gyors, netezős, YT nézegetős, töltögetős, film nézegetős gép összeállításán gondolkozom. Eddig erre jutottam. A gyorsaság mellett törekedtem az olcsóságra, amennyire tudtam.
Sempron 190 X2 AM3 2500 Mhz proc
Asus M5A78L-M LX lap
Gigabyte 450 W GE-C450P-A2 táp
2 x 1 Gb Kingmax DDR3 RAM 1333 MHz FLFD45F-B8EE9 (CL9-es időzítés, amiről konkrétan fogalmam sincs, de ez az egyik legolcsóbb modul)
Seagate 500 Gb SATA 2 16 Mb 7200 RPM
Samsung S19B300BS 18,5" HD-Ready monitor
Ez a PCX-ben összerakva 68 000 pénzre jönne ki úgy, hogy a házikó, DVD-RW, W7HP, bill, egér, hangszóró már adott.
Lehet ennél olcsóbb egy viszonylag gyors hasonló, ilyen használatra szánt gép? Esetleg a 2 magon lehetne spórolni, vagy az már a mai világban ajánlott (ki tudja, mikor jön jól alapon).

[ Szerkesztve ]

"Nem tudom, hányas a kabát nekem, Kakaógengszter rég a nevem, mint az a napközis, ki jól lakott..."

(#19696) sketchifun


sketchifun
senior tag

Lehet csak én vagyok naív, de!

A csóringer Intel 845G videókártyám is elbír a 720p flash videóval. Na nehogy már egy APU ne legyen elég játékra, kb 20-szor akkora teljesítménye van. HD game-re elég még egy A4 IGP-je is. Az A10 IGP-jével szerintem még FullHD-ba is el lehetne játszogatni, persze kompromisszumokkal.

Gyerekek! Az a lényeg, hogy van pénz lóvéra! © Jakab Zoltán

(#19697) Crias válasza sketchifun (#19696) üzenetére


Crias
senior tag

Ha Intelligencs-nek kiajánlott konfig miatt írtad ezt, azért lett először az A10 ajánlva neki mert még azzal is ~10k-val olcsóbban jött volna ki mint az intel procival. Aztán amikor mondta hogy elég lenne neki az A8 is akkor is írtuk hogy persze hogy elég lesz még az A6 is elég lenne sőt ahogy írod az A4 is (bár azért a combosabb flash játékokból is akad már és azok megizzasztják a cuccost), de mivel sacc/kb 7 évre tervez én az A4-et nem szívesen ajánlanám főleg hogy jóval nagyobb keretből indult ki az egész.
Szóval én mindenképpen az A8 vagy A6 közül választanék.

Crias

(#19698) FullGas válasza Crias (#19697) üzenetére


FullGas
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne hogy új alkatrészekből ki lehet-e hozni egy komplett(gép, monitor, bill, egér van) gépet, kb 130 000 ft-ból?
Tudom nem nagy összeg de, főként netezésre, filmezésre, és játékra lenne használva.
Játszani a Cod sorozattal szoktam, nem kell hogy Full HD-ban fusson, sőt bőven elég egy akár 20'-os monitor is 1600X900 felbontással.
Valamennyire fejleszthető is legyen.
Tehát ebből az összegből ki lehetne hozni valami értelmeset :F
Köszi előre is a segítséget :R

(#19699) T_Stark válasza JetiRulez (#19695) üzenetére


T_Stark
őstag

A 2 magon szerintem ne spórolj, esetleg még egy Brazos jöhetne talán szóba, nem valami gyors ugyan, de hozza a kötelezőt és ilyen letöltős filmnézős gépnek jó, nagyon alacsony fogyasztással.

Crias
"Ezt a tápot inkább ne ajánld több ember is jelezte hogy rövid időn belül elkezdett ciripelni"
Úgy látom ez valami új verzió nem a CX430 V2, mert ez 80+ Bronz matricát kapott. Erről tudsz valamit? Ez sem kimondottan ajánlott?

(#19697)
"Szóval én mindenképpen az A8 vagy A6 közül választanék"
A6-ot már nem ajánlanám hosszú távra Trinity-ből, mert az már csak 1 modulos. A8 vagy A10 viszont tökéletes lenne neki.

(#19700) FullGas válasza FullGas (#19698) üzenetére


FullGas
aktív tag

Kicsit legóztam :DDD
Valami ilyesmire gondoltam:

Alaplap: ASROCK B75M-DGS 1 db 14.675 Ft
Processzor: INTEL Pentium G860 3.00GHz 1155 BOX 1 db 16.867 Ft
Memória: KINGMAX 4096MB DDR3 1333MHz 1 db 4.585 Ft
Videókártya: MSI R7770-PMD1GD5 HD7770 1GB GDDR5 PCIE 1 db 29.656 Ft
Merevlemez: WD 500GB Caviar Blue 7200rpm 16MB SATA3 WD5000AAKX 1 db 15.092 Ft
Optikai egység: NEC AD-5280S-0B Fekete OEM 1 db 4.444 Ft
Billentyűzet: GENIUS KB-110X USB Magyar Fekete 1 db 2.337 Ft
Ház: GIGABYTE GZ-M1 Fekete 1 db 7.252 Ft
Táp: FSP FSP400-60APN 1 db 8.966 Ft
Monitor: BENQ G2020HD 1 db 28.733 Ft
Összesen: 132.608 Ft (104.416 Ft + áfa)

Szerintetek :U

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.