Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#153401) fejo89 válasza palfitom (#153399) üzenetére


fejo89
újonc

Igen, azt lehet meghagyom. Esetleg még annyi kérdésem lenne, hogy videókártyában tudnál e olyat ajánlani, amiben min 2 hdmi kimenet van vagy 1 hdmi és USB-C. Számítógép ház esetén, miben érdemes gondolkodnom, mármint azon kivül amit ajánlottál. Van ilyen extra slim esetleg, amire megéri beruházni de attól még jó marad benne a hűtés és nem melegszik fel?

(#153402) StLui


StLui
veterán

Sziasztok!
Vészhelyzetre való tekintettel, és mert pont most sürgős, bele botlottam ebbe: Medion AKOYAP67065, ami otthonra megfelelne, elmegyek a boltba, ami 5 percre van beüzemelem és használom. Ha jól látom nem extra olcsó (260 eFt), kb a win 10 van ingyen hozzá, de kéznél van. Böngészés, könyvelés, video, fénykép babrálás, videokártyát tuti nem vennék, de ebben van, nem bánom annyira.
Mit gondoltok, elfogadható, jó, vagy vacak, mert nem látok valamit? 3 év garancia, ezért nem aggódok a táp miatt pl. (vicces hogy többért vettem 1993-ban a gépemet :B most meg rohadt drágának gondolok ennyiért egy gépet)

[ Szerkesztve ]

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#153403) hijacker.fx


hijacker.fx
csendes tag

Sziasztok,

gépet raknék össze, főleg játékra illetve photoshop/lightroom mindegyik hobbi szinten.
Játékokat 1080p vagy inkább 1440p-ben futtatnám, illetve a jövőt-állóság is szempont valamelyest. HL:Alyx, Cyberpunk 2077 must have :DD Szóval egy kis VR is elő fog fordulni idővel.

Lap: [MSI B450 TOMAHAWK MAX]
CPU: [AMD Ryzen 5 3600] + gyári hűtő?
RAM: 16GB DDR4 [Corsair Vengeance LPX]
VGA: [MSI GeForce RTX 2070 8GB VENTUS GP]
SSD: [500GB Samsung 970 EVO Plus M.2]
HDD: [2TB Seagate BarraCuda 3.5"]
Ház: [Fractal Design Meshify C]
PSU: [Chieftec 700W Eco Series]
Egér: [SteelSeries Rival 110]
Bill: [Logitech G213 Prodigy RGB]

A budget a gépre ~450K (monitor nélkül)

Monitor: [LG 27GL850-B]

Amik felmerültek kérdések bennem:
-Proci-ra érdemes venni valami custom hűtőt? Ha igen mit?
-16GB Ram elég még, lenne-e értelme 32-nek?
- VGA-ról mit gondoltok? Elég/ nem elég? Inkább 5700/XT? Valamelyik Super-t inkább?
- Milyen bill.-et ajánlanátok? Nem visz rá a lélek hogy 50+K-ért vegyek valami mechanikus bill-t, főleg hogy nem tudom tetszene-e. Hogy tudnám ezt eldönteni?

Mindenféle véleményt szívesen látok, köszönöm szépen a válaszokat előre is.

(Nem vagyok egy gyakorlott fórumozó szóval ha valami hülyeséget csinálok, szóljatok és javítom :B )

[ Szerkesztve ]

(#153404) Atticus231 válasza palfitom (#153400) üzenetére


Atticus231
újonc

Még annyit árulj el kérlek, hogy te miért az MSI B450 TOMAHAWK MAX választanád, a GIGABYTE X570 GAMING X (rev. 1.0) helyett?

Nem vagyok tisztában, hogy pl a b450-ből mit lehetne igazán kihozni.

Tehát vagy a ryzen 5 3600x nézve veszek egy B450 fullos alaplapot.
Vagy olyat ami már később a ryzen 7-hez is alkalmas lenne.
Igazából a kettő közt nem kéne lenni, mert azt szeretném, hogy teljes mértékben kihozzam a maximumot belőle.

(#153405) MZsoltee válasza Atticus231 (#153404) üzenetére


MZsoltee
veterán

Semmivel nem tud többet az X570-es lap, amit ki is használnál. Tuningra főleg egy 3600X mellé bőven elegendő a B450-es is és R7-es proci is megy benne szépen.

SSD-ből is teljesen elegendő egy középkategóriás sata3-as, vagy egy teljesen belépő msata. A játék nem lesz ettől gyorsabb szemmel láthatóan fps számláló nélkül. Max a betöltési idő csökken valamicskét. Teljesen felesleges erre plusz pénzt költeni. Teljesen megfelelő a SAMSUNG 500GB 860 EVO SATA 3 is. A 2070 és a 2060Su között nincs lényegi különbség. Szintén ha leültetnek egy gép elé nem fogod tudni a játékmenetből megmondani milyen kártyával szerelt gép előtt ülsz.

Mit értesz a maximum alatt? Ha extrem tuningot akarsz, akkor ahhoz fejlődni kell, imeretek kellenek és tapasztalat nem a milyen gépet vegyek topic. Pl nem minden proci sem egyforma a 3600X-ek közül sem.
Ha csak a keretedből szeretnéd kihozni a maxiumot, akkor pedig ahogy már kérték az első hszben szereplő kéréseket bemásolva azokra választ adva tudnak a legkönnyebben és a leggyorsabban segíteni.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játszani szeretnél rajta? Filmet nézni? Vagy csak irodai munkára kell? Tervező programokat futtatnál a gépen, 3D munkát végeznél, esetleg videoszerkesztésre, renderelésre kell?
- Példa: Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene. Játékból főleg multiplayert játszom.
- Elkerülendő példa: Kéne valami jó gép. 100K-m van rá. Mit ajánlotok?
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Minden esetben pontos típust írj!
Ez fontos lehet, mert elképzelhető, hogy az ajánlott alkatrész nem kompatibilis a Te régebbi alkatrészeiddel.
- Példa (ezt értjük pontos típus alatt):
Alaplap: pontos megnevezéssel (pl.: Asrock H97M Pro4)
CPU: szintén pontos megnevezéssel (Pl.: i5-4590)
Ram: Ami lényeges, hogy DDR1/2/3/4, méret és kiszerelés. (Pl.: 2*4Gb DDR3 Kingston HyperX Fury)
VGA: GPU típusa, ha tudod akkor a márkája. (Pl.: Sapphire R9 270X)
HDD: Itt elég, annyi, hogy Satás-e + 7200Rpm (Pl.: 500Gb WD Blue AAKX, vagy 1Tb-os, sata, 7200Rpm.)
Ház: Itt minél pontosabban. (Pl.: CM N200)
Táp: Itt mindenképpen pontos típus kell, nem elég a gyártó. Egy gyártónak lehetnek jó és rossz tápjai is. Ha nem tudod a pontos típust, akkor vedd le a ház oldalát és nézd meg ott. Ha miden kötél szakad lőjj róla egy képet, és illeszd be. (Pl.: FSP Hexa+ 400)
- Elkerülendő példa: Ajánljatok már légyszi valami jó alaplapot és VGA-t. A kettőre együtt van 50K-m.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Minden embernek mást jelent a "gép". Van akinek A monitor, egér, billentyűzet is beletartozik, van akinek még a ház, esetleg a táp sem.
- Példa: Gépházra és annak tartalmára, monitor, billentyűzet, egér van.
- Elkerülendő példa: Valami jó gépet szeretnék, amin mennek a mai játékok. 200K a keret rá.
4. Mennyi a kereted rá?
Próbáld mellőzni a komoly matematikai számításokat. Ne kérd, hogy az ajánlók adjanak árajánlatot a jelenlegi gépedre, vagy számolják ki, hogy mennyiért viszik házhoz az új gépet, vagy neked mennyi lesz a benzinköltséged. Mondd meg mennyi a keret, abból gazdálkodhatnak. A keretet bruttóban határozd meg! Ha a monitorra külön van a kereted, akkor azt is írd le.
- Példa: 200k +/-10k
- Elkerülendő példa: Szeretnék valami jó gépet, lenne rá 100K-m, plusz az aláírásomba lévő konfigot akkor eladnám. De a 100K-ba bele kellene férnie szállítással együtt, vagy ha nem szállítanak, akkor elmegyek érte valahova, de ugye az sincs ingyen...
Ismét megnyíltak a beárazós topikok, ha számítógépedet szeretnéd beáraztatni: ASZTALI GÉP / ALKATRÉSZ beárazás
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)
Itt egyértelműen a felbontást és a képfrissítést írd le ill. a monitor csatlakozójának a típusát. Mai videókártyáknál már előfordul, hogy egy régebbi csatlakozóval nem kompatibilisek.
Ez akkor érdekes, ha játékgépre kérsz ajánlatot, ugyanis a videokártya határozza meg, hogy milyen felbontásban tudod futtatni megfelelően a legújabb játékokat.
- Példa: FullHD/1920*1080, 60Hz, HDMI csatlakozó, Freesync támogatással
- Elkerülendő példa: Nem írod le. :)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
- Példa: Moduláris táp/ablakos ház stb...
- Elkerülendő példa: Itt nincs ilyen. :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#153406) gd4n1 válasza palfitom (#153398) üzenetére


gd4n1
újonc

Köszönöm a választ!

Ma délután meg is rendeltem az alkatrészeket.
Procihűtőt ARCTIC Freezer 34 eSports DUO választottam, házat a Fractal Design Meshify C Mini TG, tápot pedig BitFenix Whisper M 650W Gold.
Rendeltem ARCTIC COOLING P12 PWM PST vetiket pluszba, azokból megy majd még a házba. :)

(#153407) Spazzz


Spazzz
tag

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Játékra és alap otthoni felhasználásra kellene.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
VGA:Asus GTX 1060 6GB
HDD:Seagate 1TB 7200rpm Sata3
Táp: Corsair CS550M(felmodularis)
+
Noctua NF-S12A FLX 1db
Noctua
NF-A8 FLX 1db
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
AMD R5 3600/x hozza egy megfelelo atx alaplap
16GB DDR4 3200 (G.Skill gondoltam)
512-1Tb M2 SSD (samsung 970 gondoltam)
Egy haz ami csendes,jol szellozik,nem karacsonyfa,alsotapos
CPU ra bequiet pure rock/pro gondoltam
Haz huztesre legalabb 12-14mm elol-hatul-felul haztol fuggoen,csendesek
+tap ha az enyem nem elegendo
4. Mennyi a kereted rá?
1000 euro ferjen bele vga/monitor nekul
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
FullHD/1920*1080, 60Hz, VGA(vgd-hdmi atalakitoval)
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Lehet egyszeruen irtam le,elnezest ezert a fogalmazasert es az ekezetlensegert.
Nincs semmi markahoz kotve csak korbe nezegettem egy ket forumon,Cpu OC-t nem szeretnek ,mindenkeppen hosszabb tavra terveznek csak nem tudom vane ertelme erosebbre cserelni valamit,jelenleg FHD-60Hz viszont majd terveznek legalabb 120-144hz 1440p(tudom hogy a 1060 nem eleg),Ha nem tul taho keres akkor tobb ajanlatot kernek komponenseken belul egy kicsi indoklassal ellatva.Koszonom

(#153408) arcsi84


arcsi84
aktív tag

Sziasztok!

Segítséget szeretnék kérni egy számítógép összeállításában. A célom egy jó ár-érték arányú gép lenne, aminél a processzor+alaplap+memória szeretném ha tartós lenne és később egy erősebb videókártyát is ki tudna szolgálni. Kinéztem pár alkatrészt, de nyitott vagyok a tapasztalatok alapján bármelyik cseréjére.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?

Játék (single) és normál otthoni felhasználás. (Internet, online sport stream megtekintése, pl röplabda ilyesmi)

2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?

Van egy egerem és esetleg egy nvme Samu 860 m.2 sata ssd.

3. Milyen alkatrészekre van szükséged?

Gyakorlatilag szinte mindenre, monitort is beleértve, billentyűzetet, majd választok.

4. Mennyi a kereted rá?

320k a plafon kb. (Természetesen értelmes érvek esetén ez picit változhat)

5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat? (ez videókártya választásnál lényeges szempont)

Nincs monitorom, de egy ilyet néztem ki, erről is kérnék véleményt vagy ajánlást, gondolom AMD kártya híján a Free Sync az kuka. AOC 24V2Q

+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?

Szeretném ha a gép IDLE olyan halk lenne, amennyire csak lehet. De nem extrém csendre vágyom.

Kinéztem pár alkatrészt, a korábbi ajánlások alapján. Remélem ezek össze passzolnak.

Alaplap ASROCK B450M Pro4-F (itt nem tudom az F mire utal a B450m pro4 ellenében, kell bios frissítés)
Processzor AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel (eredetileg 1600AF-et néztem, vagy megérné a 3600-as)
Memória G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS (ennek mondjuk a kinézete nem annyira jön be, de talán a piros felirat nem látszik oldalról.)
VGA MSI GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Ventus XS OC PCIE (úgy néztem, hogy most az 1660 super a legjobb ár érték arányban, AMD-ben van hasonló ajánlat? Egy GTX 1060 6GB szintjét legalább hozza)
HDD TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA
SSD CRUCIAL 500GB MX500 SATA 3 2.5" CT500MX500SSD1

HÁZ+TÁP COOLERMASTER Masterbox E300L fekete-ezüst + MWE 500W tápegység

Monitort pedig fent írtam. (ott annyi az elvárás, hogy HDMI legyen rajta)

Előre is köszönöm a segítséget és bocsánat a sok szövegért.

(#153409) SyMbioTe válasza bgabor_94 (#153387) üzenetére


(#153387) bgabor_94
Szia!

5500 kb egy szinten van az 580-al.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153410) SyMbioTe válasza fejo89 (#153401) üzenetére


(#153401) fejo89
Szia!

Type C az 2060Super és felette lévő kártyákon található meg.
2 HDMI meg néhány Asus kártyán ahogy néztem.
Szóval én azt mondom 1 HDMI, meg DisplayPort legyen. Utóbbit átalakítod.
Pl.: MSI Aero ITX, Gigabyte ITX.

Ház: Mert mennyire kellene kicsi?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153411) SyMbioTe válasza StLui (#153402) üzenetére


(#153402) StLui
Szia!

Hát ha egyenként rakod össze, akkor is lenne kb ennyi.
Alaplap meg a táp ami kérdéses lehet, amúgy specifikáció alapján tűrhető. Leírás alapján elfogadható, de saját tapasztalat híján nem tudok rá sok okosat mondani.
Próbáld meg, maximum visszaviszed.

"fénykép babrálás"
Eskü bankrablást olvastam. :DDD
Lehet aludni kéne.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153412) SyMbioTe válasza hijacker.fx (#153403) üzenetére


(#153403) hijacker.fx
Szia!

VGA-ból én RTX 2060 Supert nézném, de igazából ez is jó.
SSD: OK, de bőven elég lenne egy SataIII, és akkor 1Tb is lehetne akár. Pl.: MX500 1Tb ~40k
Táp: Ide azért egyel combosabbat néznék. Seasonic Core GC/GX 500-550W, Bitfenix Whisper M, Formula Gold, Corsair RM550-650X ~25-40k

Kérdések:
- Ha belefér a keretbe lehet, de amúgy elvan a gyárival is. Nem létkérdés.
- Elég.
- Jó lesz szerintem. 5700XT picit talán gyengébb, de kb egyliga. Esetleg 2060Super. 2070-el van egy szinten, de újabb.
- "Hogy tudnám ezt eldönteni?" - Próbálj ki egy mechanikust, utána soha többet nem akarsz gumidómost. :D
Manapság nem kell 50k+-t adni egy mechanikus billentyűzetért. :N
Cooler Master CK530, Kingston HyperX Alloy FPS Pro (ha nem kell numpad) ~22-26k között vannak kb, switchtől /kialakítástól függően. Neked szerintem piros vagy barna fog kelleni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153413) SyMbioTe válasza gd4n1 (#153406) üzenetére


(#153406) gd4n1
Jó választás mindegyik. :K

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153414) palfitom válasza Atticus231 (#153404) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem írtam olyat, hogy "helyette" azt választanám, csak mint lehetőségként soroltam fel több lapot. A leírt felhasználásra az is jó lenne.
Egyébként ahogy MZsoltee már leírta.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153415) palfitom válasza gd4n1 (#153406) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153416) Zandal


Zandal
tag

Sziasztok,

Erősen foglalkoztat a gondolat, hogy az immár 8-ik évét taposó 3770K alapokon nyugvó PC-met (melyben csak VGA csere volt néhány éve GTX 1070-re) lecseréljem. Mivel azóta igencsak sok víz lefolyt a Dunán és messze nem vagyok ""up to date" a mai trendekkel, így a segítségeteket kérném, hogy játékra milyen gépet érdemes venni és amely a következő 3--4-5 évben stabil alapot ad a PC gaming-hez.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
80%-ban játékra (jelenleg 1440p és a cél a very high/high-end beállítások elérése magas FPS-sel), a maradék normál office alkalmazás, illetve 4K-s video szerkesztés (akció kamera felvételek)
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Adattárolásra egy Seagate Barracuda 3Tb-s HDD-t
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Perifériákon (monitor, billentyűzet & egér) mindenre:
- CPU
- VGA
- Hűtés (AIO?)
- Ház (nagyon jól szellőző és oldalt plexi)
- Memória
- SSD (rendszer és játékok - NVMe és SATA3?)
- Ház
- Táp
4. Mennyi a kereted rá?
Opcióktól függ, de valahol 600-700.000 HUF a maximum
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
1440p/144Hz és támogatja ming a G-Sync-et és a FreeSync-et (AOC AG3220C4), csatlakozók: HDMI 2.0 & DisplayPort 1.2
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem, a legjobb ár/érték arányt keresem mindig, de azért a "no-name" márkákat kerülöm. A jelenlegi Fractal Design R4-es házammal nagyon meg vagyok elégedve, illetve a beQuiet táppal és processzor hűtővel és a Gigabyte G1 GTX 1070-nel is, így ezen márkák "előnyt" élvezhetnek.
Ami még elképzelés, hogy legyen a ház "modern" és akár az RGB is előnyt élvez, illetve szeretném a "minél halkabb" kategóriát megvalósítani (lehetőleg komplett vízhűtés nélkül).

Remélem nem hagytam ki semmit és előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket!

Üdv
Zandal

(#153417) palfitom válasza Spazzz (#153407) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Lap: MSI B450 Gaming Plus MAX / B450-A Pro MAX / B450 Tomahawk MAX / Asrock X570 Phantom Gaming 4 / X570 Pro4 / Asus Prime X570-P
Hűtő: pl. Alpenföhn Brocken ECO Advanced / Arctic Freezer 34 eSports / Scythe Mugen MAX / Alpenföhn Brocken 3 / be quiet! Dark Rock Slim
Ram: 16GB (2x8-as KIT!), pl. G.Skill Aegis / Ripjaws / Corsair / Crucial / Viper
SSD: játékkal nem tudod kihasználni az NVMe SSD-k sebességét, ezért csak akkor vegyél olyat (970 EVO / 970 EVO Plus) ha simán megengedheted magadnak. Ha nem, akkor m.2. Kingston UV500 / A2000 / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Patriot Viper VPN100 / Samsung 860 EVO
Ház: pl. Fractal Design Focus G / Antec P7 / Thermaltake Versa J21 / V200 TG / View 27 / Versa H27 TG / Deepcool Macube 310 / Macube 310P / Zalman Z7 NEO / Riotoro CR500 / Cooler Master NR600 / be quiet! Pure Base 500 Window / Pure Base 600 Window / Fractal Design Meshify C TG / NZXT H510 / H510i, stb.
Ventik: pl. P12 PWM PST / P14 PWM / Pure Wings
Táp: bőven elég a jelenlegi. Majd ha lesz monitor és VGA fejlesztés, akkor elképzelhető, hogy cserélni kell, de ezt majd a leendő VGA-dhoz kell igazítani.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153418) MZsoltee válasza Zandal (#153416) üzenetére


MZsoltee
veterán

Az alábbit ajánlanám, ház nélkül. Az AIO szerintem túlzás de beleraktam:
Alaplap MSI B450 TOMAHAWK MAX 41 290 Ft
Processzor AMD RYZEN 7 3700X (BD750i4)+ Ajándék Feltöltőkártya Xbox Game Pass - 3 hónapos előfizetés - "AMD Action Bundle" 112 790 Ft
Rendszermemória Crucial 32GB KIT DDR4 3200MHz CL16 Ballistix Sport LT Grey 60 490 Ft
Vízhűtés NZXT Kraken X63 53 090 Ft (A gyári, vagy egy komolyabb lég is elegendő)
Videokártya GIGABYTE GeForce RTX 2080 SUPER AORUS 311 990 Ft
SSD meghajtó ADATA XPG GAMMIX S11 Pro SSD 1TB 58 490 Ft
PC tápegység Corsair TX850M 41 790 Ft

Összesen:679 930

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#153419) palfitom válasza arcsi84 (#153408) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Monitor: Még 2 alternatíva: LG 24MP59G-P / ASUS VP249QGR.
Lap: Gigabyte B450M DS3H / Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Pro-VDH Max / B450M Mortar MAX
CPU: Ryzen 1600AF -YD1600BBAFBOX cikkszám! (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes, majdnem Ryzen 2600 szint) / Ryzen 2600 / Ryzen 3600
CPU hűtő (opcionális): ID-Cooling SE-214L / Arctic Freezer 34 / ID-Cooling SE-224-XT Basic / Arctic Freezer 34 eSports / be Quiet Pure Rock / Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Ram: 16GB (2x8-as KIT!), pl. G.Skill Aegis 3000 / Crucial 3000 / Aegis 3200 / Ripjaws 3200
VGA: GTX 1660 Super / 1660 Ti / RX 5600 XT / RTX 2060
SSD: van, OK
HDD: 1-2TB Toshiba P300 (UZSVA végű, 7200 rpm) / WD Purple (5400 rpm)
Ház: ízlés szerint, pl. Zalman M3 Plus / Fractal Design Focus G Mini / Cooler Master Silencio S400 / Raijintek Paean M, olcsóbban ThermalTake Versa H18 / Cooler Master Masterbox Q300L / Cooler Master NR400
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 500W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Corsair TX550M / Seasonic Core GC 500 / GM 500 / Focus 450W / Focus GX 550, olcsóbban EVGA 500 BR / Cooler Master 550W MWE / FSP Raider II 450W / 550W

Szerk.:
Most látom csak, hogy már írtál pár kinézett alkatrészt. :W
"Alaplap ASROCK B450M Pro4-F (itt nem tudom az F mire utal a B450m pro4 ellenében, kell bios frissítés) - Az F egy újabb kiadás, már alapból kezeli a Zen2-es procikat.
Processzor AMD Ryzen 5 2600 3.40GHz AM4 BOX Wraith Stealth hűtővel (eredetileg 1600AF-et néztem, vagy megérné a 3600-as) - Ha hosszútávon tervezel vele, akkor 3600, bár hatalmas a felára az 1600AF-hez képest...
Memória G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3200MHz CL16 KIT F4-3200C16D-16GIS (ennek mondjuk a kinézete nem annyira jön be, de talán a piros felirat nem látszik oldalról.) - Fent ajánlottam alternatívákat.
VGA MSI GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super Ventus XS OC PCIE (úgy néztem, hogy most az 1660 super a legjobb ár érték arányban, AMD-ben van hasonló ajánlat? Egy GTX 1060 6GB szintjét legalább hozza) - Fent ajánlottam alternatívákat.
HDD TOSHIBA P300 1TB 3.5" 7200rpm 64MB SATA3 HDWD110UZSVA - OK
SSD CRUCIAL 500GB MX500 SATA 3 2.5" CT500MX500SSD1 - OK
HÁZ+TÁP COOLERMASTER Masterbox E300L fekete-ezüst + MWE 500W tápegység" - Mehet, ár-érték arányban verhetetlen, de ha belefér jobb is a keretbe, akkor inkább a fentiek közül válassz.

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153420) StLui válasza SyMbioTe (#153411) üzenetére


StLui
veterán

:C nyomtatok egy viszkis fényképet, arcomra ragasztom és már megyek is

Köszi! :R

Könyvelőirodába önállóan dolgozni tudó könyvelőt, bérszámfejtőt keresek Dunakeszire

(#153421) Zandal válasza MZsoltee (#153418) üzenetére


Zandal
tag

Nagyon köszönöm! :R

(#153422) hijacker.fx válasza SyMbioTe (#153412) üzenetére


hijacker.fx
csendes tag

Szia!

Köszi a véleményt.

az MSI-nek a Ventus 2060S és a 2070 kb 2000 forintban tér el, és a 2070-nek picit több CUDA magja van, viszont az órajel egy picit alacsonyabb. Illetve amiket láttam összehasonlításokat, ott a 2070 általában csak pár FPS-sel, de a 2060S fölött jött ki. Szóval szerintem maradtok a 2070-nél.

Az SSD-ért nagy köszönet :R Azt feltételeztem, hogy többet dobnak az NVME-s SSD-k a hétköznapokban.

A seasonicot sok helyen méltatták, úgyhogy nem is kérdés.

Kingston HyperX Alloy FPS szintén jónak tűnik, valószínűleg beruházok egyre aztán kiderül tetszik-e :D

Nagy köszönet a segítségedért :)
szép napot ^^

(#153423) azozo válasza palfitom (#153419) üzenetére


azozo
senior tag

Valahol van még amúgy amd 1600 AF és proci :F

(#153424) SyMbioTe válasza StLui (#153420) üzenetére


(#153420) StLui
:DDD
Nincs mit!

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153425) NyalokAA


NyalokAA
aktív tag

Sziasztok!

Összeállt a gép mostmár csak a megrendelés gombra kell kattintanom , de még utoljára kikérném a véleményetek minden alkatrész megfelelő e :)

Monitor : LG 34UM69G-B

AMD Ryzen 5 1600 Hexa-Core 3.2GHzAM4 (YD1600BBAFBOX) Processzor
GIGABYTE B450M DS3H Alaplap
PowerColor Radeon RX 5600XT 6GB GDDR6 Vga ( lehetne 5700 is , de 1080 ra feleslegesnek írják 4k-t meg a közeljövőben nem tervezek )
G.SKILL Aegis 16GB (2x8GB) DDR4 3200MHz F4-3200C16D-16GIS Ram
Crucial MX500 250GB M.2 SATA3 CT250MX500SSD4 Ssd
1 terrás Hdd ( ez van )
Seasonic Core GC 500W Gold (SSR-500LC) Táp
SilentiumPC Signum SG1 TG SPC230 Ház

mindenes felhasználásra lesz , de nagyrészt wow és munka + persze az új gameket is kipróbálnám néhanapján

Ez így korrekt jöhet ? :R

[ Szerkesztve ]

(#153426) SyMbioTe válasza hijacker.fx (#153422) üzenetére


(#153422) hijacker.fx

VGA: Nem lősz mellé sehogy sem. :K
SSD: Hétköznapi használat során semmit nem veszel észre. Csak ha SSD-ről SSD-re másolgatsz. Leginkább akkor szoktam ajánlani, ha bőven befér az adott keretbe.

Nincs mit! :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153427) SyMbioTe válasza azozo (#153423) üzenetére

(#153423) azozo
Jópár helyen: [link]
Nagyobb boltok közül pl Aqua, Alza, PCX-nél is lehet kapni.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153428) palfitom válasza NyalokAA (#153425) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Nagy hibák nincsenek benne, de ha lehet, finomítanék 1-2 dolgot.
A fontosabb: VGA: a VGA-s topikban épp ma volt róla szó, nem igazán ajánlott darab.
A nem annyira fontos (akár figyelmen kívül is hagyhatod): Ház: abban a nagy ATX-es házban kicsit bután fog kinézni ez a kis konfig, mATX lappal, és ajánlott lenne további 1 venti is. Én inkább vennék egy 3 ventivel szerelt mATX házat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153429) fejo89 válasza SyMbioTe (#153410) üzenetére


fejo89
újonc

Rendben, köszönöm! :)

Már megfontoltam és letettem róla. Erre esett a választásom: https://oaziscomputer.hu/termek/12327/phanteks-eclipse-p400s-tempered-glass-blackred-ph-ec416pstg_br

Esetleg vélemény róla?

(#153430) azozo válasza SyMbioTe (#153427) üzenetére


azozo
senior tag

Köszi :) sima 1600 rá kerestem rá és csak AF nélkül voltak ... :R

(#153431) atee_13


atee_13
őstag

Sziasztok!

Egy ismerősnek kellene PC gép. Annyira nincs tisztában szerintem az árazással így 2 részre bontanám.

Megadott pár játékot amit szeretne:

Call-duty Warzone
CS global offensive
Fornite
forza h 4GTA5

Ez lenne talán az első vonal amennyire ki tudtam venni. Csak egy Táp van (ha elég) : HKC USP 550

Erre tudtok egy konfigot ami kb közepes szinten elviszi ezeket?

És a ráadás ami lehet nagyobb erőt igényelne:

wolfenstein 2
battlegrounds

Ha esetleg ehhez már combosabb vas kellene. Bill egér monitor elvileg van, meg ugye az említett táp ha elég.

:R

(#153432) palfitom válasza atee_13 (#153431) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,
Kevés az infó! Az Összefoglaló kérdéssora segít!
A táp kuka, kb. "veszélyes" kategória.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153433) Spazzz válasza palfitom (#153417) üzenetére


Spazzz
tag

Koszonom a valaszt,megnezem rogvest ezeket,esetleg van ertelme nagyobb proci 3700x es nagyobb memoria 3600/4000 mhz?,jobb cpu huto, dark rock pro 4 pl?Valamint a linkelt ramok kozott csak kinezet kulonbseg van?

[ Szerkesztve ]

(#153434) atee_13 válasza palfitom (#153432) üzenetére


atee_13
őstag

Keretet sajna nem tudta megmondani, kérdeztem, de azt a választ kaptam, hogy még ő sem tudja.
Játékból lenne multi és single is arányokat nem tudom megmondani.
Ha a táp kuka akkor alkatrész csak billentyű egér és monitor
Monitor típusát sajna még nem tudom
Márkahűség nincs
Újat szeretne
250-300 között ki lehet hozni ehhez valamit?

(#153435) palfitom válasza Spazzz (#153433) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Jelenleg nincs értelme, viszont a majd egyszer eljövő monitorodhoz ne most vegyél procit. Pár hónap múlva már lesz új Zen, majd meglátjuk akkor, hogy mit lenne érdemes venni.

100W TDP alatti procikról beszélünk, nincs szükség hozzájuk batár nagy hűtőkre. Persze ártani nem árthatsz vele.

Órajelben is van különbség.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153436) palfitom válasza atee_13 (#153434) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"még ő sem tudja" - Ilyenkor szokott az lenni, hogy ajánlunk valamit, aztán jön a válasz rá, hogy nem erre gondolt, ez túl drága... :((

Lap: Gigabyte B450M DS3H / Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Pro-VDH Max / B450M Mortar MAX
CPU: Ryzen 1600AF -YD1600BBAFBOX cikkszám! (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes, majdnem Ryzen 2600 szint) / Ryzen 2600 / Ryzen 3600
CPU hűtő (opcionális): ID-Cooling SE-214L / Arctic Freezer 34 / ID-Cooling SE-224-XT Basic / Arctic Freezer 34 eSports / be Quiet Pure Rock / Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Ram: 16GB (2x8-as KIT!), pl. G.Skill Aegis 3000 / Crucial 3000 / Aegis 3200 / Ripjaws 3200
VGA: GTX 1660 Super / 1660 Ti / RX 5600 XT / RTX 2060
SSD: ~120-250-500GB Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Patriot Burst / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Samsung 860 EVO
HDD: 1-2TB Toshiba P300 (UZSVA végű, 7200 rpm) / WD Purple (5400 rpm)
Ház: ízlés szerint, pl. Zalman M3 Plus / Fractal Design Focus G Mini / Cooler Master Silencio S400 / Raijintek Paean M, olcsóbban ThermalTake Versa H18 / Cooler Master Masterbox Q300L / Cooler Master NR400
Táp: be quiet! Pure Power 11 CM 500W / Bitfenix Formula 550W / Whisper M 550W / Corsair TX550M / Seasonic Core GC 500 / GM 500 / Focus 450W / Focus GX 550, olcsóbban EVGA 500 BR / Cooler Master 550W MWE / FSP Raider II 450W / 550W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153437) Spazzz válasza palfitom (#153435) üzenetére


Spazzz
tag

Szoval,mindenkepp varjak az uj Zenre mielott belevagok egy ekkora vasarlasba.Azert is kerdek mindent meg,mert a jelenlegi configom(i5-3570,10gb ddr3, meg viszonylag jo es ha mar veszek ujjat akkor nem csak kicsivel akarok jobbat venni es nem is akarok vagyonokat kolteni ra tehat errezzem a kulonsbeget ne csak ilyen 10-20% ot :D

(#153438) atee_13 válasza palfitom (#153436) üzenetére


atee_13
őstag

:R :R

Sajna én is úgy sejtem, hogy sokalni fogja mert abszolút nincs sejtése a Gamer árazásról. Mondtam neki,h 250-300 ba alaphangon beleugrik, húzta a fogát. De vagy lentebb ad az igényekből vagy kigazdálkodja. Meg egyszer köszi az ajánlást.

(#153439) palfitom válasza Spazzz (#153437) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Nem kell rá várni, mert ebben a "szakmában" mindig lehet várni valamire. Én azt mondtam, hogy ne vegyél most 100k-s procit, mert jelenleg nem kell, és ki tudja mit hoz a jövő!
Az új generáció kompatibilis lesz a jelenleg ajánlott lapokkal, ha kevés lenne majd az R5 3600, akkor lehet majd fejleszteni.

"ujjat" - újat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153440) palfitom válasza atee_13 (#153438) üzenetére


palfitom
Topikgazda

OK.
Szívesen.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153442) Webhun


Webhun
tag

Sziasztok,

Pár hónapja kértem segítségeteket egy konfig összerakásában. Akkori keret miatt VGA-t és monitort még nem tudtam cserélni. Mostanra a monitoron behalt pár pixel és sajnos a sötétebb színeknél a monitor jobb oldalán megjelent egy függőleges irányú csík. Elég szembetűnő, ezért szeretnék Monitort és videokártyát is upgradelni.

Amire használnám a gépet: Kompetitív FPS játékok (EFT, PUBG, CS:GO), magas képfrissítésen, alacsony válaszidővel történő futtatása, minőségi színek és összkép mellett. 144 Hz, 1ms, IPS preferált. VGA-k közül 2070 superrel szemezgettem. Ez kihajtana egy 1440p monitort is? Vagy tegyek le róla és maradjak 1080p-nél? Mekkora átmérőjű monitort ajánlanátok? Ahogy olvasgattam gamingre nem ajánlott 27"-nál nagyobb.

Keret maximum VGA+Monitorra együtt maximum 350e Ft.
Jelenlegi konfig:
Monitor: Dell U2312HM
Alaplap: MSI B450 Tomahawk MAX
VGA: MSI GTX 1060 GAMING X 6GB
CPU: AMD Ryzen 7 3700x
RAM: G.SKILL 32GB Ripjaws V DDR4 3200MHz CL16 KIT
Ház: ZalmanZ9 NEO Black
SSD 1: Samsung 860 EVO 500GB
SSD 2: Samsung 850 EVO 500GB
HDD: WD Blue 1TB 3.5" 7200rpm 64MB
PSU: Seasonic Focus Plus 650 Gold
Hangkártya: CREATIVE Sound Blaster Z

Üdv,
Webhun

(#153445) r6man123


r6man123
senior tag

Sziasztok!

80-100 ezer forint környékén szeretnék fejleszteni a jelenlegi konfigomon. Alapvetően egy időtálló(bb) játékgépet szeretnék összerakni.

Jelenlegi videókártyám: Palit 1660S GamingPro OC
Amire szükségem lenne: alaplap, processzor, RAM
Ár / érték arányban mi lenne a legjobb összeállítás?

köszi!

(#153446) MZsoltee válasza r6man123 (#153445) üzenetére


MZsoltee
veterán

Egy táp és egy ház típus (Atx/matx) fontos lenne. Illetve, hogy mennyi ramot szetnél. De alapesetben:
Lap: Gigabyte B450M DS3H / Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Pro-VDH Max / B450M Mortar MAX
CPU: Ryzen 1600AF -YD1600BBAFBOX cikkszám! (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes
Ram: 16GB (2x8-as KIT!), pl. G.Skill Aegis 3000 / Crucial 3000 / Aegis 3200 / Ripjaws 3200

Lopva palfitom-tól. :)

A tökéletes nő süketnéma, nimfomániás, és az apjának kocsmája van.

(#153447) Sz_David


Sz_David
tag

Sziasztok!

Egy régebbi gépet szeretnék picit fejlesztgetni ismét, ezek az alkatrészek maradnának:
CASE: Cooler Master Elite 342 (MicroATX, MiniITX) + Artic 12 és 8 cm-es ventik
PSU: Chieftec CPS-400S PSU (2016. decemberben cserélve)
MSI: MSI RX570 8GB GDDR5 Armor 8G OC
Hangkártya: Asus Xonar DSX

Új alkatrészek:
CPU: AMD RYZEN 5 3600 vagy 3600X (~60/70k)
MB: MSI B450M MORTAR MAX vagy ASROCK B450M PRO4 (~37/28k)
RAM: KINGSTON 16GB / 3000MHZ HYPERX PREDATOR KIT (2×8GB, CL15) (~31k)
SSD: KINGSTON A400 960GB vagy Adata Ultimate SU650 960GB (~41k)

A gép főleg internetezés, filmnézés (4K UHD BD meg minden), játék (változatosan NES emulátortól FarCry5-ig minden is ami elfut, de nem komptetitív online multiplayer), szoftverfejlesztés, könnyedebb videószerkesztés, fényképszerkesztés, virtuális gép futtatás, meg egy picit minden is-re lesz használva.
Érdemes lehet megemlíteni, hogy Manjaro (linux) fog futni rajta. Hosszabb távú tervként szerepel majd egy normálisabb SSD az OS-nek (most egy Kingston A400-on fut, meglepően gyors, így inkább csak a kapacitás növelése volt a szempont), valamint új gépház, táp, hűtés, de egyelőre komolyabb ok nélkül nem szeretnék rá költeni, ha a mostani alkatrészek is megfelelnek.

Pár kérdésem merült fel:
-CPU: Van-e értelme 3600X-et venni? +10k Ft, +30W, +0.2Ghz. Más előnye, hátránya van?
-MB: Azt a két alaplapot az alapján néztem ki, hogy type-c csatlakozó, normális PCI-E csatlakozó elrendezés, és 4 RAM slot. Szerintetek MSI vagy AsRock? Esetleg más javaslat? Az MSI azért tetszene jobban, mert az talán out-of-the-box tudja a 3600-at, nem kell BIOS update.
-RAM: Kell ennél jobb? Méretre szerintem elég, most 12 giga van és az sincs teljesen kihasználva, de MHz, CL, stb szempontból?
-Táp: Jelenleg egy i3-2100 megy a gépben, az is 65W-os, így plusz terhelést AFAIK nem kapna. De javítsatok ki ha tévednék.
-Gyári CPU hűtő megfelelő?
-Egyéb tippek? Más alkatrészeket is javasolhattok, ha találtok jobbat.

Előre is köszi! :)

(#153448) Z987


Z987
friss újonc

Üdv.
A következő konfigra gondoltam egy könnyen bővithető géphez. Játékra (sim racing, esetleg FPS/RTS) netezéshez, néha előadás szerkesztéshez kellene. Legyen csendes. Ahol nem tudom/nem vagyok biztos oda kérdőjeleket tettem. Keret: nem tudom forintban, de az alkatrészekből egy hozzáértő be tudja lőni.

Rzyen 3600
Gyári hűtő ? vagy ?
Gigabyte aorus elite x570
Gigabyte RTX2070 Super melyik?
2x8 gb DDR4 3600 CL16-melyik??
Corsair TX 750 W semi modularis PSU ?
m.2 SSD 500 Gb- megéri??
2,5 SSD 1Tb melyik?
Fraktal Design define 2s ház
Wifi kártya?
Extra fan?
Kihagytam valamit?

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#153449) Silvestris


Silvestris
tag

Egy software-hez amit használni szeretnék, az alábbi paraméterek vannak megadva. Esetleg tudna valaki javasolni egy konfigurációt? Tudom, hogy ez nem követi az ajánlást, de inkább meghagynám az eredeti leírást, nehogy valami kényeges kimaradjon. Monitor nélkül kb 500e-re gondoltam, de kellene egy jó 27-es monitor is, illetve nem is egy, hanem kettő. Ja, és windows gépról lenne szó, és minden összetevő kellene, nagyon jó, halk hűtéssel.

Köszi.

PS: Ha nem fér bele a keretbe, akkor tudunk feljebb menni, indokolt esetben.

Leírás (system requirements) alább:
[link]

(#153450) hobizoli válasza Silvestris (#153449) üzenetére


hobizoli
nagyúr

ez vmi grafikai sw ahogy nezem, oda szerintem a 27" lehet kicsi is

R7-3700X 8core/16thread
Asrock B450M-Pro4-F
Corsair 2x16GB DDR4-3200
WD Blue 500GB SSD
WD Red 2TB HDD
ez eddig kb 250k

halk haziko + halk tapegyseg kb 60k ebbol pl BeQuite! csinal jokat
bill-eger tetszes szerint, ez lehet 15-20k egyutt (letezik vilagitos bill is mar desktopra is)

2x AOC 32" Q3279VWFD8 2560x1440 IPS 75Hz Freesync, DSUB DVI HDMI DP
ez a ketto monitor egyutt 140k az Alza-nal [link]

a leiras szerint kell neki vmi nvidia video
de ott jo lenne tudni abbol milyen generacios GPU-kat tamogat egyatalan
mert ez lehet 60-200k is

ha eleg neki/neked 6core/12thread technika is, akkor a R5-3600-l kb 45k-val olcsobb lehet az elso szekcio

....szerintem
aztan majd irnak a tobbiek is vmit

[ Szerkesztve ]

több drón kell ;P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.