Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#153951) cappa72 válasza SyMbioTe (#153938) üzenetére


cappa72
nagyúr

Köszönöm! :R

Igen, használt Dell-ek érdekelnek elsődlegesen (nagyon bevált a Dell a laptopok terén is).
Remélem találok i5-ös konfigurációt, valami egyszerű nvidia kártyával (most is az van, zárt nvidia meghajószoftverrel, bár állítólag az Ati a mostani Linuxokon már job driver-eket ír, mint az nVidia).
Az oprendszer ssd-n van, szerencsére ezzel sokat nem kell foglalkozni, csak átrakni a majdani újba.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#153952) hibavissza


hibavissza
veterán

Üdv! Raspberry pi projekt helyett (vp9 és stabil média alkalmazás hiánya) összedobnék egy mini pc-t.
1. Régebbi UHD TV-re kötve otthoni WIFI hálózati stream, böngészés, YT, Torrent
2. Nincs
3. Mindenre
4. Budget projekt
5. UHD TV, HDMI
6. Jó lenne passzív hűtés, külső táp.

(#153953) palfitom válasza hibavissza (#153952) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

A "Budget projekt"-et számszerűsíteni kellene, hisz ez teljesen szubjektív!

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153954) zoltan0829 válasza tototos (#153941) üzenetére


zoltan0829
csendes tag

Szia!Köszönöm a válaszod!!
Igen , úgy gondoltam,hogy maradna a többi alkatrész.2db ssd-van plusz vinyó cd író.A táp gigabyte 600 watt.Eddig a táppal sosem volt gondom.Ezért gondoltam,hogy ha bírja akkor hagynám.A mostani proci i7 4770k.Ehhez vettem egy külön proc.-hűtőt.Most a márkájára nem emlékszem,de amikor néha néztem a hőmérsékletet tökéletes volt.Ezt is hagynám.Persze lehet,hogy azért volt jó mert nem piszkáltam a procit.( ha lenne új azt sem húzom).
Előre is köszönöm a segítséget!!

(#153955) palfitom válasza zoltan0829 (#153954) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: Gigabyte Z390 Gaming X / Gaming SLI / Asus Prime Z390-A / Gigabyte Z390 Aorus Elite
Proci: 9700K / 9700KF
RAM: DDR4 3000 - 4000 MHz körül, 16GB (2x8GB-os KIT) pl. Corsair, Crucial, G.Skill, HyperX, Patriot

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153956) Grave_444 válasza palfitom (#153950) üzenetére


Grave_444
nagyúr

Régi 2011-es I7 volt az előző lapban.
Az Win10 szerencsére nem hülyült meg, simán bootol az új konfiggal is.:)

Azért akkora öröm nem volt, mert a régi vga csatis monitorom nem érzékelte a gépet és nem tudtam mit raktam be rosszul :W 1 óra gondolkodás és szerencsétlenkedés után próbáltam ki normális monitorral. :B

(#153957) zoltan0829 válasza tototos (#153941) üzenetére


zoltan0829
csendes tag

Bocsánat ! A lényeges kérdére nem válaszoltam! Az alaplappal kapcsolatban nekem megfelene egy stabil optikai kimenettel rendelkező.Nem kellene extra sem árban sem tudásban.Kb 50 ezer körül gondoltam.Memóriával kapcsolatban, kellene 16 gb.A lényeg,hogy stabil,megbízható legyen.Most Kingston Hyper X van a gépemben.Nekem eddig, tökéletesen működött.
Előre is köszönöm a segítséget!

(#153958) bal10


bal10
csendes tag

Hali. Gépem fejlesztésén gondolkozom, különösen annak érdekében, hogy az Apex, Cod Warzone multiplayer játékokok 1080p-ben magas frame rate-tel fussanak. Jelenlegi configom: Fractal Design Define R4 gépház, Asus Vanguard B85 Intel B85 LGA1150 mATX alaplap, Intel Core i5-4670 3.4GHz prcesszor, 2x 4 GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz memória, AMD Radeon R9 280X DC2 TOP videokártya.

Elsősorban az érdekelne, hogy szerintetek plusz 8 GB rammal és egy új vga-val meg tudnám-e úszni, hogy egy viszonylag erős pc-m legyen, illetve legfeljebb milyen teljesítményű videokártyát érdemes venni, ami még ezt a procit kihajtja. Köszi.

(#153959) mody123


mody123
tag

Sziasztok,
Kb 6 éve nem újítottam gépet eljött ennek az ideje :) Olvasgattam a topikot és ezeket gyűjtöttem össze és lennének kérdéseim:
Alaplap: ASROCK B450M Pro4-F
Proci: AMD Ryzen 5 3600
Hűtő: BE QUIET! Pure Rock
RAM: G.SKILL 16GB Aegis DDR4 3000MHz CL16 KIT F4-3000C16D-16GISB
GPU: GIGABYTE GV-N166SOC-6GD GeForce GTX 1660 6GB GDDR6 Super OC PCIE
TÁP: SEASONIC CORE-GM-500
HÁZ: Ebben szeretnék segítséget hogy melyek azok a házak amiket ajánlotok ezekhez? ( magyarul férjen el benne minden :)) )
SSD van nem szándékozok venni

Monitorom: DELL P2314H
Főként a mostani multi címekkel játszanék.

Kérdéseim:
- Ez az összeállítás jó lehet ?
- Táp jó lesz?
- BIOS-t kell e frissíteni ?

Válaszotokat előre is köszönöm.

(#153960) Mesmer


Mesmer
csendes tag

Sziasztok!

Szeretnék összeállítani egy olyan gépet 0-ról (perifériák megvannak csak a ház kellene) ami vinné a mostani játékokat maxon és időtálló is lenne pár évig.

A monitoromat egyelőre csak munkára használtam, de elvileg játékra is alkalmas:
Samsung C27JG50 Ívelt LED monitor, VA panel, 26.9", 2560x1440, 144 Hz

A számítógépet kizátólag játékra használnánk a fiammal, és körülbelül 600 ezret szánnék rá. Egy kollegám PCX-en összedobott egy összeállítást megtennétek, hogy mint hozzá értők véleményezitek és esetleg szóltok ha valahol nem okés?

Be quiet! BGW29 Silent Base 801 fekete ablakos számítógépház 50 k
Seasonic FOCUS-GX-650 Focus GX 650W gamer tápegység 40 k
AMD Ryzen 7 3700X 100-100000071BOX processzor 106 k
MSI MPG X570 GAMING PRO CARBON WIFI alaplap 91 k
G-Skill Trident Z Neo 2x8GB 3600MHz DDR4 F4-3600C16D-16GTZNC memória 46 k
GIGABYTE RTX2070 SUPER WINDFORCE 3X 8G GDDR6 GV-N207SWF3-8GD VGA 209 k
Samsung 500GB 970 Evo Plus MZ-V7S500BW M.2 SSD meghajtó 43 k
Be quiet! Dark Rock Pro 4 BK022 processzor hűtő 31 k
TOTAL 616 k

Előre is nagyon köszönöm a segítséget!

(#153961) zoltan0829 válasza palfitom (#153955) üzenetére


zoltan0829
csendes tag

Szia!Tisztelettel, nagyon köszönöm a segítséget.Körül fogok nézni, hol érdemes beszerezni ezeket.
Köszönöm szépen!!!!!!

(#153962) SyMbioTe válasza zoltan0829 (#153957) üzenetére


(#153957) zoltan0829
Szia4

Lap: (#153955) palfitom által említettek közül Z390 Aorus Elite ill. Asus Prime Z390-A lapokon van optikai kimenet.
Olcsóbban: Asus ROG Strix B365-G Gaming ~38k

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153963) SyMbioTe válasza bal10 (#153958) üzenetére


(#153958) bal10
Szia!

Ehhez a procihoz sokkal erősebb VGA-t nem érdemes már venni. Talán 1660, de már ott is hagyni fog benne szerintem.

Legjobb lenne eladni az alapot és platformot váltani. Mi a cél, mennyi FPS? Milyen monitorod van?

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153964) SyMbioTe válasza mody123 (#153959) üzenetére


(#153959) mody123
Szia!

Háznak: SilentiumPC SG1, Zalman M3 Plus, Fractal Design Focus G / G Mini, CM Q300L, Thermaltake Versa H17-H18

Kérdések:
- Jó összeállítás.
- Teljesen jó.
- Nem.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153965) SyMbioTe válasza Mesmer (#153960) üzenetére


(#153960) Mesmer
Szia!

Nem rossz, de erősen overkill ez a konfig. Bőven lehet fogni rajta jónéhány tízezret

Alaplap: Feleslgesen sok és drága. MSI B450 Tomahawk untig elég ~42k (-49k)
CPU: OK.
+Hűtő: OK, de pl. ha tuning nincs, itt is bőven elég egy fele ekkora. Pl.: Arctic Freezer 34 eSports Duo ~12k (-19k)
Ram: OK.

VGA: OK.

SSD: Ennyiből 1Tb Crucial MX500 ~42k

Ház: Akár, bár szerintem szintén feleslegesen drága.Fractal Design Meshify C mondjuk? ~36k (-14k)

Táp: OK.

Egy jó 80k-t lehet fogni, és semmi teljesítménybeli hátrányod nem lesz.
Amúgy rendben van az is, amit kollégát összerakott.

[ Szerkesztve ]

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153966) Nagytoll


Nagytoll
senior tag

Hello!

Véleményt szeretnék kérni, hogy az alábbi 2 lehetőség/konfig közül Ti melyiket választanátok a helyemben.
Mire használnom: VMware laborok futtatása, virtualizáció/emuláció, programozás, játék. Leginkább single player játékok, sok minecraft és nagyon várom a Cyberpunk 2077-et.

A nagy különbség a kettő között, hogy az első konfigot egy az egyben az oaziscomputer.hu oldalon raktam össze, minden alkatrészt onnan rendelnék.
Míg a második konfig esetében elég megbízhatatlannak látszó oldalakról (16bit.hu, kazycomputers.hu) szedegettem össze ezt-azt. Ezekkel az oldalakkal nincs tapasztalatom.
A kérdés, hogy nekiugorhatok-e a rizikósabb rendelésnek, vagy játszam inkább biztonságosan a dolgot és rendeljek mindent egy helyről? (oaziscomputers vagy ipon)

Konfig #1 (~545 ezer Ft):
Alaplap (oazis): MSI B450 Tomahawk Max
CPU (oazis): Ryzen 9 3900x
Ram (oazis): 32GB G.SKILL Trident Z 3200Mhz CL16
VGA (oazis): Sapphire Nitro+ 5700 XT (ha visszaesik az ára akkor a special edition)
SSD (oazis): 1TB Crucial mx500 SATA ssd
Ház (oazis): Cooler Master Masterbox mb520 RGB
Táp (oazis): Seasonic Focus GX-650 (80+ gold)

Konfig #2 (~550 ezer Ft):
Alaplap (16bit): MSI B450 Gaming Plus Max
CPU (16bit): Ryzen 9 3900x
Ram (16bit): 32GB G.SKILL Aegis 3000Mhz CL16
VGA (kazy): Palit RTX 2080 SUPER GP (NE6208S019P2-180T)
HDD (16bit): 1TB 7200Rpm SATA Toshiba P300
Ház (oazis): Cooler Master Masterbox mb520 RGB
Táp (16bit): Seasonic Focus GX-650 (80+ gold)

A keret 540-550k.
A monitor nem fix, 1080p és 4K között éppen ami nálam van, de ideális esetben 1440p 75Hz (vagy akár 144Hz) lenne.
Van egy 256Gb-os M.2 Nvme SSD-m amin az operációs rendszerem van jelenleg. Ez mindkét konfigba belemenne pluszba.

Szóval, megbízhatóbb (rendelés) de gyengébb konfig, vagy rizikózás az erősebb konfigért. Ez a kérdés.
Árban tényleg csak 5 ezer forint a különbség, szállítási költséget nem számolva.

Ja még annyit hozzátennék, hogy kizárólag Linux futna a vason (Windows maximum VMware-ben, nem játékra). Ezért húzok picit az 5700 XT konfig irányába mert eddig Sapphire Vega 56-om volt és így egyből mehetne be a gépbe az M.2 SSD boot drive-om amin már telepítve van egy teljes rendszerem. Nem kéne nvidia driverekkel szenvednem. Bár legyen ez a legkisebb gondom.

Köszi!

(#153967) palfitom válasza Nagytoll (#153966) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Kérdésedre a válasz: ezt neked kell eldönteni. (Jó, tudom, ez nem segítség...)
Az Oázis egy megbízható bolt, a Kazy-ról meg sok problémát is hallani (megrendelések sokat csúsznak, törlik, stb.), persze vannak elégedett ügyfeleik is. Ha szerencséd van/lesz, akkor összejöhet az innen-onnan vásárlás is, de akkor még marad az a kérdés, hogy mi lesz a garival? Lesz-e még 1 év múlva az a bolt? (mondjuk a magyar kiskerek garis ügyintézése nem épp "egy álom"...)

Konfigok:
Lap: a 2. esetén is a Tomahawk Max legyen!
Ram: dual KIT legyen!
HDD: én egy ilyen konfigba már nem tennék HDD-t (de ez nem lényeges).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153968) pecccccccca válasza Nagytoll (#153966) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Bocsánat, hogy belevau, de 5 ezer forint miatt számodra kérdés, hogy rizikózol e vagy sem? Számomra tök egyértelmű lenne még 15-20 ezer forint különbségnél is, hogy nem vállalnám be a sufni boltok “gariját”...

Máskülönben nagyon jó konfigokat raktál össze. 🙂

[ Szerkesztve ]

Humorban nincs helye tréfának!

(#153969) Nagytoll válasza pecccccccca (#153968) üzenetére


Nagytoll
senior tag

És @palfitom
Köszi mindkettőtöknek! :)

Bocsi ha félreérthetően írtam, nem azért az 5 ezerért rizikóznék, hanem a jobb videókártyáért.

A ram minden esetben duál channel, ez kimaradt.

Szerintem akkor maradok az első konfignál. Így legalább egyszerre jön majd minden.

(#153970) palfitom válasza pecccccccca (#153968) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A konfigban is van eltérés (jobb VGA), nem csak az 5k-ról van szó.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153971) palfitom válasza Nagytoll (#153969) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

OK, én értettem.

Ram: OK.

Rendben. Nyilván ez a kisebb kockázat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153972) Mesmer válasza SyMbioTe (#153965) üzenetére


Mesmer
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm a gyors és részletes választ. :)

(#153973) pecccccccca válasza palfitom (#153970) üzenetére


pecccccccca
senior tag

Persze igaz.
De mit ér a jobb VGA, ha mondjuk amikor garizni kellene esetleg nem sikerül?
Persze ez nem törvényszerű, de, ha csak egyszer történik meg valamelyik alkatrésszel, hogy elromlik és újat kell venni helyette akkor már mindjárt sokkal drágább az olcsóbb konfig.
De nem vész madárkodni akarok. Számomra fontosabb a biztonság mint plusz 5-10 fps.

Humorban nincs helye tréfának!

(#153974) palfitom válasza pecccccccca (#153973) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Igazad van, ezért bízom a kérdezőre a döntést. Az ő pénze, a kockázatot is neki kell vállalni, nem másnak. :)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153975) Mesmer válasza SyMbioTe (#153965) üzenetére


Mesmer
csendes tag

Ne haragudj esetleg még annyit megkérdezhetek a kommentedhez csatlakozva, hogy: a procihoz elvileg adnak ventillátort, ezért nem is értem pontosan, hogy miért kell hozzá pluszba. Ilyenkor azt extrába lehet rászerelni vagy az eredetit cseréli ami a proci dobozában volt? Illetve ha nem tuningolom szükséges tétel ez?

(#153976) palfitom válasza Mesmer (#153975) üzenetére


palfitom
Topikgazda

A 3700X-hez jár gyári hűtő, mely nem az "azonnal eldobandó" kategória.
Kipróbálhatod, ha mégsem tetszik, akkor később is vehetsz rá másikat.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153977) Mesmer válasza palfitom (#153976) üzenetére


Mesmer
csendes tag

Köszönöm szépen, akkor kipróbálom, elvileg a 3600 is elviszi a játékokat most, akkor azt feltételezem a 3700-nak első körben elég az alap, aztán majd meglátjuk :)

(#153978) hibavissza válasza palfitom (#153953) üzenetére


hibavissza
veterán

Szia! 80 ezer forint alatt jó lenne megállni. Raspberry pi 4 volt a kiindulás csak sajnos amire nekem kell ott még szoftveresen döcög. :R

[ Szerkesztve ]

(#153979) sony309


sony309
őstag

Üdv mindenkinek, sziasztok!

Laikusként a segítségetekre lenne szükségem!

1. Mire fogod használni a gépet?
Játékra is szeretném talán, csak single player, néha videószerkesztés hobbiból, fotók utómunkái szintén hobbiból, net, irodai munka
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel?
Ház: Asus Vento AB (460x180x410)
Táp: Chieftec CFT600 - 14CS
MB: Asus P7P55D
CPU: Intel(R) Core(TM) i5 750 (2.67GHz)
VGA: ASUS HD 5770 CUCore (1 GB)
RAM: 4x2 GB (DDR3 - Dual channel)
HDD: 2 x 2 TB HDD

A tápon, házon, HDD-n most spórolnék, később cserélném, ha megoldható.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
Alaplap, processzor, memória
4. Mennyi a kereted rá?
100 eFt / + kb. 20 eFt
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, stb.?
Samsung Syncmaster 2233BW - 1680 x 1050, D-SUB, DVI-D
G-sync-et vagy Freesync-et támogat? Nem
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt?
AMD CPU-t szeretnék, Ryzen 5 (4-6 mag), de ha van jobb alternatíva, érdekel
Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően? Nincs, nem fontos számomra

Úgy gondolom, hogy először cserélném az alaplapot és a processzort, talán még a memória cseréje is beleférne a keretembe.
Utána jöhetne a VGA.
Egy időtállóbb lapot szeretnék, amit talán nem kell 5 év múlva cserélnem, processzor és/vagy VGA cserével fejleszthető.
Úgy érzem mellényúlás volt részemről a 1156 tokozás, ezt nem szeretném újra elkövetni.
De ha azt mondjátok, hogy fejleszthető a jelenlegi konfig akár egy gyorsabb/nagyobb memóriával és jobb VGA-val, akkor arra is vevő vagyok.

Köszönöm a választ előre is és ha a helyes irányba állítotok!

S3x, hifi & rock and roll

(#153980) palfitom válasza hibavissza (#153978) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Mini PC-kkel nincs sok tapasztalatunk, de pl. a Giga Brix sorozata ajánlott:
Brix GB-BLPD-5005R ~60k
+ DDR4 2400MHz notebook ram 4GB ~8k / 8GB ~13k
+ Sata SSD, pl. Patriot Burst 120GB ~9k / 240GB 13k

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153981) palfitom válasza sony309 (#153979) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Lap: Gigabyte B450M DS3H / Asrock B450M Pro4-F / MSI B450M Pro-VDH Max (utóbbi lenne a legidőtállóbb)
CPU: Ryzen 1600AF -YD1600BBAFBOX cikkszám! (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes, majdnem Ryzen 2600 szint)
CPU hűtő (opcionális): ID-Cooling SE-214L / Arctic Freezer 34 / ID-Cooling SE-224-XT Basic / Arctic Freezer 34 eSports / be Quiet Pure Rock / Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Ram: DDR4 16GB (2x8-as KIT), 3000MHz(+) pl. Aegis 3000 / Aegis 3200 / Viper 3200 / Ripjaws 3200 / Crucial 3200

SSD mindenképpen ajánlott lenne!
Pl. ~250-500GB Kingston UV500 / A1000 / A2000 / Patriot Burst / Crucial MX500 / WD Blue 3D / Samsung 860 EVO

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153982) zsambek


zsambek
aktív tag

Sziasztok!

Ismet eljott egy uj gep vasarlasa es szeretnem kerni az ajanlasotokat, velemenyeteket.

1. Mire fogod használni a gépet? Ha játékra, akkor multiplayer, vagy inkább singleplayer játékok?
Fejlesztes (nem GPU heavy), neha jatekok, FIFA, Borderlands, CSGO.
2. Milyen alkatrészekkel rendelkezel, amit az új gépben meg szeretnél esetleg tartani?
Nincs semmilyen alkatreszem.
3. Milyen alkatrészekre van szükséged?
CPU, VGA, RAM, SDD, PSU, Haz, MOBO
4. Mennyi a kereted rá?
200-300e Ft
5. Mekkora a monitorod natív felbontása, képfrissítési frekvenciája, milyen csatlakozók vannak rajta? G-sync-et vagy Freesync-et támogat?
2 db DELL P2419H, jatekra csak egyet hasznalnek
+1. Elkötelezett vagy-e valamelyik gyártó/márka iránt? Van-e valamilyen speciális elképzelésed a gép megjelenését, színvilágát illetően, esetleg egyedi igény valamelyik alkatrésznél?
Nem preferalok semmilyen gyartot.

Amiket eddig neztem:
CPU: AMD Ryzen 5 3600
MOBO: Gigabyte B450M-DS3H
VGA: SAPPHIRE PULSE 5600XT
RAM: Patriot Viper 4 PV416G300C6K
SSD: Crucial MX500
Haz: CoolerMaster Q300L
PSU: Seasonic 450 Watt FOCUS Gold <- Ez nem tudom, hogy eleg lesz-e?

Kivancsi lennek, hogy milyen olcsobb vagy dragabb lehetosegek vannak ebben az arsavban?
Van esetleg valami best-buy jelenleg, ami olcsobb 20-30%-val, viszont csak 10%-os teljesitmenycsokkentest jelentene? Vagy dragabb 10%-val, viszont 20-30%-os teljesitmenynovekedest jelentene?

Koszi szepen elore is a segitseget!

[ Szerkesztve ]

(#153983) sony309 válasza palfitom (#153981) üzenetére


sony309
őstag

Köszönöm a választ!

Tehát a mostani konfig reszelgetése csak kidobott pénz lenne?

S3x, hifi & rock and roll

(#153984) palfitom válasza zsambek (#153982) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia,

Az összeállítás egyáltalán nem rossz!

Lap: Zen2 alá érdemesebb lenne MAX-os lapot tenni, pl. MSI B450M Pro-VDH Max, de nem "létkérdés".
Ram: Jó választás, de ha futja picit jobbra, akkor Ripjaws 3200 / Crucial 3200, ha nem, akkor mehet kicsit olcsóbban az Aegis 3200 is.
VGA: az Alzás Pulse bestbuy jelenleg!
Táp: simán elég lesz.

Jelentősen olcsóbb, de csak kicsit gyengébb procit is vehetsz az 1600AF "személyében" (YD1600BBAFBOX cikkszám), ami szinte egyenértékű egy R5 2600-zal.
Illetve a FHD 60Hz-es monitorod kiszolgálásához VGA-ban is lejjebb léphetsz, akár GTX 1650 Super-ig is (65k alatt, pl.; 80k alatt pedig 1660.).

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153985) palfitom válasza sony309 (#153983) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szívesen.

Nem igazán érdemes már pénzt beletolni, sajnos.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#153986) sony309 válasza palfitom (#153985) üzenetére


sony309
őstag

OK, köszönöm!

S3x, hifi & rock and roll

(#153987) pckownz


pckownz
senior tag

Sziasztok, szeretnek egy gepet leginkabb online fps jatekokra (CoD, Apex, Valorant), illetve video rendering es streaming (ez csak atmenetileg menne a geprol)
2 monitor van jelenleg, egy 75HZ Freesynces (DP) 2560x1080, illetve egy natur fHD(Dvi->hdmi)
Jelenleg van egy MSI RX470 Gaming 8G vga, ezt masodik korben szeretnem cserelni.

Keret csak a gepre akar 300ig, de nem fontos kitolteni threadripperrel :)
Vga 200ig

Amit kineztem, az a Ryzen 5 3600, mindenkeppen AM4 alap kellene, abbol is ATX.
Amit biztosan szeretnek:
Legalabb 16gb ramot, de ha 4 modult nem kedveli a R5, akkor mehet 32gb is kapasbol. Van meg jelenleg 1Sata SSD, de szeretnek a gepbe valamilyen m2 megoldast (500gb), illetve HDD-t (2tb) is. Orulnek, ha a lapba kesobb tudnek megegy m2 ssd-t rakni.

Gephaz nem fontos, majd valasztok valamit keszletrol amibe belefer a cumo :) Hang, rgb egyeb eyecandy nem erdekel :)

Illetve +1, a vga:
Ugy olvastam, hogy single streaming megoldasnak 1660mar eleg lenne, de nyitott vagyok jo ar/teljesitmeny miatt dragabb megoldasra is. Nem 5 evre tervezem venni a vga-t, ha jon mondjuk 1 ev mulva valami ami miatt erdemes valtani, akkor szivesen megteszem.

Koszonok minden segitseget :R

[ Szerkesztve ]

(#153988) moklys1 válasza palfitom (#153909) üzenetére


moklys1
aktív tag

Sziasztok,
Most még egy picit variálok. Észrevettem, hogy nem túl sok pénzért, de lehetne erősebb videókártya is.
Szerintetek tényleg érdemes 1650 helyet 1660 venni?
Mivel korábban írtam, hogy elég fontos tényező a csendesség. Rákerestem Asus 1660-as kártyákra, de abból is elég sok van.
Esetleg ez:
ASUS TUF3-GTX1660S-A6G-GAMING GTX 1660 Super 6GB GDDR6

[ Szerkesztve ]

(#153989) zoltan0829 válasza SyMbioTe (#153962) üzenetére


zoltan0829
csendes tag

Szia!
Nagyon szépen köszönöm a segítséget!!Körülnézek, merre érdemes vásárolni.
Köszönöm szépen!Minden jót kívánok!!

(#153990) Paxker315 válasza moklys1 (#153988) üzenetére


Paxker315
addikt

semmiképp nem vennék TUF kártyát, ha árában van STRIX ill alig többért már hőcsöves 1660Ti. A TUF úgy sem halk :) Vagy egy olcsóbb Gainward-Palit-PNY kártya. Esetleg szivárványpónis Inno3D

ár:értékben a PNY megoldásával járhatsz legjobban, halk-hűs működés a STRIX-nél garantált, az Inno3D meg látványos. A 1660ti meg picit erősebb (főleg olyan játékokban, amiknél a nagyobb memória-sávszélesség keveset hoz, ugyanis, a mem sávszél a supernél nagyobb, de a ti több számolóegységet tartalmaz)

A TUF sorozatú turing kártyák elég langyikára sikerültek legtöbbször :(

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#153991) hibavissza válasza palfitom (#153980) üzenetére


hibavissza
veterán

Köszi! :R

(#153992) moklys1 válasza Paxker315 (#153990) üzenetére


moklys1
aktív tag

Nagyon köszönöm :)
Az MSI-ket miért válasszák többen? Pl. ezt: https://www.pcx.hu/msi-gtx-1660-super-gaming-x-6gb-gddr6-videokartya-575387
Még egy ilyet olvastam nemrég: "A Ventus modell masszív, minőségi, viszont a nagyobb társaival szemben (MSI Armor, Gaming), itt nincs 0db mód, tehát mindig mennek a ventilátorok" a STRIX-nél van 0-mód?

[ Szerkesztve ]

(#153993) Paxker315 válasza moklys1 (#153992) üzenetére


Paxker315
addikt

Van felpasszív featur-je a Strixnek. A Strix amúgy körülbelül a Gaming X niche-be esik, sőt, sokszor jobban sikerült darabok (hőfok, zajszint). Top cuccok a STRIX invidia kártyák/ ha nincs nagy felára, teljesen megéri.

Amúgy a Strix baglyot jelent, azok is a rendkívül halk "uzemmodjukrol" ismertek :DDD általában amúgy röhej tularazott kártyák, de van kivétel

[ Szerkesztve ]

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#153994) b.akos090


b.akos090
csendes tag

Szisztok!

Úgy alakult, hogy eljött az ideje egy normális asztali gép összerakásának, ebben kérnék segítséget. Tulajdonképpen a billentyűzeten és egéren kívül mindenre szükség van, így monitorra is.

1. Mire fogod használni a gépet?

- Szinte kizárólag játékra menne a gép. Főleg WoW menne rajta, nyilván a később kijövő kiegek is, de mellette azért bele-bele néznék Battlefieldbe és a codokba is. Örülnék ha 1440p-ben, ultrán tudnék játszani, legalább pár évig, de nem tudom ez mennyire lesz reális.

2. Mennyi a kereted rá?

- Monitorral együtt 650ezret tudok rá költeni.

Igazából a gép összeállításál egyáltalán nem szempont, hogy mindenféle világítás legyen rajta, mint ahogyan a dizájn sem igazán. Legyen jól szellőző, tágas a ház, férjen el benne minden, nem kell a pompa :)

Elsődlegesen Ryzen 5 3600 - RTX 2070 Super párosban gondolkoztam, de egyikhez sem ragaszkodom, ha van jobb vétel.

Előre is köszi a segítséget! :)

(#153995) moklys1 válasza Paxker315 (#153993) üzenetére


moklys1
aktív tag

Ha jól értelmezem akkor Asus ROG-STRIX-GTX1660S egy félpasszív kártya?

(#153996) Paxker315 válasza moklys1 (#153995) üzenetére


Paxker315
addikt

Azt írtam, igen.
Meg létezik ilyen is: Gyártói oldal - specc

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#153997) SyMbioTe válasza pckownz (#153987) üzenetére


(#153987) pckownz
Szia!

Alaplap: MicroATX: Gigabyte B450M-DS3H, Asrock B450M Pro4-F, Gigabyte B450 Aorus M, MSI B450M Mortar MAX ||| ATX: Asrock B450 Pro4, MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX ~25-40k
CPU: AMD Ryzen 5 3600 ~60k (6 mag/12 szál)
De ha stream is cél, akkor szerintem AMD Ryzen 7 2700X ~70k (8 mag/16 szál) / R7 3700X ~102k
Ram: 2*8GB DDR4 2666-3000Mhz G.Skill Aegis / Ripjaws V, Corsair Vengeance LPX, Crucial Ballistix Sport, Kingston HyperX Fury / Predator, Patriot Viper 4 ~27-32k
VGA: Később, OK.
HDD: Nem kell?
SSD: 500GB Kingston A2000/KC2000, Adata Gammixx S11 Pro, Samsung 970 Evo, WD SN750, Patriot VPN100 ~30-40k (5 év garancia mindegyikre, kivéve VPN100)
De közel ennyiből akár 1Tb-os Crucial MX500 is kijön.
Ház: Fractal Design Focus G ~15k
Táp: FSP Hydro Pro 500W, Seasonic Focus Gold 450W / Focus GX/GC/GM, Bitfenix Whisper M, Gormula Gold ~20-30k
Össz:177-259k

Ha gondolod mehet 2*16Gb ram is, de azt a pénz én inkább VGA-ba nyomnám bele.
GTX 1660 Super az jó választás, ár/érték arányban főleg.
Következő szint az RTX 2060 / 2060Super lenne.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153998) SyMbioTe válasza b.akos090 (#153994) üzenetére


(#153994) b.akos090
Szia!

Legelőször gondold meg milyen monitor kell, ahhoz lehet gépet építeni.
Milyen monitort vegyek?

FHD, 60Hz:

Alaplap: MicroATX: Gigabyte B450M-DS3H, Asrock B450M Pro4-F, Gigabyte B450 Aorus M, MSI B450M Mortar MAX ||| ATX: Asrock B450 Pro4, MSI B450 Gaming Plus MAX / Tomahawk MAX ~25-40k
CPU: AMD Ryzen 5 3600 ~60k (6 mag/12 szál)
Ram: 2*8GB DDR4 3000Mhz+ G.Skill Aegis / Ripjaws V, Crucial Ballistix / Ballistix Sport, Patriot Viper 4 ~26-30k (Hűtő választásnál ram magasságára figyelj!)
VGA: GTX 1660 Super ~93-105k (Palit StormX, Gainward Pegasus / Ghost, Gigabyte Gaming)
AMD: RX 5600XT ~104k (Sapphire Pulse, Alza.hu)
SSD: 1TB Crucial MX500, Samsung 860 Evo ~41-50k (5 év garancia mindegyikre)
Rendszernek: 250GB Kingston A2000/KC2000, HP EX900, Silicon Power A80, Corsair MP510, Plextor M9PeG / M9PeGN ~18-22k (5 év garancia mindegyikre, kivéve EX900/A80)
Ház: FD Meshify C, NZXT H510, Thermaltake F31 Supressor / Core X31, Corsair Airflow 275R, Phanteks P400A, Cooler Master NR600 / H500 ~30-40k
Táp: Seasonic Focus GX-GC-GM/Gold 550-650W, Bitfenix Whisper M / Fromula Gold, Corsair RM550-650X, Superflower Leadex 550-650W, Be Quiet Straight Power ~30-40k
Össz:323-387k

Gondold ki milyen monitort szeretnél (felbontás, képfrissítés, stb...) aztán utána gyere vissza, hogy finomítsuk.

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

(#153999) moklys1 válasza Paxker315 (#153996) üzenetére


moklys1
aktív tag

Köszönöm, nagyon hasznos válaszokat írtál :R én is megnéztem ezt az oldalt, de nem találtam meg rajta szükséges infót. Akkor ezzel a kártyával fogom megrendelni a gépet: Asus ROG-STRIX-GTX1660S

(#154000) palfitom válasza SyMbioTe (#153998) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Bocsi, ezt kiegészítem, mert azt írta, hogy "Örülnék ha 1440p-ben, ultrán tudnék játszani".


(#153994) b.akos090

Monitor példa: AOC Q3279VWFD8 (32", IPS, 1440p, 75Hz)
Lap: MSI B450M Mortar MAX / Asrock X570M Pro4
CPU: Ryzen 3600 (6 mag, 12 szál, szorzózár-mentes)
CPU hűtő (ajánlott lecserélni a gyárit): pl. Arctic Freezer 34 eSports / be Quiet Pure Rock / Alpenföhn Brocken ECO Advanced
Ram: 16GB (2x8GB-os KIT!) 3000 - 4000 MHz, pl. Crucial 3200
VGA: RTX 2070 Super
SSD: 1TB Crucial MX500, Samsung 860 Evo (5 év garancia mindegyikre)
Rendszernek: 250GB Kingston A2000/KC2000, HP EX900, Silicon Power A80, Corsair MP510, Plextor M9PeG / M9PeGN (5 év garancia mindegyikre, kivéve EX900/A80)
Ház: ízlés szerint, pl. Zalman M3 Plus / Fractal Design Focus G Mini / Cooler Master Silencio S400 / Raijintek Paean M
Táp: BitFenix Formula 750W (kisebbet most nem kapni) / BQ Pure Power 11 CM 600 / Corsair TX550M / TX650M / Corsair RM550x / RM650x / Seasonic Focus 650W / Focus GX 550-650W / Superflower Leadex 550-650W

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.