Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-03-25 08:15:08

LOGOUT.hu



TOPIK ÖSSZEFOGLALÓ

Kérlek, kérdezés előtt olvasd el!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#173566) SyMbioTe

(rögzített hsz)

Szeretnék megkérni minden kedves fórumozót, aki gépajánlást szeretne, hogy a Téma Összefoglalóban összeállított kérdéssorra szíveskedjen pontosan válaszolni. Így nekünk is könnyebb az ajánlás, illetve gyorsabban is megy az ajánlás. :)

„És akkor csodálkozunk a rendőr vicceken! Mi ez, szerencsepatkó? Az! Eddig jó kabala volt. Nem gondolod, hogy egy kicsit hülyén néz ki egy magyar rendőr 1980-ban egy lópatkóval a kocsijában? A materialista világnézet nevében lefoglalom!”

Hozzászólások

(#137351) Johnny_vT válasza rasotamas (#137350) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Persze, manapság már kell az embernek a számítógép, mert arról nézi a filmeket, azon éri el a barátait, azon ereszti ki a gőzt (=játék), illetve tanul, dolgozik, etc, etc. Nem fogtad meg a szürke rész lényegét. Nem azon akadtam fenn, hogy elromlott a laptopja és most azonnal rögtön kell neki egy másik gép. Azon akadtam fenn, hogy ő a számítógépét főleg (de gondolom nem kizárólag) játékra használná és ezért hajlandó hitelt felvenni. Az én szememben ez teljes abszurdum.

Ha hasonló kutyaszorítóba kerülnék meg sem fordulna a fejemben, hogy a mostani és a jövőbeli tartalékaimat egy játékos PC-be öntsem. Kicsi pénz - kicsi foci, tartja az újságírói mondás. Na meg mi történik, ha a hitel futamideje alatt bekövetkezik valami ténylegesen rossz dolog? Pl.: autó totálkár, szájsebész, tűzeset, hadd ne soroljam. Akkor hova nyúl az az ember, aki a saját szórakozását is hitelből fedezte?

A témát részemről lezártnak tekintem, ennek nem itt van a helye.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137352) rasotamas válasza Johnny_vT (#137351) üzenetére


rasotamas
veterán

Még annyit tennék hozzá, hogy van akinek egyszerűen nem megy a spórolás, mert gyengébb az akarata, meglát valamit, becsúszik 1-2 nem annyira tudatos költés, rosszul emlékszik mennyi van a számláján stb. Nem feltétlen baj ez, tervezheted te szándékosan úgy is, hogy a kamatokkal picivel többért ugyan de megveszed, és így legalább lesz géped, mert összespórolni nem tudnál rá. Ha tudatos, mert megvan az önismered, és tudod, hogy neked nem megy fordítva, számolsz a kamatokkal nincs ezzel baj. Ha megvettél egy i5-8400-as gépet hitelre nyáron olcsóbban jöttél ki kamatokkal mint ha most veszed kp-ra. Ha kiszámolod, hogy egy évig havi 20 ezret el kell tenni ehhez, és ha csak egy hónapban nem sikerül valamiért már bukó akkor nem akkora hülyeség. Jobb minden hónapban 2000 kamatot kifizetni mint ugyanannyi pénzért elmenni a mekibe ahol mekhitten mekkajáva mekhízhatsz.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137353) Hoku válasza Johnny_vT (#137318) üzenetére


Hoku
csendes tag

kecsawi
Köszi a tippet, beírtam ott is!

Johnny_vT
Köszönöm a részletes választ!
Sajnos még online sem találok sehol B75 mini-ITX alaplapot, nem tudtam, hogy ennyire kifutott. :(
Ha új alaplapot kéne vennem, az melyik alkatrészek cseréjét "tenné kötelezővé"?
Vagy van más javaslatotok?

(#137354) rasotamas válasza Hoku (#137353) üzenetére


rasotamas
veterán

Másik ház? Pl ez

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137355) Johnny_vT válasza Hoku (#137353) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Finom fogú fűrésszel le tudod vágni az alaplapot 170x170 mm-esre

;]

Az Intel 4000-es processzor szériája 1150-es foglalattal (H87, Z87, H97, Z97 chipset ezt pontosítsátok, ha elnéztem volna) jó még neked, ha a RAM-ot nem akarod cserélni. Így csak "új" = használt proci, plusz alaplap kell és ez újabb, nagyobb eséllyel találsz mini-ITX méretben.

Vagy simán másik gépház :D

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137356) Hoku válasza Johnny_vT (#137355) üzenetére


Hoku
csendes tag

Másik gépház = mini-ITX-be nem férünk be ?
Végül is csak a kiinduló feltételt lőttük ki ezzel. :D

És ha új (=bolti) alkatrészekkel szeretném megoldani, miket kéne cserélni?

(#137357) Johnny_vT válasza Hoku (#137356) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az első sort nem értem. Ha marad a kinézett gépház, akkor kell a mini-ITX lap. Ha az utánam linkelt vagy bármely más mATX házat választanád, akkor sokkal több a lehetőség újból is, használtból is.

Álljon itt egy mini-ITX példa, feltételezve, hogy a géped teljesítményének növelése most nem elsődleges cél:
AMD változat
ASRock Fatal1ty B450 Gamin-ITX, Ryzen 5 2400G, 2x4 vagy 2x8GB DDR4 3200MHz és meg is vagy (a videókártya marad vagy megy rajtad áll, elvileg a 2400G gyorsabb a GPU-dnál). CPU-hűtőt adnak hozzá és elég is. Ha zajos, lásd Intel változat.

Intel változat
ASUS PRIME H310I-PLUS, Core i3-8350K, 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2400MHz, plusz a videókártyát megtartanád ugye és kell még egy processzorhűtő, amiből személes preferenciám alapján a be quiet! márkát ajánlom, de ahogy nézem abból csak szintén 92mm-es változat férne be, ezért legyen inkább ARCTIC Freezer 33.

(alaplap javítva, bocsi belezavarodok már a félévente érkező generációkba :D)

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137358) solfilo válasza Johnny_vT (#137357) üzenetére


solfilo
veterán

Nem jó az Inteles példa, a kinézett lap csak 6-7 gen procikat visz, az i3-8xxx meg már 8. gen.

solfilo

(#137359) rasotamas válasza solfilo (#137358) üzenetére


rasotamas
veterán

Dehogynem

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137360) parabob


parabob
csendes tag

Sziasztok!

Ma egy használt PC-konfigot ajánlottak eladásra, a gyerkőcömnek lenne kiindulási pontnak, alapjátékok futnának rajta, 12 év körüli gyereknek valók. 3 éves a konfig. Szerintetek mennyit érhet? (120e-ért ajánlották, de alkuképesek.

Konfig:

Alaplap Gigabyte GA-H81M-S2V mATX S1150 DDR3
Processzor Intel Core i3-4160 3.60GHz S1150 BOX
RAM DDR3 4GB (1x4) 1600MHz Kingston Fury Black
HDD SATA WD 1TB 3.5 5400 64M Blue
Számítógépház Aerocool V3X Evil Black Edition ATX Fekete/Narancs
Tápegység Akyga tápegység, 420W 12cm
Wireless Adapter USB Tenda W311MI 150Mbps Pico
DVD Író SATA LG GH24NSD1 Fekete OEM
Videókártya Gigabyte GeForce GTX 750Ti 1GB DDR5 OC
Kingstone 120 GB SSD SATA - ez valszeg már csak pár hónapot fog élni...

Előre is köszi a segítséget!

(#137361) Johnny_vT válasza rasotamas (#137359) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

H270-es lap volt ott eredetileg, azóta javítottam a kommentet :)

(#137360) parabob
Próbáld itt.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137362) rasotamas válasza parabob (#137360) üzenetére


rasotamas
veterán

Alaplap Gigabyte GA-H81M-S2V mATX S1150 DDR3 ~8e
Processzor Intel Core i3-4160 3.60GHz S1150 BOX ~12
RAM DDR3 4GB (1x4) 1600MHz Kingston Fury Black ~4e
HDD SATA WD 1TB 3.5 5400 64M Blue ~9e
Számítógépház Aerocool V3X Evil Black Edition ATX Fekete/Narancs ~4e
Tápegység Akyga tápegység, 420W 12cm -> meg ne vedd, 0 Ft
Wireless Adapter USB Tenda W311MI 150Mbps Pico ~1,5e
DVD Író SATA LG GH24NSD1 Fekete OEM ~semmi, arra jó ha nincs meg egy takarólemez
Videókártya Gigabyte GeForce GTX 750Ti 1GB DDR5 OC ~15 mert 1 gigás de csak 2 gigást vennék meg, volt egyáltalán 2 gigás a Ti-ből?
Kingstone 120 GB SSD SATA - ez valszeg már csak pár hónapot fog élni... ~semmi

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137363) palfitom válasza Johnny_vT (#137357) üzenetére


palfitom
Topikgazda

i3-8100 is elég lenne, akár gyári hűtővel használva.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137364) Hoku válasza Johnny_vT (#137357) üzenetére


Hoku
csendes tag

A hivatkozott első sort igazából elkeseredésemben írtam, féltem, hogy a "másik ház" kifejezés egy "nem kell neked ITX" gondolatmenetet takar. :D

Az Intel vonalon mennék tovább. A hűtő is tetszik, a zajcsökkentés jól jön, viszont a videókarit egyelőre nem cserélném.
Teljesítménynövelés nem cél kimondottan, de nevezzük inkább korszerűsítésnek. :)
Ennek fényében i5, vagy jobb prociból (ha már cserélni kell) mit ajánlotok ár/érték arányban?
[Akár Gianni-tól?]

[ Szerkesztve ]

(#137365) palfitom válasza Hoku (#137314) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Milyen játékokkal játszol?
Mekkora a ráfordítható keret?

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137366) mateo91 válasza palfitom (#137341) üzenetére


mateo91
tag

És ha egy GIGABYTE B450 AORUS M lenne?

(#137367) Hoku válasza palfitom (#137365) üzenetére


Hoku
csendes tag

Szia!
Időm nem sok játékot enged, de nem szeretnék elzárkózni a lehetőség elől.
Pillanatnyilag semmi komolyat, Dishonored elmegy az eddigi konfigon, nem cél Witcher 8-at 16k-n játszani. :D

(#137368) palfitom válasza mateo91 (#137366) üzenetére


palfitom
Topikgazda

No igen, az már simán ajánlott kategória, hajrá!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137369) Johnny_vT válasza Hoku (#137367) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

A palfitom által ajánlott i3-8100 is ki tudja már hajtani a videókártyádat.

A kérdés inkább úgy hangzik:
- vegyek most egy optimális rendszert (azaz 8100) és később cseréljem egyszerre a procit és GPU-t VAGY
- vegyek most egy izmosabb processzort (így nincs veszteség a "köztes" CPU eladásából), hogy később csak a GPU-t kelljen cserélnem?

Utóbbi esetben nézd meg a 8. generációs felhozatalt és válassz a pénztárcád mérete alapján.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137370) palfitom válasza Hoku (#137367) üzenetére


palfitom
Topikgazda

"Mekkora a ráfordítható keret?"
:U

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137371) tothjozsi96


tothjozsi96
addikt

Sziasztok!

BF V Multihoz szeretném a gépem upgradelni.

A keretet nem határoznám meg, van rá bőven keretem és nem a legolcsóbb megoldást keresem.

Jelenlegi konfigom,
ASUS H110M-K
i3-6100
8GB DDR4 2133Mhz
Nincs vga
Chieftec CTG-400-80P

A kérdés az lenne hogy érdemes-e ebbe a platformba még fejleszteni?
Vagy érdemesebb lenne egy B450+Ryzen?

[ Szerkesztve ]

(#137372) dugo_ válasza palfitom (#137370) üzenetére


dugo_
veterán

Korrektul megfogalmazott igények mentén nem kunszt ajánlani. Vedd csak elő a varázsgömböd...;]

(#137373) Hoku válasza Johnny_vT (#137369) üzenetére


Hoku
csendes tag

palfitom
Bocsánat, ez kimaradt, kiinduláskor még 50k-ra gondoltam, hogy belefér minden. Az azóta elhangzottak alapján 100k alá kéne beférni.

Johnny_vT
Jól összegezted a kérdéskört, a második ami reális és logikus (izmosabb proci, GPU később).

Annyira nem értek a témához, kérlek írd meg mit is jelent pontosan a 8. generáció?

Illetve összegezve, hogy jól értem-e:
- Alaplap csere mindenképp
- Ezzel proci csere
- Illetve memória csere
- Venti cseréje opcionális, de érdemes

(#137374) dopolgx válasza palfitom (#137276) üzenetére


dopolgx
kezdő

Thx! Egyelőre így állok:

Lapokba még nem mélyedtem bele, mik lehetnek a döntő tényezők a felsoroltak közül? Eldöntöttem, hogy 0 játékos gép lesz, bár így még egy 1030-at sem értek, hogy mi használna ki az én tevékenységeim során:) Mindenesetre akkor már passzívat választanék. Ennek az ASUS-nak a leírásában találtam ezt: "DVI max. felbontás: 1920x1200" - de ugye a HDMI kimeneten okés lesz a későbbi 4k monitor?
SSD elég egy 500-as szerintem, rendszer, adatbázis és néhány szoftver lesz csak rajta, egyéb adatok (zene, film/videók, fotók...) meg a HDD-n, erre alkalmasnak gondolom a PURZ-t olvasgatások után, ill. a csendesség a teljes összeállításnál előtérben volt. CPU hűtőt nem ajánlottál, a Pure rock slim úgy láttam népszerű és a viszonylag halkabbak közé tartozik.

(#137375) Johnny_vT válasza tothjozsi96 (#137371) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szubjektív vélemény:

ASUS H110M-K - maradhat
i3-6100 - eladni, helyette használtan 6700
8GB DDR4 2133Mhz - maradhat, esetleg még egy ugyanilyen modullal 2x8GB dual channel-ben (lehetnek problémák amiért nem kitben vetted a két modult, ezért lehet be kéne számíttatni ezt egy 2x8-as kitre és akkor már 2400MHz)
Nincs vga - legyen :D Nem írtad milyen minőségben szeretnél játszani, de szerintem egy RX 570 még kevés hozzá multiban, így RX 580 8GB, RX 590, 1060 6GB, 1070, 1070Ti, 1080, stb. ajánlott
Chieftec CTG-400-80P - 400W névleges teljesítmény kevés lesz egy ilyen rendszer alá, válassz 550W felettit (600-700W ideális, mert a tápegységek kb. 50% terhelésnél a leghatékonyabbak). Figyelj a besorolásra, minél jobb, annál hatékonyabb: nincs < Bronze+ < Gold+ < Platinum+ < Titanium+. Javasolt a Seasonic, EVGA, CoolerMaster, be quiet!, stb.

(#137374) dopolgx
Nem linkelted a képet, csak beszúrtad. Így nem tudjuk nagyítani. Szerk.: Ja de, ha linkről nyitom meg :D

Pure Rock Slim-et nem vennék 2700X-hez, annak csak 92mm-es a ventilátora és nagyobb fordulaton for pörögni, ergo zajosabb, jobban kopik. Vegyél egy rendes Dark Rock 3-at például.

[ Szerkesztve ]

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137376) palfitom válasza dugo_ (#137372) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Megértettem! ;]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137377) palfitom válasza tothjozsi96 (#137371) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Szia!

Érdemesebb eladni.

AMD:
Lap: MSI B450M Mortar / B450M Mortar Titanium / MSI B450 Tomahawk / MSI X470 Gaming Pro / Asus Prime X470-Pro / MSI X470 Gaming Pro Carbon
Proci: Ryzen 2600X (6 mag, 12 szál, up to 4,2GHz) / 2700X (8 mag, 16 szál, up to 4,3GHz)
Ram: 2x8GB DDR4 2933-3400MHz a válaszott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper)

Intel:
Lap: Asrock Z390 Extreme4 / MSI MPG Z390 Gaming Pro Carbon / ASUS Prime Z390-A / ASRock Z390 Phantom Gaming 6
Olcsóbban: Asrock Z370 (M) Pro4 / Z390 (M) Pro4 / Gigabyte Z370 HD3P / MSI Z370 Tomahawk / ASUS Prime Z370-P / ASUS TUF Z370-Plus Gaming / MSI Z370 SLI Plus
Proci: i5-8600K (6 mag, 6 szál, szorzózár-mentes) / i7-8700 (6 mag / 12 szál, up to 4,6 GHz, 6 magos turbója 4,3 GHz) / i7-8700K (6 mag / 12 szál) / i7-8086K (6 mag / 12 szál, up to 5 GHz) / i5-9600K (6 mag, 6 szál, szorzózár-mentes) / i7-9700K (8 mag / 8 szál, up to 4,9 GHz)
Proci hűtő (a non-K procikhoz opcionális): pl. be quiet! Pure Rock Slim / Artic Freezer 33 / FSP Windale 6 / Scythe Mugen 5 Rev.B / be quiet! Dark Rock Pro 3 / Cooler Master MasterLiquid Lite 240 / Corsair Hydro Series H110i / H110i GT

VGA: tudnunk kellene, hogy milyen felbontáson és képfrissítési frekvenciával játszanál!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137378) Johnny_vT válasza Hoku (#137373) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Szemléletes képen a 8. generációs Intel procik és megnevezésük :)

Egy összehasonlítás.
Még egy összehasonlítás.
Még egy összehasonlítás 2.
Vedd észre, hogy különböző videókártyákkal készültek a tesztek, ezért az eredményeket csak egy teszten belül hasonlítsd egymáshoz!

Az összegzést jól érted.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137379) palfitom válasza dopolgx (#137374) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Jó konfig lett!

Lap: B450 Gaming Plus is elég lehet számodra (nem lesz OC, hisz a 2700X-et nem kell piszkálni)
VGA: a 1030 azért kell, mert a Ryzenekben nincs IGP! :)

Most mennem, kell, folyt.köv!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137380) tothjozsi96 válasza palfitom (#137377) üzenetére


tothjozsi96
addikt

Először is köszönöm!

Jelenleg 1080p@60hz, később szeretnék (1-2 éven belül TALÁn!) egy 1440p monitort.

Egy 6 éves BenQ G2220HDL monitorom van

(#137381) palfitom válasza dopolgx (#137374) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Folytatás:

VGA: sajnos nincs a speckójában, hogy milyen HDMI portja van, de 4K 30Hz menni fog.
SSD, HDD: OK.
Hűtő:a 2700X-nek kifejezetten jó a gyári hűtője. Javaslom, hogy először próbáld ki, ha mégsem tetszene, akkor könnyen cserélhető pl. az említett Pure Rock Slim-re.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137382) dugo_ válasza palfitom (#137381) üzenetére


dugo_
veterán

Az nvidia spec szerint csak HDMI 2.0b lehet rajta.

(#137383) palfitom válasza Hoku (#137373) üzenetére


palfitom
Topikgazda

100k-ba nem fogsz beleférni egy normális, új ITX konfiggal.
Vadássz valami 1150-es ITX félkonfigot (lapot) az apróról.

Új félkonfig:
Lap: GIGABYTE B450 I AORUS PRO WIFI
Proci: 2200G (3.5 GHz, 4 mag, 4 szál, VEGA8 IGP) Itt az IGP (jó ramokkal megtámogatva) egy GT1030 VGA szintjét hozza, ami erősebb, mint az 550 Ti-d. Ha később fejlesztenél, akkor egy komolyabb dVGA-t is meg tud hajtani a processzor.
Ram: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2933-3400MHz a válaszott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper)
Ez esetben, a jelenlegi VGA-t is eladhatod.

Olcsóbb, mATX, de még "nappali szoba kompatibilis" lenne:
Ház: CHIEFTEC CI-01B-OP
Lap: Gigabyte B450M DS3H / MSI B450M PRO-VDH
Proci: 2200G (3.5 GHz, 4 mag, 4 szál, VEGA8 IGP) Itt az IGP (jó ramokkal megtámogatva) egy GT1030 VGA szintjét hozza, ami erősebb, mint az 550 Ti-d. Ha később fejlesztenél, akkor egy komolyabb dVGA-t is meg tud hajtani a processzor.
Ram: 2x4GB vagy 2x8GB DDR4 2933-3400MHz a válaszott alaplap támogatási listájáról (páros időzítésű memóriák jól mennek a platform alatt, pl. 3200 CL16, G.Skill Aegis, Ripjaws, TridentZ, Kingston HyperX, Patriot Viper)
Ez esetben, a jelenlegi VGA-t is eladhatod.

Tápodat nem ismerjük, (amit írtál, "Táp NEC AD-7280S Fekete OEM", az nem stimmel.), de ez utóbbi házba több, mint valószínű, hogy belefér.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137384) palfitom válasza dugo_ (#137382) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Köszi, akkor tökéletes! :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137385) palfitom válasza tothjozsi96 (#137380) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Értem.

1080p@60Hz-hez simán elég egy GTX1060-6GB (esetleg 1070-8GB is mehet).
Ha később fejlesztesz monitort, akkor könnyűszerrel cserélhetsz VGA-t, ezért én a helyedben most nem mennék följebb. Ki tudja, addig miként alakul a VGA piac...

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137386) Hoku válasza Johnny_vT (#137378) üzenetére


Hoku
csendes tag

Ezek alapján erre az összeállításra gondoltam:

Ház [SHARKOON Shark Zone C10]
Alaplap [ASUS PRIME H310I-PLUS]
Processzor Intel Core i5 8500 BOX [Gianni-tól]
Memória [HyperX 8GB FURY DDR4 2666MHz CL16]
Hűtő [ARCTIC COOLING Freezer 33]

Kérdéseim:
- Processzornál mit jelent pontosan, hogy BOX? Ha azt, hogy gyári ventilátor van benne, szükség van-e rá a másik mellé? OEM változatban is adják a hűtőt?
- Eddig a 8400 v 8600-as i5 prociról beszéltünk, találtam 8500-asat. Ez teljesítményében valahol a kettő között lakik?
- Gianninál láttam még i7 procikat (Intel Core i7-4770 3.4GHz OEM, Intel Core i7-4790 3.6GHz OEM, Intel Core i7 7700T OEM s1151), nem érdemesebb-e ezekkel tovább menni? Erősebbek ezek egyáltalán?
- Memóriából elfér egymás mellett, illetve a mini-ITX házban 2 db linkelt HyperX egység? (Most csak 1-et vennék, későbbi "bonyodalmak" miatt kérdezem.)
- Nem láttam még közelről ilyen mini-ITX házat, de ugye belefér még az összes többi egység is, amit a legelején felsoroltam? (optikai meghajtó, HDD, SSD, táp)

Sajnálom, ha nektek pár kérdés triviális, ennyire nem értek a témához. :D

(#137387) rasotamas válasza Hoku (#137386) üzenetére


rasotamas
veterán

BOX: Dobozban hűtővel
OEM: Csak a proci semmi más.
Szerintem ha nem szánsz rá annyit, hogy megvedd a 8600K-t akkor nem érdemes 1-200 MHz-ekre költeni 8500 és 8600-ért.
Egymás mellet mindenképp elférnek, mert sztenderd távolságra van 2 foglalat egymástól és ehhez mérten szélesebbet nem is gyártanak. Magasságra limitálhat a cpu hűtő ha valami nagy méretű laposat veszel.
Most ezeket 4-es szériás procikat mibe akarod betenni, Mert a B75-be nem megy bele, ellenben egy 2600 vagy 3770 igen. Számít, alkalmazásfüggő mennyit.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137388) Hoku válasza rasotamas (#137387) üzenetére


Hoku
csendes tag

Szia!

Köszönöm a válaszokat, szeretek tanulni.
A procit az előbb linkelt alaplapba terveztem volna.

A poszt megírása után összeszámoltam, és a 150k amibe így kerülne a projekt már túl sok, talán majd ha valóban szükségem is lesz erre a teljesítményre, megejtem.

Visszakanyarodnék tehát az eredeti célomhoz, kicsit változtatva, mivel mini-ITX házba költséges lenne költözni, célozzunk meg egy micro-ATX méretet.

Bemásolom ide újra a konfigurációm:

Alaplap ASROCK B75M
Proci CPU Intel s1155 Core i5-2400 3.10GHz OEM
CLR ARCTIC COOLING Freezer 7 Pro Rev.2
Memória KINGSTON 8192MB DDR3 1333MHz CL9 KIT KVR1333D3N9K2/8G
HDD WD 1000GB 7200rpm 64MB SATA3 WD10EZRX
SSD SAMSUNG 250GB 850 EVO SATA3 2,5" MZ-75E250B/EU
ODD NEC AD-7280S Fekete OEM
VGA ASUS ENGTX550 Ti/DI/1GD5 PCIE
Táp NEC AD-7280S Fekete OEM
Ház SHARKOON Vaya

Kisebb házat szeretnék a gépnek, eddig őket néztem:
[COOLERMASTER MasterCase Pro 3] egész szép, bár még fura nekem az átlátszó oldalfal
[CHIEFTEC CI-01B-OP] jó kicsinek tűnik, bár nekem csöppet csúnyácska
[THERMALTAKE Versa H15 fekete][/L
(L:https://ipon.hu/shop/termek/sharkoon-v1000-fekete/1630374)[SHARKOON V1000 fekete)(/L)
(L:https://ipon.hu/shop/termek/coolermaster-e300l-feketepiros/1670398)[COOLERMASTER E300L fekete-piros)(/L)
(L:https://ipon.hu/shop/termek/chieftec-fn03b-flyer-series-350w/1276681)[CHIEFTEC FN-03B Flyer Series 350W)([L] - vajon belefér minden és elég-e a 350W?
Az optikai meghajtót nem lenne jó elveszíteni.(/L)

(L:https://ipon.hu/shop/termek/thermaltake-versa-h15-fekete/1121483)Szeretném csendesebbé is tenni a gépet, melyik hűtőket érdemes lecseréli és mire? (Folyadékhűtést most hagyjuk!) :D
Eddig őt ajánlottátok: (L:https://www.pcx.hu//arctic-freezer-33-processzor-huto-781989?referer=arukereso)[ARCTIC FREEZER 33](/L)
Mit érdemes még? Tápot?(/L)

(L:https://ipon.hu/shop/termek/thermaltake-versa-h15-fekete/1121483)Még mindig nagyon köszönöm, hogy ilyen segítőkészek vagytok!(/L)

(L:https://ipon.hu/shop/termek/thermaltake-versa-h15-fekete/1121483)Üdv,
Hoku(/L)

[ Szerkesztve ]

(#137389) Johnny_vT válasza Hoku (#137388) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Van gépház ajánló topik, ott sok okosságot megtudhatsz, ha elolvasod az összefoglalót. A minimális zajszinthez először is szivaccsal szigetelt oldallapok kellenek, lehetőleg ablak és nagy nyitott rácsok (légbeömlők) nélkül.

További csendesíthez idézném a saját kommentem. A két leghangosabb ventilátor a GPU és a proci, mert ezek a legkisebbek, ezek forognak a leggyorsabban. A tápegységedről továbbra sem tudjuk, hogy milyen fajta, abból vannak olyan modellek, amik passzívan hűtik magukat részterhelésen, ergo 0 zajszint.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137390) Paxker315


Paxker315
addikt

félig-meddig off, de nem teljesen, mégiscsak csomagról lesz szó:

B450M Pro4 Asrock lapon
2200G Ryzen 3-as proc (4 mag-4 szál)
Patriot Viper Elite series 2800Mhz Cl16 kit (2x4 GB)
GTX 1050ti 4G kártya (Asus Rog Strix... :((( )

mass effect andromeda keverten ultra-high beállítások (bár élsimítás nélkül... ) alatt stabilan hozza a 45-55 közti FPS-t, és legsúlyosabb esetben is 35 alá nem igazán ment.

Egész vállalható. Majd kipróbálok más, hasonló erőforrásigényű mókát is, ha ezt az FPS-számot tudja a legtöbb címnél, akkor bőven jó. Persze felhasználó-igényfüggő. És árban sem vészes (az utolsó komponenst ne nézzétek, azt nem akartam, de "jóindulatból" rámsózták és nem voltam elég erélyes a vétózásban).

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#137391) Johnny_vT válasza Paxker315 (#137390) üzenetére


Johnny_vT
senior tag

Az azért elég jó egy budget játékos géptől :)

Amivel nem vagyok hirtelen tisztában: végülis az új AMD APU-k támogatják a vegyeskártyás Crossfire-t/SLI-T? Asszem volt olyanról szó, hogy integrált grafkártya együtt tud majd dolgozni AMD vagy nVidia GPU-val is.

- És te hogy neveznél egy baromi gyors, apró, kék izét...?

(#137392) gonba


gonba
csendes tag

Sziasztok!

Nekem igazából eléggé összetett kérdéseim lennének.

Adott egy asztali PCm 2011-ből, amelyen szeretnék a WoW új kiegészítőjével játszani. Ehhez le kellene cserélnem a jelenlegi integrált VGA-m, ugyanakkor még így sem tudom elvinné-e a játékot a gép.

A config:
ASUS Alaplap AM3+ M5A88-M AMD 880, SLI CF, uATX, Integrált VGA
AMD AM3 CPU Phenom II 955 X4 3.2GHz 128kb L1, 2Mb L2, 6144kb L3 Cache BOX, Black Edition
ADATA Memória DDR3 4GB 2000MHz CL9 Gaming (Kit of 2)
HKC Tápegység 550W, 12cm, 20+4

Szerintetek milyen videokártyát volna érdemes vennem? Tudnék ezzel a configgal közepes beállításokkal játszani?
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Továbbá, szeretnék egy asztalit venni egy másik lakásba is, amelyen szintén a WoW futtatása volna a cél.
Most nyílna rá lehetőségem, hogy vásároljak egy selejtezendő céges PC-t 15 ezer FT-ért.
A következő hardvereket tudtam csak kideríteni az eszközkezelőből:

Proci: Intel Core i5-2400 CPU 3,1 GHZ,
Memória: 4GB.

Az alaplapról és a tápról nincs információm, de előfordulhat, hogy ebbe is csak egy VGA-t kellene vennem (plusz monitor). Ez egy VGA-val megspékelve kizárólag a WoW kedvéért megérné megvásárolni, elbírná a gép?

Ha nem, a másik alternatíva, hogy vásárolnék egy használt gamer PC-t monitorral.
Csak az új WoW kiegre lenne használva. Kb. 60-80 ezer Ft-om van a célra.

Szerintetek a használt céges, vagy a használt gamer PC-t érné meg jobban?

Előre is köszönöm a válaszokat!

Ui.: WoW gépigény:
https://www.pcguru.hu/hirek/wow-battle-for-azeroth-nyaron-erkezik-itt-a-gepigeny-es-nehany-reszlet/44005

[ Szerkesztve ]

(#137393) Paxker315 válasza Johnny_vT (#137391) üzenetére


Paxker315
addikt

Ryzen 7-es tagjai működnek dualban "tisztességes" VGA-val. A 3-asok nem.

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

(#137394) rasotamas válasza Paxker315 (#137393) üzenetére


rasotamas
veterán

Márhogy a prociba integrált vga. 7-esben nincs egyáltalán.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#137395) dugo_ válasza Paxker315 (#137393) üzenetére


dugo_
veterán

Tök jó, hogy ilyen lelkes vagy, de a naponta ideírt téves infók és a kérdezők félretájékoztatása helyett inkább még egy kicsit read-onlyban kéne szemlélni a számítástechnika világát... :(

(#137396) palfitom válasza Paxker315 (#137393) üzenetére


palfitom
Topikgazda

Uraim!
Szvsz. itt a nagy ajánlgatások helyett / előtt tanulni kellene egy kicsit jobban ezt az egész témát!

"Ryzen 7-es tagjai működnek dualban "tisztességes" VGA-val. A 3-asok nem." - Hogy a túróba működne, ha nincs is benne IGP?

(#137391) Johnny_vT
Nem támogatják.
(Az korábbi (A8 / A10) APU-kban lévő R7-est rá lehetett venni ilyesmire egy Radeon R7-es VGA-val.)

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#137397) dugo_ válasza gonba (#137392) üzenetére


dugo_
veterán

AMD AM3 CPU Phenom II 955 X4
WoW topikban lenne érdemes érdeklődni, hogy mire elég. Videokártyából mehet mellé RX550, RX460/560, 1050/Ti, amit épp találsz jó áron. Erőben a vége felé azért már lesz cpu limit is.

HKC Tápegység 550W, 12cm, 20+4
Kuka. Egy FSP Hexa+ 400W-tal minimum számolj pluszban.

Most nyílna rá lehetőségem, hogy vásároljak egy selejtezendő céges PC-t 15 ezer FT-ért.
A következő hardvereket tudtam csak kideríteni az eszközkezelőből:
Proci: Intel Core i5-2400 CPU 3,1 GHZ,
Memória: 4GB.
Az alaplapról és a tápról nincs információm, de előfordulhat, hogy ebbe is csak egy VGA-t kellene vennem (plusz monitor). Ez egy VGA-val megspékelve kizárólag a WoW kedvéért megérné megvásárolni, elbírná a gép?

Tehát semmit nem tudunk a gépről...
1, i5-2400 elég, és jó alap
2, +4GB RAM mindenképp kéne bele
3, a legtöbb brand gép elbír egy 75W-os, tápcsati nélküli kártyát, szóval valami 1050Ti szint még mehet bele, kivéve ha nem, mert ad1 azt sem bírja el a táp, ad2 csak 25W-os a PCIe az OEM lapon, ad3 nem támogat gyári specen kívüli vga-t a bios.

Ez addig nem fog kiderülni, amíg pontos típus és alkatrészlista nem lesz a gépről...

[ Szerkesztve ]

(#137398) mateo91


mateo91
tag

Sziasztok, adott 2x8 gb CMU16GX4M2C3200C16R típusú ram.
Egy gigabyte aorus b450 m alaplapba kerülne mellé pedig egy ryzen 5 2600 jól fognak együtt menni?

(#137399) dugo_ válasza mateo91 (#137398) üzenetére


dugo_
veterán

A 3200@CL16-os LPX problémamentes szokott lenni.

(#137400) Paxker315


Paxker315
addikt

Természetesen visszafogom magam és inkább csendben figyelek. De off vége. Fölösleges kommentet írni nem fogok.. Főleg amiben nincs ismeret.

😌😊

https://dynotech.hu/ - Új, kultúrált környezet, könnyen megközelíthető : )

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.