Hirdetés
- droidic: Telekom router – fapados NAS tároló
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Essejó: MultiCooker avagy az elektromos kukta. Ötletek, tippek, tanácsok, receptek.
- Elektromos rásegítésű kerékpárok
- Doky586: Egyszerű boot
- mefistofeles: Érdekes történések a hardveraprón...2.
- mefistofeles: Ezt csak úgy beteszem. Szerinem tanulságos....
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- GAI: Retro GPU-k mindörökké: a végleges koncepció, és a szereplők bemutatása
-
LOGOUT.hu
Új hozzászólás Aktív témák
-
i are robot
senior tag
Üdv mindenkinek!
Egy Core i7-es konfighoz keresnék alaplapot, viszont nagy dilemmában vagyok. Eredetileg 1366-ban gondolkodtam, de egy ismert PH bazáros mondta, hogy nagyon sok X58-as lapot és TRI KIT ramot visznek vissza gariba, mindenféle rejtélyes, nem egyértelmű hibákkal, vagyis nagyon nem ajánlja, szerinte inkább a 1156-osat válasszam. A kérdés tehát, hogy az ittlévőknek vannak-e ilyen tapasztalatai, mennyire megbízható az X58, tényleg érdemes-e inkább a kistesót választani? Teljesítményben amúgy lenne érezhető különbség a kettő között, vagy a 1156 hozza ugyanazt a szintet, csak olcsóbban? És mennyire időtálló a kettő szisztéma, ha hosszútávra tervezek, melyik a jobb választás? A két VGA-s rendszerek hidegen hagynak, és igazából arra a sokmindenre se lenne szüksége, ami egy X58-as lapon van, szóval a P55 is elég lenne felszereltsgé szempontjából, viszont a rendszer teljesítménye és stabilitása nagyon fontos.
(Ugyanezt egy X58-as topikabn is megkérdeztem, bocs a dupláért, de lehet hogy ott hamarabb kapok választ, viszont itt is releváns.)Meg az is kérdés még, hogy ezekkel a Sata3 meg USB3 csatolókkal most mi a helyzet? Nekem jelenleg marhára nem fontos, az meg nem szempont, hogy 3 év múlva mi lesz a helyzet, lehet hogy addigra már a lap sem lesz meg. Meg tudtommal ez az új sata még nem is natív, tehát ha egyáltalán lenne valami überszuper ssd-m, akkor is szívás a telepítés, a jelenleg kapható ssd-k meg még amúgyis sata2-esek, nem? És az usb3, van már egyáltalán olyan eszköz, ami ezt használja? És ezek lefele kompatibilisek, tehát egy nem natív sata3-as csatira rá tudok kötni natívan egy sata2-es eszközt?
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
Ha kérdezel, feltétlenül közöld a következőket:
1. Mennyit szánsz az alaplapra?
2. Milyen hardverek alá szeretnéd?
3. Milyen méretű lapot szeretnél?
4. Milyen bővítőhelyekre van szükséged? (USB 2/3,SATA 2/3,PCI,PCI-E,...)
5. DVGA-t vagy IGP-t szeretnél használni és utóbbi esetben milyen kimeneten csatlakoztatnád a monitorodhoz (HDMI,DVI,DP) ?
6. Szeretnél tuningolni vagy nem?
7. Használt, vagy új alaplap?
8. Fontos e a lap kinézete (színe,design,rgb,...)
+1: A jövőben tervezed e a processzor cseréjét (pontos típus)/fontos e az alaplap fejleszthetősége?
Összefoglaló tele van alaplap ajánlásokkal, kérdés előtt nézz rá, sanszosan válaszra lelsz.
Ha az alaplapoddal kapcsolatos kérdésed van ami nem függ össze a vásárlással (beállítások, OC, stbstbstb...) vagy csak valami meghibásodott akkor látogasd meg az "Nem indul és mi a baja a gépemnek " illetve az "Azonnali alaplapos kérdések órája" topikot! Ez egy ajánlós/vásárlós topik!
Ha nem a témával kapcsolatos a mondanivalód, látogass el az Alaplap OFF topik-ba.
- 13-14" Új és használt laptopok , üzletitől a gamerig , kedvező áron. Garanciával !
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i3 10105F 8/16/32GB RAM RX 6500 XT 4GB GAMER PC termékbeszámítással
- Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte B760M i5 12400 16GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB Zalman Z1 Seasonic 650W
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopszaki Kft.
Város: Budapest