Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2021-08-17 20:43:18

LOGOUT.hu

Mikrotik routerekkel foglalkozó téma. Mikrotik router típusok, hardverek, router beállítások, programozás (scriptek írása), frissítés, és minden Mikrotik routerrel kapcsolatos beszélgetés helye.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#191) Zwodkassy


Zwodkassy
senior tag

Valaki próbáltam már ezt a "Brute force login prevention" módszert?

http://wiki.mikrotik.com/wiki/Bruteforce_login_prevention

/ip firewall filter
add chain=input protocol=tcp dst-port=21 src-address-list=ftp_blacklist action=drop \
comment="drop ftp brute forcers"
add chain=output action=accept protocol=tcp content="530 Login incorrect" dst-limit=1/1m,9,dst-address/1m
add chain=output action=add-dst-to-address-list protocol=tcp content="530 Login incorrect" \
address-list=ftp_blacklist address-list-timeout=3h

Nekem már az első sokertelen/hibás próbálkozásnál megcsinálja a tiltólistát, és onnantól kezdve nincs belépes :-(
Az első lépést még értem is:
add chain=input protocol=tcp dst-port=21 src-address-list=ftp_blacklist action=drop \
comment="drop ftp brute forcers"

De a másodikat vagy nem értem, vagy nem működik - legalábbis nem úgy, ahogyan én gondolom:
add chain=output action=accept protocol=tcp content="530 Login incorrect" dst-limit=1/1m,9,dst-address/1m
Ha jól sejtem, ez 10 sikertelen belépés után bekorlátoz 1 percre. Hát én kipróbáltam 20 sikertelen próbát is 1 percen belül, de a 21-ikre simán beengedett :-)

És az utolsó:
add chain=output action=add-dst-to-address-list protocol=tcp content="530 Login incorrect" \
address-list=ftp_blacklist address-list-timeout=3h
A legelső sikertelen próba után betesz az "ftp_blacklist"-be :-(

Valamit nagyon benézek vagy nem értek :-(

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.