Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#851) Cifu válasza .LnB (#848) üzenetére


Cifu
nagyúr

Ilyen esetben, hogy az általad kreált szellemi termék a kiadó tulajdonába kerül. Nagyon-nagyon ritka, hogy a szerződés ettől eltekint, hiszen a kiadó adja rá a pénzt, így az ő kockázata, és nyilván egy kiadó sem érdekelt abban, hogy a kockázatvállalás után egy beletaláló termék esetén a kiötlő egyszerűen fogja magát, és átviszi a terméket egy másik céghez. Emiatt volt már annyi példa arra, hogy egy fejlesztő / fejlesztőcsapat az általa kitalált játékot (filmet, lore-t, zenét, stb.) kvázi elveszítette a kiadóval szemben.

Erre az egyetlen ellenoldali lehetőség az, hogy 'magánzó' vagy, függetlenül kifejleszted a játék / szellemi terméket, majd felkeresed a kiadót, hogy erre az egy adott termék kiadására leszerződsz, de a vele kapcsolatos jogok nálad maradnak (cím, logók, stb.).

Viszont Kojima konkrétan nem kiötlötte a Metal Gear-t, hanem átvette a projectet. Szóval már eredetileg is a Konami játékáról volt szó, amit Kojima a saját stílusára formált át. Szóval szó nincs arról, hogy Kojimának bármi joga is lenne arra, hogy a bíróságra menjen a Metal Gearrel kapcsolatos jogokért. Emiatt nem is volt hír erről...

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#852) perge666 válasza .LnB (#839) üzenetére


perge666
veterán

Mi az hogy nem engedte?? :F :U

(#853) oriic válasza perge666 (#852) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Allitolag ezt az utasítást kapta. Mivel év végéig meg aktív szerződése van, muszáj szót fogadnia.

Live-Die-Respawn

(#854) perge666 válasza oriic (#853) üzenetére


perge666
veterán

Arra leszek kíváncsi mi lesz ha lejár a szerződése!

(#855) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Trailer

Live-Die-Respawn

(#856) .LnB válasza oriic (#855) üzenetére


.LnB
titán

Úristen ez kezd egyre nagyobb agymenéssé válni. Ütős lesz!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#857) perge666 válasza .LnB (#856) üzenetére


perge666
veterán

Ütős,de nekem kicsit fura.

(#858) oriic válasza perge666 (#857) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Utálnám is ha nem lenne fura. :D

Live-Die-Respawn

(#859) Cifu válasza oriic (#855) üzenetére


Cifu
nagyúr

Nagyon ott van! :C

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#860) Liquid Snake válasza oriic (#855) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Best game :R :R :R :R :R :R :R

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#861) perge666 válasza Liquid Snake (#860) üzenetére


perge666
veterán

Még jó hogy épp wifiről netezek.

(#862) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Újabb Trailer a Metal Gear Solid V!!!!! :Y :Y :Y :Y

Videó

A Hideo Kojima Game

(#863) Gebriel válasza oriic (#855) üzenetére


Gebriel
veterán

Agyam eldobom. :Y

(#864) .LnB válasza oriic (#855) üzenetére


.LnB
titán

Számomra most már egyértelmű, hogy nem BigBoss a "szarvas" Boss. A trailer elég durva, az elején egy nagyon brutális Boss-t mutat be. Akinek ráadásul egyre növekszik a kiálló "szarv" a fejéből, ezzel szimbolizálva szerintem az ördögöt. És azt, hogy mennyire brutális. Csak hogy BigBoss nem ennyire brutális, nem feltétlenül jó ember, de a MGS4 vége elég bizonyíték arra, hogy ő jó ember.
Itt vagy fej átültetés(?), vagy plasztika révén valaki más játssza el BigBoss karakterét. Vagy BigBoss valamilyen tudathasadásos betegségben szenved (erre utalhat a játék címe is akár). Érdekes megfigyelni, hogy nem csak a trailer elején növekszik a szarv, hanem a vége fele is mikor tiszta véres az arca és betöri ököllel a tükröt. Gondolom nem tetszik amit lát, mert nem saját magát látja Frank Jaeger?! Ráadásul van egy jelenet mikor menekül valamiféle járművel és a homokból is ilyen tüskék törnek elő. Kísértetiesen hasonlítanak a homlokából kiálló szarvra azok is.
Az utolsó jelenet egyértelmű ott láthatóak a gyerekek, szóval a játék bemutatja a Les Enfants Terribles projectet is.
Skullface, a zombi cyborg katonák, a "tűzember" és sok dolog még rejtély számomra (szerencsére).
Az is eszembe jutott, hogy Psycho Mantis is nagy szerepet kap a játékban. Ez magyarázná a sok érdekes természetfeletti jelentet.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#865) CocooN-z válasza .LnB (#864) üzenetére


CocooN-z
őstag

Az én teóriám az hogy akkor is játszani fogunk a játékkal, miközben Boss Kómában van, ez lesz a magyarázat a sok természet feletti dologra. Míg alszik, saját démonai ellen fogunk küzdeni.

Nagyon Szvsz... És persze direkt nem agyalom túl mert azt akarom hogy üssön....Mint anno a 4. nálam :) Amit majdnem elspoilereztél te és Ori nekem itt, de időben szerkesztetted a hsz-t :D

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#866) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Ja és messze ez a legütősebb trailer...Szinte érződik Kojima 200% -os attitűdje benne... Csóri

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#867) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Javaslom a trailernek ezen jelenetét csekkoljátok alaposan :) 4:34 - 4:50

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#868) oriic válasza CocooN-z (#867) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

MIre gondolsz?Rex prototípus?

Live-Die-Respawn

(#869) CocooN-z válasza oriic (#868) üzenetére


CocooN-z
őstag

Skullface....Láthatóan őőő nem látható miközben fordul a kamera...majd hirtelen megjelenik.... Ott guggolt vagy mi? :D....nem hiszem :)

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#870) .LnB válasza CocooN-z (#869) üzenetére


.LnB
titán

És igaza van! :)
Érdekes!
Egy belső démon?
De akkor miért van külön háttértörténete?
Vagy képes úgy "teleportálni" mint Quiet?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#871) CocooN-z válasza .LnB (#870) üzenetére


CocooN-z
őstag

Lehet hogy van jelentősége az álarcnak is!

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#872) Liquid Snake válasza CocooN-z (#867) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Érdekes. . .

A Hideo Kojima Game

(#873) .LnB válasza CocooN-z (#869) üzenetére


.LnB
titán

De amúgy lehet hogy a cipőfűzőjét kötötte. :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#874) oriic válasza CocooN-z (#869) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Biztos létező személy, mert korábban parancsolt a katonáknak is, lásd Ground Zeroes.

Live-Die-Respawn

(#875) .LnB válasza oriic (#874) üzenetére


.LnB
titán

Lehet, hogy ő az akinek a szemszögéből látjuk a kórházas jelenetben a történéseket?
Extrém feltevés: Lehet ő az igazi BigBoss? (Bár ennek több dolog ellentmond, főleg a háttérsztorija)
Lehet, hogy ő lesz Frank Jaeger?!

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#876) oriic válasza .LnB (#875) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Inkább utóbbi, bár emlékeim szerint Gray Fox-nak nem volt összeégett feje.

A kórházas, tüzes jeleneteket egyelőre nem tudom hova tenni, valszeg az egész csak hallucináció lesz .

Live-Die-Respawn

(#877) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Nincs még egy ilyen érdekfeszítő játék, ami ennyire mélyen fent tudja tartani az érdeklődést. És sajnos megvan az esély arra hogy az utolsó is ... :(

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#878) oriic válasza CocooN-z (#877) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Kojimától az utolsó tegyük hozzá. Konami folytatja MGS szériát megmondták.

Live-Die-Respawn

(#879) .LnB válasza oriic (#876) üzenetére


.LnB
titán

Mivel fejátültetésre van utalás, egy sima plasztikát nem zárnék ki.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#880) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

KELL

Live-Die-Respawn

(#881) .LnB válasza oriic (#880) üzenetére


.LnB
titán

Nekem Quiet figura kellene azt láttad már?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#882) Liquid Snake válasza oriic (#880) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Ez eszméletlen.... :Y :Y

A Hideo Kojima Game

(#883) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

(#884) Liquid Snake válasza oriic (#883) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Most néztem meg. Nagyon cool a játék. A környezet, grafika nagyon jó. :C :C :C :C

A Hideo Kojima Game

(#885) .LnB válasza oriic (#883) üzenetére


.LnB
titán

Nagyon állat. Főleg az eleje érdekes a menü, testre szabhatóságok. A többit már nagyjából láttuk.

Liquid Snake Használhatnál kevesebb smiley-t is, mert rendszeresen túladagolod, teljesen feleslegesen.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#886) Liquid Snake válasza .LnB (#885) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Oké kevesebb smiley lesz

A Hideo Kojima Game

(#887) xEon1337


xEon1337
őstag

Arra van valami magyarázat, hogy a hangtompító miért tűnik el a fegyverről kb. egy tár kilövése után? Van is egy sáv a lőszer kijelzése mellett, ami ezt jelzi.
A GZ-ben is így volt, de ahogy látom a videót, a PP-ben is megmarad ez.

szerk.: Köszönöm a választ. :) Sejtettem mondjuk, de érdekes, ilyennel más játékban még nem találkoztam.
Akkor lőttek a tervemnek, hogy hangtalanul lemészároljam fegyverrel az egész ellenséges hadsereget :DDD

[ Szerkesztve ]

"Less but better" - Dieter Rams

(#888) .LnB válasza xEon1337 (#887) üzenetére


.LnB
titán

Elhasználódik.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#889) CocooN-z válasza .LnB (#885) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nhaaa...... :U

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#890) .LnB válasza CocooN-z (#889) üzenetére


.LnB
titán

Na! Csendet a teremben! [link] ;]

Mindenféle rossz indulat nélkül írtam.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#891) CocooN-z válasza .LnB (#890) üzenetére


CocooN-z
őstag

Jó, de még én is úgy éreztem azt olvasva hogy nem írok egy deka smiley-t sem ... :D
Most azért mert ő Liquid? ez diszkriminatív :D

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#892) .LnB válasza CocooN-z (#891) üzenetére


.LnB
titán

Ez csak egy kérés, amit nem feltétlenül vicces formában fogalmaztam meg.
Nem vagyok én itt senki, nem kell betartani, de a 4-5 smiley halmozata engem néha zavar.
Én is épp úgy örülök a MGS5-nek, és szeretem a Metal Gear-t mint ti. De az öröm kifejezésére szerintem egy smiley is elég.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#893) CocooN-z válasza .LnB (#892) üzenetére


CocooN-z
őstag

Engem meg az zavar hogy egy smiley-t sem írsz! Szeretném ha a közeljövőben legalább 1 smiley / hsz-t produkálnál :)

Relax, goturpojnt! Basztatás off! ;] :U

[ Szerkesztve ]

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#894) Cifu válasza xEon1337 (#887) üzenetére


Cifu
nagyúr

Sejtettem mondjuk, de érdekes, ilyennel más játékban még nem találkoztam.

Egy-két taktikai-FPS-ben volt rá példa, akadnak olyan hangtompítók, amelyek nem speciális lőszert tüzelő kézi lőfegyverhez készülnek, és úgy érik el a torkolatdörej lecsökkentését, hogy fizikailag lassítják le a lövedéket hangsebesség (~300m/s) alá. Ugyebár a torkolati dörej abból fakad, hogy a lövedék, és a mögötte kilépő gázok is átlépik a hangsebességet, és az ekkor jelentkező éles, csattanó hangot halljuk.

Ennek kivédésére két fő módszer van, az egyik a szubszonikus (300m/s alatti torkolati sebességű) lőszer használata, de még ekkor is el kell oszlatni a kitáguló hajítótöltet-égésgázok zaját, lévén azok még mindig átléphetik a hangsebesség, így jellemzően arról szól, hogy egyfajta tágulási kamra van a valódi csőtorkolat után, és itt lelassulnak a gázok.

A másik megoldás a gázok kitágilási megoldása mellett a lövedéket is fizikailag lassítja, ez értelemszerűen ott játszik, ahol ilyen vagy olyan okból nincs mód szubszonikus lövedék használatára (az ilyen hangtompító használata esetén ha leszereled a csővégről, akkor teljes értékű lesz a fegyver).

A játékban az utóbbi valószínű, ha jól rémlik (jó ideje nem játszottam a GZ-vel), akkor ott ha "elfogyott" a hangtompító, a pisztoly normálisan használható tovább, csak persze nem csendes üzemmódban. :)

[ Szerkesztve ]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#895) oriic válasza Cifu (#894) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Gyönyörűen leírtad koszike. Metal Gear játékoknál utóbbi van, pisztoly utana meg használható.

Live-Die-Respawn

(#896) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

They played us like a damn fiddle!

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#897) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

The Phantom Pain acsik.

Live-Die-Respawn

(#898) .LnB


.LnB
titán

MGSV szemüveg kollekció:

[link]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#899) Cifu válasza .LnB (#898) üzenetére


Cifu
nagyúr

139e Ft a Hideo szemüvegért - bárkinek megérni... :DDD
Persze az igazi fanok a 246e Ft-s gyűjtői változatot választják... ;]

Légvédelmisek mottója: Lődd le mind! Majd a földön szétválogatjuk.

(#900) oriic válasza .LnB (#898) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sejtettem hogy piszok drágák lesznek, de hogy ennyire. :DDD

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.