Hirdetés

2024. június 1., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid

Hozzászólások

(#701) Gebriel válasza iTzTiGeR (#700) üzenetére


Gebriel
veterán

Mire kell a vegig jatszas az MGS 4 -be?

(#702) oriic válasza iTzTiGeR (#700) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

A szövegkönyv nem elég a blogomból?

Live-Die-Respawn

(#703) iTzTiGeR válasza Gebriel (#701) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Lehet félreérthető voltam. Mivel nincs már gépem amin játszhatnék vele és mikor volt se vittem végig, ezért szeretném most végignézni.

orichalcos: látni, hallani és "érezni" szeretném a dolgokat :D (De jó tudni, hogy van ilyen is, köszi!)

(#704) oriic válasza iTzTiGeR (#703) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Tessék.

Páran úgy csinálták amúgy, hogy nézték a végigjátszást, közben meg kinyomtatott papírról olvasták a szövegkönyvet. :D

Live-Die-Respawn

(#705) .LnB válasza oriic (#704) üzenetére


.LnB
titán

Kivótaz? :U

:DDD

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#706) oriic válasza .LnB (#705) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nem csak rólad van szó. :DDD

Bréging nyúz: Titanfall hír főoldalon. :DDD

Live-Die-Respawn

(#707) .LnB válasza oriic (#706) üzenetére


.LnB
titán

Nem járok már olyan hírek kommentjeihez :D

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#708) oriic válasza .LnB (#707) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Pedig most jó dologról van szó, ingyenes az összes DLC.. :)

Live-Die-Respawn

(#709) iTzTiGeR válasza oriic (#704) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Ezt kezdtem el nézni. Elején biztató volt, de aztán... a szokásos mészárlás :((( Meg utána másikba belenézve láttam, hogy kivágva is voltak részek.
Akkor szerintem maradok egy commentary-snál. Nincs kivágva semmi, stealth gameplay és csak gameplay alatt beszél legalább.

(#710) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

Live Stream David Hayter interjú. :C :R

A Hideo Kojima Game

(#711) iTzTiGeR válasza Liquid Snake (#710) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Pedig láttam yongyea-nál, de teljesen kiment a fejemből, hogy ma van :D Köszi! :R
Bár látom késésbe vannak, számláló nullán de még sehol semmi.

(#712) Liquid Snake válasza iTzTiGeR (#711) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Szívesen! :DDD

Eddig nagyon jó az interjú! Végre látni ezt a legendás hangot. :R Az biztos ami kiderült hogy nem haragszik hogy nem hogy nem ő szinkronizálja Big Bosst ( MGS V ) De az biztos a ha ne talán lesz MGS VI vagy Remake az első résznek akkor biztosan vissza akar térni mint jó öreg Solid Snake. :D

[ Szerkesztve ]

A Hideo Kojima Game

(#713) iTzTiGeR válasza Liquid Snake (#712) üzenetére


iTzTiGeR
tag

Egyetértek, nagyon jó! Azért sajnálom, látni, hogy bántja a dolog, még ha nem is haragszik :(

(#714) .LnB válasza Liquid Snake (#712) üzenetére


.LnB
titán

Benne lesz ő szerintem az 5-ben is, lesz ebbe egy nagy csavar BigBoss-t illetően. Figyeld csak meg majd.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#715) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#716) .LnB válasza oriic (#715) üzenetére


.LnB
titán

Ez jó, de max pdf-ben fogom majd élvezni. Lehet hozzácsapják a steames verzióhoz, vagy majd virágboltból. :(((
Igazán lehetne pc-s gyűjtői verzió is. :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#717) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Ezt csak úgy itt hagyom. :)

Live-Die-Respawn

(#718) Liquid Snake válasza .LnB (#714) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Már alig várom... Ja de messze van a szeptember 15. :( :O

A Hideo Kojima Game

(#719) CocooN-z válasza Liquid Snake (#718) üzenetére


CocooN-z
őstag

Nem 1.? Vagy idehaza 15?

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#720) xEon1337 válasza CocooN-z (#719) üzenetére


xEon1337
őstag

PC-re 15.

"Less but better" - Dieter Rams

(#721) Liquid Snake válasza CocooN-z (#719) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Szeptember. 1. a konzolos megjelenés. Én meg a pc verzióra várok ami 15-én jelenik meg... Jaj de messze van még! :O

A Hideo Kojima Game

(#722) oriic válasza Liquid Snake (#721) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Nekem jó lesz az a szeptember 1. Bár ha jól alakulnak a dolgok már előtte is játszhatok vele. :D

Live-Die-Respawn

(#723) Liquid Snake válasza oriic (#722) üzenetére


Liquid Snake
aktív tag

Jó neked :DDD

A Hideo Kojima Game

(#724) mlinus


mlinus
őstag

csodálkozom hogy még nem írta senki..
[link]

nem csak Kojima, de az egész csapatának az MGS5 lesz az utolsó MGS játéka, belső viszályok vannak a konamival, az összes promó anyagon már le is vették a "hideo kojima game" feliratot a csomagolásról. RIP.

(#725) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

Hja most olvastam Twitteren én is. KOmoly balhé, Kojima nélkül már nem lesz ugyanaz az MGS világa. Már ha lesz folytatás.

Live-Die-Respawn

(#726) Gebriel válasza oriic (#725) üzenetére


Gebriel
veterán

Nem adja hozza a nevet..mar az rosszat sejt. :O

(#727) .LnB válasza mlinus (#724) üzenetére


.LnB
titán

És sajnos a MGS jogok a Konami-nál vannak... :(((

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#728) Bad Pritt válasza mlinus (#724) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

Korábban is voltak gondjaik egymással, nem? Amúgy már az is kész csoda, hogy eddig bírták egymással, bár ameddig sikeres egy sorozat, addig a kiadó is boldog, úgyhogy kevésbé valószínű, hogy problémák lesznek köztük.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#729) ldave


ldave
félisten

Most olvasom a híreket, gondoltam, hogy itt lesz róla szó. Ezzel a lépéssel szerintem a Konami szép lassan a Sega sorsára jut és mást nem kapunk tőlük, csak mobiljátékokat. Egy újabb legendás japán fejlesztő és kiadó végét látjuk. A Winning Eleven-en kívül van még valami játékuk ami nem MGS vagy Castlevania?

A Slime draws near! Command?

(#730) .LnB válasza ldave (#729) üzenetére


.LnB
titán

PES, de másról nem tudok.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#731) oriic válasza ldave (#729) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Én itt most inkább a Metal Gear mellett Silent Hills miatt aggódom kicsit.

Live-Die-Respawn

(#732) .LnB válasza oriic (#731) üzenetére


.LnB
titán

Azért azt elég gáz dolognak tartom, hogy Kojima és a Konami közt lévő feszültség nem érdemel meg egy hírt a gamepodon. Ellenben a DoA lengedező csöcsei, és egy pletyka a Titanfall2-ről igen. És még tudnék sorolni pár témát. Ahogy néztem elég sok magyar gamer oldal lehozta hírként már tegnap.
Elfogult vagyok persze, de mégis csak a játékostársadalom egyik ikonikus alakjáról, és az egyik legmeghatározóbb címéről van szó.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#733) ldave válasza .LnB (#732) üzenetére


ldave
félisten

Egyedül oric ír híreket erre az oldalra (amit még most se értek, hogy miért nincs még rá ember, vagy a régi közösségi hírbeküldés). Ráadásul a legtöbb hír időzített, gondolom előző este írja meg a másnap híreit, így gyakran van, hogy fél-egy napos csúszással jön itt ki valami, ami máshol friss hírként még előző nap megjelent.

A Slime draws near! Command?

(#734) .LnB válasza ldave (#733) üzenetére


.LnB
titán

Tudom.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#735) oriic válasza .LnB (#732) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Ő, izé, még dél sincs, türelem. :) Minden hír időzített amúgy, de csak a délelőttieket írom reggel, vagy másnap este, a többit azt napközben. BTW meg lesz írva a hír, de egyelőre igazából én várnék egy választ Kojimától, mert Konami szerint csak tervezett átszervezés folyik. :DDD Na persze...

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#736) .LnB válasza oriic (#735) üzenetére


.LnB
titán

Nekem is gyanus ez a Konami szöveg. Levenni a nevét a promo anyagokról... azt ez az átszervezős szöveg nem magyarázza. Gondolom nem merik nagyon nyilvánosságra hozni az igazat, nem hiszem, hogy a Konami részvények jól reagálnának arra a hírre, hogy Kojima lelép.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#737) oriic válasza .LnB (#736) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Na alig hogy leírtam máris helyzet van. Konami hírzárlatot rendelt el, senki nem nyilatkozhat. :D Kojima csak meghatározott keretek között jelenhet meg a MGS5 promóin. :D

És bejelentett a kiadó egy új MGS játékot, amihez csapatot keresnek. Nabazze.

(#738) .LnB

" Na meg ha tippelnem kellene, akkor tuti valami mobilos, vagy kézikonzolos fszg jön"

Vagy egy FPS. Amiben katonákkal harcolhatunk, majd Metal Gearekbe pattanva szintén FPS módban ölhetjük egymás. :DDD

[ Szerkesztve ]

Live-Die-Respawn

(#738) .LnB válasza oriic (#737) üzenetére


.LnB
titán

Picsába. :( Ez nem jó jel.
Az új MGS játéknak örülnék, de nem örülök. Ezt a stílust eddig sem tudta senki utánozni. És nem is fogja tudni. Annak az embernek az egész a fejében van. A MGS nem úgy működik, hogy írok egy sztroit aztán lesz valami... Na meg ha tippelnem kellene, akkor tuti valami mobilos, vagy kézikonzolos fszg jön. :(

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#739) .LnB válasza oriic (#737) üzenetére


.LnB
titán

Nekem az FPS-el bajom nincs mint tudod. De itt nem a stylus hanem a miliő a lényeg. Ha ő lép akkor vele távozik az az utánozhatatlan hangulat, sztori, tökéletesség. Amiről a sok mai fos játék csak álmodhatna. ;]

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#740) ldave válasza .LnB (#738) üzenetére


ldave
félisten

Néha jól jön egy kis vérfrissítés egy éztizedes sorozathoz. Jól is elsülhet a dolog. Nekem pl a kedvenc FF játékom a XII, amit teljesen új csapat készített a Square-n belül, vagy Zelda fronton ott a Majora's Mask, ami az első olyan Zelda rész volt, amit nem Miyamoto rendezett.

A Slime draws near! Command?

(#741) oriic


oriic
HÁZIGAZDA

[link]

Live-Die-Respawn

(#742) Liquid Snake


Liquid Snake
aktív tag

(#743) .LnB


.LnB
titán

Engedjetek meg nekem egy kis elmélkedés, sírást, és egy kis LnB féle "világvége hangulatot".

Akik ismernek nagyon jól tudják rólam mennyire negatívan élem meg a játékipar jelenlegi vergődését. Milyen gyakran hangoztatom a "régen minden jobb vó't" kánont. Hányok a mai, futószalagon gyártott AAA játékoknak nevezett szemetektől. Nem tudok leklesedni szinte egyetlen bejelentésért sem, mert 100x látott újra textúrázott történeteket, bugos, ötlettelen szarokat ont magából az ipar. Itt már rég nem arról van szó, hogy kreatív, egyedi, friss ötletekkel megáldott játékokat alkossanak. Hanem leginkább arról, hogy kemény marketingel, mocskos hazugságokkal lenyomják a játékosok torkán évente ugyan azt. Van aki ebbe beletörődik, és megveszik a játékokat. Van aki menekül. Én menekültem. A multiplayer, és indie játékok között keresgélek leginkább. 8-10 éve szinte az időm 90%-ban csak multiplayer játékokkal játszom. Ritkán becsúszik egy indi, és egy általam kivételesnek tartott single player cím. (utolsó ilyen amit megvettem az Alien: Isolation)

A single player játékok között volt nekem egy biztos pont, egy játék, egy ember amibe/akibe még bíztam. Ez volt nekem Kojima és a Metal Gear. És akkor most úgy néz ki, hogy ennyi. Vége. És megmondtam, én mondtam, hogy nem jó úton halad ez az egész iparosodott, kapitalista, kapzsi játékipar. És most az utolsó bástya is ledőlt. A Konami feltette az i-re a pontot. Kicsinálta Kojima-t is. Nem tudjuk mi lehetett a háttérben. Nem is érdekel.

Mi lesz a jövőben? Kojima valószínűleg marad a játékiparban. Gondolom bármelyik kiadó kérdés nélkül alkalmazza. De mit fog csinálni? Mi lesz az örökségével? Mi lesz a Metal Gear sorozattal Kojima nélkül? Kapunk majd évente megjelenő COD mintára készülő átlag játékokat? A Metal Gear széria nem csak egy cím. Ez a játék egyenlő Kojimával. Ő találta ki, az ő fejében van az egész. Az ő stílusjegyei emelik a játékok fölé ezt a sorozatot. Nélküle lélektelen lesz, elvész belőle az az utánozhatatlan hangulat amiért szeretjük. A Metal Gear nem az a széria, amit bárki tud csinálni. Nem úgy van, hogy fogják a Metal Gear nevet és azt csinálnak vele amit akarnak. Nem véletlenül nem ismeri el Kojima azokat a részeket amik elkészítésében nem vett részt, és nem véletlenül lettek azok rosszak. És látva azokat az epizódokat amiket nem ő felügyelt, azt látva elég sötét jövőképet festhetünk a széria jövőjéről.

Nem tudom pontosan mi lesz december után. Kojima kijelentette ismét, hogy ez az utolsó MG játékja. És jelenleg is a stúdiója mint külsős cég áll a Konami alkalmazásában. Vajon a Konami rájön arra, hogy Kojima nélkül nincs MG? Vajon kiadják nekik még is a fejlesztést? Mert ugye kijelentették, hogy várható még MG játék a jövőben. Megpróbálják kicsikarni az utolsó centet is a sorozatból? Addig amortizálják a hírnevét míg majd a kutyának sem kell? Addig míg az emberek emlékezetéből a régi részek tökéletességét is kitörlik és a MG név lesüllyed a COD címek szintjére? Valószínűleg igen. Valószínűleg jól tesszük ha kiélvezzük majd az 5. részt, és jól belevéssük az emlékezetünkbe, hogy majd pár év múlva emlékezni tudjunk arra, hogy milyen jó is volt. És elmondhassuk, igen régen minden jobb volt!

Természetesen a fenti szöveg spekuláció, vegyítve egy kicsit az én pesszimista hangulatommal. És a legrosszabb forgatókönyvet vázoltam fel. Reménykedjünk, hogy nem lesz igazam!

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#744) oriic válasza .LnB (#743) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Great. Wall of text! :DDD

"Gondolom bármelyik kiadó kérdés nélkül alkalmazza. De mit fog csinálni? Mi lesz az örökségével?"

Ha nem az Ubisoft-hoz, vagy az EA-hez kerül, akármit lehet. :D

Live-Die-Respawn

(#745) .LnB válasza oriic (#744) üzenetére


.LnB
titán

Square Enix talán még jó is lehetne. Ott a Deus EX miatt érzek még némi reményt. De ha jól tudom ők pont most kérnek pénzt egy FF demóért ugye? (nem tudom pontosan), szóval ha az igaz akkor ott sincs minden rendben.
Nem ismerem Kojimát, de szerintem egy EA-hoz és Ubihoz el sem menne.

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#746) Bad Pritt válasza .LnB (#743) üzenetére


Bad Pritt
nagyúr

tl;dr :DDD

Az utolsó bástyával nem értek egyet, bár írtad, hogy számodra: ha minden platformot nézünk, akkor szerintem ott a CD Projekt Red, a Rockstar, Rocksteady, Bethesda (fejlesztői részlege), 343i, Naughty Dog, Nintendo akik mind high-end minőséget képviseltek legalább az elmúlt évtizedben.
Ha Kojima elmegy, akkor akár alapíthat saját kiadót is (nem tudom, mennyi erőforrás áll rendelkezésére amúgy), de ha nem, akkor szerintem marad Japánban, Square, Capcom biztos támogatná.

Some motherf*ckers are always tryna ice skate uphill.

(#747) .LnB válasza Bad Pritt (#746) üzenetére


.LnB
titán

Azért írtam, hogy számomra, igen. Egyébként egyetértek, igazából csak a Blizzard-ot hagytad csak ki és a Valve-t.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#748) oriic válasza Bad Pritt (#746) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

BTW, Kojima nem hiszem hogy elhagyja Japánt, de olyan kiadóhoz meg nem fog menni, aki megköti kezét lábát, hiszen Kojimának szárnyalnia kell. :DDD

Live-Die-Respawn

(#749) .LnB válasza oriic (#748) üzenetére


.LnB
titán

"Kojima nem hiszem hogy elhagyja Japánt"

Konami Los Angeles Studio :U

;]

Jó, gondolom arra gondoltál, hogy "nem szakít japánnal".

[ Szerkesztve ]

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#750) oriic válasza .LnB (#749) üzenetére


oriic
HÁZIGAZDA

Sry, igen arra.

Live-Die-Respawn

Útvonal

Fórumok  »  Konzol játékok  »  Metal Gear Solid
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.