Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#101) teebee válasza Flashy (#100) üzenetére


teebee
csendes tag

Igen megtörtént és így le is futott!
Viszont asszem a 4-es vagy az 5-ös tesztbe, talán a 64 cella moves, rengeteget hibázott! 512-ból 300 tuti hábás volt! Ilyenkor mi a teendő?? Rossz a memória??
Külön külön szerintem jók, legalábbis a régi 2 oldalas tuti, az új meg nekik ahol vettem nem hibázott! Talán jobb lenne 1db 512 a 2db 256 helyett! Csak akkor el kéne passzolni őket! :O

(#102) LukE válasza hm (#99) üzenetére


LukE
veterán

Bővebben: link ird ki CD-re, van rajta 1 rakat hasznos progi. OS fuggetlen, meg minden finomsag. Ha akarod, bovitheted is.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#103) LukE válasza teebee (#101) üzenetére


LukE
veterán

az gaz. Ha alapon van, akkor megnagyobb.
Probald egyenkent, cserelgesd a szlotokat, vagy jatsz az idozitesekkel, vagy ha huzva van, vedd vissza az orajelet.
Ha alapon is hibazik, akkor gaz van. Ha garr-os, akkor vidd vissza, esetleg vigyel egy memtesztet is, a biztonsag kedveert. Ha nem, akkor :(

szerk: ja igen, ezt beleszerkeszthettem volna az elozo hozzaszolasba, n00boknak itt a nem kovetendo pelda:D

[Szerkesztve]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#104) teebee válasza LukE (#103) üzenetére


teebee
csendes tag

Akkor ezért írta ki ezt a hibaüzenetet is, amikor fel akartam tenni 1 játékot DVD-ről, igaz?

F:\setup.exe
Egy ReadProcessMemory vagy WriteProcessMemory kérésének csak egy része készült el.

Köszi a segítségeket amúgy :C

(#105) hm válasza LukE (#102) üzenetére


hm
aktív tag

Először is köszönöm a linket, meg hogy válaszoltál.
Másodszor meg nem értem, melyik progi jó nekem, mert nincs időm kisérletezni. Van ott olyan link, hogy az egészet letölti? Angol tudásom ehhez kevés. Nekem egy program neve kellene, ami vagy dos, vagy windows alól fut, feltelepítem/megnyitom: ''Please enter the bad RAM addresses to ignore:'' én bepötyögöm, és viszlát. Ennyit kérek.

(#106) Intelligencs válasza teebee (#104) üzenetére

Szerintem simán lehet, egy rossz memória érdekes dolgokat tud produkálni. Nekem új konfig összerakásánál mindig első dolgom a memteszttel ellenőrizni a memóriát, és ha rossz, vagy az alaplap valamiért nem szereti, akkor azonnal memória csere. Persze nem tudom, hogy mindenhol hajlandóak-e rá, de hát ott kell vásárolni, ahol igen. :)

The Amiga, Born a Champion

(#107) LK


LK
addikt

Adott egy 2600+barton,200Mhz-re húzva,10,5x-es szorzóval proci alapfeszen. 11x-esen már fagy, kb.55-60 fokos szokott lenni,a rendszer 60-65 fokos.Adott egy 256Mb-os Ram.Eddig minden rendben volt.Most vettem mégegy ramot,ugyanilyet,gyári szám megegyezik.Samsung 256Mb 400Mhz,2.65 volt van beállítva legrosszabb időzítések mellett,TCCC-s mindkettő.A régebbi ramot soha nem teszteltem,de probléma sem volt vele.Az új viszont az 5-ös tesztnél,Memteszt 3.1-ben 10 hibát ír ki.hol 50,hol 77,hol 90%-nál.Mindent alapra tettem,a hiba akkor is fennált.De a hibát hol itt,hol ott írja ki,de5-ös v. 6-os tesztnél.Felemeltem kicsit a proci és a mem. feszültségét és most csak 6 hibát ír a teszt. A GÉPET NEM SZEDHETEM SZÉT! ÉS CSAK VÉSZÜKSÉGBEN AKAROM GARIBA VINNI.Szerintem nem biztos,hogy a Ram a hibás.A samsung oldalról megszereztem az eredeti időzítéseket,és megnézem azzal is+kiderült hogy 2.5volt helyett 2.7 volton ment eddig.Tehát hivatalosnál nagyobb fesz.-gel.Megpróbálom más teszt progival is.Érdekes ez.Itt a fórumon olvastam,hogy Más tesztprogival valaki nem talált hibát,ill.az adott ram más konfigban ment.Én is arra gyanakszom,hogy a bios hibás beállításokat használ. Segítséget és véleményeket kérnék. Előre is köszi.


"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#108) LK


LK
addikt

UP!

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#109) LK


LK
addikt

Köszi azt a rengeteg segítséget!
Mindent levettem alapra,és akkor nem hibázott.Csak az volt még a különbség,hogy a memória időzítésnél by spd helyett 200-at állítottam be.Aztán még kiderült az is Sisoft Sandrában,hogy az egyik ram cl2.5-en up to 200Mhz a másik cl2.5-en up to 166Mhz cl3-ban up to 200Mhz,de az alaplap lefagy cl3-nál,most cl 2.5-en van.Leteszteltem a memót Memteszt 3.0-val is winben,és 600%-nál még semmi hibát nem írt ki 20perc alatt,ellenben a Memteszt 86 2perc alatt hol 4,hol 200 hibát talált attól függően,hogy mennire húztam a procit.

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#110) qvazi


qvazi
csendes tag

hali

csináltam egy boot cd-t, elindítottam, be is indult, de ezekkel a menüpontokkal nem nagyon tudok mit kezdeni :)
van az hogy c (configuration) és ott a 3. pont (ha jól emlékszem) felhoz ilyen lehetőségeket, hogy bios, bios-all, meg probe
és én elindítottam ezt a probe-ot és klasszul lement pass 100%ig és még fölötte is (gondolom azért, mert újrakezdte) és no hiba
igen ám, de ha a bio-all című opciót választom, akkor ott 5 másodperc alatt többezer :Y error lesz

most mi van???

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#111) qvazi válasza qvazi (#110) üzenetére


qvazi
csendes tag

valaki mondja meg az igazságot :O
mikor beteszem, akkor már el is indul magától, ez jó? ez a probe? vagy mi? mert lefut rendesen gond nélkül

de miért van olyan sok error a biosos opciónál? senki sem tapasztalt ilyesmit?

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#112) MY2K


MY2K
aktív tag

Szasztok!

Nálam sokáig olyan probléma jött elő amíg boot-floppyt használtam memóriteszthez, hogy rögtön bootoláskor csak furcsa hex és számkombinációkat írt ki.Nem tudtam mire vélni.A megoldást nálam egy minicdre kiírt memtest iso jelentette.Ha vkinél hasonló hiba lenne ajánlom neki ezt.:F

Telefon, TV, Internet, Mobilnet - Rendelés, bekötés egy helyen. Keress pü-be!

(#113) qvazi válasza qvazi (#110) üzenetére


qvazi
csendes tag

hahóó

nem tudjátok a 110-re a válszt, vagy nincs válasz?

mikor bebootolok magától elkezd testelni, az mi? ha az lemegy rendben, akkor örülhetek?
:F :F :F

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#114) LK válasza qvazi (#113) üzenetére


LK
addikt

Igen örülhetsz,nekem nem menet le.Szarakodtam vele napokig,bootcd-s verzióval.Aztán Memteszt 3.1 win alatt elment 2000% fölé hibamentesen.Úgyhogy letojom a memteszt 86-ot.Én így teszteltem:3D Mark 03 többször futtatva,Másolás közben filmet néztem,játszottam sokat,ment 3napig a gép.Csak 1x volt fagyás,az is azért,mert 440 Mhz-en járattam alapfesz a 400-as memókat.Visszavettem azóta jó.Úgyhogy ennyit a Memteszt 86-ról.

Csak ha fagy a gép,akkor érdemes vele vesződni.

[Szerkesztve]

"óóóóó istenem.. boldogok a lelki szegények, mert övék a trollok és fanboyok országa, ámen" by PUG

(#115) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

Hello.
Lefuttattam a ramomat huzott timingokkal, ugye ha igy lefut hibatlanul akkor stabil a paripa?

Szerintem...

(#116) Flashy válasza Anonymous_19 (#115) üzenetére


Flashy
veterán

meddig futott? 1-2 óráig legalább?

(#117) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

fel ora :)

Szerintem...

(#118) Pópa válasza Anonymous_19 (#115) üzenetére


Pópa
senior tag

Ha van időd, akkor hagyd, hogy több órán keresztül fusson.

Trust is good, control is better!

(#119) Anonymous_19


Anonymous_19
tag

Nah hat eleg sokat probalkoztam tegnap, de csalodnom kellett a memtestben.
A gepen egy MSI K6N Neo2 Plat, 3500+ (2200mhz), 2x512 566 AData.
Alapbol 11x200 az orajel, de mivel jo a lap, es a ramom is 566-os, ezert gondoltam felnyomom az FSB-t (HT-t lejebb vettem 3x-ra) felraktam pl.
nagyobb orajelre, de olyan 280koruli fsbre, timingokat mindig allitgattam, hogy ne az legyen a zur. Feszkot is adtam a ramnak 2.65-2.75.
A Problema, memtest hibatlanul megy orakon at, majd pl winbootnal meghal.
Vagy, ha be is bootol Prime95-ben elobb utobb elverzik. Es ha a cput nem huzom, akkor is baszakszik nagyobb fsbnel winben, mig memtestben nem. CPU sem megy 50fok fole.
Ha meg nagyonmeghuzom a cpu-t akkor sem dob ki hibat a memtest, mig a prime igen. Ti ertitek?

Szerintem...

(#120) tildy


tildy
nagyúr

memtest kéne, ami elfut pendriveról is.Ugyanis a laptopon se floppy se cdiro...:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#121) Tompo válasza tildy (#120) üzenetére


Tompo
aktív tag

És ha pendriv-rol bootolsz?

(#122) tildy válasza Tompo (#121) üzenetére


tildy
nagyúr

varjal....eloszor is a memtest csak a vagy b meghajtora akar felmenni...bealitom a-nak, erre azt irja hogy nem tudja megszamolni a cilindereket vagy mi... Mondjuk ez nem meglepő;]
vagy az isot kell letolteni es azt rarakni??


[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#123) Sanya válasza tildy (#122) üzenetére


Sanya
nagyúr

iso-sat pakold rá(íratsd ki, linuxszal menni fog)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#124) tildy válasza Sanya (#123) üzenetére


tildy
nagyúr

A lópikulát megy linusszal. Elegem van a linuxból... Legalábbis usb kezelésben.
Sem a pendrive nem megy vele jól, sem a memkártya olvasó, se semmi...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#125) Handor


Handor
tag

up!

Intel Core 2 CPU 6600 @ 2.40GHz, GigaByte GA-965P-DS4 (iP965), 2GB /2db 1024MB/ DDR2 800MHz GEIL Ultra, Gainward GeForce 8800 GTX 768MB (PCI-E)

(#126) Sanya válasza tildy (#124) üzenetére


Sanya
nagyúr

na keresek vmit gyorsan

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#127) tildy válasza Sanya (#126) üzenetére


tildy
nagyúr

Nagyon megköszönném.Ugyanis lehet kipurcant a noti memóriája:( Egy kicsit.Linux is írt ksi és a windows is rikácsolt már valami memóriahibát...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#128) Tompo válasza tildy (#127) üzenetére


Tompo
aktív tag

USBre nem próbáltam még, de van usb-s fdd-m azzal szoktam.

(#129) Sanya


Sanya
nagyúr

Bővebben: link

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#130) tildy válasza Sanya (#129) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi..
Na egyébként gondoltam hogy szokásos nem pikkpakkmóka lesz.Ma már inkább neki sem állok:(

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#131) Tompo válasza tildy (#130) üzenetére


Tompo
aktív tag

Ha nem megy dobj egy mailt és eljuttatom az fdd-t hozzád.

(#132) tildy válasza Tompo (#131) üzenetére


tildy
nagyúr

Köszi, de szerintem enm terhellek téged ezzel, lehet valakivel cdre iratom ki.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#133) Allien


Allien
veterán

Segítséget kérnék! Eddig volt 2x512, 400-s Samsung ramom, dualban, gond nélkül futottak 400-on, CL2,5-ben. Lecseréltem őket ugyan ekkora méretü (2x512) hynix d43-ra. Nem is nagyon akarnak 200-on indulni, bár dualban mennek. Elötte ment az egyik ram, de csak 185-s fsb-vel volt hajlandó rendessen működni, bár, még így is voltak hibák programoknál. Lefutattam a Memtest-86 v3.1-t, és:
Pass 65%
test 99%
test #5 [block move, 64 moves, chaced]
testing: 80k-1024 1024M
Errosr 12, és fel is sorol egy csomót, 549,4/ 552,6/ 565,4, ezeknél talál hibát, nem is megy tovább. 2x lefuttatva, u.a. eredmény. Kérdés, melyik modul lehet? Csak úgy tudok rájönni, ha kiveszem valamelyiket?:F
Elvileg, tuning ramok, ugye.:)) Az egyik modul Everest szerint 200-s fsb-nél 3.3.3.8-t tud (erre is van elvileg beállítva, és by SD-re. A másik modulra 200-nál 2.5. 4.4.8-t ír Everest.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#134) Viktor77 válasza Allien (#133) üzenetére


Viktor77
titán

Külön teszteld őket, különben nem tudod meg melyik a hibás.

És nézd meg CPU-Z-vel is, hogy mit ír a ramjaidra.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#135) Mr.Skyline


Mr.Skyline
senior tag

én most futattam le először ezt a progit a gépen!
2x256 MB-os PC3200 TwinMOS ram van a gépben (with DualChanel)
All Test-el futattam kb. 7 órán keresztől 37 szer ment körbe és no problem!:C

"Ami kocka azt gurítjuk, ami kerek azt visszük"

(#136) karib


karib
addikt

www.memtest.org

Egy átirat. Létezik floppys, CD-s, sőt már USB pendrive-os verzió is (bár még nem próbáltam). Hátha valakinek még jól jön...

Department of Redundancy Department

(#137) Allien


Allien
veterán

Upsz. Teszteltem külön-külön a két ramot, és mind a kettőnél hibázik!:((( Pedig, a névleges beállítások alatt néztem, tehát fsb 200 helyett 185, és az időzitésekkel is próbálkoztam, tehát alapban ''by SP''.

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#138) Matthew


Matthew
senior tag

Üdv!

Lenne egy kis gondom a memtest-el: Abit NF-8 lapban nem indul el a teszt. Elkezdi tölteni (tudjátok Loading.......) de utána újraindul.
Mi a fene lehet ez?

(#139) Matthew válasza Matthew (#138) üzenetére


Matthew
senior tag

Áááá, semmi ,megoldódott, nekem a 3.0-ás volt meg, letöltöttem a 3.2-es verziót, ez már fut szépen.:)

(#140) Andras6800


Andras6800
senior tag

Sziasztok!
Tudom, hogy nagyon suta kérés, de valaki, aki csinált már ilyet, légyszi írja le szájbarágósan, hogy hogyan használjam a Memtest86-ot!
:R

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#141) prmcsk válasza Andras6800 (#140) üzenetére


prmcsk
addikt

Letöltöd innen a memtest FDD-s verzióját, kibontod, majd floppy-ra másolod.
Gépet újraindítod, biosba bemész, a floppy-t elsődleges bootként beállítod,
mentéssel kilépsz a biosból és a gépnek tesztelni kell a ramokat.

Bővebben: link

"Azé lesz egy ország, aki teleszüli". Kezdek aggódni magamon. Ha a katicabogarat hasznosabbnak tartom, mint a krumplibogarat, már rasszista vagyok ?

(#142) Kraptor


Kraptor
őstag

memtest86+ hasnzálj inkább, mert az sürübben van frissítve. Ugyanaz mindkettö.

[Szerkesztve]

(#143) Andras6800 válasza Kraptor (#142) üzenetére


Andras6800
senior tag

Megoldódótt! Köszi!:D

A békéért harcolni olyan, mint a szüzességért dugni!

(#144) hk0


hk0
tag

Hello!

Az lenne a kérdésem, hogy majd 12 órája fut a memtest86 3.2, eddig 31 kört nyomott le, de a 16. körben talált egyetlen hibát. Ezt most így hirtelen nem tudom hová tenni Mire véljem azt az 1 hibát? Most nem jó a memo? Vagy csak pillanatnyi elmezavar? ;]

(#145) robyeger


robyeger
addikt

Itt a melóhelyemen jól működő gépben kibróbáltam másik SDRAM modult, de Win2000-ben ökörségeket csinált(fagyás, spontán újraindulás, stb...) Erre DOSban lefutattam a Memtest86-ot tökéletesen ment egy teljes éjszakán át. Gondoltam még egyet indítok rajta mondjuk egy Prime95-t és érdekes mód szinte az első percben hiábával kiszált. Erre be másik gépbe alaplapba win-ben szintén zenész. Memtest86 megint hibamentes. Prime95 (5perc) után leakad. Mivel semmi CPU tuning nem volt, azért az ördög nem alszik megnöveltem a BIOSban CLKt. Prime95 újból indít már fél órája semmi gond. Na király! :P Éjszakára ott hagytam, majd reggel megnézve 3óra 37percig bírta aztán hiba :O Végül a modult jól visszaküldtem ahonnan jött :D Nálam a Memtest86 már eljátszotta a bizalmat, windows-os memteszteket javaslok mindenkinek! (pl: Prime95)

Keresem a 9th Company: Roots Of Terror játék magyar feliratos változatát,mindenféle megoldás érdekel; Intel Pentium-D940/''C1''stepping/ (1.3V-200x16) @ (1.43V-333x12) 4Ghz

(#146) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Hy lenne egy kérdésem.
Amikor betettem a flopit és inditani akartam egy memtestet kiírta, hogy vegye ki a lemezt és nyomjon egy gombot? :F
lécci help mert újraindul a gépem néha-néha és a ramra gyanakszok
thx :DD

(#147) Nimda válasza Bencus88 (#146) üzenetére


Nimda
addikt

Állitsd be a biosba hogy a floppy legyen az elsödleges boot eszköz...(first boot device)

(#148) Bencus88 válasza Nimda (#147) üzenetére


Bencus88
nagyúr

Removable or Hard disk?
Mind a kettőt megpróbáltam már és nem gut.
Kiírja, hogy nyomjak egy gombot.
Most melyikre állítsam? :R :R

(#149) Nimda válasza Bencus88 (#148) üzenetére


Nimda
addikt

Hát valahogy igy:[link] nem ismerem a biosod,de talán ez segit...

Egyáltalán jó a lemez?Illetve a meghajtód?

[Szerkesztve]

(#150) Bencus88


Bencus88
nagyúr

Persze, hogy jó.
És ez a link szerintem segített.
Majd írok, hogy jó lett e.
THX :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.