Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#301) kw3v865


kw3v865
senior tag

Sziasztok!

Toshiba Satellite A300-1NO notebookom van, vadi új, ma vettem Azonban vannak vele problémák :(
Mielőtt Windowst telepítenék rá, minden új gépen le szoktam futtatni a Memtest86 nevű tesztprogit. Kiírtam DVD-re a legújabb verziót (3.5), elindul a program, de mindig kb. 1 perccel a teszt indulása után újraindul a gép! Egyszer azonban lefutott a teszt hiba nélkül. A SATA módot compatible-re állítottam, de hiába. Szerintetek mi okozza ezt? Vigyem vissza a gépet? Vagy írjam ki még egyszer, hátha a lemez a rossz?

(#302) ALI_G válasza kw3v865 (#301) üzenetére


ALI_G
veterán

Szerintem a laptop miatt van gond. Rakj fel egy XP-t vagy valamilyen rendszer ami windows alapú, azokon a ram hiba mindig kibukik, sokszor már telepítés közben.

(#303) kw3v865 válasza ALI_G (#302) üzenetére


kw3v865
senior tag

Win7-et tettem fel, simán felment. Esetleg tudsz ajánlani valami Windows alapú tesztprogit ami megdolgoztatja a RAM-okat is? Az az érdekes, hogy a 3.2-vel nem volt probléma. Megnéztem másik gépben is a 3.5-öt, ott tökéletes volt. Most megint azt tettem be a laptopba, most meg jó. Egyébként amikor újraindult, akkor szint mindig kb. 1 percig bírta, vagy még addig se. Most meg jó. Érthetetlen...
Hány óra hibamentes futás után mondhatom, hogy stabil a rendszer és jók a RAM-ok?

[ Szerkesztve ]

(#304) ALI_G válasza kw3v865 (#303) üzenetére


ALI_G
veterán

Fél év után :)

Everest-ben vannak progik, először próbáld azzal, aztán CPUstabtest pár órát (ez memóriát is kínozza). Ha ezek okék, akkor nem hiszem hogy gond lenne.

(#305) csyo


csyo
senior tag

sziasztok!

melyik MEMTEST-et ajánlanátok?
mlyen memtest megbizható amit futtassak?

Kellene egy megbizható teszt, és egy gyorsteszt is....

Mi a nevük/hol tudom leszedni őket?

köszi :R

Legyen szép a napod!

(#306) csyo válasza csyo (#305) üzenetére


csyo
senior tag

nah, letöltöttem ISOban a programot, ennyire jutottam.

most mit kell csinálnom?

:-S

Legyen szép a napod!

(#307) hoboka


hoboka
csendes tag

Hello!
Lenne egy kis problémám.
Felraktam egy gépre 1 poker játékot és a CS 1.6-ot.
Elinditottam a pokert nagyon lassan töltött és zabálta a memot. Utána elindítottam az 1.6-ot és kékhalál. Restart majd újra elindítottam és megint kékhalál. Majd csak sima futásnaál kifagyott. Szerintetek memoria hiba lesz? A mem egy régi DDR 1GB pontosan nem tudom, hogy milyen, mert nem az én gépem.
Előre is köszi a válaszokat!!!
Üdv
hoboka

(#308) ALI_G válasza hoboka (#307) üzenetére


ALI_G
veterán

hát nyomjál rá memtestet, ha hibát dob akkor vagy a ram vagy az alaplap a hibás.

(#309) csyo


csyo
senior tag

koráűbbi memest is stbail lehet?

Legyen szép a napod!

(#310) kali válasza csyo (#309) üzenetére


kali
legenda

attól függ, hogy mennyire újabb szériás a rendszered, ismeri-e azt a régebbi verziós memtest - nézd meg a change log leírásokat;
memtest86+ & memtest86

(#311) csyo válasza kali (#310) üzenetére


csyo
senior tag

valami más neve van, nem 86os, megnézem mi lehet az...

[ Szerkesztve ]

Legyen szép a napod!

(#312) Mobi28 válasza csyo (#311) üzenetére


Mobi28
tag

3.5?

(#313) csyo válasza Mobi28 (#312) üzenetére


csyo
senior tag

azt hieszem az

Legyen szép a napod!

(#314) dethroner válasza csyo (#309) üzenetére


dethroner
veterán

Ha 4 giga a ram mennyiség, akkor ajánlom a memtest86+ 2.11 verziót. Nekem a 3.5 pár másodperccel az inditás után rendszeresen újra bootolta a gépet. Már azt hittem a kit moduljaim szarok. De a wikipedia-n olvastam, hogy a 3.5 ismeretlen okok miatt ezt csinélja, és ezért csinálták a +-os verziót.

A hét vezért feltámasztják majd ha legközelebb is győznek. DNS-üket lombikban őrzik, és Tóth Gabi szüli meg őket!

(#315) csyo válasza dethroner (#314) üzenetére


csyo
senior tag

2GB van benne (4*512MB)

akkor a 3,5 elég lesz?

Legyen szép a napod!

(#316) kali válasza csyo (#315) üzenetére


kali
legenda

nem csak a rendszerben lévő memória mérete számít!
elolvastad a korábban linkelt oldal(ak)on leírás(oka)t? :U

(#317) madmike


madmike
őstag

sziasztok!
memóriahiba gyanus volt a gépem.
memtestet csináltam külön a 2 modulra és az egyiknél az 1es teszt hibát jelzett és nem is ment tovább. ilyenkor mi van? kuka?

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#318) PredatorNo1


PredatorNo1
aktív tag

Sziasztok

Nekem is hasonló bajom van, mégpedig játék közbe kék halál, eddig ritkán csinálta, de most 3x 4óra alatt, memtesztet megcsináltam = 0 error
Mivel lehet akkor a baj, miért fagy ki ennyiszer?
2 giga ramom, van,
Ha hibernálom, akkor ugyanez a helyzet, csak ott nem csak game közben fagy ki.

Valami ötlet?

Köszi üdv :C :R

(#319) Oliverda


Oliverda
félisten

Memtest86+ 4.00 beta 4

Memtest86+ V4.00 changelog
----------------------------

- Major Architectural changes
- First pass twice faster (reduced iterations)
- Detect brands and part numbers
- Corrected detection for Intel "Lynnfield" CPU
- Added detection for Intel "Clarkdale" CPU
- Added detection for Intel "Gulftown" CPU
- Corrected detection for AMD 45nm K10 CPU
- Added detection for AMD "Magny-Cours" CPU
- Solved crash with AMD Geode LX
- Added detection for Intel XMP Memory
- Added for CPU w/ 0.5/1.5/3/6/12/16/18/24MB L3
- Added "clean" DMI detection for DDR3/FBDIMM2
- Better detection of Integrated Memory Ctrl
- Complies with SMBIOS 2.6.1 specs
- Fixed compilation issues with gcc 4.2+
- Many others bug fixes

"Minden negyedik-ötödik magyar funkcionális analfabéta – derült ki a nemzetközi felmérésekből."

(#320) zolka78


zolka78
senior tag

Sziasztok, memtestet futattam és hibát is észlelt. A probléma az, hogy az installált memória csak 4096 Mb. Ezzel szemben ezen kívül talált hibát, vagyis pontosabban 4235-nél és 4251-nél. Ilyet még nem tapasztaltam, ha hiba volt. Annyira nem értek ehhez a progihoz, de eddig úgy csináltam, hogy ha hiba volt, akkor külön is teszteltem a ramokat és a rosszat kiszűrtem. kép.

[ Szerkesztve ]

Meg ne idd a vizet! Az egy nagyon erős ital, fenn tartja azokat a nagy nehéz hajókat!

(#321) rolixyz


rolixyz
tag

Sziasztok, én is hasonlóan jártam a memtesttel, mint ahogy fentebb írták, a 3.5ös verzió pár mp után ujraindul. Ezzel szemben ha mindent ugyanigy hagyok és a 3.4est futtatom akkor hiba nélkül elfut órákig.
Annyit sikerült kitapasztalnom, hogy a 3.5ös akkor nem indul újra, ha kikapcsolom a memory remapot. De a 3.4es memory remappal is hibátlan. Most akkor mivan? :F

Kipróbálom majd ezt a 4es bétát..

[ Szerkesztve ]

(#322) zenitke


zenitke
csendes tag

Háj!
Meg tudná valaki mondani, hogy kell usb re feltenni a memtest86+ -t? Egy ideje keresem és nem találom sehol, hogyan lehet! Aki tud légyszi segítsen! Köszönöm szépen!

(#323) Thrawn válasza zenitke (#322) üzenetére


Thrawn
félisten

Bootolható pendrive-ot kell csinálni (pl ezzel Link) és arra felmásolni az exe fájlt.

[ Szerkesztve ]

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#324) zenitke válasza Thrawn (#323) üzenetére


zenitke
csendes tag

Köszönöm Szépen! Kipróbálom! :)
Buta kérdés, de kiszedjem a zipből az exe-t?

[ Szerkesztve ]

(#325) zenitke


zenitke
csendes tag

Na ez nem megy...
Indítom a programot, utána nem válaszol, 15 percig csak nem formáz, ugy kell agresszívan bezárni. :(

[ Szerkesztve ]

(#326) sss válasza zenitke (#322) üzenetére


sss
senior tag

Aktualis meg a kerdes?

(#327) zenitke válasza sss (#326) üzenetére


zenitke
csendes tag

Hali, inkább kiírtam cd-re, mert nem akart istenért se pen driveről indulni. :(

(#328) sss válasza zenitke (#327) üzenetére


sss
senior tag

Ok. De ha lesz némi időm sztem összeírom, h hogy kell, azt berakatom 1. hozzászólásba.

(#329) zenitke válasza sss (#328) üzenetére


zenitke
csendes tag

Köszönöm!

(#330) sss válasza zenitke (#329) üzenetére


sss
senior tag

Szóval ha usb-ről akarunk bootolni, és arról memtestet futtatni akkor le kell szedni a memtestet innen: [link] ezt a verziót: "Download - Pre-Compiled EXE file for USB Key (Pure DOS)".
Aztán kell egy üres pendrive. Itt van egy angol nyelvű leírás, hogy mit kell csinálni: [link]
Tehát magyarul: le kell szedni a HP USB Disk Format Tool, és néhány win98 fájlt.
Aztán el kell indítani a HP format tool programot, ki kell választani a pendrive-ot, és a fájlrendszert fat32-re kell átállítani.
Ki kell pipálni a bootable disk mezőt, és meg kell adni a letöltött win98 fájlokat.
Miután megformázta a pendrive-ot, elvileg 3 fájl lesz rajta: command.com, io.sys, msdos.sys (Ha cd-rom támogatást is szeretnénk, akkor még pár fájlt át kell másolni, nekem ez nem működött, de nem is nagyon erölettem.)
Ezzel kész is gyakorlatilag egy usb-s win98 boot floppy. A first boot device-nak biosban az usb-hdd-t kell megadni. Ezután átmásolhatjuk a memtestet a pendrivera. Ha mindent jól csináltunk, akkor bootolás után egy dos-os parancssort kapunk, innen indítható a memtest, alapesetben mt400.exe paranccsal, vagy aminek elneveztük. Remélem sikerült segíteni, ha vhol hülyeséget írtam javítsatok ki nyugodtan.

(#331) zenitke válasza sss (#330) üzenetére


zenitke
csendes tag

Nagyon szépen köszönöm, meg fogom próbálni!
Köszönöm! :)

(#332) JHONNY 79


JHONNY 79
aktív tag

A Memtest 3.5 verziója a DDR3-as ramokat is megfelelően tudja tesztelni?

(#333) BlackPlanet


BlackPlanet
csendes tag

Sziasztok!

Pár napja vásároltam egy 2GB (DDR2 800MHz) KINGMAX memóriát. Sorozatos fagyások (kék halál) XP-n és Win7 OP. rendszeren egyaránt. Lefuttattam a Memtest86 programot. (Eredmény). Mi a normális hibaszázalék? Szerintetek kicserélik garanciába? Mivel tudom igazolni hogy hibás?
Válaszokat előre is köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#334) Zozoka73 válasza BlackPlanet (#333) üzenetére


Zozoka73
tag

Nyomtasd ki nekik ezt a képet, hogy alapból ne nézzenek hülyének.
Tuti kicserélik, 1 hiba is elegendő hozzá! Legtöbbször a szervizesek is a Memtest86 programokkal kezdik a memóriák tesztelését! :R

(#335) Thrawn válasza BlackPlanet (#333) üzenetére


Thrawn
félisten

Az a normális, ha egy piros bejegyzés sincs. Ez viszont hibás, ki kell cserélniük.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#336) .:Kristian:.


.:Kristian:.
addikt

Hali!
Leszedtem a memtest 3.5-t kiírtam dvd-re, bootolnék és boot from cd /dvd szöveg után ezt írja:
1. FD 1.44MB System Type-(13)
Mit rontottam el? :F

[ Szerkesztve ]

(#337) Thrawn válasza .:Kristian:. (#336) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáltál 1-est nyomni?

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#338) .:Kristian:. válasza Thrawn (#337) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

igen, de nem csinál semmit.

(#339) Thrawn válasza .:Kristian:. (#338) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld meg ezzel: Link

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#340) .:Kristian:. válasza Thrawn (#339) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Nem jött be, ugyanaz.
Neroval írtam, rendszerindítóként. Lehet mással kéne megpróbálnom?

(#341) Thrawn válasza .:Kristian:. (#340) üzenetére


Thrawn
félisten

Próbáld IMGBurnnel.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#342) .:Kristian:. válasza Thrawn (#341) üzenetére


.:Kristian:.
addikt

Sikerült. :R

(#343) Dead_slow


Dead_slow
tag

Üdv!
Jelenleg 2*2Gb DDR3-s Kingmax ram van a gépemben, aminek 1600Mhz cl7-et kéne tudnia, a kérdésem az lenne, hogy fordulhat elő olyan, hogy memtest 1333@cl9-en hibátlanul fut, de 1600Mhz-n cl7 v. cl9-ben az egyik modulommal több ezer errort dob? Feszt, kap rendesen beállítások biztos jók, mert a másik modul bírja tökéletesen, gondolom ilyen körülmények mellett is cserélniük kell....

[ Szerkesztve ]

(#344) Dead_slow


Dead_slow
tag

UP!

(#345) psg5


psg5
veterán

Üdv!

Mi a teendő amenniyben a memtest hibát talált? 8 óra futás után 1 hiba.
error confidence alue 186
Lowest error adress 000000370e0

F.K.T.

(#346) lajosx


lajosx
őstag

Sziasztok memoriát szeretnék tesztelni egy régebbi 478-as lapban tudna valaki segiteni hogyan csináljam?látom vannal itt linkeke de nem tudom melyiket szedjem le?Meg ki kell írni és bootolni mint pl az oprendszereket?Bocs hogy láma vagyok,de soha nem csináltam még ilyet:):R de fagyogat a gép és 3db 256-os modul van benne jo lenne tudni melyik a hibás,,köszönöm a választ.:R

(#347) lajosx


lajosx
őstag

mivel még senki nem írt elkezdtem a lentebb írt pendrive-os dolgot,de az normális hogy 30 perc alatt talán 25% formázta meg?Már kezdek agygörcsöt kapni,jo lenne ha valaki segiten,gondolom egyszerübb lenne cd-re megcsinálni desehol nem találok egy leírást,,:(:R

(#348) Gyusz válasza lajosx (#347) üzenetére


Gyusz
őstag

CD-re egyszerűbb kiírni. Innen a Free Download-ra kattintva letöltöd az első fájlt, kicsomagolod, kiírod, bebootolsz a CD-ről és elindul a program.

Az a formázás meg elég lassúnak tűnik.

[ Szerkesztve ]

(#349) lajosx válasza Gyusz (#348) üzenetére


lajosx
őstag

köszönöm szépen 1 perc alatt kész volt és kb 1 orája kinlodok vele:):R

(#350) Gyusz válasza lajosx (#349) üzenetére


Gyusz
őstag

Nincs mit. Csak aztán a memóriák is jók legyenek. Bár ha valami nehezen felderíthető oka lenne a fagyásnak, akkor talán mégis inkább az egyik memória legyen rossz.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.