Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#651) Horvi


Horvi
őstag

Sziasztok!

Valaki tudna egy gyors leírást rittyenteni nekem arról, hogy a configure menüben miket kellene állítgatni ahhoz, hogy fullos memória tesztet nyomjon a progi? Vagy alapból az indításnál is azt kezdi el?
Köszi

Hello darkness, my old friend...

(#652) szimcsi


szimcsi
senior tag

sziasztok

usbről szeretnék memtestet (memtest86+-5.01.usb.installer)
Letöltöttem, feltelepítettem a pendrivera, biosban arról bootolok, de nem csinálja.
Minden indításkor ennyit ír ki: "Vegye ki a lemezt. Nyomjon meg egy gombot"
Nem bootol pendriveról. Valami tipp?
köszönöm

XP

(#653) szimcsi válasza szimcsi (#652) üzenetére


szimcsi
senior tag

tárgytalan...

XP

(#654) enwazze


enwazze
tag

Sziasztok! Már egy ideje keresem, hogy mi is lehet a gépem hibája. A tünet, hogy régen akár fullon futó Crysis 2, avagy a cod 4 is laggol már. Néha zenehallgatásnál megakad a hang, filmezéskor a hd film. Sok próba után gondoltam jöhet egy memtest, de ez a memtest kb 15 perc után kikapcsol, semmi logolás, semmi hiba, csak kikapcsol. Legújabbat használom usb-ről. Vélemény? :D

SONY

(#655) buca84


buca84
őstag

Van egy ASUS routerem. Ehhez van egy PXE-s okosság, amiben van memtest.
.img kiterjsztés van ebben. Ha le akarom szedni a legújabb verziót a memtest oldaláról, akkor nem találok ilyen kiterjesztést.
Hogyan tudnám ezt megvalósítani? Mi kell hozzá?
Szedjek le egy .iso kiterjesztést és ezt nyomjam át .img -be?

(#656) enwazze válasza buca84 (#655) üzenetére


enwazze
tag

Mivel mind a kettő képfájl, így szerintem igen, konvertáld át.

Bár szerintem elsőre próbáld csak ki az iso-t.

[ Szerkesztve ]

SONY

(#657) buca84 válasza enwazze (#656) üzenetére


buca84
őstag

Köszi! Azóta megoldottam. Ki kellett csak csomagolni a .iso -t. Abban volt a .img kiterjsztés. :)

(#658) csabika0001


csabika0001
senior tag

Sziasztok

Kicsit szeretném feljebb állítani a memória frekvenciát.
A memtest-el ezt tudom tesztelni ? Vagy ez a progi a processzorra is kényes ?

(#659) szaszaboy0


szaszaboy0
tag

Udv.
A problemam az, hogy elindul a memtest de rogton ujraindul a gep. Vagy kekhalal vagy bebootol. Biztos hogy ram hiba? Azert kerdezem mert mar teszteltem ezzel a progival es mukodott. Koszi a segitseget.

Üdv Szabi

(#660) benjemin1994


benjemin1994
tag

Szasztok, egy ideje állandóan kékhalálozik a gépem, vagy csak simán újraindul!
Lefutattam a memtest86-ot és test7-nél egy csomó errort írt, aztán befagyott a kép!
Mi lehet a probléma? :F

Config:
Phenom II 955
GA 970A-DS3
Geil BlackDragon 2x2 CL9-1600
HD5870
Corsair 550W

Köszi a válaszokat! :R

(#661) Speed® válasza benjemin1994 (#660) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Egyenként pakold be a modulokat, kiderül, melyik a hibás..

(#662) benjemin1994 válasza Speed® (#661) üzenetére


benjemin1994
tag

Ez akkor tutira ram hiba? egyik kuka? :Y

(#663) Speed® válasza benjemin1994 (#662) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Esélyes..de 1esével kiderül hamar. Esetleg annak nézz utána, megkapják-e az XMPhez tartozó 1.6Vot..vagy nézz rájuk 1333/9-9-9-24/1.5Von is, ha már megvan a ludas..hátha visszafogva még jó.

(#664) benjemin1994 válasza Speed® (#663) üzenetére


benjemin1994
tag

Igen, az egyik rammal el se indul a gép, érdekes hogy kettővel elindult.
A másikkal stabil és error mentes :P
1333-on is fagyott szóval kuka!
:Y

(#665) Speed® válasza benjemin1994 (#664) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ennyi..sajnos. De legalább tudod, mi a gond, orvosolható. Persze fáj :D

(#666) benjemin1994 válasza Speed® (#665) üzenetére


benjemin1994
tag

Akkor mehetett tönkre mikor a 5870-em is gallyra ment... szállításkor (UPS) le lett ejtve, és rossz csomagolás miatt megsérült az alaplap, kinyírt ezt azt. :W

(#667) Puma K


Puma K
veterán

Hali!

Hány kör után tudhatom le a memória tesztelését?

A topicban keresve azt írta korábban egy fórumtárs, hogy minimum 3 kör szükséges.
Neten keresve viszont van aki azt írja, hogy ajánlott minimum 1 napig futtatni.

Jelenleg a gép alkatrészeit tesztelem, mert problémába ütköztem... kék halálozik a gép játék alatt.

Üdv
Puma

"Cuccok: csattogós lepke és tiki-taki" └[ʘヘʘ]┘

(#668) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok!

Készítettem egy pendrive-ot, szuper a memtest, csak miután szerettem volna újra használni a pendrive-ot, akkor látom, hogy 3 felé van osztva, és a rendszer 48 MB-ot lát belőle összesen.
Mi a teendő ilyenkor?
Előre is köszönöm a segítséget!

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#669) legendo


legendo
csendes tag

Lefuttattam a memtestet, 3 pass hibátlan, mégis gyakoriak a kékhalálok. Végignéztük a drivereket, frissítés vagy uninstall, tehát azzal elméletben nincs gond. Mégis kékhalál rendszeresen, van, hogy 1 nap 3. Ha a memtest is jó, tehát a modulok hibátlanok, akkor lehet, hogy az a baj, hogy 2 különböző márkájú (samsung - ez volt benne gyárilag és Geil) ram van benne? 2011-es laptopról van szó, tehát nem, annyira, őskövület. Lehet ez még probléma?

(#670) CoolMan válasza legendo (#669) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Igen lehet probléma nem kompatibilisek de teszt nem mutatja ki. Amúgy ilyenkor érdemes egy napig is hagyni futni de így sem biztos, hogy hibát dob. Egyesével teszteld (használd) a modulokat, hogy úgy hibázik-e.

(#671) Forestal válasza legendo (#669) üzenetére


Forestal
tag

Nekem is volt hogy a 6.-7. passnál dobott egy hátast. Csak egyesével és szerintem is mehet egy napot.
Esetleg melegedés is lehet még.

Tudta? Chuck Norris ma is olvasta a Népszabadságot.

(#672) legendo válasza CoolMan (#670) üzenetére


legendo
csendes tag

A 9. passnél hagytam abba, 35 óra volt. Hibátlan (a memtest szerint), de mégis bsod-k egymás után. Csak a memórióval lehet baj, minden mást kipróbáltam. Úgy látszik nem mutat ki minden problémát).
Most kivettem a memóriák felét, csak az eredetieket hagytam bent. Meglátjuk.

(#673) solfilo


solfilo
veterán

Sziasztok!

Egy láma kérdéssel fordulnék hozzátok. Még januárban futtattam a gépemen a Memtest86 5.01-et és felmerült bennem néhány dolog.

lap: ASUS A88XM-PLUS
APU: A8-7600 (4 mag, 3,1 GHz)
RAM: TeamGroup Xtreem Vulcan RED 8GB [2x4GB] 2400MHz DDR3 KIT

A gép fura hibákat produkált korábban (hiba leírás képpel) Aztán kiderült, hogy Bios frissítés kell, de nem oldotta meg az sem a gondokat. Ezek a hibák akkor történtek, mikor a RAM-ok 2133-on mentek (profilból betöltött beállításokkal). Processzor elvileg kezeli ezt a sebességet.

Úgyhogy Biosban nyomtam egy defaultra mindent, memóriák 1333-on mennek most. Ez másfél hónapja történt, azóta emlékeim szerint nem jött elő a hibajelenségekből egy sem, korábban meg 1-2 naponta bekövetkeztek. Eseménynapló szerint volt egy nem tervezett újraindítás, de az nem rémlik.

Fentiek miatt arra tippelek, hogy vagy a proci nem bírja a memória modulokat 2133-on hajtani, vagy a RAM-ok nem bírják az órajelet. Ezt ki lehet deríteni Memtesttel?

Igazából az lenne a kérdésem, hogy ha 2133-ra rakom a RAM-okat, akkor a Memtest így teszteli őket? Illetve hogy kell e több magot a teszthez rendelni?

Egy tesztet futtattam még januárban, minden defaulton volt Biosban. 19,5 órát ment, hiba nélkül, ha jól értem.

Nem tudom számít e, de volt, hogy adtam több feszt a procinak, akkor elkezdett durván hibázni, 1-2 óra alatt többet is produkált. Egy és kettő.

[ Szerkesztve ]

solfilo

(#674) Cetli


Cetli
tag

Hali

Ma futtattam a gépen egy memtestett habár nem vártam " végig " 3 órát ment

kép

és igazából nem tudom hogy ez mond e valamit mert ahogy néztem a régebbi hozzászólásokat egy két képen pirossal jelezte a hibát. habár engem ez a 176 Error érdekelne hogy foglalkozzak e vele ? :D sokszor előfordul a kék halál főleg játék alatt :/ Ram.: 4 x 2 GB kingston ddr3 1333mhz.

A választ előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

(#675) CoolMan válasza Cetli (#674) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Egyesével is teszteld a ramokat. Melyik verzióju memtest ez?

(#676) Cetli válasza CoolMan (#675) üzenetére


Cetli
tag

MemTest86 V6.0.0 Free Edition (also includes V4 for old machines)

(#677) Cetli válasza CoolMan (#675) üzenetére


Cetli
tag

Ismét re

Aida64 egy ilyet dobott.: Teszt

azért majd egyesével is végig megyek.

(#678) gyutyo


gyutyo
csendes tag

Sziasztok,

A laptopomba 4+2 GB RAM volt most szereztem hozzá plusz 4GB RAMot.
SAMSUNG 4GB DDR3 1600MHz (M471B5273DH0-CK0)
Lefutattam a Memtest86 6.0-ás verzióját. A 13.tesztnél a hammer test 6 hibát mutat, a többi jó.
Szerintetek adjam vissza ezt a modult, mert hibás?
Meg néztem a régi 2GB modult is annál a 13.tesztnél 1 hiba volt, de 3 év alatt nem volt semmi probléma vele.
Előre is köszi a válaszokat

(#679) Butcher82


Butcher82
senior tag

Sziasztok, v4.3.7-es memtest 34 perc után Pass 92%-nál tart, pass: 0, normális ez?

***Go Ahead, Make My Day.*** Clint Eastwood óta szabadon.¯\_(ツ)_/¯

(#680) DrojDtroll válasza Butcher82 (#679) üzenetére


DrojDtroll
addikt

igen

(#681) DrojDtroll


DrojDtroll
addikt

Valaki meg tudja nekem mondani, hogy a memtest mennyire eszi a procit?

(#682) abyssc2


abyssc2
tag

Sziasztok,

2x4 GB ramom van, 13 órát futtattam a Memtestet, de nem talált hibát.
Ez azt jelenti, hogy jók a RAM-ok? Vagy futtassam még?

A gond az, hogy a PC havi rendszerességgel 1-2x véletlenszerűen lefagy, és csak resetelni lehet... fogalmam sincs mi okozhatja, de a legnagyobb esélye ilyenkor ha jól tudom a hibás RAM-nak van.

(#683) cigam


cigam
félisten

Egy érdekes hibába futottam. A DellD630-as gépembe van gyári HW teszt a BIOS-ban. Ez a memória tesztelésénél hibát talál.
De!
Futtatom a memtest(5.01)et, és semmi. Mármint nem találja se azon a címen sem sehol a hibát. Akkor most melyiknek higgyek?

Freeware, és akciós programok egy helyen https://www.facebook.com/freewarenews

(#684) xrvman


xrvman
őstag

Frissített Memtest86+ 6.0 teljesen újraírt verzió.
https://memtest.org/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.