Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#601) helenne


helenne
tag

sziasztok! bocsánat, ha már volt ilyenről szó:
tudnátok segíteni abban, hogy miért történik az, hogy elindítom a memtestet és a gép a pass 86%-ánál magától kikapcsol, leáll, nem is indul újra. Semmi egyéb nem történik, a mt semmi hibát nem ír ki, csak egyszerűen leáll a gép.

(#602) kenta


kenta
tag

Üdv!

Azt honnan tudom, hogy egy tesztnél a ram vagy a proci hibázik?

Eladó cuccok: http://t7.hu/15yk Megbízhatóság: http://t7.hu/15yl

(#603) leviske


leviske
veterán

Skacok!

Nem értek hozzá, de ez így tartalmaz minden kellő információt, igaz?

Mármint lefutott, nincs gond, etc... Nem értek hozzá, ezért kérdem.

[ Szerkesztve ]

(#604) CoolMan válasza leviske (#603) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!

Igen ment egy kört hiba nélkül. Elvileg jó a ram. (Vannak esetek, amikor nem elég egy kör, vagy maga a teszt sem jelez hibát.) De amennyiben nincs egyéb gond akkor igen, jó a ram.

[ Szerkesztve ]

(#605) haly


haly
őstag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem a memtestel kapcsolatban. (vettem egy gépet 2 hete, és a biztonság kedvéért leteszteltem a ramokat) Kiírtam CD-re, bebootoltam róla, le is futott két teszt, (hiba nélkül), viszont nem vagyok abban biztos, hogy az összes ramot tesztelte. Azt írja ki 2096m from 8192m. Ezek szerint csak 2 gigát tesztel le? Bocsi, ha hülyeséget kérdeztem, de nem volt egyértelmű számomra.

(#606) ceripapa


ceripapa
aktív tag

Sziasztok!

Olyan kérdésem lenne, memtest-t belövöm 3.5-s verziot egy lenovo g565-re megy kb 10 sec-t és csutka lefagy a gép, mi lehet az oka? Lenovo szervizbe volt már a gép párszor, vinyo, majd kb 1 hónapja alaplapcserével.

(#607) CoolMan válasza ceripapa (#606) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Üdv!

Próbáld ki a Memtest86+ 4.20-t

(#608) ceripapa válasza CoolMan (#607) üzenetére


ceripapa
aktív tag

Gondoltam előre felirom a gondokat, most akartam tesztelni 1-1 modult külön - külön , de az alap mem ami benne volt , azzal be sem bootolt, full blackscreen....
Másik modulon , gyönyörűen fut... :D
Amúgy nem az én gépem , csak szívességből foglalkozok , vele, de még nem láttam fagyást memtest alatt , igy gondoltam felírom.

[ Szerkesztve ]

(#609) nzozz


nzozz
aktív tag

Sziasztok!
Letöltöttem a Memtest86+ V4.20 -t autoinstallert, elindítottam az exe -t, befejezte a folyamatot. A BIOS -ban USB az elsődleges booteszköz. De bootoláskor az írja ki, hogy invaild disk. Mi lehet a baj?

:R

(#610) Játékos


Játékos
addikt

Sziasztok urak!

Az lenne a kérdésem, hogy ebből a teszteredményből ki lehet olvasni, hogy melyik modul a hibás? Ha nem mindkettő...

Hálás köszönet a segítségért! :R

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#611) CoolMan válasza Játékos (#610) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Egyesével is teszteld a modulokat.

(#612) Thrawn válasza Játékos (#610) üzenetére


Thrawn
félisten

A 2.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#613) Játékos


Játékos
addikt

Köszi mindkét választ! A hexadecimális számok mutatjákm hogy hanyadik szektorban van a hiba??? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#614) Thrawn válasza Játékos (#613) üzenetére


Thrawn
félisten

Igen, de a hibás modul meghatározásakor a legegyszerűbb ha a MB-ot nézed ;)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#615) Játékos válasza Thrawn (#614) üzenetére


Játékos
addikt

:DDD Úristen! Annyira túlbonyolítottam magamnak a kérdést, hogy nem láttam a fától az erdőt...

A helyzet a következő: ezek vadi új ramok. Eddig a lapomba egyetlen egyszer volt RAM helyezve, kb. 1,5 éve, és azóta az ment kifogástalanul. Most cseréltem erre a párpsra, és ezt produkálta, amit láttatok. Gondoltam egyet, megfordítottam a 2 modult, és 5 üra teszt után egyetlen hiba sem jelentkezett! :F
Ezexerint mégis jó lenne??? :U

Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

(#616) Thrawn válasza Játékos (#615) üzenetére


Thrawn
félisten

Lehetséges, hogy a RAM-ok cseréjekor valami belepottyant a foglalatba és rossz érintkezés miatt jelentkezett a hiba.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#617) bolvar


bolvar
senior tag

üdv
még a flopy korszakban használtam memtestet :D de most egy laptopot szeretnék.a probléma már ott jelentkezett hogy a honlapjukról leszedett usb-s verzióra hibát dob mégpedig missing operating system néven.
ezután próbálkoztam ezzela leírással erre már bottolt viszont egy kék képernyő fogad a bal felső sarkában a memtest86 logóval mellette meg egy kis + jel villog és kész.Valaki tudna ötletet adni mit próbáljak meg még? :)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#618) bolvar válasza bolvar (#617) üzenetére


bolvar
senior tag

Azt kifelejtettem már késő este hogy egy jó öreg Fuji gépről van szó másik gépeknél gond nélkül elindult :)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#619) 5000watt


5000watt
aktív tag

Sziasztok. Itt melyik modul rossz ? A 2. ? 2x4gb Corsair.....
Szerintem ez vilàgrekord ...

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#620) 5000watt


5000watt
aktív tag

Kell amúgy egy ilyen teszthez valami engedélyezni vagy tiltani a biosba ? Most megy az első modul tesztje :) jah még egy kétdés nàlam miért nem írta ki hogy dual ramok ? ...

[ Szerkesztve ]

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#621) Thrawn válasza 5000watt (#619) üzenetére


Thrawn
félisten

Ez a másik Memtest86 frissebb, lehet kiírja a dual channelt, de ez igazából nem fontos. A második RAM modulod lesz hibás. A BIOS-ban nem kell állítanod semmit.
Egyébként milyen világrekordról írsz? :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#622) 5000watt válasza Thrawn (#621) üzenetére


5000watt
aktív tag

Jah a második volt :) a számokból és az infókból :)
Ramhiba Világrekord nincs ? :D :D :C :C

Ha kiírnád a telszámot, az árat, meg a várost, akkor már rég megvettem volna.. http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=5000watt

(#623) dussy


dussy
őstag

Sziasztok!
Van egy Fujitsu laptopom - elég öregecske, de csak alkalmanként használom, 99%-ban böngészésre...
Xp fut rajta, semmi géplassító progit nem használok. Alkalmanként vagy a böngészőben történő mászkáláskor hosszú percekre 'megáll az élet'... Memória hibára gyanakszom, hogyan tudnám ezt biztosra megtudni?
Köszi :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#624) Thrawn válasza dussy (#623) üzenetére


Thrawn
félisten

Memóriahibánál kékhalál a minimum amit tapasztalnod kellene, én inkább a merevlemez hibájára gyanakodnék. Telepítsd fel a Hard Disk Sentinelt és nézd meg mit ír ki rá.

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#625) dussy válasza Thrawn (#624) üzenetére


dussy
őstag

Nagyon gyorsan bebootol, semmi hangja nincs... De megnézem, köszi! :R

https://hardverapro.hu/apro/apple_iphone_13_spigen_tough_armor_kek_tok/friss.html

(#626) molnibalage


molnibalage
csendes tag

4x4 GB RAM-om van. Még nem futtattam egyesével cellánként végig a memtestet, de az első futásnál 20 perc után 3 ezer hibánál úgy éreztem, hogy felesleges tovább futtatni...

Ha egyesével lefutottam mennyi az a hiba, ami még elfogadható? Vagy csak 0 hiba az elfogadható? Memtest eredménye cserére kötelezheti a forgalmazót? A garancia bőven él még a RAM-ra.

Azért vizsgáltam meg a RAM-okat, mert a gépem egy konkrét játék futtatásakor 1-30 percen belül hazavágja a rendszert, de pár kékhalál már korrában is előfordult. A fura az, hogy az asztalon ügyködve vagy más alkalmazást használva nincs baj, de egy adott programot (Gothic III) a teljes fagyás elkerülhetetlen és néha még a hard reset sem segít, csak az OFF gomb...

A win7 eseménynapló Kernel 41 hibát jelez. Már próbálkoztam mindennel. Reg. cleanerrel, driver és Win7 frissítéssel, energiagazdálkodás módosításával, de semmi haszna.

(#627) AtHoS válasza molnibalage (#626) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Természetesen 0 hiba az elfogadható és BIOS beállítás is erősen befolyásolja a helyes működést.
Ha van MEM OK! gomb a lapodon, akkor azzal kellene indítani a rendszert, hátha beállítja a megfelelően az időzítéseket és rendben lesznek ezek a memók is.

read-only mode on the forum

(#628) molnibalage válasza AtHoS (#627) üzenetére


molnibalage
csendes tag

A MEM OK gombot hol kellene keresnem? Asrcok B75 Pro3 alaplapomv van.

(#629) molnibalage válasza AtHoS (#627) üzenetére


molnibalage
csendes tag

A BIOS-t visszatettem gyári defaulra, mert ezt ajánlották a kernel hiba előfordulásánál. Nem mintha bármin komolyabban változtattam volna, a ventilátorokat vettem minimumra és a CPU órajelet maxra. Még így nyáron is teljes terhelésen a gép nem melegebb, mint 42-45 fok.

(#630) AtHoS válasza molnibalage (#628) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Ahogy nézem a lapod kézikönyvét, nincs MEM OK! gomb a lapodon.

Memóriára annyit ír, hogy 4 modul használatánál azonos márka, sebesség, méret és chip típusúak legyenek a modulok. Tehát tök egyformák.

A BIOS beállításoknál lehetőség van XMP beállításra. Ha XMP-s a memód, akkor állítsd be az itt felkínált beállítást. Ez belövi a feszültség, órajel és időzítés értékeket.

Ha nem XMP-s, akkor nézd át, hogy a memó beállítások megfelelnek-e a modulok sepckóinak.

Ha ez után is problémás, akkor 1-2 modullal is ellenőrizd le a működést.

read-only mode on the forum

(#631) molnibalage válasza AtHoS (#630) üzenetére


molnibalage
csendes tag

Hány pass-t kell futtatni? Az első cellánál hagytam kétszer, és egy menet alatt 5000+ hibát talált.

(#632) molnibalage válasza AtHoS (#630) üzenetére


molnibalage
csendes tag

A memóriák tökegyformák, a gép zsír új, alig fél éves.

(#633) molnibalage válasza AtHoS (#630) üzenetére


molnibalage
csendes tag

A modulok speckóit nem ismerem, de auto beállításon azért nehogy már ne működjenek... 16 év után ez lenne az első gépem, ahol az auto érték nem jó. A BIOS-ban semmféle XMP beállítást nem találtam. Vannak enable és diasbla lehetőségek, meg érékeket lehet átállítani. Egyikhez sem nyúlok, mert nem tudom, hogy mit jelentenek és nem szoktam huzatni a gépet. A CPU-t csak azért húzom, mert sokkal gyengébb, mint amira számítottam és a gép hűtése lazán bírja.

(#634) AtHoS válasza molnibalage (#633) üzenetére


AtHoS
nagyúr

A kézikönyv szerint az OC Tweaker képernyőn középtájt a DRAM Timing Configuration-nál lehet az XMP infót betölteni (persze csak az XMP-s RAM-oknál)

Kézikönyv 47. oldal
"DRAM Timing Configuration
Load XMP Setting
Use this to load XMP setting. Configuration options: [Auto], [Default], [Profile
1] and [Profile 2]. The default value is [Auto]."

A modulokra jó esetben rá van írva az órajel és időzítés. Leírhatnád egyáltalán milyen modulokról is van szó.
AIDA segítségedre lehet ehhez [link]

Ezen a platformon 1.5 V-os modulokat kellene használni Intel specifikációk alapján. Jó lenne tudni, hogy mégis milyen modulok hibáznak a lapban.

Minél tovább hagyod futni a Memtest-et annál jobb, de ha már az elején hibát dob, akkor fölösleges futtatni tovább, mivel egyetlen hiba sem megengedett!

Ott valami nem kerek és ki kell deríteni, hogy mi a probléma. Nem megfelelő időzítések, alacsony feszültség, túl magas órajel, esetleg a modulok sorrendje nem megfelelő. XMP-s modulnál kicsit könnyebb a helyzet, mert betöltve a profilját a helyére kerülnek a dolgok.

Elvileg AUTO módban is működnie kellene rendesen, de ugye láttunk már sok esetben példát ennek ellenkezőjére is, tehát nem kell meglepődni

[ Szerkesztve ]

read-only mode on the forum

(#635) molnibalage válasza AtHoS (#634) üzenetére


molnibalage
csendes tag

Lement az Memtest az cellára. Csak az egyik volt hibás a tesztek szerint. Azt több cellában is kipróbáltam, mindnél egyből dobta a hibákat. A többinél gyorsan és hiba nélkül lement a teszt.

Kingmax 4GB-os modul 667/1333 MHz. Hogy az előbbi miért van feltüntetve, azt nem tudom, a BIOS-ban 1066 és 1333 választható és a nagyobb a default érték.

(#636) AtHoS válasza molnibalage (#635) üzenetére


AtHoS
nagyúr

Akkor meg van a ludas, ha az egyik modulnál hibát dob a memtest, míg a többinél hiba nélkül lefut a teszt.
Na a hibás modult lehet gariztatni. A boltban mond meg nyugodtan, hogy ha ez a modul be van téve az alaplapba, akkor folyamatosan hibázik az OS, míg ezt kivéve a probléma nem jelentkezik.

A modulokon van egy kis címke, amin egy kódsor is van. Ez lényegében a az adott modul azonosítója.
Amúgy itt a Kingmax hivatalos oldalán a DDR3-as modulok speckói: [link]

Szépen leírják az üzemi feszültség és késleltetés értékeit

A 667 a DDR működés miatt lényegében 1333 MHz ezért írták rá a két számot.

Amúgy cella alatt az alaplapon lévő memória foglalatot érted?

read-only mode on the forum

(#637) molnibalage válasza AtHoS (#636) üzenetére


molnibalage
csendes tag

Kipróbáltam a problémás játékot a hibás RAM nékül. Ugyanúgy elszállt, anni difi volt, hogy bejelentkezés után már a Win7 érzékelte a kékhalált noha kékhalál képernyő nem volt. Meg azt is kiirta, hogy elvileg az ATI drivere miatt omlott össze. Azért legalább kiderült a RAM hiba, ez is valami.

(#638) Thrawn


Thrawn
félisten

Memtest86 4.3.0

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#639) pinnacle


pinnacle
nagyúr

A Windows memóriadiagnosztika eszköz alapbeállítással, nem talált hibát, Bővítettnél, viszont 21%-nál 10 perc után sem ment tovább. Hagyhattam volna még, vagy valami gond lehet? Egyébként mi a véleményetek a programról, jó ez vagy inkább a MemTest86 V4.3.0-al teszteljek?

(#640) Rossi


Rossi
addikt

Üdv!

Fut a memtest csak alaplap + cpu + vga + ram kombinációban is?

Ill. win8 és uefi-s alaplap alá melyik verziót ajánljátok?
A bétát ki merjem próbálni?

Köszi. :R

[ Szerkesztve ]

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#641) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

A memtest a memóriát a bios-ban beállított időzítésen, és frekvencián teszteli ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#642) CoolMan válasza rostiron (#641) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen.

(#643) Feenyx


Feenyx
aktív tag

Sziasztok!

Egy olyan gondom lenne egy lenovo ideapad y580-as laptopon amin eredeti win 8 64bit fut, hogy nem tudom bebootoltatni a memtestet rajta. Az első hsz-ben mindkettő módszert kipróbáltam már mindegyik usb porton. A BIOS-ban a boot részen engedélyezve van az usb-ről bootolás, de a sorrendet nem tudom sajnos változtatni. Nem értek ennyire hozzá, de alapból UEFI-n van, de ha átállítom Legacy Supporta-ra, akkor kijön egy plussz sor a BIOS-ban aminek a címe, hogy a bootolás sorrendjének kiválasztása, de itt a bibi, hogy nincs felsorolva semmi.
Próbáltam már újraírható CD-re is kiírni neroval adatlemezként és rendszerindító lemezként is több fajtáját a memtestnek, de cd-ről sem indul el. F12-őt nyomok hogy kiválasszam miről bootoljon, de ott csak a HDD és két LAN-ról bootolási lehetőség van. Tudnátok segíteni? :F

(#644) Feenyx válasza Feenyx (#643) üzenetére


Feenyx
aktív tag

Beírom ide is a megoldást, hátha valaki ebbe a problémába ütközne :)

"Megoldottam!  A gond azzal volt, hogy a win8 UEFI-t használ (ha jól értelmeztem a BIOS utódja ez), és ez nem ismeri a pendrive bootolhatóságot, hiába van enabled-re állítva a BIOS-ban az USB Boot. (Nem tudom miért, nem ástam bele magam ennyire.

Megoldás: Át kell tehát állítani a boot fülön az UEFI-t Legacy Suport-ra és alatt az UEFI first-öt Legacy first-re! És voálá restart után f12-t nyomva onnan bootolok ahonnan akarok. :) "

(#645) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Van egy ddr2-es kingmax 1gb-os 800mhzes ramom. Az lenne a kérdésem, hogy a bithiba keletkezhet működés közben is vagy az alapból benne van mikor megveszem? Extreme Digitalnál vettem 1,5 éve és ha vissza akarom vinni akkor kell a blokk?

Samsung Galaxy S7 Edge

(#646) kalozhun100


kalozhun100
őstag

Én most vettem egy Corsair Vengeance 8Gb (2x4Gb) 1600 Mhz Low Profile KIT-et, és lefuttattam rajta a Memtest86 4.2-es verzióját 11órát hagytam futni default testen, 10 Pass futott le

Samsung Galaxy S7 Edge

(#647) djdaniel válasza kalozhun100 (#646) üzenetére


djdaniel
senior tag

teljesen felesleges 10x lefuttatni, elég 1x is.
Egyébként nekem is ilyen ramom van, csak 2x2gb. :K

(#648) kalozhun100 válasza djdaniel (#647) üzenetére


kalozhun100
őstag

Volt rá időm XD

Samsung Galaxy S7 Edge

(#649) Gerisz


Gerisz
addikt

Sziasztok!

Vala hiba van a gépemben, segítsetek megtalálni a bajt!
A kezdeti tünet az volt, hogy a 12Gigából (2x4 és 2x2) csak a felét 6 gigát látott a gép. Elindítottam a memtest-et futott, dobálta is a hibát szépen. Na ekkor elkezdtem egyesével tesztelni a modulokat, minden rendben volt az összesen lefutott több kör is. (minimum 3)
Visszatettem mindet, tökéletesen futott a memtest szintén több körön át.
Most ott tartok, hogy néha van hiba, néha pedig nincs.
Ha memória gond lenne abban az esetben nem állandóan kellene a hibának jelentkeznie?
Lehet ez a lap problémája is?
Procim van itthon egy 955 is, azzal is próbáltam és jelentkezik a hiba sajnos.

Adatlapom kitöltve, azon felül a 2x2-es modul egy G.Skill Eco pár.

Próbáltam javaslatra CPU-NB feszt emelni sajnos semmi siker.

(#650) Ybron


Ybron
senior tag

Sziasztok!

Valaki megmondaná hogy konkrétan akkor ez most mit is jelent?
[link]
[link]
[link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.