Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#201) Gitros válasza <MZ/X> (#200) üzenetére


Gitros
aktív tag

Akkor Memtest-et ezek szerint sikerült kirajzolnod CD-re...
A tápra gyanakodtam, de 420-as TT nem valószínű, hogy beteg lenne. Esetleg elképzelhető, hogy melege lenne:F (Bár A64-nél az sem gyakori.)

Húzva van a vas?

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#202) Enemy


Enemy
aktív tag

Sziasztok!

Én jártam úgy hogy volt két ramom tök egyformák ddr 400Mhz 512 .
Ezek dualban mindig hibát jeleztek. külön külőn nem .A64 es procival.....
Másik alaplapban dualban jók voltak..
Ez a bizonyos alaplap másik ramokkal tökéletes volt..
Éppen most másodszor járok igy de most az alaplap ugyanaz a típus. de már cserélték más okból.. a gép elkezdett fagyni xp bejelentkezésénél ujraindult.. eddig ilyet nem csinált..
A memteset 86+ dualban hibát jelzett 3. kör után. külön külön nincs hiba .. felcserélve 5. kör után sem jelzett hibát.
azóta 2x teszteltem 5 körig 1gb ramot..
Hibamentes..
Egyébbként herotom van már attól hogy minden ok nélkül egyszer csak nem müxik együtt a lap a ramokkal.. de a ramok jók a lap jó csak kb 6-9 hónap után nem képesek együtt menni..

kérés.. ha tudtok valami megoldást akkor irjatok...
addig is ha tudtok nézzetek rá leányom oldalára.. [link]

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#203) Gitros válasza Enemy (#202) üzenetére


Gitros
aktív tag

Próbáld meg alkohollal megpucolni a RAM érintkezősorát és kompresszorral kifújni az alaplapon a foglalatot. Nekem szokott segíteni...

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#204) Enemy válasza Gitros (#203) üzenetére


Enemy
aktív tag

Köszönöm
Probálom.

„Ragaszkodni a dühödhöz pont olyan, mintha mérget innál, és azt várnád, hogy a másik haljon meg tőle.” (Buddha)

(#205) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Sziasztok! Az normális hogy amikor elindul a memteszt akkor nem kér semmilyen infót hogy milyen legyen, csak elindul automatikusan? És ha igen, akkor milyen beállításokat haználjak és hogyan állítsam be hogy biztosan kiderüljön ha van hiba?

Original's never fit - Socket 370

(#206) gamecube válasza m4rek (#197) üzenetére


gamecube
csendes tag

Nekem is hasonlo gondom van, loading egy ezred másodpercre beugrik egy szürke piros képernyő és restart.
Sokaknál jelentkezik ez a hiba akik dualos gépet hajtanak 800 mhz memoriával.

Jó lenne valami javitás hozzá, mert nekem se ártana egy memtest, mert az nfsc-vel sokszor van exe hiba, bár állitolag a törés a hibás miata, de nyugotabb lenne a lelkem ha tudnám a gépel minden ok :)

Az életem plyan mint egy film, csak sz@r a forgatokönyv, a rendező, és a melékszereplők

(#207) arpi6k válasza gamecube (#206) üzenetére


arpi6k
addikt

Nyugi. A gépeddel valszeg minden ok. az nfsc-nél ez gyakran előfordul.

Intel & ATI

(#208) <MZ/X>


<MZ/X>
őstag

Összegzem a helyzetet. Először kivedtem a 2. modult a 2.slotból és bennthagytam az 1.modult az 1.slotba. Lefutattam a teszteketet(prime95: blend, large fft, memtest86-ot), ok volt a kártya. Utána kivesdtem az 1. modult az 1.slotba. Ezekután beleraktam a 2.modult az1 . slotba, ott se volt hiba a tesztek során. Következő lépés mi legyen? Próbáljam meg az 1 3 slotba rakni a memóriákat? Egyébként úgy van az elrendezés hogy az első 2 slot kék, a másik kettő lila. Ez jelent valamit?

Original's never fit - Socket 370

(#209) Imy


Imy
veterán

A 3.2-es verzióval hogyan lehet átállítani Stenderd testről Full testre..... sajnos sehogy nem jövök rá :(

(#210) Imy válasza Imy (#209) üzenetére


Imy
veterán

UP!

(#211) Imy válasza Imy (#209) üzenetére


Imy
veterán

megoldás, a 3.1-es verziót szedtem le, abban bent van a full-test..
Azért érdekes, hogy az ujabb verzióban nincs (vagyis én nem találom)...

(#212) gardener


gardener
senior tag

Ha a memtestet végigfutattam, több passon keressztül kb 6-7órán keresztül éccaka,akkor gondolom teljes biztonsággal ki lehet jelenteni,hogy hibátlanok a ramjaim?
(Mivel 3 naponta lefagy a gépem és gondoltam ezzel a ramhiba ki lenne zárva.)

(#213) Nimda válasza gardener (#212) üzenetére


Nimda
addikt

Igen...a fagyást okozhatja bármi:pl.túlhajtott proci,fesz ingadozás(táp),virus,driver,vagy maga a win...;)

Mi a szarér vannak ekkora szóközök nálam :F

[Szerkesztve]

(#215) gardener válasza Nimda (#213) üzenetére


gardener
senior tag

Akkor jó. Thx

Alaplap csere már volt.

16os irq ütközésem viszont még van :( (vga+usb)

:O

(#216) csurdongulos


csurdongulos
tag

sziasztok,

nemrég vettem a meglévő 1x1gb 667-es kingmaxom mellé még egyet, azóta dualban mennek, de a memtest hibát dob ki, 667mhz-en, 1.85 voltnál is. Az első kép még 800-on készült, 1.95 voltnál, a második 667-en 1.85nél.
Aki ért hozzá, milyen következtetést lehet levonni ezekből a hibaüzenetekből? Windows-ra nem jellemző, hogy fagyna, de azért aggaszt, hogy nem teljesen oké a RAM, pláne, hogy még referencia sebességen sem, 5-5-5-15-2T-n sem.

[link]

[link]

ma reggel az egyik modult hagytam benn, hogy fusson a teszt, kiváncsi leszek csak a dual channel miatt volt e a hiba, vagy magában is gázosak a modulok.

(#217) Gitros válasza csurdongulos (#216) üzenetére


Gitros
aktív tag

Valszeg a dual-t nem csípi, mert a második képen látszik, hogy 900Mb-nál is dob hibát és 1200-nál is... ez ugye mindkét modult érinti. Te viszont az egyiket már gondolom használod egy ideje hibátlanul, tehát nem valószínű, hogy azóta hipp-hopp tönkrement.

Csak a dual a gond sztem. Próbálj több feszejt adni neki hátha...

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#218) csurdongulos válasza Gitros (#217) üzenetére


csurdongulos
tag

kösz, ma délután ha hazaérek kiderül, hogy az egy modul hibátlanul megy e.
mégis mennyi feszt? már 1.85-ön is elég meleg a 9-10 óra memtest után, vagy ennyi terhelés után ez normális?

a duallal is hibátlan a gép, tehát nem fagyott meg ilyesmi, csak a memtest hibázik, ráadásul mindig a 6-7-es testben úgytűnik. viszont az is érdekes, hogy az első képen csak a 8. passban hibázott, utána még 11 lement hibátlanul. a másodikon a 3.ban, majd 8 hibátlan és a 11. 12-ben megint hiba, de utána 19-ig megint hibátlan.

(#219) Gitros válasza csurdongulos (#218) üzenetére


Gitros
aktív tag

Az nem baj, ha meleg, bár a memtest gyakorlatilag a max memterhelést hozza ki belőlük, tehát annál melegebb nem lesz. Normál használat mellett közel nem lesz ilyen meleg egyik sem.
Ha ilyen ritkán dob hibát akkor lehet egy minimális emelés ki is küszöbölné. Mondjuk 1.9V már lehet megoldja a gondodat.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#220) csurdongulos válasza Gitros (#219) üzenetére


csurdongulos
tag

értem. hát akkor próbálkozom tovább :)
köszi a segítséget, tippeket.

(#221) csurdongulos


csurdongulos
tag

update, az 1x1gb-os modul 29 passal hibátlanul végzett és még csak meleg sem volt a modul!

ennyire befolyásolhatja a dual channel a ramokat? de miért melegedett jobban, ugyanolyan feszültségen?

(#222) vlcvlc


vlcvlc
tag

Van a memtest 86+ v1.7 helyett valami MEGBÍZHATÓ memória teszt ?
Sajna egyre többször futok bele olyan dologba hogy ugyanazon ramokat több gépben hibátlannak irja 72 órás több pass után is a memtest, és mégis kéket dob a friss windows, ha egyáltalán felmegy, pl a mostani hibás mem, telepités elején ezt+azt nem tud másolni a gyári, másolt, akármilyen xp telepitő lemezről.
több gépben, több hdd/dvd, több lemezzel több procival táppal próbálva...
a memó lett volna a legutolsó amire gondoltam, mivel a memtest full 3 napig nem dobott hibát...

Volt DualChanneles memhiba is, amit a memtest nem jelzett
szintén több gépben a KITES ram ment single channelben hibátlanul, dualban kékhalállal
persze memtest ezeket is hibátlannak mondta

v1.7
v1.6
verziók lettek próbálva a memtest86+ -ból
meg persze a klasszikus memtest86 3.1 de az meg qrvarégi
Ügyfélnek meg elég gáz úgy visszaadni a rossz ramot hogy a memtest szerint jó
más ramokkal meg mennek ugyanazon gépek.
szal a memtest nálam leszerepelt, más kell...
5let ?

[Szerkesztve]

http://web.t-online.hu/tomika69/machines

(#223) Iginotus válasza vlcvlc (#222) üzenetére


Iginotus
őstag

Erre szerintem nincs biztos módi. Én most este futattam, 4 giga dualcsenel rammal 8 kört ment ezt produkálta:
[link]
[link]

Plug and Pray... :)

(#224) Dark Archon válasza vlcvlc (#222) üzenetére


Dark Archon
addikt

XP-nél RAID drivert felraktad? Amúgy én is elég sokat szenvedtem, mire feltornásztam az XP-t, de végül memória modul cserélgetéssel sikerült, raid driver nélkül. Egyébként a legbiztosabb teszt tényleg egy XP telepítés + 1-2 játék.

Dark Archon | i5-12600KF - RTX 3070 | Cube Nature EXC | Canyon Endurace 7 | BF4: DarkArchonHUN

(#225) Iginotus válasza Dark Archon (#224) üzenetére


Iginotus
őstag

Én a half life 2 re esküszöm :)

(Nálam kiirta ezeket a hibákat ma jáccok 1-2 orát ha nem fagy akkor jokezek :) )

Plug and Pray... :)

(#226) robekri válasza Iginotus (#225) üzenetére


robekri
addikt

Kimondtad az igazságot! Nekem van amikor 10 pass lemegy az 5 tesztből és utána winfos nem jön be!

3h cod2 neten! Én erre esküszöm mind procc mind memtesztre! ;)

Üdv.: Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#227) vazzz


vazzz
őstag

Memtest nálam is leszerepelt, nemrég 2 hetet optam, -mint utólag kiderült- vadiúj ramok miatt. Memtest futott a végtelenségig, win meg alig ment fel, ha fel is ment, akkor is eldobta magát pár órán belül. Mindent kicseréltem, laptól a tápig, mire kiderült, hogy a szutyok ramok opattak. :(

(#228) Iginotus


Iginotus
őstag

Pedig már megjelent a v3.3 verzio is :)

Plug and Pray... :)

(#229) Calibos


Calibos
addikt

Valóban az XP telepítés egy kiváló módszer + pár óra game.
Egyébként ha kékhalál nélkül dob ki szerintetek akkor driver gond?

(#230) Shadows válasza Calibos (#229) üzenetére


Shadows
senior tag

szeirntem a legjobb ha van kék halál mert a hibakód alapján tucc keresgélni ha csak kidob az lehet win driver de lehet hardver is

Csak a cabriozás ad erőt és mindent elsöprő lendületet

(#231) Iginotus


Iginotus
őstag

Beoptam de rendesen :)
64 bites winre kell váltanom ez a vacak igy sehogy sem kezeli le a 4 gigát :))

(De a memtest egész jol szerepelt :) )

Plug and Pray... :)

(#232) robekri válasza Iginotus (#231) üzenetére


robekri
addikt

S3 trio rulezzzz!!!:DDD
4gig -32 mega! :D

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#233) Iginotus válasza robekri (#232) üzenetére


Iginotus
őstag

1620*1440 75hz-n??? :))
Az nem fog neki menni...

Plug and Pray... :)

(#234) CooLM@$TeR válasza vlcvlc (#222) üzenetére


CooLM@$TeR
tag

MemTest86 v3.3 -at próbáltad már ? Ismerősöm meg volt elégedve vele.

(#235) stigma


stigma
addikt

Hi valaki segíthetne nekem.Samsung Tccd-s memóma tesztelése közben Test 5 nél volt hiba mégpedig ugy hogy kb 20 perc után hibázott kettőt. esetleg valami megoldás mit állítsajk át valami ötlet?
dualban mennek, 2x512 amúgy márkája Gigaram, de lényegtelen
Test 5 385.MB
Test 5 401.MB

Itt hibázik 20 perc után :F

....iPhone 13 / iPad 9th Gen. Wifi 64GB...

(#236) CocooN-z


CocooN-z
őstag

Sziasztok!

A következő ''problémám'' lenne: Dell Latitude laptop: P2 400MHZ, 128 SD (2x64MB [Mitsubishi+Hyundai] pc100), Memtest első futtatásakor 64 MB környékére 96600 Hibát jelzett, hagytam végig futni, 2 test nél nem jelzett, majd ezt megismételtem 3x, aztán gép kikapcs-bekapcs, majd még5x, és most a Memtest86+ v1.70 megy ,ár 3:20:35 órája, 8 PASS, Nulla error-al. Tehát csak az első indítás után csinálta a gép (most került hozzám).

Kérdésem a kövi, ha 5-6 óra után is nulla errort jelez akkor lehet hogy csak valami afférja volt a gépnek a sok állás után? (ramokat megpucoltam, és kicseréltem memtest 3.x > memtest+ v1.70 csere közt.)

PLZ help
előre köszönöm

BRSZK 9.0 - 2024.06.29-30

(#237) gban válasza CocooN-z (#236) üzenetére


gban
Közösségépítő

Próbáld ellenőrizni a gépet Orthossal, ha ott nem hibázik, akkor nagy valószínűségel jó a ram, cssak valami kis gikszer jött közbe.

Postázást nem vállalok.

(#238) petakpa1


petakpa1
őstag

Egy régi P1 gépet akarok életre kelteni. Összetevői:
San-Li 586T alaplap:DDD
P1 200 MMX
2x16 MB EDO RAM Nanya csipekkel szerelve egyformának tűnnak.

A gép indításakor a BIOS 1 hosszút és 3 rövidet sípol, ami AMI BIOS esetén memória hiba.

Ellenben a memtest (v3.2) már 75%-ban lefutott, mosta 8 tesztnél jár, de még nem jelzett hibát.
Ha nem talál hibát, akkor tuti, hogy jók a memók? Biztonsággal használhatom a gépet? A Boot-kor jelntkező sípolással meg ne törődjek?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#239) Gitros válasza petakpa1 (#238) üzenetére


Gitros
aktív tag

Ha megy, akkor sipákolhat nem? :K

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#240) pandemonius


pandemonius
csendes tag

Üdv!
Nemrég észrevettem hogy a windows elkezdett kékhalálozni (Vista 32bit és 64 bit is). Először vinyóra gyanakodtam, de most lefuttattam a memtestet és hibát talált (egy KingmaxDDR2 664 és egy Kingston ugyanilyen paraméterekkel Dual Channelben). Benthagytam a Kingmaxot és a 2. tesz 76%-ánál megfagy a memtest de addig is jelez 2 hibát. Ugyanabban a slotban a Kingston gond nélkül tesztelget órákig. Bár nem tudom tovább futtatni a tesztet a Kingmaxal, szerintetek ez már kuka-esélyesnek számít?

(#241) Gitros válasza pandemonius (#240) üzenetére


Gitros
aktív tag

Próbáld meg másik slot-ban. Bár nem fűzök hozzá sok reményt, néha segít. Sőt... ha akad, pucold meg a modul csatlakozósorát alkohollal.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#242) pandemonius válasza Gitros (#241) üzenetére


pandemonius
csendes tag

Köszi a tippet megpróbáltam de a másik slotban is felejtős... Egy windowsos tesztet is csináltam, az csak a maradék memóriát nézi, de az is elég sok hibát jelez. Levettem 400 mhz-ra és úgy is haldoklik, a memtest szerint 510mega környékén van 2 hiba. De kár hogy elhagytam a garancialevelet :C

(#243) TheTruth


TheTruth
tag

Sziasztok!

Segítségért fordulok a hozzáértőkhöz. Amilo Pa1538am van (2x512 DDR2) Memtest v.3.4-et használok, és a Memory Sizingot érdemes állítgatni?

4 kapcsolója van:

1. bios-std
2. bios-all
3. probe
4. cancel

ha lenyomom a probe-ot:

ha lenyomom a bios-allt, akkor ezt dobja:

Ezeket egyből dobja, kb 0,2 mp futás után.

Ez hiba, vagy csak nem érdemes állítgatni ezt?

Még garis a laptop 4. hóig, de amíg válaszoltok, nyomatok egy full-teszt félét.

Egyébként az általános hiba: a gépem a nagyobb fájlokat (pl már 100 mega felett) CRC hibával szedi le, és ez feltűnően sűrű. De csak HTTP porton, FTP porton több gigát is áthúzok minden gond nélkül. Vírusírtó ment, trójait talált, leszedte, semmi változás. Ezért memóriára tippeltem, mert azt használja a HTTP. Szerintetek?

A gyors segítséget előre is thnx! :))

Mit jelent a 90 perces BIT FADE teszt és az ECC mode kapcsoló?

(#244) Márton


Márton
nagyúr

ha a legfrisebb memtest+ többórán keresztül nem talál hibát a 4x512 dual ddr400-ban, de az xp alatt futó memtest mégis reklamál, akkor most hibás a ram vagy sem??

progik mennek, semmi fagyás egyébként.

Emlékszem, mikor meglátogattam a vidéken élő nagymamámat, azt mondta: "fiam, egy napon még emberek fogják pazarolni az idejüket arra, hogy elolvassák amit írsz"

(#245) donki válasza Márton (#244) üzenetére


donki
aktív tag

Sajnos nem vagyok szakértő, ezért indoklással nem tudom alátámasztani a válaszomat, de annyit tudok mondani, hogy az alap teszt nem feltétlenül jelzi a hibát. A 9. típusú teszt, ami 3 órás teszt és a bit fadingot vizsgálja, az sem feltétlenül jelzi. Az ok egyszerű: a memteszt nem teszteli a teljes memória területet. Hiszen a memória egy része a biosnak, operációs rendszernek stb van lefoglalva, na azokat nem vizsgálja.
De segíteni nem tudok, hogy mit kéne csinálni.

(#246) SassDawe


SassDawe
csendes tag

Üdv!
olyan memória test is van ami javítani is tudja a hibát?

[ Szerkesztve ]

Skills

(#247) Thrawn válasza SassDawe (#246) üzenetére


Thrawn
félisten

Van, pénznek hívják, amiből új ramot vehetsz :)

Different songs for different moods. łłł DIII Thrawn#2856 łłł Look! More hidden footprints! łłł D4BAD łłł WoT: s_thrawn łłł

(#248) tlac válasza SassDawe (#246) üzenetére


tlac
nagyúr

linux alatt a hibás részek letilthatók, meg még a win 9x, me-n lehett ilyet csinálni

(#249) SassDawe válasza tlac (#248) üzenetére


SassDawe
csendes tag

köszi

Skills

(#250) lúzer


lúzer
veterán

megoldva, megtaláltam a neten a progit

[ Szerkesztve ]

MO. RIP. - az utolsó kapcsolja le a villanyt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.