Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) Giot


Giot
addikt

Sziasztok!
Letöltöttem a memtest86+ 4.20-at. Lefutott 1x nálam kb 30 perc alatt. Hogyan tudom beállítani hogy többször is lefusson? Egyébként ha 1x lefut és hibátlan akkor valószínűleg nincs gond a memókkal? Vagy azért érdemes többször is?
Mostanában volt egy pár bluescreen, simán filmnézés közben, a proci kitesztelve (egy óra Prime 95), így most a memón a sor!
A cucc az adatlapomon, a No.1.

(#452) CoolMan válasza Giot (#451) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Nem kell semmit állítani, hanem hagyod tovább futni és akkor kezdi előröl. Igen akkor valószínűleg hibátlan. Mondjuk ez változó mert van akinél több óra teszt után dobott hibát a ram.

(#453) Giot válasza CoolMan (#452) üzenetére


Giot
addikt

Akkor lehet lefutott egy párszor, mert éjjel fél tizenkettőtől kezdtem futtatni 15% környékén kiszámolgattam hogy kb 30 vagy 40 perc mire végig megy, aztán bealudtam. 2kor ébredtem de nekem úgy tűnt hogy 1x végigment aztán megállt.
:)

(#454) Mekibácsi


Mekibácsi
tag

Sziasztok!

Hogy kell tulajdonképpen a Memtest-et használni?
Vagy van már más memória tesztelő szoftver is, aminél nem kell végigmenni azen a procedúrán, mint a Memtest-nél, csak Windows alatt futtatom és tesztel?

Valamiért mintha az alaplapom (Gigabyte GA-EP45-DS3L) nem bírna 4GB-nál több ramot kezelni, miközben a gyártó szerint 16GB-ot is tudni kellene.

Nemrég vettem egy 4*2gb GEIL EVO ONE DDR2 Kit-et és csak a felét tudom beletenni, ha többet rakok be ennél, akkor már nem bootol be.

Korábban sem ment, volt régebben 3*1gb és 1db 2gb-os kingmax ramjaim.
Csak úgy volt hajlandó működni a gép, ha összesen 4gb ram volt berakva, akárhogy csereberéltem őket.

Ezért szeretném most már letesztelni, hogy mi a rák lehet vele, mert eléggé idegesít, hogy nem tudom kihasználni az egész 8gb-os kit-emet.

"Mekibácsi felhasználónak 9 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon!" phmegbizhatosag.atw.hu

(#455) King Unique


King Unique
titán

Sziasztok!

Régi asztali gépbe (vaternak :) ) tettek (sz.üzletbe,ismerősök) nemrég 1 GB DDR RAM-ot (256 MB volt benne),de azóta alkalomszerűen kékhalál képernyőt dob ki: STOP 0X000001A / 4E,ebből én memóriahibára gyanakodtam,Memtest-et (nem CD ISO,hanem exe fileos,innen),egyszer lefuttatam ,talált 3 hibát:22812f8 and 22811e3; 231a0fc and 2319fec; 50133a4 and 501339c hibaüzenetekkel. Ilyenkor mi van,mit csináljak,mert a memória vadi új,Kingmax DDR400-as :F
+ még annyi,h a régi 256 MB-os is benne maradt,tehát 2 foglalatba (3 van),össz 1,25 GB...régit kivegyem,az okozhatja a problémát,v attól független,esetleg új RAM lehet hibás,mert a régivel nem csinálta ezt :F (boltba azt mondták neki jó,elmegy úgy is :DDD )

Előre elnézést,az ilyen témába,topicba való amatőrködés miatt :U

[ Szerkesztve ]

(#456) CoolMan válasza King Unique (#455) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Semmi gond. :)
Vedd ki szerintem a régi modult és csak az új 1GB-os memóriát tesztelt mert lehet, hogy a két modul együtt nem szeret működni de külön külön meg jók.
Amikor egyszer futtattad a memória tesztet akkor csak a régi modul volt benne vagy mind a kettő? A régi modul mekkora Mhz-es az új gondolom 400Mhz?

[ Szerkesztve ]

(#457) King Unique válasza CoolMan (#456) üzenetére


King Unique
titán

Mind2 benne volt,diagnosztikai progik,egyik a régit DDR SD RAM-nak,másik sima DDR1 RAM-nak írta (nem szedtem ki megnézni,mert már bevitte előtte),végül az üzletben azt mondták jó bele a DDR400-as,azt belettették,ennyi. Elvileg PC3200-as volt régi samsung (Max bandwich mind2-nél 200 Mhz,mind2 400-as),az tudomásom szerint sima DDR,nem?
Amúgy memóriát párban,azonos méretűt,típusút szokás berakni,ha jól tudom,ezért is fura volt nekem ez a megoldás,de most nem voltam ott...
Nincs vele komolyabb baj,csak ritkán jön elő a kékhalál,de korábban a régivel nem volt :N
Amúgy a hibakódok mit jelentenek,v nem kell vele komolyabban foglalkozni?

:R

(#458) CoolMan válasza King Unique (#457) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Igen a PC3200 az "sima" DDR-400-as ram. Akkor próbáld úgy, hogy csak az új 1GB-os ramot teszed bele és teszteld.
"Amúgy memóriát párban,azonos méretűt,típusút szokás berakni,ha jól tudom,ezért is fura volt nekem ez a megoldás,de most nem voltam ott" igen jól tudod de előfordul, hogy a nem egyforma modulok is mennek együtt ami nálad ezek szerint nem jött be.
"Nincs vele komolyabb baj,csak ritkán jön elő a kékhalál,de korábban a régivel nem volt" ezért gondolom, hogy a két ram nem "szereti" egymást.
"Amúgy a hibakódok mit jelentenek,v nem kell vele komolyabban foglalkozni?" ne foglalkozz vele, hibázik ez pont elég.
Tehát csak az új memória legyen benne és teszt, az a 256MB-os ram már nem fog hiányozni. :)

[ Szerkesztve ]

(#459) King Unique válasza CoolMan (#458) üzenetére


King Unique
titán

OK,köszönom az infót,megfogadom,kiveszem a régit :K Úgy már vsz nem lesz gond,ha mégis,majd jelentkezem.

:R :R

(#460) CoolMan válasza King Unique (#459) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben és szívesen! :R

(#461) hispan


hispan
csendes tag

Sziasztok! A következő problémám lépett fel memtest közben: egy régi gépet vettem át, amiben nem volt RAM. Szereztem bele 5 modult is (DDR-1, kettő-kettő párban, darabja 256-os modul, és egy darab 512-es modul). Belepakoltam először 3 darab 256-ost és egy 512-est (hogy minél több memória legyen a gépben), majd miután fagyogatott a rendszer, kicseréltem a két párra a leosztást, hátha így, de ezután is fagyott a rendszer 10-30 perc után... Jött a memtest, folyton hibát jelzett, így egyesével elkezdtem a modulokat tesztelni, és mindegyikre hibát ír! Mindig olyan 20% körül száll el a tesz (nem fagy le a memtest, csak kiírja a hibát, és ennyi...)... mivel a modulok különböző (és megbízható) forrásból vannak, kizárt, hogy mindegyik rossz legyen, így a gépre kezdtem gyanakodni, de hiába tettem más foglalatba a modulokat, bármelyik foglalatban akár egyesével, akár bármilyen más felállásban minden modul mindig hibát ír... mellékeltem a képet a hibáról. (Emellett a BIOS-ban ha "kézire" teszem az időzítéseket, akkor is ugyanez a helyzet.) Valószínű, hogy az egész alaplap lesz a rossz, igaz? Vagy egyéb ötletek? Előre is köszi!

a hiba: [link]

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#462) hispan


hispan
csendes tag

Update: kipróbáltam más gépben a modulokat, és valóban hibátlanok... marad tehát a hibás alaplap? Létezik ilyen hiba?

* Ez négy hercegséget, hat grófságot, két őrgrófságot és öt seigneurie-t (elvben közvetlenül a birodalomtól függő uradalmat) jelentett. ** Huizinga, holland történész.

(#463) Sub-ZeRo


Sub-ZeRo
nagyúr

Sziasztok!

Reggel netezés közben kaptam egy kékhalált memory management hibával. Futtattam a memtestet pendrive-ról, majd 1 passt teljesen megvártam. Volt 3 error + lent 1 piros hibás.
527,3 megánál.
Mennyi passt kell megvárni?
Ez nagy hiba ha 1 pass alatt 1 piros hibám volt?

A rendszer nem fagy, csak netezés közben megállt, úgy 50 tabbal. :D Igaz, a honlappal is vannak bajok, mert már 1-2 alkalommal hard reset segített mert kiakadt az oldaltól az ie. :DDD

[ Szerkesztve ]

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#464) CoolMan válasza Sub-ZeRo (#463) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Szia!
Az adatlapod szerint 4 db memória modulod van a javaslatom az, hogy egyesével teszteld a memóriákat, és amelyiknél error van azt ne használd mert jobb nem lesz. :)
Általában 1 pass elég.
Amennyiben biztosra akarsz menni (már ha van ilyen a számtechben') ezzel is tesztelheted, igaz itt nincs USB-s verzió de kicsivel újabb kiadás.

(#465) Sub-ZeRo válasza CoolMan (#464) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ha tudnám hogy a failing address a memóriára utal,hogy melyik a rossz, akkor már tudnám melyik okozza a bajt.

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#466) CoolMan válasza Sub-ZeRo (#465) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azt nem tudom, de ha egyesével teszteled akkor remélhetőleg kidobja a rosszat.
Az is igaz, hogy olyannal is találkoztam, amikor egyesével nem dobott hibát csak ha együtt voltak.

(#467) Sub-ZeRo válasza CoolMan (#466) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Megvan a bűnös, már írtam mailt az üzletnek, hogy csere lesz. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#468) CoolMan válasza Sub-ZeRo (#467) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Na remek, azért csak kidobta a teszt. :D

(#469) Sub-ZeRo válasza CoolMan (#468) üzenetére


Sub-ZeRo
nagyúr

Ja. Az utolsó ram volt az. Le is hidaltam mire kijött az utolsón a hiba. :D

"Ha egyedülállóval találkozunk, mindegy, mit mond, de biztos, hogy nem azért van egyedül, mert élvezi a magányt, hanem mert már megpróbált beilleszkedni a világba, de az emberek újra meg újra kiábrándítják."

(#470) hruodnand


hruodnand
senior tag

Sziasztok!
Tegnap vettem használtan egy 2x2GB-os Kingston kittet a notebookomba. (800MHz DDR2) Notebookom: Lenovo Thinkpad R61
Windows alatt nincs probléma eddig, de gondoltam futtatok egy memtestet.
Ez az eredmény jött ki 8 óra futás után: [link]

Ez gyakorlatilag mit jelent? :-S

(#471) CoolMan válasza hruodnand (#470) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Nézd meg másik teszttel, ezzel: [memtest86+ 4.20] ha hibát mutat, akkor egyesével is teszteld a modulokat.

(#472) ne_nezze válasza hruodnand (#470) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

gyakorlatilag az egyik modul hibás megérett a cserére.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#473) CoolMan válasza ne_nezze (#472) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Egyáltalán nem biztos.... :U

(#474) ne_nezze válasza CoolMan (#473) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

mert? ott a hiba a képen.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#475) CoolMan válasza ne_nezze (#474) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Azért mert, kontakt hiba, vagy program hiba is lehet.... pusztán ezért!
Ilyen bátran én nem jelenteném ki egyből, hogy hibás a memória, egy teszt után. (persze az sincs kizárva)

[ Szerkesztve ]

(#476) ne_nezze válasza CoolMan (#475) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ez a kontakt hiba egyenesen fájt de a programhiba is (tekintve a tesztelt hardverelem megjelenése és az adott programverzió megjelenése között eltelt időtartamot).

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#477) CoolMan válasza ne_nezze (#476) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

"ez a kontakt hiba egyenesen fájt de a programhiba is :U
Arról én nem tehetek, hogy te ilyennel, még nem találkoztál.... pl. az egyik teszt program hibát mutat (memtest86 4.0a) a másik meg nem. (memtest86+ 4.20)
Részemről ennyi, nem akarok veled vitatkozni.

(#478) ne_nezze válasza CoolMan (#477) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

na legalább a kontakthibát sikerült elsimítani...

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#479) CoolMan válasza ne_nezze (#478) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ugyan már, olyannal is találkoztam, de te maradj abban a hitedben, amit gondolsz. Engem nem zavar...

(#480) hruodnand válasza CoolMan (#477) üzenetére


hruodnand
senior tag

Délután hazaérek a műszakból és meglesem az újabb verzióval is. Majd beszámolok. :-S

(#481) ne_nezze válasza CoolMan (#479) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

ez a hit pedig kölcsönös.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#482) CoolMan válasza hruodnand (#480) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Rendben, köszi!

(#483) Speed® válasza hruodnand (#470) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

2x2GB RAMmal miként lehet 4540MBnál a hiba :F
Tényleg nézd meg másik teszttel, mielőtt kukázod.

(#484) hruodnand válasza Speed® (#483) üzenetére


hruodnand
senior tag

Sikerült kikombinálni mindent.
Először kivettem az egyik RAM-ot. 2 pass lement (1 óra hossz). Semmi hiba.
Kicseréltem a RAM-okat. Direkt másik foglalatba raktam be, hogy ne hogy az legyen a gond... Eltelik 10perc... Elő jött a hiba.
Átraktam a Hibás RAM-ot a másik foglaltba is. Ott is elő jött a hiba 10 perc után.
Szóval az egyik 2GB-os RAM a ludas,

Ebből csere lesz. :U

MOD:
Új programmal lestem meg, amit CoolMan81 kolléga linkelt.

[ Szerkesztve ]

(#485) ne_nezze válasza hruodnand (#484) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

mondtam én h hibázik az a ram. bízom benne h a következő párossal nem lesz ilyen gondod.

CoolMan81 most te jössz...

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#486) CoolMan válasza ne_nezze (#485) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Gratulálok, nagyon ügyes vagy, és mindent tudsz.

Én ezt írtam: " Ilyen bátran én nem jelenteném ki egyből, hogy hibás a memória, egy teszt után. (persze az sincs kizárva)" A zárójelben a lényeg, és én itt fejeztem be.

(#487) ne_nezze válasza CoolMan (#486) üzenetére


ne_nezze
aktív tag

kösz de mindent azért nem tudok. itt viszont már egyszer leírtam h miért voltam biztos a ramhibában.

Intelligence is not the privilege of old age. »»───(knee)───►

(#488) wetomi


wetomi
aktív tag

Jó ideje volt már random kernel pánikom, de keresés után arra jutottam, hogy 64bites rendszereknél lehetséges bios bug okozza. Biost végül nem frissítettem, de felraktam egy 32bites opensuse-t, hátha megoldódik.

Tegnap ismét volt egy, erre már csináltam egy memtestet és bizony elkezdte dobálni a hibákat, kétszer lefutott, a két alkalommal összesen ~14000 hibát dobott.
4.20-as verzióval és az eddig használt 1333MHz-es 7-7-7-22-es időzítéssel, alapfeszen, ami 1.65V.

Ma reggel visszaállítottam a ramokat auto felismerésre, ami 1066MHz és 8-8-8-20-as időzítést jelent és egy másik, 4.15-ös verziójú memtest ismét végigment kétszer.
Ekkor nem volt semmi gond.

Több próbára még nem volt időm, külön-külön modulokkal és többféle beállításokkal.

Lehetséges, hogy csak a rossz időzítés lenne a gond, vagy hibásak a ramok?
Specifikáció szerint alapból cl7-esek a Black Dragonjaim.

(#489) CoolMan válasza wetomi (#488) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Ugyan azzal, a 4.20-as progival tesztelj, ne régebbivel. Nézd meg egyenként is a modulokat, akár másik slotban is.

(#490) wetomi válasza CoolMan (#489) üzenetére


wetomi
aktív tag

A két külön verziót és beállítást hirtelen csak azért csináltam, hogy ha mindkettő hibát mond, akkor tuti valami gáz lehet valahol.

Beállítottam rendesen az időzítést és most gond nélkül lefutott kétszer is mindkét verzióval is a memtest, a kettő együtt volt 3 óra.
Az előző, hibás beállítást nem reprodukáltam, ha lesz időm, akkor majd játszok vele és külön-külön a két modullal is. A hétvégén attól függetlenül megnézem őket másik gépben is.

Egyelőre jónak néz ki a helyzet, már nem aggódok, most már csak a hosszabb távú stabilitást kell tesztelni.
Köszi a segítséget.

(#491) Fekete123


Fekete123
csendes tag

Sziasztok a kb 3 hónapos gépem 2-3 alkalommal minden jel nélkül újraindult, se kék halál se semmi, pillanatra szétesik a kép. Az egyik memória modulon (DDR3 1333MHz Kingmax) a memtest86 4.20 hibát talál, kb 300-at. Elkönyvelhetem e az újraindulásotokat ennek a hibamennyiségnek, vagy van olyan hogy ez a pár hiba még belefér?

Az hogy ha kiveszem a rosszat és várok, ugye a hibák ritkasága miatt nem annyira működik. Garanciális cserére ez így jogosít szerintetek?

(#492) Viktor77 válasza Fekete123 (#491) üzenetére


Viktor77
titán

Elkönyvelheted, egyetlen hiba sem fér bele. Ha bármi oda próbálna meg írni, vagy onnan olvasni, attól lehalhat a gép.

Garanciális cserére jogosít, pont azért, amit írtam. Amúgy a szervízekben is Memtesttel nézik meg a ramokat.
Itt nem úgy van, mint a TFT-knél, hogy bizonyos számú pixelhiba után lehet gariztatni. Itt már egyetlen hiba is cserealap.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#493) CoolMan válasza Fekete123 (#491) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Amennyiben másik gépben is hibázik, (elég egy hiba) akkor egyértelműen garanciális csere.
Mondjuk így is, mivel nálad hibázik. Mindegyik memória slotban kipróbáltad, az érintkezőt meg tisztítottad? (pl: alkoholos papírzsepivel).

(#494) Fekete123 válasza CoolMan (#493) üzenetére


Fekete123
csendes tag

Igen végigpróbáltam, törölgetés is megvolt, és csak az egyik modul rossz. A bevizsgálás másfél hét lenne úgyhogy a csere elnapolódik nyárra.

Létezik olyan program amivel windows alól, vagy esetleg egy ütemezett újraindításkor tudok memtesztelni? Mert DVD íróm nincs a memtest86 pedig pendriveról futott, ami a gép kikapcsolásakor tönkrement.

Ezeket próbáltam de egyik se talál hibát:
http://hcidesign.com/memtest/download.html
ezzel az a baj hogy az összes szabad memóriát nem tudja tesztelni, és nem talál hibát.

A Win7 beépített újraindításkor futó tesztje szintén nem talált hibát.

(#495) Viktor77 válasza Fekete123 (#494) üzenetére


Viktor77
titán

Ha Win7-ed van, akkor futtatásba: memória. Onnan már megtalálod. Persze ez nem olyan alapos szerintem, de a semminél több.

MOD: Ja, látom, próbáltad.

[ Szerkesztve ]

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#496) Fekete123 válasza Viktor77 (#495) üzenetére


Fekete123
csendes tag

Igen ezt próbáltam ez nem talált hibát.

Igazából azért próbálgatom ennyit, mert 3x indult szerintem eddig újra a gép és nagyon úgy rémlik, hogy google chrome és youtube környékén tette csak. a memtest86 az talált ugyan hibát, de más progi nem.

Most épp magamat akarom meggyőzni hogy jó ez így. :) jönnek a vizsgák gépről tanulok (vagy épp ez hátráltat) és nem akarok ennyit várni új ramra. Azért ha valami progi eszetekbe jut írjátok meg.

Köszi!

(#497) CoolMan válasza Fekete123 (#496) üzenetére


CoolMan
MODERÁTOR

Neked is jobb ha nem áltatod magad.....
Szerintem a rossz modult vedd ki, és csak a másikat használd amíg a vizsgáid vannak, aztán utána mehet a garanciáztatás.
A másik meg, windows alól, soha nem tesztelünk memóriát, mivel az így ebben a formában nem is tudja teljesen tesztelni. ( amit a win lefoglalt magának azzal nem tud mit kezdeni).
Véleményem szerint, nem kell más tesztprogi a te esetedben. (nagyon nincs is).

[ Szerkesztve ]

(#498) rostiron


rostiron
őstag

Sziasztok.

Több modulnál hogy kell futtatni a memtestet ? Mind a 4 legyen bent, vagy egyesével kell őket tesztelni ?

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

(#499) Viktor77 válasza rostiron (#498) üzenetére


Viktor77
titán

Egyesével, és ha valamelyiknél hibát dobna, akkor másik foglalatban is ismételd meg a tesztet.

Csinálni kell. Kész. Pont.

(#500) rostiron válasza Viktor77 (#499) üzenetére


rostiron
őstag

OK , köszi :R

Gigabyte B55 Aorus elite v2, Ryzen 5600, 32GB DDR4, RX6600, XFX TS-550,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.