Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) Kupie


Kupie
csendes tag

Sziasztok!!

Volt 1-2 hely ahol írtam,a hibámrol,hogy mindig kifagy,kék halálal a gép,játék közben. Csak meglett a hiba,mégpedig,a RAMOK! És a kérdésem az lenne,hogy lefuttatam jópár órán kersztül a mem test 86+-t ! És talált hibát,kb egy olyan 5-8db között lehet! 2giga ramba találta. Ez akkor kuka,vagy lehet vele valamit csinálni?

(#252) plömplöm válasza Kupie (#251) üzenetére


plömplöm
őstag

megpróbálhatod:
-órajelet visszavenni
-feszt emelni (ésszel!)
-időzítéseken lazítani
-hűteni

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#253) Kupie válasza plömplöm (#252) üzenetére


Kupie
csendes tag

Köszönöm!

De a Hűtésen kivül,egyiket sem tudom,hogy hogyan lehetne megcsinálni : :(((

(#254) gmerfx


gmerfx
csendes tag

helló!
Lenne egy nagyon nagy problémám...
Vistát hazsnálok és telepíteni akartam a wow-t és error132-hibát hozott ás más fórunokon azt írták hogy ez a jocker mert szinte bármi lehet de ált. memória hiba.
Itt kértem memteszt progit és valaki volt is szíves és belinkelt egyet (memteszt86).
Mag reggel gondoltam lefuttatom és lássatok csodát 11% leállt a gép :Y
Na gondoltam próbáljuk még1x 2% és behal... Hopsz :(((
egy harmadik próbára kis reménnyel még vállalkoztam és 6% áááááááá :W :W
ideg baj ...
Tudna valaki másik cd bootos memtesztet is adni hogy biztos legyek benne hogy nem csak ezzel csinálja nekem a fesztivált.

Szerintetek mi lehet a probléma??

Acer ASPIRE 7520G: AMD Turion 64 2x1,9GHz Proci, 2Gb DDR2 memória, GeForce 8400m G 256MB Videókari (chip)

(#255) #25954560 válasza gmerfx (#254) üzenetére


#25954560
törölt tag

(#256) eddie17


eddie17
addikt

Ez mennyire számít rossznak? KATT

(#257) #25954560 válasza eddie17 (#256) üzenetére


#25954560
törölt tag

meglehetosen. hiba nelkul kene lefutni a tesztnek.
ez persze nem feltetlenul azt jelenti h a memoria hibas, de a memoria iras/olvasasod bukik.
(lehet meg alaplap, idozitesek, freki, stb)

(#258) eddie17 válasza #25954560 (#257) üzenetére


eddie17
addikt

Értem, igazából fogalmam sincs, ez egy laptop, és sorozatos kékhalálokat csinál, minden előjel nélkül, és gondoltam, most már egy memória teszt nem ártana neki.
Tehát akkor gáz van, gondolom ez már garanciás ügy.

(#259) Gitros válasza eddie17 (#258) üzenetére


Gitros
aktív tag

Ha garanciális, akkor boldog lehetsz.

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#260) eddie17 válasza Gitros (#259) üzenetére


eddie17
addikt

Nekem semmi érzelmet nem ad, nem az enyém a gép.
De akkor ez lesz a megoldás.
Köszönöm mindenkinek.

(#261) gmerfx


gmerfx
csendes tag

nah már írtam 1x korábban és nagyon köszönöm a memtesztet, de sajna a probléma itt is ugyan az (csak most volt időm megnézni) csak mostmár kb fixen a 2%-nál kikapcsol a gép.
Valakinek valami ötlete esetleg mi lehet a probléma.. mert nekem nincs.
Előre is köszi a hozzászólásokat

Acer ASPIRE 7520G: AMD Turion 64 2x1,9GHz Proci, 2Gb DDR2 memória, GeForce 8400m G 256MB Videókari (chip)

(#262) Eastwood


Eastwood
tag

Üdv mindenkinek.
Van egy nagy problémám amiben segítséget kérek.
Vettem 4 db 1gigás 266 MHz-es ddr1-es Ecc ibm memóriát a gépembe.
Az alaplapom tipusa : ASUS CUV266-DLS
Az alaplapi kézikönyv azt írja hogy megy a lapba a memória.
Bekapcsoláskor viszont szaggatott sípolás van.
Ha berakok egy sima 256/400-as memóriát a gépbe akkor viszont megy.
Miért nem mennek az ecc memóriák a gépembe ? :O

Eastwood

(#263) celf


celf
őstag

udv!
arra van otlet, hogy mi alapjan jon ra az ember, hogy melyik ram modul hibas, annelkul, hogy ki-be rakosgatna oket az ember?
esetleg a failling adress-bol ki lehet venni valamit?
ja, es hogy tudok a hibalistan navigalni fel-le ?

[ Szerkesztve ]

(#264) Lenry


Lenry
félisten

memtest-86 3.2-t használnék, de nem tudom, hogy ez kezel 4GB RAM-ot? vagy van külön 64 bites edition?

előre is köszi

Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

(#265) jasszer


jasszer
senior tag

Ennek hatására ( http://kepfeltolto.hu/i/?232223&t=img - linkelést sajnos nem enged a céges böngésző) futtattam a Memtestet, ami percek alatt hibaüzenet nélkül kifagyott. Okozhatja-e más alkatrész hibája is a fagyást, vagy csak a memó? Szeretném kizárni a többi lehetőséget, ugyanis gyorsabb a gariztatás ha nem az egész gépet viszem vissza...

Apokalipszis? Ezeknek?!

(#266) kanmajom


kanmajom
tag

heló!
a memtest 86 futatható valahogy pendrive-ről vagy mindenképp ki kell írni dvd-re. nem akarok beáldozni erre egy dvd-t, ha nem muszáj

a 264 re is érdekelne a válasz, van külön x64 verzsön???

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#267) finest válasza kanmajom (#266) üzenetére


finest
őstag

Lehet, csak tudjon a lapod pendriveról bootolni.

“Don’t shoot, I’m Globish.”

(#268) kanmajom válasza finest (#267) üzenetére


kanmajom
tag

köszi
azóta + oldottam, lejjebb megláttam hogy valaki az ultimate boot cd-t emlegeti nekem van olyan igaz azon csak 3.3-as memtest 86 van. elég régi lehet ez, mert p3-nak érzékeli a c2d-t de remélem azért a memóriákkal csak elbír. 2*2 giga 1066 kingmaxot tesztelek

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#269) kanmajom


kanmajom
tag

van még egy kis gondom, az hogy nem ír a chipsethez semmit meg a memóriákról se semmit. a topik elején láttam képeket amin elég részletesen mutatja a progi a chipset adatait meg a memória részleteit, freki mem idözítések etc. ez mitöl van?

meg hány tesztet futtat le a 7. megy fél órája fut a pass most ugrott 6 %-ra, ha 100%-ig kell menni a apssnak akkor reggelig se fut le egy kör :((

[ Szerkesztve ]

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#270) kanmajom


kanmajom
tag

nah nekem valami memtest 86 lite verzsönöm lehet, mert éjszakára futni hagytam de lefuttatot 5 kört aztán kiírta hogy vége, nincs hiba jócakát! :Y
nem a végtelenségig akart futni

Szeretne ingyen pókerezni? Nem kell mást tennie, csak regisztrálni, befizetni huszonöt dollárt és már kezdheti is!

(#271) kem


kem
addikt

Sziasztok!

memtest3.4a és a memtest+ között mi a külömbség?

Köszi!

(#272) Lcapitano válasza kem (#271) üzenetére


Lcapitano
tag

memtest 3.4 csak a memoriát teszteli a pluszos meg a procit is ha jól tudom. DE van új memtest+2.10 verzio sok hibajavítással és alaposabb tesztel. JAVASLOM mindenkinek

(#273) Kicsimix


Kicsimix
őstag

Ha nem ír hibát de kifagy a memtest az egyik ddr2-800 modulom tesztelésénél akkor visszavihetem ,hogy egyértelműen rossz? 1 hetes csx..

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#274) Lcapitano válasza Kicsimix (#273) üzenetére


Lcapitano
tag

nem!!! ott más gond lesz szerintem.
Biosba megadtad a memoknak a feszt amit írnak neki?
Milyen Konfigod van?
Írd le pls
és talán tudok segíteni

(#275) Kicsimix válasza Lcapitano (#274) üzenetére


Kicsimix
őstag

De a párját azt viszi leteszteli rendesen ugyan olyan beállítások mellett : )

...Kockázat nélkül nincs vereség... : ------------)

(#276) dui


dui
aktív tag

Lefuttattam a Memtest-86 v3.1-gyet, 8órán keresztül ment, és nem talált semmi hibát (Errors 0) Aztán nyomtam egy (c)onfiguration -> (4) Memory Sizing -> (2) Bios - All. Kezdte előröl a tesztet, de most az errorok száma 1 perc alatt felpörgött 200.000-re. Ez miért van? :F

(#277) Gitros válasza dui (#276) üzenetére


Gitros
aktív tag

Figy... ami működik, azt minek babrálod? :C:C:C

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#278) dui válasza Gitros (#277) üzenetére


dui
aktív tag

Az a baj hogy nem működik rendesen.

(#279) oldsaman


oldsaman
tag

Helló .

Sok memó tesztelő progit használtam , egyik sem írja ki a nevet :W , MHZ-et , stb , csak a mennyiséget (2048) . Egyik azt írta (ALL UNUSED MEMORY) , minden jól fut gépemen , semmi baja . Ami az Everest ben van SPD infó kellene , tud ebben valaki segíteni ? Nincs valami erőszakos , rámenős progi ehhez ? Szét kapnám a gépem csak a wincsi alatt vannak a ramok és azt meg nem tudom (nem merem) szétkapni .

Buga Jakab 0631-316-46-56

(#280) sz.j


sz.j
nagyúr

Srácok!
Boot floppy készítéséhez melyik MemTest86+ a jó?

Memók 2×1GB DDR2 PC8500 (1066MHz)
Proci E8400

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#281) tlac válasza sz.j (#280) üzenetére


tlac
nagyúr

(#282) sz.j válasza tlac (#281) üzenetére


sz.j
nagyúr

Köszönöm szépen!

:K

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#283) ett


ett
aktív tag

Sziasztok!

Van egy kis gond a gépemmel. Hátha tud valaki segíteni. Az utóbbi időkben furcsán viselkedik a masina. Azt gondoltam hogy csak a windows szórakozik velem, mert már újra kéne rakni. Újraraktam, a hiba mégis megmaradt.
A különös jelenség:
Néha lassan reagál a gép, ez tart egy ideig, aztán elmúlik. Egy gyönyörű szép kék képernyőt is produkált, rajta hatmillió betű meg szám. Igaz ezt csak kétszer csinálta. Ez még a reinstall előtt volt. Nem tulajdonítottam neki nagy jelentőséget, hiszen úgyis újrarakom, gondoltam. Ami viszont idegesítő, hogy játszok például a pro pinball fantastic journey-vel és a két kar amivel a golyót pofozom, beakad. Nyomkodom a shiftet és csak késve reagál, aztán elvan magának pár másodpercig, ott ugrál a kar, utána abbamarad. Pár perc után megjavul egy kis időre, aztán megint rossz lesz. Azt hittem a billentyűzettel van valami, rádobtam egy másikat, újraraktam a windowst is, de a hiba megmaradt. Kékhalál persze nincs, a gép is gyors egyébként. Ekkor jött az ötlet, csináljunk egy memóriatesztet.
Megcsináltam a bootlemezt, újraindítás, lemez be. Memtest írja, hogy loading ......
Bevillan a kék képernyője, és hopp újraindul magától a gép. Ezt csinálja végtelen cikluson keresztül, vagyis sosem tud elindulni. :( A gép egyébként használható, inkább így játékoknál lehet észrevenni, hogy késve reagál a billentyűkre.

Létezik, hogy megdöglött a memóriám?

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#284) zsolt1129 válasza ett (#283) üzenetére


zsolt1129
addikt

Több mint valószinű,hogy igen :K Van gari rájuk?

(#285) ett válasza zsolt1129 (#284) üzenetére


ett
aktív tag

Köszi a gyors reagálást. :)
Nincs gari rájuk, viszont ami érdekes, hogy kipróbáltam egy másik rammal, azzal sem indult a memteszt. Itt valami más hiba lesz. Szedtem le hot cpu tester pro nevű progit, 6 óra volt míg lement a teszt, persze semmi hibát nem írt. Nem tudom mi a túró lehet már, de valami nagyon nem ok, azóta is késik a gép néha, a flipper is tök szar így, hogy 1-2 másodperccel később reagál és olyan mintha beragadna, pedig nem. Régebben ez a játék simán ment ezen a gépen, hiszen nincs akkora igénye. :( Ja még ami érdekes, hogy amikor az a szép kék képernyő van, akkor leállítja a vinyókat is a gép és csak restartnál pörög fel megint.

[ Szerkesztve ]

Here's a little song I wrote, I hope you learn it note for note. Don't worry, be happy.

(#286) Borzoló


Borzoló
senior tag

Sziasztok!
Szerintetek a kingmax 800mhz-s ramom nagyon gagyi a tuningra?
válaszotok köszöni:Sanyi! :R

"Az életben soha semmi nem lesz elég,de élünk és harcolunk!"

(#288) spyduck


spyduck
nagyúr

Sziasztok!

Életemben nem láttam még ezt a progit de szeretném kipróbálni. Notira kéne, megvalósítható? Ha igen hogy?

(#289) zsamsi


zsamsi
csendes tag

Sziasztok !

Van egy számítógépünk, ami időnként resettel ujra indul. Memória hibára gyanakodtam, ezért lefutattam a memtest86-ot, ami memória jhibát nem ad, de UNEXPECTED INTERRUPT -tal leáll. Egyszer 30 perc egyszer 3 óra kell neki.

Kép a hibaüzenetről : [link]

Abit IS-10/IS-11/IS-12/IS-20
Intel Celeron D 325, 2533 MHz (19 x 133)

Szerintetek ez miért lehet ?

Előre is köszi

(#290) bco


bco
csendes tag

Üdv!

Le szeretném futtatni a memtestet, csak kellene egy kis segítség, hogyan tudok boot cd-t készíteni!
Előre is, köszi a segítséget! ;)

(#291) Speed® válasza bco (#290) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Letöltöd az ISO filet és simán kiírod (megnyitás Neroban pl.).

(#292) bco válasza Speed® (#291) üzenetére


bco
csendes tag

Letöltöttem már 3 féle memtest verziót!
Zippből kicsomagoltam, meg is vannak az iso fileok, de hiába írtam ki lemezre és állítottam be a biosban a bootolást cdről, sajnos nem indul el a program mert a a windowst tölti be!! :(

[ Szerkesztve ]

(#293) Speed® válasza bco (#292) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ugye nem adatként írtad a lemezre, hanem a kép\nyitás opcióval?
Ha így írod, indulnia kell. Esetleg próbáld a sima MemTes86 3.5öt.

(#294) bco válasza Speed® (#293) üzenetére


bco
csendes tag

Köszi!! Elindult :K :K !
Most azt kellene tudnom, hogy mi a menete a tesztelésnek, hogy biztos legyen az eredmény!
Milyen beállításokat kell alkalmazni a teszt előtt!!?
A pozitív, illetve a negatív eredmény hogyan derül k!???
Köszi! :B

(#295) Speed® válasza bco (#294) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Hagyod futni amíg a Pass 1re vált (100%) /lehet tovább is, akkor áll meg ha leállítod Esc-el/, ha közben nem dob ki hibát (piros blokkcímekkel) akkor nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#296) bco válasza Speed® (#295) üzenetére


bco
csendes tag

Üdv!

1. :Sikerült futtatnom a tesztet, kb 3,5 órát pörgettem így elsőre mindkét ramot külön-külön.
Az 5. pass elejéig jutottak hiba nélkül. Meddig futtassam ha még egyszer elinditom?
Volt egy 512-esem és vettem még egy ugyanolyan típust.
Most már csak együtt kell tesztelnem őket.

2.: Más: a keresgélés közben letöltöttem néhány memtest verziót.
Amit belinkeltél azt is letöltöttem és futtatam is, de vutoljára a memtest v.3.5-öt futtattam.
Letakarítottam a felesleges letöltéseket, fileokat, de a linkedből lejött winrar zip fileból a kicsomagolt, memtest86+-2.11.so file-t, nem tudom sehogyan sem letakarítani.
Egy üzenet jön fel, hogy más személy vagy program használja. egy winImage 5.0 alkalmazást indít el,de sehol sem találom!!!! :N :((

Hol keressem, honnan tudom törölni?? :F
thx.

(#297) Speed® válasza bco (#296) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Az esetek többségében 1 passig bőven elég futtatni.
A 86+ 2.11 elvileg naprakészebb, azt érdemes tolni.

ISOt valszeg azért nem tudod törölni, mert megnyitni akartad simán és bemountolódott pl. a daemon toolsodba vagy valami hasonló progiba (akár winimage). Keresd meg a virtuális meghajtót, unmount, aztán máris törölheted.

(#298) bco válasza Speed® (#297) üzenetére


bco
csendes tag

Köszi a segítséget!
;)

(#299) zsamsi


zsamsi
csendes tag

Sziasztok !

8 óra memtest után, nyitott házzal az alaplapi hőmérséklet 71 fok volt.(a proci csak kb. 50) :((
Ez normális ?
(a memtest lekapcsolása után néhány perc alatt vissza ment 45 fokra)
Köszi
Zsamsi

[ Szerkesztve ]

(#300) ALI_G


ALI_G
veterán

Ha a memtest86
7-8-9. tesztje az egyik ramon talál hibát akkor az kuka, vagy lehet, hogy az alaplap a rossz?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.