Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#44501) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Elromlott a telefonom, 35e Ft-ból szeretnék venni egy utódot. Pár hónapos telefonok is szóba jöhetnek, a hirdetések között már nézegettem, amim megtetszettek:
-Sony Ericsson Xperia mini(1 Ghz-s)
-Motorola Defy

Ti a kettő közül melyiket vennétek meg? Illetve még mit ajánlotok? :) :R

(#44502) jooker82


jooker82
nagyúr

Ez pöpec telefon.... :) 2GB Ram... :Y Ha valaki lát valahol eladót, szóljon... :R

LG G2 32 GB 4.4 AOS

(#44503) darál0w


darál0w
Jómunkásember

üdv

egy kis segítség kellene. :B

független telefont vennék 60-70K környékén...

főbb felhasználás telefonálás, email, egy kis netezés, minimális navi és zene.

két telot néztem eddig...HTC ONE V és Samu Galaxy S Plus

ha van jobb, meghallgatom, illetve segítsetek dönteni, ha nincs jobb :D

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44504) Sztanker


Sztanker
csendes tag

Sziasztok

Szerintetek HTC One V vagy Samsung Galaxy W vagy Motorola Defy+

Főleg neteznék rajta néha játék és sok zenehallgatás.
Fontos még a jó kamera

Előre is köszönöm a válaszokat :R

(#44505) szezso15 válasza Sztanker (#44504) üzenetére


szezso15
addikt

One V! :K

*Hajrá Loki!* i15+

(#44506) Sztanker


Sztanker
csendes tag

Ilyen egyértelműen?
Kaphatok pár érvet mellette vagy a többi ellen :U

(#44507) szezso15 válasza Sztanker (#44506) üzenetére


szezso15
addikt

A HTC-n a legfrissebb Android van, a többire ez a verzió már nem is fog kijönni. :) Remek kameraszoftver van benne, és magára a kamerára is nagon odafigyeltek, ebből a szembopntból rendben van. Zeneileg Beats Audio támogatás, hardverileg a másik két teló között van (ugyanaz a proci van benne, mint a Samsungban, csak alacsonyabb órajelen), de ez is elvisz minden mostani Android játékot, tapasztalat, ugyanilyen hardverű HTC-m van. :)

Remélem elég! ;)

*Hajrá Loki!* i15+

(#44508) Sztanker


Sztanker
csendes tag

Nagyon köszönöm :R
Akkor az lesz szerintem

(#44509) lsebestyen válasza darál0w (#44503) üzenetére


lsebestyen
addikt

HTC ONE V: sense, anyaghasználat, ICS, jól is néz ki, meg mondtad h HTC-re vágysz.

Sgs+: annyiból jobb, h super amoledes kijelzője van. Szebbek a színei, és szerintem jobban látszik napfénybe, vagyis én úgy vettem észre.

(#44510) darál0w válasza lsebestyen (#44509) üzenetére


darál0w
Jómunkásember

már megvan a döntés :)

HTC lesz elsősorban a sense és anyaghasználat miatt. :K

Aki viszkető seggel fekszik, az büdös ujjal ébred... :]

(#44511) lanagii


lanagii
csendes tag

Na, most pont a HTC One V-ről volt szó.. :DD Én az SE Xperia Neo-val hasonlítanám össze. A Neo-hoz az előlapi kamera miatt húzok, illetve arra is van 4.0.4, és hardverileg is majdnem egyforma, de az mégis 1 éves modell. Szerintetek? :F

(#44512) lsebestyen válasza lanagii (#44511) üzenetére


lsebestyen
addikt

És annyira fontos neked az előlapi kamera? :))

(#44513) Rotate válasza lsebestyen (#44512) üzenetére


Rotate
veterán

jó dolog szerintem :) nálam is alapfunkciónak számít...

(#44514) mbazsi válasza lanagii (#44511) üzenetére


mbazsi
tag

Nekem volt Neo-m, és most One V van, és szerintem sokkal jobb, bár én igénylem a minőségi házat, és a Neo műanyag nyikorgós háza minden csak nem minőségi.
Belsőre hasonlóak, ha a Senset nem vesszük számításba. Kamera is hasonló minőségű képeket lő.

[ Szerkesztve ]

(#44515) Csucsu88


Csucsu88
tag

Melyiket a kettő közül és miért? HTC Desire S vagy a Desire HD

[ Szerkesztve ]

(#44517) maggi1886076 válasza Csucsu88 (#44515) üzenetére


maggi1886076
addikt

amennyiert ezek mennek annyiert mar kaphatsz jobbat es ujabbat is.pl Htc one v

Asus Zenfone 2 551ML + Xiaomi Band Dropbox 54,88Gb Regisztráció: http://db.tt/aqH19dqW Flickr képek: http://www.flickr.com/photos/101977039@N08/

(#44518) snecizero válasza potyka126 (#44442) üzenetére


snecizero
senior tag

Samsung galaxy plus. Az a nyerő szerintem. Ha nem ilyet veszel akkor nagyon megfogod bánni. Nekem volt super amoledes telefonom és egyik kijelző sem ér fel ehhez . A samsung minőség és már bizonyított nem eleget. Az alcatel még csak most jött. A defy meg hát jó, de nem eléggé.

Ulefone Power Armor 21. * Jézus az út az igazság és az élet !!!*

(#44519) milestone


milestone
tag

Sziasztok,
Szerintetek normális dolog az, hogy nem tudok választani a SonyE Arc S és Defy+ között?
Eddig ZTE Blade-m volt, mellyel elégedett voltam, csak kissé lassúnak tűnt, ill. a hangminősége pocsék volt, egyébiránt korrekt kis készülék.
Régóta kiszemeltem a (sima) Defyt. Rendeltem is egyet 1 hónapja, amikor megint felbukkant a T-nél. 8 nap után visszaküldtem, mert elégedetlen voltam a kijelzőjével (fakó, sárgás, napfényben olvashatatlan). Később elfogadták a panaszomat és kicserélték egy Defy +-ra.
Igen ám, de pont aznap érkezett meg, amikor a Pannon féláron árulta a készülékeit 1 napig. És akkor megszédültem, megvettem (vélhetően az utolsó darab) Arc S-t, mely egy ideje nagyon tetszett.
4 napja vettem át a Defy+-t, 8 napja van meg az Arc S, és nem tudok dönteni melyik maradjon.
A Sonyban nagyon tetszik a külsője, stílusa, nagyon szépnek, elegánsnak találom. Gyönyörű, nagy a kijelzője (4,2"-es), szép színekkel, jól olvasható, erős napsütésben is (igaz, hogy a fehéregyensúllyal gond van, kissé pirosba hajló, nem szép a fehér). Gyors, és gyárilag van ICS (jelenleg a 4.0.4-et várják, a 4.0.3-as állítólag kissé bugos). Ám, ami az előnye (nagyméretű kijelző) az a hátránya is egyben. Nagy, tepsi, nem egykezes készülék, ráadásul nagyon vékony, ívelt a formája, csúszós, így nagyon könnyen kicsúszhat/pöröghet a kézből (valaki írt egy találó példát: többször előfordult, hogy megpördült a tenyerében, és kapkodott utána, mint egy csúszós hal után). Tehát nem stabil a fogása. A hátlap nagyon vékony, az egész készülék rendkívül törékenynek, kényesnek tűnik. Nincs GG.
Ezzel szemben a Defy+ olyan kis praktikus, szerethető. Nagyon jó fogása van, nincs az az érzése az embernek, hogy mindjárt kiesik a kezéből, és ha meg is történik, nem gond, bírni fogja (meg a vizet is). Tehát messze nem olyan kényes. Gyorsnak tűnik ez is, nagyon jó a támogatása (házi szeszfőzdék :). Persze, nem olyan látványos a kijelzője, ez is kissé sárgás, napfényben nem olyan jól olvasható, mint az Arc S, de még elmegy. Kártyafüggetlen! (fontos). Gyári 2.3.6 van rajta. Nagyon szeretem hangerejét (hangosabb, mint a Sony; simán lehet használni autóban kihangosító nélkül), jó a gyári Car dock, és az akkuja is erősebb (bár a Battery Monitor csak 1650-es látja; nem 1700-es a gyári akku?), tovább bírja, kb. 50%-al, mint a Sony. Annak nagyobb a kijelzője (4,2/3,7), erősebb processzor (1,4/1).
Wifije mindkettőnek gyengébb, mint a Blade-nek (annak kijelzője volt a legszínhelyesebb is, érdekes).
Sajnos nem vagyok (már) olyan "outdoor" alkat (meló reggeltől estig, meg gyerek, és 18 se vagyok már; tényleg, ma van a szülinapom :), tehát ezt az előnyét nem feltétlenül használnám ki. Viszont csak a Defyt merném nyugodtan zsebre vágni.
Ja, és nem fogok romokat cserélgetni, nem is értek hozzá, meg nincs is időm. Talán egyszer felteszek egy jót, és azzal marad.
Melyik maradjon? A Szép vagy a Praktikus?
Help...

(#44520) bdani94


bdani94
tag

Sziasztok!!

Szerintetek melyiket lenne Bölcsebb megvásárolni?
Kinéztem a Samsung Galaxy S2 és az iPhone 4S 16 Gb..Mind a kettöt egész Jó felételekkel ellehetne hozni..De Igazábol Nem tudom hogy melyik érné meg jobban hosszú távon..
Várom a tanácsaitokat.::)
Elöre is Köszi

Kütyük: Matebook d15 Samsung Galaxy S23 Galaxy Tab S8

(#44521) fagylalt válasza Vapor (#1) üzenetére


fagylalt
senior tag

Sziasztok!

Telefonvásárlás előtt állok. A jelenlegi Sony Ericsson K800i -met cserélném le egy okostelefonra. A váltás oka, hogy már kezd elavulni sajnos (5 éves lesz decemberben).

Újonnan szeretném megvásárolni a T-mobile -tól előfizetésre, ezért nem is írnék árkategóriát a lényeg annyi legyen, hogy először legfeljebb csak 80eFt kelljen otthagyni a szolgáltatónál és ne legyen több a havi díj, mint 10eFt. Kb. 3 évre tervezem. Szeretném, ha leírnátok a legjobbakat és a best-buy -okat is.
A használata: alapvetően telefon + sms; internet (talán ez a WAP), internet WiFi-vel, fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés.
Mit jelent a nyílt op. rendszert illetve mit a zárt? :F
Érintős telefont szeretnék.

Lenne is jó pár jelöltem:
- Apple iPhone 4S 32GB vagy 64GB
- HTC One X
- Samsung Galaxy S III (bár ez még nem jelent meg)
- Sony Xperia S (ha jól tudom a Sony legjobb mobilja)

Ami igazán megtetszett az a Apple iPhone 4S, bár nem tudom milyen rég óta van a piacon. Arra is kíváncsi lennék, hogy mikor jön a legújabb almás?

Köszönöm előre is a segítséget! :R

Üdv: Divi

[ Szerkesztve ]

(#44522) premete válasza fagylalt (#44521) üzenetére


premete
veterán

Iphone 4S-t javasolnám, a GB-okat találd ki.
@bdani97: Szintén az Iphone-t.

[ Szerkesztve ]

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44523) fagylalt válasza premete (#44522) üzenetére


fagylalt
senior tag

Elnézésedet kérem, ha bunkó lennék, de válaszolsz a többi kérdésemre is, ha tudsz légyszives?

Köszönöm! :R

(#44524) #04441088


#04441088
törölt tag

Sziasztok!
Elromlott a Blade-m, szeretnék venni egy utódot. Pár hónapos telefonok is szóba jöhetnek, a hirdetések között már nézegettem, de inkább újat vennék. Amik eddig szóba jöttek:
-Sony Ericsson Xperia mini(1 Ghz-s)
-Motorola Defy+

Ti melyiket vennétek a 2 közül? Illetve, ha tudtok hasonló árban(max. 50-55e Ft) jobbat, akkor várom :) :R

Szerk.: milestone:Boldog Születésnapot :)

[ Szerkesztve ]

(#44525) vivi433


vivi433
tag

Sziasztok melyiket arc s vagy wawe 3 fontos a jól összerakottság jó kijelző jó internet és elfogadható gps!!

Nexus 4

(#44526) agabe válasza milestone (#44519) üzenetére


agabe
addikt

arc s egyszeruen jobb telefon ha a hardvert, kepessegeket nezzuk.
ha neked funkcionalitasban jobban bejon a defy+, akkor viszont folosleges azzal foglalkozni melyik az elvileg jobb, mert (igaz fozott rommal) a defy egesz jo tud lenni, es ha ez eleg amit nyujt, akkor nem erdemes a jobb, de egyben szamodra kenselmetlenebb arc s-t megtartanod.

(#44520) bdani94:
volt aki s2-es utan valtott iphone 4s-re es elegedett vele, es volt aki iphone-rol s2-re es o is elegedett vele, es ami fontos egyik sem mondja az elozo telefonjara, hogy az milyen gyatra lett volna.
iphone-ban jobb a kamera kicsit, es a hangjara is ugyanez igaz, s2-esnek meg nagyobb kijelzovel jobb bongeszesi, esetleg filmnezesi elmenyt ad.
mindketto nagyon jo telefon a sajat korlataival, es hibaival amik az oprendszerekre is igaz...merulj el kicsit mindketto topikjaban, probald ki oket legalabb szemelyesen, es azutan csak te tudsz donteni.

#44521) Divi27:
a felsoroltak kozul az s3-as es az iphone 4S lehetne jo, bar az iphone 4S vetelytarsa inkabb a galaxy s2-es, aminel az S3-as mindenben egy kicsit jobb, de akkor is (ahogy az elobb irtam bdani94-nek) a ketto ket mas vilag, nem lehet egyertelmuen osszehasonlitani oket.
android vonalon mindenkeppen S3-at javasolnam (volt szerencsem kb 1 orat nyomkoraszni), viszont oriasi a kulonbseg a kijelzoben az iphobe-hoz kepest ami miatt lehet neked a samsung akar tul nagy is...ezt ki kene probalnod neked is, es termeszetesen az oprendszereket szinten.

[ Szerkesztve ]

(#44527) premete válasza fagylalt (#44523) üzenetére


premete
veterán

Pontosan nem lehet tudni, hogy mikor jön az új Iphone, de értékállóbb, mint a többi telefon.
Zárt rendszerű, azért is javasoltam.
De a kutyám már harapdálja a lábamat, vinnem kell sétálni.

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#44528) fagylalt válasza premete (#44527) üzenetére


fagylalt
senior tag

Értékállóságból akkor inkább már 64GB nem (32Gb helyett)? -remélem érthető- :)

Erre már csak a séta után válaszolj már, mert nehogy megegyen a kutyád miattam.
Nem venném a szívemre. :D

(#44529) vivi433


vivi433
tag

Még egy kérdés sima sgs t még lehet valahol kapni?

Nexus 4

(#44530) agabe válasza #04441088 (#44524) üzenetére


agabe
addikt

xperia-aknak jobb a hardvere, de a mini eleg kis kepernyovele rendelkezik.
ray, vagy neo (neo v) nem johet szoba? azok mindkettonel jobbak a normal kijelzo miatt... a defy+ csak fozott rommal kozelit az xperiakhoz, de nem eri el oket (kameraban sem), viszont tobbet bir egy feltoltessel, es talan valamivel kevesbe kell ra vigyazni (bar azt se dobalasra talaltak ki)

(#44529) vivi433:
csak hasznaltban...de ott is kaphatsz esetleg olyat amin van legalab meg egy ev gari, es hibatlan (elofizusat semmikepp ne vegyel senkitol, max feltoltoset, vagy fuggetlent, es a szamla is mindenkeppen legyen meg ne csaka a garilevel...gsm boltban sem ajanlott venni, mert annak az eredete telejesen homalyba vesz, es ha elofizus volt amit letiltanak, akkor gsm boltban max megvonjak a vallukat)

( #44528) Divi27:
valamikor osz kornyeken varhato...jopar honap meg az tuti.
egyszeruen mar csak azert is ertekallobb mert iphone. a 64GB - os ertekallossaga nem jobb, csak miutan uj allapotaban is dragabb, ezert hasznaltan is az (bar picit tobbet veszt aranyaiban mint a 32GB-os az tuti)...de ez csak az esetben erdekes ha el akarod majd adni, mert mondjuk 2 ev mulva erni fog (hasrautok) 50-60 ezer forintot (az eddigi trendek alapjan...de ez 2 ev alatt azert valtozhat is), mig egy galaxy s2-es meg kb 30ezer lehet majd...de az ertekvesztes attol is fugg mennyiert tudod beszerezni most a telokat.

[ Szerkesztve ]

(#44531) Pepeninho válasza milestone (#44519) üzenetére


Pepeninho
őstag

Boldog szülinapot.

Nem egyszerű a döntés. Én a praktikumra szavazok. Arc S és Atrix között vaciláltam. Jól döntöttem. MOTO

Ps4, p30 pro

(#44532) vivi433 válasza agabe (#44530) üzenetére


vivi433
tag

értem szóval akkor wawe 3 vagy arc s a fenti szempontokat figyelembe véve?

Nexus 4

(#44533) agabe válasza vivi433 (#44532) üzenetére


agabe
addikt

az a baj, hogy a vawe 3-at nem ismerem igazan, es a bada nem tunik sokaig tovabbfejlodo szoftvernek, de azt tudom, hogy jol ossze van rakva a telo.
a ketto rendszer kulonbsegei miatt nehez osszehasonlitani oket, es tenyleg nem ismerem a bada-t, ezert nem tudok sokat segiteni elmeletileg sem.

(#44534) vivi433 válasza agabe (#44533) üzenetére


vivi433
tag

Értem a rendszer nem érdekel csak azok a szempontok amiket írtam

Nexus 4

(#44535) #04441088 válasza vivi433 (#44534) üzenetére


#04441088
törölt tag

. , ? !

(#44536) marcusa válasza maggi1886076 (#44517) üzenetére


marcusa
addikt

A One V mitől lenne jobb? Kevesebb RAM, és akadozós rajta az ICS... DS szerintem a 3 közül a legjobb választás, kivéve ha nem szeretnél nagyobb kijelzőt.

:-)

(#44537) agabe válasza vivi433 (#44534) üzenetére


agabe
addikt

azokra a sajat tesztjeikben, es a sajat topikjaikban olvasva tudsz igazan infot kapni hacsak nem jon ide olyan akinek mindketto volt mar...de addig maradnak a fentebb irt helyek.

(#44536) marcusa:

desire s -re azt mondjak nem a legsikerultebb teloja a htc-nek, ezert nem is szoktak ajanlani azok akiknek mar volt.

[ Szerkesztve ]

(#44538) vivi433 válasza #04441088 (#44535) üzenetére


vivi433
tag

Erre gondoltam "Sziasztok melyiket arc s vagy wawe 3 fontos a jól összerakottság jó kijelző jó internet és elfogadható gps!!" Tehát mindegy hogy bada vagy android erre értettem!

[ Szerkesztve ]

Nexus 4

(#44539) marcusa válasza agabe (#44537) üzenetére


marcusa
addikt

Szerintem ezzel kapcsolatban félre informált vagy... A Desire S az egyik legjobban sikerült telefonja a HTC-nek, a topic-jában is szinte csak ezt olvashatod. Sok drágább és jobbnak mondott telefont leköröz sebességben és felhasználói élményben...

:-)

(#44540) fagylalt válasza agabe (#44530) üzenetére


fagylalt
senior tag

Mennyire biztos az az ősz? Az almások szeretik tologatni egy termék kiadásának az időpontját?

(#44541) milestone válasza #04441088 (#44524) üzenetére


milestone
tag

(#44524) staker: köszönöm :)

(#44526) agabe: jól megragadtad a lényeget, köszönöm a választ.

(#44531) Pepeninho: köszi neked is :)

[ Szerkesztve ]

(#44542) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok 85-ért melyik a jobb vétel? HTC One V vagy a HTC Desire s

(#44543) Frozzy válasza SG3rg0 (#44542) üzenetére


Frozzy
őstag

HTC desire S :R

[ Szerkesztve ]

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#44544) btudos válasza SG3rg0 (#44542) üzenetére


btudos
veterán

Desire S-ben több a RAM, hw-esen nagyjából ennyi a különbség, ez számíthat, illetve Sense 4.0A (1V) vs. Sense 3.6, ezeknek érdemes utánanézni, ezen túl a külső amiben különböznek, ott nálam a 1V nyer, de ez abszolut szubjektív.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#44545) SG3rg0 válasza Frozzy (#44543) üzenetére


SG3rg0
őstag

Csak a ram miatt?

(#44546) Frozzy válasza SG3rg0 (#44545) üzenetére


Frozzy
őstag

hát talán amiatt. meg nekem kicsit szivem csücske is ez a telefont mert barátnőmnek ez van. 2,5hónapja nincs okostelefonom csak egy butafonom :D így azt naponta fogom a kezeben és nagyon kiválló telefon. Július elején jön az ICS meg stbstb még jobb lesz :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#44547) SG3rg0 válasza Frozzy (#44546) üzenetére


SG3rg0
őstag

Wifi, gps, akku idő milyen?

(#44548) Frozzy válasza SG3rg0 (#44547) üzenetére


Frozzy
őstag

wifijére semmi panasz nagyon jó neki úgy van, hogy 3 szobával arébb van a WiFi és kb ugyanugy 3 falon át jön és elég jó így is a jel erősség. a GPS elég hamar talált annó nyáron jelet nem sokat használtuk kb 10percet így arról nem is mondanék mélyreható véleményt. az akku idő nagyon jó ha nem "Kockul" rajta sokat van amikor 5-6 napot is kibír telefonálásal. de amikor rá jön az ötperc kb 2-3 naponta tölti.. :) eredeti rendszer van rajta nem bütyköltem még rajta semmit csak ilyen appok voltak telepítve még rootolva sincs :)

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#44549) SG3rg0 válasza Frozzy (#44548) üzenetére


SG3rg0
őstag

Értem köszi a választ, egyre jobban hajlok a Desire S felé.

(#44550) btudos válasza SG3rg0 (#44549) üzenetére


btudos
veterán

Fogdosd meg mindkettőt vásárlás előtt, anélkül ne döntsd el :N

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.