Hirdetés

2024. július 1., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)

Hozzászólások

(#41451) premete válasza GabN73 (#41450) üzenetére


premete
veterán

Gondolom az iphone 4s-re gondolt most is: arra ácsingózik szinte minden postban, de sajnálja rá a lét. :)

Eladó laptop-tablet és kiegészítők: http://goo.gl/VPuKDH

(#41452) stilo18 válasza Kephamos (#41446) üzenetére


stilo18
addikt

Főnököm megcsinálta, hogy 3x kellett frissíteni 8 hónap alatt a Galaxy S-ét. 4x bement, mondta, hogy elég, kiverte a hisztit. Másnap mutatta, hogy nézd, jól sikerült a balhé és elővett egy SII-t. (Persze valami összeget fizetnie kellett rá!)

#PS5#C9/QN95#Xiaomi13TPro#SSArctisPro+DAC#Aonic50

(#41453) tvamos válasza GabN73 (#41450) üzenetére


tvamos
nagyúr

Az Atrix-szal nincs semmi baj! En enm latom azokat a szoros micsodakat, amit emlegetnek, hogy az zavarja a szemuket! A dokkolo, amit adnak hozza, az viszont marha jo cucc, mar szinte el sem tudom kepzelni az nelkul a telefont.

(#41451 ) premete: tok igazad van! Az (i4S) tetszik, meg az E30-as BMW. Majd probalom visszatartani magam!

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#41454) _stick_


_stick_
őstag

Sziasztok!
Lehetőség nyílt okos vásárlásra, mégpedig samsung ACE, ami a vodafone-nál az előfizetéses tarifámba 20e, vagy inkább 2 éves internet (TOPS) előfizetéssel 1ft, vagyis a 2 év alatt összesen 24e. Rákerestem ebben a topikban, de az "ACE" címszó alatt 90%-ban negatív hozzászólás volt. Érdemes e várni egy jobb vételre, vagy mivel első okos telefonom lenne, amin kitapasztalnám a lehetőségeket, belemélyülhetek az alkalmazásokba, jó lesz ennyiért az ACE? :R

(#41455) Moleman válasza _stick_ (#41454) üzenetére


Moleman
addikt

Nem, nagyon rossz telefon. Sony-t vegyél, vagy használt Defy-t.

(#41453) tvamos: Örülj neki, hogy te nem látod, én sajnos láttam, ezért van most Defy-m helyette. :D

[ Szerkesztve ]

(#41456) Frozzy válasza Moleman (#41455) üzenetére


Frozzy
őstag

Hát miután mondtad ezt a Pentile Mátrixos dolgot elmentem a Media Marktban és megnéztem egy kiállított SGSP-t és én is eléggé láttam és ha megvenném a telót tuti 100, hogy mindig azt figyelném és nagyon zavarna :S szóval inkább nem is veszek olyan telefont :D

 iPhone 14 Pro Max • AirPods Pro • Apple Watch S4 • MacBook Air 2017 

(#41457) mycso válasza _stick_ (#41454) üzenetére


mycso
veterán

Szerintem ennyiért az ACE jó vétel lehet, bár nem írtad, hogy még milyen lehetőségek vannak hasonló árban a te csomagodban???

Az, hogy az ACE rossz lenne, én megkérdőjelezném. (én ezt a 90%-ban negatív véleményeket sem találom)
Az ACE tudásából kiindulva, szinte mindenre használható, amire egy okos telefont lehet, kis kompromisszumokkal: böngésző flash támogatás nincs, HD játékok, videó anyagok lejátszása nem igen megy rajta...egyébként én tényleg nem tudok róla más negatívumot mondani. Viszont az tény, hogy nem mai darab már.
De tényleg tudni kellene, hogy ebben az áraban még miket tudnál elhozni.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41458) _stick_ válasza mycso (#41457) üzenetére


_stick_
őstag

Innen választhatok, kiemelt kategóriában, illetve TOPS (24x1000Ft) internet előfizetéssel. Nem nagyon ismerem az okos telefonokat, márka alapján meg nem vonok le következtetéseket, de ha csak az árat nézem, jó vételnek tűnik, kezdő okos telefon tulajnak.

(#41459) Lacika2332


Lacika2332
csendes tag

Sziasztok!
Okostelefon vásárlás előtt állok és megmondom őszintén nem nagyon vagyok tájékozott e téren, ez ügyben szeretném kérni a segítségeteket.
Elvárásaim:
-árkategória: 50-70 ezer forint között
-új
-hosszú távra tervezek
-androidost szeretnék
-amire használni szeretném: fotózás, videózás, zenehallgatás, filmnézés, netezés
-előnyt jelent a minél nagyobb kijelző
-örülnék ha naponta max csak egyszer kéne feltöltenem

Amiket eddig kinéztem: sony ericsson xperia neo, LG optimus black, motorola defy plus.
Ezekről esetleg valami vélemény? Vagy ebben az árkategóriában vannak jobb telefonok is?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#41460) defymoto


defymoto
senior tag

sziasztok!
Szerintetek megérné a Defy+-t az alcatel 995-re cserélni? kap ics-t! :)
Előre is köszi a választ! :R

[ Szerkesztve ]

(#41461) Kephamos válasza stilo18 (#41452) üzenetére


Kephamos
addikt

Mondtam az ügyintézőnek, hogy ez egy jellemző probléma. Aszonta', hogy a végfok így-úgy, majd a gyártó és ha ilyen nagyokos utánaolvasós vagyok, akkor nem kellett volna megvennem a telefont. Cserekészüléket nem tudtak persze adni, a 10 éves w810i-met használom most. Az internet előfizetés persze ketyeg közben. Elhúznak ezek a vérbe. Ha visszaküldik, akkor azon nyomban kérem a következő sorszámot és mehet még egy körre.

(#41462) ronda


ronda
aktív tag

Üdv!
SE Ray-ről váltanék (kevésnek találom az 512 ramot).
Nézegetem az iphone-t is (4s, ram itt is 512, de mégis gyorsabb), de van egy két dolog ami visszatart tőle. Android vonalon a HTC Rhyme aminek utánna olvasgattam. Abban kicsivel több ram vam. A saját topikjában,nem túl sok élet van, meg úgy általában nem sokat tudok a htc-ról, a sense felületről. De kicsit félek megint droidot venni.
Mit gondoltok/javasoltok.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#41463) CoolBoy323 válasza defymoto (#41460) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ÉN nem tenném...

egyrészt fürödtem már be szarkatellel, azóta rühellem, másrészt nem ér egy forinttal se többet SZERINTEM...

az ics nem hiszem h az alcatelen vmi sokat dobna...
de hát ízlések és pofonok...

(#41464) Gabesz77 válasza ronda (#41462) üzenetére


Gabesz77
senior tag

WP7 esetleg?

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#41465) defymoto válasza CoolBoy323 (#41463) üzenetére


defymoto
senior tag

az Alcateles előadás nagyon tettszett, és a készülék is, de köszi a tanácsot még nem volt alcatelem. Marad a Defy+ :)

(#41466) ronda válasza Gabesz77 (#41464) üzenetére


ronda
aktív tag

Még annyit sem tudok róla mint az iphone-ról... Illetve annyit, hogy egy cimbora 5 hónap után eladta (azt mondja nem az igazi még, majd talán később visszatér rá), másik két haver meg nemrég vett (800 ; 710), de meg nem beszéltem velük róla.

"Lehet-e jónak lenni egy rossz világban?" Galaxy S21

(#41467) CoolBoy323 válasza defymoto (#41465) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

majd mások úgyis megcáfolnak, de én még egyszer nem fogok alcatelt venni, pedig....... 2 volt, a 2.kal nagyon rábactam :S
OT 853 volt az illető...

amúgy semmi komoly előrelépés nem lesz a defyhez képest, sőt... az ics nem fog hozni rajta semmit, egy magos 1,4GHz-es procija van... húzd fel a defyd 1.4re és tessék :D
ott a CM9, ami már mindennapi használatra 8-90%ig tökéletes, és ez még csak a kezdeti stádium :)

(#41468) defymoto válasza CoolBoy323 (#41467) üzenetére


defymoto
senior tag

Húzni nem akarom, mert ha tégla lenne akkor mit csinálnék? :F

(#41469) Gabesz77 válasza ronda (#41466) üzenetére


Gabesz77
senior tag

Érdemes megnézni a lehetőségeket, főleg, ha nem igazán szeretnél androidot. Minden rendszernek megvannak a hibái, de ha egy stabil, gyors telefont szeretnél, akkor a WP7 jó választás.

Guns n' Roses, 2023. július 19.

(#41470) blt.62


blt.62
őstag

A HTC-nek a legújabb,legkomolyabb mobilja új tipusú képernyővel jelent meg? Szebb a kijelzője mint a samsung sgs2-nek?

MegtorloXp

(#41471) hallerlaller válasza blt.62 (#41470) üzenetére


hallerlaller
addikt

Igen.
Igen.

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#41472) nggabi válasza blt.62 (#41470) üzenetére


nggabi
nagyúr

jah
jah
:)

"szenyor dzsíííí"

(#41473) CoolBoy323 válasza defymoto (#41468) üzenetére


CoolBoy323
nagyúr

ha tégla lesz, csoda lesz :)

max nem fog bootolni, és jónapot, visszaállítod :)

1350en a sima defy full stabil, de 1.4en is lazán pörög... szal leccduit :DD

(#41474) axioma válasza Kephamos (#41446) üzenetére


axioma
veterán

En csak azert kerdeztem, hogy ha nem volt sim-csere mostanaban, es only2g jo, akkor lehet hogy egy ujabb tipusu sim-mel menne teljesen normalisan ez a telefon is, nem kene cserelni. Meg javittatni sem.

(#41475) bobooo válasza ronda (#41462) üzenetére


bobooo
addikt

Én egyáltalán nem értek egyet Gabesszal :DD szerintem jó választás az i4S de még az i! is a Rayhez képest és egy Apple terméken észre se veszed a kevés RAM-ot mivel az iOS a háttérben futó alkalmazásokat "lefagyasztja" így sokkal keveseebbet fogyaszt mintha ugyanez Androidon lenne. (saját tapasztalat) A WP7-es telókban nagyon rossz a hang minőség és az érintő kijelző se az igazi (nem érzékeli néha ha ráböksz) Én bátran ajánlom az iPhone-t :))

(#41476) spider80 válasza bobooo (#41475) üzenetére


spider80
őstag

wp7-en sem veszed észre,hiszen nagyjából hasonlóan oldja meg,mint az iphone. Amúgy meg attól,hogy 1-2 ember írta,hogy a beszélgetés hangminősége nem az igazi nokia lumia 710-en,abból arra következtettél,hogy az összes wp7-es teló hangminősége nagyon rossz??? Nekem omnia 7 van,és nagyon is jó a minősége. Mind a beszédnek,mind a zenének.

Samsung galaxy A5 2017-> Honor 9 Glacier Gray-> iPhone 7 32GB Silver-> Samsung Galaxy S8 black 64 Gb-> iPhone 7 plus Silver 256GB-> Samsung Galaxy S9 coral blue-> Redmi Note 5 64GB Black-> iPhone 7 32GB Silver -> Mi 9 T black 64 GB -> iPhone SE 2020 64GB Black -> Samsung Galaxy A71 128GB Black

(#41477) bobooo válasza spider80 (#41476) üzenetére


bobooo
addikt

a Lumiákra gondoltam a rossz hangminőség és a gyenge érintő panelnél :( :R

(#41478) mycso válasza _stick_ (#41458) üzenetére


mycso
veterán

Hát ebből a listából, ennyiért még mindig azt mondom, hogy jó választás az ACE.

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#41479) _stick_ válasza mycso (#41478) üzenetére


_stick_
őstag

Értem, köszönöm

(#41480) Rotate válasza bobooo (#41475) üzenetére


Rotate
veterán

"egy Apple terméken észre se veszed a kevés RAM-ot mivel az iOS a háttérben futó alkalmazásokat "lefagyasztja" így sokkal keveseebbet fogyaszt mintha ugyanez Androidon lenne"

szerintem amihez nem értesz, arról ne írj szakértően, mert ez így amit leírtál, kissé bullshit... :) nem fagyaszt az semmit, csak jobban van megírva... persze annak is megvannak a maga hiányosságai... mindenki döntse el neki mi fekszik jobban, de most már boldog boldogtalannak i4s-t mondotok, aztán lehet kb a fele a keret telefon vásárlásra :D

[ Szerkesztve ]

(#41481) Dikri


Dikri
tag

Sziasztok!

Kérdésem a következő lenne. Kinéztem két telot. Sony Xperia S, illetve a Samu Galaxy nexus. Ugy látom kb egy kategória. Melyik a jobb vétel? Illetve ha van alternativa akkor meggyözhető vagyok :)
A jelenlegi telom már ősrégi HTC Kaiser, anno amikor vettem a csucs volt.... Androiddal nincs tapasztalatom.

Fényképezés funkciot használnám szívesen ha elfogadható képeket készít. Illetve a neten keresztül telefonálnék vele sokat. Esetlegesen átlőném a netet róla a laptopomra nagyritkán.
Email és bőngészés. Filmnézés és zenehalgatás az nem jellemző.

Ami még fontos lenne hogy napsütésben szabadban is lehessen látni.

(#41482) bobooo válasza Rotate (#41480) üzenetére


bobooo
addikt

ő is nézte az i4s-t, írta - csak "kevés" neki a ram

Dikri: a két telefon körülbelül ugyan az, a kamera jobb az xperia S-ben én az xperiát javasolnám a helyedben egyrész olcsóbb és ugyanazt tudják másrészt az xperiában jobb a kamera

[ Szerkesztve ]

(#41483) kungzi válasza Dikri (#41481) üzenetére


kungzi
veterán

mennyi a max keret és milyen szolgáltatós vagy?

(#41484) Kephamos válasza axioma (#41474) üzenetére


Kephamos
addikt

Mikor vettem, akkor lecseréltettem a tizen x éves sim-et egy vadi újra. Azzal nem lehet gond.

(#41485) Rotate válasza bobooo (#41482) üzenetére


Rotate
veterán

de ettől függetlenül, ugye tudod, hogy amit az iOS-ről írtál az hülyeség? :)

(#41486) Dikri válasza kungzi (#41483) üzenetére


Dikri
tag

T-mobilos vagyok de nem feltétlenül szempont a szolgáltató. A keret, azért minél olcsobban :) De hosszabb távra veszem. A mostani is 4,5éves.

(#41487) bobooo válasza Rotate (#41485) üzenetére


bobooo
addikt

hülyeség de körülbelül ez az iOS multitask alapelve KB.

(#41488) kungzi válasza Dikri (#41486) üzenetére


kungzi
veterán

azért kérdeztem, mert a vodafone-nál a HTC ONE X 153.000Ft kártyásan. szerintem elég jó ár ahhoz képest, hogy most ez a legjobb telefon a piacon :D

(#41489) Rotate válasza kungzi (#41488) üzenetére


Rotate
veterán

papíron legjobb... de még kiforratlan, tapasztalatok sincsenek... aksi is gyenge a tapasztalatok alapján...

szerintem még butaság most ráugrani... én is beszoptam így az Optimus 2x-szel, megvettem az első hónapban, aztán szopikupon... jó, mondjuk LG-nél amúgyis nagyobb a rizikó faktor, de szerintem egy egészséges 1 hónapot nem ártana várni vele :)

(#41490) nggabi válasza Dikri (#41481) üzenetére


nggabi
nagyúr

note? :DDD az nem fog lemerülni ilyen használattól 2-kor :) persze a galaxy nexus olcsóbb egy kicsit (talán). sztem a sony kevés lesz üzemidőben neked... napsütés > samoled :D

"szenyor dzsíííí"

(#41491) Dikri válasza kungzi (#41488) üzenetére


Dikri
tag

Van ára... Egyébként a 4 proci az már szvsz tulzás. A laptopom is csak 2 magos :)

Note: jo lehet de meg kell nézni élőben, mennyire hatalmas. Mert azért telefonálás az elsődleges paraméter (ezt kihagytam)

[ Szerkesztve ]

(#41492) bobooo válasza Dikri (#41491) üzenetére


bobooo
addikt

esetleg tényleg egy note, 132k a nextel-nél függetlenül 2 év samsung gyártói garanciával

én hétvégén próbáltam ki élőben és egy nagyon jó "kis" telefon :DD

[ Szerkesztve ]

(#41493) nggabi válasza Dikri (#41491) üzenetére


nggabi
nagyúr

hangminőségben über :D wifi átlagos, gps is. viszont jól bírja a gyepát :) a méretét kb 2 nap megszokni... nagyon hekkelni se kell, gyári rom egy jó kernellel simán vállalható.

a nexust h őszinte legyek annyira nem ismerem, azt majd magadnak kell megnézned :)

"szenyor dzsíííí"

(#41494) MCGaiwer


MCGaiwer
addikt

Sziasztok,

Mobil vásárlást tervezek. jelenleg 1 jöhet szóba, mégpedig a Lumia900.
új hír hogy nyáron jöhet a WP8. Szerintetek érdemes lenne megvárni azt és a hozzá készülő nokia telefont, vagy vegyem meg most ezt? (oké hogy lehet majd frissíteni, de pl az új hardveres előírást, illetve az esetleges megnövelt felbontást követni nem)
egyáltalán nem sietős a dolog, szóval várni tudok.

Amazon.co.uk, £50 értékű Gift Card cserélhető/eladó

(#41495) btudos válasza Dikri (#41491) üzenetére


btudos
veterán

Esetleg az érintett telefonok topikjaiba érdemes bekérdezni, hogy mik az adott készülék problémái, vagy miben igazán jók, a tulajok biztos sokat tudnak segíteni :)

MCGaiwer: Szinte semmit nem tudni a WP8-ról, bár nekem is tetszik a 900-as Lumia, egyelőre nem cserélem le a HTC HD7-et, megvárom, hogy mit hoz nagy általánosságban az Apollo, hátha érdemesebb egyből az ahhoz készült készülékek között szemezni...

[ Szerkesztve ]

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#41496) fdisk


fdisk
őstag

Van vkinek tapasztalata nagy kapacitású akkukkal kapcsolatban?
2600mAh
3400mAh
Szimpatikus a 2600-as,mert úgy látom nem lóg ki a hátlap síkjából.
Tévedtem.kilóg :((

[ Szerkesztve ]

A célba először a csíkóhal ért be, a remény hal meg utoljára.De a reményhal megdöglött, az új kedvencem egy szarok rája! ¤¤¤

(#41497) hallerlaller válasza Dikri (#41481) üzenetére


hallerlaller
addikt

Egyik egy multimédiás csúcsgép, a másik pedig Az android zászlóshajó. Xperia S előnyök a jobb multimédiás képességek: nagyobb háttértár, jobb kamera. Galaxy Nexus előnyök: mindig friss szoftver, holo téma miatt jobb az összhang a play alkalmazásokkal, hátrány: csíkos kijelző. A Note meg még ezekhez képest is hatalmas. :D

Hisense 55U7HQ - Xiaomi 11i

(#41498) bacskait


bacskait
tag

Köszönöm a korábbi tanácsotokat (20-25 között kerestem, kezdőként). Nagyjából megfogadtam és vettem egy Wayteq-ZTE Libra-t, újonnan, függetlenül.
Még csak néhány napja van nálam és tanulgatom, de edig nagyon élvezem. A későbbiek meg majd kialakulnak. :-)

(#41499) herhi


herhi
tag

Sziasztok!
Gyors segítségre lenne szükségem, pontosabban páromnak ;] 3 perc alatt nem találtam infot róla, úgyhogy meg kell kérdeznem :B
Edzett üveges kijelző, ill hotspotként való üzemelés csak HTC tulajdonság vagy Samsung is tudja?
Mert Rhyme meg az S Plus 9001 között hezitál....szerintetek? :))
köszönöm :R

(#41500) tvamos válasza herhi (#41499) üzenetére


tvamos
nagyúr

Tudja azt mind! (A GB-sek tuti! Az Atrix is. :)) )
Szerintem inkabb az SGS Plus... (Bar nem vagyok AMOLED fan.)

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

Útvonal

Fórumok  »  Okostelefonok  »  Melyik okostelefont vegyem? -- Archívum 1 (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.