Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik az igazi absinthe?

Hozzászólások

(#1) Dominator


Dominator
aktív tag

Melyik az az igazi, minőségi absinthe, amelyiktől tuti lehet hallózni? Én úgy hallottam, a Matahari az, de a többi fajtát nem ismerem. Tudna valaki segíteni a témában?

(#2) Boyfish válasza Dominator (#1) üzenetére


Boyfish
senior tag

mi az hogy hallózni?
egyszer ittam valami szerbekkel, nem tudom milyen volt, de úgy kellett beállítani az ágyba, aztán meg eldönteni
olyan igazinak tűnt:)

[Szerkesztve]

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#3) rdi válasza Dominator (#1) üzenetére


rdi
veterán

mindegy csak zöld legyen és francia :))

Fej! Tor! Potroh!

(#4) atus válasza rdi (#3) üzenetére


atus
senior tag

De akár fekete is lehet... ;]

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#5) rdi válasza atus (#4) üzenetére


rdi
veterán

jah, jogos :)

Fej! Tor! Potroh!

(#6) Divi válasza Dominator (#1) üzenetére


Divi
aktív tag

Alkoholtol lehet halucinálni?

lá lá lá lá lá lá lá Lila Liba gá gá gá gá gá gá

(#7) atus válasza Divi (#6) üzenetére


atus
senior tag

Nem hinném. De a rendes absintheban nem csak alkohol van...

Ez bebizponyított tény, még a TV-ben is bemutatták! - by klepto

(#8) vicces válasza Dominator (#1) üzenetére


vicces
addikt

ez mi a szar??

:)

(#9) rdi válasza Divi (#6) üzenetére


rdi
veterán

mivel az alkohol kábítószer vagyis lehet. pl. fehér egereket :))

Fej! Tor! Potroh!

(#10) rdi válasza vicces (#8) üzenetére


rdi
veterán

olvasgass XIX századi francia és / vagy XX. századi amerikai írókat :)

Fej! Tor! Potroh!

(#11) Szeke válasza vicces (#8) üzenetére


Szeke
senior tag

vagy nézz johnny deppes hasfelmetsző jackes filmet :) abban is abszintot kortyolgatott a johnnyfiú :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#12) vicces válasza rdi (#10) üzenetére


vicces
addikt

kösz, inkább most nem. :)

:)

(#13) golyani


golyani
addikt

de télleg m iis ez???
én anyit tok h vmi pia amitől iszonyatosan be lehet baszni vagy vmi hasonló dolgot produkál...

(#14) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

2 napja néztem meg az Eurotrip c. filmet, abban is ilyet ittak, és jól beb*sztak tőle :D poén volt.

(#15) Szeke válasza golyani (#13) üzenetére


Szeke
senior tag

Ánizslikőr-szerű pia, jó keserű és hallucinogén.
Oscar Wilde írta róla: ''After the first glass, you see things as you wish they were. After the second, you see things as they are not. Finally you see things as they really are, and that is the most horrible thing in the world.''
Azaz: ''Az első pohár után olyannak látod a dolgokat, amilyennek szeretnéd. A második után olyannak, amilyenek valójában nem. Végül a dolgokat olyannak látod, amilyenek valójában, és ez a világ legszörnyűbb dolga. ''
Megjegyzés: gugli a jóbarátod :)

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#16) zabla


zabla
aktív tag

ha jól tudom, a hallucinogén abszintot fekete ürömből csinálták, a mostaniak meg fehér ürömből készülnek

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#17) tildy


tildy
nagyúr

Bővebben: link
Az abszint nem más, mint az előbbiekben említett ürömfű és egyéb fűszernövények desztillált alkohollal kevert elegye. A végeredmény az emberiség történetének (legálisan) legmagasabb, 65-75%-os alkoholtartalmú, iparszerűen előállított itala. Felszolgálása és fogyasztása körül egész kultusz alakult ki. A nagyméretű pohárba először 2-3 centi magasságig abszintet töltöttek, majd egy lyukacsos, ún. abszintkanálra kockacukrot helyeztek, melyre a pohár felett lassan vizet csurgattak. Az ital ettől átlátszatlan, egyesek szerint sejtelmesen foszforeszkáló, halván zöldes-sárgás színárnyalatot kapott. Innen ered korabeli beceneve is: zöld tündér (az ellenvéleményen lévők szerint inkább démon). Harcedzettebb abszintivók egyre kevesebb vízzel itták az egyre több, szinte tömény szeszt.


SZóval ürömfű.
Zabla jól tudod.A fekete üröm nem tartalmaz tujont.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#18) BLiNk3r válasza BLiNk3r (#14) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

érdekességképp az említett részt kivágtam és feltettem ide:
Bővebben: link

mod: én még nem láttam élőben sose, de ahogy Tildy írta ''sejtelmesen foszforeszkáló, halván zöldes-sárgás színárnyalatot kapott'' - a filmrészleten is így néz ki. Azért kipróbálnám :D

[Szerkesztve]

(#19) zabla


zabla
aktív tag

viszont az biztos hogy kegyetlen egy ital...töményen egyszerűen nem lehet meginni! egy fél literest higítottunk fel egyszer 2,5 liter kólával, de így se tudtuk 5en letolni

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#20) rdi válasza tildy (#17) üzenetére


rdi
veterán

Azt Te csak hiszed Tildy,
mert a legmagasabb alkohol foka legálisan ! a lengyel spiritusznak van ami 92 % !!!

Fej! Tor! Potroh!

(#21) golyani válasza rdi (#20) üzenetére


golyani
addikt

na ha te azt megiszod összeteheted a két kezedet h odafenn már ne kelljen..:)))
a spiritusz az nem emberi figyasztásra van kitalálva szal még mindig az abszint viszi a pálmát.

[Szerkesztve]

(#22) rdi válasza golyani (#21) üzenetére


rdi
veterán

Akkor lehet nézned fölfelé, mert én többször is ittam töményen !

És semmi bajom nincsen, csak néha hányok véreset... :)

Egyébként nem veszélytelen ital, én egyszer ivás közben elaludtam, úgy értem, hogy a poharat már nem volt időm visszatenni az asztalra.
*
Arról már nem is beszélve, hogy a kosher szilva is 72 % -os ?

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#23) vicces válasza rdi (#20) üzenetére


vicces
addikt

akkor te igyál azt! :D

:)

(#24) rdi válasza vicces (#23) üzenetére


rdi
veterán

na most abba is lehet sokmindent bele tenni, aztán higítani. Egyébként boltban vásárolható (de lehet hogy csak volt)

Fej! Tor! Potroh!

(#25) tildy


tildy
nagyúr

Nocak nocak..Hugi lebukott.aszongya itt nekem:
Csak magában igyam, ne igyak mást mellé, ja és negró íze van...
Hány éves is vagy hugi?:U:U:U

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#26) vicces válasza rdi (#24) üzenetére


vicces
addikt

van még belőle.
melóhelyen is fogy rendesen. de inkább csak a mérőpineket tisztitjuk vele. :))
én még nem kóstoltam

:)

(#27) I_Am válasza tildy (#17) üzenetére


I_Am
veterán

Puerto Rico-i rum, nem a hamis pacsnik, 92%.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) vicces válasza tildy (#25) üzenetére


vicces
addikt

18? ;]

[Szerkesztve]

:)

(#29) tildy válasza vicces (#28) üzenetére


tildy
nagyúr

17 és 9 hónap:Y

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#30) zabla válasza rdi (#20) üzenetére


zabla
aktív tag

az orvosi szesz is 92% és ha azt meghúzod tuti nem húzod tovább

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#31) golyani válasza I_Am (#27) üzenetére


golyani
addikt

tuti ???
nem 62,5?

(#32) I_Am válasza golyani (#31) üzenetére


I_Am
veterán

Mondom nem a pacsnik. :)

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) vicces válasza tildy (#29) üzenetére


vicces
addikt

valamit tudok, azt hiszem :D

:)

(#34) vicces válasza zabla (#30) üzenetére


vicces
addikt

én 96%-ra emlékszem.

jah, állitolag egy rokonom, még ''fénykorában'' azt itta. :)
...
jah, és melyik az a pia, amit a fagyasztóban szoktak tárolni?

[Szerkesztve]

:)

(#35) zabla válasza vicces (#34) üzenetére


zabla
aktív tag

lehet hogy igazad van...de az a 4% már tökmindegy:)
én spec az ouzot fagyasztva szeretem:)

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#36) BLiNk3r


BLiNk3r
senior tag

aki már ivott ilyet: tényleg úgy néz ki, mint a #18-ban belinkelt múviban?

(#37) zabla válasza BLiNk3r (#36) üzenetére


zabla
aktív tag

nem, de zöld

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#38) Jano


Jano
senior tag

Azt hiszem hogy a legnagyobb alkohol tartalmú a spic 80 valamilyen rum, jah és én azt hallotam hogy a zöld abszintban cannabis kivonat van.

A tudás érték!!!

(#39) Jano válasza Jano (#38) üzenetére


Jano
senior tag

és még mielőtt belém kötnétek már 18 vagyok igaz még csak 2 hónapja.

A tudás érték!!!

(#40) tildy válasza Jano (#38) üzenetére


tildy
nagyúr

AZ még jó is lenne, de egyébként is ürömfű, de sajna a zöld színt már csak színezéktől kapják ezek meg.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#41) zabla válasza Jano (#38) üzenetére


zabla
aktív tag

hüleség:) mármint a cannabiskivonat, mostanában ételszinezékkel zöldítik, régebben gyógynövényekkel
Látom Tildy uraság is vágja nagyon:DDD

[Szerkesztve]

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#42) Jano válasza tildy (#40) üzenetére


Jano
senior tag

Hát vmi ''okos'' oszt társam mondta szóval nem lepődök meg rajta, de az biztos hogy nagyon belehet tőle állni oszt kiránduláson akik ittak belőle elégé részegek voltak az biztos.

A tudás érték!!!

(#43) Side_ válasza tildy (#25) üzenetére


Side_
aktív tag

a negróíz az igaz_de a sok állat felhigította vízzel_így max valami sörállagú negrószörp lett belőle

''Van visszajelzés, tehát vagyok!''

(#44) Jano válasza Side_ (#43) üzenetére


Jano
senior tag

Én sajna nem ittam belőle nem hagytak nekem.

A tudás érték!!!

(#45) zabla


zabla
aktív tag

a negróíz meg az ánizstól van

Somewhere between Jesus dying on the Cross and a giant bunny hiding eggs, there seems to be a gap of information.

(#46) Gleatcher


Gleatcher
aktív tag

Bárki is iszik belőle csak óvatosan.
Erről van egy két jó kis sztori idei osztályirándulásról.
Erdélybe mentünk leruccanni négy éjszakára, és hát az ottani állapotokra felkészülve, na meg uccsó osztkir, ezért bevásároltunk két üveggel. Vettünk egy zöldet meg egy feketét.
Négyen terveztük, h kitart a végéig. A kis naivak:D:D
Első éjjel felbontottuk, majd amint lement, lassan leindult felfele, de szerencsére ki már nem jött, de a hatása frenetikus. Egy kis feles annyit használt mint egy liter vodka-bomba.
Nem semmi,
Hárman majd meghaltunk, de egyik srácon nem láccott semmi. Megivott vagy öt kis felessel és még mindig semmi. Lassan koccintgattunk mindenkivel, majd elkezdett kiürülni az első üveg. Hazamentünk a másikért a 80%-os feketéért. Mire visszaértünk, a srác már eltűnt. Kiderült, h bement a helyi kultúrközpontba, a kocsmába. Hej de jó is volt ott.
Ittunk hárman még vagy 0,7l-t és aztán volt buli egész éjjel.
Egy darabig.
Összeismerkedtünk két helyi sráccal, akik elvből utálják a budapestieket. Nagy nehezen, illetve folyékonyan (ahogy tőlünk tellett:D:D) elmesétük, h mi nagyon mesze lakunk bp-től és utáljuk őket mi is, meg hogy a határ semmit sem jelent, meg hogy a szív a fontos, meg turulmadár meg minden...Jó is volt, mert közölték, ha bp-iek lennénk felhúznának minket az első fára.
Később már lazán táncoltunk a román népdalokra a virágágyásokban (!), majd kiderült hogy aza srác, akin (elvileg) nem fogott az abszint, alig áll a lábán, lábain. Ideje volt hazaindulni vele.A hazaút kábé 500 méter volt, ezt megtettük kábé 2 óra alatt, mert az úriember elaludt útközben és egy 80kg-os izomarcot nem könnyű hazahúzni, Útközben elhagytuk a vadiúj rolex óráját is, nagy kár érte nem vol olcsó...
Otthon lefektettük, betakartuk, adtunk neki jóéjtpuszit és elindultunk visza bulizni. Haveromék jönnek, h kirúgtak minket a kocsmából, mert záróra lett volna, de mi ezt nem hallottuk. Kihívták az ofőt és elrendelte a takarodót. Mindenki visszavonult kivéve az alvó srácot. (Ekkor ugye már benne volt vagy egy liter abszint) Mi is lepihentünk csilloutozni, majd arra lettünk figyelmesek, hogy az arc sugárba hányja szét a szobát. Kellemes szag volt utána az hétszentség.
A gyerek meg aludt tovább.
Ráhúztuk a fejére a szemeteskukát, hogy ne legyen olyan büdös, feltéptük az ablakokat, de még nekem is sikerült majdnem rárókázni. Rugdostuk, h kelljen már fel, de semmi reagálás. Behúztuk a fürdőszobába az öt szobán keresztül (10centis küszöbökön kopp-kopp-kopp a fej, de mind1), majd beb@***tuk a kádba. Bazi nagy KOPP!!! Rá a hideg vizet, hogy ébredjen fel. Hideg volt az éjjel, meg ne fázzon, inkább meleg vizet. Kicsit elszúrtuk, mert kicsit forró lett, de semmi reagálás. Közben elkezdtünk takarítani. A srácra én vigyáztam és alvás közben elngedtük rá a mostmár langyos vizet. Nem volt semmi az arc. gyakori idegrángások és rémálmok gyötörték (főleg a faágakkal volt baja).
Hajnal négyre kitakarítottunk és lefeküdtünk alukálni (végre!!!)
Másnap a srác első kérdése:
Hol vagyok?
Miért vagyok meztelen?
Mi történt este 8 óra után?
Nem akartuk elölről kezdeni, de a sráctól megvontuk a piát a többi éjszakára (el is fogyott az összes abszint az első éjjel, de az üvege megvan!!!!) és nem volt több gond vele. Ja és még jön nekünk fejenként egy életmentéssel

Na a lényeg, hgy óvatosan ezzel a piával, pláne 20 év alatt.
Egyébként mindenkinek ajánlom, kellemes hangulatot varázsol a negrós ízével. (de a hatása már más...:DD)

A nők áramot vezessenek, ne autót!!!

(#47) vicces válasza Jano (#42) üzenetére


vicces
addikt

az osztálytársak mindig hülyességeket beszélnek..
nem vetted még észre?

:)

(#48) tildy válasza zabla (#41) üzenetére


tildy
nagyúr

Sosem ittam még abszintot. Tequilát is csak egyszer próbáltam...Mint mondtam nem szimpatizálok az alkohollal.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#49) neduddki válasza Szeke (#11) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

From hell??? Nkem nagyon begyiutt : - )))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#50) neduddki válasza tildy (#29) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

Surgosen mk kell dorgalni aszt ahugit:- ))) elvallahjatom???: - ))))

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Melyik az igazi absinthe?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.