Hirdetés

2024. május 22., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:24:18

LOGOUT.hu

Vírusirtó Topic 2019

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46151) Fandango válasza GEPESZ66 (#46146) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt azért tedd hozzá:

Adguard Content Blocker is an app that will block all ads only in Yandex Browser and Samsung Internet browser without requiring you to root your device. Adguard Content Blocker doesn't block ads in any other apps.

(#46152) junior11 válasza Kékes525 (#46149) üzenetére


junior11
veterán

Bocsi, nem válaszként szántam.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46153) GEPESZ66 válasza Fandango (#46151) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Igazad van.
Viszont én a gyári Samsung böngészőt használom.
Ahhoz az Adblock Fast-ot raktam fel, ami 2016.május óta nem frissült.
Ezért elgondolkodtam az Adquard felrakásán, a Play áruházból.
Nekem nem gond, ha az alkalmazásokat nem szűri.

(#46154) ƵøŁĭ válasza Kékes525 (#46140) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Igen.Értelemszerűen a beállítások almenüben részletezve van a frissített szűrök állapota .

[ Szerkesztve ]

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#46155) Kékes525 válasza ƵøŁĭ (#46154) üzenetére


Kékes525
félisten

Nem arra gondoltam ami az általad feltett képen látható, azt nekem is mutatja:

Ha a frissítések ellenőrzését megérintem, akkor a beállításokban a kipiáltak közül egy előreugró ablakba 1-2 másodpercig kiírta, hogy melyiket frissítette. Most csak a beállításokban látom a frissítés időpontját.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46156) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, Win10 creators update, Defender aktív, Edge böngésző+Smartscreen mellett a Chrome-ot is használom - milyen biztonsági bővítményt javasoltok hozzá, amit érdemes ublock mellé felrakni pl. Avira browser safety vagy vmi hasonló jó lesz? Ha maga az antivírus az adott gyártótól nincs telepítve lehetséges ingyen használni ilyen biztonsági bővítményt Chrome-ra? Köszi.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46157) Ronam


Ronam
addikt

Sziasztok!

Ingyenes vírusirtók közül melyiket érdemes használni? Eddig 360 Total Security volt fenn, de elég rosszakat olvastam róla mostanában.

(#46158) Fandango válasza Ronam (#46157) üzenetére


Fandango
veterán

Mit olvastál róla, mert elég sok hülyeség kering a neten a termékről.

(#46159) junior11 válasza Ronam (#46157) üzenetére


junior11
veterán

Szia, Avast és Avira szokott ajánlva lenni, olvasd át az összefoglalót, hátha segít.

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46160) Ronam válasza Fandango (#46158) üzenetére


Ronam
addikt

Nem emlékszem, hogy hol olvastam róla, de azt írták, hogy az utóbbi időben elég megbízhatatlan lett. Akkor ez baromság?

(#46159) junior11: Megnézem, köszi!

(#46161) Fandango válasza Ronam (#46160) üzenetére


Fandango
veterán

Erről nem hallottam, hogy megbízhatatlan lenne, de akkor inkább használd ezek közül valamelyiket:
CCAV, CAV, Avast

(#46162) Jim74 válasza #98452736 (#46115) üzenetére


Jim74
nagyúr

Eset Smart Securityn kívül van még más opció?

(#46163) Ga3rieL válasza junior11 (#46159) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Azt mondták tavaly,hogy az Avast,az cseh csoda, és hogy folyamatosan meghekkelik a frissítő szervereiket.És olyankor nem azt tölti le,amit kéne,hanem kártékony kódokat. gondolom én. Valaki erről tud e valamit?

(#46164) Kékes525 válasza Jim74 (#46162) üzenetére


Kékes525
félisten

KasperskyTotal Security

"MONEY – Boosts security for online shopping and banking

Every time your family goes online shopping or banking, cybercriminals could be watching. So our unique security helps to protect money and account details – to stop fraudsters stealing them.**"

"KIDS – Defends kids against more risks… via Kaspersky Safe Kids

The Internet can be a dangerous place for children. Kaspersky Safe Kids helps you find better ways to keep your kids safe – on PC, Mac, iPhone, iPad and Android devices. With device usage scheduling, GPS safe zones, notifications about suspicious activities and summaries of what they search, see & share… you can stay connected with your kids and help keep them safe."

Jókat írnak róla, de nincs tapasztalatom vele. Nekem az Eset Smart Security van meg, az nekem tökéltetés.

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46165) Jim74 válasza Kékes525 (#46164) üzenetére


Jim74
nagyúr

Köszi :R, jelenelg KIS-t hasznalok :D

(#46166) GEPESZ66 válasza Ga3rieL (#46163) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Ilyenről nem olvastam.

[ Szerkesztve ]

(#46167) Kékes525 válasza Jim74 (#46165) üzenetére


Kékes525
félisten

Az jó! :D Amúgy milyen?

Más.

A WAR megint furcsaságokat produkál. A System tray iconja azt mutatja, hogy védett, viszont a program műszerfala pedig azt, hogy nem. :D Ráadásul nem müködik a védelem bekapcsolása (azért mert müködik?). Most mi az igazság? :F Elküldtem nekik ezt a csodás képernyő képet, a hiba leírásával és lefuttattam a WinAntiRansomDiags.exe, az pedig elküldte az elemzését.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46168) Ga3rieL válasza GEPESZ66 (#46166) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

egy másik oldalon irták.már nemtudom hol

(#46169) blattida válasza Ga3rieL (#46163) üzenetére


blattida
nagyúr

Csak azt tudnám, hogy ki az az állat, aki ilyen bődületes baromságokat terjeszt/talál ki! :F :W :((( Adatbázis oldalról nem lehet kártékony kódot futtatni, a programok saját sebezhetőségeit sem így használják ki (túl nagy meló, túl kis nyereség). Az exploitok valók/használatosak erre, ám azokat sem a saját szervereikről kapják meg, hanem a gondolkodás nélküli felhasználók segítségével szerzik be.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46170) #41473792


#41473792
törölt tag

Adguard pc verzión melyik szűrőket érdemes bekapcsolni?

(#46171) Ga3rieL válasza blattida (#46169) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Amúgy az Avast hányadik legmelegebben ajánlott kergető pl. a TOP 5-ből? :U
És W 10-re, azért inkább kell még 3ik féltől származó kergető, vagy már elég kielégítő a Win 10 beépített védelme? A napokban olvastam,hogy némelyek árthatnak ha felteszünk 3ik féltől származó kergetőt. Erről ki mit,hogyan tud?

[ Szerkesztve ]

(#46172) Dhampir válasza Ga3rieL (#46163) üzenetére


Dhampir
félisten

Eszerint évek óta gondtalan tudatlanságban élünk az Avast Free-vel. :)

(#46173) GEPESZ66 válasza Ga3rieL (#46171) üzenetére


GEPESZ66
veterán

Én az Avast IS-t használom, Eset-et váltottam, mert lett hozzá 1 éves kódom .
Elégedett vagyok eddig vele.

(#46174) blattida válasza Ga3rieL (#46171) üzenetére


blattida
nagyúr

Fizetősök között nincs benne a top 5-ben, viszont az ingyeneseknél benne van a top 3-ban.
Ha tudatos felhasználó vagy és nem jársz veszélyes vizeken, akkor a defender is elegendő.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46175) Ga3rieL válasza blattida (#46174) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Itt- ott Ncore :D

(#46176) Ga3rieL válasza Ga3rieL (#46175) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

És a TOP 3-ből melyik a legelső?

(#46177) lacoka007


lacoka007
tag

Erről mi a véleményetek? Abelssoft.AntiRansomware [link]

Ha rövid a karod, akkor dobd el a francba!

(#46178) blattida válasza Ga3rieL (#46176) üzenetére


blattida
nagyúr

Védelem szempontjából a comodo, más aspektusból meg kinek, mi a fontos, mi tetszik, mik az igényei, hogy viselkedik az adott program az adott számítógépen stb.
Fizetősöknél nem tudok egyértelműen elsőt mondani.

lacoka007
Mivel az is egy speciális viselkedéselemző fehér és fekete listával, ezért, valószínűleg nem hatástalan, de konkrét, saját tapasztalatom nincs vele, ki kell próbálni.

[ Szerkesztve ]

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46179) Ga3rieL válasza lacoka007 (#46177) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Ábel ? :D Most hallom ezt először. Első rálátásra nagyon nem bizalomgerjesztő. De más hátha tud valamit róla.

(#46178) értlek. azért köszi.

(#46180) blattida válasza Ga3rieL (#46179) üzenetére


blattida
nagyúr

Egy védelmi program megítélésében semmi keresnivalója nincs a hallásnak vagy a vélésnek, nem egy hangszerről vagy egy motorról van szó...

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46181) Ga3rieL válasza blattida (#46180) üzenetére


Ga3rieL
senior tag

Tiszta új, nekem gyanus. nemtudom elmagyarázni,de van egy olyan érzésem,hogy avval szívás lesz. Habár persze tévedhetek, de majd kiderül.

(#46182) blattida válasza Ga3rieL (#46181) üzenetére


blattida
nagyúr

Az abelssoft nem új, csak ezen a területen nincsenek régóta. Amúgy is, a különféle antiransomware megoldások eleve újak, nincs belőlük régi. Az más kérdés, hogy az íróik közül többen már régóta hips-eket fejlesztenek, de ez nem garancia semmire.

Gauranga! हरे कृष्ण हरे कृष्ण कृष्ण कृष्ण हरे हरे || हरे रामा हरे रामा रामा रामा हरे हरे||

(#46183) Semplar válasza #41473792 (#46170) üzenetére


Semplar
őstag

Nekem ez a 18 szűrő fut P4 -es gépen CIS 5,12 mellett:

Plusz még be van állítva hálózati kapcsolatoknál az AdGuard DNS:

“Don’t worry, nothing gets away here, the place belongs to the Mafia.”

(#46184) junior11


junior11
veterán

Sziasztok, milyen online scanner-rel ajánlott leellenőrizni egy gépet? Pl. Eset online scanner-t ismerem, van még más gyártóknak is vmi hasonló, tudnátok estleg ajánlani vagy elég ilyen célra az Eset és mondjuk a MBAM free? Köszi.

Amúgy most teljes ellenőrzést végez a Win10 alkotói frissítés alatt a Defender, de rémesen lassan csinálja...

[ Szerkesztve ]

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46185) Mikulásbá válasza junior11 (#46184) üzenetére


Mikulásbá
nagyúr

Kaspersky Rescue Disc

(#46186) junior11 válasza Mikulásbá (#46185) üzenetére


junior11
veterán

Köszi, rá is mókolom egy pendrive-ra.

The Truth Is Out There - Az igazság odaát van

(#46187) Kékes525


Kékes525
félisten

A system tray fölött jelent meg, fél órája. Automatikusan az x-re klikkeltem. Eltűnt, azóta sem láttam. Semmi más tünetet nem tapasztalok. A HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit, adwcleaner_6.045.exe, herdProtectScan nem talált semmit. Az alapvédelmem ESS 10, és WAR. Windows 7 64bit pro. Mi ez a tojás reklám? Érdemes húsvétra vennem? ;] Ja az már elmúlt, majd jövőre. Firefoxom v53 + ublock origin szigorúra állítva + Decentraleyes. Azt hiszem ezek a legjobbak közé tartoznak. Másrészt mindig megszokott helyen barangolok. Ma egy kicsit kivétel volt.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46188) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

Sophos Home új verziója hamarosan elérhető lesz .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#46189) daimonion válasza ƵøŁĭ (#46188) üzenetére


daimonion
senior tag

Újdonságok listája esetleg elérhető ? lesz valami változás vagy marad a "jól megszokott" webes dashboard ahol mindent lehet intézni ?

(#46190) gjo válasza ƵøŁĭ (#46154) üzenetére


gjo
tag

Ti a hufiltert hogy importáltátok hogy frissüljön is? Androidon.

(#46191) ƵøŁĭ válasza daimonion (#46189) üzenetére


ƵøŁĭ
veterán

Majd egyszer itt lesz elérhető .

(#46190) gjo
Még nem csináltam .

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#46192) ƵøŁĭ


ƵøŁĭ
veterán

VIPRE® Advanced Security for Home

(ง'̀-'́)ง(ง'̀-'́)ง

(#46193) Kékes525


Kékes525
félisten

Ma reggel ismét előjött. Annyi a változás, hogy a sandbox hibát jelzett. Nem tudom, hogy összefügg e vele. Most is megnéztem ezekkel (HitmanPro, Malwarebytes Anti-Malware, Emsisoft Emergency Kit, adwcleaner_6.045, herdProtectScan), frissített adatbázissal + F-SecureOnlineScanner, Dr. Web Antivirus és Norton Power Eraser-el és ismét SEMMI. Változatlanul ott díszeleg a jobb alsó sarokban a reklám :W :

Segítsetek! :R

Most nézem a free KasperskySecurity Scan-al.

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46194) kory24


kory24
őstag

Bocsi, közben megtaláltam megoldást.

[ Szerkesztve ]

(#46195) Kékes525 válasza Kékes525 (#46193) üzenetére


Kékes525
félisten

Free KasperskySecurity Scan + Norton Security Scan + avast + Ad-Aware Free Antivirus+ 11 + Avira Free Antivirus 2017 + AVG Free Antivirus 2017

SEMMI! Nem találták meg. Minden OK jelezték. Néhány biztos vakriasztás volt (foobar pluginok és nirsoft utilities).

Most újraindítás után nem jelentkezett. De valószínű, hogy megvan, mert tegnap is csak az első indítás után jelentkezett.

Mivel próbálkozzak még?

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46196) #54715584 válasza Kékes525 (#46195) üzenetére


#54715584
törölt tag

Ez nekem nem vírusnak tűnik, hanem egy feltelepített pdf architect nevezetű program reklámja csak. Pontosabban ajánlata. De mivel mai napig érvényes az ajánlat, holnapra eltűnik. :)

Automatikusan induló programok között is nézted?

Próbálj ki egy usb-s rescue disc-et.

[ Szerkesztve ]

(#46197) Kékes525 válasza #54715584 (#46196) üzenetére


Kékes525
félisten

Ez lehetséges, mert van ilyen a rendszeremben, PDF Architect 4 és PDFCreator, szervizben vannak a programjaik automatikusan indítva. Ezek a PDF creatorral kerültek fel. Így már értem, hogy miért nem tetszik néhány kergetőnek ez a program. Sajnos szükséges a ChekmePro EKG-hoz, mert ez készíti el PDF formátumra az EKG-t. A ChekmePro ezt hívja meg automatikusan. Amúgy jól dolgozik. Más gyanús file nincs az automatikusan indulók között.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Minden számítógép füsttel működik, ha kimegy belőle, akkor nem működik.

(#46198) DeathAdder


DeathAdder
veterán

Hali.

Avast tűzfal -> piros torrentek a uTorrent kliensben

Visszakerestem itt, ismert hiba, csak a megoldásból egy árva szót nem értek(#46038)

Mit kell itt pontosan beállítani? :)

(#46199) csákány. válasza DeathAdder (#46198) üzenetére


csákány.
aktív tag

Csak úgy mondom, hogy amit SP4C3 javasolt, azon én már rég túl voltam. Utána viszont újra megpróbáltam úgy, hogy az alap Microsoft szabályokat is kitöröltem az alkalmazásszabályok közül(szóval mindent), és újraindítottam, na akkor már nem volt hajlandó rendesen elindulni a gép-szóval ment az Avast IS a levesbe. Amúgy ez már egy visszatérő probléma, az Avast IS tűzfal modulja, már régóta nincs jó barátságban a utorrenttel.
Most újra Bitdefender IS van, és semmi gondom sincsen.

[ Szerkesztve ]

(#46200) DeathAdder válasza csákány. (#46199) üzenetére


DeathAdder
veterán

Bakker, köszi :((( én meg nagy nehezen rávettem magamat hogy vírusírtót váltsak. Ehh :(

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Vírusirtó topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.