Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#4051) ripla válasza PuMbA (#4050) üzenetére


ripla
őstag

Na és akkor az miért van, hogy pl. YT-on átjön a különbség egy 1080p és egy 2160p felvétel között, ellenben filmeknél nem látok különbséget egy 1080p és egy 2160p film között?

[ Szerkesztve ]

(#4052) PuMbA válasza ripla (#4051) üzenetére


PuMbA
titán

Pár dologtól függ. Egyrészt milyen filmről van szó? A sok számítógépes effektet tartalmazó filmeket csak 1080p-ben készítik el -, mert szegény gépek nagyon lassúak, ha 2160p-ben kellene számolniuk -, tehát hiába adják ki 2160p-ben őket az csak szinte pénzlehúzás.

[ Szerkesztve ]

(#4053) ripla válasza PuMbA (#4052) üzenetére


ripla
őstag

Mozifilmek, bármelyik 5 évre visszamenőleg. Sima jeleneteknél is, ahol 2 ember dumál, ott sem látszik ennyire élesnek a kép.

[ Szerkesztve ]

(#4054) PuMbA válasza ripla (#4053) üzenetére


PuMbA
titán

Mivel ebben az évben kezdték el jobban 2160p-ben utómunkázni a filmeket, kivéve a szuperhősös meg Transformers-szerű nagyok sok effektet tartalmazóakat, ezért az ennél régebbiek természetesen 1080p mind, szóval nem is kell nagyon látnod semmit :)

[ Szerkesztve ]

(#4055) Shing


Shing
őstag

Szerintem ez egyszerűen a downsampling eredménye. Sokkal lényegesebb információkat tartalmaznak a pixelek. Ha ráélesítesz egy képre akkor is növekszik a helyigénye, pedig ugyan annyi pixelből áll. Itt pedig nem is "csak" élesítés van, hanem valós információt kapott minden képkocka.
Néha recések is az élek kontrasztosabb helyeknél+vibrál néhány a részlet. Nyílván ezt filmeknél nem engedhetik meg. Amúgyis szénné vannak mosva a 24FPS miatt, szóval már csak amiatt sem látsz annyi értelmes részletet.

Egyébként tényleg durván néz ki, de kontraszt arányból is kihozták a maxot. Amúgy bármilyen 4k felvételt megnézel az élesebbnek fog tűnni, ez nem a HDR hatása. Told be ezt 8k-ra, sokkal élesebbnek tűnik a kép itt is, pedig a monitor pixelszáma nem növekedett meg csoda módjára.

(#4056) ripla válasza PuMbA (#4054) üzenetére


ripla
őstag

Azért jó lenne valahogy megoldani, hogyha van egy 4k-s filmem, akkor 1080-as monitoron ilyen tűéles képet lássak, tetszene. :)

(#4055) Shing
Ja-ja, ezt néztem már, ez alap 4k beállítással is beszaggat néha, 8k-val meg szinte végig. :D

(#4057) PuMbA válasza ripla (#4056) üzenetére


PuMbA
titán

A 4K-s videó felbontás, ahogy írtam, nem garantál 4K-s filmet :) Ha a videó felvételi és utómunkálatai is 4K-ban zajlanak, csak akkor beszélhetünk 4K filmről. Átkonvertálhatok egy VHS kazettát is 4K felbontásba, de attól nem lesz 4K-s.

[ Szerkesztve ]

(#4058) ripla válasza PuMbA (#4057) üzenetére


ripla
őstag

Értelek, csak azt mondom, hogy jó lenne egy ilyen megoldás, hogy átkonvertálok egy 4k filmet és 1080-on ilyen túéles lesz a kép. :)

(#4059) PuMbA válasza ripla (#4058) üzenetére


PuMbA
titán

Sajnos nem hasonlíthatod össze a kettőt, mert az a YouTube videó valószínűleg igazi 4K, a filmek, amiket nézel, azok meg csak 1080p-sek :) Bármilyen videó lejátszónak meg kell oldania a leskálázást hasonlóan tűélesen, tehát nem szükséges az átkonvertálás, ha a forrás anyag tényleg 4K-s.

[ Szerkesztve ]

(#4060) ripla válasza PuMbA (#4059) üzenetére


ripla
őstag

Pedig elvileg 4k kell hogy legyen, mert ctrl-j megnyomva is azt írja, hogy 3840*2160, 16:9. :)

(#4061) PuMbA válasza ripla (#4060) üzenetére


PuMbA
titán

Az első válaszom óta próbálom elmondani, hogy a számok nem jelentenek semmit, mert a mennyiség nem jelent minőséget :) Ahogy leírtam, ha egy VHS kazettát átkonvertálok 3840x2160-ra az ugye attól nem lesz 4K minőségű. Érted már? A filmkészítők elkészítették a filmet 1920x1080-ba, majd kiadják 4K Blu-ray-en 3840x2160-ba, de ettől még a valós képminősége 1920x1080 felbontás körüli lesz. Ha egy filmet 3840x2160-ban készítettek el, ott nincs ilyen probléma.

[ Szerkesztve ]

(#4062) ripla válasza PuMbA (#4061) üzenetére


ripla
őstag

Értem. :) Akkor ezek szerint kár reménykednem addig, amíg a mozifilmek sem jönnek valós 4k felbontással.

(#4063) PuMbA válasza ripla (#4062) üzenetére


PuMbA
titán

IMDb-n meg tudod nézni, hogy mi valós 4K és mi nem :) Beírod a film címét a keresőbe, lejjebb görgetsz és rákattintasz a "See full technical specs »" linkre és ha olyat látsz, hogy "Digital Intermediate (4K) (master format)", akkor az 4K, de ha olyat, hogy "Digital Intermediate (2K) (master format)", akkor FullHD :)

[ Szerkesztve ]

(#4064) Warpig


Warpig
aktív tag

Sziasztok!
Hogy tudom beállítani, hogy látszódjon léptetés közben az idő illetve a hangerő?

Idő vagyok, világok hatalmas pusztítója. Azért jöttem, hogy megsemmisítsek minden embert.

(#4065) ripla válasza PuMbA (#4063) üzenetére


ripla
őstag

Hát pedig ez az.
"Cinematographic Process: ARRIRAW (3.4K) (source format), Digital Intermediate (4K) (master format), Dolby Vision (Dolby Vision) " :) Mégsem jön át ennyire a tűélesség, mindegy. :)

[ Szerkesztve ]

(#4066) PuMbA válasza ripla (#4065) üzenetére


PuMbA
titán

Privátban küldd el nekem a beszerzési forrást és megmondom, hogy mi lehet a baj.

(#4067) togvau


togvau
senior tag

mivel is lehet ****dows 10-en életre kelteni a hardveres dekódolást mpc-hc alatt?

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#4068) Fandango válasza togvau (#4067) üzenetére


Fandango
veterán

Options/Internal Filters/Video decoder rész alatt Hardware Acceleration

(#4069) togvau válasza Fandango (#4068) üzenetére


togvau
senior tag

köszi, bár fura hogy egy dxva piros x-es outputon megy (mert nincs is olyan ami nem piros x-es) a hw dekódolás.

hitler, sztálin, micro usb

(#4070) dannyl


dannyl
addikt

Miért lehet, hogy klónozott kijelzőn (ha nem klónozom, nem tudom van-e a jelenség) MPC-HC eljuk kb. mondjuk egy sorozat felénél, és a hang beakad 1 szót pl. elkezd folyamatosan ismételni, és a kép is beakad?
VLC nem csinálja. A beállításokhoz nagyon béna vagyok, ez nem az én területem. Úgy használom, ahogy letöltöttem.

(#4071) Visormail válasza Fandango (#3813) üzenetére


Visormail
addikt

Ezzel a további fejlesztéssel mi van, azóta semmi hír?

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#4072) Matthewus válasza Visormail (#4071) üzenetére


Matthewus
őstag

Nem hivatalos build: [link]

(#4073) PuMbA válasza Visormail (#4071) üzenetére


PuMbA
titán

Nem lesz továbbfejlesztve :) MPC-BE az alternatíva, de jelenleg még jól működik az MPC-HC is. Illetve ott a VLC 3.0, ami tud 4K HDR-t is már lejátszani, kicsit összekapták magukat.

[ Szerkesztve ]

(#4074) Fandango válasza PuMbA (#4073) üzenetére


Fandango
veterán

Ezt így azért nem jelenteném ki, hogy nem lesz továbbfejlesztve. Jelenleg nem aktív a fejlesztés, ez ami biztos.

(#4075) lemusz


lemusz
addikt

Üdv! MPC HC-t használok már több éve. Most volt egy hdd csere (win7 pro 64 bit alatt). Előtte töröltem az mpc-t, mert winyóra volt telepítve. Most ha újra feltelepítem mindegy hogy hova, nem tudom társítani a médiafájlokat az mpc-hez. Egyszerűen rámegyek pl egy mkv filmre, jobb klikk, társítás, kitallózom a telepítési könyvtárából az exe-t, de nem rakja be a telepített programok szűk listájára, nem csinál semmit. Kipróbáltam vlc-vel, kmp-vel azokkal nincs ilyen gond, de azokat nem szeretem, nem azokat szoktam meg...

[ Szerkesztve ]

(#4076) Fandango válasza lemusz (#4075) üzenetére


Fandango
veterán

Teljesen felesleges a telepítős változat, elég csak a zipet leszedni, és valahova kicsomagolni a tartalmát.
A társítással nem tudok segíteni, mert win10-et használok amióta megjelent.

(#4077) Matthewus válasza lemusz (#4075) üzenetére


Matthewus
őstag

Miért nem a programon belül csinálod, sokkal egyszerűbb.

(#4078) lemusz válasza Fandango (#4076) üzenetére


lemusz
addikt

Jó ötletet adtál ezzel, letöltöttem a 32bites verziót és azzal telepítettem, most már jó. Nem tudom a 64-essel miért nem volt az, pedig már nem egyszer telepítettem újra a windowst és raktam fel azt.

Matthewus: Azért mappákból indítani csak átláthatóbb szerintem. Meg a szokás nagy úr... :)

(#4079) Matthewus válasza lemusz (#4078) üzenetére


Matthewus
őstag

A társításra gondoltam.

(#4080) Visormail válasza PuMbA (#4073) üzenetére


Visormail
addikt

A vlc topikban nem nagyon dicsérik az újat :D

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#4081) ReSeTer


ReSeTer
senior tag

Helló!

MPC-BE-t használok, és az a gondom, hogy nagyon halk. Fel van véve a hangerő a kezelőfelületén, de akkor is. madVR-el használom, esetleg az zavar be?

(#4082) Fandango válasza ReSeTer (#4081) üzenetére


Fandango
veterán

madVR biztos nem, annak semmi köze a hanghoz.

MPC-BE Options/Audio/Sound processing rész alatt tudsz még állítgatni a hanggal kapcsolatban.

(#4083) flash-


flash-
veterán

filmezésnél hogy lehet a legjobb hangot elérni? (madvr)

Direct Show audio-t mire tegyem?

illetve a madvr-ben érdemes vmit?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#4084) Fandango válasza flash- (#4083) üzenetére


Fandango
veterán

Belső audió renderelő

madVR-nek semmi köze a hanghoz, azzal a képet változtatod.

[ Szerkesztve ]

(#4085) Sándor -P20-


Sándor -P20-
senior tag

Üdv szakik.
Némi segítségre lenne szükségem a progival kapcsolatban.
El lehet-e indítani egy külön parancsikonnal úgy a progit, hogy kb 500ms hang eltolás legyen a hang, és a kép között?
A szitu az, hogy buetooth fülessel kb 500ms-ot késik a hang a képhez képest. (pedig nem is gagyi füles).
Minden más audió kimenetnél szinkronban van a kép és a hang. Egyéb zene hallgatásnál nem számít az elcsúszás, játszani nem játszom, tehát igazából csak a filmeknél okoz gondot a jelenség.
Namármost a lapimon ez nem probléma, mert ott fixen a fülest használom, beállítottam a -500ms hangeltolást és annyi.
Viszont felmerült az igény, hogy esténként a párom is szeretné használni a TV-re kötött géphez a fülest, hogy ne zavarjon a sorozataival.
Nos itt van a gáz, mert ezen a gépen így hol ez, hol az a kimenet lenne használva, tehát hol fog késni a hang, hol nem.
Arra gondoltam, hogy lehetne-e csinálni egy olyan parancsikont, hogyha azzal indítom a progit, akkor legyen benne a -500ms hangeltolás.
Ha az eredetivel akkor ne legyen hangeltolás.

40 feletti kornak megvan az előnye és hátránya... Igaz, a betűket csak közelről látod, viszont az idiótákat már messziről észreveszed.

(#4086) Fandango válasza Sándor -P20- (#4085) üzenetére


Fandango
veterán

Parancsikonnal szerintem nem, de mivel az MPC-HC teljesen portable, ezért csinálsz egy másolatot a könyvtárából, pl. MPC-HC 2 néven, és legyen beállitva, hogy fájlba mentse a program a beállitásokat.
Aztán az egyikbe beállitod a hangeltolást, azt használja a párod, a másikat meg te.

[ Szerkesztve ]

(#4087) Dragon3000


Dragon3000
veterán

Hali!

Olyan gondom lenne az MPC-HC-vel, hogy teljes képernyős módban nem tűnik el magától a kezelősáv, vezérlők és az állapotsor. Beállítások nem lettek piszkálva és ne is találtam ez ügyben semmilyen beállítási lehetőséget. Mi lehet a gond vagy mi a megoldás?

Szerk: Meg találtam én voltam figyelmetlen.

[ Szerkesztve ]

(#4088) Demsy


Demsy
csendes tag

Sziasztok!

Ahoz kérném a segítségeteket (szakértelmeteket), hogyan tudok autómatikusan elindítani egy mappa lejátszását MPC-HC -ben. (inditópultból a gép indulásával egyetemben)
A mappa 12 rövidfilm található amit a gépnek 10órán keresztül ismételgetnie kell. A probléma, hogy a gép egy kirakatban van és minden nap ki kell mászni a mappa beindításához. (ha tudtok jólműködő PC be/ki kapcsoló programot az is érdekel.)
20 évvel ezelőtt már megcsináltuk ezt, csak akkor arra használtuk, hogy az irodavezető halja, hogy dolgozunk.

Előre is köszi!

(#4089) Lord Myn


Lord Myn
senior tag

Sziasztok!

Nem tudom, tud-e valaki segíteni, mert eléggé rétegprobléma, de azért megpróbálom:

A tavaly őszi Win10 frissítés óta az MPC nem hajlandó lejátszani midi file-okat (.mid, .rmi, .midi), nem létező kodek :F hibára hivatkozva... (2 virtuális szintetizátort használok: Coolsoft Virtual MIDI Synth és Munt MT-32), az a vicces az egészben, hogy bármilyen más szoftver alatt működik a lejátszás, még a gyári Windows Mediaplayer alatt is és az őszi frissítés előtt MPC-n is műkődött. Mi lehet a baj?

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4090) Fandango válasza Lord Myn (#4089) üzenetére


Fandango
veterán

Milyen verzió az MPC-HC, és a benne lévő LAV Filters?

Bár ettől függetlenül fura jelenség (lényegében a fenti kérdésemnek nem is kellene ezt befolyásolnia, de sose lehet tudni)

[ Szerkesztve ]

(#4091) Lord Myn válasza Fandango (#4090) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Most munkahelyen vagyok, de otthon este megnézem és köszönöm előre is a segítséget. :R

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4092) #78693120 válasza Demsy (#4088) üzenetére


#78693120
törölt tag

Nem próbáltam ki, csak egy ötlet:

Úgy tudom, hogy a MPC kezel M3U listákat. Próbáld ki, hogy berakod egy ilyen listába a videókat és egy batch fájlt írsz, amiben az MPC-t meghívod a lista paraméterrel. Ezt a batch fájlt meg a windows indítópult/startup (nyelvtől függ) könyvtárába bemásolod.

[ Szerkesztve ]

(#4093) Lord Myn válasza Fandango (#4090) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Szóval, rosszul emlékeztem, a hibaüzenet: 'failed to find a connectable filter':

MPC verzió: 1.7.13

LAV Filters: 0.70.2.1

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4094) Fandango válasza Lord Myn (#4093) üzenetére


Fandango
veterán

Innen töltsd le a legújabb MPC-HCt

Az MPC-HC mappád tartalmád írd felül azzal a mit letöltöttél, és nézd meg jó lett e?

(#4095) Lord Myn válasza Fandango (#4094) üzenetére


Lord Myn
senior tag

:( Nem, sajnos... ugyanaz a hiba.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4096) Fandango válasza Lord Myn (#4095) üzenetére


Fandango
veterán

Codec Tweak Tool
Ezzel próbáld alaphelyzetbe állítani a filtereket. Először fix, ha nem jó akkor reset.

(#4097) Lord Myn válasza Fandango (#4096) üzenetére


Lord Myn
senior tag

Sajnos, ez sem hozott pozitív eredményt. De mondjuk átgondolva, ez nem csak az MPC-hez van, hanem általánosan a windows-os filterekhez és nekem csak MPC alatt nem működik a lejátszás.

"War does not determine who is right - only who is left."

(#4098) Fandango válasza Lord Myn (#4097) üzenetére


Fandango
veterán

Egy próbát azért megért.
Más ötletem viszont nincs nagyon.
Alaphelyzetbe kellene állítani az MPC-HC-t, még ez megérhet egy próbát.
Options/Miscellaneous Setting Management részen Reset gomb

(#4099) Demsy válasza #78693120 (#4092) üzenetére


Demsy
csendes tag

Köszi az infót megpróbálom! :C

(#4100) Baliga Tamás


Baliga Tamás
senior tag

Sziasztok; 4k Hdr-hez melyik vga ajánlottabb - Rx550 vagy Gtx1050..?
Köszi.T

A gyökerek közül csak a krumplit bírom...!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.