Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:47:56

LOGOUT.hu

Ebben az összefoglalóban megtaláljátok a leírást arról, hogy hogyan állítsátok össze magatoknak egy saját sorozat illetve filmes jukeboxot. Az eredmény ehhez hasonló lesz:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3601) dgyuri0123 válasza Ance (#3600) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Szándékos volt, nem elírás. :D

Bízom benne, nem feltételezed hogy nem tudom leírni. ;]

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3602) rappit4 válasza Ance (#3600) üzenetére


rappit4
őstag

Ez így betett, tanulás mellett :DDD

(#3603) Ance válasza dgyuri0123 (#3601) üzenetére


Ance
őstag

Gondoltam, hogy le tudod írni. Te is gondolhatod, hogy nem bírtam ellenállni a csábításnak. :D

Rappit4: Bocs. :)

[ Szerkesztve ]

(#3604) Tido válasza dgyuri0123 (#3598) üzenetére


Tido
aktív tag

Nekem még régi archiválásaim között vannak ilyenek, és van olyan amit nem old meg az FCC.. Pl átraktam pár filet Div3 kódolásról Xvidre, és csak hang maradt, kép nem..
Bár tény, hogy azért szépen elboldogul mindennel, de néha zavar, mikor egész nap csak filmeznék gép bekapcsolása nélkül, és belefutok ilyenekbe.. Állítom, kifeztnék 3-4e Ft DivX licencért :)

[ Szerkesztve ]

UPC 300/20 + Synology DS418play + RB2011UiAS-2HnD

(#3605) dgyuri0123 válasza Tido (#3604) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Pedig ezt a progit a Med hivatalos oldalán ajánlják, mint megoldást. Ezek szerint nem tökéletes.

Én eddig tényleg nem találkoztam olyannal, amit nem játszott le. Igaz a nagyon régi SD, vagy még annál is rosszabb minőségű anyagoktól már rég megváltam. ;)

"csak a zene van"

(#3606) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Nfs megosztásnál az usb-s hdd-n szépen látja a filmeket a Med, DE a pc belső hdd-jével nem boldogulok. A fő mappát látja a Med, de belelépni már nem enged -> failed...
Valaki tudna segíteni? :F

(#3607) lionshamlet válasza dgyuri0123 (#3595) üzenetére


lionshamlet
senior tag

Ok, köszi az infot.

(#3608) Rotor82 válasza Rotor82 (#3606) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Úgy néz ki, hogy az ékezetes karakterek miatt volt a belépési gond...

(#3609) z123456789 válasza Rotor82 (#3608) üzenetére


z123456789
addikt

B****a meg! Nálam nincs ékezet, mégsem lép be. :(((
Vártam hogy majd te rájössz mi a hiba, vagy kiderül. De nálam nincs ékezet. :(

[ Szerkesztve ]

(#3610) Rotor82 válasza z123456789 (#3609) üzenetére


Rotor82
aktív tag

De nézd meg magát a film file -jait is az ékezetek miatt, mert nem elég, ha csak a filmet tartozó mappát ellenőrzöd le.

Nekem wines gyári firewall van, a beállításaiban jóváhagytam neki a " hane win nfs server" progit.
Megosztásnál először csak magát a meghajtót oszd meg, nem kell lejjebb ásni feleslegesen... Pl.: "D:\"

[ Szerkesztve ]

(#3611) z123456789 válasza Rotor82 (#3610) üzenetére


z123456789
addikt

Üres a mappa.
Nem tudom hol kell hozzáadni a win tűzfalhoz programot. :(

(#3612) gaborcsu


gaborcsu
csendes tag

Nos ma megérkezett a 600X3D
Beüzemelés előtt már adódott is egy kis gond. A hozzá adott gagyi noname tápnak a csatlakozóján vékonyabb a luk, mint a készülék tápcsatijának a pöcke, úgyhogy csak jó erőltetve tudtam bedugni. Ezért nem viszem vissza, valószínű a nagykerből egy pont ugyanolyanra cserélnék, inkább később lecserélem a tápkábel csatiját egy hozzá passzolóra. (Vagy veszek egy minőségibb tápot.) Azért 45e -ért legalább erre picit odafigyelhetnének. Kíváncsi lennék aki mostanában vesz ilyet annak is lesz-e ilyen észrevétele.

Nos elsőre minden ok, próbálgattam, sajnos a Nasom elég régi és gyenge, így meg is ilyedtem, mert NFS szerverrel hálózati lejátszásnál egy BD50 3D elkezdett szaggatni. Aztán kikacsoltam a torrentet a kis dlinken és azonnal meggyógyult a lejátszás.

Viszont...
Alapból ezen a dlink 320 nason a gyökérben 2 fő könyvtár van, az egyik a torrent részére, a másikban pedig minden adatom benne van.
Namost miért lehet az hogy a med NFS szerveren keresztül csak a torrent mappáját látja és csak onnan tudok lejátszani fileokat, a másik könyvtárat nem is látom??
SMB-nél látom mindkettőt.

Esetleg használ valaki hasonló körülmények közt ilyen lejátszót?

[ Szerkesztve ]

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#3613) bbmt válasza gaborcsu (#3612) üzenetére


bbmt
senior tag

Szia,

A táppal kapcsolatban nézd meg ezt.
Egy kis kézügyességgel te is megtudod csinálni.
Én használtam vettem ilyen tápot, a csatlakozót lecseréltem és kész.
A hangnál hozott azonnal észrevehető különbséget, képnél én nem vettem észre ( persze lehet azért,mert több elemet is cseréltem akkor a rendszerben )

A kanál a gyengék villája

(#3614) Rotor82 válasza z123456789 (#3611) üzenetére


Rotor82
aktív tag

Vezérlőpult\Rendszer és biztonság\Windows tűzfal \Program vagy szolgáltatás átengedése...\ Másik program engedélyezése és ott kitallózod az nfssrv.exe -t, ahova telepítve van.

(#3615) gógyi válasza bbmt (#3613) üzenetére


gógyi
aktív tag

Szia!

Megadnád milyen rendszeren hallod ki hangban az előnyét?

Előre is köszi! :R

(#3616) gaborcsu válasza gaborcsu (#3612) üzenetére


gaborcsu
csendes tag

bbmt: Azért ennél jóval olcsóbban meg lehet oldani egy jó minőségű tápot.

Az NFS gondom a nas oldalára tartozik.

Ha OAKLEY szemüveg érdekel, nézz be ide: http://o-planet.hu

(#3617) bbmt válasza gaborcsu (#3616) üzenetére


bbmt
senior tag

Franc se tudja, használtan 1500-ért vettem az xbox360 tápot.

gógyi: Yamaha RX-V673
JBL ES80

[ Szerkesztve ]

A kanál a gyengék villája

(#3618) dgyuri0123 válasza bbmt (#3613) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Erre a linkelt tápra mondták mások, hogy kalap kakit sem ér. :D

Az a jó ebben, hogy már nem tudni, mit higgyen az ember és mit nem. Ha azt modod, hozott hangban javulást, én elhiszem, mert erősen gondolkoztam egy ilyen beszerzésén.

"csak a zene van"

(#3619) z123456789 válasza Rotor82 (#3614) üzenetére


z123456789
addikt

Ez nekem így is failed... :(

Más. Upnp-t úgy is tudom használni hogy mondjuk a NAS-omon levő zenét akarom elindítani?
Mert az Upnp csak a medre közvetlenül csatlakoztatott meghajtókat, illtve a belső HDD-t látja. :F

[ Szerkesztve ]

(#3620) dgyuri0123 válasza z123456789 (#3619) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Mondjuk Nas-hoz hülye vagyok, de én laptopon Serviio-t használok (DLNA) szerverként és minden - mindennel látszik.

Úgy értem, hogy pl. laposon lévő FLAC-t a telóval (Bubble Upnp) tallózom és a NAD T757-en hallgatom a MED600-on keresztül, amin a DLNA be van kapcsolva értelem szerűen, de akár a telón is hallgathatnám.

Egy NAS, nem tudom, milyen Sw-.t használ, ezért elnézést, ha blődséget írtam. :B

"csak a zene van"

(#3621) z123456789 válasza dgyuri0123 (#3620) üzenetére


z123456789
addikt

Végül is adtál egy ötletet. Én is így szeretném, csak a NAS-ról tallózava. Így nem kell a PC-t bekapcsolnom.
De szerintem átmegyek a NAS fórumba, vannak ott hozzáértők. :)
Köszi!

u.i.: a Serviio-t amúgy nem tudtam beállítani PC-n. :B

(#3622) dgyuri0123 válasza z123456789 (#3621) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Örülök, hogy segítettem valamicskét.

"u.i.: a Serviio-t amúgy nem tudtam beállítani PC-n."

Pedig nagyon egyszerű. A médiagyűjtemény fül alatt kiválasztod a látni kívánt mappákat és ennyi.

Tallózod, ráklikk és már látja is. Azt is meg tudod adni, hogy adott mappák tartalmából mit lásson. Pl. képet, vagy filmet, vagy hangot. Eddig ez volt a legegyszerűbb, amivel nem szívtam órákat. Kb 1 éve használom főként zenehallgatáshoz, mert tévé nélkül is látom a zenei gyűjteményemet a telefonon.

Nálam a lényeg a plazma kímélése volt, mert értelmetlennek tartom 50"-on bámulni a CD borítókat. :D

"csak a zene van"

(#3623) z123456789 válasza dgyuri0123 (#3622) üzenetére


z123456789
addikt

Na hazamegyek, és rámegyek megint. :)
Nekem ugyan ez a célom. Nálam is plazma van, és mint tudjuk nem egészséges neki ha statikus a tartalom. OK, hogy bekapcsol a képernyőkímélő, de ettől még feleslegesnek tartom hogy bekapcsolva legyen a kép a hallgatáshoz. :U Még hülyén is hangzik ráadásul. :D

(#3624) dgyuri0123 válasza z123456789 (#3623) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Ja ja. Pontosan.

Hidd el jó kis progi a Serviio. Néha a telómon hallgatom fülessel az Flac-kat, jobbára viszont a Med600-al.

Van a PH-n Serviio fórum és amikor feltettem pár kérdést, nagyon segítőkészek voltak a topiklakók. :K
Igazán a 1080p-s lejátszás érdekelt volna, de lebeszéltek róla, viszont vannak fent nagyon részletes beállításról szóló kommentek és mellé tűzdelt linkek is.

A Med-en ne felejtsd el engedélyezni a DLNA szervert, de talán ezt nem is kellett volna mondanom. :B

"csak a zene van"

(#3625) z123456789 válasza dgyuri0123 (#3624) üzenetére


z123456789
addikt

Na, akkor oda is átnézek köszi! :)
DLNA engedély megvolt. :)

(#3626) YxVs


YxVs
senior tag

Sziasztok,

A MED600 feliratkezeléséről írna valaki egy összegzést?
Méretek, színek, pozíciók, időzítés változtathatók? Ezek a funkciók könnyen elérhetőek és kényelmesen állíthatóak?
Milyen egyéb formátumú feliratokat kezel?

Valamint a 24p-s kadencia helyes lejátszás működik 2D-ben és 3D-ben is?

üdv,
YxVs

(#3627) dgyuri0123 válasza YxVs (#3626) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Jó.

Igen.
Igen.
Igen.
Igen.
Igen.
Nem tudom . Egyéb formátumú feliratokat nem használtam eddig.

Igen. :DD

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3628) Rotor82


Rotor82
aktív tag

ps51e550 -nél a cinema smooth -ot érdemes bekapcsolni?
Vagy elég, ha a Med-ben be van kapcsolva a 24p?

(#3629) rappit4 válasza YxVs (#3626) üzenetére


rappit4
őstag

Ha jól tudom elég kevés az a feliratfile, amit nem támogat. Támogatja a 23,976p-s lejátszást mind 2 és 3D-ben is.
(#3628) Rotor82:
Ilyen képrontó funkciókat nem szabad bekapcsolni, nagyban ront a képminőségén.

(#3630) Aflamin


Aflamin
tag

Üdv4
Sima, 50-60hz full hd (3 HDMI) TV-hez érdemes már most MED600X3D lejátszót venni?
BD filmek és 1-2 MKV.
Fél év múlva tv modernizálás lehetséges.
Köszi!

(#3631) Ance válasza Aflamin (#3630) üzenetére


Ance
őstag

A jelenlegi és a jövőbeni tv méretét nem írtad, továbbá azt sem, hogy most mit használsz lejátszásra. Ezek döntik el elsődlegesen.

(#3632) Aflamin válasza Ance (#3631) üzenetére


Aflamin
tag

Még csak a monitoron nézem a filmeket, de a jövő héten kezdeném a szg.>TV akciót.
A jelenlegi 32"-os full HD de full alap, a tervezett kb. 46" (aktiv 3D).
Persze a szép 2D lenne a lényeg.
A Mede8r Med600-ra most van pénzem.

[ Szerkesztve ]

(#3633) Ance válasza Aflamin (#3632) üzenetére


Ance
őstag

Ha nem szeretnél egy zajongó és sokat fogyasztó számítógépet a tévé közelében, akkor jelenleg is, de legkésőbb a 46-os tv beszerzésekor érdemes a mede8er-t választani. Az hogy jobb lesz-e a képe, az a számítógéptől függ, de mivel gondolom nem direkt mozira épült, valószínű a mede8er lehagyja. A 32-es tévén nem valószínű, hogy észreveszed a különbséget (mármint képben, nem zajban :D ). A mede8er szinte biztos nyer (legalábbis nálam) kezelhetőségben, fogyasztásban stb. Egyszer érdemes kiszorozni mennyit eszik a számítógépet egy filmlejátszás közben :D Ha viszont csak a tévével van összekötve a médialejátszó, akkor nem biztos, hogy megéri. A mede8er igazából akkor jelent nagy pluszt, ha egy nagy tévével továbbá egy jó sztereó, esetleg egy házimozi erősítővel van összekötve. Így adja a jó képminőség mellett a viszonylag jó hangminőséget is, ami viszont tévére kötve nem jön ki.
Ami még a probléma, hogy ki tudja mikor lesz meg a 46-os tévé és addigra milyen új mede8er lesz a piacon ugyanennyiért.

(#3634) Aflamin válasza Ance (#3633) üzenetére


Aflamin
tag

Köszi! Igen, gondoltam ezekre azért is kérdeztem!
A szg. 23"-os Dell monitoron szépen visz minden filmet (mkv,BD50,BD ISO) és egy MidiLand 5.1 van hozzá.
A TV-hez egy Sony 5.1 van.Jelenleg hi-fi-ként üzemel. Ez az új tv optikai kimenetére lessz csatlakoztatva.
Kérdés: a mede8er-t a jelenlegi tv-vel tudnám-e használni?
(Van egy olyan érzésem,hogy az "újabbak" nem bíztos hogy jobbak lessznek,mint a bevált régiek.(licensz))

(#3635) dgyuri0123 válasza Aflamin (#3634) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

"(Van egy olyanérzésem,hogy az "újabbak" nem bíztos hogy jobbak lessznek,mint a bevált régiek.(licensz)"

Ezt nagyon jól érzed szerintem.
Én is Med600- at használok 50" os Panasonic plazmához és semmi kivetnivalót nam találok benne.
Ha van HDMI a tv-den akkor miért ne tudnád használni?

"csak a zene van"

(#3636) Rotor82


Rotor82
aktív tag

Ha a saját médiában frissítek egy film borítóját, fanart -ját, vagy bármijét, akkor a frissített képek miért nem jelennek meg az aggregált jukebox -ban? (a saját médiában meg látszik szépen a borító, fanart, stb... )
Pedig ráscannelek magára az aggregált jukeboxos mappára is.

[ Szerkesztve ]

(#3637) szata.68


szata.68
senior tag

Helló

Most tervezem egy Med beszerzését,már csak az a kérdés,hogy melyiket válasszam a 3 közül.
Kinézetre legjobban az 1000-res tetszik,meg jó,hogy lehet bele tenni HDD-t.
Milyen előnyökkel járna a belső HDD-s verzió? Nincs NAS-om,meg ahogy ebből kiderül nem is értek ezekhez a dolgokhoz,viszont nyitott vagyok arra,hogy ha van valami jó lehetőség,amiről nem tudok akkor használnám.
(pl a laptopomról közvetlenül tudnám letölteni a belső HDD-re filmeket)
bocs,de nagyon amatőr vagyok ebben a témában

(#3638) z123456789 válasza szata.68 (#3637) üzenetére


z123456789
addikt

Hát szerintem az hogy közvetlenül a laptopról a belsőre tölts hálózaton...nem valami nagy ötlet.
Egyébként van belső torrent programja a MED-nek. Azt is tudod használni, és akkor nem kell a hálózaton keresztül tölteni.
Viszont ezt a letöltést szerintem csak akkor érdemes használni ha bivaly neted van. Egy-páran már írták itt a topic-ban, hogy mivel ez nem egy szervergép, nem arra van tervezve (mondjuk a kis ventije) hogy naphosszat menjen. Persze volt ellenérv is hogy 5 év gari van rá. :DDD
Szóval ezt majd te eldöntöd.
Egy 600-as + egy külső meghajtó is megteszi amúgy. Árban szerintem így jobban jössz ki, mintha vennél egy 1000-est + egy 2TB-os Red-et mondjuk.
Persze lehet túrni a netet az árak miatt. ;)

(#3639) poli27


poli27
veterán

Vajon miért kezdte el játszani a Medernek a jukeboxa azt, hogy filmeket tartalmazó mappa keresésekor nem talál semmi infót a filmekhez, viszont ha egyesével beszkennelem akkor igen eddig ezt nem csinálta :F

(#3640) Disque válasza szata.68 (#3637) üzenetére


Disque
aktív tag

Én szoktam úgy csinálni, hogy a gépről egyből a med belső hdd-jére mentek, de ennek vannak korlátai is.
Először is nekem gigabites belső hálózatom van.
Nagyobb fileoknál /kb 1,5-2 GB felett/ már olyan sokáig tart a hely lefoglalása, hogy vagy megtelik a torrent cache tárolója, és ez a jobbik eset, vagy kifagy a utorrent, és kezdhetem elölről a letöltést.
És sorozatokat szoktam így letölteni, azokat simán elbírja.
A többi filmet letöltöm a gépre és onnan átmásolom a medre. Azután ha kedvem van megnézem őket.
De ez a módszer egy usb-s HDD-vel is működik, igazából a belső HDD előnye talán annyi, hogy nem foglal helyet a külső.

poli27:
Nincs olyan könyvtár amelyiket az egyesével szkenelés sem találja meg?
Mert nekem, igaz sorozatoknál, az tűnt fel, hogy ha valahol elakad a szkenelésben, utána már nem lép tovább, a következőre. Miután javítottam a file nevét beszkenelte az összes többi sorozatot is rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#3641) dgyuri0123 válasza szata.68 (#3637) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

A beépíthető HDD-s verziókat én nem kedvelem túlzottan, mert macerásabb lehet bizonyos helyzetben.

A Med600-on 2db USB bemenet van, amikhez 2-3TB-os HDD-ket is tudsz csatlakoztatni.

A Med1000 és 600 közötti árkülönbözetből pedig kijön 1db 1TB-os külső HDD.

Szerintem. De te tudod, mit szeretnél inkább. ;)

"csak a zene van"

(#3642) FeRkE válasza dgyuri0123 (#3641) üzenetére


FeRkE
őstag

Szerintem meg NAS a legjobb megoldás :)

(#3643) dgyuri0123 válasza FeRkE (#3642) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Lehet, de pl. én tök hülye vagyok hozzá és szerintem ezzel sokan így vagyunk, így nem is ajánlom senkinek.

Sok problémába lehet ütközni egy NAS használata közben, mert legyünk őszinték, nem kifejezetten Plug and Play eszköz. Ezzel szemben a Médialejátszót még egy szinte teljesen laikus ember is üzembe tudja helyezni úgy, hogy legalább HDD-ről tudjon filmet nézni.

Szerintem. ;)

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

(#3644) FeRkE válasza dgyuri0123 (#3643) üzenetére


FeRkE
őstag

Van egy nagyon jó topikja pl a Zyxel NAS-oknak itt Ph!-n, sok segítőkész emberrel. Egyszer kell csak bekonfigurálni pár perc alatt, utána nem kell semmit tökölni velük, működnek megbízhatóan. Így otthon mindent elérek belső hálón wifin és kábelen a NAS-ról, ő torrentezik, az is működik megbízhatóan. Újraindítani kb csak szoftverfrissítésekkor kell, negyed-félévente. Nekem egy NSA-310-em van, használtan már 12-15 körül kapható. Az NFS szerver beállítása is két kattintás kb.

(#3645) z123456789 válasza dgyuri0123 (#3643) üzenetére


z123456789
addikt

Nekem egy Zyxel NAS-om van (ami nem a leg felhasználóbarátabb felülettel rendelkezik, mármint ha a drágább Synology-t nézzük), totál hülye voltam én is hozzá, sőt...őszintén szólva nem is akarok már belemászni annál jobban mint amennyire most benne vagyok. De egy NFS szerver létrehozása, majd ennek megadása a MED-ben, nem volt valami nehéz. És azóta is tökéletesen működik.
Én csak ajánlani tudom. Persze jóval drágább mire összerakod a NAS-t+HDD együttest, mintha vennél egy külső meghajtót a MED-hez. Én rettentően idegenkedtem tőle amúgy.
Szóval ha NAS-ra adod a fejed, és Zyxel lesz, én szívesen megpróbálok segíteni. :)

ld.: előttem szóló :)

[ Szerkesztve ]

(#3646) rappit4


rappit4
őstag

Na ilyent még nem tapasztaltam. Elkezdte azt csinál, hogy amikor rámennék a scannelésre a HD Filmek mappámon, az írja ki, hogy scannelés sikertelen és csak 3 filmet jelenít meg a kedvenceknél. Media Browser-nél ott van az összes borítóval együtt. Valakinek volt már hasonló gondja? A software frissítés sem oldotta meg.

(#3647) z123456789 válasza rappit4 (#3646) üzenetére


z123456789
addikt

Próbáld meg újra hozzáadni a kedvencekhez azt a mappát, ha még nem próbáltad!

(#3648) rappit4 válasza z123456789 (#3647) üzenetére


rappit4
őstag

Már azt is próbáltam, hogy kitöröltem minden jpg-t meg xml-t meg még a program temp-jét is. :(

(#3649) z123456789 válasza rappit4 (#3648) üzenetére


z123456789
addikt

Program temp alatt ezt érted?
\yaDIS\workspace\data\
Mert akkor nincs ötletem. :(

(#3650) dgyuri0123 válasza FeRkE (#3644) üzenetére


dgyuri0123
nagyúr

Köszönöm az ajánlást mindkettőtöknek. ((#3645) z123456789)

Egyenlőre egy laptop a "NAS-om" és tökéletes arra a célra, amire szeretném.

[ Szerkesztve ]

"csak a zene van"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.