Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#251) SzaboZE válasza h1mpi (#249) üzenetére


SzaboZE
addikt

Olyannyira, hogy a kedvenc behozott autó lett :) http://www.vezess.hu/top-10/top-10-magyarok-kedvenc-hasznalt/65476/

Ez az árakat némileg le is veri, mert sok köztük a széthajtott, rozsdás, amik jól formálják a típus iránti véleményt... :( Amelyik benzines karban van tartva és alvázvédőzve van, azzal nem nagyon van gond.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#252) F_Zolee válasza SzaboZE (#248) üzenetére


F_Zolee
veterán

Most utánanézve csak ezt a légzsák bulit írták többszöri visszahívás végett.
Azt tudom, hogy megbízható márka. Néztem Toyota-t is de a formavilág a 6-osnál jobban bejön.

Valahol létezik olyan szervíz vagy szerelő ahol vétel előtt átnézik a verdát? Másik márka esetén tudok ilyet de Mazda-nál még nem találtam.

(#249) h1mpi: csak nem nepper vagy? :D

(#251) SzaboZE: néztem ezt a cikket és ekkor került a célkeresztbe a 6os, mert eddig valahogy elkerülte a figyelmem pedig néztem gumisnál egy eladó példányt nem olyan rég.

[ Szerkesztve ]

(#253) SzaboZE válasza F_Zolee (#252) üzenetére


SzaboZE
addikt

Bármelyik átnézi neked, az eladótól függ, hogy ad-e rá lehetőséget. Ezt neked kell lezongorázni. Ha viszont kereskedő ígéri neked, hogy maga nézi át, akkor abból én inkább nem kérnék, jobb a független szerviz ;) Vagy adjon garanciát az általa kiadott szakvéleményre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#254) atos19881101 válasza F_Zolee (#243) üzenetére


atos19881101
senior tag

A km nekem kicsit kevésnek tűnik. Nekem is 2003-as 1.8-asom van, és már bőven túl van a 200k-n. Az 1.8 nem egy erőgép, de használható. Fogyasztása kb átlag 7-8liter. Fékberohadás, kuplungcső eldurranás, rozsda, ajtózár rúgó törés, klíma kompresszor hiba, fényszóró magasságállító hiba amit így megemlítenék.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#255) SzaboZE válasza atos19881101 (#254) üzenetére


SzaboZE
addikt

A km valóban több mint hihetetlen, a kormányon a kopás inkább 200k-ra utalhat, de ki tudja... A váltógomb hamar le szokott kopni, az nem mérvadó. Az enyém fiatalabb 2.0 benzines, faceliftes, 1 éve van meg, de semmi rendkívüli hiba nem volt. Megvételkor a bal kerékagy volt hibás, mert a kerékcsapágyat kóklerek cserélték.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#256) atos19881101 válasza SzaboZE (#255) üzenetére


atos19881101
senior tag

Jobban megnézve valóban. A kormány eléggé kopott. Az enyém kb még jobb is. Szóval a km szerintem nem valós.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#258) SzaboZE válasza #05304832 (#257) üzenetére


SzaboZE
addikt

De ez eléggé kopott :) Az enyém több km-el jobb állapotú. Mindenképpen érdemes számolni a ténnyel, pláne hogy behozott autó, aminek az előéletét nem nagyon lehet tudni. Talán ha vizsgázott korábban már itthon, akkor 625ft-ért az adatnyilvántartóban interneten mondanak km-t.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#259) h1mpi válasza SzaboZE (#258) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Az enyém 2004-es és 81e Km-el vettem Németből, Mazda márkaszervizben volt végig! szervizelve. Szóval vannak csodák :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#261) chris-v válasza SzaboZE (#248) üzenetére


chris-v
senior tag

Facelift utániak nem rozsdásodnak úgy, vagy még nem jött ki rajtuk?

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#262) SzaboZE válasza chris-v (#261) üzenetére


SzaboZE
addikt

Azok is rozsdásodhatnak. Bánásmód és környezet kérdése. Amelyikkel sós utakon jártak, azok bizony elkezdhetnek rügyezni. Azzal mindenképpen számolj, hogy ha megvetted az autót, akkor egy alvázvédelmet szánj rá ha van már gond vele, ha nincs.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#263) F_Zolee válasza atos19881101 (#254) üzenetére


F_Zolee
veterán

Km óra az kb csak jelzés értékű. Tisztában vagyok vele, hogy ha bekerül kereskedésbe egy kocsi akkor ott "csodák" történnek. Kuplungcsőről nemrég hallottam egy itteni fórumtárstól, hogy éppen elszállt neki. De ha jól rémlik 200k km körül/felett van neki.

(#264) chris-v válasza SzaboZE (#262) üzenetére


chris-v
senior tag

Pont ma hétvégén fogom megcsinálni az alváz és üreg védelmet. :))
Szerintem szombat este előkészülök, szétszedem amit kell, aztán megy a rozsdaátalakító, ahova kell, vasárnap pedig alvázvédő és üregvédő.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#265) SzaboZE válasza chris-v (#264) üzenetére


SzaboZE
addikt

2 nap minimum a száradás ;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#266) chris-v válasza SzaboZE (#265) üzenetére


chris-v
senior tag

Normális anyaggal csinálom, ez gyorsabb. 23-26 fokon kb 3 óra alatt megszárad, de mivel kicsit hűvösebb van, így hétfő esténél előbb nem fogom használni.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#267) atos19881101 válasza #05304832 (#260) üzenetére


atos19881101
senior tag

Most Ford vagy Mazda topicban vagyunk?

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#269) chris-v válasza atos19881101 (#267) üzenetére


chris-v
senior tag

Nézőpont kérdése, mivel a Mazda 6 benzines motorja lényegebén Ford motor :K

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#270) F_Zolee válasza atos19881101 (#256) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondjuk nekem ezen a kis képen rohadtul nem tűnik fel a kopás, mert kb nem is látom. Igaz nem vagyok jártas még ebben annyira, hogy ki tudjam szúrni.

(#272) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Amúgy a váltó milyen "hosszú"? 130nál mennyit pörög a motor? Benzines vonalon ha már az 1.8ast néztem ki.

[ Szerkesztve ]

(#274) atos19881101 válasza #05304832 (#268) üzenetére


atos19881101
senior tag

Igen. Illetve bőr és bőr között is van különbség.

De ha már ... volt 100k km-t futott Fordom, amit főleg rövid távra használtak. Annak a kormánya szinte mintha új lett volna. Ne hasonlítsunk almát a körtéhez. Vannak típusok amikben szétesik a beltér 100k km után, van amiben 300 után is mint az új.

(#269) chris-v
Ezt is többször kiveséztük már az indexes topicban. Nem Ford motor. Mazda tervezte: The Mazda L-series is a mid-sized inline 4-cylinder gasoline engine designed by Mazda, ranging in displacement from 1.8L to 2.5L. Introduced in 2001

(#270) F_Zolee
Nézd meg az összetételeknél. Ott lehet látni, hogy eléggé kopott.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#276) SzaboZE válasza chris-v (#269) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ez nem így van szerencsére ;)

Kopott kormány: a bőrözött részek találkozásánál látható a kopás kb 10 óránál, ott ugye jobban ki van téve a kopásnak az anyag. Minél szélesebbre kopott ez a csík, annál több km-ről lehet szó. Senki nem mondta, hogy ettől nem lehet igaz a 137k, de gyanakodni kell.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#277) SzaboZE válasza #05304832 (#275) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nálunk azért nem jellemző a többszáz km-es egyenes út :) A kopás leginkább azon a részen jelentkezik, ahol menet közben szoktad fogni a kormányt, amikor elfordítod a kormányt, éppenhogy akkor használod a többi részt is, tehát egy városi autónál a kormány többi része is használtabb a keveset futottnál ;) De tök fölösleges ezen rugózni, tájékozódni kell vásárlás előtt a futásteljesítmény valóságtartalmáról, erre hívtuk csak fel a figyelmet.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#278) Debilon válasza #05304832 (#273) üzenetére


Debilon
addikt

100-nál a 2002-es 1,8 kombim 2700 körül forog, 130-140 körül 3800 környéke

120-130 fölött kezd kellemetlenül hangos lenni (számomra), de efölött a fogyasztás már nagyon durván megugrik

nagy átlagban 6,8-6,9 körül járok vele, (főleg 5 km munkábajárás és este vissza) a rekord minimum 6,2 volt, klíma nélkül, tempomat 100 környékére belőve, 267 k van az enyémbe

szóval élhető az 1,8-as motor, csak helyén kell kezelni, nehéz kasztnihoz relatíve gyenge motor :)
a többi előforduló hibát meg már leírták

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#279) chris-v válasza atos19881101 (#274) üzenetére


chris-v
senior tag

Pedig nagyon nagy a hasonlóság!
Mintha az alapok a Fordtól jöttek volna, csak módosítottak rajta.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#280) F_Zolee válasza Debilon (#278) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mi a valós súlya? Hahun 1300-at írnak ami nem annyira nem hatalmas. Persze ha beülnek többen akkor mindjárt más...

(#276) SzaboZE: jah így már látom de nekem a kopás az kb a fél kormányt jelenti. :D

[ Szerkesztve ]

(#281) h1mpi válasza #05304832 (#273) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem is ez a bajom csak aza utóval, szerencsére szinte csak városban használom

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#282) F_Zolee válasza h1mpi (#281) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor nem pályás verda. Elfért volna még egy fokozat. Bár nem sűrűn mennék vele 120-30-at csak gondoltam azért jobb az áttétel.

(#284) atos19881101 válasza #05304832 (#275) üzenetére


atos19881101
senior tag

Nem személyeskedtem idáig, kérlek mellőzd Te is.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#285) h1mpi válasza #05304832 (#283) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem 2 literes, de szintén magas a fordulatszám és hangos is a motor már. Az eddigi diesel autóknál megszoktam a csöndet és az alacsony fordulatszámot, mondjuk azok az 5-8 milliós kategória voltak :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#287) h1mpi válasza #05304832 (#286) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ez még 5 gangos, én tavasszal veszek egyet a Mazda6 II. kiadásból, mert bejön a modell. Már meg van a fólia rá, úgyhogy a szín is mind1 :DDD

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 13 990 Ft

(#289) Debilon válasza F_Zolee (#280) üzenetére


Debilon
addikt

forgalmi szerint 1340 az önsúly, és 1900 a megengedett max., de katalógusokban 1250 körül írják az öntömeget

ez nem kevés ennek a 120 LE-s motornak

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#290) chris-v válasza #05304832 (#286) üzenetére


chris-v
senior tag

SzaboZE korábban azt írta, hogy kb 500-al forog kevesebbet a 6 sebességes 6.-ban. Ami nem sok! Pedig ha jelentősen lehetne faragni a fordulaton, akkor elgondolkoznék egy váltó cserén.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#291) F_Zolee válasza Debilon (#289) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor kb mindegy mit írnak max egy mérés után derül ki mennyi is valójában. :D

(#292) poc013


poc013
tag

Valakinek van fent 16os alufelnibol ET 37 körüli?
Használható?

(#293) SzaboZE válasza h1mpi (#285) üzenetére


SzaboZE
addikt

Facelift után 6 gangos a 2 literes, így biztos hogy csendesebb is. Nekem nem zavaró a zaj, de a zene úgyis elnyomná :).

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#294) F_Zolee válasza SzaboZE (#293) üzenetére


F_Zolee
veterán

Amúgy mikortól számít faceliftesnek?

(#297) SzaboZE válasza #05304832 (#295) üzenetére


SzaboZE
addikt

Fejből nem megy, itt egy kép az enyémből, 120-nál 3000. (pontosabban 115,4 GPS szerint :) )

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#299) chris-v válasza #05304832 (#295) üzenetére


chris-v
senior tag

Ha nem annyira sürgős, akkor kedden megírom :)

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.