Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#401) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Ilyen behozott autókkal mi a helyzet? Életemben nem foglalkoztam még vele. Vásárlás után érheti meglepetés az embert? Vagy mire kell "figyelni"?[link]

(#402) SzaboZE válasza F_Zolee (#401) üzenetére


SzaboZE
addikt

Naná! Főleg a német autóknál a só tud rombolást végezni. Meg ugye a km óra szeret elállítódni. A "sok extra" érdekes, mert a TE korántsem a sokextrás kivitel. Gyk a ma fontos extrák vannak benne meg digit klíma.

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#403) SzaboZE


SzaboZE
addikt

Ahogy ígértem, a 130-as képek 5. illetve 6. sebességben. És egy saját utazó, ami a valós 130-hoz közeli.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#404) F_Zolee válasza SzaboZE (#403) üzenetére


F_Zolee
veterán

Baráti a fordulatszám 6-ban.

(#405) rasotamas válasza SzaboZE (#403) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

2004-es dízelben négyesben mozog kb egyszerre a két mutató, ugyanis 3000 a skála közepe, 6000 a vége, a sebességmérő pedig ugyanaz mint a benzinesben 120 középen, 240 a vége. A sebesség négyesben pedig kb 60 1500-nál. 80 2000-nél, 120 3000-nél. 5-ösben kb 100km/h 2000-nél.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#407) rasotamas válasza #05304832 (#406) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

SzaboZE a 315-ös hozzászólásában ezt írja: "Amúgy aranyszabály, hogy 5. sebességben a legtöbb autó fordulatszám és sebességmutatója kb azonos szögben megy áll."
Erre reagáltam, hogy bizony a dízel hatosban 4-esben történik ez meg. A skála 0-ról indul, fent középen van a 120, és 240 a vége. Fordulatszámmérőnél pedig 0, 3000 és 6000. Négyesben pont együtt jár a mutató, tehát 3000-nél 120 kb. Így már érthető mit akartam mondani?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#408) chris-v


chris-v
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#409) chris-v


chris-v
senior tag

Lefotóztam én is mikor mennyit pörög a motor 5.-ben.
Sajnos nem a legjobbak a képek, kicsit döcögős volt az út, ja és ügyesen kihagytam a 120 km/h-t, de most már mindegy. :DDD
Egy kicsi a középtől balra állt a telefon lencséje, egyébként pontosan 100-110 és 130-at mutatott az óra.
Ja és még egy kis infó: 2003-as, 2.0 benzin, 15"-os 195/65 gumikkal. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#410) chris-v


chris-v
senior tag

Ilyen gyári sportosabb lökhárítókat és küszöböt be lehet valahonnan szerezni?
Szoktak ilyent bontani?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#411) F_Zolee


F_Zolee
veterán

Mivel annyi időm van még...mazda 3-ról van valakinek véleménye?

(#412) h1mpi válasza F_Zolee (#411) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Ugyanolyan, mint a M6. Kb a rozsdásodás is annyira jellemző. Az 1.6-os motorral elég jól megy. Nemrég volt egy 2.0-em az betegen ment :D

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#413) F_Zolee válasza h1mpi (#412) üzenetére


F_Zolee
veterán

1.4-est néztem most ki. A mostani 54Le után ez is felüdülés lehet nekem. :DDD Ez a kerékjárati ív rohadás viszont elszomorító. Amiket meg tudok venni azokon még nincs rozsda de gondolom 1-2 éven belül kiütne. :F

(#414) h1mpi válasza F_Zolee (#413) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen ez jellemző, de 120-130e Ft-ból szépen rendbe lehet tenni, mind a 4 sárvédőt

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#415) F_Zolee válasza h1mpi (#414) üzenetére


F_Zolee
veterán

Ilyenkor az egész elemet újra kell fényeztetni?

(#416) F_Zolee válasza h1mpi (#412) üzenetére


F_Zolee
veterán

Van azonos áron 2.0-s. De ennyire nem akarok túllőni, mert nem versenyzésre kell. :D [link]

(#417) chris-v válasza F_Zolee (#415) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem feltétlen, de általában igen :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#418) F_Zolee válasza chris-v (#417) üzenetére


F_Zolee
veterán

Akkor nagyon jó helyre kell vinni, hogy ne üssön el. :F

(#419) h1mpi válasza F_Zolee (#418) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Én leszoktam fújatni az egész elemet, úgy szép, vagy ha él van benne akkor meg lehet fújni a feléig is.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#420) chris-v válasza F_Zolee (#418) üzenetére


chris-v
senior tag

Általában át szokták ködölni és akkor összemosódik a szín, még ha nem is teljesen ugyan olyan. És sose lesz teljesen ugyan olyan.
Jobb helyeken, ha az egész elemet fújatod, akkor is beleködölnek a mellette lévő elembe, pont a színeltérés miatt. De ha nem zavar nagyon kicsi szemmel alig észrevehető színeltérés, akkor nincs gond. :)
Egyébként csak akkor lesz ugyan olyan, ha az egész kocsit lefesteted, de az már egy kicsit perverzió pár hiba miatt. :DDD
Egyébként én a fólián gondolkoztam, azzal legalább minden ugyan olyan színű lenne és van már mindenféle színben, akár gyöngyház fehérben is. Múltkorában pont azért kérdeztem a gyári spoiler szettet, hogy egy nem túl távoli jövőben, akár opció lehetne egy fóliával együtt. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#421) h1mpi válasza chris-v (#420) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem tavasszal kap egy teljes fóliát :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#422) F_Zolee válasza chris-v (#420) üzenetére


F_Zolee
veterán

Jah igen. Fóliázás jobb opció de alatta ugyanúgy nem árt kijavítani a dolgokat. :D

(#423) chris-v válasza h1mpi (#421) üzenetére


chris-v
senior tag

Milyen színű lesz?

F_Zolee:
Természetesen javítás után gondoltam :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#424) h1mpi válasza chris-v (#423) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Olyan világoskék, mint az M3-as BMW-nek csak lesz benne egy kis lila fénytörés :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#425) SzaboZE válasza h1mpi (#424) üzenetére


SzaboZE
addikt

Hmm, én is azt a színt néztem ki, de ha lesz, akkor fényezés lesz, nekem nem jön be az itt-ott kibukó eredeti szín.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#426) SzaboZE válasza F_Zolee (#413) üzenetére


SzaboZE
addikt

1.4 kevés ahhoz a kasztnihoz, a mostani autód is jobban megy szerintem :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#427) h1mpi válasza SzaboZE (#425) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Itt nem lesz kibukkanó szín :N családi cég csinálja, amolyan demo autónak. 400K lenne, ha utcai megrendelő kérné :Y

[ Szerkesztve ]

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#428) SzaboZE válasza h1mpi (#427) üzenetére


SzaboZE
addikt

Annyiból megvan a fényezés is :) Kiváncsi leszek rá! Ha megvan, tolj képeket róla!

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#429) chris-v válasza SzaboZE (#425) üzenetére


chris-v
senior tag

Flip-flop fólia, ha jól értem, nem fog látszani az eredeti szín. :)

Egyébként egy fóliázás ára vetekszik egy fényezés árával.
Igazából úgy a tuti, hogy a fényezés rendben van és arra rakatod rá, mert így a kocsi eredeti fényezését is véded a kavicsoktól és a karcoktól.
Létezik egyébként ilyen fújható "fólia" is, jelentősen olcsóbb. Egy egész autó, kb anyag árban 100 ezer alatt megáll.
https://youtu.be/rNY9Dx617N8

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#430) h1mpi válasza SzaboZE (#428) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Nekem a 1/4-be lesz :))

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#431) rasotamas válasza chris-v (#429) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Igen a plastiDIP. Olyan olcsó? Nekem a matt fekete tetszik. Ha vennék egy új autót tuti a szalonból fóliáztatni vinném. Bár a Soul Red Mazdát sajnálnám :)

https://tinyurl.com/rasoapro

(#432) SzaboZE válasza rasotamas (#431) üzenetére


SzaboZE
addikt

A plastidip kopik sajnos, nekem azzal van fújva a GPS felső borítása (mert eredetileg szürke volt) és ott ahol sokat fogdosom kicsit kopott belőle. Nem gond, mert újra lehet fújni, csak gondolom a karosszérián ez hamarabb is jelentkezhet, hiszen nagyobb igénybevételnek van kitéve. Felnit is szoktak vele fújni.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#433) SzaboZE válasza h1mpi (#427) üzenetére


SzaboZE
addikt

Ezen az oldalon a srácnak szerintem ilyen fóliája van (anno kérdeztem tőle, fólia).

[link]

[/L]

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#434) rasotamas válasza SzaboZE (#432) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Én úgy hallottam, hogy ez egyben lejön mint a fólia, ilyen gumis réteg lesz. Fogni még nem fogtam

https://tinyurl.com/rasoapro

(#435) chris-v válasza SzaboZE (#433) üzenetére


chris-v
senior tag

Szegény 6-os, elég randára sikerült. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#436) h1mpi válasza SzaboZE (#433) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Igen szerintem is ez az, amit kinéztem :) köszi jól mutat az autónak!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#437) SzaboZE válasza chris-v (#429) üzenetére


SzaboZE
addikt

A videón is látható, egy kicsit meg kell dörzsölni és már szedhető is le. Ezért kétkedem én benne.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#438) h1mpi válasza SzaboZE (#437) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Azt a taxisok használják, akiknek nincs pénze normális fóliára. A 3M a normális fóliára 10 év garanciát ad!

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#439) F_Zolee válasza SzaboZE (#426) üzenetére


F_Zolee
veterán

Azt nem hinném. Kb ugyanahhoz a súlyhoz +30lóerő annyira nem lehet gáz. :)

(#440) chris-v


chris-v
senior tag

Hosszú távra számolva, nyilván a normális fólia éri meg. Arról nem is beszélve, hogy sokkal nagyobb a színválaszték. Viszont körülményes felrakni, otthon, házilag gyakorlat nélkül konkrétan lehetetlen.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#441) h1mpi válasza chris-v (#440) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Normális minőségben egy profi csapat is 8 órát csinálja kb. mire leszereli a különböző alkatrészeket meg vissza.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#442) SzaboZE válasza F_Zolee (#439) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nemá, a wagonr van vagy 800-900kg, a 3 meg 1100-1200
.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#443) h1mpi válasza SzaboZE (#442) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Persze, nem véletlen mennek olyan jól a Suzukik :)

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#444) F_Zolee válasza SzaboZE (#442) üzenetére


F_Zolee
veterán

Agila és 1080kg forgalmi szerint. :)

[ Szerkesztve ]

(#445) SzaboZE válasza F_Zolee (#444) üzenetére


SzaboZE
addikt

Bocsi :) Agila 993kg [link], Mazda3 1.4 1255kg [link]

;)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#446) h1mpi válasza SzaboZE (#445) üzenetére


h1mpi
nagyúr

A Mazda 3 az 1.6-ossal megy normálisan, az 1.4-es is elmegy, de nem egy rally gép :D lassan elkészül egy 1.6-os 3-asom majd megyek vele egy kört :D

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#447) F_Zolee válasza SzaboZE (#445) üzenetére


F_Zolee
veterán

Mondom 1080 van írva nekem. :D Ha beleülök mindjárt több. De eljöhetsz egy próbakörre, hogy lásd az erejét. ;]

(#448) SzaboZE válasza F_Zolee (#447) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nekem a 323F forgalmijában 960kg van 1115kg a gyári ;-) Hülyék ezek az okmányirodában.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#449) h1mpi válasza SzaboZE (#448) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Átlag súlyt írnak, nem nézik a felszereltséget.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 11 999 Ft

(#450) SzaboZE válasza h1mpi (#449) üzenetére


SzaboZE
addikt

Aligha, ebből a modellből 1100kg alatt nem létezik.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.