Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#501) chris-v válasza #05304832 (#500) üzenetére


chris-v
senior tag

Én nem mondom, hogy a legszebb az enyém, van 1-2 dolog amin változtatnék. :)
Az egyik a szín. Az enyém világos szürke, de fehér tetszik. A másik a szárny, bár az utólag felrakható, igaz az 5 ajtósnál a fék lámpa kicsit máshol van, de annyi baj legyen. :DDD
Mondjuk a színt is meg lehet változtatni, fóliával, vagy festéssel. :U

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#503) SzaboZE válasza chris-v (#486) üzenetére


SzaboZE
addikt

Próbálj betenni egy mosógépet és megtudod :)

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#504) chris-v válasza SzaboZE (#503) üzenetére


chris-v
senior tag

Nem szeretnék betenni mosógépet, még akkor sem ha 5 ajtósom lenne.
Azért vannak a szállítók, ha már veszek 60-80-100 ezerért egy mosógépet, akkor legyen már egy 5 ezres is, hogy kihozzák házhoz. ;)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#506) SzaboZE válasza chris-v (#504) üzenetére


SzaboZE
addikt

Majd akkor lesz más amit vinnél :) Én meg nem fizetek ki egy tizest szállításért (mert inkább annyiért viszik), ha egyszer van egy szép nagy autóm :) A bringám is így jött a telekre, miközben még 4-en elfértünk mellette. De különbözőek vagyunk :)

Emlékszem még a régebbi időkre, mikor még nem voltak lapostévék. A barátom vett egy 20 colos monitort és nem tudta betenni a mazda6 sedanba :) Én vittem el neki a jó kis 323F-el :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#507) rasotamas válasza chris-v (#501) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Én sem mondom, hogy az enyém tökéletes. A szárnyas 5 ajtósra mondtam, hogy a legszebb formailag. Az enyém strato blue, tehát a sötétebbik kék, és nekem ez a szín nem tetszik annyira. Mondta is az asszony, hogy ő annyit kért hogy ne kék vagy zöld autót vegyünk, de hát ha ebből találtam jót...
Nekem fekete, fehér, piros, szürke tetszene, bordó nem. Mondjuk fóliával matt fekete.
A faceliftes sötét lámpája is jó lenne nagyon, főleg hogy nekem sajna a jobb első Depós, mondjuk egy ilyen.
Vagy egy ilyen lájtosabb GT bodykit körbe. és az a JDM/Ausztrál/USA hűtőrács is szebb.
Egyébként ez az enyém.
Pont tegnap vettünk egy szárítógépet, mivel választhattam hogy az árán kifestünk a penész miatt tavasszal egyszer, vagy megvesszük és pár évre elfelejthetjük a penész problémát. Passzentosan, de pont befért a lehajtott szélesebb ülésre, és hárman befértünk a kocsiba.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#508) Tanisz


Tanisz
senior tag

Sziasztok,

Szeretnék segítséget kérni.
Autóváltás közepén vagyok, egy Avensisből ülnék át hasonló kategóriájú autóba.
Így erősen elgondolkodtam egy Mazda 6-on.

Főleg kombi érdekelne, családi autó lesz.
Évente kb 20-25e km-t mennénk vele maximum, így már elgondolkodtató a dízel is szerintem.

Évjáratban egyenlőre a 2009-2011 közöttieket nézegettem.

Ahogy láttam az 1,8-as benzines motor kombinak elég vérszegény, így minimum 2.0 vagy 2,5 L-ben gondolkodom.
Dízelből pedig a 2.0 és a 2.2 nézelődtem.

És itt lettek a nagy kérdések bennem, melyik motort érdemes választani a benzinesből és a dízelből?
A dízeleknél elég sok problémát írtak a 2.0-ről a neten, teszteken, míg a 2.2-t dicsérték.
Benzinesből pedig a 2,5 l-est dicsérték.

Nem száguldozni akarok vele, de ami fontos családdal megpakolva hegymenetben bírja a kiképzést, ezért nézek nagyobb motorú autót.
Egy megbízható családi autót szeretnék, amivel nem kell állandóan szervizbe járni :)

Tudnátok nekem segíteni, hogy mire lenne érdemes odafigyelni vásárláskor?
Melyik motort ajánljátok?
Milyen fix típushibákra lehet számítani?

Segítségeteket előre is köszönöm!

Üdv:
Tanisz

http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

(#509) Pistu77


Pistu77
csendes tag

Tudja valaki, hogy kell kivarazsolni a hifi nagy feher csatlakozojabol a kabeleket?

Kotottem ra egy erositot es jo lenne ha le tudnam zsugorcsovezni a forrasztasnal, hogy kulturaltan nezzen ki. De sehogy sem akarnak kijonni :(((
Ez a csati:

Olyan mintha lenne egy kihuzhato resz az aljan ami blokkolja a saruknal de az se akar kijonni. Ugyhogy mielott szetcsesznem inkabb megkerdezem. Hatha van valaki aki tudja a nyitjat.

(#510) atos19881101 válasza Pistu77 (#509) üzenetére


atos19881101
senior tag

A fém részen van egy pöcök ami kiáll. Azt kell benyomni, és ki tudod húzni.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#511) Pistu77 válasza atos19881101 (#510) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Milyen fem reszre gondolsz? A sarura? Az oke, hogy van rajta egy-ket pocok. Az van mindegyiken. Csak nem mind1 honnet es honnan nyomod. Plusz van egy csomo csatlakozo amin a csatlakozo reszeit is ki kell hajtani/venni, hogy elengedje a sarut a csatlakozon belul.

Ha ezt a csatlakozot megnezed elolrol minden csatlakozasi pontnal van 2 lyuk. A felso a saru es elmeletben az alsonal kell benyulni, hogy a pocokhoz hozzaferj. De akarmivel/akarhogy nyulsz be akarmelyik lyukba nem engedi el. Es a csatlakozon levo resz ami ugy nez ki mintha kiveheto lenne se akar kijonni.

Ezert kerdeztem a pontos modjat.....

(#512) atos19881101 válasza Pistu77 (#511) üzenetére


atos19881101
senior tag

Mint itt láthatod a kis kiálló pöcköt.

A csatlakozó hátuljáról kell benyúlnod valami vékony csavarhúzóval, és megkeresni rajta. Ha benyomod, akkor ki kell jönnie.

Ahogy nézem van egyszerűbb megoldás. [link]

Tekerj lejjebb, ott van a csatlakozó szétszedve. Az apa oldalon van a pöcök. Az anya oldalon szét kell szedni a csatlakozót.

[ Szerkesztve ]

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#513) Pistu77 válasza atos19881101 (#512) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Na ezaz. Csak nekem az a muanyag ott nem nagyon akar kijonni a csatlakozobol. Es nem mertem jobban eroltetni.

Koszi, valahogy en nem jartam sikerrel a googleban ezzel a resszel

(#514) atos19881101 válasza Pistu77 (#513) üzenetére


atos19881101
senior tag

Valahogy pedig ki kell, hogy jöjjön.

/** while (state(Korso) != BROKEN) go (Korso, &Kut) **/

(#515) bubi92


bubi92
őstag

Helló

Esetleg nincs valakinek magyar nyelvű manuálja az autóhoz?

(#516) chris-v válasza bubi92 (#515) üzenetére


chris-v
senior tag

Itt van egy a facelift előttihez

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#517) Pistu77 válasza atos19881101 (#514) üzenetére


Pistu77
csendes tag

Hat holnap majd kiderul :DD

(#518) SzaboZE válasza bubi92 (#515) üzenetére


SzaboZE
addikt

Évjárat kellene, mert már 3 generáció járkál az utakon és a faceliftek között is van különbség.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#519) h1mpi válasza chris-v (#516) üzenetére


h1mpi
nagyúr

ez jól jött, mert csak német volt eddig, köszi! :R

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#520) bubi92 válasza SzaboZE (#518) üzenetére


bubi92
őstag

egy 2004-esnek lettem a gazdája, és megtaláltam benne amit akartam. illetve most felmerült bennem még egy kérdés, csak telefonon nem böngésznék, hátha tudja valaki a választ. xenonos magától állítja a fényszóró magasságot?

(#521) h1mpi válasza bubi92 (#520) üzenetére


h1mpi
nagyúr

minden xenonos autó, amibe gyárilag rakták bele.

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#522) bubi92 válasza h1mpi (#521) üzenetére


bubi92
őstag

első xenonos autó nem tudtam :(

műszerfalat bontott már le valaki? :U

egy yatourt kéne beépítenem.

(#523) chris-v válasza bubi92 (#522) üzenetére


chris-v
senior tag

Műszerfalat nem kell, csak a középkonzolt.
Szerintem szinte mindenki bontotta már szét :)
Pohártartótól kell kezdeni, úgy haladva a váltó felé.
Az első csavarok a hamutartó felett lesznek, meg a kesztyűtartót kivéve oldalról bent van egy kicsit eldugva, azt kitekerve már jön minden.
De a neten van sok videó róla. :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#524) bubi92 válasza chris-v (#523) üzenetére


bubi92
őstag

arra gondoltam. jah már túl vagyok rajta. úgy vettem az autót, hogy benne volt a yatour-hoz hasonló cucc. semmi logó nincs rajta, és kicsit máshogy néz ki. pl. nem soros port van az egyik végén, hanem ugyanolyan mint ami rádió hátuljába megy. előző tulaj nem használta, azt mondta nincs bekötve. ez már tegnap megdőlt, mert próbaként beledugtam az usb-t és elkezdett villogó pár másodpercig, szóval áram tuti volt.
ma szétbontottam. bele van dugva a rádió hátuljába, de semmi. media gombra nem reagál.
kábelezés, eszköz, usererror :F

(#525) chris-v válasza bubi92 (#524) üzenetére


chris-v
senior tag

Yatour lehet nem fog működni, mert az csak a facelift utánival megy, ha jól tudom.
Valószínűleg, valamelyik kínai megoldás van a kocsidba. Valami ilyesmi?
Viszont ez a kis cucc csak úgy működik, ha a magnóban össze van forrasztva az L716-os rész. Utána elvileg úgy néz ki, hogy a cd-re kapcsolsz és mintha egy cd tár lenne rákötve.

Feltételezem mind ezt, hogy nem tudom mi van rákötve a kocsidra, vagy mi hogy van összekötve! :)

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#526) bubi92 válasza chris-v (#525) üzenetére


bubi92
őstag

közben megtaláltam neten, így néz ki csak a felirat nélkül. tudnám díjazni, ha nem azért nem menne, mert facelifthez való. most jön az orosz oldalak feltúrása ;]

(#527) bubi92 válasza bubi92 (#526) üzenetére


bubi92
őstag

a válasz. valóban a facelift előtti verzió buta rádiója a probléma. ahogy korábban írtad.

bocs,hogy így telesz.rom a topikot, de hátha valakinek jól jön később! :P

[ Szerkesztve ]

(#528) SzaboZE válasza bubi92 (#524) üzenetére


SzaboZE
addikt

Nem a media, hanem a cd gombot kelll megnyomni, külső cd tárként kezeli. Egy nyomásra a saját cd kezd el szólni, ha még egyszer megnyomod akkor átvált a külsőre.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#529) chris-v válasza bubi92 (#527) üzenetére


chris-v
senior tag

Az L716-os mod-ot meg kellene csinálni, akkor lehet működne, mert van ami működik facelift előttivel is.
Mondjuk a yatour tuti nem :)

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#530) bubi92 válasza chris-v (#529) üzenetére


bubi92
őstag

jah meglett ma csinálva. működik. de, hogy mekkora szopó. azt nem írták egyik leírásban sem, hogy vödröt készítsek oda, annyi csavar fog kijönni :D
úgyhogy végre mp3 zenéimet élvezem.

(#531) chris-v válasza bubi92 (#530) üzenetére


chris-v
senior tag

Ja igen, akartam mondani, vagy 140 csavar tartja össze és kb 15 különböző fajta, szóval meg kell jegyezni mit honnan tekertél ki :DDD

És hogy működik a dolog? Átnyomod cd-re és az megy, vagy még egyet kell nyomni a cd-n?

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#532) bubi92 válasza chris-v (#531) üzenetére


bubi92
őstag

5 darab ki is maradt. már nem találtam neki helyet, és szorított az idő.

első cd nyomás sima cd, második cd gombra betölti az usb-t. címeket nem ír, illetve ami még zavaró, hogy ha randomra rakom, és pont egy olyan szám jön, ami nem tetszik, elnyomom, akkor kikapcsolódik a random. nem tudom, hogy ez a gyári cd hallgatása közben is így van-e.

(#534) h1mpi válasza chris-v (#533) üzenetére


h1mpi
nagyúr

Úgy tudom a fórumban nem lehet hirdetni, nehogy gondod legyen belőle

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

(#535) SzaboZE válasza chris-v (#533) üzenetére


SzaboZE
addikt

Az a gond, hogy ez a facelift előtti verzió, ami itthon nem használható semmire. Abban meg minek cserélne bárki is lcd-t vagy dvd-t. :(

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#536) chris-v válasza SzaboZE (#535) üzenetére


chris-v
senior tag

Arra gondoltam hátha valakinek karcos, vagy törött az lcd, a dvd meg tönkre is mehet. :)
A távirányító is keresett alkatrész.

[ Szerkesztve ]

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#537) rasotamas válasza h1mpi (#534) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Bizony tilos, így is hagytam 3 napig, bocsi, de most már töröltem.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#538) segalsl


segalsl
csendes tag

Sziasztok!

Legyetek kedvesek segíteni,egyik napról a másikra az első ködlámpa nem működik,egy pillanatra még felvillant a piktogramm a műszerfalon,de hirtelen el is aludt,azóta nem működik.A hátsó működik,visszajelzés is van róla.
Néha,néha még,mintha parázslana,mikor felkapcsolt állapotban van a bajuszkapcsoló,de nem világít.
Mi lehet a gond?Volt már hasonló probléma valakinél?
Köszönöm előre is!
Üdvözlet!

(#539) SzaboZE válasza segalsl (#538) üzenetére


SzaboZE
addikt

Évjárat? Milyen ködlámpa, lámpába integrált vagy alsó?

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#540) bubi92


bubi92
őstag

Ki - milyen olajat, szűrőket használ?

(#541) rasotamas válasza bubi92 (#540) üzenetére


rasotamas
Topikgazda

Nekem eddig általában Total ment bele, mivel ő gyártja a Mazda márkájút is, jó esélyjel az is csak egy átmatricázott total. Ha nincs rá különösebb okod, pl szétkopott motor, stb akkor ne térj el az 5W-30 gyári ajánlástól meg nézegesd meg az ACEA betűcskéket is hogy stimmeljen. A gyári beszállító a Mecafilter, Chromax áruházban tudnak segíteni a beszerzésben, nekem épp Mahle olajszűrő van bent meg Champion levegőszűrő. Fontos még hogy 10, max 12 ezrenként cseréld le az olajat, ne menj el 20-ig! Az üzemanyagszűrőt sem elég 60 ezrenként cserélni, minden második olajcserekor mennyen bele!

https://tinyurl.com/rasoapro

(#542) chris-v válasza bubi92 (#540) üzenetére


chris-v
senior tag

Én gyári olajat használok. Minek variálni, hisz teljesen jó olaj és még jó áron is van. Nem mint pl az opel olajak.
20 ezret valóban nem érdemes megvárni, de benzinesnél a 10 ezres csere is indokolatlan. Még akkor is ha szinte csak városi menet van. Szerintem 15 ezres cserére fogok beállni (2.0 benzin). :)
Szűrőkből nagy a szórás, de a Mann szűrök jó választás lehet.

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#543) SzaboZE válasza chris-v (#542) üzenetére


SzaboZE
addikt

10-12 után cseréltem, de az 1 év is megvolt.

Ha nem válaszolok 1-2 napon belül, akkor írj még egy privit, lehet hogy átfutottam véletlenül az előzőn! - www.mazdaklub.hu

(#545) bubi92


bubi92
őstag

következő kérdés ami felmerült bennem :P

előző autóban meglehetett tanítani az ablakokat, hogy maguktól menjenek fel-le. most itt csak a vezető oldali képes erre, de ott érzem is a kapcsolónál, hogy két állása van.

van-e lehetőség a többit is rávenni, hogy maguktól mozogjanak?

(#546) chris-v válasza SzaboZE (#543) üzenetére


chris-v
senior tag

Természetesen, ha nincs meg az 1 év alatt a km akkor 1 év után olajcsere, mindegy hány km. :K

"Roads? Where we're going we don't need roads!"

(#547) Debilon válasza bubi92 (#545) üzenetére


Debilon
addikt

szerintem nem, mivel csak a vezetőoldali automata, az összes többi nem

a két állásnak meg a funkciója: ha csak az első ellenállásig kattintod, akkor pár centit leengedi amolyan szellőztető állás, ha továbbnyomod akkor meg lemegy teljesen, vagy amíg nyomva tartod

[ Szerkesztve ]

Suzuki DL650 || life is shit || steam: Debilon || Realme GT Master Edition

(#548) segalsl válasza SzaboZE (#539) üzenetére


segalsl
csendes tag

Sziasztok!
évjárata 2006-os,és igen,integrált ködlámpa.
Ma hirtelen felkapcsolt,egy próbálkozás után,viszont vissza már nem tudtam kapcsolni.
Eddig bajuszkapcsolóra gondoltam,de így már a relé sem kizárt....
Köszönöm a segítséget,azért is írtam ide,hátha ez ilyen mazdás,ismert betegség.

(#549) bubi92 válasza Debilon (#547) üzenetére


bubi92
őstag

ez mondjuk azért szomorú! valahogy fel sem merült bennem, hogy ez nincs benne, mikor a 16 éves astrában is volt. no mindegy.
másik kérdés. lehúzott ablaknál lezárom az autót, akkor felhúzza az ablakokat magától?
(tudom, könnyebb lenne kipróbálni, mint leírni ide, nyilván akkor jut eszembe, mikor nem az autónál vagyok)

(#550) h1mpi válasza bubi92 (#549) üzenetére


h1mpi
nagyúr

nem húzza fel csak riasztóval

Eladó egy használt HyperX Alpha Gamer füles - 12 999 Ft

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.